Voor verfrissing Citroen- of Sinaasappel- Limonade. Grenadine. Land- en Tninbonw. Ingezonden Stukken. Kerk en School. Burgerlijke Stand. Zendt uwe advertentiën vroegtijdig in. Advertentiën. Uitreiking Broodkaarten. Suiker. Sanguinose ZANGUITVOERING plaatsen van Fietsen en Automobielen. Gemeenteraad van Hoek. J. HAAK-ten Kaate. plein ruzie om een vrouw met Bernard Beuker, eveneens een niet al te gunstig bekepd staand persoon. Beuker was de sterkste en zijn tegenstander moest de vlucht nemen met een blauw oog en gescheurde kleeren. Onderweg kwam hij zijn vriend Bennie van Berkum tegen, een zeer berucht nachthuishouder en echtgenoot van de niet minder ongunstig bekend staande juffrouw de Graaf uit de Van Ostadestraat. Toen Bennie van Berkum het verhaal hoorde, ontstak hij in woede en zeide, dat hij dien kerel wel eens zou afdrogen. Na eenig infor- meeren trof hij om kwart over één Bernard Beuker op het plein, voor Louis Seize. De beide mannen wisselden een paar woorden met elkander, Van Berkum trok zijn mes en stak dit in den buik van Beuker. Deze riep flauwtjes: au, au, en viel toen in de armen van een paar politieagenten, die juist kwamen aanloopen. Men trachtte het slachtoffer te verbinden, hij verloor veel bloed, terwijl de ingewanden naar buiten waren getreden. Per auto-brancard werd hij naar het Binnengasthuis vervoerd. Bennie van Berkum was inmiddels op de vlucht geslagen uren lang heeft hij door de stad gedoold en om half zes klopte hij bij een vriend aan, waar hij ging slapen. Men waarschuwde hem, dat de politie zijn spoor volgde. In de overtuiging dat niemand het juiste van het drama wist, meldde hij zich eer gisteren bij de politie van bureau Singel aan. Hij werd gehoord door Herrebomée en inspecteur v. d. Heul. Van een mes wist hij niets af, zeide hij en nog minder van een vechtpartij. Ongelukkig voor hem meldden zich een paar getuigen aan, wier verklaringen voor hem noodlottig zullen worden. Zoo verklaarde een getuige gezien te hebben, dat Bennie met de rechterhand zijn mes trok, toestak, het voorwerp in de linker hand overnam en dit in zijn broekzak borg. Deze zak vertoont inderdaad een bloedstreep en een bloedvlek. Bennie verklaarde echter dat dit bloed afkomstig was van een wondje aan zijn vinger. Ook andere bezwarende getuigenissen zijn afgelegd en het is zeer waarschijnlijk, dat den dader moord ten laste zal worden gelegd. Hij bevindt zich nog aan het bureau Singel en is zeer zenuw achtig. Het slachtoffer verkeert in levensge vaar; van een'verhoor was eergister- morgen nog geen sprake. („Tel.") De oproerige terugkrabbelaar. We lezen in „Waakt": A. Weet jij, dat Bram Kleerekoper zijn naam veranderd heeft B. Neen. A. Sinds de sociaal democraten op hun obstructie zijn teruggekomen noemt hij zich de oproerigo terugkrabbelaar. Om een maagdelijn.... Te Velseroord kregen eenige jongelui ruzie om een meisje. Een van hen trok een mes en verwondde twee andere jongens hevig aan de handen, zoodat een van hen zich in een ziekenhuis in Haarlem onder geneeskundige behande ling moest stellen. Een liedje voor onzen tijd. Naar aanleiding van de berichten over de „helden"-daden van den heer Duys, zendt Bart v. d. Veluwe het volgende versje aan de auti-rev. „Rott." Wie tuimelde eens van schrik op zij, Met pelsjas in do Zeeuwsche klei, Beducht'voor ver granaatgesuis Heer Duys Wie sprong daar bibberend in een sloot Die baas zoo bleek gelijk de dood Dio held zoo dapper als een muis Heer Duys Wie blaast zich als een kikker op? Wie zet de zaken op haar kop Al moet de heele boel aan gruis? Heer Duys 1 Wie maakt in 's Lauds Vergaderzaal Het meest lawaai, het grootst schandaal Wie lijkt er in zijn bol niet pluis Heer Duys! Wie voert obstructie inderdaad, Alsof hij op de vischmarkt staat? Wie hoort geborgen in een kluis? Heer Duys! Wie schimpt op godsdienst en geloof? Wie brult zijn medeleden doof? Wie krijgt zijn streken wel eens thuis? Heer Duys 1 Wie is de held van 't Vaderland? Wie Troelstra's vlegel-adjudant? Wie Don Quichotte in narrenhuis? Heer Duys Reeds meerdere malen werd er do aandacht op gevestigd, dat dit jaar in ons land een betrekkelijk belangrijke oppervlakte land met vlas bebouwd is en wel naar schatting ten minste 2 a 3 maal de oppervlakte, die in de jaren vóór den oorlog met dit gewas bezet was. Tevens werd er op gewezen, dat ook indien de prijzen van bewerkt vlas hoog of bevredigend blijven, er toch kans bestaat, dat do verbouwers bij ver koop van hun onbewerkt vlas slechts een lagen prijs weten te bedingen, daar de Nederlandsche vlasindustrie niet in staat zal zijn in het komende jaar den geheelen oogst te verwerken, zoodat liet aanbod onbewerkt vlas de vraag za. overtreffen, terwijl ook door export geen afzet van onbewerkt vlas verkregen kan worden, daar de viasverbouw in de an dere landen (België) eveneens is uitge breid. In verschillende streken, o.a. te Dinteloord en op Zuid-Beveland, worden thans door de vlasverbouwers pogingen gedaan om te geraken tot de oprichting van coöperatieve vlasfabrieken, ten ein de op deze wijze den minder guustigen toestand te verbeteren. Aan de oprich ting van coöperatieve vlasfabrieken zijn echter ook ernstige bezwaren verbon den. Men dient te bedenken, dat, hoe wel de vlascultuur thans sterk uitge breid is, waarschijnlijk een inkrimping zal volgen, zoodat de mogelijkheid be staat, dat dan de fabrieken geheel of ten deele stopgezet moeten worden. Daar weinig zekerheid bestaat, dat de vlascultuur voordurend rendeerend zal zijn, is spoedige afschrijving der instal laties zeker noodig. Ook de classificatie in de waardebepaling van het ruwe pro duct leveren bij coöperatieve verwerking moeilijkheden op, daar de meest uiteenloo- pende' kwaliteiten voorkomen en de be oordeeling geenszins gemakkelijk is. Ten slotte dient men te bedenken, dat het bij een terugloopende markt dikwijls noodig is den verkoop van het bewerkte vlas één of meer jaren op te houden, indien men niet tot verkoop tegen ver lies gevende prijzen wil genoodzaakt zijn. Doch hierdoor worden in de aanwezige voorraden groote kapitalen vastgelegd en het zal voor de coöperatieve fabriek misschien niet gemakkelijk zijn het be drijf in een dergelijk geval te financie ren. (N. R. Ct.) In de op Dinsdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Nadat de Voorzitter de vergadering had geopend, volgde lezing der notulen door den Secretaris, die onveranderd werden vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde was daarna een schrijven van een Comité uit Ter Neuzen, strek kende tot het aandringen op een betere verbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen met de overige deelen van ons land. Gevraagd is, om aan dit adres, dat is verzonden naar de ministeries, van Binnenlandsche Zaken en Waterstaat en naar de Staten, adhaesie te willen betuigen. In het bijzonder wordt daarin de aan dacht gevestigd op de vroeger veel betere communicatie met het centrum van ons land. Een en ander laat nu zeer veel te wenschen over en vooral het postver keer en de handel ondervinden daarvan veel nadeel. Het Comité is dan ook van oordeel, dat bij een goede regeling, de bootdiensten moeten aansluiten op den ochtend- en avondsneltrein naar Holland, opdat men gemakkelijk van en naar Rotterdam, Den Haag en Amsterdam kan reizen. In de toekomst zou het Co mité een nog veel verbeterde regeling wenschen. B. en W. stelden voor de gevraagde adhaesie te verkenen, hetwelk na een paar korte vragen van de heeren Van Doeselaar en Koster werd goedgevonden Hoofdelijke stemming werd over dit punt niet noodig geacht. Daarna kwam ter tafel een verzoek van de Nat. Chr. Geheelonthoudersver eeniging om op bepaalde dagen n.l. ge durende de kermis en tijdens de feest dagen geen sterken drank teverkoopen. B. en W. (Wethouder A. Dieleman was bij de beraadslaging in het college niet tegenwoordig) stelden voor, op het verzoek niet in te gaan. De heer A. Dieleman merkte op, dat waar adhaesie is betuigd aan het adres betreffende PI. Keuze, hij zich met het adres van B. en W. kon vereenigen Als PI K. straks in beginsel wordt aan vaard, kunnen we ons dan nog duidelijk genoeg uitspreken. In enkele woorden gispte hij vervolgens het „tapverbod" van een zekere Vereeniging, en conclu deerde, dat wij om allerlei Vereenigingen niet te veel moeten geven. De heer A. Meertens kon volkomen met den heer Dieleman meegaan. We moeten niet vergeten, dat in die Ver eeniging wel eens menschen zijn, die te veel hebben gedronken, en dat later in zien. Zoo zijn de toestanden hier echter over het algemeen niet, en hij verzette zich dan ook tegen inwilliging van het verzoek. Nadat de Voorzitter ook nog eens had herhaald, dat in deze gemeente weinig misbruik van sterken drank wordt ge maakt, werd het voorstel van B. en W. om niet op het verzoek in te gaan, zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens was dit het geval met een verzoek van „Nosokomos", betreffende het alleen aanstellen van gediplomeerde verpleegsters. De Voorzitter motiveerde nog de afwijzing, door te zeggen, dat de gemeente niet in staat is daarvoor de benoodigde gelden beschikbaar te stellen. Op een verzoek van den Nederl. Bond van Gemeenteambtenaren tot het ver- leenen van 40 pet. toeslag op het pen sioen van de gemeenteambtenaren werd, voor zoover het de weduwe Th. Vinke betreft, zonder hoofdelijke stemming goedgunstig beschikt. Een brief was ingekomen van Gede puteerde Staten, betreffende de verorde ning tot heffing van de hondenbelasting, met verzoek om artikel lc. te wijzigen. De honden van beroepsjagers waren niet opgenomen in de tabel van f 5.00, en evenmin in die van f 0.50, hoewel dit laatste wel de bedoeling geweest, doch schijnbaar niet voldoende beschreven was. De raad kon er zich echter mee vereenigen, dat dit laatste nu dan nog gebeurde. „De heeren willen het, en dan kunnen wij er toch niets aan doen", oordeelde de heer Koster. Geen adhaesie werd betuigd aan het verzoek van den Raad van Oud-Beijer land, om de gemeentepolitie rijkspolitie te doen worden. Voor de benoeming tot gemeente-op zichter stonden op de voordracht de heeren J: Robijn en W. C. de Feijter. Eerstgenoemde werd met 5 van de 7 stemmen gekozen. De andere twee waren uitgebracht op den heer De Feijter. Aangaande de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur deelde de Voorzitter mee] dat de inkomsten over het jaar 1919 hadden bedragen f 1267.785 en de uit gaven f 1464 5l6, zoodat er een nadeelig saldo is van f 196.73. Voor het nazien van deze rekening werden door den Voorzitter benoemd de heeren A. Meer tens, G. Dieleman en Van Doeselaar. Bij rondvraag hadden de heeren G. Dieleman en Van Doeselaar enkele vra gen te stellen over den hulpmachinist, terwijl laatstgenoemde ook nog eeri en ander opmerkte over de rijkspolitie en tevens aandrong op herstelling van ver schillende zinkputten. De heer Koster vroeg óf het niet mo gelijk is, dat de tol bij Philippine afge kocht zal kunnen worden. De Voorzitter beloofde namens B. en W. een onderzoek te zullen instellen. Ook wees de heer Koster nog eens op enkele boomen, die hij gaarne opgeruimd zag. De Voorzitter deelde evenwel mee, dat ze particulier eigendom zijn en hij dus moeilijk een toestemmend antwoord kon geven. Nadat tenslotte de heer A. Meertens nog had gevraagd over den straat bij Van 't Hof, werd de openbare raadszit ting gesloten en ging de raad over in besloten vergadering tot vaststelling van het kohier schoolgelden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Aan de Anti-Revolutionairen te Axel. In den loop der eerstvolgende weken zal bij U worden gevraagd een vrijwilli ge gave voor een drieledig doel. De laatstgehoudene Deputatenverga- dering heeft den afgevaardigden doen zien de verhevene noodzakelijkheid en onmisbaarheid le. van de oprichting van een leerstoel voor de juridische faculteit, welke zal genoemd worden naar onzen politieken leider, waarvoor twee ton noodig is 2e. van het schriftelijk verbreiden der Anti-Revolutionaire beginselen vooral onder het opkomend geslacht, ter voor koming van onverschilligheid of totaal verval, waarvoor men moet kunnen be schikken over een rente van vier ton. 3e. van een centraal adviesbureau, gevormd door een staf van degelijke, beginselvaste personen, die op staatkun dig en maatschappelijk gebied in moei lijke aangelegenheden hunne raadgevin gen zullen kunnen schenken, waarvoor men zich moet kunnen gronden op een basis van vier ton. Alzoo zien de Anti Revolutionairen door geheel Nederland zich genoodzaakt tezamen één millioen bijeen te brengen, waarvan door Axel minstens f500 zal moeten worden gestort. En zegt mij, zal Axel in deze zaak in gebreke blijven Immers neen 1 Door ons toedoen za! dit grootsche en verhevene plan niet falen Bewijst dat onze beginselen ons heilig zijn en als er eene opoffering van ons gevraagd wordt, dat wij ook dan niet alleen mannen van theorie, maar ook van praktijk zijn, dat wij geen materia listen zijn, doch ware beoefenaars van des Heeren wetten. Teekent dan allen met milde hand op de lijst, welke door br. A. de Visser U zal worden aangeboden en zorgt er op die wijze voor, dat zijn taak hem aan genaam zal zijn. Laat ons het aan de wereld doen zien, dat wij begrijpen, wat er thans van ons wordt geeischt en dat wij, geleid door onze verhevene begin selen, in staat zijn te doen, waartoe wij geroepen zijn. Namens het Bestuur der A. R. Kies vereeniging „Nederland en Oranje" te Axel, P. DE PUTTI R. Aardenburg. De Ned. Herv. Ge meente alhier heeft besloten, in beginsel de combinatie met de gemeente St. Kruis te aanvaarden. Begrafenis Ds. A, Janse. Te Tliolen had Zaterdag onder groote belangstelling de teraardebestelling plaats van wijlen Ds. A. Janse, in leven predi kant bij de Geref Gemeente aldaar. Na dat eerst een dienst in do Oud-Geref Kerk was gehouden, waar het woord werd gevoerd door de predikanten Roe lofsen en Fraanje, werd de begrafenis stoet gevormd, waarbij ongeveer 250 deelnemers waren. Aan het graf sprak Ds. Kersten, uit Ierseke, dit plotselinge sterfgeval een treffend en waarschuwend voorbeeld noe mend. Spr. wees erop, dat door den overledene zoovele malen was getuigd dat zijn leven een leven van strijd is ge weest, doch dat zijn einde zonder dood strijd was. De oudste zoon van den overledene dankte namens de familie voor de laatste eer zijn vader bewezen. In Duitschland worden in theologen- kringen pogingen aangewend boek-cen- trales op te richten, die zich belasten met den in- en verkoop van gebruikte theologische boeken, om aldus eeniger- mate te voorzien in den nood, die ont staan is door den schrikbarend hoogen prijs der theologische leerboeken. - Naar de „Nederl." verneemt, heeft Ds. B. Wieienga, Ned. Herv. pred. te Delfshaven, het voornemen in den loop van dit jaar zijn emeritaat aan te vragen. Preekverbod aan Studenten- Het voorstel Kampen, om aan de can- didateu vrijheid te geven een stichtelijk woord te spreken, en dat geen candidaat worde toegelaten tot het praeparatoir examen zonder verklaring, dat hij na afgelegd examen van stonde aan een eventueel beroep in ernstige overweging zal nemen, werd verworpen door de Part. Synode van Overijsel. De drie voorstellen van de classis Zwolle en dat van de classis Ommen werden met algemeene stemmen aange nomen. Geref. Kerken. Tweetal: Te Zuidlaren, A. D. C. Kok, te Warffum en D. Steenhuis, te Loppersum te Pernis, B. A. Knoppers, te Almelo en J. F. van Hulsteijn Jr., te Middelstum. Beroepen: Te Koudekerk a/d Rijn, A.Tazelaar, te Haarlemmermeer (Óostz.j; te Lutten a/d Dedemsvaart, K. Bakker, te Niezijlte Wommels, P. Jukkenekke J.Pz., te Epe; te Stadska naal, D. Pol, te Boskoopte Kiehvinde- weer, N. Woldinga, te Mildam te U- trecht (vacature Ds. Klaarhamer), Dr.J. C. de Moor, te Amsterdam te Varsse- veld, Joh. Jansen, te Ten Boer. Aangenomen: Naar Reitsum c.a., D. v. d. Meulen, te Metslawier. Be-dankt: Voor Treebeek (Kouven- rade) (Z.-L.), J. Hoekstra, te Den Post voor Heeg, J. Ubels, te Witmarsum. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Zeldam (toez), J. H. Buisman, te Ilpendam te Bleskens- graaf. en Hofwegen en te Milissant, J. Enkelaar, te Ter Aar (bij Alphen)te Hoenderloo (toez.), G. Barger Ez., pred. dir. van „Meer en Bosch" te Heemstede; te Rekken (toez.) J. J. Ploos van Amstel, caod. te Amsterdam. Aangenomen: Naar Venlo, G. Steenkamer, te 'sHeer Hendrikskinderen; naar Oterdum, G. Teensnma, te Zeven huizen (Gron.)naar Enter, G. J. Kolde- wijn, te Domburgnaar Geuderen, S. A. C. Rijnenberg, te Hien en Dodewaard. Bedankt: Voor O. en W. Blokker (toez.), K. A. Beversluis, te Sybekarspel voor Eukhuizen, G. Westmijse, te Drach ten voor Zuidwolde (Dr.) Tj. J. Wielinga te Nieuw-Amsterdam. Christ. Geref. Kerk. Beroepen: Te Leerdam: A. II. Hilbers te Enschede. Ds. J. Breukelaar. Naar de „Stand." verneemt, is Ds. J. Breukelaar, predikant bij de Geref. Kerk te Utrecht, ernstig ongesteld. Gisteren nacht kreeg hij plotseling een beroerte, waardoor een gedeeltelijke verlamming intrad, die eenigermate ook storend werkte op de spraakorganen. Men vreest voor herhaling. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 7 Juni. Cornelis Berkens, oud 23 j., jm. en Janna Verbrugge, oud 22 j., jd. 10 Juni. Jan Francies Jacobus de Backker, oud 29 j., jm. én Sophia Wilhelmina Veras, oud 26 j., jd. Louis Clemens Hu- bert Lansu, oud 26 j., jm. en Maria Vir ginia Veras, oud 24 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 9 Juni. Izak van Gorkom, oud 34 j., jm. en Janna Elisabeth. Klaassen, oud 26 j., jd. 10 Juni. Ludwig Francois Bernard de Meijer, oud 24 j., jm. en Helena Victoria Alice de Boij, oud 24 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Philippus, z. van Pieter Antlionie Leunis en van Adriana Elisabeth Haak. 8 Juni. Jacobus Marie, z. van Franciscus Bernardus van Troost en van Jacomina Steel. 11 Juni. Neeltje, d. van Antheunis Dekker en van Corne lia Maria Dieleman. Overlijden. 6 Juni. Jacoba Elisabeth Ringelberg, oud 60 j., echfg. van Mat theus Romeijn. 8 Juni. Anthonis Johannes de Krijger, oud bijna 5 m., z. van Johan nes en van Suzanna Hendrika Wisse. 11 Juni. Johannes Bruijnzeel, oud 68 j., echtg. van Pieternella Cornelia Geluk. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 20 JUNI 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2'/s uur, Ds. S. Groene- veld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9'/i en 21/, uur, Ds. H. P. M de Walle. Hoek 9'/i en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. Goris. Oostburg 10 en 2'/i uur, Leeskerk. Aardenburg 9'/x uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmerman Sluiskil 9'/i en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Huerenboltz. Zaamslag 9'/i en 2'/i uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 91/, en 2'/j uur Ds. L. de Bruijue Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6V2 uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhodaan.) Ter Neuzen 5'/i uur. Evangelisatie. Inzenders van advertentiën die deze in het blad van den dag van uitgave wenschen opgenomen te zien, verzoeken wij dringend, deze zooveel mogelijk een werkdag vóór de verschijning der Courant, dus vóór Dinsdag of Vrijdag in te zenden. Hoewel wij steeds zullen trachten ook advertentiën te plaatsen die ons in den loop van den voormiddag van genoemde dagen worden toegezonden, kunnen wij dat, vooral als het groote advertentiën betreft, niet meer verzekeren. Men zende dus de advertontiën zoo vroeg m 0 g e I ij k in. DE ADMINISTRATIE. V Heden verblijdde de Heere ons door de voorspoedige geboorte onzer dochter, A. WISSEL. T. P. W. WISSEL—Koelmans. Schoondijke, 17 Juni '20. De uitreiking der Broodkaarten voor het 36ste tijdvak zal plaats hebben op Dinsdag 22 Juni voor houders van Rant- soeneeringskaarten 11000; Woensdag 23 Juni voor houders van Rantsoeneeringskaarten 1001 en hooger, telkens des namiddags van 2 tot 5 uur. Voor de bewoners van Driewegen en Sluiskil zijn deze kaarten te ver krijgen bij de heeren J. C. JANSEN en C. MEULBROEK aldaar. Ter Neuzen, 18 Juni 1920. De Leider van het Broodbureau, J. F. DE COOKER. Dc Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat bon No. 38 der Rijks- suikerkuart geldig is van Maandag 21 t/m Zondag 27 Juni. Ter Neuzen, 18 Juni 1920. De Lo. Burgemeester voornoemd, L. J. GEELHOEDT. 1^ 30 acuol Aanbevolen tegen slapeloosheid, gebrek aan kracht en energie gedurige vermoeidheid, lusteloos heid en moedeloosheid, zenuwhoofd pijn, gebrek aan eetlust, pijn in ile maag, in den rug en de lenden, kortom tegen alle verschijnselen van Bloedarmoede en Zenuwzwakte. Prijs per flacon f2.6 fl. f 11. 12 fl. f21.—. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te verkrijgen bij Apothekers en Drogisten. Te Ter Neuzen bij Firma ft. van Over- beeke-Leunis, Westkolkstraat en Axelsche- straat; te Axel bij Joz de Feijter Pz. door de Chr. Zangver. „HOOP OP ZEGEN" van AXEL, op a.s. ZONDAG 20 JUNI, 's avonds 6 uur (Zomertijd), in het lokaal der Chr. Zangver. in de Steen- vau SLUIS. terrein gelegenheid voor het Een glas Coöperatieve vlasfabrieken. PIETERNELLA WILHELMINA. (Vinum Sanguinosum in vacuo) Wacht U voor namaak. SprekerDhr. J. F. VAN 8TRIEN aVdoSf-* Den dag van het ZENDINGS- FEEST 24 Juni is er op het Aanbevelend, De Arbeiders der Hofstede.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3