Zocht U ver geefs Bekwaam Vuurwerker. Een flinke DienstMe. eeoe hulp in de Huishouding P A R T IJ D A G Fa. A. S. J. DEKKER Goes. Van Heinde en Verre. Burgerlijke Stand. Advertentie n. Mij is zaak is 24 m 25 I e i BESLOTEN. Axel. C. v. KAMPEN. Suiker. Gevraagd zoo spoedig mogelijk Mengelwerk. op Vrijdag 4 Juni 1920, minderwaardig e geen voordeel doet. Vraagt onzen Catalogus! aanbesteden Provinciaal Comité van Antirevolutionaire Kiesvereenigingen in Zeeland. te GOES. nummerbewijzen van antomobielen en motorrijwielen blijkt, dat voor Zeeland zijn uitgegeven 2037 van die bewijzen. Vreeselijk auto-ongeval. Nabij Belfeld (L.) heeft een vreeselijk auto ongeval plaats gehad, waarbij drie dooden en vier gewonden vielen. De oorzaak van een en ander moet de drank zijn. Het ongeval vond als volgt plaats De chauffeur van de fabriek „Het Steel" was uit eigen beweging en zonder toestemming der directie Maandagavond een autotocht gaan maken, waartoe lnj zes anderen uitnoodigde. Het gezelschap was tot Tegelen geweest, waar weid afgesproken, eens te probeeren in hoeveel tijd de weg van daar tot. Roermond zou kunnen afgelegd worden. De auto vloog met groote snelheid over den weg en raakte even voorbij Belfeld in het zand, waar voor korten tijd de electrische kabel gelegd is. Teneinde er uit te ge raken, stuurde de chauffeur de auto plotseling naar rechts, waardoor de ma chine tegen een boom terecht kwam. De chauffeur geraakte bekneld tusschen den boom en de auto; hij heeft nog een oogenblik geleefd de twee anderen waren op slag dood. De auto, welke totaal werd verbrijzeld is met zóó'n kracht tegen den boom te recht gekomen, dat deze gedeeltelijk van de schors ontdaan is. De chauffeur is gehuwd en vader van eenige kinderen de twee overige slacht offers zi]n ongehuwd. De lijken der dri.c slachtoffers zijnjnaar het gemeentehuis van Belfeld vervoerd, vanwaar zij naar Roermond zullen ge bracht worden. Van de vier overige in- zitenden liepen er twee met lichte ver wondingen naar Roermond, de twee anderen keerden per trein terug. Een dezer, H. Neelen, werd na zijn terugkeer zoo ernstig ongesteld, dat hij naar de kliniek moest worden overgebracht. Men vreest voor hersenschudding. Door gifidampen gedood. Een dappere kerel. Toen Maandagmiddag de gemeente werkman van Zanden, te Hilversum, in een zinkput, dien hij moest schoonmaken afdaalde, geraakte 'hij bewusteloos door opstijgende dampen en stortte neer. Zijn kameraad Jongerden daalde oogenblikke- lijk naar beneden, maar geraakte even eens bewusteloos en viel op Van Zanden. Een andere arbeider zou met een red dingsgordel afdalen, maar ook deze ge raakte bewusteloos en werd oogenblik- kelijk opgehaald. Toen bood een arbeider zich aan als men hem een doek met cau-de cologne om den mond en neus bond. Het gelukte hem beiden naar boven te brengen. an Zanden bleek overleden. Hij laat drie jonge kinderen na Jongerden werd dooi de doctoren Stoel en Spiolen bijgebracht en naar de R. K. Ziekenverpleging ge bracht. Auto-ongeluk. De heer Duymaer van Tmist gemond. Woensdagmorgen te kwart voor tien is in de Elswoutlaan te Overveen een auto, waarin het Kamerlid Duymaer van Twist gezeten was, bij het uitwijken voor een vrachtauto tegen een boom gereden. De vrachtauto moest plotseling uitwijken voor een wagen, en toen had de chauffeur van de auto, waarin de heer Van Twist zat, de keuze tegen de vrachtauto of tegen een boom te rijden. Door de botsing brak de voorruit van de auto. De heer Duymaer van Twist kreeg een diepe snijwond aan het voor hoofd en een wonde onder het oog. De luitenant Van Rees, die mede in de auto zat, liep een lichte kwetsuur op. Beide heeren werden bij den boschbaas van veel aantrekkelijks voor me. Medelij den had ik met de jonge kerels die hun vrouwtjes afhaalden. Mogen ze een ge lukkig huwelijk hebben, maar ik vrees ervoor, vooral nu ik eenigzins met het leven der Indische Maatschappij op de hoogte ben. Mijn revolver gaf ik af bij de douane, hij is nu te Menado gedeponeerd,'k had hem evengoed niet kunnen koopen. In het land der bureaucratie, zooals in ln- dië, doet men beter, alles te smokkelen. Weer een lesje voor hen die mij na volgen. Zelfs den officieren werden iiun wapenen ontnomen. We namen onzen intrek in het Java Hotel te Weltevreden. Wanneer dominéé van der Meulcn in zijn„Help u zelf op reis met Maleisch uitweidt over Batavia met den weidschen titel van „de parel van het Oosten" raad ik hem aan, eens ons reisje te maken, uit Holland naar Indië via Amerika zijn enthousiasme zal wel eenigzins zijn ge slonken bij zijn aankomst te Batavia. We vonden het allen, vergeef me waa neer ik eens een echt-Hollandsche uit drukking bezig, „een armzalig boeltje." Tijdens ons verblijf in Batavia maak ten we een uitstapje naar 's Lands Plan tentuin te Buitenzorg. Ik hoef over de zen tuin niet uit te weiden, ik zou mij slechts belachelijk maken, betere pennen hebben dezen tuin verheerlijkt. Den I7en Aug. vertrokken we met de „Rum- phius" der Koninkl. Paketvaart Maat schappij naar Soerabaja, vanwaar we met het S.S. „van Linschoten" zouden de familie Van der Vliet binnengebracht en later met een auto naar het Diaco- nessenhuis te Haarlem vervoerd. De geneesheer oordeelde het wenschelijk, dat de heer Duymaer van Twist een of twee dagen daar bleef. Het laat zich echter aanzien, dat hij geen verdere na- deelige gevolgen van het ongeluk zal ondervinden. De heer Van Rees kon, na verbonden te zijn, het Diaconessenhuis verlaten De chauffeur van de auto bleef on gedeerd. Men meldt nader uit Haarlem, dat jgo-cn den avond de toestand van den heer Duymaer van Twist bevredigend was. Een tram overrompeld. Uit Weert wordt aan de Limb. Koer. de overrompeling en wegvoering van een tram gemeld. Op de tramlijn Weert— Maaseyck wordt gestaakt. Maar Vrijdag morgen werd de dienst op het Neder- landsche gedeelte hervat met nieuw personeel ter exploitatie van het traject WeertStamproyergrens. Bij het vertrek van de eerste tram reden Hollandsche en Belgische stakers per fiets druk heen en weer, maar alles liep zonder het minste incident af, Toen evenwel s mid dags de tweede tram aan de grens kwam, sprongen 7 Belgische stakers, die zich verdekt hadden opgesteld op de tram zij mishandelden den machinist, dien zij evenals den stoker, van de machine wierpen, waarop zij zegevierend met de machine wegreden, de grens over naar België. s De Nederlandsche en de Belgische minister van buitenlandsche zaken zijn v-an het geval in kennis gesteld. Raadszitting in 1920. De Raad der Gemeente Steenderen is dezer dagen voor het eerst in 1920 in vergadering bijeengekomen. Het bijzon dere ervan was wel, dat in die vergade ring o.m. in behandeling kwam de be grooting voor1920 De vlag meer uit Voor een paar jaar besloot de ge meenteraad van Óoststellingwerf (Fr.), waarvan de meerderheid toen tot de S. D. A. P. behoorde, op de verjaarda gen van het Koninklijk Huis van de gemeentegebouwen niet te vlaggen. De Raad heeft thans met 9 tegen 6 stem men dat besluit ingetrokken. In het bad gestorven Zaterdagavond om zes uur nam de heer v. D., te Den Haag, een bad. Na een half uur rook een huisgenoote een sterke gaslucht. Men vermoedde onraad, de deur van de badkamer, die gesloten was, werd opengebroken en men vond den heer v. D. dood in bet bad. Hij was, zoo meldt het „Vad.", ten gevolge van gasverstikking gestorven. Een vliegongeval te Groningen. Zaterdagmiddag heeft op het vliegter rein te Groningen een vliegongeval plaats gehad. De Franschman Mitton zou op stijgen met passagiers, doch de machine verhief zich niet van den grond, maar- schoot bjjna in het publiek. Mitton ont week de toeschouwers nog, maar kwam met zijn machine in een sloot terecht. Onderstel en schroef zijn verbrijzeld. Een der passagiers, mej. Nanuinga, brak een been op twee plaatsen. Gruwelijke roofmoord. Op Sumatra, in het Serdangsche, heeft een vreeselijke Oostersche roofmoord plaats gevonden. Een wcggeloopen koelie had gezien, dat een Bataksche familie over een groote hoeveelheid rijst beschikte, waar door het plan bij hem ontstond om die te stelen. Hij wist zes medekoelies over te halen en met liun zevenen drongen zij in den nacht de armoedige woning binnen. Zij bonden de bewoners, een vrouw vertrekken naar de eindbestemming Me nado. Edoch, onze waarde „van Linschoteu" was 10 d. te laat, en de K. P. M. (Ko ninkl. Paketv. Mij.) in den volksmond genaamd „komt pas morgen", handhaafde in dezen, ook weer het oude volksspreek woord. Zoodat we 10 d. te Soerabaja overnachten, en ons in de krokodillen stad konden vermaken aan stoffige we gen, dronken matrozen, rampassende Ja vanen en een tramongeval. Den 27en Aug. eindelijk vertrokken we naar Menado, via Makasser, Balik Papan op Borneo en Donggala. Het reisgezelschap en üen kapitein der „van Linschoten" was stijf in den over- freffenden trap zoodatjwe wat blij waren te Menado aan wal te kunnen stappen. Voorwaar, onze Hollandsche kapiteins en passagiers wensch ik allen eens een aangename les op een Japansche boot, met een vriendelijken Japanschen kapi tein en guitige, behulpzame dollar-Yan kees. Eindelijk waren we, na een maanden lange reis, bedreigd door oorlogsgevaar en stormen, veilig aangeland. Geen won der dat ons hart zich ontlastte met Gij baandet door woeste baren en breede stroomen ons een pad, U komt toe de eer, de aanbidding en dankzegging. En allen die dit lezen, wensch ik toe, moogt ook gij eenmaal de goede haven aan de hemelsche kusten binnenloopen, de kruisvlag hoog in top, met den loods Jezus Christus aau boord. en twee mannen, voor dat zij aan verzet tegen de overmacht konden denken, de handen en hingen hen aan een balk van het buis op, zoodat zij met de teenen nog even den grond konden beroeren. Vervolgens verbrandden zij hun het ge zicht, waardoor de dood waarschijnlijk spoedig, doch na vreeselijk lijden moet zijn ingetreden. De onmenschen gingen er mot zeven zakken rijst vandooi. Ze zijn echter gevat. De rijdende dood. In ijzingwekkende vaart passeerde Zondagavond een motorrijder, op weg naar 'Groningen, de gemeente Adorp. De rijder, die den motor niet volkomen beheérschte, kon bij Adorp den bocht niet krijgen, waardoor hij tegen een te lefoonpaal aanreed. - De motor werd geheel verbrijzeld. De bestuurder brak het been op twee plaatsen en bekwam verschillende kneu zingen. In deerniswekkenden toestand werd hij per groene kruis-auto naar bet diakonnessenhuis te Groningen vervoord, nadat hij door een juist passeerende pleegzuster was verbonden. Geld weggooierij. In Oldenzaal beeft men indertijd een steenen barak gebouwd voor berging van de daar gestationeerde grenswachtsolda ten. Nu zijn er een twintig manschap pen gekomen van de militaire politie en ieder zou denken, dat zij werden onder gebracht in de bestaande barak. Maar zóó is het niet! Een honderd meter verder wordt een nieuwe barak gebouwd. De belasting-betalers zijn er goed voor Reuzen-bruiloft. Uit Halle meldt men In de buurtschap Zieuwent werd dezer dagen een bruiloft gehouden, waarvoor 5 runderen geslacht waren, voor een waarde van f700. Hierbij werd nog voor f120 vleesch gekocht. Verder was er aanwezig BOO L- jenever en 9 fusten bier. Er waren eventjes 900 personen uitge- noodigd. Royaleauto tuffers. Men meldt uit Bodegraven aan de Msb." Een tweetal jongelui vondeu op den Goudschen Straatweg een tasch, welke bij nader inzien een groote som geld be vatte. Na telling bleek een bedrag van 80 duizend gulden aanwezig te ziju. Nauwlijks hadden zij zich op weg be geven teneinde aangifte te doen van hun vondst, toen uit de richting Gouda een auto in vliegende vaart kwam aangere den. Het bleek dat de inzittenden het bedrag verloren hadden. Het bedrag werd overhandigd en de eerlijke vinders kregen tot belooning een sigaret Meikevers. In Limburg hebben de meikevers vele vruchtboomen kaal gevreten. De schooljeugd maakt door het uit loven van premies een verwoede jacht op de meikevers. De boomen behoeven maar even ge schud te worden en de donkere kever valt naar beneden. De doodssprong. Bij het grensstation Barlo (gemeente Aalten) is Maandagavond een jongeman van 22 jaar, die uit den trein sprong vóór deze stilhield, door een locomotief overreden en gedood. Doodgedrukt. Te Hattem is door een groote melk- auto van Van Hulsfabrieken te Kampen een boerenwagen aangereden met het ongelukkig gevolg, dat de daarop zich bevindenden man van 23 jaar is dood gedrukt. De auto kwam in de sloot terecht. Een vischliefhebber. In de gemeente Doniawerstal heeft iemand alle visch gekocht, die in een vijver aldaar aanwezig is. Hij betaalt er f2000 voor. Om de visch te bemachtigen zal de vijver worden leeg gemalen. Treurig schot. Zondagmorgen was de 21 jarige Nijen- huis in 't Woold onder Winterswijk be zig met een buks op houtduiven te schie ten. Dooï vallen van het vuurwapen ging het schot af, hetwelk hem in de borst trof. Eenige oogenblikken later overleed hij. Het vonnis werd gewezen ten voor" deele van den boer. ,,'k Heb toch de eenden gezonden", zei hij triomfantelijk tegen zijn raads man. „Wat!" antwoordde deze, „dat is toch niet waar „Zeker", zei het boertje met een slim lachje, „maar ik zond ze uit naam van mijn buurman." TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkin gen. 12 Mei. Pieter Pijpelink oud 36 j., wedn. en Cornelia Sol, oud 32 j jd. Geboorten. 9 Mei. Elisabeth Johan na Janna, d. van Willem van den Berge en van Catharina Elisabeth Kolijn. 14 Mei. Sara Jozina, d. van CornelisJaco bus Kolijn en van Virginie Audenaert. Overlijden. 14 Mei. Louis Jolijt, oud 78 j., eclitg. van Franciua Goetgeluk. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 23 MEI 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/, en 2'/i uur, Ds. S. Groene- veld. Axel 9 en 2 uur, Da. A. Thiolen. Zaamslag 9'/i eu 2'/i uur, Ds. H. P. M. de Walle. Uoek 9'/i en 2 uur, Ds. H. v.d. Wal. Sclioondijke 10 en 3 uur, Ds. Goris. MAANDAG (2e Pinksterdag), 10 uur, Leeskerk. Oostburg 10 en 2'/i uur, Leeskerk. Aardenburg 9'/i uur, Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/ien2uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, De. ïïugenholtz. Zaamslag 9'/i en 2'/j uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Qeref'. Kerk. Zaamslag 9'/j en 2'/i uur Ds. L. de Brcigne Gereformeerde aenieente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en6'/i uur, Leeskerk. MAANDAG (2e Pinksterdag), (Zomertijd) 91/ uur, Leeskerk en 2 uur, Ds. Kersten van Ierseke. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerklioflaau.) Ter Neuzen B'/n uur, Evangelisatie. MAANDAG (2e Pinksterdag) in alle Kerken Morgendienst. Burgemeester en Wethou ders van HOEK zullen op Dinsdag 1 Juni, des namiddags ten 3 ure, in het Ge meentehuis het maken van 142 M2. nieuwe Keibestrating en het opne men en herleggen van 520 M2. Keibestrating. Bestek .en voorwaarden liggen ter in zage op het Gemeentehuis en ziju aldaar, tegen betaling van f 1.— verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders van Hoek, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. naar een snelwerkend middel, ter genezing van steenpuisten, bloedvin nen, negenoogen, open beenen, zwe rende borsten, fijt, wratten, lik doorns, ring-, baard- en dauwworm, winterhanden en wintervoeten, brandwonden, beproef datl ééns een busje Oprechte Win- sumer Zalf, en in enkele dagen is U genezen. Prijs per bus fü,75 en f 1,35. (Hoe grooter bus boe voordeeliger in ?t gebruik). Verkrijgb. bij Apotli. en Drogisten en Winkeliers. Terstond gevraagd: Emailleer-, Nikkel- en Kachelfabriek, TER NEUZEN. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat bon No. 34 der Rijks- suikerkuart geldig is van Maandag 24 t/m Zondag 30 Mei. Ter Neuzen, 21 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Gemeente- Ontvanger van Ter Neuzen maakt bekend, dat het KANTOOR Dinsdag 25 Mei zal gesloten zijn. De Gemeente-Ontvanger, D. THOLENS Az. Zoo spoedig mogelijk te Vlissingen gevraagd Loon f250 plus wasch vrij. Brieven lettersQ. A. Bureau v./d. blad. Mevrouw KLAASSENWILL, Apotheek, Noordstraat 54,- Ter Neuzen. Bij het schieten gedood. Te Neer (Limb.) is Zondag de land bouwer Van R., die zou deelnemen aan liet koningsvogelscliieten der schutterij, bij het neerbalen van den schiethoorn, die middendoor brak, door het neer vallende gedeelte gedood. Gestikt. Zondagmiddag is hel 6-jarig jongetje van den koperslager B. te Lemmer in een kalkput gestikt. Het slimme boertje. Een boer, die een proces met zijn buurman had, vroeg aan zijn advocaat of hetNniet goed zou zijn den rechter een paar vette eenden present te geven. „Voor niets ter wereld!" riep de ad- vokaat verontwaardigd. „Dan zou je onfeilbaar je zaak verliezen." des middags 2 uur, in „De Prins van Oranje" spreker: Prof. Mr. P. A. DIEPENHORST, van Amsterdam. Onderwerp De nieuwe politieke taak der vrouw. Namens het Prov. Comité: Mr. A. A. DE VEER, Voorz. P. G. LAERNOES Jr., Secret. 50 In dezen tijd worden veel Instrumenten aan de markt gebracht. Onnoodig te zeggen dat dit den koopers Slechts een GOED ORGEL of een GOEDE PIANO geven U bij den voortduur voldoening. Gsn. AgentJ. C. DE VRIES, Winsum (Gr.). 40 1

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3