SPAARBANK Handels- en Landbouwbank. J. HAAK-TEN KAATË, Zaamslag. H.H. Landbouwers Financieel Nieuws- en Uitlotingsfelad, STORMSCHADE. Laatste Berichten. uwe advertentie» vroegtijdig in. De Sanguinose bij Algemeene Zwaktetoestanden. Landbouwers van Zeeuwsch-Vlaanderen KRUGER's TONIC Advertentiën. Maximninprijs voor Melk. j Kapitaal eii Reserves van ruim f 3.000.000,—. inleg 1 Febr. 1820 f 1.526.642,47. Rentevergoeding 4 PROCENT, ingaande daags na den inleg. Burgerlijke Stand. Te koop en te huur iOOO M1. Kipspoor C. VAN EERDENBURG. Openbare Verknoping. Kederlandsche Kering verzekering- Maatschappij te Amsterdam, H. S. v. HOUTEN, VTooswykstr. 62, Ter Neuzen. dien zijn dat industroeplaatsen, en Neuzen moet 't hebben van handel en landbouw. Daarom lijkt de toestand spr. met roos kleurig. De handel kwijnt en voor de landbouw schijnen ook minder voordee- icre tijden aan te breken. De heer v. Cadsand is 't hiermee eens. De landbouw zal wel achteruitgaan. De Voorzitter weet met of handel en landbouw zullen achteruitgaan. Hn heeft seen profetenmantel om. Thans sukkelen we echter met renteniers die vreemde napieren en bijna waardeloos geld hebben. Spr. houdt vol, dat 'ter in vele andere gemeenten niet beter voor staat. Alle ambtenaren hebben verhooging gehad, 't Is redelijk, dat ook de gemeente-ont vanger, de'bouwmeester en de inspecteur heDe:ïieeTde Jager: Waarom blijkt die "tfleeï.'To.dln «tf, d.t stdlig critiek makkelijker is dan regoeren, maar toch verwondert het hem, dat burg. en wetli. nu weer hiermee komen. Dn waarom dan de hoefden van dienst, de kommies, de bouwmeester en de inspec teur niet gelijk te bezoldigen, in plaats van 2800, 2600 en 2400 gld. zooals nu. Spr doet liet voorstel ze alle drie gelijk, dus' op 2800 gld. te stellen. De heer Scheele is tegen deze ter- hoogingen. Er moet eens een eind aan komen. Gaat de Raad er echter toe over, dan is bij 't met den lieer v. d. Ouden eens. De lieer Colsen zegt, dat de gemeente ontvanger ook een toelage voor een klerk heeft, Bovendien is bij agent hiervan en daarvan. Vroeger mocht een politie die 800 gld. verdiende, geen keurmeester zijn. De heer Hamelink is voor organisa torisch overleg. Spr. zal voor het voor stel van burg. en wéth. stemmen. De heer van Cadsand Als de ontvan ger bijbetrekkingen heeft, zal ik tegen stemmen. Mevr. Duiker: De inspecteur is ook waterschout en controleur van de be lastingen. Tocli zal spr. voorstommen. De beer v. Cadsand meende dat ambte naren geen bijbetrekkingen mochten be- kleeden. De Voorzitter zegt, dat er twee uiterste groepen in den Raad zijn. Rurg. en weth. hebben een tusschenweg gezocht. Ze durfden niet doorgaan, zooals ze wel wilden. De omstandigheden dwingen tot deze verhoogingen. Na de begrooting meenden we dat 't af was. Toen kwam de extra-maand salaris. Dat was de eerste afwijking. Daarna de onmogelijk heid een nieuwe ambtenaar te krijgen. Toen zijn we aan 't loven en bieden gegaan, om te zien, met hoe weinig we er af konden. Nu vroeg Doornbos verliooging. Een rekest heeft spr. ontraden. Vandaar deze voorstellen. Spr. meent, dat 't be ter is, dat de Raad het uit zich zelf doet, dan op verzoek der beiangliebben- deu. Of B. en W. ver genoeg gegaan zijn De inspecteur heeft ook vrije klsediug. Waterschout is geen bijbaantje. Als deurwaarder der belastingen beeft bij '200 gld. Er was anders niemand te krijgen. Voor den ontvanger kunnen we zoo hoog gaan als we willen. Ge- dep. Staten stellen alleen een minimum vast. Wil de Raad boven het voorstel van B. en W. gaan, laat men dan den inspecteur laten rusten en het alleen voorstellen voor den ontvanger en den bouwmeester. Onder de bijbetrekkingen van den ontvanger lijden de gemeentebelangen niet. En als de Raad het salaris op 2800 gld. brengt, zal de lieer Tliolens die bijbaantjes ook 'wel willen vaarwel- zeggen. De heer de MeijerZijn we met de ze drie nu aan 't eind der verlioogingen? De lieer de Jager: Wel, neen'. De Voorz. Uw buurman (Colsen) heeft voorstellen voor verliooging van andere menschen. De heer de Meijer zou willen, dat de Voorz. streng de hand er aan hield, dat geen bijbetrekkingen worden bekleed. De lieer Scheele zegt, dat de voorz. altijd tegen bijbaantjes is geweest, om de loonen te kunnen opvoeren. Hij denkt zeker, dat het doel de middelen heiligt, Hij moet echter meer èèn lijn trekken en zich houden, aan wat hij vroeger heeft gezegd. Dan kunnen we hem beter vertrouwen. De gemeente werklieden mogen ook geen bijbaantjes hebben. Dan moet voor allen één prin cipe gelden. De Voorz.De ontvanger is begonnen met 1100 gld. Als nu zijn salaris ver hoogd wordt, zal hij de nevenbetrekkin gen wel willen laten schieten. Die lijken meer dan 't is. Over 't algemeen acht spr. liet niet goed, dat do ambtenaren bijbaantjes bekleeden. Voor deurwaarder moeten we volgens de wet een ambtenaar hebben. Het amendement v. d. Ouden om ont vanger en bouwmeester 200 gld. meer te geven, dan B. en W. voorstellen, wordt verworpen. (Voor v. Hasselt en v. d. Ouden). Het voorstel van B. en W. om den gemeente-ontvanger 20o gld. te verhoo- gon wordt aangenomen. (Voor Ilanieliiik, mevr. Duiker, Geensen, Geelhoedt, v. d. Ouden eti de Meijer.) Het voorstel van burg. en weth. om den inspecteur 200 gld. te verhoogen, wordt aangenomen (Voor Hamelink,mevr. Duiker, GeenseD, v. Hasselt, Geelhoedt en v. d. Ouden). Het voorstel om de verhoogingep der politie-agenten om de twee jaar in plaats van om de drie jaar toe te kennen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel om den bouwmeester 200 gld te verhoogen wordt aangenomen. (Tegen de Jager en Scheele.) liet voorstel om aan J. P. Vercouteren voor een paard met voerman per dag f9 en per halven dag f5 te vergoeden, mits de voerlieden geen lager dagloon hebben, dan de vaste werklieden bij den reinigingsdienst der gemeente, wordt aangenomen nadat de heeren Colsen en dc Meijer op aanbesteding voor het vervolg hebben aangedrongen. Over de subsidie aan de Ambachts school zegt de heer Scheele, dat hij verbaasd is, dat het bestuur der school met zoo'u verzoek durft komen. Inder tijd is 1600 gld. toegestaan. Dat was de zaak wel waard. Het bestuur is gaa.ii bouwen en de onkosten zijn tegengevallen. Zonder den Raad iets te zeggen, is 't bestuur maar doorgegaan en komt nu om 75UU j§'u. Uit is geen bewijs, dat 't particulier initiatief niet deugt, maar dat 't beheer hier in verkeerde handen is. De burge meester is ook voorz. van het bestuur van de Ambachtsschool. Diens gewoonte is in allerlei vereenigingen een paar leiders van links te halen, dan is bij ui den Raad gedekt, en is de toekomst van de vefeeniging, waarvan hij voorz. is verzekerd. Spr. meent, dat het beter geweest was, eerst eens met den Raad te overleggen. Spr. vertrouwt nu liet bestuur met. Dit is royaal op ouze kosten Er zal straks nog wel meer noodig zijn Maar zoo'u bestuur moet maar eens op de vingers getikt worden. De Voorz. zegt, dat de grieven van den heer Scheele tegen hem als bestuur der Ambachtsschool ook hem persoonlijk raken. Nu is spr. al eenige jaren hier. In dien tijd heeft hij getracht verschil lende dingen tot stand te brengen. Dat bij daarbij ook wel eens teleurgesteld werd, spreekt vanzelf. Niet liet bestuur maar'de minister legt allerlei verplich tingen op. Als de school voor 15 jaar was gebouwd, toen 'took al noodig was, dan was men heel wat goedkooper uit geweest. Maar de Neuzensclie kinderen moesten maar steeds naar Hulst. De school is dus van belang voor deze ge meente. Er zijn meerdere heeren in 't bestuur der «011001 gevraagd. Maar ze wilden niet. Alles is zooveel duurder geworden. Het bestuur is er echter on schuldig aan Dit is zuinig, misschien zelfs te zuinig geweest, 't Gebouw is minden luxieus dan 't plan was, inge richt, er zijn 2 lokalen minder gebouwd, en er is ggen directeurswoning gebouwd. Nu zit de directeur in een krot in de Noordstraat, waar hij 17 gld. per week moet betalen. Daarvoor moet het be stuur bijdragen. De school is nn al te klein. De heer ScheeleDan maar weer een nieuwe er bij. De Voorz.Dc salarissen zijn ook hooger. Het rijk betaalt echter van alle onkosten 70 pCt., de gemeente 30 pCt. Stemt de Raad dit af, dan gaat het bestuur leenen en stapelt liet schuld op schuld. Het bestuur is boodschaplooper van den minister en komt nu bij den Raad niet de boodschap de complimen ten van den minister en-hier is do re kening heeren. De lieer Scheele is niet tegen de in stelling zelvehij ziet daarvan het nut •wel in. Maar hij keurt de handelwijze van het bestuur af, dat den Raad op de hoogte had moeten houden. Spr. voelt er veel voor tegen liet bestuur te zeg gende complimenten terug aan den minister, en zie jullie maar dat je de centen krijgt. Het voorstel vau burg. en wetli. om 7500 gld. subsidie te geven wordt daarop aangenomen. (Voor Colsen, Hamelink, mevr. Duiker, Geensen, Geelhoedt en v. Hasselt; tegen de Jager, Scheele, ,v. d. Ouden, v. Cad sand en de Meijer). Daarop wordt de wijziging van de be Hamer en Cornelia Jacomina Dieleman. 30 Maart. Louis Frangois, z. van Hen drik Willem Houg en Janna Sara Kaïjser. Overlijden. 6 Maart. Johanna van Engelenburg, oud 69 j., eclitg. van D. Rietveld de Houdt. 9. Jacoba Cornelia Klaassen, oud 22 j„ d. van Willem en van Elizabeth Klaassen. 12. Cornells Leunis, 77 j., wedn. van Neeltje van de Velde. 14. Cornells den Hamer, oud 72 j eclitg. van Adr. Dotize. 19. Catliarina de Kraker, oud 55 j., wedn. van Herin. Verplanke. 23. Petrus Johannes Alplion sus de Mette, oud 81 j., wed. van Jo hanna Adriana Schutz. De Fransche troepen zijn Frankfort, de historische kroningsstad der Duitsche keizers binnengerukt, omdat de -Duit- schers troepen naar het Roergebied heb ben gezonden, ter onderdrukking van den opstand der arbeiders. Het is nog niet bekend, boe de ander geallieerden denken over dezen onvrien delijken stap van 1' raukrijk. Wel is 't zeker dat de baat der Duit- schers er ontzettend door zal toenemen tegen de Franschen die al maar voort gaan op weerlooze tegenstanders „over winningen'' te behalen en die nu een veldtocht ter „verovering" van onver dedigde steden begonnen zijn. Ook Darmstadt, Ilanau, Hamburg en Dieburg zijn bezet. Schande voor Frankrijk, die lafhartige vrees voor den weerloos gemaakten leeuw Inzenders van advertentiën die deze in bet blad van den dag van uitgave wensclien ojigenomen te zien, verzoeken wij dringend, deze zooveel mogelijk een werkdag vóór de verschijning der Courant, dus vóór Dinsdag of-Vrijdag in te zenden. Hoewel wij steeds zullen trachten ook advertentiën'te plaatsen die ons in den loop van den voormidtjpg van genoemde dagen worden toegezonden, kunnen wij dat, vooral als liet groote advertentiën betreft, niet meer verzekeren. Men zende dus de advertentiën zoo vroeg m o g e 1 ij k in. DE ADMINISTRATIE. Elke tijd heeft zijn eigene ziekten; en ook tegenwoordig zijn er ongesteld heden. waar men vroeeer zoo met van hoorde. En s.raks komenJ*®1*®' nieuwe verschijnselen van zenuwzwakte, en uitputting na de geweldige 6Bij'Terste'lïendenna typheuse koortsen blijft vaak langen tijd een gevoel van zwakte. Ook na de influenza, en dergelijke ondermijnende ziekten. Daar zijn er duizenden in ons land, die er erger aan toe zijn dan zieken. Zij zijn' door de zenuwen zoo verzwakt, dat ze hun werk niet meer doe kunnen hun ziekte was geweken, maar de zwakte bleef. Alles is hun te veel ze zien teeen het geringste opde moed is er uit. In' zulke gevallen helpt de Sanguinose. Zij is bloedherste Ier en kracht- versterker bij uitnemendheid. Honderden bij honderden kunnen dit „e- tuigen. De Sanguinose hielp. Zij hielp vlugen afdoende. Sanguinose kost per fl. f2.6 fl. f 11. 12 fl- f21. WACHT U VOOR NAMAAK. Bij alle voorname Apothekers en Drogisten. VAN DAM C., tI De Riemerstraat 2c/4. Dcn Ilaag' Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeke-Leunis, Westkoikstraat en Axelsche straal; te Axel bij Joz. de Feijter Pz Een vertrouwd persoon, theoretisch en practisch op de hoogte met landbouw- boekhouden, wil zich gaarne belasten met uw landbouwboekhouding. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder letter A B aan onder staand adres: Bureau van het blad „Zeeuwsch- Vlaanderen" Vlooswijkstraat 62 te TER NEUZEN. van H. VAN AKEN, Apotheker- Specialist te Selzaete (België), VERSTERKEN GENEESMIDDEL voor ZENUWLIJDERS. Prijs per flacon f2,—. Hoofd-depöt voor Holland N.V.vh G. A. SCHULTE&Co., Middelburg. Verkrijgbaar bij de bekende depothouders. 15 van de Gewaarborgd door de Naaml. Venn. Handels- en Landbouwbank, gevestigd te Gorinchem, Dordrecht, Gouda, Schoonhoven, Groningen en Leerdam. 50 Correspondent grooting aangenomen. (Tegen Colsen, de Jager, Scheele en v. Cadsand). (Wordt vervolgd). ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 4 Maart. Pieter Jacobus van Bendegem (van Ter Neuzen), oud24j,jm.en Maria Riemens, oud 18 j., jd. 11 Maart. Reinier Scheele (van Axel), oud '26 j., jm. en Wilhelmina Christina vau de Velde, oud 26 j., jd. '18 Maart. Hendrikus vau de Velde (van Zierikzee), oud 43 j., gesch. echtgenoot van Jannetje Cornelia Pad mos' en Elizabeth Willemsen. 25 Maart. Bastiaau Hendrik Pot (van Axel) oud 34 j., jm. en Elizabeth Buijze, oud 24j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Maart. Reinier Scheele (van Axel) oud 26 j., jm. en Wilhelmina Christina van de Velde, oud '26 jjd. Pieter Jacobus van Bendegein (van Ter Neuzen) oud 24j., jm. en Maria Riemens, oud 18 j., jd. Geboorten. 8 Maart. Pieter Francois, z. van Marinus Scheele en Maria Hame link. 13 Maart. Jan, z. van Jacobus de Braai en Christina de Fever. 14 Maart. Adriana Engeltje, d. van Jan vanHermon en Licia Zegers. 16 Maart. Marinus Marcus, z. van Marinusj Hamelink en Maatje de Bokx. 18 Maart. Janna Su- zanna, d. *van Willem Dieleman en Jo hanna Catliarina Scheele. 20 Maart. Jan Abraham, z. kvan Cornells Nicolaas den De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat door Zijne Exc. den Minister van L. N. en H. de navolgende maximumprijzen voor volle Melk (onver pakte) met ingang van 1 April zijn vast gesteld af boerderij 14 cent per liter thuis bezorgd bij verbruikers 18 cent per liter. De maximumprijzen voor Boter en Kaas zijn met ingang van I April inge trokken. De leveranciers en slijters worden er op attent gemaakt dat strikt toegezien zal worden op de handhaving van ge stelde maximumprijzen. Ter Neuzen, 6 April 1920. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. met Kipwagens, Wissels en Draaischijven, een groote partij Eikenhout, gezaagd in alle maten, Gasbuizen, geschikt voor af- heining. Verdernieuwe en oude Planken, Battings, Kepers, Latten, Deuren, Ramen, Kozijnen, Tafels, Banken, Dekzeilen, Waschtobben, nieuw Touwwerk, Zuig- pomp, Steekkarren, Kruiwagens, Bas cules, enz. enz. Een part ij Waalsteen. Alle materialen zijn te huur:- Rechters, Kruiwagen, enz. enz. (Een Pakhuis TE HUUR) Aanbevelend, TELEFOON 121. '24 De Notaris J. A. DRE6MANS te Axel, zal ten verzoeke van I11JP VAN SANT BERGEN te Axel, Buitenweg, aan hot thans nog door hem bewoonde liuis, ap Vrijdag den 16 April 1920, des namiddags 2 uur (Zomertijd), ver- koopen Verzekert Uw gebouwen tegen De jongste stormen hebben aaugetoond, dat verzekering tegen stormschade nóg noodzakelijker is dan tegen brand. Voor enkele guldens per jaar verzekert gij bij de Uw gebouwen tegen alle schade door den storm aan Glas, Pannen of Rietdek toege bracht. Ook de schade door lekkage tengevolge van storm wordt vergoed. Zeer vele tevredenheidsbetuigingen. De Hoofdvertegenwoordiger, TELEFOON 169. als: Kleerkast, Tafel, 9 Stoelen, Pluimenbed, Kapok bed met Kussens, Regulateur, Lampen, nikkelen Buis kachel, Spiegels, Vloerkleed, Matten, Inmaakpotten, Kookketel, groote ijzeren Pot, Pannen, Servies, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, pas nieuwe Kruiwagen, 4 Kippen, een Varken, dubbele Varkeusbak, Balken, Staken, i 20 K.G. Aardappelen enz. enz. Betaling Contant. Een betrouwbare Wegwijzer op financieel gebied, zoowel voor Belegging als voor Speculatie, is liet verschijnend DINSDAG- en VRIJDAGAVOND. Heeft de grootste oplage, wordt het meest gelezen, heeft den meesten invloed en is het goedkoopst van alle financieele bladen bier te lande. Het bevat thans ook een rubriek BELASTINGZAKEN, onder leiding van een autoriteit op dit gebied, waarin aan abonnenten kosteloos inhchtm- gen verstrekt worden. Vraagt gratis proefnummers aan de bureelen DEN HAAG, Noordeinde 144, (Postbus 84) Telefoon Haag 63/A AMSTERDAM, Heerengracht 154, (Postbus 420) Tel. Centr, 506. Abonnementsprijs f3.50 per 6 maanden. Losse nummers verkrijgbaar a 10 Ct. per exemplaar aan alle Kiosken en bij eiken Spoorweg-Boekhandel.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3