VISSER'S Reclameberichten. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Gemeenteraad van Ter Neuzen. VERTREK WEGENS BELASTING DRUK. Het Tweede Kamerlid Juten is ter oorc gekomen dat nu reeds verschillende Nederlanders, bezitters van groote ver mogens, althans genietende groote in komsten, ons land verlaten en zich in het buitenland, met name in België, metterwoon vestigen, om onzen belasting druk te ontgaan. WIE WIND ZAAIT Uit de Amkterdamsche arbeidstoe standen Bij drie werkgevers in het transport bedrijf waren naar „Het Volk" be ticht 'n 25-tal „vrijen" werkzaam, die t in de politiek met Wijnkoop c.s. houden, naast een 600 „modernen". Hoeveel „christelijken" wordt niet gemeld. De vijfentwintig gingen staken. Vanwege '11 eigengemaakten looneisch. Enfin, dat stond hun vrijmaar wat hebben ze nu gedaan Zij „bevalen" ook de anderen, de zooveel honderden die daartoe geen enkele reden hadden die werkten op door hen zelf vastgestelde en door de patroons aanvaarde voor waarden, dat ook zij staken zouden. Die hadden daar geen zin in. Toen haalden 't is nog altijd „Het V olk", dat we naspreken de vijfen twintig er de „knokploeg" van hun Fe deratie bij, waardoor de doorwerkers met geweld tot staken werden gedwon gen. „Het Volk" is heftig verontwaardigd. Wij zijn 't met dit blad. „Het Volk" spoort aan „Er tegen in!" Dat zeggen wij ook Dóórwerken zich niet laten dwingen tot staken, als men meent te moeten werken. Maar wij zeggen nog iets Wie riepen indertijd in Den Haag over de christen-arbeiders uit: Slaat ze de hersens in zónder dat er door bestuur of vergadering één woord van protest werd geuit Kan 't ook zijn, dat wie wind zaait, storm oogsten zal Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame Werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzeuding bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAUL v. SLUJS. Vlasmarkt. EERST VOORSCHOT - DAN STAKEN. Men deelde aan „DeN. Vorstenlanden" het volgende grappige verhaalde mede Op een plaats op Java, die wij maar niet zullen noemen, kwam een inlandsche werkman bij zijn toe wan (patroon) per missie te vragen om een vergadering van de Sarakat Islam te mogen gaan bijwo nen. Op de vraag van den toewan, waar voor die vergadering was belegd, ant woordde hij zonder omwegen, dat er gesproken zou worden om te staken. „Ozeide de toewan, dat is prachtig, je weet dat wanneer jelui staken, jelui geen cent meer van mij krijgen. Weet je wat, jelui moeten naar dén voorzitter van de Sarakat Islam gaan om een maamd voorschot te vragen". Dat vertelde de man aan zijn collega's ne geen uur daarna begaven zich dertig man naar den voorzitter, om een maand voorschot te vragen. Wat, zei do voorzitter, voorschot Maar ik heb er geen geld voorl Dan, zeiden de aspirant-stakers, dan staken wij niet. TER KEUZEN, 6 Februari 1920. Gisteravond hield do Antirevolutio naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een algemeene vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een nadeelig saldo van f 44,45 is, waarvan echter ter vergadering door een lid f 5, ter aanzuivering werd geschonken. De bespreking van de voorstellen Deputaten-Vergadering en de benoeming van een afgevaardigde ter Dep.-Verg. werden uitgesteld tot een volgende vergadering. Als bestuursleden werden herkozen II. Koelmans, L. de Feijter en H. v. Houten. Als afgevaardigden naar het Prov. Comité werden benoemd D. Scheele en H. v. Houten. Een zeer geanimeerde bespreking werd nog gehouden over de vraag, of vrouwen zullen worden toegelaten als lid der kiesvereeniging. De beslissing werd uitgesteld. Eenstemmig sprak de vergadering zich uit tegen het laten optreden van sprekers of spreeksters op staatkundig terrein, door één of meerdere leden der kies vereeniging. Zulks naar aanleiding van een mededeeling, dat de Geref. Kerk door een lid der kiesvereeniging was aangevraagd, om Mevr. Buijzer—Klein er te laten optreden. De vergadering was flink bezocht, Door het bestuur der Chr. school Jozinastraat alhier, werd aangesteld als bezoldigd secretaris-penningmeester de heer H. D. Bol. Genoemd bestuur bood den heer D. H. Littooij Az., die zes jaar als secretaris van deze Vereeniging was werkzaam geweest, tot aandenken een vulpenhouder aan. Heden werd alhier in het hotel „den Arend" door den architect L. de Bruijne aanbesteed het bouwen van een woonhuis in de Burgemeester Geillstraat. Ingeschreven werd door de heeren P. J. Rijnberg voor f11780, W. P. Nieuwelink voor f11497, Gebr. Nieuwe- link (Hoek) voor f 11000, P. L. Boogaard voor f 10995, J. Elfrink voor f 10244. Sedert de vorige opgave is bij den Penningmeester van het Ter Neuzensch comité tot leniging van den nood te Weenen, ingekomen van: don gemeentewerkman te Zaamslag f 1. Mejuffrouw A. de L. de opbrengst van door haar verkochte bloemen op het bal- masqué der vereeniging „Onder Ons" f 16.06. *Hoek. Zaterdag 31 Jan. j.l. hield de Christelijke Werklieden vereeniging „Bidt en Werkt" te Hoek (Knol) haar jaar vergadering in de Christ, school op de Knol. De voorzitter, J. v. Alten, opende de vergadering met het zingen van Ps. 256 en gebed, en las een gedeelte van 1 Sam. 17 voor. Daarna bracht de secretaris verslag uit over het afgeloopen jaar. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten f 495.60 hadden be dragen, terwijl de uitgaven (ook uitkee- ring bij ziekte) f 182,27 bedroegen. Het ledental klom tot 65. Er zijn 5 donateurs. De financieele toestand, een batig saldo van f313,33, is dus zeer gunstig te noemen. Enkele leden gaven een bijdrage tot op wekking en stichting. Daarna trad op de heer L. van Vliet, van Westmaas, met een rede over„Onder eigen banier." Met gloed werd gewezen op de plicht zich aan te sluiten bij een Christelijke Werklieden-organisatie. Enkele vragen werden welwillend beantwoord. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voor zitter de vergadering. Gezongen werd nog Ps. 84 3, en de spr. ging daarna voor in dankgebed. De collecte voor de Chr school bracht f 5,35 op. Welvoldaan keerden de aan wezigen huiswaarts, 't Was een gezellige en leerzame vergadering. Moge de Vereen, zoo voortgaan, en groeien in ledental. Er zit activiteit in de jonge Vereen, op de Knol. Moge dat zoo blijven Nu van verschillende zijden pogingen worden aangewend om en te Oostburg en te Axel te komen tot oprichting van een neutrale Rijkslandbouwwinterschool, worden van Katholieke zijde reeds po gingen aangewend, om do bestaande plannen ten uitvoer te brengen door een Katholieke Landbouwwinterschool in Z.-Vlaanderen te stichten, b.v. te Hulst Dii.sdag werd ten overstaan van notaris Dregmans te Axel, geveild, de goederen onder de gemeente Hoek, ten verzoeke van de familie Bakker, aldaar, welke zijn toegewezen aan P. van Dix- hoorn te Hoek voor de som van f 1475. Tot hoofd der Chr. school te Sluis (vacature-Visser) is benoemd de heer J. Anthonisse, onderwijzer aan de Chr. school van Volksonderwijs te Zaamslag. Door de politie te Axel is in ver zekerde bewaring gesteld D. N., huis vrouw van H. W. te Kijkuit, gemeente Axel, verdacht van diefstal van eene belangrijke som gelds bij één barer büren. Hengstdijk. Als een zeldzaamheid zij vermeld dat bij den landbouwer E. v. E. een varken achttien biggen ter wereld bracht. Misdaad? Bij het station te Middelburg is het verminkte lijk gevonden van een 32-jari- gen gehuwden man uit Arnemuiden. Zitting van 29 Jan. 1920. VoorzitterDe edelachtbare heer J. Huizinga. Aanwezig alle leden, behalve de heeren de Meijer en Geensen. De heer Scheele zegt, dat de beide moties Hamelink op wantrouwen berus ten. Hij bewijst niets, vermoedt en ver onderstelt maar raak. Hij moest echter niet zoo'n groote bek opzetten, want zelf is hij ook niet zonder fouten. De kolengeschiedenis bewijst dit. Hamelink moest niet zoo kinderachtig gevoelig zijn over een Ingez. Stuk. „Het Volk" én „De Baanbreker" durven heel wat meer aan. Die sleuren iemand liefst in de moddei, roeren geducht de groote trom over kleinigheden, alles om politiek voor deel. Zóó meent men dan 't publiek te winnen, voor 't zoozeer geprezen socia lisme. Hamelink meene dan ook niet, dat we door z'n hard brullen, ons van de wijs laten brengen. We gaan kalm onzen gang. Mevr. Duiker is het niet met van Hasselt eens. Ten hoogste kunnen de 63 op de lijst staanden aangesloten worden. Misschien niet eens alle. Hier is dus wel van uitbreiding sprake. Spr. zal niet meer op 't door Scheele gesprokene ingaan. Diens socialistenhaat is toch zoo groot. Spr. heeft echter het Christ, beginsel niet aangevallen. Ze wilde samenwerking. De toon van Scheele is prikkelend. Als er een voorstel van ons komt, is hij er reeds daarom tegen. Spr. zou graag de lichtkwestie uit de Raad verwijderd zien. Noodzakelijke dingen worden er door uitgesteld. De zaak zit echter aldus Meeuwsen vroeg Duiker de installatie aan te leggen. Men kwam het overeen voor een zekere som. Toen werd Meeuw sen op het kantoor bij v. d. Lubbe ge roepen, en hem gezegd: Als Duiker je installatie aanlegt, krijg je geen licht. Als je 't door mij laat doen, dan nog dezen winter. Wat' v. d. Lubbe doet, is broodroof plegen. De heer HamelinkWethouder van Hasselt heeft mij verzekerd, geen onder zoek te zullen instellen naar de meter historie. Nu verspreekt hij zich echter, want 't blijkt, dat hij thans de naam der firma kent, die de meters doorzond en bericht daarvan stuurde. De Voorz. zegt, dat Hamelink geen kwaad moet veronderstellen, waar dat niet is. Dit eindelooze lichtdebat houdt noodige zaken tegen. De heele middag is er weer mee zoekgebraeht. Spr. heeft den heer Hamelink gister ten sterkste ontraden, er weer opnieuw over te be ginnen, vóórdat het rapport klaar is. Hamelink meende echter het wel te moeten doen, en begon al vast met een heele rede en een tweetal moties. Was 't niet beter geweest te vragena. Zijn B. en W. liet in de kwestie Meeuwsen met v. d. Lubbe eens? en b. Wat weet u van de meterhistorie Dan was de zaak kalm verloopen. Burg. en wetli. hadden op de eerste vraag neen geant woord en de tweede toegelicht. Nu zitten we met 2 moties en een toelichting er op. Burg. en weth. hebben v. d. Lubbe bericht, het niet met hem eens te zijn. Daarop is geen bevredigend antwoord gekomen. Nu is er een tweede schrijven van^ burg. en weth. naar hem gegaan. e gaan ons echter niet direct bij de directie beklagen. Eerst moet de betrok ken persoon gelegenheid hebben zich te beteren. Dat had Hamelink moeten be denken. Is er bij v. d. Lubbe niets te bereiken, dan zullen burg. en weth. niet aarzelen, zich tot de directie te wenden. Wat wethouder v. Hasselt betreft, deze heeft geen onderzoek ingesteld, zooals Hamelink meent. Spr. hoorde van de historie en heeft toen v. d. Lubbe bij zich geroepen. Om 't, belang dei- zaak liet hij ook wethouder Geelhoedt halen. v. d. Lubbe toonde toen 26 of 21 labels, waarop datum van afwerking, van verzending en no. van den meter gestempeld waren. Daaruit bleek, dat tusschen 23 Sept. en 27 Nov. deze meters voltooid zijn. Do laatste werd 27 Nov. ingepakt. Dus waren ze toen in Duitsch land en niet hier. Uit de brieven, rekeningen en het copieboek bleek, dat v. d. Lubbe gelijk had. Als bij al deze bewijzen v. d. Lubbe ons toch nog om den tuin zou leiden, ja dan is samen spreking onnoodig. Het copieboek is echter een overtuigend bewijs. Later vond v. Hasselt ons onderhoud goed. Uw moties kunnen dus als volmaakt overbodig, achterwege blijven. Deze 27 Waar zijn de rest -moet nog U zei het net waren de rest van een zending van 120 meters. De heer Hamelink andere dan De VoorzitterDe volgen, zei ik. De heer Hamelink andersom. De Voorzitter: Dan vergiste ik mij. De heer Hamelink zou graag weten met welk vervoermiddel de meters ge komen zijn. Niet met de Provinciale boot. Tusschen 6 en 10 Jan. waren er geen beurtschippers. Als ze met de Braakman gekomen waren, moesten ze op 6 Jan. al ingeladen zijn, Spr. voorziet, dat z'n moties toch in de papiermand gaan. 'tKomt spr. verdacht voor, dat de wothouder den Voorzitter niets ver teld had. Dan moet echter een ander lid der Commissie het gedaan hebben. De Voorzitter Als mij iets meegedeeld wordt, behoef ik u niet te zeggen, wie het mij vertelde. Mevr. Duiker meent, dat de Voorzitter Hamelink had moeten roepen bij het onderhoud met v. d. Lubbe, en keurt het af, dat v. Hasselt de zaak niet wilde onderzoeken. Spr. houdt vast, dat er- hier uitbreiding is. Weth. v. Hasselt bestrijdt dit. Er is van geen uitbreiding sprake. De methode deugt niet. Wanneer Hamelink echter voortgaat met achter spr. rug te kon kelen, dan krijgt hij van spr. geen antwoord meer. De heer Scheele Dan heeft hij net z'n zin. Dan constateert hij maar raak 9. Herziening salarissen secretarie personeel. Burg. en weth. stellen de volgende regeling voor Voor den commiesminimum f 2200 na 3 j. d. f2350; na 6 j. d. f2500; na 9 j. d. f2650; na 12 j. d, f2800; adj. commiezen respectievelijk f 1800 f1900 f2000 f2100 'f2200; klerken der le klassef 1200 f 1300 f 1400 f 1500 - f 1600 klerken der 2e klasse f900 f975 f1050 f1125 f1200; Schrijvers f700 f750 f800 f850 f900, De heer Nelson is het mol deze voor gestelde regeling niet eens. De laagstbe- zoldigden worden niet afdoende geholpen. Spr. stelt voorschrijvers 800 875 950 1025 1100;' klerk (2de kl.) 1100 1175 1250 1325 1400; klerk (1ste kl.) 1400 1500 1600 1700 1800. Vervolgens volgens het voorstel van burg. en weth. De Voorz. zegt, dat burg. en weth. zich niet tegen dit voorstel verzetten." Mevr. Duiker: Toen wij verklaarden, dat de ambtenaren onvoldoende werden betaald, steunde niemand ons. De heer ColsenDat is niet waar. Mevr. Duiker: Nu komt men met dit voorstel, omdat er geen adjunct-commies was te krijgen. Dat vindt spr. idioot. De heer Scheele zegt, dat in Maart '19 de tegenwoordige regeling pas is opge steld. Toen is er verhooging gegeven, en het was noodig. Nu stellen burg. en weth. voor, om do hoogere ambtenaren w-eer meer te geven, en de schrijvers niets. Spr. is het met Nolson eens, dat dit niet opgaat. Spr. zou ook veel voelen voor hooger minimum en dan kleinere verhoogingen. Spr. meende, dat burg. en weth. ook hadden beloofd dat te zullen doen, als er geen sollicitanten kwamen. De gemeentewerklieden hebben pas 100 of 150 gld. verhooging gekregen. Als nu de commies en adj.-commies er 400 krij gen, dan komen straks de werklieden weer. Er is dan geen eind. Spr. begrijpt de houding van burg. en weth. niet. In Maart '19 was juist v. Hasselt de groote oppossant tegen veihoogingen. Hij had toen een gesprek gehad met oud-minister van Gijn. Spr. leest er frappante staal tjes van voor uit de notulen. En nu is v. Hasselt geheel gedraaid. Terwijl thans de duurte eeuigszins afneemt. Laten we de gemeentefinanciën niet vermorsen Er kunnen kwade tijden komen. Vooral voor den landbouw. Spr, zou daarom maar eens willen afwachten. Wel gaat het Rijk voor en volgen vele gemeenten gedwee, maar als 't Rijk zich financieel verzuipt, behoeven wij het toch niet te doen Spr. is er voor de laagste loonen, die met 't oog op de duurte der tijden, geen bestaansrecht hebben, te verhoogen. Met de hoogere loonen is 't voorloopig welletjes. De heer Hamelink is het met Scheele eens (Spr. hoopt, dat deze hem dat niet kwalijk neemt. Gelach). I)e menschen moeten vlugger tot hun maximum komen. De arbeidsvoorwaarden zijn hier slechter dan in andere gemeenten. Laten we de veihoogingen om de 2 jaar geven. De heer Colsen is het hier mee eens. Hij had een soortgelijk voorstel aisNolson willen doen. Dat. is nu niet noodig. De vergadering wordt hierop geschorst. Na heropening verdedigt de Voorz. het voorstel van B. en W. Er was geen adj.-commies te krijgen. Daarom hebben B. en W. dc hoogere ambtenaren 't meest verhoogd. Aan lagere is geen be hoefte. Er is thans geen schrijver aan de scretarie. Het loon moet echter be paald worden, omdat er straks kunnen komen, die in de gemeente-administratie willen worden opgeleid. Spr. meent, dat het voorstel van B. en W. voldoende is. Iemand blijft toch niet levenslang schrij ver. Hij kan toch sölliciteeren naar an dere plaatsen, en in hooger rang alhier. De heer Nolson: Willen B. en W. nog mijn voorstel overnemen De laagste loonen moeten hooger. Voor deze loonen zijn er geen geschikte krachten te krijgen. De heer Scheele stelt de volgende regeling voor Kommies 20002400 adj.-kommies 1600—1900; klerk 1ste klas 12001500; klerk 2de klas 10001300 en schrijver 800—1100. De heer Hamelink Kunnen B. en W. zich vereenigen met het idee van twee jaarjijksche verhoogingen De Voorz.: We hebben er niets op tegen. Politie en werklieden hebben het ook. De heer Hamelink zou de klerk 2de klas iets hooger minimum willen geven En verhoogingen van 100 gld. Al wordt het maximum ,dan iets hooger dan het minimum van een klerk lsto klas, dat geeft toch niets. De heer Scheele is het daarmee eens. De heer Nolson handhaaft zijn cijfers en stelt voor twee-jaarlijksche verhoo gingen te geven. Het voorstel van B. en W. met amen dement Nolson wordt aangenomen. Tegen Colsen, de Jager, Scheele en v, Cadsand. De heer Hamelink stelt voor de dienst jaren van elders alleen te rekenen, die „in gelijke betrekking" zijn doorgebracht. De heer Nolson is 't hier niet mee eens. De Voorz. meent ook, dat 't bezwaar lijk is, omdat er in ons land geen wet telijke regeling van titels voor secretarie personeel is. De heer Hamelink voelt dat wel, maar vindt 't toch onbillijk, dat ons eigen per soneel bij bevordering in hoogere rang steeds met het minimum begint, terwijl lui die van elders komen alle dienstjaren boven liet 18de levensjaar mogen mee tellen. De Voorz. stelt voor, aan het amen dement-Hamelink toe te voegen„te beoordeelen door B. en W." Aldus be sloten. De heer Hamelink vraagt of de kom mies verplicht is ambtenaar van den Burg. Stand te zijn. Hij krijgt daarvoor 315 gld., maar wordt voor dezelfde som in zijn salaris gekort. Als de Vos be dankt, als ambtenaar B. St., dan zou hij evenveel verdienen cn minder werk hebben.J De heer de Jager zegt, dat Vos niet deze werkzaamheden is belast, omdat deze heel goed in deze materie zit. Het werk wordt in gemeentetijd verricht behalve enkele uitzonderingen. De Voorzitter deelt mee, dat het salaris van den ambtenaar van den B. St. door Gedep. Staten wordt vastgesteld. Voor Neuzen bedraagt dat 315 gld. Daarvoor is natuurlijk niemand te krijgen. Daarom is de kommies er mee belast, die voor z n totale werkzaamheden als kommies en als ambtenaar B. St. met 2800 gld wordt beloond. Mevr. Duiker vindt het eigenaardig, Ziet er een beetje boerenbedrog in. Er is echter weinig aan te doen. Als er nu eens een ander in de plaats van Vos benoemd moest worden, hoe dan De VoorzitterDan roepen we een kommies, tevens ambtenaar B. St. op. Mevr. Duiker: Die 315 gld. is eigenlijk voor overwerk. De'Voorzitter Neen, niet waar. De heer ScheeleMag Vos bedanken als ambtenaar B. St. De VoorzitterNeen, volgens de ver ordening niet. Het salaris van den bode wordt daarop vastgesteld op 1300 gld. als maximum. Tragische dood. Enkele der op Texel verpleegde Duit- seiie kinderen zullen stellig een minder aangename herinnering bewaren aan hun aankomst op Texel. Zaterdagmorgen met een rijtuig naar hun bestemming vervoerd wordende, werd de visscher Kuiter, die van den voerman verlof had bekomen mee te rijden, plotseling in het Ultujë onwel, viel op de kinderen, en bleek overleden te zijn. Een liefelijk steengeitje. Zekere vrouw H. te O. is voor enkele weken voor de vierde maal in het huwelijksbootje gestapt. Dat de „jong getrouwde" nog haar jeugdigen moed heeft behouden, blijkt hieruit, dat de vierde echtgenoot eenige dagen geleden door vrouwlief in letterlijken zin de deur uitgesmeten werd, gevolgd door zijn privé bezittingen, meldt de „Stand." Waarheidsliefde Gewoonlijk kan men achter de winkel ramen lezen„uitverkoop wegens ver gevorderd seizoen", uitverkoop wegens verbouwing" of iets dergelijks, maar dezer dagen las men op een biljet achter een winkelruit„Uitverkoop wegens Geld gebrek". Zou dit niet do juiste term zijn voor vele uitverkoopen Het pleit tenminste voor 's mans waarheidsliefde. Tragische dood. Een treffend ongeluk had Zaterdag avond te Zwolle plaats. Een 12-jarige jongen zou turf van den zolder halen. Boven de turf hing oen touw met een lus. Het ventje deed veel aan gymna stiek en zoo heeft hij vermoedelijk de lus onder de armen willen slaan. Daarbij is de turf uitgegleden en de lus om zijn hals geraakt. Toen men hem vond, was hij reeds een lijk. Voor Engeland's Koning. Aan de stallen van den Koning van Engeland zijn door de heeren Heuff en Cellendonk, bij Tiel, een span appel grauwe schimmels verkocht. Ook handel In de omgeving van Boxmeer bestaat een levendigen handel in hoofdhaar. Voor het haar van heeren worden zelfs prijzen van f 10 tot f 15 geboden. De lieer C. liet gratis zijn haar knippen en ontving nog f7.50 toe. Zeldzame doopplechtigheid. Een ingezetene der gemeente Linne bij Roermond, vader van een reeds talrijk gezin, werd dezer dagen verblijd dooi de geboorte van twee dochters. Door zijne twee oudste dochters werd de tweeling ten doop gedragen, zoodat dus de vader met vier dochters ten doop ging. De kolenproductie in 1919. Gedurende 1919 werden door de Lim- burgsche steenkolenmijnen geproduceerd 3.400.000 ton, tegen 3.018.000 ton in 1918 en 3.007.000 ton in 1917. Moderne arbeiders. Onder dit opschrift vertelt het „Vad." het volgende als historisch Vanochtend tegen 12 uureen be diende van een bekende zuivel-iurichting hier ter stede komt aan een particuliere instelling zijn vaste klanten een fleschje melk aflevereneen der beambten be stelt ook een fleschde man kan 'f niet per flesch leveren omdat hij niet meer bij zich heeft „Heb je dan beneden, op den wagen, niets meer staan is de zeer logische vraag van den beambte. „Ja, maar dan mot ik weer die trap op en ik ben zoo moei in me pooteis 't laconieke ant woord „Mijn hoofd is óók wel eens moei"...., waagt de niet-melkrondbrenger in 't mid den te brengen, die den geheelen dag over cijfers en letters gebukt zit. „Ja, maar zit den heelen dag!"luidt 't tang-op-'n-varken-antwoord Even later staat de melkrondbrenger (Wordt vervolgd).

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2