filNNENLAND. Korte Berichten. Uil de Provincie. Gemengd Nieuws. Trotzky een oproep gericht tot de vroe gere officieren van den Czaar om den strijd in de Kritn, den Kaukasus en Siberië op te geven en zich ter beschik king van de sovjet-regeering te stellen voor den strijd tegen het imperialistische Polen. Indien zij bijdragen tot de over winning van Rusland, zal hun amnestie verleend worden voor hun vroegere actie onder Koltsjak, Denikin en Wrangel. Een zelfde oproep is gericht tot de marine-officieren en tot de Russische iutellectueelen. 't Is natuurlijk nog de vraag of de officieren aan die amnestie gelooven, maar de toestand is voor de Polen in ieder geval gevaarlijk. Zeker, Polen is nog niet verloren, maar 't begint toch wel een beetje bedenkelijk te worden. Groote menscheu laten zich nogal eens interviewen, en ook Giolitti, de nieuwe Italiaansche minister-president heeft gemeend, zich daaraan niet te moeten onttrekken. In dat iuten iew heeft hij dan gezegd „Ik kan u verzekeren, dat evenals Frankrijk een vriend van Italic is, Italië een vriend van Frankrijk is. Ik beu overtuigd, dat de beide volken in vol komen eendracht dezelfde belangen kun nen behartigen, zonder dat er moeilijk heden zullen ontstaan. Wat het ver leden betreft, dat behoort tot de ge schiedenis, de politiek houdt rekening met liet heden en de toekomst, en wij moeten vooral de toekomst in het oog houden terwille van de belangen van beide landen. Overigens wil ik er aan herinneren, dat ik tijdens mijn verblijf te Parijs den 4en Augustus 1914, dat is dus op hetzelfde oogenblik, dat de oorlog is begonnen, naar de Italiaansche ambassade ben gegaan, waar zich als zaakgelastigde Prins Ruspoli bevond. Ik heb toen aan hem verklaard ter wijl ik hem dringend verzocht mijn ver klaring aan de regeering te Rome over te brengen, hetgeen ook inderdaad ge beurd is dat Italië zich terstond neutraal moest verklaren, en dat was toch, zooals gij mij zult toegeven, niet om Frankrijk te benadeelen. Toen ik mij daarop van Parijs naar Italië begaf heb ik de Fransche troepen van de Ita liaansche grenzen zien terugtrekken." Moeilijk kan men hieruit zeggen, dat Giolitti een man van sta vast is. Integen deel, evenals zooveel anderen schijnt hem niet heelemaal onbekend te wezen het oud-Hollandsche gezegde „Om de wille van de smeer Likt de kat de kandeleer". In Oostenrijk is het ook weer niet rustig. Een particulier telegram aan de N. R. Ct. deelt mee, dat in de vergadering der Duitsch-nationalen te Weenen 50 com munisten verschenen, die demonstreer den. Er ontstond een formeele slag, aan gezien er onder de Duitsch-nationalen talrijke gewezen officieren, studenten en turners waren. Vele personen zijn ge wond, waaronder een vrouw zeer ernstig. De vroegere burgemeester Weiskirche- ner heeft in een redevoering den strijd op leve§ en dood bij de verkiezingen tusschen Christelijken en socialisten aan gekondigd. Den strijd op leven en dood Ernstige woorden, die maar niet zoo lichtvaardig uitgesproken dienen te worden. Toch gelooven we, dat er veel van K waar is. Gezien de wereldtoestanden van tegen woordig, blijkt het steeds meer en meer, dat de strijd zal gaan tusschen Christen en anti Christen, zooals ons terecht Gods Woord ook leert, dat het zal zijn en worden een kiezen tusschen rechts en rood. Geve onze God, dat voor ons de keuze niet moeilijk zij, dat met Groen van Prinsterer onze zinspreuk moge zijn „Tegen de revolutie het Evangelie!" Een sensationeel proces. Vrijdag begint te Berlijn een sensatio neel proces. Voor de gezworenen ver schijnen de communisten, die verleden jaar den landbouwinspecteur Blau ver moord hebben. Den 7en Augustus van verleden jaar werd uit het landweerkanaal het lijk van inspecteur Blau opgehaald. Het was met touwen zoo vastgesnoerd, dat de kniëën tot aan de borst kwamen Uit het onderzoek bleek weldra dat hier een politieke misdaad in het spel was Blau had te Munchen in communistische kringen verkeerd en werd daar als agent provocateur ontmaskerd. In geheime vergadering werd daarop besloten Blau van kant te maken. Een teekenaar Herm genaamd, kreeg de opdracht Blau naar Berlijn te roepen en hem aldaar te laten vermoorden. Op een vergadering van Berlijnsche communisten, waar Blau ook was ver schenen, werd hem plotseling gezegd dat men wist wie hij was. Men wilde hem toen eerst op het Tempelhofer veld vermoorden, maar dit plan wërd niet uitgevoerd. Een arbeider Pahl genaamd stelde zijn woning als gevangenis voor Blau ter beschikking omdat zijn ouders uit de stad waren. Blau werd naar deze woning vervoerd en aldaar door een met een revolver gewapend man bewaakt. 4 andere mannen bewaakten het huis. Blau werd toen met morphine bewusteloos gemaakt en naar de woning van een aangeklaagde gebracht. Men gaf hem eerst wijn met morphine te drinken en nadien wurgde men het slacht offer. De geheelo omgeving van het huis werd op het tijdstip dat dit drama zich afspeelde door de aanhangers van do daders bewaakt. Het lijk werd in het water geworpen. Er zijn drie beschuldigden, die echter beweren onschuldig te zijn. Zij worden door de door vroegere processen beken de advocaten Weinberg en T. Liebknecht verdedigd. Het proces zal vermoedelijk 4 dagen duren. Dat is nog eens verstandig Uit Berlijn wordt gemeld, dat de vrou welijke leden van de Tsjechische Kamer besloten hebben voortaan in de vergade ringen van het parlement niet meer te interrumpeeren. Weer stokslagenstraf. In Hongarije heeft de Minister van Justitie een wetsontwerp ingediend, waarbij de bastonnade (stokslagenstraf) ingevoerd wordt voor ongeoorloofde prijs opdrijving. Met de stokslagen worden alleen mannen gestraft tot een maximum van 25. De wet treedt na een jaar van zelf buiten werking. De ministers van Koltsjak veroordeeld. Blijkens een telegram uit Omsk is daar liet geding tegen de voormalige ministers van Koltsjak geëindigd. Vier hunner zijn ter dood, de andere zestien tot dwangarbeid van tien tot vijf jaar veroordeeld. Allen hebben een beroep op Lenin en Trotzky gedaan. In afwachting van het antwoord is de terechtstelling van de vier ter dood veroordeelden opgeschort. Brand bij Krupp te Essen. In den nacht van 18 op 19 Juni heeft een reusachtige brand de uitgestrekte booten loodsen van de firma Krupp totaal vernield. In de afgebrande ge bouwen was o.a. een groote voorraad daar opgeslagen meubelen verder was een deel van de stedelijke ziekenhuizen er ondergebracht. Persoonlijke ongeval len hebben niet plaats gevonden. De stoffelijke verliezen beloopen verschei dene inillioenen marken. In een hol geleefd. Een 24-jarige Amerikaansche deserteur, die in 1918 van het militairisme deser teerde, heeft gedurende de laatste twee jaren in een hol in een oerwoud geleefd uit vrees, bij zijn terugkeer doodgeschoten te zulleu worden. Zijn vrouw en kind hebben hem daar dikwijls bezocht. Nadat de vrouw hem thans de mededeeling deed, dat deserteurs niet meer worden doodgeschoten, heeft de man zijn hol verlaten en vervoegde zich op de Ame rikaansche overheid. v EEN GRAPJE? De Schoolwereld, orgaan van de afd. Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenlmge van de Vereeniging van hoofden van scholen, vertelt het volgende „Op den dag der demonstratieve sta king tegen de anti-revolutiewet achtte een onderwijzer te Rotterdam, lid van de S. D. A. P., het blijkbaar noodig, met zijn klasse te spreken over die staking. Hij deed dat op zoo overtuigende wijze, dat de leerlingen zich onmiddellijk soli dair toonden en tijdens het rekenuur staakten ja, zelfs vroegen, of ze nu weg mochten gaan. Dat durfde onze propa gandist voor politieke stakingen toch zeker niet voor zijn rekening nemen, althans hij redeneerde nu ongeveer als volgt „Neen, dat gaat nietje bent nu eenmaal in school, maar wat anders zou het zijn, als je vanmorgen niet gekomen was, of vanmiddag niet kwam, dan had de meester ook nog eens een „makkie". Gevolg?'sMiddags zijn 25 van de 30 leerlingen afwezig, zij loopen buiten, staken. Het hoofd der school stond voor een klasse, werd door den betrokken onder wijzer niet op de hoogte gesteld en ver nam het geval eerst tegen het einde van den schooltijd van een lid van het per soneel. Als nu de onderwijzer door het hoofd der school ter verantwoording wordt geroepen, weet hij slechts dit ter ver ontschuldiging aan te voeren „Het was maar een grapje". Maar dat is een toch wel erg mooi „grapje", dat ons eens duidelijk laat zien, hoe de kinderen, overgeleverd aan vele socialistische onderwijzers, te beklagen zijn. We vertrouwen wel, en verwachten het ook, dat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. Zulke „grapjes" moeten maar eens goed afgeleerd worden. ONZE VISCHUITVOER. Naar de „Visscherij Gt." uit zeer be trouwbare bron verneemt, zal een dele gatie uit de Reedersvereeniging en de IJmuider Vischhaudel Vereeniging ver trekken naar Berlijn ter bespreking voor eventueelen export van viscn. DE INKOMSTENBELASTING. Ingediend is de aangekondigde nota van wijziging op het ontwerp tot wijzi ging der Gemeentewet en van de Wet op de Inkomstenbelasting. De bevoegd heid der gemeente tot het heffen van een inkomstenbelasting wordt in gewij- zigden vorm, hersteld. WOESTELINGEN. 't WORDT INDERDAAD TUD, DAT ER EEN EIND AAN KOMT 1 Een arts te Bilthoven zendt aan de „Tel." een ingezonden stuk, dat de re dactie niet als ingezonden plaatst, maar het met volle instemming (en terecht overneemt. Wij ontleenen aan het stuk het volgende „De onverantwoordelijkheid waarmede vele bestuurders van auto's en motor rijwielen ondanks de dagelij ks toenemende ongelukken langs openbaro wegeu rossen heeft in mijn gezin bijna een groote ramp teweeg gebracht, In den vooravond van Zondag j.l. ging mijn echtgenoote met ons klein jongetje van 15 maanden in een kinderwagentje den weg naar Bosch en Duin op. Nauwelijks het hek uit zijnde en zich bevindende aan den rechter kant van den straatweg vlak langs het zandpad dat loopt langs dien weg, worden zij en het kinderwagentje van achteren aangereden door een in duizelingwekkende vaart en zooals later bleek met maximale snelheid rijdende Indian motor. Zelf aan het hek staande heb ik in een ondeelbaar oogenblik kun nen aanschouwen hoe mijn vrouw achter over tegen de straatsteenen gesmakt, het kinderwagentje als een lucifersdoosje gekraakt en wonder boven wonder mijn jongentje eruit geslingerd en na een luchtbuiteling van een paar meter in het mulle zand geworpen wordt. Ik kan 't me nog niet voorstellen dat moeder en kind uit deze catastrophe vrij gekomen zijn met alleen de psychische schok en uitwendige kneuzingen, terwijl de bedrij ver van het onheil een 10 meter verder voor driekwart dood onder zijn motor lag. Bij de eerste geneeskundige hulp die ik dezen onverantwoordelijken mensen mocht verleenen, bleek mij misbruik van sterken drank aanwezig. Op dienzelfden motor is Zondagmiddag om 2 uur op den Soestdijkerstraat weg eveneens door woest rijden reeds een ongeluk gebeurd. „De auto- en motorrijwielwet dient grondig gewijzigd te worden. Iedereen kan een rijbewijs krijgen, niet omdat hij kan rijden, maar omdat hij zoo'n machine kan betalen. De geringe geldboetes voor rijden boven de maximum snelheid of rijden zonder rijbewijs zouden veranderd moeten worden in gevangenisstraf, tel kens van langeren duur, naarmate her haling van 't delict plaats heeft. En in dien zin zal ook gehandeld moeten wor den wat betreft de intrekking van het rijbewijs. Dan eerst zal een nuttig verkeer dat dagelijks ingrijpt in ons economisch bestaan in goede banen geleid worden. En ik zal geen poging achterwege laten om in deze richting de aandacht van onze volksvertegenwoordiging te vragen voor een kwaad waardoor het allergroot ste deel van het publiek geterroriseerd wordt, opdat bovendien ook voorkomen worde, dat het steeds meer en meer getard publiek in dergelijke gevallen op de plaats des onlieils als eigen rechter optreedt zoo het lot Red.) niet reeds in rechtvaardigen zin heeft beschikt. De justitie zal ongetwijfeld op de overlevende voor deze kwesiie aansprakelijke per sonen de uiterst gestrenge straf toepas sen' NEDERLAND EN BELGIË. Reuter sein't uit Parijs Het blad Le Journal bevat een nota, onderteekend door ongeveer 200 afge vaardigden, overhandigd aan den minis ter president en waarin gevraagd wordt, dat Frankrijk volledigen steun zal ver leenen aan' België om uitwerking te verzekeren aan de beslissing van den Oppersten Raad van 1919, volgens welke de verdragen van 1839 moeten worden herzien in hun geheel, ten einde België te bevrijden van de beperking aan zijn souvereiniteit door verdragen opgelegd en om een regeling te treffen voor de Schelde, Belgisch Limburg en het kanaal van Antwerpen naar den Rijn. LEVENSMIDDELEN NAAR OOSTEN RIJK. Den 27sten dezer vertrekt een extra trein met levensmiddelen naar Oostenrijk van Rotterdam station Ruigeplaat. middags 1.50 uur over Breda, Boxtel en Dalheim. ALGEMEENE REKENKAMER. Tot leden der Algemeene Rekenkamer zijn benoemd de heeren Di. W. C. A. Baron Van Vredenburg en Jhr. G. A. A. Alting van Geusau, oud-Minister van Oorlog. ZAKKENROLLER GESNAPT. Aan het Hollandsche Spoorstation te 's-Gravenhage, bemerkte een heer bij het instappen in den naar het buitenland bestemde trein, dat hem een portefeuille waarin zich een aanzienlijk bedrag aan geldswaarde bevond, uit de borstzak van zijn jas werd ontfutseld. Bliksemsnel greep de heer den zakken roller die de portefeuille reeds in zijn bezit had, vast. Ook de hoofdconducttur van den trein verhinderde den zakken roller te ontsnappen, waarna de zoo op heeterdaad betrapte dief aan de politie werd overgeleverd. ONZE SUIKERVOORZIENING. Het „Ned. weekblad van handel en kruidenierswaren" verneemt, dat het reeds vast staat, dat met de nieuwe cam pagne de prijs der vrije suiker in geen geval zal worden verhoogd en in tegen deel een prijsdaling niet is uitgesloten. Het blad ziet aankomen dat èn grossier èn winkelier zal zorgdragen bij den aan vang der campagne den voorraad geheel te hebben geruimd. Tenzij de centrale suikermaatschappij de gelegenheid opent reeds zeer tijdig op de nieuwe conditie suiker te betrekken, achte het blad het in verband met het nieuwe denkbeeld niet onmogelijk, dat ons eind September een stagnatie in de suikervoorziening te wachten staat. HET EINDE VAN DE KEIZERIN VERWACHT Een Duitsch radiotélegram van 14 dezer zegt, dat de leden van de Duitsche kei zerlijke familie heden in kennis zjjn ge steld, dat de voormalige keizerin te Doorn gevaarlijk ziek is. Zij lijdt weder aan haar oude hartkwaal. Een telegram, ont vangen door prins Oscar, wijst er op, dat de ziekte van dien aard is, dat men den dood elk oogenblik kan verwachten. Het is waarschijnlijk, dat de leden der familie zich onmiddellijk naar Doorn zullen begeven. Het U. D. meldt, dat voor het ge rucht, dat de ex-keizerin in gevaaar zou verkeeren, geen grond bestaat. DE ANTI-ANNEXATIEPROTESTEN. Bij de fa. Romen en Zonen te Roer mond zag een brochure het licht, waar in verzameld zijn de protesten uit Lim burg opgegaan tegen het annexionisme. De brochure verscheen in het Fransch, opdat daarmede in het buitenland op zoo ruim mogelijke schaal gewerkt zal kunneu worden, terwijl de voorrede in t Frausch, 't Nederlandsch en 't Engelsch is opgenomen. In deze voorrede wordt opgemerkt, dat het te betreuren aou zijn, als de odele uitingen van vaderlandsliefde, waar aan de Limburgers tijdens het annexatie- gevaar blijk gaven, niet in hareu vollen omvang bekend werden, ook in de landen, die, misleid door een onjuist ingelichte pers, van meening waren dat Limburg een afscheiding van Nederland weuschte. In de brochure zelve is in de eerste plaats het woord aan den Limburgschen archivaris Flaraent, die op geschiedkun dige gronden aantoont dat Limburg èn Maastricht bij Nederland behooren. Daarop volgen mededeelingen over hetgeen in de Staten Generaal en in de Staten van Limburg over de annexatie- quaestie is gezegd, waarna in den breede vermeld wordt wat door het Limburgsche volk en Limburgsche organisaties is ge daan om het annexatiegevaar af te wenden Het werk is verlucht door verschil lende foto's, die vooral van betrekking zijn op den zegetocht door de Koningin op 1 Maart 1919 door Zuid-Limburg ge houden. In de Nieuwe Kerkstraat te Amster dam viel de 75 jarige M. de L met het hoofd op het trottoir, tengevolge waar van hij op de plaats dood bleef. De heer A. S. van Asten reed te Sommeren met zijn motorrijwiel tegen een vrachtauto op. S., die aan de be komen kwetsuren is overleden, laat een vrouw met 4 kinderen na. De woning van den arbeider Veen te Onst wedde is geheel afgebrand. Een kind kwam in de vlammen om. De ooftboomen in den omtrek van Ouddorp (Z.-IL) zullen dit. jaar zoogoed als geen vruchten opleveren. Met 1 Juli zal voor den z.g.n. D- trein een toeslag van 50 cent voor de 3de en van f 1.voor de 1ste en 2de klasse verschuldigd zijn. -Te Bedum is de zoon van C. K. bij het zwemmen in het Boterdiep ver dronken. Te Uitgeest zijn vier arbeiderswo ningen afgebrand. Twee der vier inboe dels waren niet verzekerd. Het sedert 1904 bestaande antire volutionaire weekblad „De Veluwe' voor Apeldoorn en omstreken zal met 1 Juli ophouden te verschijnen. Te Zaandam is de 23-jarige H. Sch bij het zwemmen in de Zeehaven ver dronken. Te Amsterdam is een 28-jarige sto ker aangehouden, verdacht vau den dief stal met inbraak van f 14.000 gepleegd in het kantoor op het Weesperspoorsta- tion. Do gewezen prins Joachim van Pruisen is met zijn zoontje op het huis Doorn aaugekomen. Te Maastricht is de 7-jarige M. al spelende in het bassin gevallen en ver dronken. In de Friesche gemeente Kollumer- land mag van 's Zaterdagsmiddags 12 tol Maandagsmorgens 8 uur zelfs geen drank in de kroegen aanwezig zijn. schieden door Zijne Excellentie den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen op Donderdag a.s. des na middags om 2 uur. Onder de rubriek „Landbouw" lezen we in „Zei." In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen is men begonnen met het hooien der klavers. Tengevolge der vele regens in de vorige maand en van de laatste weken is het gewas zeer slecht. - De geruchten, dat de spoorweg maatschappij „Mechelen-Terneuzen" ver moedelijk zal worden overgenomen door den Belgischen staat, althans voor wat betreft het gedeelte in België gelegen, duren hardnekkig voort. (Zei.) TER NEUZEN, 22 Juni 1920. Van Woensdag tot en met Vrijdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt: Hoogwater vm. 7.09— 8.099.14 nm. 7.268.309.38 Laagwater vm. 1.162.133.11 nm. 1.25- 2.25- 3.30 Eerste kwartier Woensdag 7.09 voorm. Naar wij vernemen zal de officieele opening der Ambachtsschool alhier ge- de Zaterdag gehouden de Burgerwacht Werd gekozen de heer C. de *Zaamslag. In vergadering van tot bestuurslid Jonge. Axel. Alhier circuleert een adres tot het verkrijgen eener publieke telefoon cel te Kijkuit. (Tern. Ct.) Hulst. Dezer dagen kwam het bericht van den Minister van Landbouw, dat hij in beginsel bereid is de R. K. Landbouw- winterschool alhier te subsidieeien op den zelfden grondslag als dat reeds ge schiedt met de R. K. scholen van Boxtel, Rosendaal en Breda. Zoo't den minister mogelijk is, zal hij de beuoodigde gelden nog beschikbaar stellen voor 't cursusjaar 1920/21. We zjjn er dus zeker van, dat de R. K. Laudbouwwinterschool komt en als de Staten-Generaal de gelden dit jaar nog toeslaan, 'dat zij nog dit jaar zal geopend worden. Zeker tot groot nut van Hulst en heel Zeeuwsch-Vlaanderen O.D. („Zei". Sas van -Gent. Een motorfietser, de heer van B., die met groote vaart kwam aanrijden en op den hoek eener straat plotseling op een auto stuitte wilde door kort uitwijken een botsing voorkomen. Hij kwam daarbij eehter in een ruit terecht en liep daarbij zeer gevaarlijke verwondingen op, zoodat de geneeskun dige hulp moest worden ingeroepeu en zijn opname in het Ziekenhuis noodzake lijk werd geoordeeld. (Tern. Ct.) Westkapelle. Zaterdagmiddag kwam nit het noorden met volle zeilen een Neder landsch zeiljacht (pleziervaartuig) F 2. Daar het tekort onder den wal kwam met hoog water liep het op een paalhoofd, waar het bleef hangen het vaartuig zat op het midden tusschen de palen. Daar de ebbe reed3 was ingevallen moest het wachten op hoog water. Zondagmorgen omstreeks 3 uur is het vlot gekomen en naar Vlissingen geloopen. Gelukkig was het weder gunstig anders was het na korten tijd een wrak geweest. Een later bericht meldt, dat liet be doelde jacht, Carcia genaamd, eigendom is van dr. Wakles te Delft. (Zeeuw.) Door den polsslag verraden. Bij diefstal 'van het zegelstrookje dec maand December van de tramabonne- mentskaart van een scholier te Amster dam, viel het oog op een medescholier (er waren er meer dan 250) van netten huize. Ik liet den jongen komen, aldus de politiespeurder Van Ledden Hulsebos, die mij opvallend vrij en open aankeek en op mijn verzoek naast mij aan tafel kwam zitten. Quasi-vriendschappelijk en gemoedelijk nam ik hem bij den pols beet en begon een gesprek over koetjes en kalfjesik vroeg, hoeveel broeders en zusters hij had, of hoeveel ooms en tantes in de familie waren, en dergelijke onnoozele praatjes meer waarbij ik constateerde, dat zijn pols volkomen normaal en rustig was. Gaandeweg bracht ik het gesprek op zijn woon plaats; den afstand daarvan tot do schoolschoenenslijtage tot hij op merkte dat hij een tramabonnement had, 'n zoogenaamde schoolkaart. Ik zeide hem, die soort kaarten niet te kennen, waarna hij mij de kaart uit zijn zak voorlegde. Terwijl ik deze bekeek, bleef de pols rustig. Al pratende over de kiosk, waar hij maandelijks ziju zegel strookje kocht, had ik liet December- zegeltje aan één uiteinde ietwat opge licht en beschouwde met mijn loupe den aard van het daaronder aanwezige plak sel. De tot dusverre kalme pols werd eensklaps onrustig. Zooals de kwikzuil van een thermometer omhoog schiet, wanneer men een brandende lucifer onder zijn kwikreservoir houdt, zoo liep de pols plotseling omhoog ik wist genoeg. Toen het jonginensch brutaal weg, met ijskoud gezicht bleef beweren, dat hij de'strookjes altijd aan de kiosk Raampoort kocht, stond ik sterk genoeg om hem anders aan te pakken, ten ge volge waarvan hij door de mand viel en bekende. Bij fouilleeren kwamen er tal van snuisterijen uit zijn zakken, die hij uit de overjassen zijner collega's ge stolen had. „De Politiegids Dankbaarheid en beleefdheid. De Antwerpsche „Volksgazet" schrijft Een Hollander biedt zich aan op het gemeentehuis van een onzer voorsteden, om bij den vrederechter toegelaten te worden, daar hij een klacht te doen heeft. Hij komt bij den griffier te recht, die' hem vraagt Van waar zijt gij Mijnheer Van Amsterdam, was 't antwoord. Dan kan ik u niet ontvangen.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2