175 M3. Grind of Macadam, Magazijn No. I Verhuisd itraat 5. ZOMERHOEDEN. Cachemiren, Instructie Batter ij Gemeenteraad van Ter Neuzen. Burgerlijke Stand. Suiker. A d v e r t e it t i 8 ii. TIMMERMAN N.V. „DE HOOP" Vergadering van Aandeelhouders Ge/, MILLENAAR, Berichten de ontvangst van de K. HAAK-van Wijek. Openbare Verkooping. De Afbraak Openbare Verkoopiiig Een HUIS, SCHUUR, ERF en TUIN, man pakken zo aan cn liet gaat vooruit. Zoo verplaatste landbouwer Peer van den Heuvel van de weck zijn schuur vanaf de buurt Hengsthcuvel naar het gehuchtje 11 uitje. Dit was een afstand van zoowat een half uur gaans. Als de mannen een poosje gedragen hadden kregen ze telkens een hartversterkertje in den vorm van een glaasje klare. In 6 uur tijds stond ze half weg. 's Ande ren daags werd ze in denzelfden tijd op haar bestemming gebracht.'' Vrage: Hoeveel „glaasjes klare jene ver" kost het verplaatsen van deze schuur en wie was het laatste dronken van de 70 reuzen Onverwacht succes. Klein broertje van omstreeks een jaar, is ziek en lastig. Te middernacht zijn vader en moeder geuoodzaakt hun slaap stede te verlaten en middelen te beramen tot kalmeering van het schreiend wicht. Vader gaat zingen, 't Eene lied volgt 'tander. Tenslotte pauseert hij K., vierjarig broertje, in 't zelfde ver trek, schijnt rustig te slapen. Maar va der, heescli en slaperig, hoort zich toe roepen vanuit de bedstede: Va, nu nog „Van 't vrije Volk", En vader zingt... Houd je goed, Papa 1 Een al te practisch magnetisme. Een Arnhemmer stond bij contract een aantal meubilaire goederen in bruik leen af aan een magnetiseur, die zijn woning betrok. Dezer dagen kwam hij tot de ontdekking, dat zijn eigendom men, welke een waarde van f650 ver tegenwoordigden, verkocht waren. Hij heeft daarop een aanklacht tegen den magnetiseur ingediend en deze is thans door de politie wegens verduistering aangehouden. Tragisch. Terwijl de heer S. te Weert aan het ziekbed zijner echtgenoote zat te praten werd hij plotseling onwel en stierf hij binnen eenige oogenbiikken. Psalm 199 De „Tel." geeft een verslagje van de crematie van den oud Gouverneur-Gene raal Rooseboom. „Van onzen correspon dent", staat er bij. Dezo weet mee te deelen, dat voor de branding van het lijk de kist neergelaten werd „onder het spelen van Psalm 199: „Ontwaakt, gij die slaapt 1" Een tragisch geval op de „Kami". Men vertelde ons een tragisch geval dat zich op de „Kawi" heeft afgespeeld. Aan boord bevond zich, als eerste klas se passagier, een jonge man, onderwij zer met hoofdacte. Hij was naar Indië gegaan om beter zijn ouders, die ergens in een achterhoek-plaatsje van Gelder land woonden, te kunnen steunen. Te Lissabon, waar hij met and°re pas sagiers aan land was gegaan, zeide hij den kapitein, dat hij heimwee had en naar Nederland terug wilde keeren. Maar de kapitein raadde hem aan tóch maar mee te gaan. Het zou wel los- loopen. Hij ging mede, maar van Lissabon be gon 'hij zonderling te doen, weigerde op het dek te komen, terwijl de pogingen van vrijwel alle passagiers om hem wat op te wekken mislukten. Een dag voor Port Said werd hij ver hinderd in een poging om in zee te sprin gen. Hij werd opgesloten in een hut vierde klasse. Zijn lichamelijke toestand verminderd eiken dag en toen de „Kawi" voorbij Krakatau voer, stierf do jonge man. Daar er geen tijd meer was om een kist te maken, werd besloten het lijk tot Priok mede te nemen. De kapitein verwittigde draadloos het departement van onderwijl Bij aankomst van de „Kawi" te Priok stond een lijkkist ge reed. Nadat de passagiers van de boot waren gegaan, werd het stoffelijk overschot van den armen jongen vanboord gehaald en naar de algemeene begraafplaats ver voerd. (Java-Bode.) Zitting op 4 Maart 1920. (Vervolg.) Voorz.de edelachtb. heer J. Huiziuga Afwezigde heer Geenseu en Mevr Duiker. 5. Besloten wordt een leening aan te gaan van 3000 gld. tegen 6% rente, ter betaling van de maand extra-salaris van de ambtenaren in gemeentedienst. De heer Nolson protesteert er tegen, flat do klokkenist en de geneesheer ook een maand extra-salaris hebben gehad. Toen er duurtetoeslag is gegeven, profi teerden dezen er ook niet van. Waarom dan uu wel Alleen zij, die in werke- 1 ken dienst der gemeente zijn, vallen in de term van een extra maand. Spr. stelt voor post 5 en 8 (klokkenist en geneesheer) te schrappen. De heer Hamelink is 't hier mee eens Hij heeft er nooit aan gedacht bij de behandeling van dat voorstel, dat het ook voor deze personen zou gelden. Met tie vroedvrouwen staat het evenzoo. Die hebben het loon voor verlossingen ver hoogd. Spr. erkent er in geloopen te zijn, als B. en W toen het .lijst je over gelegd hadden, dan zou spr. zich tegen deze posten verzet hebben. Als ze nog geschrapt kunnen worden, is spr. daar voor. Maar dan óók voor de vroedvrou wen. De heer de Jager is 't met de vorige spr. eens, De heeren zien echter nog een post over 't hoofd. De ambtenaar van den Burgelijken Stand heeft ook een maand extra-salaris gehad, ten bedrage van f2.916. Spr. zal het echter gaarne teruggeven hij was ten zeerste verwon derd dat hij een betalingsmandaat kreeg. De heer Colsen De keurmeesters zijn vergeten. De heer Nolson wil voorstellen dat de klokkenist en de Ambtenaar van den Burg. Stand die beide het beroep van rentenier uitoefenen en de geneesheer die het ook niet noodig heeft, hun ex tra maand teruggeven. De heer Ilamelink zegt, dat de vroed vrouwen de gevolgen der duurte hebben afgewenteld op haar klanten. Zij be lmoren er dus ook niet bij. De heer de Ridder meent, dat de ver goeding van de gemeente voor de vroed vrouwen de hoofdbron van inkomsten is De heer Sclieele heeft er bezwaar te gen, dat er voor dit doel wordt geleend. Dergelijke uitgaven belmoren uit de ge wone middelen betreden te worden. De heer v. d. Ouden zal voor het voor stel van B. en W. stemmen. De Raad had destijds de zaak beter moeten on derzoeken. Laat de heeren nu hun maand maar houden. De Voorz. zegt, dat het Rijk allen die in rijksdienst zijn, de maand extra salaris gaf. Analoog daaraan hebben wij besloten. Spr. geeft toe, dat 't beter was geweest, dat toen de lijst overgelegd was. Nu is het geld reeds uitbetaald. Omdat de gowoue middelen uitgeput zijn, moet er geleend worden. De heer v. CadzaudEn de keur meester. De Voorz.: Deze hebben hun beloo ning onmiddellijk van het publiek, t Is feitelijk een vrij bedrijf onder controle der gemeente. De neer v. Hasselt zegt, dat de "keur meester geen ambtenaar is. Hij geniet geen salaris uit de gemeentekas, en kan dus ook geen maand extra-salaris heb ben. Overigens meent spr. geef 't ieder die financieel bij de gemeente betrokken is. Het voorstel van B. en W. om 3000 gld. te leenen wordt aangenomen. (Te gen Scheele, Colsen en de Jager). Het voorstel Nolson om klokkenisten geneesheer van de lijst te schrappen wordt verworpen (Voor v. Cadzand, Nol son, de Meijer, Colsen en de Jager). Het voorstel Ilamelink om de vroed vrouwen te schrappen wordt niet ge steund. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. 6. Do gemeente wordt in zes stem- districton verdeeld. Als stembureau's worden aangewezenRaadzaal, school B, bizondere school Jozinastraat, school C, bijzondere school Driewegen en school D te Sluiskil, 7. Verzoek G. D. v. d. Peijl om een gratificatie. De heer Scheele is het niet met de motieven eens waarop B. en W. voor stellen afwijzend te beschikken, 't Is de vraag, of adressant recht heeft op een gratificatie ja dan neen. Daar gaat het om, Eu niet moet beslissen, dat er dan misschien ook bijzondere onderwijzers met een aanvraag komen. Er moet recht worden gedaan, 't Spijt spr., dat B. en W. hier het bijzonder onderwijs bij ha len en dan nog wel op deze wijze. De heer Hamelink is tegen het voor stel van- B. en W. Er is aan school B een tekort van leerkrachten. Dat is de schuld van de nalatigheid van B. en W. De laatste 2 jaar is er geen oproeping gedaan. Uit voordeel gebruikt men nu volontairs. pat is af te keuren, v. d. Peijl treedt zelfstandig op en heeft dus recht op beloouing. Hij werkt als een volledige kracht. De heer Colsen In Sluiskil zijn er op \40 leerlingen 3 leerkrachten, Kan daarvan niet een naar school B? De Voorz,Dat kan niet. Dan moet eerst ontslag gevraagd worden aan school D en daarna gesolliciteerd aan school B. De Zeeuw heeft vroeger aan spr. gevraagd wat verdien ik Mej. v. d. Lubbe en v. d. Peijl hebben dat niet gedaan, 't Is in hun eigen belang als volontair werkzaam te mogen zijn. Spr. geeft toe, dat er tekort is aan leerkrach ten. Dat komt, omdat v. Dixhoorn eige nerbeweging een klas splitste. Later heeft de Raad dat goedgekeurd. In ge heime vergadering wil spr. meer mee deden over school B. Dit te doen in een openb. vergadering is niet in 't be lang van de school en van het onder wijs. De heer Hameliuk Uit deze toelich ting van den Voorzitter blijkt, dat De Zeeuw destijds belooning gevraagd heeft, en dat hem iets is toegezegd. De VoorzitterAls tijdelijk onder wijzer. Do heer de Ridder: Juist. De heer Hamelink Neen, als volontair. De Voorzitter ontkent dit. De heer Ilamelink zal in de volgende vergadering op deze zaak terug komen. Het verzoek om een gratificatie wordt verworpen. (Voor Hamelink). 8. Kohier hondenbelasting. De heer Colsen: Wat is een waakhond en wat een bandhond, Voorzitter 't Be treft mij persoonlijk. (Hilariteit). Mijn hond is waakhond. Heeft echter konijnon gepakt, die ik betaald heb. Toch is hij niet gevaarlijk. De VoorzitterVoor de konijnen wel. De heer Colsen Een advocaat, wien ik advies gevraagd heb, zegt van niet. (Gelach). De Voorzitter: Op last van B. en W. is na ontvangen klachten uw hond vastgelegd. Nu betaalt u belasting voor een bandhond, dat is billijk. De heer Colson Wie maakt uit, of mijn hond gevaarlijk is De Voorzitter Kom u maar eens bij B. en W., dan zullen we u wel inlichten. Het kohier wordt vastgesteld. De Voorzitter: En daarmee ligt de hond van Colsen aan de ketting. (Gelach). 9. Aan C. Ribbens wordt vergunning verleend, een erker te bouwen boven gemeentegrond. UO. De straat die de Steenkamplaan met de Oostkolk verbindt wordt „Marti- nus Eijkestraat" genoemd, gezien de verdiensten van den heer M. Eijke aan de gemeente bewezen op 't woning- gebied. 11. De begrootingdienst 1919 wordt gewijzigd. De heer IlamelinkHoe komt hier een post van 400 gld. voor huur ten laste van de Braudstoffen-Commissie op De Voorzitter Dat is voor lokaalhuur, 't Verleden jaar hebben we dat ook ge noten. De heer Hamelink Dat is zoo helder als koffiedik. De Brandstoffen Commissie zit nu toch in de Kandeelstraat? Do Voorzitter: Er wordt elke week vergaderd op mijn kamer. De heer Hamelink De huur bedraagt dus 8 gld. per week De Voorzitter: Ja. De heer Nolson't Rijk betaalt dat. De heer Hamelink Neen, 't komt uit de zakken der verbruikers. Bovendien worden op het stadhuis veel vergade ringen, o. a. van de burgerwacht, steeds gratis gehouden. Alleen de Brandstoffen- Commissie moet betalen. De Voorzitter: Voor onkosten wordt 1 gld. per ton gerekend. Dit jaar wordt alzoo 3239 gld. ontvangen. Aan salarissen enz. wordt 2025 gld. uitgegeven. Waar blijft de rest Vermoedelijk gaat die naar 't Rijk. Is 't nu niet beter, dat de ge meente in den vorm van huur daarvan een deel krijgt Er is nog 200 gld. over. Dat is per halve eenheid een halve cent. De mcnschen hebben er dus niets aan. En voor de gemeente is 't de moeite waard. De heer Hamelink vindt dit zakken rollersmanieren. Wordt voor 't lokaal aan de Kandeelstraat per jaar slechts 104 gld. betaald. De Voorzitter Ja De heer Hamelink is er tegen. De burgerwacht betaalt niets, 't Gaat hier om een principe. De Voorzitter: Dat raakt kant noch wal. De lieer Scheele merkt op, dat de burgerwacht ook voor Hamelink klaar staat, als die bescherming hehoeft. liet voorstel tot wijziging wordt aan genomen. (Tegen Hanielink). 12. De af- en overschrijving begrooting dienst 1919 wordt goedgekeurd. 13. idem op de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur. 14. Aan den eervol ontslagen graf delver P. de Rijk wordt een jaarlijksche toelage van f50,toegekend. 15. Benoeming leden Plaatselijke Commissie van Toezicht op het L. De heer Hamelink protesteert er tegen, dat er geen S. D. A. P.'er op de voor dracht staat. De Voorzitter Binnenkort vervalt de commissie. De heer Scheele: Waarom is in de vacature Mulder geen partijgenoot van dezen gezet Met de commissies wordt steeds een stuk politiek gespeeld. Rechts heeft echter ook wel geschikte krachten De VoorzitterBij de eerste samen stelling van de commissie bedankte Ds. Hulstein. 't Was toen de gespannen tijd van de strijd om de H. B. S. We zijn nu gebonden aan de voordracht, die de commissie opmaakt. De heer HamelinkDe commissie doet toch niets. U, heeft 't zelf gezegd. De Voorz.: We hopen, dat dat straks beter wordt. De heer Nolson 't Is algemeeu bekend, dat de partij van den heer Scheele tegen openbaar onderwijs is. Daarvan hooren er dus geen icdeu in de commissie. De heer de Jager: Dat is een legende, zoo oud als de weg van Kralingen. Wij zijn persoonlijk tegen openbaar onderwijs voor onze kinderen, maar zoolang het er is, moet het zoo goed mogelijk zijn, in 't belang van het kind. Wat de heer Nolson zegt is een leugen. De heer Scheele: De commissie is niet alleen voor t openbaar onderwijs, maar ook voor 't bijzonder. En wij stellen het bezoek op prijs. De heer de RidderEr is getracht een A. R. voor deze vacature te krijgen. Deze heeft echter bedankt. Gekozen worden P.jL. Israel, A. Sprui tenburg en W. H. Ilarmsen. 16. Idem op het Middelbaar Onder wijs. Gekozen worden P. L. Israël en A. Spruitenburg. Als lid van de Financieele commissie wordt gekozen de heer P. v. Cadsand Deze bedankt. Daarna wordt de heer v. d. Ouden gekozen, die ook bedankt De heer de Meijer, daarna gekozen neemt de benoeming aan. 18. Tot lid der Woningbouwvereeniging „Werkmansbelang" wordt gekozen de heer de Ridder. 19. Rondvraag. De heer de Meijer spréékt over de belaugen van Ter Neuzen bij goede verbindingen. Hij vraagt, of de ministers iets positiefs hebben toe gezegd. De Voorz. zegt, dat de ministers hier geweest zijn in verband met de bij Pro vinciale Staten aanhangige plannen. Daarvoor is een hooge subsidie noodig. Laten we echter niet al te optimistisch zijn. We hebben even met den minister gesproken. Over de havens hebben we niet gesproken. Straks gaat er een de putatie naar den minister. De heer de Meijer wijst op het arti kel in de Zeeuwsche Koerier over deze zaak. Hij vreest, dat het geïnspireerd is. De belangen van Ter Neuzen zou den door verwezenlijking ten zeerste geschaad worden. Laten we ophouden met vragen en nu maar eens met eischen bij de regeering komen. Men hecht waarde aan ons bezit, laat men ons dan ook helpen. De heer v. Hasselt is het hiermee eens. De ministers hebben Neuzen links laten liggen. Als ze de verkeersmidde len van Zeeuwsch-Vlaanderen willen be- studeeren, moeten ze in de eerste plaats op 't stadhuis van de grootste gemeente uit. deze streek zijn. De heer Hamelink wijst er op, dat bij de behandeling van de salarissen dei- ambtenaren door den Voorz. verklaard is, dat de werklieden en politie reeds twee jaarlijksche verhoogingen hadden. Met de politie is dit niet het geval. De Voorz. erkent dit en zal liet voor stellen. De heer v. Cadzand wijst op den slech ten toestand waarin de deksels van de riolen in de lste en 2de Verbindingstraat en de Donze- Visserstraat verkeeren. Voor eenige dagen is een paard er met een poot doorgezakt en heeft daardoor een acht dagen kreupel geloopen. De Voorz. zegt voorziening toe. De heer Colsen vraagt of er een ver ordening is op de maximum-snelheid voor auto's en motoren in de kom van Neuzen en Sluiskil. De Voorz de verordening ligt in con cept klaar, 't Komt in orde. 20. De Voorz. sluit de vergadering. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 5 Maart. Johannes Adrianus de Kok, oud 35 j., jm. en Suzanna Johanna Kolijn, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Maart. Adolphus Siraoen, oud 24 j., jm en Pru- dentia Maria Francina van Hecke, oud 21 j., jd. Geboorten. 6 Maart. Cornelia Catha- rina, d. van Marinus de Bruijue en van Cornelia üieleman. Overlijden. 3 Maart. Maria de Smidt, oud 84 jwed. van Michiel Klaassen. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat bon No. 24 der Rijks- suikerkuart geldig is van Maandag 15 t/m Zondag 21 Maart 1920. Ter Neuzen, 12 Maart 1920. De Burgemeester voornoemd, .1. IIUIZINGA. PREDIKBEURTEN. Y Heden werd ons door Gods goed heid een Zoon geboren. G. GOÜDKADE. P. I). GOUDKADE—Koelmans. Boskoop, 9 Maart 1920. Burgemeester en Wethouders van HOEK vragen PRIJSOPGAAF voor de levering vrij op den wal oj> aan te wijzen plaats aan den nieuwen wes telijken kanaalarm te Ter Neuzen, van van 1—3 c.M. De levering geschiedt op keur vóór 1 Juli 1920. De meting geschiedt op den walde betaling na de levering. Gezegelde biljetten geteekend door den inschrijver en twee borgen kunnen tot en met VRIJDAG 26 DEZER, des voor- ntiddags negen ure, franco op de Gemeente secretarie worden bezorgd. Hoek, 9 Maart 1920. A. WOLFERT, Burgemeester. J. M. DREGMANS, Secretaris. Burgemeester en Wetliou- ders van TER NEUZEN vra gen voor de gemeentewerken een bekwaam op een loon van f21,per week, met vier twee jaarlijksche verhoogingen van f 1.per week. Sollicitatie-stukken inzenden voor den 22 Maart 1920 aan den gemeente bouw meester. Ter Neuzen, 8 Maart 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. te Ter Neuzen. op VRIJDAG 9 APRIL 1920, des namiddags ten I ure, in het Hótel „CENTRAAL" te Ter Neuzen. Punten van behandeling, liggen vanaf heden ter inzage ten kantore der Ven nootschap. Men wórdt herinnerd aan Art. 16 dei- Statuten. Ter Neuzen, Maart 1920. De Directeur, G. F. P. VAN DER PEIJL. Tijdons de verbouwing zijn Winkel en Kantoor VERPLAATST naar Dijkstraat 80. fa. GEBR. RIBBENS. van Westkolkstraat 42, naar C. RIBBENS. Lange Kerkstraat 64, Ter Neuzen. beste adres voor liet VERMAKEN en GARNEEREN van Oude Hoeden. Beleefd aanbevelend. Steeds kunnen we II helpen aan de fijnste die gefabriceerd worden. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van de Wed. DOM. GOOSSENS te Zuiddorpe, op de hofstede van verkoopster, op Donderdag den 18 Maart 1920, des namiddags 1 uur, verkoopen van een groote Schuur, als Gebinden, Posten, Kepers, Ladders, Deuren, Ramen, enz. enz. Betaling Contant. TE Zuiddorpe. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van A. VELLEMAN te Zuiddorpe, in het Café „Centraal" van Mejuffrouw Wed. Th. Moerdijk tc Zuid dorpe, op Donderdag 15 April 1920, des namiddags 2 uur, verkoopen te Zuiddorpe, kadaster Sectie C no. 343, groot 3 Aren 18 c.A. Aanvaarding uiterlijk 1 Mei 1920. Met toestemming van den eigenaar kan in pacht volgen 1 gemet 64 roeden Bouwland. te Arnhem. Kostelooze opleiding tot onderofficier bij de Bereden Artillerie voor jongelieden van 151/3 tot 19 jaar. Aanneming gedurende de maanden Maart en April. Bij aanstelling geniet een onderofficier een jaarwedde van f1250. Vraagt inlichtingen aan den Commandant. ZONDAG 14 MAART 1920. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 91/» en 2 uur Ds. H. v. d. Wal. Sehooudijke 9'/s uur Ds. Goris voorber. ff. Av. en 2 uur Leeskerk. Oostburg 9'/i uur Leeskerk en 2 uur Ds. GoriS. Aardenburg 9'/i uur Leeskerk en G'h uur Ds. Goris Bed. II. Av. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Doopsbediening. Sluiskil 9'/i en 2 uur, Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenboltz. Zaamslag 9 en 2 nur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur Ds. E. Raams. Clir. üeref. Kerk. Zaamslag 9 uur Ds. L. de Bruijne Bed. H. Av. 2 uur, Leeskerk. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/t our, Evangelisatie.

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3