¥innenland. BUITENLAND. lit de Provincie. sloot de poort niet. Die taak was eerst weggelegd voor Cort van der Linden, die in 1913 de grondwetsherziening aan de orde stelde, waarvan de aanneming der wet-Marchant op 9 Mei 1919 het gevolg was. De debatten der tegenstanders daarbij waren vruchteloos. De heer Lohman mocht den invloed der vrouwen in de Kamer vreezen voor het hart der man nen, omdat deze soms op eiken leeftijd al te charmant zijn tegenover het schoone geslacht, ook dit gelegenheidsargument baatte niet. -*• En zoo kreeg de vrouw dan haar plaats in de actieve politiek, haar nieuwe taak. Want een oude taak had ze reeds lang. Of was ze met steeds werkzaam geweest bij verkiezingen om de mannen aan te vuren tot den strijd, had ze niet steeds haar krachten gegeven om lijsten en kaarten te schrijven en te rangschikken En als daar de overwinning bevochten was, trok dan ook zij niet-op naar de feestzaal, waar de jubelzang klonk „i.c buit van 't overwonnen land Viel 7 Ifs de vrouwen in de hand, Schoon niet mee uitgetogen". De nieuwe toestand moet dus niet worden overschat, 't Is slechts een ver andering van stille hulptroepen in actieve regimenten. De nieuwe toestand moet dan ook door ons loyaal worden aanvaard. De vrouw moet naar de stembus, want niet stem men is toch stemmen, maar op de tegen partij. De vrouw moet worden toegelaten als iid der Kiesvereeniging en wel met de mannen in een en dezelfde Kiesver eeniging, omdata. de Kiesvereeniging er niet is voor bijzondere vrouwenbelan- gen b. scheiding der geslachten botsing tot gevolg heeft en c. man en vrouw elkaar noodig hebben voor steun en voorlichting. Drie bedenkingen worden gemaakt 1. Of we dan zullen vergeten ons oud beproefd adagium „de vrouw in huis?" 2. Of niet alle eeuwen door gansch anders is gehandeld? 3. Of dan de triumf niet is aan de ontaarde beweging van het feminisme, dat de .vrouw van haar vrouwelijke eere berooft Zeker, de vrouw hoort in 't gezin. Maar men vergete niet, dat Vs deel ^er vrou" wen ongehuwd blijft. Dat de vrouw een hulpe is tegenover den man ook in den geestelijken strijd. Haar terrein beperkt zich niet enkel tot de 5 k's (keuken, kamer, kelder, kinderen en kleeren). Onze hulde mag niet luiden „Eere aan de vrouwen, ze breien en weven warme sokken voor 't koude leven". Ook de man arbeidt niet steeds in de schuur en de fabriek en een huismusch heeft geen groote waarde. De tijden veranderen en nieuwe tijden hebben nieuwe eischen. Men geneest geen bloedarmoede door de japon van overgrootmoeder aan te trekken. Wat in 1839 aan Mevrouw Groen Van Prinsterer werd kwalijk genomen, toen ze gedurende den strengen winter de stulpen der ar men bezocht om haar gaven uit te rei ken, zou men nu wel anders beoordeelen. De eerste dame op een rijwiel werd veracht. Bij onze boeren gaat het zelf bakken, roomen en karnen langzamer hand uit den tijd. De vrouw doet haar intrede overal in de wereld. En op Zuid- Beveland is pas de eerste vrouw benoemd tot polder griffier. Zoo blijkt, dat do nieuwe stroom niet te keeren is. En wat de triumf van het feminisme betreft! Eens heeft het Christendom de vrouw vrijgemaakt uit de heidensche banden der slavernij, thans wordt de vrouw te wapen geroepen om het Chris tendom te verdedigen tegen de revolutio naire kohorten. Het Christendom stelt de vrouw hoog. Nietsche schreef, dat een vrouw met mannelijke deugden is, om van weg te loopen en dat een vrouw zonder mannelijke deugden, zelve weg loopt, maar het Christendom vindt de vrouw geteekend, beter dan bij Nietsche, in Spreuken 31. Onze Heere Jezus Christus is uit een vrouw geboren en in den Efezerbrief leert de Christenman zijn vrouw lief te hebben als zijn eigen lichaam. Een daverend applaus volgde op het „dixi" van den hooggeleerden Spreker. Scheen het aanvankelijk, dat van uit de vergadering niet de minste oppositie komen zou en werden door Mr. Bieleman en den heer Haverhoek eerst slechts wot van hulde (gesproken, ook nu mocht h t aan den heer Brants gedeel telijk ge ken de.andersdenkenden aan het woord te brengen bij monde van Bs. Van Bijk, die op waardige en wel sprekende wijze nog enkele bezwaren naar voren bracht, waarop de vergade ring mede door applaus reageerde. Nadat de Spreker de debaters van breedvoerige dupliek had gediend, sloot de Voorzitter deze schoone en Jeerzame vergadering en eindigde Prof. Diepen- horst met dankzegging. V Van 't deerlijk geteisterd Europ Als Lloyd George echter dokter moet Laat dan gerust varen de hoop." Zoo schreef de „Peper en Zouf'dichter in het laatste nummer van „Timotheüs." 't Is misschien wel wat boud gesproken, doch ongetwijfeld, veel is er van waar. Daar hebben we nu bijv. weer de onderhandelingen met den Russischen Sovjet-afgevaardige Krassin. We schreven den vorigen keer reeds, dat hij de Engelsche hooge heeren vol van verbazing deed staan, en stelden de vraag, of hij de anders zoo geslepen Engelschen toch bij den neus zou nemen. En vol spanning wordt niet alleen in Engeland, doch ook in andere landen, vooral Frankrijk, uitgezien naar den afloop der onderhandelingen. Want ze vertrouwen hem in 'tgeheel niet! Ook Lloyd George heet dit niet te doen, maar Intusschen, Krassih trekt zich daarvan niets aan en heeft in Bondstreet, een bekende Engelsche handelswijk, een aan tal lokalen voor een groot kantoor ge huurd. Met andere woorden een niet-officieel erkende vertegenwoordiging van de Sovjet-republiek is hiermede in de hoofd stad van het Britsché rijk gevestigd. „Als Lloyd George dokter moet wezen, nou nou O, zegt die, 't gaat alleen om den handel, niet om propaganda. Doch ook daarmee schijnt hij de men- schen niet tevreden te kunnen stellen, want er zijn velen, die zeggen Handel f Past maar op je zakken 1 Zeker, die Russen zullen wel koopen, doch waarmee moeten ze betalen Ook zullen ze wel verkoopen, maar leveren, ho maar Ja, dat is lastigWaar nog bijkomt, dat dezer dagen uit Moskou aan de „Times" werd geschreven, dat Rusland niets te leveren heeft. De productie bedraagt slechts een tiende, de landbouw een vijfde van voor den oorlog. Des kundigen voorspellen zelfs, dat met Augustus zoo ongeveer de laatste trein wel zal rijden Wat moet Lloyd George daarop zeggen O, zeggen zijn vrienden Rusland heeft 'n groote goudvoorraad. Geen zorg dus, ze zullen wel betalen. Doch daarover moet men nu deFran- schen hooren. Die zijn daarvan in 't geheel niet gediend. 't Zal echter te bezien staan, of het hun veel zal helpen, vooral waar nu ook Amerika aan de onderhandelingen met Krassin mee schijnt te willen doen. gevallen. Zij werden echter terugge dreven. Te Bizonto hebben de boeren getracht verscheidene landgoederen in brand te steken, zoodat ook daar karabiniers tusschenbeide moesten komen. De Messagero meldt, dat anarchisten hebben getracht zich meester te maken van het kruithuis te Vallegrando. Zij werden door matrozen teruggedreven. Wat zal het einde van dit alles zijn? Moord op graaf Westerholt. Bij de jongste onlusten in het Roer gebied heelt een moord plaats gehad op graaf Westerholt. De namen der daders, die zich in den omtrek van Haltern verborgen houden, zijn thans aan de politie bekend. Het zijn vier soldaten van de rijksweer, die door de Sparta- cisten voor groote geldsommen waren omgekocht om den moord uit te voeren. In het slot zelf, waar de graaf ver moord werd, hebben de roode gardisten als vandalen huisgehouden. Alles is meegenomen en wat niet meegenomen kon worden zooals zeer zware meubelen en bedden wer<\ vernield. De schade bedraagt ongeveer een millioen Mark. Bienstplicht afgeschaft. De "Munchoner Post meldt, dat de dienstplicht in het Duitsche leger defini tief is afgeschaft. In het vervolg zullen slechts vrijwilligers worden aangenomen, overeenkomstig art. 173 van het Vredes verdrag. Protesten hebben niet mogen baten. Hongarije heeft het vredesverdrag moeten teekenen. In het groote Trianon te Versailles heeft de zeer eenvoudige plechtigheid plaats gehad. Nadat Millerand de zitting had geopend en een tolk de woorden van den eersten minister in het Hongaarsch had vertaald, onderteekeude eerst de Hongaarsche en daarna de geallieerde gevolmachtigden het verdrag. Na de onderteekening keerden de Hon gaarsche gevolmachtigden in gezelschap van kolonel Henry in een auto terug naar het hotel, waar zij verblijf hielden. Op hetzelfde oogenblik waren in Boe dapest, de hoofdstad van Hongarije, alle winkels gesloten. De trams en de treinen stonden stil, terwijl in alle kerken de klokken luidden. Wie zal zeggen, wat er op dat moment in de harten der Hongaren is omgegaan De overwonnen volken worden wel diepbedroefd. Zij echter hun vertrouwen in Hongarije wonen veel Calvinisten op den Koning der Koningen, den Heere der Heeren. Volgens een telegram uit Berlijn is de veldtocht der partijen voor de ver kiezing van den Rijksdag Zaterdag ge ëindigd en heeft Zondag de stemming plaats gehad. Volgens bij de leiders der verkiezingen ingekomen candidatenlijsteu zijn er 27 partijen of groepen van belanghebbenden met 2500 namen, waaronder ongeveer 250 vrouwen.' Deze zijn onderverdeeld in 32 kieskringen, van welke niet mee stemmen Oost-Pruisen, Boven-Silezië en Sleeswijk-Holstein, aangezien daar eerst het resultaat van de volksstemming moet worden afgewacht, of, zooals in Sleeswijk, de vaststelling der grenzen De meerderheidssocialisten, de demo craten, de onafhankelijke socialisten, het centrum, de Duitsche volkspartij en de Duitsch-nationale partij hebben in iederen kieskring candidaten gesteld.-De nieuwe communistische partij is in ongeveer twee derde van de kieskringen vertegenwoor digd. Behalve de groote partijen zijn er nog kleine, die groeps- of plaatselijke belangen behartigen, waarbij zich aan sluiten groepen met een economisch of algemeen doel. In het Rijnland staat naast het Centrum nog de Christelijke Volkspartij, en in Hannover nog de Duitsch-Hannoveraansche partij. Ook is er nog de Poolsche partij, die aanhangers zoekt in het industriegebied, waar tal rijke Poolsche bergatbeiders werken. Op de jQ,000 iers valt voor elke partij één zetel. De officieele uits^g der verkiezingen zal niet vóór 20 Juni plaats hebben Eerder zullen echter wel officieuze uit slagen komen, doch we moeten nog een oogenblikje geduld hebben. Voor-de zooveelste keer is het in Italië ook weer eens mis. In de plaats Spinazola, waar de algemeene staking was afgekondigd, hebben ernstige onlus ten plaats gehad. Tengevolge daarvan zijn ook op ver schillende andere plaatsen stakingen uit gebroken, waarbij ook onlusten zijn voor gekomen. Te Castellana hebben bijv. gewapende boeren de kazerne der karibiniers aan NEDERLAND EN BELGIË. De minister van buitenlandsche zaken heeft bij den aanvang der vergadering van de'Tweede Kamer een verklaring afgelegd omtrent de Belgisch-Nederland- sclie kwestie, die zooals men weet over de souvereiniteit van de Wielingen loopt. De minister zei o.m. „Het eigenaardige karakter dier quaes- tie zal aan de Kamer duidelijk zijn,wanneer zij zich herinnert, dat de zuidelijkende gewichtigste vaargeul van de Wester- Schelde zich naar zee uitstrekt ten deele binnen een afstand van drie zeemijlen van de Belgische kust. Van oudsher heeft Nederland ik gebruik dit woord om het gezag uit te drtikken. waaronder achtereenvolgens in de geschiedenis Zeeland behoorde -, de souvereiniteit over deze vaargeul tot aan volle zee bezeten. Na de scheiding van 1839 is daarover intusschen bij herhaling quaestie gerezen tusschen de Nederiandsqhe en de Bel gische regeering. De laatste beriep zich tegenover Nederlands (historische) rech ten op het volkenrechtelijk beginsel, dat een staat binnen een zekeren afstand van de kust ook de zee beheerscht om de genoemde vaargeul, voor zoover ze zich voorbij do Noderlandsch-Belgische landgrens uitstrekt, als Belgisch water gebied aan te merken. Een oplossing heeft dit probleem met gevonden, Nederlands rechten op de geul die zijne rivier met de zee verbindt, en de aanspraak van België op zijne kustzee stonden als tegengestelde grootheden naast elkander". De minister wees er verder op, dat de quaestie in het verleden nooit tot ernstige praktische moeilijkheden aan leiding heeft gegeven. „Toen in 1914 do oorlog uitbrak, stond de Nederlandsche regeering voor de vraag, hoe zij ten aanzien van de hand having der neutraliteit met betrekking tot dit betwiste watergebied had te handelen. De Belgische regeering ver zocht haar, reeds in het begin van Au gustus, den toegang tot de Belgische kust ter plaatse toch niet door het leggen van mijnen voor de vloot der geallieerden ontoegankelijk te maken. Op grond van liet litigieuse van de souvereiniteit op bedoeld watergebied besloot de regeering de feitelijke hand having der neutraliteit niet daartoe uit te strekken, zoodat dit dan ook gedu rende den oorlog door de verschillende oorlogvoerenden als oorlogsgebied is ge bruikt". De minister schetste vervolgens hoe de Nederlandsche delegatie in overleg met de regeering verschillende denkbeel den opperde, oin tot een voor beide par tijen bevredigend vergelijk te komen. De Belgische delegatie verwierp evenwel alle voorstellen. „In het begin van Maart van dit jaar veranderde de Belgische regeering van opvatting. Zij deed door hare delegatie voorstellen, dat de quaestie onopgelost zoude blijven, met dien verstande, dat de Belgische delegatie in de Commissie van veertien een verklaring zoude af leggen, waarin aan de Belgische opvat ting, dat de Wielingen ter plaatse geheel tot België behooren, zoude worden uit drukking gegeven". „Met de machtiging van de Nederland sche regeering verklaarde de Nederland sche delegatie dit voorstel aan te nemen onder het voorbehoud, dat dan ook de Nederlandsche delegatie een analoge verklaring in de vergadering van de commissie van veertien met betrekking tot het Nederlandsche standpunt zoude uitspreken, welk voorbehoud door de Belgische delegatie werd aanvaard". Later deed de Belgische delegatie even wel voorlezing van een brief, welke in hield, dat de Belgische regeering met het oog op de door de Nederlandsche delegatie op 3 Mei toegezonden nota betreffende de Wielingen het onmogelijk achtte de onderhandelingen betreffende de herziening van de tractaten van 1839 voort te zetten, zoolang niet het „door de Nederlandsche regeering in het leven geroepen geschil" betreffende de Wielin gen een oplossing zoude hebben gevon den, die de rechten van België verzekert en zijne essentieele belangen waarborgt. Tot discussie over dezen brief verklaar den de Belgische gedelegeerden zich niet gemachtigd. „De Nederlandsche delegatie, aldus de minister, heeft hare verwondering over dit onverwachte incident uitgesproken, verklaart, dat zij het opwerpen daarvan in strijd achtte met wat tusschen de beide delegaties in overleg met do re geeringen was overeengekomen en in de vergadering der commissie zijn beslag had gekregen, terwijl zij bovendien als hare meening uitsprak, dat van schorsing der onderhandelingen moeilijk sprake kon zijn, waar deze in werkelijkheid reeds waren geëindigd". De minister zei tenslotte „Mijnheer de voorzitter. Ik heb mij be paald tot eene bloote uiteenlegging der feiten zonder daaraan oenigc gevolgtrek kingen te verbinden. Alleen wensch ik, op grond der me degedeelde feiten, dit vast te leggen, dat de Nederlandsche delegatie geens zins het conflict betreffende de Wielin gen heeft in het leven geroepen, dat zij het hare heeft gedaan om, toen de Bel gische delegatie een oplossing der van ouds hangende kwestie begeerde, tot een bevredigende oplossing bij te dragen, dat zij het denkbeeld der arbitrage naar vo ren heeft gebracht, dat zij zich ook ge negen heeft verklaard het geschil in het status quo te laten en, toen dit door de Belgische regeering onder bepaalde voor waarde werd voorgesteld, dit voorstel heeft aanvaard en zich volkomen daar naar heeft gedragen. Nadien heeft de Belgische delegatie niet voorgesteld hierop terug te komen en de besprekingen over de zaak te her openen, maar ingevolge opdracht harer regeering zonder overleg met en zonder voorkennis van de Nederlandsche dele gatie aan den voorzitter der commissie de schorsing der onderhandelingen ha rerzijds gemeld," Aan het onderhoud dat een redacteur van de „Maasbode" had met- een ter zake kundig diplomaat over de Wielin- gen-quaestie ontleenen wij het volgende België heeft door zijn verzoek om geen mijnen te leggen, uitgelokt, dat wij de souvereiniteit niet handhaafden. Onze zegsman was van meening, dat als België de Wielingen krijgt, Neder land binnen 25 jaar de Schelde kwijt zal zijn, omdat de Wielingen den mond vormen van de Schelde. Wij beheer- schen thans de Schelde, omdat wij op den mond zitten zijn wij die kwijt, dan houden wij een midden-moot over, die geheel beheerscht wordtj door België. Dat is de groote beteekenis van het Wielingen vraagstuk. Het verkrijgen van de souvereiniteit over de Wielingen, zou dus een groot successtuk zijn voor België. België wil 3 mijlen zeekust. Als dat wordt toegestaan, dan heeft het de Wie lingen en kunnen de Nederlanders'niet meer de Schelde uit door hun eigen water. „IK BEN WEG". De „Standaard" driestart Het gebeurde bij een van de vele stemmingen gedurende het obstructie- debat, toen de heeren sociaal democraten wegliepen om te zorgen, dat bet quorum er niet zou zijn wat niet gelukte dat de heer Troelstra bleef zitten. Toen zijn naam werd afgeroepen, wei gerde hij te stemmen. De voorzitter maakte hem er op opmerkzaam, dat hij, aanwezig zijnde, stemmen moest. Hij antwoordde ik ben weg Het zou wel eens kunnen zijn dat deze politieke leider daarmee een woord van diepéren zin had gesproken, dan hijzelf wel wist. Men kan zich iu den politieken strijd zoo vaak vergissen, dat gezegd kan wor den die man is weg. W7ij gelooven, dat dit obstructiedebat, waartoe de politieke leider der sociaal democraten aanzette, maar waarbij bleek, dat, als hij zijn zin krijgt, de communist hem aanstonds de leiding uit handen neemt, de uitkomst kan hebben, dat de heer Troelstra in ernste zuchten kan ik ben een verloren man. Ik beu weg. Gevallen in zijn eigen zwaard, j INVOER VAN ENGELSCHE KOLEN. I Naar de Rijks-Kolëndistributie mede deelt, kan thans tot nader bericht de import van Engelsche kolen, gelijk rc-eds voor Amerikaansche kolen met vrije ton nage aangevoerd het geval was, geheel buiten haar om geschieden. Elkeen, die zulks wenscht, kat) dus voorloopig in Engeland gekochte kolen hier te lande vrij aanvoeren en daaraan de bestemming geven, die hij wenscht. De bestemming dient echter aan de Rijks-Kolcndistributie te worden opgegeven, terwijl in verband met het bestaande vervoerverbod van kolen, cokes enz. de vereischte vervoer- vergunningen tijdig zijn aan te vragen. WIJZIGING INVALIDITEITSWET. Dezer dagen zijn aan den minister van arbeid een vierde 10,000-tal handteeke- ningen toegezonden, verzameld onder het verzoekschrift, uitgaande van de Centrale Landbouw Onderlinge en de Tuinbonw-Onderlinge, waarin aan tien minister van arbeid wordt gevraagd, dat spoedig wijzigingen in de Invaliditeits wet zullen'worden aangebracht. Verder werden daarbij toegezonden de handteekeningen uit induslrieele, han dels- en scheepvaartkringen, waarmede instemming is betuigd met den inhoud van bedoeld verzoekschrift. Laatstbedoel de personen deelen mee, dat in hun on dernemingen een gezamenlijk jaarloon van ongeveer 100 millioen gulden wordt uitgekeerd. Daarbij hebben nog een groot'aantal Kamers van Koophandel, Patroonsver- eenigingen, Middenstandsvereenigingen enz. in adressen aan den minister van arbeid instemming betuigd met liet ver zoek om spoedige wijziging van de In validiteitswet. HET N. V. V. PROCLAMEERDE ZATERDAG EEN STAKING. Zaterdag heeft te Amsterdam een vergadering plaats gehad van de hoofd besturen der bij het Nederlandsch Ver houd van Vakvereenigingen aangesloten bonden, onder leiding van het bcstüur van het N. V. V. Iu deze vergadering werd besloten, op den dag der behandeling van het antirevolutie-ontwerp in de Tweede Ka mer een demonstratieve werkstaking van 24 uur te proclameeren in de grootste plaatsen van ons land, n.l.Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Ingevolge daarvan werden de arbeider» in die steden, werkzaam in industrie-, handels-, transport- en bouwbedrijven opgeroepen heden den arbeid als uiting van hun protest tegen de knevelwet neêr te leggen. Om verschillende redenen meenden de hoofdbesturen, dat aan deze staking niet moeten" deelnemen het spoorweg personeel en het gemeentepersoneel voor zoover dit laatste werkzaam is in de Ziekenhuizen, bij db Waterleiding en bij de Brandweer. TER NEUZEN, 8 Juni 1920. Van Woensdag tot en met Vrijdag is do getijtafel vior Ter Neuzen als volgt Hoogwater vooral. 6.38 7.34 8.41. nam. 6.55 7.55 9.05. Laagvvater voorm. 0.371.27 2.30. nam. 0.42— 1.41 2.53. Naar de „Tem. Ct." verneemt, be staat bij het Rijks kolenbureau het voor nemen, ten einde eenigermate tegemoet te komen aan de werkeloosheid in het havenbedrijf alhier, regelmatig eenige kolenschepen (naar verluidt stoomsche pen van de reederij A. C. Lenscn) ter lossing naar Ter Neuzen te zenden. Met ingang van 16 Juni a.s. is de commies der posterijen en telegrafie D. H. J. Hendriks verplaatst van Ter Neu zen naar Maastricht en de commies P. Hoekstra van Roermond naar Ter Neuzen. Met dienzelfden datum is de reserve commies-titulair P. A. Risseeuw ver plaatst van Sas van Gent naar Amster dam. Met denzelfden datum is benoemd tot buitengewoon opzichter bij de werken van het kanaal van Ter Neuzen de heer L. Leendertse te Kamperland (ge meente Wissekerke). (Tem. Ct.) Sas van Gent. Naar „Zei." verneemt, zal met de invoering van den zomerdienst een tramtrein worden ingelegd, welke zoo vroegtijdig van hier vertrekt, dat daarmede aansluiting is te erkrijgen op de eerste Jboot van Walsoorden naar Ilansweert. - Naar „Zei." meedeelt zullen in de week van 20—27 Juni a.s. in Oostelijk Zeeuwscli-Vlaanderen geitenkeuringen worden gehouden. Deze keuringen hebben de volgende doeleinden: lo. Den geitenhouders meer kennis bij te brengen. De commissie zal dus haar werk toelichten2o. Na te gaan welke van de vereenigingsbokken de beste afstammelingen geven, dus het uieest waardevol zijn voor de fokkerij 3o. Geiten uit te zoeken die geschikt zijn voor de plaatselijke stamboeken 4o. Geiten uit te zoeken voor het Pro vinciaal stamboek. Over Maart zijn door den minister van Waterstaat aan de volgende tram wegen wegens verbruikte steenkolen subsidies toegekend Zeeuwsch-Vlaam- sclie tramwegmaatschappij f9850,50 en HulstWalsoorden f766,50. Meliskerke. Zaterdagavond trof den op perknecht van de landbouwster de Wed. E. de Keijser alhier een ongeluk. Terwijl hij een 'paard op stal vast, wilde zetten', werd, doordat het paard schrikte en achteruitsprong, zijn duim geheel ver brijzeld. Onmiddellijk werd heelkundige hulp ingeroepen. (Zeeuw). Wemeldinge. Dat in deze gemeente ook woningnood heerscht moge blijken, dat een rjjks waterstaat beambte wiens woning werd afgebroken, zich thans inet zijn vrouw en zes kinderen tevreden moet stellen met een zolder van een woning, waarin reeds twee gezinnen gehuisvest zijn, meldt de „Zeeuw". De spoordienstregeling. In antwoord op een vraag van den voorzitter der Vereen, van Graanhande laren in Zeeland naar het al of niet handhaven van den markttrein 'e Maan dags naar Rotterdam, is van de directie der Spoorwegen bericht ontvangen dat bij de op 1 Juli in te voeren dienst regeling o.a. de volgende verbindingen (behalve Zondags) voorkomen: „De wonden, zij zijn aan 't genezen, [wezen,

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2