Aanbesteding. Aanbesteding. VAN HEEL Co. - Neuzen - Axel LS. van W aesberghe=Janssens Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Kerk en School. Burgerlijke Stand. Advertentie n. Broodkaarten. Suiker. Regeeringsmeel. 21 stuks Schoolbanken en 2 stuks Lessenaars. Zondag 4 Juli a.s. Ds. J. v. d. BERG „Oe Jongelinysschap van Jezus''. Hl Landbouwers en Weegbrug-Vereenigingsn- prima Honingkoek, Sucade- en Gemberkoek, A. JANSEN, Openbare Verknoping. J. S1ALLEGANGE, Nieuwediep, Ter Neuzen. opzegging. «2 §j ernstig tegen het opnemen van geld. Ook ai heeft men voldoende kapitaal, dan is het nog zeer gewenscht als knecht te beginnen, om zoodoende speciale kennis op te doen, benoodigd in dat vreemde land. Het beste is om op verschillende plaatsen te gaan werken, om dan naar een geschikte plaats voor eigen vestiging uit te zien. Van de verschillende landen zijn Centraal- en Zuid-Amerika in 't algemeen liet minst aanbevolen, omdat de toe standen daar nog zeer weinig stabiel zijn, door revoluties, concurrentie, onbe trouwbaarheid vau de ambtenaren, groot grondbezit en sprinkhanenplagen. Geheel anders staat het met Australië, Canada en de Vereenigde Staten. Daar is veel vraag naar Europeesche arbeids krachten en wordt men spoedig goed betaald. In Zuid-Afrika was de vestiging ook steeds moeilijk, doch door hulp van de Zuid-Afrikaansche boeren worden de vooruitzichten daar beter. Sedert kort trekken ook Noord-Frank rijk en Hongarije de aandacht. Voor weinig geld kan men daar veel goed land krijgen. De toestanden zijn vooral in de Oostelijke landen echter zoo abnormaal, dat spi'. niemand kan aanraden zijn geld in daar aanwezige gronden te steken. Tenslotte waarschuwde hij er vooral tegen, dat men nooit land moet koopen, dat men zelf niet goed heeft onderzocht, daarbij lettende op ligging, buurten en soort van omliggende bedrijven. Ook moet men alleen inlichtingen inwinnen bij betrouwbare personen of instellingen. Vertrouw de agenten van stoomvaart lijnen nietIeder kan zich kosteloos wenden tot Ned. Vereeniging „Landver huizing", te 's Gravenhage, waarvan spr. de eer heeft Voorzitter te zijn. Een herhaald applaus volgde op deze heldere duidelijke uiteenzetting. Na een korte gedachtenwisseling, kreeg Dr. II. Molhuijsen, Secretaris van het Koninklijk Nederl. Landbouw Comité de gelegenheid om zijn onderwerp „Sociali satie" in te leiden. (Wordt vervolgd). De S. D. A. P., van welke par tij mevr. DuikerBlekking lid is, vraagt naar aanleiding van dit geval, stellig wijziging der wet. Minstens. Bij de directe belastingen zijn be noemd tot kommies 3e klasse o.a.P. C. A. A. Fenijn te Terneuzen, thans kommies te water te Rotterdam; W. Philipse te Terneuzen, thans kommies t.e water te Lobith. In de week van 13 tot 20 Juni be droeg het aantal gevallen van mond- en klauwzeer in onze provincie 47 in 24 gemeenten. Voor het geheele land wa- en deze cijfers 1678 en 348. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt: Hoogvv. vm. 3.073.384.114.47 nm. 3.193.504.225.02 Laagw. vin. 9.27 9.58 10.27 10.58 nm. 9.54 10.29 11.01 11.37 Laatste Kwart.: Vrijdag 5.25 voorm. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad is met enkele wij zigingen het voorstel van B. en W. be treffende de Electrische Centrale aange nomen met 6 tegen 3 stemmen, die van de hoeren Colseu. Hamelink en Geensen. (De heer Nolson was ook tegen, doch had eerder de vergadering moeten ver laten. Afwezig waren de heeren De Ridder en De Meijer, alsmede Mevr. Duiker.) Het beroep van Mevr. Duiker tegen de opvatting van B. en W. dat zij een der vereischten voor het lidmaatschap van den Raad verloren heeft, werd on geldig verklaard. Alleen de heeren Ha melink en Geensen konden zich met de opvatting van B. en W. niet vereenigen. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier is ingekomen een brief van den minister van landbouw, nijver heid en handel, berichtende dat het zijn voornemen is, één Kamer van Koophan del in te stellen voor alle gemeenten gelegen in Zeeuwsch-Vlaanderen, welke dan in de plaats komt van de Kamer alhier en die te Sas van Gent. Voor dit gebied zal een commissie van voor bereiding, enz. van 5 leden worden in gesteld, van wie 3 lid zullen» zijn der Kamer alhier. De Kamer heelt ter benoeming voor gedragen de heeren H. W. R. Kramer, voorzitter, R. G. E. Nolson en A. de Vrieze. De Vlaggejesdag, alhier en te Sluis kil gehouden, heeft na aftrek der onkos ten opgebracht de som van f 119 40. Zooals men zal weten is dit geld bestemd ten behoeve van landgenooten in den vreemde. Onder het opschrift„Een man, die zijn vrouw uit Raad en Staten wipt" schrijft het „Fr. Dagblad: Mevrouw Duiker-Blekking is lid van den Raad te Terneuzen en ook lid der Provinciale Staten van Zeeland. Maar zij heeft ruzie met haar man. Nu was dat niet erg, zoolang haar inau in Terneuzen bleef en er zijn domicilie handhaafde. Maar hij is vertrokken naar Nijmegen, en heeft zijn domicilie verplaatst. Het geval wordt nu bedenkelijk voor mevrouw. Zij woont nog wel in Terneuzen, maar formeel is zij er weg. In de boeken van het stadhuis te Terneuzen is zij niet meer te vinden. Haar domicilie is mee gereisd met haar man naar Nijmegen En dus is haar bericht door het ge meentebestuur van Terneuzen, dat zij niet langer lid kan zijn van gemeente raad en prov. Stateu. Buitengewoon geval. Uitstekend middel voor mannen, wier politiek aangelegde vrouwtjes niet in het gareel te houden zijn. Oppassen, vrouwtje, of ik verleg mijn domicilie. Advertentiën des tijds. In een Hannoveraansch blad leest men de volgende ruiladvertentiën „Een nieuw vloerkleed gevraagd in ruil voor vier weken zomerpension". „Een heer biedt aan 6 Zondagen uit te gaan met een dame, in ruil voor een paar heerenlaarzen No. 41". „Een zes weken oud kind wordt afge staan voor een ham en een vat boter". „Zes schouwburgbiljetten (fauteuils) worden aangeboden voor een corset". Een wonderdokter. Gedurende eenigen tijd reeds werd herhaaldelijk beschadiging opgemerkt aan de hoornen in de stadsplautsoenen te Enkhuizen stukken van den bast wer den afgetrokken. In de plaatselijke bladen werd hiertegen gewaarschuwd, doch zon der gevolg. Maandag is de hand gelegd op een smidsknecht, afkomstig uit Franeker, die als wonderdokter fungeert en als genees middel dikwijls aftreksel van boombast voorschrijft. Dat <jaat naar het hooiland In de gemeente Sehoterland trekken de boer en zijn arbeider op een Indian- motor naar het hooiland. De boer aan 't stuur, de arbeider achter op de duo zitting, op de eene schouder een hark, in de andere hand een pot met brij. Barbaarsche jeugd. Te Middelbands hebben eenige jongens een walgelijk barbaarsche daad verricht. Ze wisten twee jonge katjes te bemach tigen, waarvan ze het eene de oogen uitstaken, terwijl het andere dier als voetbal werd gebezigd. Uit het hol van den leeuw. Te Molenaarsgraaf heeft men 's nachts met een valschen sleutel de woning van den Rijksveldwachter geopend en daaruit twee fietsen van man en vrouw meege nomen. Ouderliefde in de dierenwereld. Bij een brand te Buinen (Dr.) werd ook een ooievaarsnest met. jongen ver nield, waarbij het ooievaarspaar vruch teloos de jongen tegen het vuur heeft willen beschermen. Dwars door den dik ken rook zijn zij herhaaldelijk weer op het nest aangevlogen en eerst toen het droge nest vuur vatte is de laatste ooievaar weggevlucht. Kort er na vielen de jonge ooievaars dood naar beneden en zag men de ouden bij elkander aan den rand van een korenakker staan. Aangenomen: Naar Arum. H. II. Baudet, te Dokkiim naar Warfhuizen, (Gron.) G. Westm'ijse, te Dragten naar Nieuw-Dordrecht, .J. K. Bakker v, d. Brink, cand. te 's Gravenhage. Bedankt: Voor Nieuwpoort, J C Wolthers, cand. te Utrecht; voor Ter- home, J. Rookmaker, te Etersheim voor Benthuizen: A. II. -J. G. v. Voorthuizen, te Doornspijk; voor Bodegraven, J. H. F. Remme, te Huizen. Christ. Geref. Kerk. Tweetal: Te Hoogeveen, J. P. Mete ring te Barendrecht en J. L. de Vries, te Rijnsburg. Beroepen. Te IJmuiden, J. Hoogten- doorn, te Lisse. Vrouwe n stemrecht. Bij de Ned. Herv. Evangelisatie te Ileiligerlee (Gron.) is aan weduwen en aan alléénstaande vrouwen vanaf heden het stemrecht toegekend. Niet zonder hoofdakte naar I n d i I In de „Chr. Ond.", het orgaan van de Chr. Onderwijzers in Ned.-Indië, waar schuwt de heer Joh. A. Burger te Ban doeng de onderwijzers zonder hoofdakte naar Indië te komen 1. daar ze de hoofdakte door zelfstudie niet lialen 2. daar ze dus altijd onvolledig bevoegd zullen blijven. Slechts in Semarang en ^spoedig ook Djocja zijn cursussen voor de hoofdacte en daar bestaat dan gelegenheid tot studie. Maar in Gombong, Poerworedjo, Klaten, Sragen, Keboemen enz. de hoofd akte te halen is een onmogelijkheid. Geref. Kerken. T weelral: Te Breukelen, D. Hogen- birk Jzn., te Cliarlois en J. H. Koers, te Oosterbeek te Meeden, L. Duin, te Emmercompascuum enK.Prins teWijckel Balk. Beroepen: Te Berkel en Rodenrijs A. Hoenevcld te Nijkerk te Oppenhui zen, G. Ploos van Amstel, te Elburg; te Treebeek (Kouvenrado) (Z.-L.), M. Elzinga teGrootegastte Bunschoten-Spakenburg (A), F. Tollenaar, te Brouwershaven. Ned. Herv. Kerk. Tweetal: Te Urk, J. W. Roobol, cand. te Dordrecht en B. Keers, cand. te Utrecht. Beroepen: Te Urk, J. W. Roobol, cand. te Dordrecht; te Wier, J. J. 1 Lu man, cand. te Noordhorn te Grosthuizen en Avenhorn, K. Beversluis, te Sybe karspelte Meppel (3e predikantsplaats) A. K. Straatsma, te Oosterzee te Bar neveld (toez.), J. II. F. Remme, te Hui zen te Nieuwe Tonge, J. G. Dekking te Putten o/de Veluwe. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 25 Juni. Nicolaas Francois Dieleman, oud 25 j., jm. en Anthoriia Cornelia, Ma- chielsen, oud 20 j., jd. Charles Ludovi- cus Tieleman, oud 20 j., jm. en Anna Maria van den Akker, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Juni. Do- minicus Johannes de Waele, oud 22 j jm. en Jacolia Riemens, oud 21 j, jd. Geboorten. 20 Juni. Irene Leonie Marie, d. van Emiel Vanhijfte en van Maria Pielaet, Gerardus, z-, van Pieter Leunis en van Wilhélmina Riemens. 22 Juni. Catharina Suzanna, d. van Abra ham de Feijter en van Catharina Meer- tens. 23 Juni. Janna Francoise, d. van Adriaan Johannes Joris Kolijn en van Johanna Pieterncdla Harte. Overlijden. 24 Juni. Cornelia Ad-riana Riemens, oud 53 j echtg. van David Versluijs. Anthonia Jansen, oud 14 j., d. van Johannes Daniel en van Maria Capel. 25 Juni. Elisabeth Johanna Rie mens, oud 68 j., wed. van Jan Kiel. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 8 Juni. Gelein Adriaan van Breen oud 26 j., jm. en Margaretha Krina Wisse oud 25 j., jd. 17 Juni. Pieter Zegers, oud 23 j, jm. en Aaltje Janneke de Feij ter, oud 23' jjd. Gelein van de Voorde, oud 22 j., jm. en Cornelia Scheele, oud 23 j., jd. Jacobus Verstraten, oud 22 j., jm van Axel en Sara Bakker, oud 1q j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. 17 Juni. Gelein Adriaan van Breen, oud 26 j., jm. en Margaretha Krina Wisse, oud 26 j-> jd- Geboorten. 8 Juni. Janneke, d. van Herm. Haak en Margaretha Scheele. Elizabeth, d. van Joh. Jac. v. Ham en Suzanna de Jonge. 10 Juni. Mels Cor- nelis, z. van Jan Chr. de Vos en Janna Corn. Dees. 13 Juni. Anna Cornelia, d. van II. C Moens en Cornelia J. Dees. 15 Juni" Cornelia, d. van Abr. Anth. Dekker en Cornelia Vinke. 18 Juni. Maria Hebrina, d. van Jac. Andr. Diele man en Nceltje Romeijnsen. 23 Juni. Levinus, z. van Jac. v. d. Wege en Pleuntje de Bruine. 25 Juni. Marinus, z. van Fred. Bakker en Janneke Ilame- link. Simon, z. vau Joh. de Feijter en Johanna v. Hoeve. 27 Juni. Jan, z. van Ilerm. de Zeeuw en Helena Sara Dees. 30 Juni. Aarnout, z. van Pieter Hamelink en Janna Hamelink. Overlijden. 4 Juni. Paulina v. Dix- hoorn, oud 81 j., Wed. van Marinus Jo hannes van Pienbroek. 10 Juni. Eliza beth van Ham, oud 2 dagen d. van Joh. Jac. van Ham en Suzanna de Jonge. 11 Juni. Johannes Bruijnzeel overleden te Ter Neuzen, oud 68 j., Echtg. van Pielernella Cornelia Geluk. 25 Juni. Jacob Scheele oud 83 j., Wedn. van Grietje van Tatenhove. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 4 JULI 1920. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2'/t uur, Ds. J. v. d. Berg van Feijenoord. Axel 9'/i en 27i uur, Ds. A.Thielen. Zaamslag 9'/2 en 2'/j uur, Ds. II. P. M. de Walle. Hoek 9'/i en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. Goris. Oostburg 10 en 2'/j uur, Ds. S. Groene- veld- Aardeuburg 9'/j uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 97j en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9'/j en 2'/i uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/j en 2'/i uur, Ds G. van Dis. Uoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/i en 2'/i uur Ds. L. de Bruijne Gereformeerde Gemeente (Vloosvvijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 enG'/j uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/, uur, Evangelisatie. Voor de vele blijken van belangstelling dozer dagen on dervonden, onzen hartelijken dank. J. DÊ KRAKER Cz. en Echtgenoote. Zaamslag, Juli 1920. Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden, betuigen wij hier mede ook namens wedèrzijdsche familie onzen hartelijkïn dank. M. SIMPELAAR. E. J. SIMPELAAR-De Kraker. Schoondijke, Juli 1920. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat voor de 142ste periode van 3 t/m II Juli geldig zijn de Oranje- gekleurde kaarten op paarsen onder grond. Ter Neuzen, 2 Juli 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Dc Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bon 40 van de Sui ker kuart (le en 4p Serie) geldig is van Maandag 5 t/m Zondag 11 Juli. Ter Neuzen, 2 Juli 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend De Minister van L., N. en Handel beeft goedgevonden te bepalen dat met ingang van 1 Juli 1920 voor Regeeringsmeel als verkoopprijs voor gemeenten als bedoeld onder art. 3 der Distributiewet 1916, zal gelden de prijs van f 20.— per 100 K.G., verhoogd met vrachtkosten enz. Ter Neuzen, 1 Juli 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op den 12 JULI 1920, des namiddags 3 uur, in het openbaar aanbesteden Het schoonmaken en witten van de muren en plafonds in de openbare scholen B., C. en D. Het bestek no. 3 ligt op de secretarie ter inzage. Ter Neuzen, 29 Juni 1920. J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Het Bestuur der Vereeniging voor Chr. L. en M. U. L. O., Jozinastraat te TER NEUZEN, vraagt p r ij s o p g a a f voor liet maken van De opgave in te zenden voor Zaterdag 10 Juli 1920 bij den Architect JOH. A. FEIJ te Ter Neuzen, bij wien ook de teekening met omschrijving a f 1.00 per stel verkrijgbaar zijn. Het Bestuur voornoemd J. J. DE JAGER, Voorzitter. II. D. BOL, Secretaris. hoopt voor de Geref. Jongelingsver. te HOEK, des avonds 7 uur (Zomertijd), in de GEREF. KERK op te treden ven Feijenoord, met het onderwerp: HET BESTUUR. Zij, die hun Brug of Bascule door een bekwamen Monteur wenschen in orde te laten brengen, vragen inlichtingen bij M. WOLFERT, In Landbouwwerktuigen, te HOEK bij Ter Neuzen. NEEMT PROEF met mijn Botersprits, Botermopjes enz. Ie kwaliteit aan billijken prijs. Ook verkrijgbaarTARWEBLOEM, mooi blank (distributievrij). Aanbevelend, Brood-, Koek- en Banketbakkerij, STEENKAMPLAAN. Deurwaarder HUINEMAN te Ter Neuzen zal op ZATERDAG 10 JULI 1920, namiddag 3 uur (Zomertijd), ten verzoeke van den heer J. R. SCHEELE, rustend landbouwer te Zaamslag, publiek ver- koopen 1.11 H.A. (2Va GemetGERST. 1.33 H A. (3 Gemet) HA VER. 2.67 H.A. \8 Gemet) TARWE. Verdeeld in koopen; wassende in den Zaamslagpolder n/b de Groenstraat, alwaar te vergaderen. Onkosten 5 Betaling 4 Augustus 1920. Voor de levering van Vrnchtboomen, Sier-, Bozen-, Haag- en Boschplantsoen, Aardbezieplanten enz'beveel ik mij voor het a.s. seizoen bij vernieuwing beleefd aan. jjPÜT" Aan de meest concurreerendste prijzen en U bespaart bij mij te koopen groote vrachtprijzen en kunt zelf het benoodigde uitzoeken. belasten zich gaarne met het overbrengen van inschrijvingen op 7 pCt. Gegarandeerde Obligatlën DE LEVER's ZEEP MAATSCHAPPIJ a 100 INSCHRIJVING 7 JULI. BETALING 20 JULI. 20 Wissel- en Effectenkantoor Neemt gelden a deposito en in rekening- courant tegen overeen te komen rentevei^ goeding naar gelang looptijd en termijn van TER NEUZEN, 2 Juli 1920. A.s. Zaterdag en Maandag, telkens van 3—6 uur, bezichtiging der rozen die .n vollen bloei staan in den tuin bij en ingang J HUIJSSENDIELEMAN te Driewegen. GEVESTIGD SEDERT 1871. te Hulst, Axel, Kloosterzande, Oostburg, Sas van Gent, Sluis, Ter Neuzen en IJ zend ij k e.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3