BUITENLAND. BINNENLAND. Korte Berichten. Uit de Provincie. 'n Gevaarlijke, spannende dag was het Zaterdag op de conferentie te Spa. 's Morgens een zeer stormachtige zitting met een paar robuste aanvallen van de Duitschers op de Entente. Met den „Schneid" van een Pruissisch officier hebben de groot-industrieel Stin- nes en Hue de geallieerden uitdagend toegesproken, repte de eerste zelfs van krijgslieden, die van overwinningsziekten moesten wordeu genezen. De laatste richtte zich rechtstreeks te gen Lloyd George en zei dat de kolen- kwestie niet een kwestie tusschen Duitschland en Frankrijk was, maar een vraagstuk, dat internationaal moest wor den geregeld, en waarover binnenkort de Duitsche en Engelsche arbeidersgemeen schap zou sprekeu. Met duidelijke be doeling raakte hij daarbij het probleem aan van den zes-urigen arbeidsdag in de mijnen. Beide redevoeringen kwamen echter daar op neer, dat de sprekers geen vonnis van de Entente wilden aan vaarden, maar onderhandelingen wilden voeren over de kolenkwestie. Ook Simons die het eerste sprak van de Duitschers, stelde den eisch van on derhandelen. Was dit een kwestie, die spanning bracht, eèn tweede was de noodzakelijke gedwongen ontwapening van de veilig heidspolitie. Wat zou het worden Zouden de Duitschers terugkeeren naar hun land, en zoo de onderhandelingen afbreken Men vreesde met groote vreeze. Eenige ontspanning bracht het bericht, dat Duitschland toestemming zou krijgen om zijn gewor.e politie tot een krachti ge, niet-militaire macht te ontwikkelen, gewapend met revolver en geweren. En toen scheen ineens de groote ont spanning in te treden. De particuliere correspondent van de "N. R. Ct." schrijft daarover o.a. „Het heeft weinig gescheeld of de te genstanders zijn elkaar om den hals ge vallen. Inplaats ervan hebben zij elkaar hartelijk de hand geschud en zich ver volgens met elkaar onderhouden. Dloyd George heelt met Hue een vriendschap pelijk gesprek gevoerd over mijnwerkers- kwestie's." Millerand wilde niet minder wezen en heeft een rede van verbluffende bemin nelijkheid gehouden. De gedelegeerden waren bereid de argumenten aan te hooren tegen haar beslissing in de ko lenkwestie en wdden daarvoor bespre kingen tusschen de vakmenschen laten plaats vindon. Dezo konden dan onder elkaar de noodige wijzigingen overwegen. Dan verzekerde hij, dat de entento geens zins den wensch had Duitschland te straf fen, maar dat zij hoopte, dat de welvaart van dit rijk spoedig weer haar oude hoogte zou hebben bereikt. De entente was zich bewust, dat Duitschland voor Europa niet alleen noodig maar ook noodzakelijk was. Het herstel van Duitschland was een behoefte voor Europa en daar wilde de Entente uit alle macht aan meewerken. Millerand sprak de hoop uit, dat de toe komstige besprekingen tusschen de ver schillende landen van zoo vreedzaam mogelijken aard zouden zijn en dat het gelukken zou alle punten van wrijving verwijderd te houden. Verder sprak hij zijn goede wenschen uit voor de tegen woordige Duitsche regeering, waarin de landen der entente vertrouwen hadden en waarmede deze meenden een werk van herstel en vriendschap te kunnen ver richten. Daarna nam Simons het woord. Hij sprak in niet minder hartelijke woorden dan Millerand. Hij sprak de hoop uit, dat men er thans reeds toe zou komen om een vast plan op te stellen voor de sommen, die Duitschland betalen moest. Wij moeten weten wat de werkelijke schuld wordt. De onzekerheid daarom trent is niet alleen verderfelijk voor ons, maar voor alle landen van Europa. Het moet thans mogelijk zijn een jaarlijksche som te bepalen, die Duitsciiland moet afdragen en ook het totale kapitaal. Hij wees er echter op_ dat er een element van onzekerheid is doordat de rijksgrenzen nog niet bepaald zijn. Ver der wees hij er op, dat Duitschland be hoefte had aan hulp van andere landeD, maar hier riep Lloyd George er tusschen- doorin dien toestand verkeeren we allemaal. Simons zei dat Duitschland volstrekt hulp noodig had om zijn pro ductie weer te kunnen verhoogen. Dan verklaarde hij namens de Duit sche regcering, dat deze het recht der entente erkent om waarborgen van Duitschland te .eischen, dat het aan zijn verplichtingen voldoet. Deze waai borgen mogen echter de eenheid van het rijk niet schenden. Hij sprak ook over de methode van het herstel van het ver woeste gebied. Nadat Simons nog eenige hartelijke woorden gesproken had over de verzoe ning der volkereu en gewaarschuwd had deze niet te laten verstoren door ge schillen, die verder nog bij de onderhan delingen aan den dag zouden komen, nam Millerand nogmaals het woord. Hij betuigde nogmaals de bereidwilligheid der Entente om Duitschland bij zijn herstel te helpen en verder in vriend schap te leven. Men ziet het, eon heele ommekeer dus, die, volgens de „N. R. Ct." in Spa groot opzien en groote ontspanning verwekte. Het is aan geen twijfel onderhevig, dat de Duitschers werkelijk van plan waren geweest het op een afbreken van de onderhandelingen te laten aankomen. Overdreven wantrouwen lag daaraan zeker ten grondslag. Het besluit scheen zoo vast te staan, dat de ministers die dagenlang in onzekerheid hadden geleefd en voortdurend merkbaar zenuwachtig en terneergeslagen waren geweest 's mor gens in deze zekerheid hun gelijkmoedig heid teruggevonden hadden, des te groo- ter echter was dan de ontspanning 's avonds. 't Begint met Polen hachelijk te staan. Zoo wordt bijv. een telegram uit Praag openbaar gemaakt, waarin gezegd wordt dat de toestand van het Poolsche leger hopeloos schijnt. De Poolsche overheid ontruimt Lemberg en trekt zich terug naar Krakau. In Galiciö is de mobilisatie van alle mannen tusschen 18 en 35 jaar afgekondigd zonder onderscheid van na tionaliteit, wat aanleiding heeft gegeven tot troebelen in de Roeteensche streken, waar het mobilisaliebevel niet wordt nagekomen. Het heet, dat afdeelingen van het Poolsche leger naar de Russen zijn overgeloopen. Dat lijkt dus niet schitterend. De Poolsche minister-president heeft dan ook in een onderhoud met maar schalk Foch om dringende hulp gevraagd. Komt die niet gauw, dan is Polen ver loren, overgeleverd in de handen van de bolsjewiki. Eu wat zal dan het lot van 't arme land zijn Krassin, de Sovjet-koopman, schijnt van het tooneel te zullen verdwijnen, als men tenminste de verschillende tele grammen mag gelooven. Daarin wordt nl. gezegd, dat Krassin geen volmacht zal krijgen om behalve over economische zaken ook over politie ke vraagstukken onderhandelingen te voeren. Krassin keert zelf in het geheel niet naar Londen terug. In zijn plaats is Tsjitsjerin, de Russische minister van buitenlandsche zaken, afgereisd om in naam van zijn regeering politieke onder handelingen te voeren. Daarover wordt nog nader gemeld, dat, Tsjitsjerin aan Lloyd George reeds heeft beloofd, dat de bolsjewiki hun militaire bedrijvigheid in Perzië enz. staken en de Britsche gevangenen zullen vrijlaten. Enfin, of de man nu Krassin of Tsjits jerin heet, doet ook al weinig ter zake. Beide zijn ze er op uit, de Engelschen te vangen. En 'tkon hun wel eens gelukken! De Rijnwijnen. De prijzen der Rijnwijnen zijn in enkele weken met meer dan 50 pet. gedaald, en nog is er geen kooplust, zoodat men nog grootere daling verwacht, zoo zelfs dat binnen niet al te langen tijd weder wijn tegen 2 mark per flescli te krijgen zal zijn. Weenen bankroet P De correspondent van de „N. R. Ct." te Weenen meldt, dat het gemeentebe stuur van Weenen voor een bankroet staat. Volgens een opzienbarende offici- euse mededeeling in de bladen is de gemeentelijke schatkist totaal uitgeput en de eischen van het gemeentepersoneel onvervulbaar, daar een verdere verhoo ging der belasting met nagenoeg drie kwart miljard onmogelijk is, tariefsver- hoogiug van de bedrijven ook niet meer gaat en de belastingschroef over het algemeen tot het uiterste is aangedraaid. NEDERLAND EN BELG IE. Men seint uit Brussel „De Soir" weet te melden, dat de geailiecrden nooit het recht van België op de Wielingen hebben betwist en dat dus van een nieuwe erkenning van dat recht geen sprake is. Frankrijk en Engeland zouden nu met België accoord gaan wat betreft de oplossing van de kwestie-Maastricht en geneigd zijn gevolg te geven aan de Belgische eischen be treffende de verdediging van Limburg. VERHOOGING VAN KOLENPRIJZEN Met 1 Augustus wordt de kolenprijs met f8.— per ton verhoogd, uitgezonderd voor 'specialen huisbrand. Alleen voor groep B (kantoren, winkels, hotels, café's, restaurants, particuliere centrale ver warming enz.) geldt de speciale huis- brandprijs niet. De toeslag van f2.— per eenheid boven den specialen huis- brandprijs, welke deze groep thans be taalt, zal met ingang van 1 Augustus op 3.— per eenheid worden gesteld. Een verdere verhooging van den prijs voor buitenlandsche kolen kan niet uit blijven. Een en ander betreft vooral onze industrie. GOEDKOOPER ROGGE? Volgens de „Maasb." is ergoedkooper rogge te verwachten, daar algemeen gevoeld wordt, dat de hooge prijzen van thans geen stand kunnen houden. De verwachting, dat ruimer buitenlandsche aanvoer komen zal, beïnvloedt ook eeui- germate den handel. Bij de eerste roggeverkoopingen is naar raming niet meer besteed dan f 15 per mud, terwijl sommige verkoopingen niet doorgingen, aangezien het bod te laag was. DE UITKEERINGEN UIT DE OORLOGSWINSTBELASTING AAN L)E GEMEENTEN. Naar de „N. R. Ct.', verneemt, heeft de Nederlandsche Bank tot onderschei dene gemeenten, welke een tweede uil- keering uit de oorlogswinstbelasting zullen ontvangen, een circulaire gericht, waarbij wordt verlangd, dat de genoemde uitkeeringen zullen worden aangewend tot vermindering van de vlottende schuld dier gemeenten. Wij herinneren hierbij aan een soortgelijk ingrijpen van de Nederlandsche Bank in den aanvang van het vorige jaar, toen zij grenzen stelde aan het aannemen van wissels, promessen en anticipatie-biljetten der gemeenten. RENTEZEGELS. Het Bestuur van het Algemeen Ne- derlandsch Vakverbond, heeft tot den Minister van Arbeid een brief gericht, waarin ei* op wordt gewezen dat ver schillende omstandigheden onafhankelijk van den wd der werknemers, er toe kunnen leiden dat het plakken der zegels op de Invaliditeitsverzekeringsbons niet geschiedt, waardoor na verloop van tijd groot financieel nadeel voor den werk nemer kan ontstaan. Het bestuur ver zocht daarom den Minister ieder geval op zichzelf te doen beschouwen door de Raden van Arbeid, in het openblijvende weekvlak te doen aanteekenen waarom niet. geplakt is, en de Rijksverzekerings bank te machtigen de bij de eindafre kening ontbrekende premiën ambtshalve voor Rijksrekening te nemen. DE KOLEN VOORZIENING. De correspondent van hot „Ber liner Tageblatt" legt inzake de rede van Millerand over het kolenleveringsvraag- stuk in het bijzonder den nadruk op het feit, dat Duitschland geen kolen mag leveren aan het neutrale buitenland, voordat het zijn verplichtingen tegenover de geallieerden is nagekomen. Millerand verklaarde nadrukkelijk ;dat de met de kolenleveringen verbonden kredietover eenkomst met Nederland eerst van kracht zou kunnen zijn na die met Frankrijk. ELECTRICITEITSVOORZIENING IN BRABANT. Volgens het „Centrum" worden de bovengrondsche leidingen van de Prov. Electr. Maatschappij Noord-Brabant eerst daags in gebruik genomen. UITVOER VAN NIEUWE AARD APPELEN. De Minister van Landbouw heeft me degedeeld, dat maatregelen genomen zijn om den uitvoer van vroege aardappelen weer mogelijk te maken. EEN BOEKENVERHOOGING. In de vereeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels deelde do voorzitter mede, dat het publiek zich moet voorbereiden op een boekenver- hooging, nadat eerst in de algemeene vergadering van genoemde vereeniging was geconstateerd, dat een stagnatie dreigt in het boekhandolaarsbedrijf. INLICHTINGEN AAN DEN RAAD VAN ARBEID. Voor de Heerenveensche rechtbank is tegen Jacob V-. te Oldeboorn, die weigerde inlichtingen te verstrekken aan den voorzitter van den Raad van Arbeid te Heerenveen, deswege geëischt f25. boete, subs. 10 dagen hechtenis, DE VOLKSTELLING. De Regeering heeft thans besloten de volkstelling te laten doorgaan op 31 December a.s. Aldus melden de bladen. HET AUTO-VERKEER VERBODEN. Naar aapleiding van de ingezonden stukken over auto-verkeer deelt een lezer aan het „Hbl." mede, dat in Zwit serland sedert 1 Mei een wet in werking is getreden om de meerderheid van het volk ten deele te beschermen tegen het onaangename dat het autoverkeer ver oorzaakt. Des Zondags van 12 tot 's avonds 7 is het auto-verkeer eenvoudig verboden, zoodat de meerderheid van het volk, dat gedurende de weekdagen werkt, tenminste des Zondags van de natuur kan genieten, zonder door auto- stof en stank te worden gehinderd. DE VERLIESLIJST DOOR AUTO- RAZERNIJ. Een lezer schrijft aan het „U. D." Alleen volgens de berichten uit uw blad zijn de verliezen door auto en motor gedurende de maanden Mei en Juni var. dit jaarLrent gewond 29, zwaar gewond 22, gesneuveld 25. We zijn benieuwd naar de verlieslijst der volgende twee maanden het hoog seizoen, teekent de redactie hierbij aan. DUITSCHE BOEFJES EN BOEVEN. Te "1 iel zijn in verzekerde bewaring gesteld twee' Duitsche minderjarige jon gens, die te Ravenswaay door inbraak f27 hadden ontvreemd. Z(j waren in het bezit van een dames horloge, dat zij bekenden te Vugt gestolen te hebben. Bij een slager te Sittaid kwam dezer dagen een lü jarig Duitsch meisje een boterham bedelen. Toen de dochter des huizes zich even verwijderde, kaapte het kind f 12.50 uit de toonbanklade. Een voorbijganger betrapte haar op heeter- daad. INVALIDITEITSWET. Door den Raad van Beroep te 's-Her- togenbosch is uitspraak gedaan in een geschil tusschen den Raad van Arbeid te Middelburg en de fa. J. te Middelburg betreffende het al of niet betalen van premie voor arbeiders, die „in het aan- genomeno" werken. v Het betrof het volgende geval. Een der arbeiders had aangenomen van de firma, een schip bruinkolen te lossen voor een bepaalden prijs per eenheid. De overige arbeiders waren door de firma niet aangewezen. De firma meende niet verplicht te zijn premie te betalen, aan gezien de personen die het schip losten niet in zijn dienst waren, maar zelfstan dige samenwerkende personen. In de uitspraak van den Raad van Beroep wordt o.m. overwogen, dat geacht moet worden, dat een arbeidsovereen komst aanwezig is en bevestigt de be slissing van den Raad van Arbeid, waarbij beslist werd, dat genoemde firma voor alle arbeiders, die het schip gelost had den, premie moest betalen. Te Hoogezand is de 20-jarige arbeider J. J. v. d. Spiegel bij 't baden in het Foksholstermeer verdronken. Te Hoornenburg aan de Boven Waal is in de Waal verdronken, de 19 jarige mej. R. uit Gent. -- Te Harfsen bij Deventer is de arbeider G. J. B. in een kolk verdronken. Op het bureau van het Ievens- middelenbedrijf te Leiden worden 2000 suikerkaarten vermist. Hier te lande is bericht ontvangen, dat Frankrijk den invoer van bloembollen uit Nederland heeft verboden. Bij den rijksveearts II. S. te Venray is een motorrijwiel, zoo goed als nieuw, merk Wanderer, gestolen. Van den dief of dieven geen spoor. Ten behoeve van de leniging van den nood in Oosteurijk-Hongarije heeft het Nederlandsche post-, telegraaf- en telefoonpersoneel f20,904 bijeengebracht, welk bedrag is afgedragen aan het, comité, dat zich voor dit doel uit de vakcentralen van het overheidspersoneel gevormd heeft. Door de politie te Deventer is ge arresteerd E. de I)., die verdacht wordt een auto ontvreemd te hebben ten na deele van de firma Gosschalk en Frank fort te Rotterdam. Te Wildervank is de zoventigjarige vrouw W. in het Westerdiep gestrompeld en verdronken. Bij den wapenhandelaar B. te Venlo werd met een grooten steen de spiegel ruit ingeworpen en uit de étalage eenige Browning-revolvers met een aantal pa tronen ontvreemd. Te Cambridge, de eenige universi teit, die weiger! om aan vrouwen graden te verlcenen, is een hevige protestbe weging van meisjes-studenten tegen haar uitsluiting gaande. Invaliditeitswet en Arbeids contract. De Voorzitter van den Raad van Ar beid te Middelburg schrijft ons: Zooals meermalen in het dagelijksch leven blijkt, zijn vele personen (en hier onder werkgeversmet de bepalingen van het Arbeidscontract onbekend. Het is mijne bedoeling niet hier alle bepalingen van het Arbeidscontract te bespreken, slechts die bepalingen, welke in nauw verband staan met de Invpliditeitswet. Art. 16386 BW. luidt: „Geen loon is verschuldigd voor den tijd, gedurende welken de arbeider den bedongen arbeid niet heeft verricht". Art. 1638c bepaalt o.a. le lid. „Evenwel behoudt de arbeider „zijne aanspraak op hot naar tijdruimte „vastgesteld loon voor een betrekkelijk „korten tijd, wanneer hij tengevolge van „ziekte of ongeval verhinderd is geweest „zijn arbeid te verrichten, tenzij de ziekte „of het ongeval door zijn opzet of onze delijkheid veroorzaakt, of het gevolg „is van een lichaamsgebrek, waaromtrent „hij bi] het aangaan der overeenkomst „den werkgever opzettelijk valsche in- „lichtingen heeft gegeven". 2e lid. „Komt hem in zoodauig geval, „krachtens eenige wettelijke voorgeschre ven ziekte- ot ongevallenverzekering of „krachteus eenige verzekering of uit „eenig fonds, waarin de deelneming is „bedongen bij of voortvloeit uit, de ar beidsovereenkomst, eene geldelijke ver goeding of uitkeering toe, dan wordt „het loon verminderd met het bedrag „dier vergoeding of uitkeering". Laatste lfd. „Van de bepalingen van dit artikel mag alleen bij schriftelijk aangegane overeenkomst of bij reglement worden afgeweken". In het ontwerp van wet kwamen de woorden „voor korten tijd" niet voor, maar werd bepaald, dat loon uitgekeerd zou worden „voor eenen tijd niet langer dan de opzeggingstermijn". De bedoeling van deze wijziging was, dat de rechter steeds rekening zou kunnen houden met bestaande gebruiken en ook bij wijziging van het rechtsgevoel te dien opzichte, een anders maatstaf zou kunnen aanleg gen, waardoor de wet langen tijd soepel zou blijven en niet zoo spoedig wijziging zou behoeven. Ook de tijd, waarin een gezonde vrouw wegens bevalling van hare werkzaam heden afwezig pleegt te zijn, dient te dezer zake als een betrekkelijk korten tijd te worden aangemerkt, zoodat over dezen tijd eveneens oen loon moet wor den uitgekeerd. Het tweede lid zegt, dat het loon ver minderd mag worden met het bedrag oener vergoeding of uitkeering krachtens de Ongevallen- of Ziektewet. Het ver schil tusschen het loon en de vergoeding oh uitkeering moet de werkgever betalen en aangezien hetgeen betaald wordt, loon is, moet ook de premie voor de Invali diteitswet betaald worden. Het laatste lid tenslotte bepaalt, dat alleen bij schriftelijke overeenkomst of reglement van dit artikel (1638c B.W.) mag worden afgeweken. Is er dus geen schriftelijko overeen komst of reglement, of is er een over eenkomst, waarin ten opzichte van art. 1638c B.W. niets is bepaald, dan zijn de bepalingen van genoemd artikel van toe passing en moet de werkgever voor be trekkelijk korten tijd loon betalen bij ziekte. Doet hij dit niet, dan kan de Kantonrechter den termijn bepalen, waar-' over recht op loon bestaat. Artikel 186 der Invaliditeitswet be paalt, dat de werkgever de premie moet betalen en wel krachtens art. 199 vóór of gelijktijdig met de uitbetaling van loon. Vele werkgevers meenden, dat indien een arbeider wegens ziekte niet werk zaam was geweest, maar niettemin loon werd uitbetaald, dit een gunst was, en bijgevolg geen premie voor de Invalidi teitswet verschuldigd was. Uit het bovenstaande moge blijken, dat een recht van den arbeider bij ziekte op loon bestaat en derhalve bij uitbeta ling hiervan, premie moet worden be taald. TER NEUZEN, 13 Juli 1920. Van Woensdag tot en met Vrijdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt Hoogwater vm. 0.46 1.43 nm. 0.19 1.14 2.04 Laagwater vm. 6.27 7.24 8.17 nm. 7.03 8.00 8.53 Nieuwe MaanDonderdag 8.45 nam. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Ter Neuzen ten behoeve van den bouw van een dubbele noodwoning aldaar een bijdrage uit 's rijks kas van ten hoogste f6247 verleend. Bij Kon. besluit van 3 dezer is, te rekenen van 1 Januari 1920, benoemd bij den dienst der Landsgebouwen tot bouwkundig ambtenaar der 2e klasse onze vroegere stadgenoot de lieer J. II. Tolhoek Dz. Ds. B. van Neerbos te Bruinisse heeft voor het beroep naar de Geref. Gemeente alhier bedankt. Benoemd tot leeraar schilderen en handteekenen aan de Ambachtsschool alhier de heer J. W. v. d. Giesen te 's Gravenhage. Aan het Marnixgymnasium te Rot terdam is van de 4e naar do 5e kiasse bevorderd P. J. van Strien Jr. van Ter Neuzen. Gisteren werd door B. en W. alhier aanbesteed het schoonmaken en witten van de muren en plafonds in de open bare scholen B, C en D. Hiervoor werd ingeschreven Voor de scholen B en C door Alph. Guilliet te Ter Neuzen voor f221 en voor school D door G. II. Kooman te Sluiskil voor f 225. Het. werk van de scholen B en C is gegund; dat van school D aangehouden. Tot hoogleeraar in de Bijbelweten schappen aan de Poolsche Roomsch- Katholieke universiteit te Lublin is be noemd de Hoog Eerw. Pater Gondulphes van de orde der Capucijnen (in de wereld C. Fcrinont van Sluiskil). Zijne studiën maakte hij aan het Bijbelinstituut te Rome en doceerde reeds eenige jaren de H. Schrift aan zijne jongóre mede broeders in het Capucijnenklooster te Den Bosch. Binnen een paar maanden zal hij in Lublin het hoogleeraarsambt aanvaarden. (Tern. Ct.) Het liberale „Vaderland" heeft ook een artikel gewijd aan Mevr. Duiker. We lezen daarin o. a. „Iedereen zal voelen, dat hier iets niet in orde is, en wie van rechtvaar digheid houdt zal, al was hij ook zoo'n onverzoenlijk antifeminist als het lid van de Eerste Kamer, 't Hooft, het met ons eens zijn, dat voor dat niet voorziene geval, ingrijpen- door de wet vereischt is. Het gaat niet aan, dat als de wet gever de gehuwde vrouw het recht geeft een zetel in den raad der gemeente in te nemen, de echtgenoot dat rechtdoor een hoogsteenvoudige manoeuvre illusoir kan maken. Waarbij niet vergeten moet worden, dat die verhuizing een voort durend dreigement in den mond des mans kan zijn, we hooren al het stere otype Mie, als het eten nog eens aan gebrand is, ga je den Raad uit, en de kans op aangebrand eten of kinderen die uit een raam vallen is in de huis houdens waar de vrouw in den Raad zit, altijd iets grooter dan in een ander, vooral tegenwoordig, nu het stellen van een plaatsvervangster buitengewoon duur is, en dienstboden, en vooral goede dienstboden, haar gewicht in goud waard zijn, en daarvan ook bewust blijken. Daar komt nog meer bij. De man die liever ziet dat zijn vrouw zich aan het gezin wijdt dan aan de huishouding der gemeente er zijn nog velen van die hopelooze achterlijken kan zijn tga door een schijn verhuizing van haar raads lidmaatschap berooven, vooral als hij in zijn gemeente een eigen huis heeft, waar-

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2