VISSERS Uit de Provincie. Reclameberichten. Over Twee Oceanen. Van Heinde en Verre. Gemeenteraad van Ter Neuzen. staan harer moordenaren slechts één wenseh gehad „Nu niet zwak wor den 1" Ds. Eckhardt begeleidde de gevangenen, die uit zijn cel werden weggeleid, tot zoover hij kon met zijn gebed en is zelf weinig minuten daar na biddend naar de gerichtsplaats ge gaan. In de registers van de heeren bols jewisten vond men voor Riga 3654 doodvonnissen. En Riga is niet een zeer groote stad. TER NEUZEN, 9 April 1920. De marechaussee M. Jeremiasse alhier is bevorderd tot wachtmeester.} De kenis van onze taal b ij de En gelachen. We ontvingen een adresboek van En- gelsche fabrikanten, samengesteld door de North Eastern Railway met onder staand begeleidend schrijven February 7th. Liebe Mijnheeren, Ik genoeg vinden in zenden u in af zonder papier eene afschrift der derde uitgave der „Adresboek van Manufac turen in 't groot Invoerenen en Uitvoe- renen zuur den North Eastern Railway Stelsel", dat is verkondig van agentschap. Manufacturen en Engeland en Gewest ontvangen het ander uitgaven der boek en ik hopen, dat de nieuw uitgave be wijzen voordeel de Firma ten aanschou wer van iets niets nieuw markt sparen of ontzien. Hoogachtind, enz. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUIS, Vlasmarkt. Priestereeren. De Weensche kinderen hebben de ge woonte, zooals bekend is, om een dominé priester te noemen. Nu wilde een meisje meteen Weeuer kind een spelletje domino spelen. Ze .vroeg dan „willen we een beetje domineeren „Verstehe nicht" antwoordde het Wee- nertje. „Domineeren!!" herhaalde nogmaals met alle klem de kleine Hollaudsche. „Verstehe nicht" was opnieuw het antwoord, „Priestereeren dan verduidelijkte de Hollandsche. En klaar was het. Uitslag der heden gehouden aan besteding slechting .en rioleering der vestingwerken te Ter Neuzen R. Laan te Ammerstol f 186,400A. v. d. Meide te Ammerstol f169,500; A. A. te Grino te Dordrecht f168,200; A. v. d. Straate te Neuzen f 155,000 A. de Wolff te Dordrecht 154,000 J. vau Wij nen te Dordrecht f145,700; A. M. Kuy- per en Go. te Heinkenszand f 130,000 J. van Drongelen en N. de Meijer te Sas van Gent f87,450; J. van 't.Hoffte Hoek f87,000; Gebr. v. d. Velde te Neuzen f86,800; P. J. Rijnberg te Neu zen f86,500 II. Kaijser te Neuzen f 84000; 1 biljet te laat ingediend door R. Ver schelling te Neuzen f 86,900 Mej. .Dikkeuberg, leerling kantoor bediende ten post- en tegraafkantore te Sas van Gent, is met ingang van 16 Door BLEU van Celebes. (Vervolg.) Den 4en Juli, werd ik 's morgens vroeg uit mijn heerlijken slaap gewekt door een fanfarecorps, dal met volle muziek door de straten trok. 't Was een matro- zencorps, dat de groote onafhankelijks- dag, de „holiday" inwijdde. Alles lag dien dag stil, de scholen en kantoren hadden vacantie, de groote stoomhamers in de fabrieken rustten, en de rustelooze klep der stoommachine lag stil. En wijduit schalde het door de straten, op den dreun van honderden matrozen Over there, over there. Send the word, send the word over [there, That the Yanks are coming, the Yanks [are coming, The drums rum-thumming ev' rijwheze, So prepare, say a prayer, Send the word, send the word to [beware, Well be over, w'ere coming over, And we won't come back till its' over [there. dezer benoemd tot onderwijzeres aan de bijz. school te Spui, gem. Axel. (Z.K.) *Axel. Dinsdag 6 April vergaderde de Bondsring Z. VI. van den Ned. Bond van Jong. Ver. op Geref. Grondslag in de Geref. kerk te Axel. 55 leden der aangesloten Vereenigingen benevens een 30tal Bondsvrienden en vriendinnen waren opgekomen. De Algem. Adj., vr. B. Knieriem van Axel, opende dé vergadering met het j zingen van Ps. 84 6 en gaat voor in j gebed, waarna hij den voorzittershamer aan den intusschen ter vergadering ge komen Voorz. van den Ring overgeeft. De Secr. het woord verkrijgende, leest de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd en geteekend. Waarna het jaarverslag wordt voorgelezen, waaruit blijkt, dat de Ring dit jaar flink heeft gearbeid en ondanks de schokkende wereldgebeurtenissen, voortgaan wil in de oude beproefde paden, en dat niet in eigen, maar in Gods kracht. Tot lid van het Bestuur der Zeeuwsche Afd. wordt gekozen vr. J. J. Verlinde van Zaamslag en als diens secundus vr. P. Janse van Oostburg. Terwijl aan vr. P. de Feijter van Axel de functie van Ringrapporteur wordt opgedragen. Al deze vrienden laten zich hun benoeming welgevallen. Nu kwam voor den lessenaar vr. G. N. Quist van Schooudijke, die ons in leidde zijn onderwerp„Coccejauen en Voetianen" en ons le deze personen schetse, 2e de vorming der partijen ver klaarde, om daarna de voortzetting van den strijd na hun dood uit een le zetten. Met deze inleiding waren allen het geheel eens, hetwelk daaruit bleek dat niemand het woord er over wenschte. De Financier van den Ring daarna het woord verkrijgende opende de deuren der Ringkas om ons te doen zien dat hij van de geringe inkomsten met zijn groot gezin kan rondkomen en zelfs nog overhouden. (Dat gebeurt niet veel te genwoordig.) En dat zulks heusch waar was rapporteerde de commissie die de bescheiden had nagezien. Vriend J. C. Bol van Ter Neuzen ver gastte ons daarna op zijn onderwerp: „De Jong.-Ver. en de Maatschappij". In bezielende woorden schetste hij ons den afval onzer dagen, om ons met allen ernst er op te wijzen, dat wij daartegen hebben pal te staan, cn als jonge mannen ons te sterken iu den strijd, die ons wacht ook op het maatschappelijk terrein. Door een zevental vrienden werd in verband met dit onderwerp van ge dachten gewisseld, waaruit bleek, hoe noodzakelijk het is ook op de Jong.-Ver. de maatschappelijke onderwerpen te be handelen. De voorzitter brengt vervolgens den dank der vergadering aan allen, die op eenigerlei wijze tot het welslagen hadden medegewerkt. Vervolgens werd vastgesteld dat de volgende Riugvergadering D. V. met Hemelvaartsdag zal gehouden worden te Oostburg, waarop behalve het Ring- rapport door de Ver. van Oostburg, Spui en Iloek onderwerpen zullen worden geleverd. Niets meer te verhandelen zijnde, wordt de vergadering door den Voorzitter met dank aan God gesloten, waarna de van ver gekomen vrienden zich in de consis toriekamer begaven, waar zij door enkele Axelsche Martha's werden bediend van hetgeen noodig was om gezond en ver sterkt de thuisreis te aanvaarden. Axel. Dinsdagavond, 6 April, werd een buitengewone Bestuursvergadering gehouden van „Het Groene Kruis" alhier, teneinde mejuffr. zuster van Eenennaam, overgekomen van Wolfertsdijk, officieel te verwelkomen en in haar werkkring als Wijkverpleegster in te leiden. Alle bestuursleden, benevens de beide heeren doctoren waren bij deze plech tigheid tegenwoordig. De Voorzitter, de heer Kruijsse, heette zuster van Eenennaam hartelijk welkom in Axel. Hij herinnerde er aan, dat bij de op richting van de vereeniging „Het Groene Kruis" in Oct. 1914, het aanstellen van eeu Wijkverpleegster als eerste punt op het werkprogram stond, dat door allerlei omstandigheden dit voornemen tot nu toe niet kon verwezenlijkt worden, maar dat we thans zoo gelukkig zijn, een Wijkverpleegster in onzen dienst te hebben. Vervolgens zeide hij tot de zuster, dat haar taak, vooral in den beginne, niet gemakkelijk zal zijn. Er moeten natuur lijk vooroordeelen overwonnen worden de menschen moeten aan het werk van een Wijkverpleegster wenneu. Vooral van het eerste optreden der zuster hangt zooveel af voor het welslagen en waar- deeren van haar werk. De Voorzitter hoopt en gelet op de gunstige getuigenissen omtrent de zuster uit haar vorigeu werkkring verwacht ook, dat het zuster van Eenennaam door haar optreden gelukken zal spoedig het vertrouwen en de liefde van de Axelsche bevolking te winnen dat zij veler lijden mag helpen verzachten, dat zij bij de bestrijding der tuberculose succes moge hebben en dat haar arbeid, om de zui gelingensterfte, die in Axel nog ver boven het gemiddelde is, te doen verminderen, wel moge slagen. Ten slotte zegt hij der zuster toe den meest mogelijken steun van. het Bestuur bij het vervullan van haar moeilijke taak. Thans neemt dokter Bom, mede na mens dokter Jens, het woord. Hij ook roept de zuster een hartelijk welkom toe. Hij zegt haar van de zijde der doktoren alle medewerking toe. hoopt dat de samenwerking tussclien de dok toren en de wijkverpleegster steeds een aangename zal zijn en zal mogen strekken om het lijden der kranken te verzachten en hunne genezing te bevorderen. Zuster van Eenennaam dankt het Be stuur en de doktoren voor de goede woorden tot haar gesproken en zegt, alles te zullen doen, wat iu haar ver mogen is, om het voorgestelde doel te bereiken. "Schoondijke. Toen Zondag de landbou wer D. van Waterlandkerkje kerkwaarts reed, kwamen hem 2 fietsers voorbij waardoor het paard schrok en op hol sloeg. Het eene leidsel brak, waar door nabij Schoondijke kar en inzit tenden in de sloot terecht kwamen waarbij de inzittenden met de schrik behalve de landbouwer met enkele schrammenen een gebroken rijtuig er af kwamen. rToen Dinsdagavond 3 meisjes lie pen te wandelen van hier naar Breskens kwam de motorrijder de B. van Bres kens hen achterop. Mejuffr. van O. week even te laat naar den verkeerden kant uit, met het gevolg dat zij door den motor werd ge grepen en werd weggeslingerd zoodat zij bewusteloos werd opgenomen en in het Gafé van Dhr. Rofak op de Kruis- dijk werd binnengebracht. 2 doktoren van Breskens en Groede waren spoedig aanwezig en nadat zij was verbonden is ze per auto naar haar ouders vervoerd. De toestand is thans redelijk. Dhr. J. P. Timmerman heeft als lid van de gemeenteraad bedankt en in zijn plaats komt Dhr. Iz. Risseeuw (Lu teijn) Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot notaris binnen het arrondissement Middelburg ter standplaats Viissingen, J, L. v. d. Harst, candidaat-notaris te Middelburg; en te Sluis 11. van candidaat-notaris aldaar. Het was het overwinningslied van den Yankeematroos, het lied, dat de volks massa omzette in één laaienden gloed van geestdrift. Op dit lied marcheerden de soldaten naar de Duitsche loopgraven, den dood tegemoet. Maar dit lied werd ook gezongen door de moeders en vrou wen, welke hun zonen en echtgenooten hadden geofferd aan het vaderland, en die reeds in Frankrijks kouden grond waren begraven. De Californiërs dach ten dien 4en Juli niet aan dood en lij den, vlagvertoon en trompetgeschal ga ven aan dien dag eeu feestelijk aanzien. Om 8 uur begon de groote optocht door de Marked Streed, Drie volle uren duurde het, eer de groote stoet was voorbijgetrokken. Alle oorlog voerende naties, behoorende tot de Entente, wa ren in dien stoet vertegenwoordigt. De Fransche tricolor wapperde naast de Staiand Strips vlag, en de Japansche Zonnevlag hing broederlijk bij ae Brit- sche kruisvlag. We aanschouwden de beruchte tanks, waaruit de monden der kanonnen ons grimmig aanstaarden, prik keldraadversperringen, cavalarie, artil lerie, kortom het geheele moderne oor logsmateriaal trok ons voorbij. Fransche roodbroeken, Engelsche horse- Zitting op 1 April 1920. (Slot). Voorzitterde edelachtbare heer J. Huizinga. Afwezig de lodenR. Nolson en G, de Ridder 10. Voorstel van burg. en weth. om J. Donze een schadevergoeding toe te kennen van f210,voor de nadoelen door hem geleden bij de bekende en beruchte „zeepfabricage." De Commissie hiervoor benoemd (Nol son, v. Cadsand en Hamelink) adviseerde tot toekenning van f210, De heer de Jager betreurt het, dat de Commissie eenzijdig was samengesteld. Uit de oude Commissie zat er één iu die dus op de hoogte was. Dit lid was vóór toekenning. Een ander lid uit de oude Commissie, nu ook nog lid van den Raad en óók op de hoogte, werd niet quards, Italiaausche bergsalirie, Ameri- kaansche en Japansche matrozen vorm den door hun bonte kleedij een vroolijken groep, en werden uitbundig toegejuicht door de menigte, die bij duizenden was samengekomen. De roode-kruiszusters vormden een ernstigen groep, zwijgend gingen ze ons voorbij, en stroef stonden die gezichten, zij waren op dat oogenblik de eenigen die 'aan de ellende van den oorlog dachten. Afdeehngeu van alle Staten van Amerika staken in hunne zwarte pakken wonderlijk af bij de bonte pakjes der soldaten. Midden in dien langen stoet zat de Duitsche keizer op een stoel, om den hals een strop, waar aan een zware ketting. En die ketting werd vastgehouden door een 9-jarig meisje, die met de andere hand een groot mes hield gericht op het hart van den grootèn Wilhelm. En de oogjes van dat meisje schitterden en straalden als van een kind dat een pop krijgt. Het volk geleek krankzinnig te worden bij liet aanschouwen van dat tooneel, het gildo en loeide, het riep om moord en dood slag van dat zwijn van een Wilhelm, t was of de hel was losgelaten, de haat was in die harten ontketent. En vol afgrijzen wendden we ons af. in deze Commissie benoemd. Omdat hij tegenstemmer was?? Spr. memoreert dan nog even het verloop. Waalkes „vond" een procédé. De „zeepfabricage" begon. Na 8 weken toen 't gestaakt werd, was er 492 gld. te korl. Niettemin „genoot" Waalkes een „belooning" van 700 gld. Gelukkig werd deze gedwongen dit geld terug te betalen. De commissie meende, dat nu de zaak gezond was. Ze bleek echter nog ziek. Want toen de 700 gld. weer in kas kwam, vroes Donze vergoeding. Waarom eerst toen? Echter werd toen in Oct. '18 door de Commissie met 1 stem tegen beslist, het verzoek toe te staan. Donze aanvaardde echter de 210 gld. niet. Nu, in 1920, komt hij weer. De VoorzitterEen commissie benoe men is altijd moeilijk. Had ik inplaats van Nolson u moeten nemen De heeren de Jager en Hamelink Daar gaat 't niet om. De VoorzitterDonze weigerde met 210 gld. genoegen te nemen. In de commissie heb ik de zaak duidelijk uit eengezet. De heer Hamelink acht de opmerking van de Jager juist. Hij en v. Cadsand waren niet met de zaak op de hoogte. De Voorzitter en Nolson wèl en die waren er voor. Als spr. dit alles ge weten had, had hij de benoeming niet aangenomen, als de Jager er niet ook in benoemd werd. De Voorzitter zegt, dat Donze weigerde de 210 gld. te aan vaarden. De Commissie heeft Donze niet gehoord na de uiteenzetting van den burgemeester. Ze achtte het niet noodig. Dat is echter jammer geweest, want later heeft Donze aan spr. en aan v. Cadsand gezegd, dat hij op raad van den burgemeester de 210 gld. geweigerd heeft, omdat deze zei dat het te weinig was en dat hij zich maar tot den Raad moest wenden. Is dat juist 't Zou spr. genoegen doen, als 't niet waar is. Is 't echter wél waar, dan acht spr. den burgemeester niet de geschikte man, om zulke onderhandelingen te leiden. De Voorzitter zegt, dat de Commissie ook auderen had mogen hooren. B.v. de Jager en Donze. De zaak zit zooDonze meende dat de gemeente er bij inlegde. Daarom vond hij na overleg goed, dat hij met meer kreeg. Temeer waar hij als gros sier bij de verkoop werd ingeschakeld, Toen iiij hoorde dat Waalkes 700 pop verdiende", vroeg hij ook iets. De Com- missisie gaf toen last met Dotize te on derhandelen. Vroeger deed de Commis- missie zelf zulke zaken, na de affaire Waalkes niet meer. Spr. was voor 't volle bedrag dat Donze vroeg. Toen hij bij Donze kwam en 210 gld. moest aan bieden, zei Donze: „dat is weinig." Spr. antwoordde „dat heb ik ook verdedigd." Spr. beeft hen toen geraden wendt u tot den Raad.. Dat heeft Donze nu ge daan. De heer HamelinkU had uw op dracht van de Commissie moeten ver vullen en niet door uw persoonlijke mee ning te zeggen, de zaak in de war bren gen. En dan als burgemeester advisee- renje moet meer vragen en op de nieuwe Raad wachten, dat is geheel ver koord en niet in 't belang der gemeente. De heer de Meijer zal niet veel zeggen. De zeephistorie is voor een ander al zoo ad" geweest. Maar de houding van den burgemeeester acht hij in dezen niet in 't belang der gemeente. Overeenkomstig het rapport wordt be sloten Donze 210 gld. aan te bieden en daarmee de zaak als afgedaan te be schouwen. (Tegen Colsen, de Jager en Scheele). 11. Een gemeentelijke archiefverorde- ning wordt vastgesteld. 12. Herbenoemd wordt als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim P. de Bakker. 13. Rondvraag. De heer de Jager wijst er op, dat sommige personen 2 of 3 biljetten voor den Hoofdelijken Omslag hebben gekregen-met verschillende cij fers er op. Die betalen nu natuurlijk volgens 't laagste biljet. Hoe komt dit toch Dé Voorz. Het aantal aangeslagenen is zeer uitgebreid. Nu zijn er personen met gelijke namen. Daardoor kregen Hoeveel Amerikaansche standaards ons voorbijtrokken durf ik niet zeggen. Maar veel, zeer veel. En telkens, bij het pas- seeren van een standaard, lichten do Yankees eerbiedig hoed en pet, en maak ten de soldaten het militair salut. Slechts driemaal heb ik voor die vlag gen gegroetéénmaal voor de Stars and Strips, voor de goede behandeling en gastvrijheid in Amerika genoten vervol gens voor de Union Jack, om mijn dank te betuigen, dat de Britsche kruisers ons niet hadden aangehouden op den oceaan en ten laatste voor het rood geel-zwart der Belgen, blijk gevend van hun moed aan den Yser', den Belgischen leeuw eerend, hopende dat het een leeuw mocht blijven en geen haas worden om de vette klaverweiden van ons Zeeuwsch-VIaan- deren te komen opeten. De Japansche afdeeling kreeg van de Yankees geen toejuichingen, en bij het voorbijtrekken der Rijzende Zon bleven de hoofden bedekt, want een Amerikaan en een Japanees, zijn nu eenmaal niet te vereenigen. Later komen we hierop nog wel eens enkelen 2 of 3 biljetten en anderen géén. De adressen hadden vollediger moeten zijn. Spr. meent dat 'ter 37 of 38 zijn. De heer Scheele Zijn er op 't sup pletoir collier voor de 4 maanden geen vergeten De Voorz. Dat moet nog opgemaakt worden. De heer van Hasselt merkt op, dat rechts heden den voorz. onbetrouwbaar heid heeft verweten, alsof hij niet zou doen zooals hij spreekt. Spr. kan ach ter de schermen zien, en weet dat de positie van den Voorz. moeilijk is. De Raad heeft de gewoonte zich met aller lei kleinigheden te bemoeien. Dat is verkeerd. De Raad moet de lijnen uit stippelen. Spr. waardeert den voorz. Al acht luj 't niet gelukkig, dat de voorz. allerlei vereenigingen opricht, omdat de ze daardoor veel te veel hooi op zijn vork krijgt, toch vraagt hijwie doet het anders? De stemming vandaag te gen den voorz. staat spr. niet aan. Daar om brengt hij den voorz. hulde. De heer de Jager zegt dat v. Hasselt meent rechts te moeten aanvallen. Nol son heeft in een vorige vergadering ge zegd, dat deze burgemeester boven de partijen staat. Welnu, spr. wil na den aanval van v. Hasselt klare wijn schen ken De heer Huizinga staat niet bo ven de partijen, integendeel hij koke- teert met oud-liberalen, met unie-libe ralen en socialisten, maar z'n eigen po litieke vrienden keert hij den rug toe. Daarom vertrouwt rechts hem niet. De heer Scheele heeft de vorige maal gezwegen, omdat hij meende, dat 'tal erg genoeg was dat een rechts burge meester z'n pluimen moest halen van een socialist (Hamelink) en een vrijzinnig democraat (Nolson). Thans sluit spr. zich bij de Jager aan. De heer v. Hasselt waardeert den heer Huizintra als burgemeester. Hoe diens politiek is kan hem niets schelen. De Voorzitter zegt, dat hij reeds van 't begin af dat hij in Neuzen was, afge weken is van de Antirevolutionaire partijpolitiek. Dat is dus niets nieuws. In Axel was 't ook zoo. Dat komt, omdat ^pr. zich veroorlooft zelfstandig te denken. Ook in parUjvergaderingen heeft hij vaak afwijkende meeningen. Hij is echter geen loopjongen van libe ralen of socialisten. Spr. zoekt z'n be- ooniug niet in pluimpjes, maar in de voldoening 't goede te zoeken en te willen voor Ter Neuzen. De heer Colsen heeft in October al gesproken over riolen onder den dijk te Sluiskil. Er is een plaatsje belooft voor berging van den beerwagen. Iu Neuzen gebeurt altijd alles direct, (hoongelach bij de leden), voor Sluiskil heeft 't steeds wel tijd. Van 't bedrag voor huidon komt 784 gld. toe aan de slagers. Verleden jaar waren de boeken nog bij Gedep. Staten. De Voorzitter: Ze zijn er nog. De heer ColsenOp de regeerings varkens is 400 gld. over. Is dat verdeeld onder de Commissie, zooals ik vernam De VoorzitterNeen, 't is nog aan wezig. De heer Scheele zegt, dat in Neuzen do zaken ook niet vlug worden uitge voerd door burg. en weth. Bij de be groeting is besloten boompjes te planten op de markt. Nu is 't April, en ze staan er nog niet. Er komt geen werk van burg. en weth.Dat is eeu feit De heer ColsenDe Commissie van Bijstand doet ook niets. De heer Hamelink De minister heeft de maximum melkprijs gezet opl8cent. Hier neemt men nog 20 cent. De Voorzitter: Ik zal het ter kennis van belanghebbenden brengen. Mevr. Duiker dringt aan op keuring van de melk. „Er wordt weer gewas- schen." De Voorzitter: 't Komt in orde. Daarna sluiting van déze roerige ver gadering. terug. (Wordt vervolgd). Gruwelijk barbarisme. Te Wychen drongen dezer dagen twee schurken de woning van zekeren Van E. binnen, dien zij op een vreesolijko manier mishandelden. Zij sloegen hem op het hoofd en berst en sneden hem den neus af. De ongelukkige werd zoodanig gewond, dat men geen hoop heeft op herstel. De daders zijn gearresteerd en naar Arnhem overgebracht. De een had pa» kortge leden de gevangenis verlaten na wegens broedermoord drie jaar gevangen te heb ben gezeten. Een Aprilgrap die insloeg. In een der voornaamste Duitsche dag bladen werd op 1 April de raededeeling gedaandatcen bekend natuuronderzoeker in de bosschen „een hoestende" plant ont dekt had. Wanneer stof öf andere onrein heden op de bladeren vielen werd dit door 't uitstooteu van lucht weggeblazen. Dit nieuws werd dóór vele andere groote dag bladen zonder nadenken overgenomen tot dat men ontdekte dat het oorspronkelijke bericht als een Aprilgrap bedoeld was Een levend „naaikistje". Bij den veehouder B. aan den Houtweg te Loosduinen stierf de vorige week plotse ling een koe, zonder ziekteverschijnselen. Bij het openen bleek de maag doorpriemd te' zijn van haarspelden, gewone spelden en naalden. Verder vond men knoopeu, centen e.d. Alleseen gevolg van de slordig heid der stadsmenschen, omdat de koeien in den crisistijd gevoederd waren met aard appelschillen, die in Den Haag werden opgehaald.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2