VISSERS Reclameberichten. ïZS&gjÉÉMWÊ&BBBi Korte Berichten. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. De Minister deelde daarop den heer Duys uiee, dat het verhaal van Ds. Da- tema blijkens zijn inhoud niet is een verhaal uit de eerste hand. Van al die incidenten is niets waar. Maar wel is waar, dat op den 12en November voor zij naar den Ministerraad gingen, de Ministers ieder voor zich hebben gebeden. De heer Duys concludeerde hieruit toen „Dan is die Ds. Datema toch een infame leugenaar". Wat is nu waar? Aan het „Haarl. Dagblad" heeft Ds. Datema thans meegedeeld, het verhaal gehoord te hebben van iemand uit de naaste omgeving van een der Ministers, en dat hijzelf met een warm gemoed ook het géval met wat kleur had weer gegeven. We nemen gaarne aan, dat Ds. Date ma het te goeder trouw heeft gedaan. Doch meerdere voorzichtigheid met dit „mooi maken" was wel gewenscht ge weest. En vooral bij een zoo teerdere zaak als het gebed. Een en ander is dan ook heel anders uitgekomen, dan Ds. Datema het wel gewenscht zal hebben, 't Is echter een waarschuwing om maar niet zoo luk raak te schrijven en vooral de zaken niet te gaan „opsieren". We hopen dan ook, dat Ds. Datema hierdoor geleerd zal hebben. TWEE KINDEREN OVERREDEN EN GEDOOD. Te Heelsum zijn twee knaapjes van 9 en 10 jaar door een automobiel over reden en gedood. De kinderen zaten op een bierkar en sprongen er af, toen de auto uit de richting van Arnhem naderde en hen aanreed, met het genoemde ge volg. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rlieu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. lijke moord gepleegd. In een stille kroeg bevonden zich eenige personen waaron der de 30-jarige Albert Emming. Deze kreeg twist met eenige andere personen. Twee hunner de 25-jarige A. R. en de 25-jarige D. M. begaven zich naar een andere kroeg waar met den 27-jarigen Joh. R., bijgenaamd „de duivel van Com- pas", werd afgesproken wraak op Emming te nemen. Met een klompenboor en een schop gewapend werden E. en anderen opgewacht. Bij den strijd die toen ont stond, werd zoo mishandeld, dat hij zeker terstond overleed. Na lang zoeken vond men het lijk drijvende in het kanaal. Vermoedelijk hebben de daders het slachtoffer in het kanaal geworpen. Het onderzoek zal uitmaken of E. nog leefde of al gestorven was toen hij te water werd geworpen. De justitie uit Assen heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. De verdachten zijn te Emmen zwaar geboeid binnenge bracht en verder naar Assen getrans porteerd. INTERN. CONGRES CHR. VAK BEWEGING. Van Woensdag tot en met heden is te 's Gravenhage een internationaal con gres der Christelijke vakbeweging ge houden. Er waren afgevaardigden uit ons eigen land, Duitschland, Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije, Zwitserland, Italië, Frankrijk, Luxemburg, België, Denemarken en Én- geland. Dinsdagavond ging aan de opening een gezellige bijeenkomst vooraf, die o.a. werd bijgewoond door de heeren pref. dr. Slotemaker de Bruine, prof. mr. Veraart en de Kamerleden dr. Deckers, G. Smeenk, Poels, Kuiper, Henri Her mans, Fleskens en Van de Bildt. De aanwezigen werden er van harte welkom geheeten. In de vergadering van Woensdag deed de Voorzitter mededeeling van drie in gekomen telegrammen van sympathie, waarvan één in het Esperanto is gesteld. Als gasten waren aanwezig één Deen en twee Engelschen, in wi?r landen nog geen christelijke arbeidersbeweging be- staat, doch waar, naar men hoopt, zulk een beweging spoedig zal ontstaan. Enkele Ministers hadden bericht van verhindering gezonden. GROOTE BROODKAARTEN DIEFSTAL. Eenige weken geleden werden te Gro ningen groote partijen broodkaarten ver mist op het broodbureau. In verband hiermede is aangehouden de bakker B. v. Z., die geregeld op het broodkantoor kwam. Een gedeelte werd bij hem thuis gevonden. Wegens heling is in deze zaak aangehouden J. V., die de kaarten ver kocht. kunnen leiden lot een spoedig hervatten van de onderhandelingen tusschen België en Nederland voor de herziening van de verdragen van 1839. DE FINANCIEELE VERHOUDING TUSSCHEN RIJK EN GEMEENTEN. Naar het „Dgbl. van N.-B." verneemt, ligt het in de bedoeling, dat in de Tweede Kamer, na behandeling van het anti revolutie-ontwerp en na afdoening, on middellijk daarop, van de onderwijswet, terstond daaraanvolgend en nog vóór het reces, het wetsontwerp regelende de fiuancieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten in behandeling zal worden genomen Volgens het „Corr. bureau" zal in een nieuwe nota der Regeering aan de Tweede Kamer een noodmaatregel in uitzicht worden gesteld tot verbetering van de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Het verbond van Ned. fabrikantenver- eenigingen verzoekt den Minister de industriebelasting uit zijn ontwerp te nemen. Mr. A. R. ARNTZENIUS. f In den ouderdom van ruim 70 jaren is de Staatsraad in buitengewonen dienst mr. A. R. Arntzenius, griffier van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, over leden. DE 10e VOLKSTELLING. Men schrijft aan de „N. R. Ct." dat het bericht, als zou de tiende algemeene volkstelling niet plaats vinden, blijkbaar onjuist is. Woensdag hebben de gemeente besturen de voorschriften tot het houden van de volkstelling toegezonden gekre gen. De telling moet geschieden naar den toestand in den naeht van 31 De cember 1920 op 1 Januari 1921. KINDEREN WERKZAAM IN HET BEDRIJF HUNNER OUDERS BUITEN DE INVALIDITEITSWET. Bij uitspraak van 10 dezer heeft de Centrale Raad van Beroep te Utrecht beslist, dat in het algemeen tusschen ouders en kinderen, die in het bedrijf of de huishouding werkzaam zijn en van hun ouders kost, inwoning en zakgeld genieten, gepn arbeidsovereen komst bestaat. Bedoelde kinderen zijn derhalve niet in loondienst werkzaam en niet verzekeringsplichtig ingevolge de Invaliditeitswet. Wel kunnen zich naar het oordeel van den Centralen Raad gevallen voordoen, waarin tot het be staan van een arbeidsovereenkomst zoude moeten worden besloten, doch dit zullen uitzonderingen zijn op den regel, dat tusschen ouders en hun kinderen geen arbeidsovereenkomst bestaat. Deze uitspraak is in het bijzonder van bejang voor de landbouwende bevolking, waarbij liet samenwerken van ouders en kinderen in eenig landbouwbedrijf algemeen voorkomt, in welke omstandig heid dan ook een der belangrijkste oor zaken mag worden gezien van het verzet dat in het bijzonder op het platteland zich tegen de Invaliditeitswet openbaarde. Hoewel de bovenbedoelde uitspraak van den Centralen Raad zich niet verder uitlaat over de gevallen, waarin een ar beidsovereenkomst wel zal kunneuworden aangenomen, zullen in het bijzonder die gevallen behooren, waarin het kind niet bij zijn ouders inweont, doch in zijn eigen onderhoud voorziet door het voor zijn arbeid in het bedrijf zijner ouders ver diende geldloon. Als gevolg vau deze uitspraak zullen de rentekaarteu, welke zijn opgemaakt voor ,kinderen, werkzaam in het bedrijf of de huishouding hunner ouders, en welke opmaking derhalve ten onrechte blijkt te zijn geschied, nietig worden verklaard de waarde van de inmiddels op de nietligverklaarde rentekaarten ge plakte rentezegels zal vanwege de Rijks verzekeringsbank worden terugbetaald. STEUNVERLEENING AAN DUITSCHLAND. Ingediend iseen wetsontwerp tot goedkeuring van het op 11 Mei 1920 te 's Gravenhage tusschen Nederland en Duitschland gesloten verdrag nopens de verleening van een levensmiddelencrediet van f 60 millioen en een grondstoffen- crediet van f 140 millioen aan Duitsch land, tegen 6 pet. rente en een onderpand van f 200 millioen Duitsche schatkist biljetten. EEN AFSCHUWELIJKE MOORD. In"den nacht van Zondag op Maandag is te Barger-Compascuum een afschuwe UITBOUWPLAN DER GEREF. JON- GELINGS-VER. OP GEREF. GRONDSLAG. Nu de uitkomst van de inzameling voor den Uitbouw zoo flink is geslaagd, heeft het Bondsbestuur besloten den uitbouw vau het plaatselijk-vereenigingsleven ter hand te nemen. Daartoe heeft het Bonds bestuur een commissie benoemd bestaan de uit de heeren P. v. Nes, te Hazers- woude, C. H. v. d. Berg, te Hilversum, G. J. Breedveld, te Rotterdam, E. Kieft, te Warffum, P. Snoep, te Dordrecht, W. A. Surink, te Zweeloo en O. L. Veerman, te Leeuwarden. WIJZIGING VAN DE INVALIDI TEITSWET. In de memorie van antwoord op het voorloopig verslag betreffende het wets ontwerp tot wijziging der Invaliditeits wet (gemoedsbezwaarden) deelt de re geering enkel mede, dat de voorgestelde regeling het resultaat is van besprekingen met eenige voormannen van hen, bij wie gemoedsbezwaren tegen de verzekering blijken te bestaan, zoodat zij de over tuiging heeft, dat die regeling aan de geopperde bezwaren bevrediging zal ge ven. Bij nadere overweging schijnt het ook de regeering juister om do verplich ting tot het doen van aangifte bij ver andering van werkgever niet op den ge moedsbezwaarden arbeider, doch op den nieuwen werkgever te leggen. ACTIE TEGEN DE ANTI REVOLUTIE- WET. In een te Amsterdam gehouden ver gadering van het Nederl. Arbeidssecre tariaat werd besloten de actie tegen de anti revolutiewet krachtig voort te zetten, ook al zou de wet tegen den wil van de arbeidersbeweging worden aangenomen. Eenstemmig spraken de besturen als hun meening uit, dat de staking der arbeiders als het middel dient te worden beschouwd om de aanueming van de wet te voor komen. Tegen eventueele straffen, toe gepast op stakers, hetzij door gemeente besturen of particuliere werkgevers, zal krachtig stelling worden genomen. Het N. A. S.-bestuur werd gemanda teerd zich in verband met de daadwerke lijke stakers-actie tot het bestuur van het V. V. te wendeu. NEDERLAND EN BELGIË. Reuter meldt uit Londen In het Engelsch lagerhuis vroeg Doy- le(?), wat het departement van buiten- landsche zaken doet in zake het geschil tusschen Nederland en België over de Schelde en het gebied van Maastricht. In een gesclneven antwoord zeide Harinsworth, dat de Britsche regeering in bespreking is met de betrokken re geeringen over stappen, die zouden De timmerlieden te Zalt-Bommel zijn in staking gegaan. Gevraagd wordt een uurloon van 69 centde werkgevers daarentegen wenschen niet meer dan 62 cent te geven. Te Buinen zijn de woningen be woond door de gezinnen Oldenbeuving en Schut tot den grond toe afgebrand. Na langdurige ongesteldheid ten gevolge van een val is het Tweede Ka merlid Ilelsdingen thans weer genezen Jhr. Mr. W. F. van der Wijck heeft ontslag als directeur der Spoorwegmaat schappijen gevraagd. De Koningin-Moeder heeft het voor nemen 3 Juli a.s. voor de zomermaanden naar Soestdijk te vertrekken en vóór dien tijd enkele dagen op het Loo bij de Koningin te vertoeven. Er is ingebroken bij den sigaren winkelier G. J. T. aan den Westzeedijk te Rotterdam. De dader is met een ral- schen sleutel binnengekomen en heeft uit een kast in de slaapkamer een geld kistje met 1500 mark, een spaarbank boekje, een polis en kwitanties gestolen. De erfprins van Siam is overleden tengevolge van longontsteking. De Japansche en de Belgische re geering hebben besloten, deel te nemen aan de besprekingen die de Engelsche regeering met Krassiu voert. Wegens het plaatsen van artikelen tegen het gebruik van zwarte troepen in de bezette gebieden heeft de gealli eerde Rijnlandcommissie de Köln. Ztg., de soc. dêm. Rheinsche Ztg. eu 5 andere bladen verboden. Tengevolge van een doorbraak zijn vier schachten van de bruinkolenmijn Konkordia bij Nachterstadt door de binnendringende watermassa's vernield. 2500 arbeiders zijn daardoor zonder werk. Te Gross Thiemig bij Liebenwerda zijn door brandstichting 32 hofsteden, 10 woonhuizen en 34 schuren met groote voorraden veldvruchteu en landbouw werktuigen vernield. De schade beloopt verscheidene millioenen. Dr. Mayer, de Duitsche zaakgelas tigde te Parijs heeft telegrafisch het verzoek van president Ebert, om een kabinet te vormen en daarin als Rijks kanselier op te treden geweigerd. behandeling van de anti-revolutiewet in de Tweede Kamer aanwezig moest zijn, nu in overleg met de sprekers gehouden worden D.V. 6 September a.s. Volgens een bericht in een Gentsch blad is aldaar j 1. Zondag aangehouden de postbeambte A. Dvan Oostburg, geboren te Ter Neuzen, welke aanhou ding geschiedde op verzoek der justitie te Middelburg, daar de aangehoudene verdacht werd van de verduistering van 45,000 frs. Hij had gedurende eenige dagen te Gent met eene „dame" goeden sier gemaakt. Op hem werd nog be vonden een bedrag van 8000 frs. en eenige juweelen. (Tern. Ct.) Woensdag is in den Raad van State o.a. behandeld een beroep van P. A.van Hoeve, te Axel, tegen een besluit van B. en W. dier gemeente, waarbij hem vergunning is geweigerd tot oprichting van een kalkblusscherij. Staatsraad jhr. mr. Van Bronkhorst Sandberg rappor teerde hieromtrent, dat de hoofdinspec teur van den. arbeid en Ged. Staten hebben geadviseerd het beroep ongegrond te verklaren. Het perceel voor de op- opricliting bestemd, ligt thans nog wel even buiten de bebouwde kom van de gemeente Axel, maar het is te voorzien, dat het binnenkort daarbinnen zal liggen. De Koninklijke beslissing volgt later. Sas van Gent. Wat verwacht werd van den veel te lagen schoorsteen dei- inwerking gekomen meststoffenfabriek wordt bewaarheid, de dampen, die er uit opstijgen, werken zeer uadeelig op velden en tuinen in den omtrek. Jonge groene planten, b.v. salade, worden geel en kwijnen. Iemand, die het weten kan, voorspelt, dat binnen twee of drie jaar er weinig flink zal groeien in de ruime omgeving der fabriek. („Zei.") Tot commies derde klasse is met ingang van 1 Juli alhier aangesteld de heer L. C. van Duijvenbode te Heinkens- zand. Kloosterzande. Dinsdagmiddag i 5 u. vloog met groote snelheid een tweedek- kerboven ons dorp, koers zettend richting Antwerpen. Boven de weide van J. J. werd een groot pamflet naar beneden geworpen, dat in een oogenblik tjjds door daar aanwezige koeien werd stuk gemaakt. Geducht werd het papier met horens en klauwen bewerkt, zoodat het stuk onleesbaar was. Hontenisse. Alhier heerscht bij verschei dene boeren onder het vee, mond- en klauwzeer. Bij één boer stierf een nest jonge varkens aan deze gevreesde ziekte. Proeven worden genomen met het voeren van zout, waarvan onlangs in een der bladen melding werd gemaakt. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is benoemd tot lid der Commissie van aanslag voor de Inkomstenbelasting ter standplaats Oostburg, dhr. J. B. Becu te Groede. Men meldt aan de „Maasb." dat de laatste week het greusverkeer hier in Zeeuwsch-Vlaanderen zeer streng is geworden. Geen enkele grensbewoner wordt nog in België toegelaten zonder buitenlandsch paspoort met visum. Voor de vele arbeiders, die te Antwerpen werken en in de Nederlandsche grens streek wonen, wordt geen uitzondering gemaakt. De heer W. C. Callenfels, directeur van het postkantoor te Vlissingen herdacht Woensdag den dag, waarop hij vóór 40 jaar bij de posterijen in dienst trad. Middelburg. De paardenmarkt alhier had als naar gewoonte een druk bezoek van elders gelokt, dat op het Molenwater veel levendigheid bracht. Er waren ongeveer 280 paarden, en er werden goede prijzen besteedvoor veulens van f150 tót f200; voor een jarige paarden van f 400 tot f 451voor tweejarige van f600f650. Vooroudere naar verhouding. Midd. Crt. TER NEUZEN, 18 Juni 1920. Van Zaterdag tot en met Dinsdag is de getijtafel voor Ter Neuzen als volgt: Hoogwater vm. 3.36— 4.275.20—6 13 nm. 3.57- 4.45— 5.41-6.34 Laagwater vm. 10.07—10.5511.400.24 nm. 10.43-11.340.28 - In de week van 30 Mei6 Juni bedroeg het aantal gevallen van mond en klauwzeer in onze provincie 34, voorkomende in 17 gemeenten. Het aantal gevallen was in alle andere provinciën hooger, het hoogst weer in Friesland, waar 920 gevallen in 37 ge meenten voorkwamen. Voor het geheele land was het aantal gevallen 3031, verdeeld over 419 gemeenten. Op verzoek verwijzen we naar de advertentie omtrent de vlaggetjesdag op morgen. Naar we vernemen zal de School dag, georganiseerd door den Scholenbond „Land van Axel", die moest worden uitgesteld, omdat Dr. Beumer bij de Men schrijft uit Middelburg Algemeen wordt hier met vreugde kennis genomen van het wetsvoorstel van den Minister van Waterstaat, om een belangrijk subsidie toe te kennen voor den provincialen stoombootdienst op de WTesterschelde. Waar toch in de laatste tweö jaren zoo alom is getoond, dat men prijs stelt op het behoud van Zeeuwsch Vlaanderen voor Nederland eu omgekeerd de Zeeuwsch-Vlamingen on omwonden hebbeu getoond een'deel van Nederland te willen blijven uitmaken, is het niet meer dan billijk, dat dit deel van ons land zoo goed mogelijk verkeers middelen met het overige deel van Nederland heeft. In afwachting van het aannemen van de wet is reeds tegen 1 Juli een uitbreiding aan al de vier lijnen, die van Vlissingen op Breskens, van Vlissingen op Ter Neuzen, van Hans- weert op Ter Neuzen en van Ilarisweert op Walsoorden gegeven, waardoor op alle treinen aansluiting wordt gegeven. Op de opmerking in de memorie van toelichting, dat de dienst op de Ooster- sclielde (lijn Middelburg-Zierikzee) een meer provinciaal karakter draagt en daarom voor een zoo groot subsidie niet in aanmerking zou komen, is wel iets af te dingen. De bewoners van Schouwen en Duiveland hebben zeker ook recht op een zoo goed mogelijke verbinding met het spoorwegnet. De provincie heeft dan ook op deze lijn eene nieuwe dienst regeling ontworpen, die wel eenige ver betering brengt, maar ook hier zou een flinke rijkssteun nog zeer welkom zijn. Grijpskerke. In de alhier gehouden vergadering van den gemeenteraad werd met algemeene stemmen besloten de volgende bepalingen in de Plaatselijke verordening op te nemen. Art. I. Het is verboden den Naam Gods vloekende in het openbaar te ge bruiken of te misbruiken. Art. II. Het is verboden in het open baar ruwe of onzedelijke taal te bezigen. Art. III. Overtreding der bepaling vervat in art. 1 wordt gestraft met hechtenis, van ten hoogste zes dagen. Overtreding van artikel II wordt gestraft met een geldboete van hoogstens vijf en twintig gulden te vervangen door hechte nis van ten hoogste zes dagen. De Zeeuwen, die wel eens omhoog kijken en speciaal de bewoners op Walcheren zullen op geregelde tijden, 's middags tusschen 12 en 1 uur, een vliegtuig kunnen ontdekken, met de lettors G. O. P.: dat is General Post 01 f ice, deelt de K. in de „Zeeuw" mee. Het is de post van LondenAmster dam per vliegtuig. De luchtschipper, boven Walcheren gekomen, is dan op de helft van zijn reis. Hem wacht dan nog één uur om in Amsterdam aan te komen, en liij neemt, als de postillion uit den ouden tijd, ook wel enkele passagiers mee als zij zich aanbieden. Prijs per persoon enkele reis f 15. Benoemd is tot lid van de zuivel- commissie voor onze provincie Mr. P. Dieleman te Middelburg, en met ingang van 1 Juli opuieuw bonoemd tot. lid van genoemde commissie Tj. B. E. Kielstra, te Goes. De eindwedstrijden van den Schiet wedstrijd voor den Vrijwilligen Laud- storm zullen, naar de „Zeeuw" meldt, worden gehouden op Woensdag 23, Donderdag 24 en Vrijdag 25 Juni. De deelname aan alle wedstrijden is dagelijks opeugesteld. Voor deelname aan de Korpswed strijden van Landstorm, Burgerwachten en Schietvereenigingen moeten de deel nemers zich gelijk aanmelden en zich behoorlijk kunnen legitimeeren. In antwoord op een hem gestelde vraag heeft de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel te kennen gegeven, dat, aangezien de wet tot reorganisatie der Kamers van Koophandel nog niet in werking is getreden en het tijdstip daarvoor nog niet is bepaald, het Kon. besluit van 4 Mei 1896 van kracht blijft en dus o.m. de gebruikelijke kiezers lijsten nog behooren te worden opge maakt. Waar se niet vies van zijn. We lezen in hot „Fr, Dagblad" Dag aan dag kan men in „Het Volk" en andere roode bladen smaadtaal lezen tegen de dividend-trekkers en coupon knippers. Maar er wordt dan niet bij vermeld, dat de socialistische wethouder in Den Haag, Albarda, financiëel sterk geinter- resseerd is bij de N.V. de Lint en Co., handel in bouwmaterialen, die 't vorig jaar 23Vs pCt. dividend uitkeerde. Wie zegt daar, dat door de hooge winsten der „kapitalistische" onderne mers, de huren der arbeiderswoningen zoo hoog worden De Amsterdamsche wethouder Wibaut is commissaris van Alberts houthandel te Middelburg, die de laatste 8 jaren steeds meer dan 10 pCt. dividend uit keerde, behalve de niet te versmaden tantièmes. De heeren zijn dus zelf niet vies van dergelijk geld, 'maar gunnen 't niet aan een ander. „Humfelds Financier" beweert zelfs, dat het socialisatie-rapport der S.D.A.P., niet spreekt van een socialisatie van van het houtbedrijf Eigenaardig toch Waar ze niet staakten. Als bijzonderheid wordt gemeld, dat Dinsdag niet werd gestaakt bij do Brand- verz. „Neerlandia" in Den Haag. Dat is inderdaad wel zéér' merkwaardig, als men weet, datMr. P. J. Troelstra daar directeur is Gelukkige plaats Te Gorssel heeft men 't vertnenigvuldi- ginescijfer voor den hoofdelijken omslag voor 1920 kunnen terugbrengen van 2,5 op 2,25, zoodat die belasting daar zal worden verlaagd. Een zeldzaaam feit in den tegenwoordigen tijd 1 Bange dames. Op een weg bij Leiden, waren eenige dames aan het 'fiétsen, toen een vlieg machine neer kwam dalen en rakelings over haar heen kwam vliegen. De vlie ger hoorde men lachen en hij vloog tel kens zoo laag over de dames heen, dat deze, een ongeluk vreezende, afstapten en vluchtten. Apachen drama. Maandag maakte het politierapport te Amsterdam melding van het feit, dat een man een ander persoon bij een twist met een mes een steek in den buik had toegebracht. Dit blijkt een heel ernstig drama geweest te zijn. In den nacht van Zondag op Maandag tegen het sluitingsuur der café's kreeg een type uit donker Amsterdam op het Rembrandt-

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2