Aanbesteding. aan Orgels MehnstrnentOL 1. J. TAN DEN MDBS. Van Heinde en Verre. Burgerlijke Stand. "predikbeurten. kunt liet weten Mengelwerk. A dverteutië n. Uitreiking Broodkaarten. Suiker. Wittebrood. Maximum prijzen Wittebrood. Roggebrood. Bekendmaking. Algemeene Vergadering SCHOONMAKEN Stemmen en alle mogelijke Schietoefeningen tot verhooging vail 's Landsweerki acht. en andere G. P. FEU. Openbare Verkooping. Den geheelen ^Beestiaal Gereedschappen Karngerief Eenig Huisraad 200 roeden Klavers, De rapporten zijn toch al lang terug. De Voorz. zegt, dat het nog met kan. De rapporten van den technischen inge nieur en den accountant zijn naar de Mij. opgezonden, 't Antwoord daaiop was B.' en W. niet voldoende. Daarom hebben B. en W. een bemiddelingsvoorstel ge daan. Dat is geweest naar den accoun tant om advies. Thans is het bij de In- dustrieele Mij. te Amsterdam. Komt liet vandaar terug, dan gaat het eerst naar de commissie en daarna zullen we er een aparte zitting aan wijden. De heer Hamelink vraagt naar de dienstregeling der agenten, die hij niet, bij de stukken vond. Komt die nu de volgende keer er bij De Voorzitter zegt dat toe. De heer Hamelink heeft nog weinig gemerkt van de controle op de melk. Bovendien zijn de maximumprijzen nu opgeheven. Kunnen burg. en weth. of kan de raad niet iets doen, om de prijs, die hier nog altijd 18 cent is, te ver lagen Wat de verwarming der scholen be treft, heeft spr. gehoord, dat sommige kachels al vóór Paschen zijn weggenomen, hoewel de commissie had bepaald, dat dit eerst met Pinksteren zou gebeuren. In andere lokalen, waar de kachels wel stonden, brandden ze op de koude dagen 11a Paschen niet. Wat denken burg. en weth. daarvan De Voorzitter zegt, dat de Gezond lieidscommissie nu de controle over de melk heeft, en binnenkort in- de plaatse lijke pers wel eens haar bevindingen zal publiceeren. Spr. vreest, bij bemoeiing met de melkprijs verhooging. 't Is hier een bijzondere toestand. De landbouwers zetten dan de koeien droog of ver- koopen ze. De heer Hamelink Dat is maar een bedreiging. De Voorzitter: Neen. Als t lner op 18 cent blijft, mogen we van geluk spreken. De heer Van Cadsaml zegt, dat in verhouding tot de boterprijzen de melk wel iets goedkooper kon zijn. Dat geldt echter maar voor een paar maanden, zoolang er nl. overvloedig melk is. Als een werkman 5 gld. per dag kan krijgen, zegt hij niet4V3 is ook genoeg, ik wil er geen 5 gld. Zóó is 'took met de boeren. Die krijgen nu 14 cent en geen 18. De melkslijters krijgen 4 cent per L. De heer Scheele wijst er op, dat de toestand hier geheel anders is dan in Holland. Daar is overvloed van melk. Hier is melkerij bijzaak. Als een land; bouwer hier koeien houdt, moet hij daarvoor een meid nemen, en die zijn duur of niet te krijgen. Ontvangen de boeren te weinig voor de melk, dan verkoopen ze hun melkvee en zijn we verder achteruit. De heer GeelhoedtDe boeren be schouwen de melkerij hier als een last post. De Voorzitter zegt schriftelijke beant woording toe over de verwarmings kwestie. Hierna werd deze vergadering, die een half uur duurde, gesloten. Kunstoogen. O.W.-cr heeft een modern schilderstuk gekocht en toont dit aan zijn vrouw. ZijDuizend gulden Geen.kwartje is het 'mij waard HijOch, daar heb jij ook geen ver stand van, dat mót je zien met een paar kunstoogen. Principiëele stem weigeraars Te Nederhorst den Berg waren het vorig jaar eenige kiezers, die om princi- piëele redenen" weigerden te stemmen bij de gemeenteraadsverkiezing, waarvoor zij door den kantonrechter werden ver oordeeld tot- fl.— boete of 1 dag hech tenis. Een drietal kiezers weigerde ook de boete te betalen. Zij zijn door de politie aangehouden, waarna zij gewillig hun straf hebben ondergaan. Moeilijkheden met een levensmiddelentrein. De Limburgsche trein met 20 wagons levensmiddelen bestemd voor Weenen, die reeds drie dagen in Dalheim stond en van de Geallieerden geen toestem ming kon bekomen om door te rijden, is weer naar Roermond teruggekeerd en vandaar over Emmerik naar de plaats van herkomst vertrokken. Onder een papier-lawine. De 22-jarige mejuffrouw C., werkzaam in de papi.esfabriek te Maastricht, kreeg een zware partij papier op het lichaam, met het gevolg dat zij haar rechterbeen brak en nog enkele kneuzingen bekwam. „Eerbied,' voor de grijze haren. In het Binnengasthuis te Amsterdam, werd gebracht een 78-jarige man, die volgens zijn verklaring' in de Wester straat door eenige jongens in een kel deringang was geduwd. Door gas gedood. Een 25-jarige jongeman, die aan slaap wandelen leed, is 's nachts in zijn wo ning in de Sarphatistiaat slapende naar de badkamer gewandeld, waar hij de gaskraan heeft opengedraaid. Hij is door het ontsnappende gas gedood. Eigenaardige morgengroet. Te Amsterdam kwam iemand Zondag morgen 5 uur een slecht voorteeken alzijn woning binnen en begon her rie te schoppen met zijn kostganger. De aangename „hospes" tracteerde zijn commensaal op een schot uit een vuur wapen. Des kostgangers been werd ver wond en de schutter in den dageraad werd gearresteerd. De rattenval als dievenvanger. De „Sumatra-Post" deelt het volgende Een Chinees in de Swatowstaat te Medan was bestolen geworden voor gulden, uit zijn geldkist gediefd. Hij kwam op een suugger idee, en plaatste in de kist een ratteval, voorzien vaneenige spijkers met scherpe punten, en wachtte. Den volgenden nacht kwam de dief terug, wilde weer uit de kast stelen, maar raakte gevangen in de klem. Zoo werd hij gevonden door de politie die hem inrekende. Een modernen stormram. Te Boxmeer reed een zwaargeladen vrachtauto door verkeerd uitwijken van den chauffeur een woning binnen. De voordeur, het raam en de geheele voor gevel werden ontwricht, terwijl in de voorkamer ernstige schade werd aange richt. Ook een tweede binnenmuur werd gedeeltelijk beschadigd en door boord. Geen persoonlijke ongelukken vonden echter plaats. Van het dak gevallen. Het 11-jarig zoontje van den heer F., te Heerlen, viel van het dak der ouder lijke woning, waar hij spelenderwijze was opgeklommen. Hierbij kwam de jongen zóó ongelukkig op zijn hoofd terecht, dat hij bewusteloos werd opgenomen en naar 'liet St. Joseph hospitaal moest worden vervoerd, alwaar een lichte schedelbreuk bij hem werd geconstateerd. Zijn toestand is niet buiten gevaar. De nieuwe tijd. Meneer, ik ben student, ik ben arm, ik wil werken. Wilt u mij als metselaar in dienst nemen Jonge man, word architect, doe je best en werk je tot metselaar op. Zooiets kan zich enkel een milUonair veroorloven. Het „Berl. Tageblalt" meldt, dat prof. Fedor Krause, de specialist voor hersen operaties, naar Zuid-Amerika is vertrok ken, waarheen hij ter uitvoering van zulk een operatie was ontboden. Dit is zeker de eerste maal, meent het blad, dat een zoo groote reis met een dergelijk doel wordt ondernomen. Wat een Pool-expeditie kost. Volgens de „Berliner Lokal-Anzeiger" heeft Amundsens broeder medegedeeld, dat de expeditie tot nu toe 950.000 kro nen heeft gekost, waarvan Amundsen er zelf 650.000 betaalde. Van de rest droeg de staat er 200.000 kronen bij, terwijl 100.000 kronen werden bijeenge bracht door particulieren. Amundsens' broeder [gelooft, dat nog een bedrag van 300.000 kronen noodig zal zijn. Slecht afgeloopen. Een 28-jarige boerenknecht, die reeds lang een ongeveer 20 jarige boerendochter te vorgeefs, met zijn liefdesbetuigingen heeft achtervolgd, heeft naar het „Hbl." meldt, beproefd deze dochter met geweld uit het ouderlijke huis te halen en per rijtuig, dat hij had medegebracht, te ont voeren. Op haar hulpgeschreenw, kwam een bediende baars vaders te hulp, die den met een schop gewapend zijnden indringer, met een zoogenaamde aard- appelhak vreeselijke slagen toebracht. In bijna hopelpoozen toestand is de schaker door de politie per auto naar het ziekenhuis overgebracht. Ook de be diende had ernstige verwondingen beko men. Nauwkeurige berichtge ving. „Ter hoogte van den Bentvelderweg onder Aerdenhout is gisteren een motor rijder, die op een motorrijwiel reed, door een sneltrein Zandvoort—Amsterdam aangereden". Aldus een gemengd bericht in een krant. Het is een verheugend verschijn sel, dit streven naar nauwkeurigheid. Menigeen, die abusievelijk dacht, dat deze motorrijder zich op een kruiwagen voortbewoog, is nu in eens uit den droom geholpen. TER NEUZEN. ZONDAG 16 MEI 1920. De leider van het Broodbureau maakt bekend, dat de uitreiking der nieuwe Broodkaarten der 137e/140c week zal plaats hebben op Dinsdag 18 Mei, en wel voor houders van Rantsoeneerings- kaarten Nos. 1—900 van 9—12 uur v.m. 901 en hooger van U/s5 uur n.m. Voor de bewoners van Driewegen en Sluiskil zijn deze kaarten ver krijgbaar bij de' heeren JANSEN en MÈULBROEK aldaar. Ter Neuzen, 14 Mei 1920. De leider van het Brood bureau D. VAN WIJCK. Dc Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat bon No. 33 der Rijks suikerkaart geldig is van Maandag 17 t/'m Zondag 23 Mei. Ter Neuzen, 14 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA, Gij kunt bet zelf wel weten of I ook 'gij door de algemeene kwaal van onze dagen aangetast zijt. De I zenuwzwakte is „de" kwaal van onzen tijd. Slapeloosheid gedurige vermoeidheid; gebrek aan eetlust hoofdpijn die op vaste tijden we derkeertsuizen in liet hoofd; suizen in de ooren angst; zenuw achtigheid en prikkelbaarheid zijn alles verschijnselen van zwakke zenuwen. Die zenuwzwakte maakt uw le ven verdrietig en ongelukkig. Wan- neer gij die kwaal met vrucht wilt bestrijden, neem dan des morgens, j dadelijk na uw ontbijt, en des mid- I dags een uur vóór den maaltijd één eetlepel SANGUINOSE. Gij j zult er al heel spoedig de goede gevolgen van ondervinden. Prijs per flacon f2.6 fl. fll. 12 11.' f21.—. WACHT U VOOR NAMAAK. VAN DAM Co. De Riemerstraat 2c/4. Den Haag. Te Ter Neuzen bij Firma fl. van Gver- j iieeke-Leunis, Wesikolkstraat en Axeische straatte Rxel bij Joz. de Feijter Pz. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat Zijne Exc. den Minis ter van Landbouw, N. en Handel zijne beschikkingen houdende vaststelling van maximumkleinliandelprijzen voor Witte brood heeft ingetrokken. Ter Neuzen, 13 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Overbluft. De Russische idealist en schrijver, graaf Leo Tolstoï, de prediker van weerloosheid en verdraagzaamheid, reed eens door de straten van Moskou en zag hoe een gorodowoj (agent van politie) een dief met zich meesleurde. De graaf stapte uit zijn rijtuig, liep naar den agent en zei „Kun je lezen?" „Zeker," antwoordde deze verbaasd. „Heb je de Heilige Schrift gelezen „Ja." „Zoo, vergeet dan met, dat we onze naasten lief moeten hebben als ons zelve." De politie-agent was een oogenblik verbluft, maar vroeg toen op zakelijken toon „En u, kan 11 lezen „Natuurlijk," antwoordde Tolstoï. „Heeft 11 de politie verordening gele zen „Neen." „Welnu, lees die dan eerst en ga dan preeken 1" Daar wist de graaf niets tegen te zeggen. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend De Minister van Landbouw heeft be paald lo. de verstrekking van regeenngs- wege van grondstoffen voor de grofrogge- broodbereiding zal 24 Juni 1920 ophouden 2o. alle in voormelde distributieregeling opgenomen bepalingen ten aanzien van roggebrood kaarten, aanvullingskaarten voor roggebrood, rogge en roggemeel zijn vervallen. Deze beschikking treedt in werking 24 Juni 1920. Ter Neuzen. 13 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt hekend De Minister van Landbouw maakt be kend, dat met ingang van heden ook tegen inname van bruin- en roggebrood- bons wittebrood mag worden geleverd. De bakkers zullen op de door hen in geleverde B- en R-bons, indien zij zulks wenschen, regeeringsbloem in plaats van regeeringsmeel resp. rogge kunnen ont vangen. Zij zullen alsdan de bruin- en rogge broodbons waarvoor zij bloem wenschen t,e ontvangen, moeten plakken op opplak- bladen voor regeeringsbloem van het desbetreffende tijdvak. Hierbij wordt alsnog het volgende op gemerkt lo. dat bakkers bun in natura aan wezige voorraden regeeringsmeel en roggemeel niet zullen kunnen ruilen voor regeeringsbloem 2o. dat aanvulling van tekorten aan regeeringsbloem, verstrekking van die bloem voor uitbreiding van debiet of als voorschot voor nieuw op te richten bak kerijen voorloopig kan plaats hebben tegen betaling van fis. 46.per 100 K.G. 11a daartoe door bet Rijksbureau voorde Distributie van Graau en Meel verleende machtiging. Dit bedrag is uit den aard der zaak te verhoogen met de gebruike lijke vracht en extra kosten. De bloem, voor deze aanvullingen be stemd zal door de fabrieken eveneens tegen den prijs van fl. 46.—per 100 K.G. worden in rekening gebracht. Ter Neuzen, 13 Mei 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester der Gemeente ZAAMSLAG maakt bekend, dat de uit reiking der broodkaarten, geldende voor de 35ste periode, zal plaats hebben op vertoon van de daarvoor bestemde rant- soeneeringskaarten voor de nummers 1 tot en met 500 op Maandag 17 Mei. 500 en hooger op Dinsdag 18 Mei. De Burgemeester voornoemd, JOU. DE FEIJTER. van AANDEELHOUDERS der Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg-Maatschappij op 29 MEI 1920, des namiddags ten half twee ure in bet Hotel des Pays Bas te TER NEUZEN. Punten van behandeling, waaronder Statutenwijziging, alsmede jaarverslagen, balans en winst- en verliesrekening lig; gen ter visie ten kantore der Maatschappij te A x e 1. Aandeelhouders die de vergadering wenschen bij te wonen moeten 5 dagen te voren bun aandeelen deponeeren ten kantore der Vennootschap te Axel, of van de Rotterdamsche Bankvereeniging, Boompjes, Rotterdam of van den Voorzitter, de Heer M. LIPPENS te Gent. Ter Neuzen, 14 Mei 1920. M. LIPPENS, Voorzitter. P. DIELEMAN, Secretaris. Het Bestuur v./d. Vereeniging „HET GROENE KRUIS" te TER NEUZEN, vraagt voor 18 MEI a.s. prijsopgaaf voor het maken van 3 stuks verplaatsbare hou ten ligtenten. De teekeninu met omschrijving zijn verkrijgbaar a f I,— per stel bij den Ar chitect JOH. A. FEU, Ter Neuzen. De Luitenant-Kolonel, Commandant in liet Landweerdistrict Vlissingen, daartoe gemachtigd door Z.E. den Minister van Oorlog, brengt ter kennis dat tot ver liooging van 's Landsweerkracht, ook dit jaar gelegenheid zal worden opengesteld tot beoefening van liet schieten met Rijksgeweer of Karabijn. Aan deze oefeningen kunnen deelnemen alle met grootverlof of onbepaald verlof zijnde dienstplichtigen en kaderreservis- tén, alsmede alle overige mannelijke in gezetenen van 1640 jaar u.t de ge meenten Biggekerke, Koudekerke, Meliskerkc, N. en St. Joosland, RiUliem, Vlissingen, Westkapelle, Zoutelaude, O. en W. Sou burg, Baarland, Borselen, Driewegen, Ellewoutsdijk, Goes, 's Gravenpolder, 'sHeer Abtskerke, 's Heorenhoek, Hein- kenszand, Hoedekenskerke, Kapelle, Kat- tendijke, Kloetinge, Nisse, Oudelande, Ovezande, Aardenburg, Biervliet, Bres- kens, Cadzand, Eede, Groede, Hoek, Hoofdplaat, IJzendijke, Nieuwvliet, Oost- burg, Philippine, Retrancliement, Schoon dijke, St. Kruis Sluis, Waterlandkerkje, Ziiidzande, Axel, Boschkapdle, Hulst, Koewacht, Neuzen, Overslag, Sas van Gent, St. Jansteen, Stoppeldijk, West- 1 rlorpe, Zaamslag en Zuiddorpe. De oefeningen zullen gehouden worden in die gemeenten waar zicli minstens tien deelnemers aanmelden en aldaar op de een of andere wijze gelegenheid tot schieten bestaat, zij'zullen dit jaar ge houden worden van 15 Juli e.k. tot om streeks 1 October d.a.v. De oefeningen zulleu zoo mogelijk in elke gemeente worden gehouden eenmaal per week, bij voorkeur op Zaterdagna middag op nader te bepalen uren. Zij die aan de voren bedoelde schiet oefeningen wenschen deel te nemen worden verzocht zich daartoe schriftelijk of in persoon aan te melden te Vlissingen op liet bureel van den Commandeerenden Officier, in andere gemeenten bij den Burgemeester, met duidelijke opgave van naam, voornaam, ouderdom en adres. De aangifte kan het gelieele jaar door geschieden. De Luitenant-Kolonel, Commandant v/h Landweerdistrict Vlissingen, MUSKEIJN. Overal te ontbieden. Orgelhandel, Noordstraat te Ter Neuzen. Kersstraat 3-5. TER NEUZEN. Telefoon 58. zal ten verzoeke van de Erven SERAPH. STURTEWAGEN, op de hofstede te Koewacht, St. Audries, op Donderdag den 20 Mei 1920, des voormidnags II uur (Zomertijd), verkoopen bestaande uit best bruin Merriepaard, oud 2 jaar, 2 gekalfde Melkkoeien, I eenjarig 1 Rund Hokkeling Stier kalf, 4 vette Loopvarkens, 50 Kippen en Hanen, beste Waakhond. Treemkar, Driewielskar, 2 ijzeren Ploegen, houten Ploeg, Aardappel- ploeg, 3 houten Eggen, ijzeren Egge, Slee, Rolblok, Zwingen en Aan schijnen, Paardentuigen, Karkussen, Rij toom, Wind-, Pee-eu Stroomolen, Zeefden, Menreep, Ladders, Geesel- steen, Slijpsteen, Rieken en Vorken, Spaden, Pikken, Zeis, Vlasreep, Bandroeden, Sparren, Brandhout, cementen Buizen, Hooi en Stroo, Voederbieten, Aardappelen, Bascule met gewichten, Manden, Puntdraad, enz. enz. Kuipen, Teilen, Potten, Karnmo len, Boterbak, enz. Tafels, Stoelen, Kas ten, Ledikanten met ressords, Dekens, Bank, Ketels, Em mers, Potten en Pannen, Regula teurs, Opschik, Waschtobbe, Vleesch- kuip, enz. enz. Voorts: wassende te Koewacht, in den Kleine Ferdinanduspolder. (De klavers worden op het hof verkoclit). BETALING CONTANT. me(]e Huwelijks-aangiften. 1 Mei. Pieter Jaco bus de Feijter, oud 26 j jm. en Suzanna van de Velde, oud 28 jjd. Lieuwe Stiel stra, oud 29 j jm. en Sara Catharina Mat hilda van Hecke, oud 19 j.. jd. Lovinus Bernardus Dominions Doppegieter. oud 25 i. im. en Maria Elisabeth Clemminck, oud 22 j'i jd. Geboorten. 2 Mei. Stoffel Jan, z. van Izaak Adriaan de Braai en van Pieternella Suzanna Cornelia Wisse. Overlijden. 7 Mei. Pieternella de Kooi], oud 62 j eebt-g- van Eduardus Willems. 8 .Mei. Anna Paulina de Waele, oud 20 j., d. van Augustus (overl.) en van Prudentiavan Hecke. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2'/i uur, Cand B. Knoop van Amersfoort. Axel 9 en 2 uur, Zaamslag 9'/i en ?l/i uur> Ds. II. P. M. de Walle. Hoek 9'/i en 2 uur, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. Goris. Oostburg 10 en 2'/i uur, Ds. A. 1 hielen van Axel. Aardenburg 9'/i uur, Leeskerk en 6 uur Ds. Thielen. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9l/i eu 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 91/» en 2'/2 uur, Ds. fl. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/j en 2'/i uur Ds. L. de Biuijne Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 enG'/j uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhotlaan.l Ter Neuzen 5'/i unr, Evangelisatie. Incasseert wissels op binnen- en buiten land. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, als

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3