VISSERS Reclameberichten. Over Twee Oceanen. Uit de Pers. Uit de Proviiieie. - De wet, gaf de regeering daartoe geen macht. Die leemte zal nu aangevuld worden. Indertijd moest dit ook ge schieden tegen 't edele gespuis dat bom men in een pand aanwezig had. Men kon een opslagplaats van bommen hebben en toch was men niet strafbaar. Zoo is het tot heden ook met het voorbereiden tot revolutie. Daaraan zal het ingediende wetsontwerp een einde maken. In 't roode kamp heeft men met dit pogen onzer regeering een loopje ge nomen. „Het Volk" schreef bij de aan kondiging van het wetsontwerp een artikel„Do dweil tegen de zee". 'I Was 't werk van een zot om door zoo'n pa pieren bulletje der revolutionairen stroom te stuiten. Wij gelooven ook dat door dit wets ontwerp niet een socialist of Wijnkopiaan van de dwaling zijns wegs bekeerd zal worden. Maar dit bedoelt ook het wets ontwerp niet. De revolutie is allereerst een geestelijk iets, die alleen doeltreffend met geestelijke wapenen bestreden moet worden. Toch zou de revolutiebeweging in niet een land zoo ziender oogen gegroeid zijn, als door de rustelooze propaganda, door 't opzwiepen tegen macht en orde, de groote massa niet bewerkt was geworden. Een groot deel dat nu Wijnkoop en Troelstra volgt is meegelokt. Die meegelokten, tot oor- deeleu vaak onbekwaam, werden de gewillige werktuigen in handen der leiders. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spicrverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. Wij juichen de activiteit van onze regeering toe. In 't land van de slappe .1 reactie Nederland zooals Lonin zeide, moet bij de wet vastgelegd en de wetgever macht verleend worden orde en gezag te handhaven en do pogingen om de revolutie voor te bereiden straf baar te stellen. Voorkomen is in deze beter dan ge- genezen. LIEFDE VOOR HET BEGINSEL. 't Was in een onzer groote steden. De gemeente was saamgeroepen de Geref. kerk kwam plaatsen te kort en moest vooral des Zondagsmorgens men- schen afwijzen, die Zoo gaarne zich had den neergezet onder den Dienst des Woords. Er moest weer worden gebouwd. Maarbouwen is thans zéér duur En daarom dofst de kerkeraao nog niet direct een bouwvoorstel te doen, maar zou eerst eens probeeren om alvast den bouwg rond: veertigduizend gulden is da -voor alléén reeds noodig, schuld- vrij co Krijgen. Flinke szeggingen werden gedaan. Maar etne er van trof me zeer. Ze kwam van een bejaard echtpaar dat niet ter vergadering aanwezig was Door BLEU van Celebas. (Slot.) We weiden begeleid dooreen douanei die bij onze coupé bleef staan, tot de trein 'vertrok. De trein waarin we nu waren, was heel wat minder luxieus ingericht als onze eerste. Voor den trein was bevestigd een kleine locomotief, een „bergtrekker", die ons direct deed ver ïnoeden, dat we nog een sterk geacci denteerd terrein door moesten. Onze coupé was lang, met aan beide zijden één lange bank met goed onderhouden kussens. Voor we vertrokken, hadden we ge legenheid den kooplust der reizigers nog te bewonderen. Wordt in Holland aan de perrons brood verkocht met melk of limonade, in Japan is dat rijst en thee. De rijst was verpakt in een blad van een boom, die de Japanneezen met twee stokjes behendig naar binnen werkten, en de thee in een allerliefst theepotje van bruine aarde. Was 't potje leeg, dan werd 't gewoon 't coupéraam uitgeslingerd Voort gingen we naar het einddoel ijlend. Het laatste gedeelte was een der fraaiste trajecten. We passeerden 24 tunnels, waarvan één 15 min. lang. Een kwartier zaten we met alle raampjes dicht, en draaiden we bet electrisch licht op. Ik lioef u niet te zeggen, dat we er weldra uitzagen als schoorsteenvegers. Het landschap voor Nagasahi is berg achtig. Nu eens zagen we neer in de dat armelijk leven moestdat niet meer dan e 1 f gulden 's weeks inkomen had en dat reeds vóór de oproep pu bliek werd gedaan vijfentwintig gulden voor het doel geschonken had. De naam werd natuurlijk niet genoemd. De Heere God kent deze milde gevers. Waar echter de religie nog zoo leeft in het hart van de eenvoudigen dezer aarde, waarlijk daar is voor de toekomst nog hoop! UITKIJK. ACHTERUITGANG DER S. D. A. P. In de laatste beide kwartalen, is, naar „Het Volk" meldt, het aantal leden van de S. D. A. P. onderscheidenlijk met 943 en 1675 achteruitgegaan. NIEUWE PLANNEN VAN WIJNKOOP? Het Parijsche blad „La Liberté geeft een instructie van Wijnkoop aan zijn agenten weer om vóór einde Juli een revolutionaire beweging te ontketenen en daartoe de levensduurte te exploitee- ren, bemachtiging van de fabrieken voor te bereiden, de tegenstanders te identi- ficeeren en de beweging te international liseeren. Om de sympathie van Lenin terug te winnen Kans op slagen is er echter niet. DE EERSTE. J.l. Zaterdag zijn voor het eerst Neder- landsche vrouwen tot de stembus toe gelaten en wel te Gronsveld, bij Maas tricht, waar een verkiezing voor den gemeenteraad plaats bad. De eerste Nederlandsche vrouw, die gestemd heeft, is mevrouw Spauwen, echtgenoote van den burgemeester dier gemeente. (L. K.) DE BROODPRIJS. Men deelt aan het „Hbl-" mede, dat de minister van Landbouw tegelijk met het door hem genomen besluit om de maximumprijzen voor brood op te heffen, den bakkers organisaties officieel 'n wenk heeft gegeven, met de broodprijzen niet boven 42% cent per K.G. te gaan, daar anders door hem weer zou worden in gegrepen. DE ANTI-REVOLUTIE-WET. Uit bet voorloopig verslag omtrent de anti-revolutie-wet blijkt, dat vele Kamer leden het verschijnen van dit ontwerp ten zeerste toejuichen en aandringen op spoedige behandeling. Het ontwerp tast niemands vrijheid aan, maar is alleen gericht tegen revolutionaire woelwaters. Anderen waren van meening, dat het ontwerp te laat kwam en overbodig was. Weer anderen, de echte melk-en water- mannetjes, vertrouwden, dat het „gezond verstand" van ons volk een waarborg is tegen communistische woelingen. De uiterste linkerzijde zou zich met kracht tegen de wet verzetten en berrie schoppen zooveel ze wilde. De vrouwen voor het electorale front. 't Lijkt wel haast een bittere ironie dat in bet „donkere Zuiden" de vrouwen het eerst ter stembus worden geroepen. De annexatie van enkele Limburgscho gemeenten bij Maastricht maakte de af treding van den Raad noodzakelijk en een vinnige strijd werd in de stad van St. Servaas gestreden. Het spande er voor de Roomsch Ka tholieken. In den ouden raad van 25 leden stonden zij met bun dertienen te gen de 12 van iinks. Óp 't nippertje dus hadden zij nog de meerderheid en thans werd in het link- sche kamp alles op haren en snaren ge zet om de machtspositie der clericafen te knauwen. Niets was van socialistische zijde ge spaard om een enorme krachtsontplooiing te ontwikkelen. Kleerekooper en Duys, Mevrouw Groe- diepte, dan weer zagen we op tegen steile rotsen, waarvan heldere water vallen kletterend neerplasten. Om 5 u. n.m. waren we ei..Jelijk te Nagasahi, en we namen onzen intrek in „the Cliff- house", beheerd door e£n Hollandsche dame, van wie we veel hulp ondervonden. Deze dame wist ons interessante dingen over Indië te vertellen, ze had er lange jaren gewoond. Gehuwd met een En- gelschman was ze naar Japan getrokken, waar haar man overleden was Zeer veel Hollanders nemen er op hun doorreis een paar dagen intrek. Juist had Dr Groot geseind om kamers, hij zou met de Rembrand vertrekken. We rustten dien nacht heerlijk uit, en toen we ont waakten, kondigde de Wilis door gefluit zijn komst op de reede van Nagasahi aan. Nadat we onze passagebiljetten aan 't kantoor der Rotterd. Lloyd in ont vangst hadden genomen, en op de Holl Maatschappijen mopperden, die ons voor 't traject NagasahiBataviaLloyd in een 3e klashut, 192 pegels lieten neer tellen, gingen we de stad in. Nagasahi ligt tegen de helling van een heuvel ge bouwd, en biedt prachtige zeegezichten aan. De stad is zeer oud, en vele fraaie woningen geven het een eenigszins Wes tersch aanzien. Vele Hollanders werken er, verscheidene spraken we. Allen gaven af op de Japaneezen, dat het zulke scha vuiten waren. Wij ondervonden het bij ons geld wis selen. Óp 't eene kantoor bood men ons 18 yen voor 10 dollar, op een ander 13 yen. Daar we verwachten, dat het op de neweg en Vliegen, ja zelfs de groote man Mr. Troelstra trokken naar het Zuiden en hielden hun fulminantste re devoeringen. 't Baatte alles niet, want ongedacht gunstig was de uitslag voor de Roomsch- katholieken. Van de 35 raadzetels wor den er 22 door de katholieken bezet. Ongetwijfeld heeft hier de deelneming der vrouwen aan rechts winst gebracht. Ferm had men in Maastricht de zaak aangepakt. Reeds geruimen tijd te voren had men krachtige propaganda onder de vrouwen gevoerd en in drommen waren zij tot de riesvereeniging toegetreden. De werfkracht onder de vrouwen werd nog vergroot, doordien op de candidaten- lijst ook het vrouwelijk element niet ten eenenmale ontbrak. Zoo gaf Maastricht in zijn gespannen worsteling een voprbeeld, dat ook voor Holland leerling bevat (Rotterd.) TER NEUZEN, 2! Mei 1920. Maandagmiddag hield de boerenleen bank voor Ter Neuzen en omstreken haar gewone jaarlrjksche vergadering on der voorzitterschap van den Ileer D. J. Dees. Na een woord van welkom, cou- stateert de voorzitter, dat de bank we der om bewezen heeft in een behoefte voor deze streek te voorzien. Naar alle zijden heeft zij zich het af geloopen jaar weder uitgebreid. Het ledental steeg in 1919 met 73, en verminderde door vertrek, overlijden of bedanken met 4. Op 31 Dec. bedroeg het 241 en op hel oogenblik is hot gestegen tot 294. Het depot verdubbelde en steeg het afgeloopen jaar van ruim f400.000, tot ruim f 800.000,Thans is meer dan een millioen ingelegd. De omzet bedroeg in liet afgeloopen jaar meer dan 5 millioen en sinds 1 Ja 'nuari 1920 bijna 3'/a millioen. Het aantal boekjes in loopende reke ning steeg met 58, dat der spaargelden met 60. Na 1 Januari 1920 zijn respec tievelijk weer 31 en 78 boekjes uitgege ven. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de rente voor inlagen van af 1 Jan. op 3% o/o is vastgesteld. Er zou 4 kun nen gegeven worden, doch het bestuur met den raad van toezicht meende uit, een voorzichtigheidsoogpunt dit jaar niet verder te moeten gaan, om de gelegen heid te hebben flink te kunnen afschrijven op gebouw en inventaris. Ook werd onder het oog gebracht, dat door de le den indirect een voordeel is genoten van ruim fl200o, In het afgeloopen jaar waren niet min der dan 28 bestuursvergaderingen noodig. Na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige algemeene vergadering werd door den kassier rekening en ver antwoording afgelegd. De rekening over 1919 wijst de vol gende cijfers aan Aan spaargelden werd ontvangen f 162684,74 en terug betaald f29022,76. Aan terugbetaalde voorschotten f 50,—. Van de Centrale bank werd f 684102,89 ontvangen terwijl f813081,46 bij de in stelling werd gestort. In loopeude rekening kwam f 1640299,11V" binnen en ging er f 1631249,08V? uit. Aan deposito obligaties van de C. B. werd verkocht voor f11500, en terugge kocht voor f19000, Op inventaris werd f 139,41 afgeschre ven, op het gebouw f 1007,63. Voor het gebouw werd nog betaald f 8120,80 en voor den inventaris f 1294,15. Aan rente van voorschotten werd out vangen f 7121/s» voor gelden in loopende rekening verstrekt f24033,97, aan provi sie f 586,95V3 en diverse ontvangsten f 952,431/». Wilis een „kale boel" zou zijn, en er geen sofa's zouden staan, kochten we ons een paar gemakkelijke stoeltjes. Om 3 u. nam. gingen we aan boord, om 4 u. zouden we vertrekken. Mijn eerste avontuur op de Wilis was, dat een matroos met een halve koe tegen mijn pas aangeschaft zijden jasje liep. Het vleesch dat aan boord werd ge bracht, droegen ze gewoon door de 2e klas. Op de Japansche boot werd 'tin kisten aan boord geheschen. Allerhande koopwaren waren door Japaneezen aan dek uitgespreid, wat een mooi gezicht opleverde. Mijn collega was in zijn nopjes, want hij bad een Japanees bij den neus gehad dacht hij, door voor een gelakte cigarettenkoker 7 Yen te betalen, waarvoor 12 Yen was gevraagd. Toen ik hem echter vertelde, dat ik hetzelfde had gekocht, benevens nog een dasspeld, dashechter en manchetten- knoopen voor 2% Yen, zei hij, dat de Japanees hém hij den neus had gehad, waarop mijn vrouw droog aanmerkte „twee joden weten wat een bril kost Onze hut was geheel vooraan den boeg, en was bewoond geweest door 4 Russen die in Yokohama aan wal waren gestapt. We lieten eerst eens alles goed schrobben, en installeerden óns zoo gezellig mogelijk. Daar de Wilis erg dobberde, betaalden velen hun tol aan de zee, de haaien hadden gouden dagen. Op een nacht werd ik door een luiden gil wakker. Een golf was door de patrijs poort naar binnen geslagen, en had De verschillende rente voor spaar gelden bedroeg f 1808,71' voor loopende rekening f 16676,62. De uitgaven aan provisie en kosten en in loopeude reke ning beliepen f 1388,76. Het salaris van den kassier bedroeg f4200,Aan di verse uitgaven werd f 1498.03 betaald en op de reserve f461,67 gebracht. Het eindcijfer der rekening beliep in ontvang en uitgaaf f2543777,08Vs De balans over 1919 wijst een eindcijfer aan van f808115,5U/3- Aan den kassier, den heer L, Ch. Wabeke werd dank gebracht voor zijn accuraat en nauwkeurig beheer. De bestuursleden. Ph, van Dixhoorn te Axel, K. de Koeijer te Zaamslag en G. van Fraaijenhove te Axel, werden met bijna algemeene stemmen herbe noemd, evenals de lieer C. Wolfert te Ter Neuzen in de boedanigheid van lid van den Raad van Toezicht. Op voorstel van liet bestuur werd met algemeene stemmen besloten toe te tre den tot een op te richten ring van boe renleenbanken voor Zeenwscli-Vlaande- ren. Eveneens werd op voorstel van het bestuur met algemeene stemmen besloten bet bestuur van de Centrale Bank te Utrecht uit te noodigen voor stellen in te dienen tot bet stichten van een hypotheekbank naast de Centrale Bank, ten einde het daarheen te leiden dat de leden van boerenleenbanken niet meer afhankelijk zijn van andere hypo theekbanken. Uitslag aanbesteding 3 stuks draai bare ligtenten groot 2,25 X 2,25 M. voor de Vereeniging Het Groene Kruis te Ter Neuzen, volgens bestek en teekening. I. P. Casteleyn f 1400,— F. Romeinsen f 1575,— Door liet bestuur werd besloten 3 stuks ligtenten aan te koopen van de Alge meene Nederl. Vereeniging Het Groene Kruis Centrale Bureau te Utrecht, vol gens een door ben vastgesteld model,groot 2 X 2 M. a f350,per stuk. Aan giften voor deze tenten is totaal ingekomen ruim f 1000,r Met ingang van 1 Mei is de heer F. Elders te Ter Neuzen door den Minister van Financiën benoemd tot chef van den geheelen actieven en visitatiedienst der belastingen aan scheepvaart en spoorweg verkeer alhier. Bejaarde tweeling. Deze week vierden de gebroeders Ja cobus en Johannes v. d. Berge hun 80en verjaardag; Jacobus woont te Wissekerke, Johan te Ter Neuzen. *Zaamslag. Het woon- en winkelhuis met schuur en tuin, laatst bewoond door wijlen dhr. C. Leunis, is verkocht voor f 8100.aan den heer G. van Breen, alhier. Landverraders? Axel. Reeds een aantal jaren wordt te Axel een Concours-hippique gehouden op den tweeden Pinksterdag. Niettegenstaande de drukkosten tegen woordig fabelachtig hoog zijn, wordt er dit jaar een zeer uitgebreide reclame voor gevoerd. 'tls alsof het op geen geld aankomt. „De vereeniging van Zeeuwsche Fok kers" looft prijzen uit, ten bedrage van 6000francs Hoeveel dit in guldens is, wordt aan de adspirant-Belgen niet meegedeeld, 't Kon eens afschrikken Op de groote reclameplaat staan maar even negen Belgische vlaggen. Een Nederlandsche vlag staat er niet op. Alleen de Belgische driekleur wappert op het concours gebouw. Wat is hiervan de bedoeling? Willen een paar bestuursleden hun ijdeltuiterij en annexionistische gezind heid bot vieren en door zonderlingheid zich „beroemd" maken Zoo ja, dan is de zaak vrijwel onscha delijk, en blijft aileen het belachelijke element over. vrouwlief doorweekt. Ik trachtte den windkoker (die we voor frischheid hadden aangebracht) uit dc patrijspoort te halen, toen ik een volle zee over me heen kreeg. Woedend smeet ik de patrijspoort dicht, de windkoker aan het spel der golven overlatend. Den anderen morgen was hij verdwenen, door de golven weg geslagen, en haalde ik den ijzeren ring 'die den koker in de patrijspoort vast klemt, als treurig overblijfsel naar binnen, 'k Heb bet ding maar den weg van zijn voorganger doen volgen, bevreesd voor een .geldboete voor overtreding art. dit alinea no. zooveel, want men mag 's nachts de patrijspoort niet openlaten, evenmin als men 'na 9 uur niet meer in pyama aan dek mag verschijnen, dank zij de goede regeling der Hollandsche Maatschappijen, die den reiziger het eenig genot hem nog ontnemen. Over het verdere van de reis met de Wilis zal ik niet veel meer schrijven het was zooals we gedacht hadden een echte stijve boel. De haudschoebtjes flirtten niet den hofmeester, het eten was ver beneden bet middelmatige, de kapitein troonde als een god op de commando-brug en was niet te spreken voor de passagiers, die zich bijna allen gewichtige branies voelden en deden of ze heele personages waren. Vooral een administrateur van een dagblad op Sn matra was zeer onhebbelijk. Zijn verlof had bij in Spanje doorgebracht tegen zijn wil echter, de bedoeling was Hol land geweest, doch Foch had hot roet gewild. Is hier echter een welbewuste propa ganda met Belgisch geld voor inlijving van Zeeuwsch-Vlaanderen bij België aan 't woord, dan wordt 't erger. Dan is 't landverraad. In ieder geval zullen de leden der vereeniging er goed aan doen, lmn be stuursleden op de eerstvolgende verga dering naar huis te sturen. Nóch zonderlingen, nóch landverraders hooren in een Zeeuwsche vereeniging vooraan te zitten. *Schoondijke. In de heden gehouden vergadering van den Generale Prins Willempolder, is gekozen tot Ontvanger- Griffier dhr. A, Brevet,, deurwaarder te Oost burg. Uitvoering Invaliditeitswet. Een werkgever te IJzendijke, tegen wien een dwangbevel wegens het niet betalen van premie was uitgevaardigd en die tot heden absoluut weigerde zegels te beta len, heeft onmiddellijk na beteekening van het dwangbevel van den Ontvanger der Directe Belastingen het verschuldig de voldaan. Bouwvakstaking te Vlissin- gen geëindigd. De bouwvakstaking te Vlissingen, waar bij de Federatie de leiding had, is na 12 weken geduurd te hebben, geëindigd. De arbeiders hadden 65 ets per uur bij een 2 urigen werkdag geëischt, terwijl nu de patroons 69 ets per uur bij een 8-urendag geven. Reeds vorige week waren bij de ongeorganiseerde patroons ongeveer 80 man gaan werken, vandaag wordt overal de arbeid hervat. Middelburg. Tot directeur der N. V. Boomkweekerij en Zaadbandel „Wal cheren" te Middelburg is benoemd de heer Joh. A. Kloosterbuis, bedrijfsleider der N. V. Sluis Groot's Kon. Zaadteelt en Zaadbandel, te Peczel bij Boedapest (Hongarije). Biezelinge. Alhier is het driejarig doch tertje van den heer P. Scheele, landbou wer alhier, in een onbewaakt oogenblik nabij de ouderlijke woning in een wa terput geraakt en jammerlijk verdron ken. W ij z i g i n g Invaliditeitswet. Zooals bekend, is door den Minister van Arbeid een wetsontwerp ingediend tot wijziging der Invaliditeitswet om te gemoet te komen aan de bezwaren der gemoedsbezwaarden. Dit wetsontwerp ontheft de gemoeds bezwaarden van de verplichting om ze gels te plakken of te doen plakken mits de bezwaarde een schriftelijke verklaring onderteekent, dat hij tegen elke verze kering bezwaren heeft en dan ook niets verzekerd 1 reeft. Een onware inlichting wordt kraphtens art. 395 gestraft met hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste driehon derd gulden. De gemoedsbezwaarde werkgever of de werkgever van een gemoedsbezwaar den arbeider moet dan geen zegels plak ken, maar moet loonlijsten invullen, die hij aan den Raad van Arbeid zendt en betaalt aan den Ontvanger der Directe Belastingen. Dit bedrag is het bedrag der verschuldigde zegels, verhoogd met 50% voor administratiekosten. Velen, die tot nu toe gemoedsbezwa ren hadden, wendden zich reeds tot den Raad van Arbeid met mededeeling, dat zij niet langer bezwaren hadden tegen de wettelijk opgelegde verplichting. Ze hadden het er niet voor over 1% maal zooveel te betalen als de niet bezwaar den. Of zulke „gemoedsbezwaren" niet meer in de beurs dan in 't hart zitten De bevolking der provincie Zeeland bestond op 1 Jan. uit 123.331 mannen on 123.551 vrouwen, te samen 246.882 zielen. Uit den laatst uitgegeven staat voor Op het z.g.n. afscheidsdiner, dat iets meer presteerde als de gewone maaltij den, kreeg hij ruzie mot den 3en stuur man, en vond tegenwerking bij andere passagiers, het liep op ruzie uit. Later hoorde ik, dat ze in de le klas ook aan 't bakkeleien zijn geweest, en elkaar met sinaasappelschillen om de ooren hebben gesmeten, 'k Had me altijd een betere voorstelling gemaakt van Hollandsche degelijkheidwe kunnen voorwaar hij de Amerikanen en Japaneezen nog een lesje nemen. Gelukkig was op de Wilis een degelijk clubje, stuurlui der Gouver nementsmarine, weiiswaar ruw, maar met edele harten. Daar zat nog de oud- Hollandsche gulheid in, die ze onder grappen verdekten. We zagen aan den gezichtseinder de kust van Borneo als een fhiuwgrjjze streep, voeren tusschen Banka èn Billi- ton en waren gelukkig 10 Aug. te Tand jong Priok, zoodat we van ons nare Holland che gezelschap waren ontslagen. We waren in Indië, op Java, waarvan Borel zegt, de parel van het Oosten die zich als een smaragden ring om den evenaar slingert. We aanschouwden het bedrijvige too- neel, roet gemengde gevoelens. Inner lijk schepte ik leedvermaak met den schrijver, die in verrukking geraakte toen hij Tandjong—Priok aanschouwde. Ik vond er echter weinig moois aan, de bijna naakte koelies, versierd met zwe ren en schrammen, de warmte de mus kieten, en de Bataafsche Hollanders met rijstbuik en witte gezichten, 't had niet

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2