Aanbesteding. Bericht. Jaarbeurs te Rijssel Gemeenteraad van Ter Neuzen. Van Heinde en Verre. Aankondiging. Wegen en Voetpaden met de Kunstwerken. Algemeene Vergadering 4 Aandeelen Bij genoegzame deelname zullen de Zeeuwsch- Vlaamsche VLASSERS hun producten ten toon stellen op bovengenoemde Jaarbeurs. Zij, die daaraan wenschen mede te werken, worden ver zocht ter Vergadering op ZATERDAG 1 MEI, des voormiddags 10 uur (Zomertijd) in het Beurs gebouw te A X E L. HET BESTUUR. Dankbetuiging. het Bouwen van eene Auto=Garage met Bovenwoning. Spr. deelde nog een en ander mede, omtrent het gevormde plan om enkele draaibare lighallen aan te schaften. Zoo- wel in Ter Neuzen als te Driewegen zullen circulaires verspreidt worden, dit plan «enigszins toelichtend, waarna door enkele dames gelden zullen ingezameld worden, speciaal voor dat doel. Hierna deelden de heeren Feij en Moggré nog enkele bijzonderheden mede omtrent het verleeneri van materialen aan zieken enz. Enkele vragen werden gesteld die door genoemde heeren uitvoerig werden be antwoord. O. a. werd uit den boezem der vergadering de wenschelijkheid be sproken een verpleegzuster aan te stellen. Hierop werd geantwoord dat voorloopig om fmancieele redenen daartoe nog niet kon worden overgegaan. Degenen, die aanwezig waren gaven zich als lid op, zoodat er thans te Drie wegen ongeveer 60 leden zijn. Daar de vergadering een propagandis tisch karakter droeg was het jammer, dat er zoo weinigen ter vergadering waren. Toch kan de Vcreeniging weder om een succesvollen avond boeken, daar de aanwezigen groote belangstelling toon den in hetgeen meegedeeld werd. Hoek. Vrijdagmiddag nam de heer I. A. Katsman, hoofd der Chr. school te Hoek, vóór z'n vertrek naar Brouwers haven, afscheid van t Bestuur, t perso neel en de kinderen der school. De heer Dregmans, voorzitter van het Bestuur, bracht hem woorden van dank voor den getrouwen arbeid, door hem verricht. Namens leerlingen en personeel bood de heer Lecndertse hem een stoffelijk blijk van alle dank en waardeering aan. *Zaamslag. De Christelijke Wurklieden- vereeniging „Arbeidersbelang" ontving thans hare Koninklijk goedgekeurde statuten. Axel. Zaterdag had de verkoop plaats van het Emma bloempje ten bate van „Het Groene Kruis", afd. tuberculose bestrijding, alhier. De' zuivere opbrengst bedroeg ruim f iGO,—Gelet op het feit, dat dit de eersto keer is en bovendien de verkoop haastig moest geregeld worden, is het succes zeer bevredigend te noemen. De verkoopsters hebben zeer hun best gedaan en alle eer van haar werk. Rundveekeuringen in Ooste- 1 ij k Zeeuwse h - Vlaanderen. De rundveekeuringen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaandereu zullen gehouden worden op 3 Mei te Hulst, op 4 Mei 's morgens Ie Kloosterzande en 's middags te Lamswaarde en op 5 Mei 's morgens te Stoppeldijk en 's middags te Ter Neuzen. Deze keuringen gaan uit van de Provinciale Commissie voor de Rundvee fokkerij en van het Nederlandsche Rundvee Stamboek. Ieder veehouder kan dekstieren boven de 9 maanden en koeien, die minstens éénmaal gekalfd hebben, inzenden ter keuring en ter mededinging naar de prijzen. Het Nederlandsche Rundvee Stamboek kent alleen dieren van leden, waarvoor tijdig inspectie aangevraagd is in Den Haag. Te Lamswaarde en Stoppeldijk worden alleen koeien gekeurd. Op de keuring wordt door de keur meesters verslag gedaan, daarom te meer moeten ze door alle veefokkers worden bijgewoond. De belangstelling Voor de rationeele rundveefokkerij neemt in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen sterk toe. Dit blijkt o.a. uit het groote aantal stieren vereenigingen dat daar opgericht wordt. Willen de fokkers op de hoogte komen, dan moeten zij de keuringen bezoeken Burgemeester en Wethouders van Vlissingen stellen den gemeenteraad voor eene bijdrage van een half millioen gulden te verleeuen in de kosten van uitbreiding der buitenhaven. 22 April '20. edelachtbare heer van de onderhandsche aanbesteding van de levering van paarden en voerlieden voor den beerruimings- en reinigings dienst. h. Idem van de onderhandsche ver pachting van gras aan Vercouteren. i. Idem van het besluit tot het ver- leenen aan „Werkmansbelang van een bijdrage groot f 15962,50 en het aanvragen uit 's rijks kas van f47287,50, en tot het verstrekken van een geldleening aan genoemde vcreeniging van 77000 gld. De stukken g, h en i worden voor kennisgeving aangenomen. op Zitting van Voorzitterde edelachtbare heer J. Huizinga. Afwezigde heeren de Meijer en Geensen, benevens mevr. Duiker. De notulen worden aangehouden. 1. Ingekomen Stukken. a. Schrijven van Gedop. Staten inzake samenvoeging van gemeenten. Wordt aangehouden. b. Idem, inhoudende goedkeuring hondenbelasting c. Bericht van aanneming van her benoeming lid Commissie tot wering van schoolverzuim door P. de Bakker. d. Schrijven van Gedep. Staten, be richtende verdaging goedkeuring begroo ting tot 1 Juli 1920. De stukken, b, c en d worden voor kennisgeving aangenomen. e. Adres van het Bestuur der afdeeling Neuzen e.o. van den Boud van Koffie huis-, Restauranthouders en Slijters, om intrekking van het besluit tot droog legging der kermis. Wordt besloten aan te houden tot de behandeling van de politieverordening. f. Adres van het Bestuur van den bakkersbond alhier, om terugbetaling der door hen teveel betaalde kosten op regeeiingstneel. Naar burg. en weth. om bericht en raad. g. Goedkeuring door Gedep. Staten 2. Benoeming commissarissen en secre tarissen der brandweer. De heer Nolson merkt op, dat in den laatsten tijd bij een tweetal branden ge bleken is,'dat de organisatie der brand weer niet deugt. Jaren geleden is een motorspuit aangeschaft en een reorgani satie toegezegd. Deze blijft echter uit. Spr. dringt op spoed aan. De heer de Jager zegt, dat de motor spuit en spuit C gebruikt zijn voor het ballasteu van schepen, die hier gelost waren. Spr. vraagt daaromtrent; of burg. en weth. maatregelen getroffen hadden, dat de spuiten ingeval van brand, direct ter plaatse beschikbaar zouden kunnen zijn. Voorts, welk bedrag als ver goeding geëischt is, en of dit in de ge meentekas, dan wel aan particulieren uitgekeerd is. De heer Hamelink meent, dat de ge brekkige organisatie bij de brandweer mede een gevolg is van de minder goede verstandhouding tusschen commissarissen brandmeesters. Spr. dringt ook aan reorganisatie. Niet alleen der doode biuschmiddelen, maar ook ten opzichte van do levende weermiddelen. Daarom zou spr. de commissarissen niet voor 3 jaar, doch voor korter termijn willen benoemen. De heer Nolson merkt op, dat de spui ten niet gebruikt zijn om de schepen te ballasten, maar om drinkwater aan boord te brengen. Spr. is even nieuwsgierig als de heer de Jager, tenopzichte van de vraag, waar de daarvoor betaalde gelden gebleven zijn. De Voorz. merkt op, dat bij de komende reorganisatie de commissarissen als ad ministratief college gehandhaafd kunnen blijven. Tegen benoeming voor 3 jaren is dus geen bezwaar. Het voornemen is, er nog een motorspuit bij te nemen, en dan de handspuiten van de hand te doen. We kunnen dan met minder personeel toe. Er was voor de motor spuit één brandmeester. Bij de brand bij Verstraeten bleek, dat dit te weinig was. Er zijn er daarom nu 4 aangesteld. De brandmeesters bij de oude spuiten zijn maar voor één jaar herbenoemd. De lste en 2de machinist zijn steeds ter be schikking. Voor de motorspuit zijn 9 be dienende manschappen aangesteld. Deze wonen dicht bij het spuithuisje en zijn bij de bouwvakkeu betrokken. Iedere agent krijgt op een kaart hun namen. Bij brand kunnen ze dus vlug worden gealarmeerd. Bi] den brand aan den Baapdijk was het reservoir vau den mo tor niet gevuld met benzine. Dat was eeu gevolg van een afspraak tusschen spr. en Timmerman. Dat is echter geen bezwaar. In 10 minuten is het reser voir vol; 't kan desnoods onder het rijden geschieden. Er is 50 M. slangen meer aangeschaft. Het personeel ontvangt 50 cent. per uur overdag en 's avonds na 10 uur f 1,25. De lste machinist krijgt 80 gld. en de 2de machinist 40 gld. per jaar plus 75 cent per uur. Dat vaste bedrag wordt betaald voor het regelmatig on der houd der spuit. Voor het gebruik der spuiten werd 10 gld. per dag (of gedeelte van een dag), voor de motorspuit 50 gld. per dag (of gedeelte) betaald. Voorts moesten de spuiten worden gehaald en gebracht door den gebruiker. Ook moest deze de man schappen betalen of zelf leveren, en de benzine en smeerolie betalen. De brand meesters hebben voor hun toezicht van den gebruiker belooning gekregen. Daar mee hebben burg. en weth. niets te maken. De 50 M. slang is door de betaalde huur reeds verdiend. De heer Nolson is zeer tevreden over do beantwoording der vragen. Spr. zou echter de commissarissen voor één jaar willen benoemen. De heer Hamelink wijst er op, dat aan de commissarissen bericht moet worden, dat ze slechts een administra tief college vormen, en dat ze zich bij brand niet met de werkzaamheden der brandmeesteis hebben te bemoeien. Daar komen de kwesties uit voort. De heer de Jager dankt voor de ver kregen inlichtingen, maar vraagt, of bij brand de spuit onmiddellijk ter beschik king was, tijdens het verhuren. De Voorzitter Ja De heer Colsen vraagt, of er, indien de nieuwe motorspuit toegestaan wordt, niet. een handspuit naar Sluiskil kun worden gezonden. De Voorz. meent van niet, de hand spuit te Sluiskil is beter dan die uit de kom. Voor één jaar worden nu ais commis sarissen herbenoemd S. van Rees en A. J. Tazelaar en als secretarissen L. J.de Vries en J. Risseeuw. 3. Voorstel tot aankoop van een motor beerwagen. Burg. en weth. geven te kennen, dat het in hunne bedoeling ligt, om, ter ver vanging van den versleten beerwagen, aan te koopen een autochassis, waarop geplaatst kunnen worden de beerbak, benevens de oude beerbak, waaraan een sproei inrichting zal gemaakt worden. De geheele heerruimingsdienst zal dan geschieden met autot.ractie. De kostenberekening hiervan is als volgt Aankoop autochassis f 10800 aankoop beerwagen f3500; aankoop sproei inrich ting f 500; aankoop inrichtingen om de verschillende bakken op iiet chassis te plaatsen f 200 totaal f 15000. De desbetreffende leening moet afge lost worden in 10 jaar, per jaar dus f 1500 benevens f 800 rente, berekend over de volle 10 jaar naar een rentetype van 6 procent, is te zamen f2200. Hierbij ko men de kosten van benzine, onderhoud enz. van de auto. Volgens do opgave moeten die kosten berekend worden op 40 ets. per K.M. Per dag zal-ongeveer 10 K.M. gereden worden, en per jaar, ruim berekend 150 dagen, dit maakt dus een jaarlijkseh totaal van f 600, zoodat de auto enz. met rente, aflossing plus onderhoud zal kos ten f2800 per jaar. Houdt de gemeente vast aan paarden- vervoer voor de asch, dan zullen de onkosten der vrachten kunnen worden gerekend op 300 dagen met 1 paard f9 per dag, is f2700, te zamen dus f5500. Blijft alles paardenvervoer zooals het nu is, dan kost dat 300 dagen a f 18 per dag, is f 5400 benevens ongeveer f 500 voor rente en aflossing van het kapitaal voor het aanschaffen van den beerwagen, die toch in elk geval aangekocht moet worden. De totale kosten zullen dan zijn ongeveer f 5900. Het voorstel van burg en weth. heeft dus een voordeel van ougeveer f400 en de gemeente heeft alsdan tevens de be schikking over een sproeiwagen. De bedoeling is, dat een der werklie den als chauffeur zal optreden. De heer Scheele merkt op, dat om trent deze zaak aan de leden eerst een ander voorstel is gezonden, waaruit bleek, dat door het voorstel een besparing zou worden verkregen van f2300, terwijl dit nu teruggebracht is tot f400. Welke motieven hebben bij de commissie voor gezeten, om in het oorspronkelijk plan verandering te brengen De heer Nolson merkt op, dat het gewijzigd voorstel van burg. en weth. geen gevolg is van een advies der com missie. De commissie was van meening, dat het ophalen van het huisvuil per motor wagen niet doelmatig zoude zijn, omdat dit dan ook elders wel reeds zou zijn toegepast en nu blijkt wel, dat de com missie ook goed gezien heeft. Daarom is er van burg. en weth. een andere begrooting uitgegaan, de commissie staat hier buiten. De heer Hamelink vraagt, of burg. en weth. denken, dat ze hier veel kunnen uitrichten met een sproei mriclrting. Hij dat daarvan zoer weinig ge- gemaakt worden en ziet dan reden, om daarvoor f 500 uit Men moet in het oog houden, dat we hier geen waterleiding hebben, dat het water dus uit het kanaal of ergens anders moet gehaald worden daar dan toch ook weer ingepompt moet worden, wat aanleiding heeft tot stijging der kosten. Neemt men dien sproeier niet, dan wordt de begrooting f 700 minder. Ook het voortdurend verplaatsen van die verschillende toestellen op den auto-wagen zal aan die auto niet ten goede komen. De heer de Ridder, er op wjjzende dat in het voorstel gezegd wordt, dat een kilometer rijden op ongeveer 40 cent wordt geraamd, alle onkosten inbegrepen en dat dagelijks 10 K.M. zal gereden worden, vraagt, of ook het rijden met den sproeiwagen daarin begrepen is. De Voorz.Ja, och, het is De heer de Ridder: Ik geloof niet, dat een sproeiwagen hier nu direct noodig is en zou dat er willen aflaten. De lieer van Hasselt geeft te kennen, dat hij ook ten deele van het gevoelen der commissie was, dat. het de vraag zoude zijn, of het ophalen van huisvui met een autotractie aanbeveling zoude verdienen. Op het congres met betrek king tot de stadsreiniging te Keulen ge hóuden is ook te kennen gegeven, dat het ophalen van huisvuil op die wijze voor kleine bedrijven geen voordeel op leverde. Bij een informatie in Den Hang kreeg hij van den directeur van den reinigings dienst een ongeveer gelijkluidend aut woord. Wat de bemerkingen omtrent den sproeiwagen betreft, merkt hij op, dat het niet de bedoeling is dien wagen te bezigen voor het schoonmaken der stra ten, maar om deze bij warme dagen wat koel te houden. Hij acht die uitgaaf van f500 daarvoor niet bezwarend. De heer Scheele geeft te kennen, dat hij door de antwoorden wel eenigsziris tevreden is gesteld, maar wijst er op, dat er toch een groote moeilijkheid blijft bestaan, nl. het bergen van de vuilnis. Als we dat ver weg moeten brengen, zal het met paarden heel duur worden, want die paarden hebben geen al te vluggen tred, als men ze ziet rijden, zou men dikwijls moeten beginnen met ze de zweep te geven. De heer Colsen zal niet. op de cijfers ingaan waar het gemeentebestuur na latig blijft om voor Sluiskil te zorgen voor eeu andere beerkar en etn hokje om deze te bergen, kan hij niet mee werken om voor de kom een nieuwe machine aan te schaffende oude reuke- looze werkt nog goed genoeg. De Voorzitter acht de bemerking van den heer Colsen niet juist; burg. en weth. willen ook Sluiskil met de auto matische beer-wagen bedienen, maar dat zij vandaar niet zóóveel aanvragen krijgen, dat de wagen daar ongeveer een dag kan werken, kunnen zij niet helpen. Tot de zaak zelf komende, wijst spre ker er op, dat de geheele kwestie hierom gaat, dat tegenwoordig voor de beerrui- ming wordt uitgegeven f5400, en dat al wat men daar beneden blijft winst is. Als er wat ervaring is omtrent het ophalen van de beer met den motorwagen is er ook mogelijkheid, de gelegenheid te openen daar mede huisvuil op ,te halen. Eerst is een aanbieding gekomen voor het leveren van een autochassis van f 10.800, nu wordt ook al een goede aangeboden voor f7000. Dat verschil zou al rente en aflossing over één jaar uitmaken. Hij acht aanneming van het voorstel aanbevelenswaard, dan kan worden doorgewerkt. De oude ketel zouden we moeten verkoopen en die zal dan niet veel opbrengen, zoodat burgemeester en wethouders het een goedkoope gelegen heid achtten, om op deze wijze in het bezit te komen van een sproeiwagen De heer De Jager vraagt, ofdiegoed- koopere aanbieding een twcedehandsch auto betreft? De voorzitter antwoordt ontkennend als het voorstel wordt aangenomen, is het zijn voornemen de commissie bijeen te roepen en verder over de zaak te onderhandelen hij gelooft, dat dan bij het aankoopen nog wel zóóveel voordeel zal kunnen worden behaald, dat men er een deskundige uit betalen kan, die de commissie omtrent de kwaliteit van den motorwagen zal kunnen inlichten. De heer de Ridder zou toch maar willen besluiten, om de sproeiinrichting te laten vervallen. De heer Scheele meent, dat daarom trent thans geen besluit behoeft genomen te worden de commissie zal zich toch nog over een en ander moeten beraden. De heer de Ridder neemt daarmede genoegen. Het voorstel van burg. en weth. wordt aangenomen met 9 stemmen tegen 1. Voor stemmen de heeren Hamelink, Geelhoedt, van Hasselt, de Jager, Scheele, van den Ouden, van Cadsand, Nolson en de Ridder; tegen stemt de heer Colsen. (Wordt vervolgd). Een verwacht, bruik zal ook geen te geven. der olifanten uit een circus aldaar nam in den nacht een „bad" in de Mer- wede wandelde daarna langs den dijk en vernielde hier het netwerk van een vis- scher. Vervolgens werd het hekwerk van een tuintje even op zij geschoven en de schuur met modder bespoten. Het spreekt, dat in den tuin ook zeer goed de „voetstapjes" van den nachte lijken wandelaar zichtbaar waren. Einde lijk werd de olifant weer teruggebracht stal. naar den Een handige baas. Vrijdagmorgen werden verschillende klanten van een electriciteitsbureau te Eindhoven verrast met een in de bus gestopte kwitantie voor plaats gehad hebbende leveranties. Een aardige surprise. Bij onderzoek bleek echter, dat de loopjongen van bedoelde firma voor zijn taak niet was opgewassen geweest, en de kwitautiën in plaats van ze aan te bieden, ze als brieven besteld had. (Meijer. Crt.) Amerikaansche maniertjes. Een varkenshaudelaar te Doetinchem deed bij de politie aangifte van verduis tering van f 400 door zijn makelaar en verzocht diens opsporing. In afwachting daarvan ging hij zelf in gezelschap van nog iemand ook per auto zoeken en vond den boosdoener in Steenderen. Hij werd do auto gedrongen en op weg naar Doetinchem zoodanig toegetakeld, dat hij onkenbaar was. Hij heeft meer dan 50 hoofdwonden, veroorzaakt door trappen en messteken. De eigen „rechters" die per auto hun arrestant aan het politie bureau meenden af te leveren, weiden zelf in arrest gesteld. In benarde positie. Bij het overbrengen van koeien van den heer L. Benschap te Krimpen a. d. Lek, liepen er twee door een openstaand hek op de steenfabriek van de firma Mijnlieff en voor men het kon verhoeden, kwamen de dieren terecht in den mod derpoel, waar zij zoo diep inzakten, dat alleen de koppen er bovenuit staken. Met vereende krachten en veel moeite is men er ten slotte in geslaagd de die ren uit hun benarde positie te verlossen. Het bezoek van een olifant. In de tropische streken waar de olifant thuishoort, kan dit dier, vaak in talrijke kudden, heel wat verwoesting aanrichten in de aanplantingen. Dat evenwel liet Hollandsclie landschap zulk een bezoek zou krijgen van deze knapen, is het laatste wat men denken zou. Gorinchcm heeft echter een dergelijke „visite" gehad. seling liefde .<1 Zondagavond overleed piot tot onze droefheid onze ge- Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw E. SMALLEGANGE, weduwe van den heer I. A Pouwer, in den ouderdom van 69 jaar. Dat haar heengaan vrede was lenigt onze smart. J. A. LITTOOIJ—Pouwer. D. II. LITTOOIJ Az. en Kinderen. Ter Neuzen, 26 April 1920. Ondergeteekende betuigt langs dezen weg zijn hartelijken dank aan allen, die blijken van belangstelling toonden op zijn 70sten verjaardag. Jb. DIELEMAN. Zaamslag (Veerstraat), April 1920. Burgemeester en Wethouders der ge meente HOEK, brengen ter kennis van belanghebben den, dat te beginnen op IC Mei 1920, van wege de Gemeente eene Algemeene Opneming zal worden gehouden van de Hoek, 23 April 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. van AANDEELHOUDERS van de N.V. Ned. Vlasindustrie „CANISVLIET", te hou den op 15 MEI a.s. des namiddags te drie uurin het Hótel des Pays-Bas te TER NEUZEN. Punten van behandeling liggen ter in zage in het kantoor der Vennootschap te Canisvliet. De President-Commissaris, J. A. VAN ROMPU. Architect GALLE te Ter Neuzen, zal namens de N.V. Auto-, Motor- en Rijwiel handel aldaar, trachten aan te bestedon op Donderdag 6 Mei a.s. Bestek en Teekening a f3.per stel aan Bureau Vlooswijkstraat. Aanwijs één uur vóór de Besteding aan den Uitweg achter Schuttershof. Besteding in Hötel „Centraal" nam. 5 uur. Ter Neuzen, 27 April '20. Ter gelegenheid van de openbare ver- kooping der hofstede te Hoek, ten ver zoeke van Mej. de Wed. en Kinderen C. DE PUTTER aldaar, te houden op Donderdag 29 April 1920, des namiddags 2 uur (zomertijd), ter herberge van de Wed. Jac. de Meester te Hoek, zullen roede worden geveild in de „Eerste Nederlandsche Coöp. Beetwortelsuiker fabriek" te Sas van Gent. Notarissen DREGMANS en VAN DER MOER.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3