VISSER'S Reclameberichten. v;r~-v - - Uit het Binnenland. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. de Rheinfsch Westfalischo electriciteits- fabrieken in de lucht, 90 arbeiders wer den onder de puinhoopen begraven. Tot dusver heeft men 50 dooden en gewon den geteld.- Wat er in Berlijn zooal gebeurt. Verleden Vrijdag was een bejaarde dame 24.000 mark op een kleine bank gaan ontvangen. Een man die achter haar stond op 't oogenblik, dat zij het geld in ontvangst nam, volgde haar naar buiten en rukte op de Bayrischen Platz plotseling het taschje, waar het geld in geborgen zat, uit haar hand. De dame ging aan 't schreeuwen en de man, die het op een loopen had gezet, werd door talrijke lieden achterna gezet. Hij trok toen zijn revolver en dreigde er zijn achtervolgers mee.. Toen dit niet hielp en hij bijna gesnapt was, bedacht hij een list, Hij deed het taschje open en begon de biljetten links en rechts uit te werpen. De algemeene achtervolging hield op. Mannen en vrouwen, waar- tusschen ook elegant gekleede dames en heeren, wierpen zich op den wegge worpen buit. Slechts een paar mannen en twee politiebeambten zetten den roo- ver na. Toen hij in een huis vluchtte, konden zij hem eindelijk na een revol vergevecht op de trappen aanhouden. Van de 24.000 Mk. had hij er nog 8000 over. De rest was spoorloos verdwenen onder hen die meegeroepen hadden houdt den dief! Tegen dubbel tarief. Rheuraatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu- matiek, Spit, Ischias Spicrverrek- kingen, welke beslist afdoeude is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS. Vlasmarkt. Tot hoe lang Het reeds vóór zijn geboorte beroemde „Economisch Memorandum" blijkt nu een doodgeboren kindeke te zijn. Niet de „geest ran Londen" maar die van Parijs is in dit met spanning ver wachte document gevaren, met het na tuurlijk gevolg, dat het niets meer be- teekent voor den algemeenen opbouw van Europa, Centraal Europa, dat het meest be hoefte heeft aan hulp, krijgt niets dan mooie praatjes en beloften maar van een leening speciaal aan Duitschland is niet .eens sprake. Wel wordt in het algemeen aangekondigd, dat landen met lage valutastand van grondstoffen zullen worden voorzien en dat de som die Duitschland als schadevergoeding moet betalen zal worden vastgesteld. Van ontwapening wordt gerept, zeker, maar alleen van ontwapening in Rusland en de Donaulanden Iets wat wel aardig te pas komt nu geruchten gaan over een bolsjewistisch offensief in Westelijke richting De Fransclien vonden, dat het memo randum in zijn eerste lezing te veel rook naar Keynes, den bekenden Brit- schen criticus van liet Versailler Verdrag. Maar zij kunnen nu gerust zijn. De Fransche haat en de Fransche angst ten opzichte van Duitschland zegevierden opnieuw. Keynes blijft nog een poosje op den achtergrond. Tot hoe lang Niet erg vleiend. De Sjeik ul Islam heeft een oproep tot alle Mohammedanen gericht, waarin hij hen waarschuwt tegen het bolsje wisme. „De bolsjewisten", zegt hij, „zijn moor denaars, dieven en bedriegers. Zij zijn de |beulen van de menschheid. Geen enkele Mohammedaan kan hun wandaden goedkeuren. De islam wil voor zijn ge trouwen geluk, welvaart en rust. Daarom moet het Khalifaat het bolsjewisme, dat het grootste gevaar is dat de wereld en de menschheid ooit heeft bedreigd, aan de kaak stellen." Gereformeerd en bolsjewist P Ziehier 'n bericht uit Hongarjie Het Gereformeerde Kerkbestuur te Boedapest heeft met algemeene stemmen besloten, oin Garbai, de president van de radenrepubliek, en Kunfi, Jaszi en Fenyes volkscommissarissen, wegens hun misdrijven jegens godsdienst en va derland uit de kerk te verwijderen. Natuurlijk behooren zulke elemen ten niet in een Gereformeerde Kerk tej huis. Maar we zouden er toch weieens nadere bijzonderheden over willen we ten. Romantisch. 't Lijkt iets van een bioscoop of dub beltje-roman, maar 'tis echt gebeurd, zooals de kinderen zeggen.? In een goederenwagen, die te Ham burg klaar stond om naar Denemarken getransporteerd te worden, stond een groote doodkist. Een man, in het zwart gekleed, een Imogen hoed op, hield de wacht. Hij keek met een biddersgezicht en iedereen die hem zag, had medelijden met hem. Hij, die zoo leedmoest wel veel gehouden hebben van den doode. Een werkman, die de kist had helpen dragen, deelde aan de douane-ambtena ren mee, dat hij de vracht erg zwaar had gevonden, verdacht zwaar De kist werd, niettegenstaande liet protest van den treurende, opengemaakt. En men vond er geen doode in, doch goud en zilver 'n Goed voorstel. al komt het van een socialist Minister Vandervelde in België, heeft een wetsontwerp ingediend, waarbij de entree voor de bioscopen verboden wordt voor kinderen beneden 16 jaar. Laat desnoods voor hen afzonderlijke, scherp gecontroleerde films draaien na- tuur-tafereelen en dergelijke stukken, maar de „drama's" enz. zijn voor hén nog geen kost, trouwens, voor de ouderen evenmin. Huwelijk en woningnood. In het „Berliner Tageblad" staat de volgende advertentie: „Voor onze nicht, wees, uit goede Joodsche familie, in de dertig, sympa thieke verschijning, zindelijk en degelijk, zoeken wij een levensgezel met vaste positie. Bruidschat 25.000 mark alsme de de ouderlijke goedingerichte woning met 4 kamers". RUILHANDEL. Als jongens lazen we er al van Wanneer schepelingen uit beschaafde landen ergens in streken kwamen, waar de inboorlingen met de zegeningen der beschaving nog geen kennis hadden gemaakt, dan konden ze voor geld niets verkrijgen. Geld had voor die lieden geen waarde. Wat zouden ze er mee doen Ze hadden soms liever een snuisterij van een paar dubbeltjes dan een blinken den rijksdaalder, waarvoor ze in hün land toch niets koopen konden. Men behielp zich dan mot ruilhandel. En als jongens jeukten ons de vingers, wanneer we lazeu, wat men den schepe lingen soms bracht tegen inwisseling van kleurige kralen en dergelijk goed. Welnu, die tijd keert terug. Thans in het door den oorlog geheel ontwrichte Europa: „ruilhandel" is 't eeuige middel wat er overblijft, nu door de onmogelijke „valuta" het uitdrukken der waarde, wederzijds, in geld on- doeulijk werd. 't Is de eenige uitweg, die open is. En zoo lazen we dan in een jaarbeurs- verslag van een zuivelfabrikant, die boter en kaas verkocht heeft tegen de levering van piano'sNatuurlijk wil hij daarmee niet zijn fabriek opvroolijken, maar zal hij ze zoodra mogelijk weer tegen goede Hollandsche guldeus van de hand doen. 'n Lastige wijze van zaken doen Ongetwijfeld, doch wat zal men De nijverheid móét spuien en de handel contracteeren, anders loopt alles vast. Dat voelt thans iedereen. De president van de NedeJlandsche Bank, mr. Vissering, heeft zich zelfs, in eigen persoon, ter jaarbeurs bij ver schillende deelnemers omtrent de moge lijkheden van internationaal ruilverkeer vergewist. Men spreekt er van, dat er wellicht een afdeeling van de Neder- landsche Bank in 't leven zou geroepen worden mot het oog op dit verkeer. Bij gebrek aan brood, eet men korstjes van pasteien, zegt het spreekwoord. En in een tijd als déze neemt men wel zéér buitengewone middelen te baat. Als ze maar helpen mogen (Uitkijk). BESTEDELINGEN. Ze hebben niet eens een naém Voorloopig zijn ze niet anders dan een letter Zoo kwam te Amsterdam voor den rechter de directeur van het Stadsbeste- delingenhuis vertellen. Zeven a acht kinderen had bij in zijn inrichting, zóó van alles en allén veria ten, dat niemand er zelfs ook maar do namen van kent, waarom hij ze een letter heeft gegeven, waarmee ze voorshands worden aangeduid. Schreit daar het hart niet bij Niet minder dan 280 kinderen zijn er in dat huis opgenomen, voor wie niemand ter wereld meer zorgt. Soms niet zorgen kan. Vaak ook niet zorgen wil. 't Geval, waarvoor de directeur was opgeroepen, gold een man, die van 30 tot 40 gulden 's weeks verdiende en desniettemin z'n vier kinderen met 'n „Bonjour! 't ga je goed!" op de stoep van 't Bestedelingenhuis zette niet meer naar hen omzag en beslist weigerde ook maar 'n cent in hun onderhoud bij te dragen. „De gemeenschap moest maar voor de kinderen zorgen", is zijn standpunt, dat naar de directeur zei -r thans veel vuldig ingenomen wordt. In Engeland, meen ik, kent men voor dergelijke gevallen zoo iets als een tuch tiging met de „kat", ze zou bij wezen lijken onwil en ontaarde, moedwillige verlating ook in ons land aan te bevelen zijn. 'n Dier zorgt nog voor zijn jong Hoe diep moeten dan zulke menschen niet gezonken zijn. (Uitkijk). DE NIEUWE SPOORWEGDIENST REGELING. Naar de „Msb." verneemt, zal 1 Juli a.s. op de Nederlandschc spoorwegen een nieuwe dienstregeling worden ingevoord, waarbij het aantal reizigerstreinen met 25 zal worden uitgebreid. NIEUWERWETSCH CHRISTENDOM. De letterkundige A. J. Hoogenbirk dichtte in het weekblad „Timotheus" als volgt De Christenheid in ouden tijd Kwam saam tot bidden, spreken, hooren, [zingen, De Christenheid van onzen tijd Komt saam in toon- en zangvereenigingen. Zij vindt haar Evangelium In 't Christelijk oratorium, Geen samenkomst wil meer gelukken, Zoo niet ee.n zangkoor aan komt rukken. En zoo uw arbeid slagen zal, Zorg dan voor klank- en zanggeschal Straks zetten ze dat lokt publiek Den heelen Bijbel op muziek. Zoo huwt de godsdienst met de kunst, 't Kan zijn, maar ik vrees, dat bij zulk [paren. Geen der verbond'nen wel zal varen. Dat is geen huw-lijk in Gods gunst Een vroomheid, die slechts boeit bij zang [en spel en snaren Dat is wel godsdienst op zijn dunst Ds. J. van der Linden, Geref. predikant te Den Haag, meent dat deze dichter het pakkend juist gezegd heeft en voegt er aan toe: „Het nieuwerwetsche Chris tendom is godsdienst met iets, wat de zinnen streelt, er bij. Vermenging van godsdienst en wereld, godsdienst en mu ziek, godsdienst en mammondienst". DE „KNOKPLOEG" AAN HET WERK. 'n Ooggetuige schreef verleden week in de „N. R. C." „Hedenmiddag ongeveer 51/* uur- speelde zich bij aankomst van het veer- bootje aan de Veerhaven het volgende stukje af Terwijl de paar honderd passagiers seccessievelijk het bootje verlieten, be gon een aantal stakers, dat de veer boot l]ad opgewacht, een wilde jacht op eenige werkwilligen, met het resul taat, dat één dezer in handen viel der boosdoeners en geweldig gotrapt, ge stompt, ja zelfs aan de haren getrok ken werd. Het opdringen van beter denkend publiek zal wel de oorzaak zijn geweest, dat de bloedend verwonde man het hazenpad kon kiezen. Dat is de „vrijheid" in Nederland. Met steeds meer nadruk dringt zich de vraag naar voren, of er dan werkelijk geen middelen zijn om aan die tyrannic eener niets ontziende minderheid een einde te maken DE VIERDE JAARBEURS te Utrecht, behoort weer tot het verle den en er wordt op haar nu juist niet erg gestoft. 't Bezoek was, eerlijk gezegd, niet groot. De eerste week zelfs bepaald dun. De tweede week haalde nog wel wat op, maar er was nu letterlijk geen enkele dag, dat men zeggen konhei loopt storm. Wel waren er dagen, waarop de klacht moest luiden Wat blijft het leeg. Nu is het waar, dat 't succes van zoo'n jaarbeurs niet zoozeor in de kwantiteit, doch in de kwaliteit der bezoekers zit. Beter één kooper, dan honderd kijkers. Een feit is 't echter, dat de meeste afdeelingen ook op 't aantal koopers en de grootte der orders niet roemen kunnen. En een der verslag-schrijvers die blijk baar z'n best wil doen, om van de jaar beurs nog zooveel mogelijk goeds te zeg gen, laat zich aldus hooren „Het is onmogelijk, nu reeds aanstonds de balans van de beurs op te maken. Dat zal pas kunnen geschieden wanneer men over omzetcijfers beschikt en ook dan nog zal het overzicht niet volledig zijn, omdat de resultaten van een jaar beurs nu eenmaal niet precies in cijfers zijn voor te stellen. Het zaad, dat op de jaarbeurs wordt uitgestrooid, draagt in vele gevallen eerst later vrucht". Dat is een troost, voorzeker, 't Is alleen een schrale troost. Ook de uitkomsten der jaarbeurs zijn o.i. een bewijs, dat we aan een kentering ten kwade toe zijn en dat zij groot onge lijk hebben, die in de abnormale maan den na den oorlog meenen gingen, dat een gouden tijd was aangebroken. Er kan nog veel ten goede keeren Als men ophoudt met stakengeen onzinnige loonsverhoogingen afdwingt als de werkgevers zich tevreden stellen met een matige winst en als allen hun beste krachten geven, om het vaderland door een moeilijken tijd heen te helpen. STAATSCOMMISSIE SOCIALISATIE. Naar de Volkskrant uit goede bron verneemt, zal de in te stellen Staatscom missie ter bestudeering van de socialisa tie zijn samengesteld als volgt Prof. Mr. Dr. W. H. Nolens, voorzitter prof. Mr. Dr. G. W. J. Bruins, hoogleer aar aan de Nederlandsche Handelsschool te RotterdamD. Croll, oud-voorzitter van het Kon. Nederlandsch Instituut van ingenieurs; Mr. I'. S. Gerbrandy, Anti- Rov., lid van Gedeputeerde Staten van Friesland; J. ter Ilaar Jr., lid van den gemeenteraad van AmsterdamHenri Hermaus, lid van de Tweede Kamer; A. J. Jurgetis, lid van de Eerste Kamer Mr. H. P. Marchant, lid van de Tweede Kamer; Mr. J. R. H. van Schaik, lid van de Tweede Kamer; C. Smeeuk, Anti- Rev. lid van de Tweede KamerC. Stork, industrieel te HengeloMr. M. W. F. Treub, lid van de Tweede Kamer W. de Vlugf, Anti-Rev. Wethouder van Amsterdam Prof. I. P. de Vooys, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te DelftDr. Th. van der Waerden, lid van de Tweede KamerF. M. Wi- baut, Wethouder van Amsterdam. Secre taris is Mr. Kortenhorst, advocaat te Amsterdam. BUITENGEWONE DEPUTATENVER- GADERING. Naar aanleiding van de eerlang aan hangig te maken grondwetsherziening heeft het centraal comité van anti-rev. kiesvereenigingen een buitengewone De- putatenvergadering bijeengeroepen tegen 13 April e.k. in de groote zaal vau „Tivoli" te Utrecht. Aan de werkzaamheden gaat de ver kiezing van een Isten voorzitter en een 2den voorzitter /an het centraal comité vooraf. Zooals men weet was aan den lsteu en 2den voorzitter, de heeren H. Colijn eu Prof. Mr. P. A. Diepenhorst, een tijdelijke opdracht als zoodanig ver strekt. Tevoren dient echter het centraal comité aangevuld door de kiesvereeni gingen, die te voorzien hebben in de keuze van twee leden en 4 leden-plaats vervangers. Vóór 24 Maart e.k. dient aan het bureel van het centraal comité, N.Z. Voorburgwal 5860 te Amsterdam, opgave gedaan van de zes namen, waarop het hoogste steuimenaantal werd uitge bracht, met vermelding van het getal stemmen door eiken eandidaat verkregen. De Deputaten-vergadering zal zich ver der bezighouden met de bespreking en vaststelling van de conclusiën ten op zichte eener grondwetsherziening. TER NEUZEN, 12 Maart 1920. Woensdag j.l. vergaderde alhier in lokaal Bethel de Afdeeling Zeeland van den Bond van Ambtenaren bij 's Rijks belasting op Chr. grondslag. Om 10 uur voorm. opende de voor zitter, de heer F. Elders te Ter Neuzen, op de gebruikelijke wijze de drukbe zochte vergadering. In zijn openingswoord werd de jongste salarisverhooging dank baar gereveleerd en den arbeid vanJBond en Regeering herdacht. Aangespoord werd tot blijvende gehoorzaamheid, de bron der ware kracht, terwijl met het oog op de woelige dagen en velerlei opstand tegenwoordig, waarin men zoo veel trouweloosheid en arbeidsvrees ziet, tot ambtsijver en trouwe plichtsbetrach ting werd opgewekt. Als nieuwe leden waren sedert de vergadering in November j.l. toegetreden de Keeren J. Noom, A. de Maker, A.M. Tramper, G. Dokter, L. de Hullu, M. Quist en J. Verhagen, respect, wonende te Ter Neuzen, Sas van Geut, Meliskerke, Clinge, Sluis en Hansweert. De voorstellen der andere afdeelingen werden breedvoerig besproken en hier en daar amendementen aan toegevoegd. De aftredende leden van het Hoofd bestuur vau den Bond de heeren F. Elders te Ter Neuzen, J. Kooijman te Delft, J. Kroeze te Rotterdam en G. Zigterman te Tegelen werden opnieuw met algemeene stemmen eandidaat ge steld. Tot afgevaardigden ter Bondsvergade ring in April te Utrecht te houden wer den gekozen de heereu F. Elders eu J. van Beveren te Ter Neuzen, tot plaats vervanger de heer K. Dekker te Vlis- singen. Tot penningmeester der Afdeeling word gekozen de heer J. Snoodijk te Borssele, zoodat het Bestuur thans als volgt is samengesteld F. Elders, Voorzitter, L. C. Michielsen, Secretaris, J. Snoodijk, Penningmeester en J. van Beveren, Al gemeen Adjunct. Als leden der Commissie van geschillen weiden de aftredende leden de heeren J. Koerselman en K. Bisschop te En schedé en de heer J. B. Dijken te Olden- zaal 'opnieuw gecandideerd. Het was een werkvolle, aangename, geestdriftige vergadering, die om half drie uur namiddags gesloten werd. Sedert de vorige opgave is bij den Penningmeester van het Ter Neuzensch comité tot leniging van den nood te Weenen ingekomen: 7 Maart 1.1. gevonden in de collecte der Ger. Kerk f3.50. 10 Maart 1.1. gevonden in de collecte der Ger. Kérk f7.50. Gisteren werd door notaris Dreg- mans geveild de vlasfabriek aan het kauaal alhier. Kooper werd de heer W. Dioleman Pz. te Axel voor f 26000 -f- f 1200 boomprijs. Onze plaatsgenoot, de heer D. Scheele P.Jzn. ontving een beroep van de Geref. kerk te Pieterburen (Grom). Hoek. Aan de inrichting „Kinderzorg" te Middelburg, waar zoovele Zeeuwsclie kinderen worden verzorgd, zijn door iemand uil onze gemeente ten geschenke gegeven drie honderd vijf en twintig eieren. *Zaamslag. Woensdagavond hield de Christel, zangvereen. „Asaf" te Axel een uitvoering in de Ned. Horv. Kerk alhier ten bate van het tehuis „Kinderzorg" te Middelburg. Axel. In de Dinsdag gehouden verga dering van den gemeenteraad werden verschillende ingekomen stukken voor kennisgeving aangekomen. Bij stemming werd bepaald een leegstaande noodwo ning te verhuren aan L. F. Kaijsen Voorstellen van B. en W. tot wijziging gemeentebr grooting 1919 tot aangaan van een leem'ng van f 17000 voor automatische lantaarnont steking tol aangaan van een leening, groot f 20,000 voor kasgeld voor de gasfabriek tot bepaling van den gasprijs| voor straatverlichting op f 4200 en tot wijziging vau art. 4 der veror dening overeenkomstig art. 114bis der gemeentewet werden alle m. a. s. aan genomen. Een verzoek van dhr. Gilijamse om afwijking der bouwverordening werd aangehouden. Besloten werd tot wijziging der be grooting Alg. Armbestuur. Een verzoek van dhr. P. I. Scheele om vergunning tot plaatsing van een zonnescherm werd ingewilligd. Afwijzend werd beschikt omtrent het verzoek om adhaesie aan het adres van Schagen. Idem omtrent (het verleenen van bij drage aan den Ned. Politiebond voor vakonderwijs. De jaarwedde van J. Platteeuw als omroeper en vischafslager werd gebracht van f10 op f 20. Die van de gemeenteveldwachtersjwerd bepaald op minstens f 1200 en hoogstens f1500. De verordening op de winkelsluiting werd ingetrokken, doch het verzoek van de vereeniging „Sta Pal" werd afgewezen. Tot grafdelver werd gekozen met 6 stemmen G. A. Jonkman, tegen 4 op C. van Bendegem en 1 op W. P. van Meurs. Het kohier der Hondenbelasting werd bepaald op f547. (Ax. C.) Te Axel is definitief opgericht een winkeliers-vereeniging onder den naam van „Plaatselijk Belang". Het doel dezer vereeniging is, de belangen van den win kelstand zooveel mogelijk te bevorderen, o.a. door te trachten het venten door vreemdelingen zooveel mogelijk te be perken en door het aanleggen van een lijst van w anbetalers het aantal oninbare posten zooveel mogelijk te verminderen. De contributie bedraagt één gulden per jaar. Het bestuur bestaat uit de heeren K. J. Goslinga, voorzitter, J. C. Vink, vice-voorzitter. C. Smies Mz., secretaris, L. P. Bakker, penningmeester, G. S. Blankert, I,. Hemelaar, M. van den Ouden, C. P. Provoost, F. G. van Tatenhove en J. M. Verbruggen. Aan den gemeenteraad van Axel is door de vereeniging reeds een adres verzonden om Oneerlijke con- curentie tegen te gaan, terwijl liet in het voornemen der vereeniging ligt, om zich tot dat doel ook te wenden tot den Minister. „M. Crt." Sas van Gent. In het naburige Selzaete werd gisterochtend in de suikerfabriek Tijdgat een ketel verplaatst. Door het breken van een haak kantelde het go- vaarte en verpletterde drie werklieden. Een raadslid failliet. De heer M. A. Maljuars, lid van den gemeenteraad van Middelburg eu ver tegenwoordiger van den middenstand is door do rechtbank aldaar in staat van failissement verklaard. De jongste wij ziging van de gemeentewet'laat echter toe dat een failliet verklaarde lid van den raad blijft. Nieuwerkerk. Zaterdagmiddag geraakte een auto, die per spoorboot uit Goes was gekomen en bestemd voor een in woner van Nieuwerkerk, op den weg tussehen Kapelle en deze gemeente in brand. De twee inzittenden konden nog zonder letsel het voertuig verlaten en wisten niet beter te doen dan het in een sloot te laten loopen. Later heeft men met veel moeite do uitgobrande auto op den kant getrokken en naar het dorp gebracht. Goes. .De georganiseerde Christelijke eu neutrale arbeiders hebben een ver gadering gehouden om een besluit te nemen inzake de loonkwestie. Gevraagd werd 75 ct. per uur, terwijl het bestaande uurloon was 45 ct., dus een verhooging van 30 cent per uur. De patroons wilden 65 ct. per uur geven, waarop men eerst niet wilde ingaan. Thans hebben de arbeiders (timmer lieden en metselaars) besloten het aan bod der patroons te aanvaarden, en is het loon dus geworden 65 cent per uur, met 45 arbeidsweek en vrijen Zaterdag middag. Wandelende schuren en klare jenever. Het „Eindh. Dagblad" vertelt uit Uden, in de binnenlanden van Brabant o.m. „Het vi-rplaatsen van groote boeren schuren gaat het hier heel eigenaardig in z'n werk. De timmerman verbindt kap en wanden nog eens stevig aan el kaar, op halve manshoogte worden er draaghouten in bevestigd, met een 70

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2