VISSERS Reclameberichten. Uit de Proviïicie. buitenwijken, o.a. Kijkuit en Spui, willen bouwen. De Voorzitter zal deze wensch over brengen aan de Vereeniging, Het crediet wordt toegestaan. 5. Op voorstel van burg. en weth. wordt adhaesie betuigd met de motie van de Raad van Smallingerland om wijziging te verkrijgen van art. 10 der wet van 24 Mei 1857. De bedoeling hiervan is, dat het Rijk 50 van de salarissen van burgemeester en secretaris betaalt, in plaats van 25 zooals tot nu toe. 6. Verzoek van J. Cornelisse e. a. om meer salaris. De heer Oggel meent, dat vergelijking van een agent in Neuzen (onder een inspecteur als Klaassen) en een ambte naar Ier secretarie te Axel niet opgaat, zooals iu 't adres wordt gedaan. Boven dien zijn Olieslagers en A. Cornelisse tijdelijke krachten. Hoe kunnen die nu een vast jaarloon met periodieke ver- hoogingen vragen Ze hebben een ver keerde beschouwing van hun positie. Tegen dubbel tarief. Rheuraatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu- inatiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame w;erking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAiJL v. SLUJS, Viasmarkt. De heer v. d. Bilt stemt toe, dat het adres niet geheel juist is ingekleed, maar voelt wel voor verhooging. De lieer OggelDaarom stellen burg. en weth. ook voor om meer salaris te géven. De beer Dieleman We hebben laatst een chef-commies opgeroepen op- 1800 gld. Dat is niet geslaagd. Laten wo dat herhalen tegen hooger salaris. We kun nen dan dit verzoek laten rusten. De Voorz. zegt, dat hij ook voor een herhaalde oproeping is, maar dat neemt niet weg, dat adressanten te weinig ver dienen. De heer Dieleman is wel voor goede bezoldiging, maar ze beroepen zich ook op - te veel werk. Daarom wil spreker een bevoegd persoon zien te krijgen. De zaak moet nu eens gezond worden ter secretarie. De Voorz. is het daar geheel mee eens. 't Leven is echter duur. 't Kostgeld be draagt hier 80 a 90 gld. per maand. De heer de Kraker: Kunnen we J. Cornelisse niet benoemen tot chef-com mies en hem daarvoor beloonen. De Voorz. voelt meer vooi een theore tisch ontwikkeld ambtenaar met diploma. Laten we nog eens oproepen. De heer Kruijsse is daar ook sterk voor. 't Gaat op de secretarie niet zooals 't hoort. Teder weet dat. De oorzaak is ongeschikt en ongeschoold personeel Als we nu weer een halve kracht be noemen tot chef-commies, blijven we in 't zelfde schuitje. Spr. is daarom tegen 't idee van den heer de Kraker. We hebben hier in Axel geen volle, maar halve krachten. Dat moet anders. De Voorz. zegt met alle waardeering voor het werk van Cornelisse, dat we een geschoolde kracht noodig hebben. Spr. heeft zelf 20 jaar practijk achter de rug, en weet hoeveel ervaring waard is. Besloten wordt aan het verzoek der heeren J. Cornelisse e.a. te voldoen. Tegen Koster. De heer Koster vraagt nu, of bij even tueel succes met de oproeping, de schrij vers nog moeten blijven. De Voorz.Neen, dat zijn maar tij delijke krachten. De heer KosterDan stel ik voor op te roepen op een salaris van 2000 gld. De Voorz. vreest, dat we met 2000 nog geen succes zullen hebben. Andere zelfs kleiner gemeenten, roepen tegen hooger salaris op. De heer de Feijter acht het een be zwaar om hooger te gaan. De aanvangs- jaarwedde van de secretaris is 2000 gld De Voorz.: Als we een andere secre taris moeten hebben, moet het salaris toch hooger om een geschikte te krijgen. Bovendien heeft de secretaris nog 300 gld. van den Burgelijken Stand. De heer Kruysse Als we 't perso neel ter secretarie hier vergelijken met dat in andere gemeenten, moetan we de handen wel in elkaar slaan. In Hoek doet de secretaris het alleen in Zaam- slag met een klerkje. Dat hier zoovee' personeel noodig is (5 man), komt, om dat 't halve of kwart krachten zijn. En die zijn altijd duur. Ik stel voor op te roepen op een aanvangssalaris van 2300 gld. We moeten ze hier in onze afge legen streek toch zoöwat koopen. Is er straks een goede kracht, dan de tij delijke weg. Zoo gauw mogelijk. De secretaris heeft dan nog 3 ter beschik king. Komt er later nog eens een va cature dun kunnen we er geen benoemen. Als we nu maar een flink persoon krij gen. We moeten niet bjjjven modderen zooals nu. De heer Kcréter trekt zijn voorstel in. Dat van den heer Kruijsse wordt daarop aangenomen. 7. Verzoek Nederl. Bond van Ge meenteambtenaren te 's Gravenhago om aan de gemeente-ambtenaren een maand extra salaris uit te koeren. Burg. en weth. stellen voor afwijzend te beschik ken. De heer Kruijsse: 't Verblijd me, dat burg. en weth. hun standpunt om geen notitie van een adres van eenigen bond te nemen verlaten hebben. De Voorzitter Dat was ons standpunt niet. Dit is een algemeen verzoek over 't heele land. De andere bond vroeg in de vorige vergadering voor de stokers, zonder dat deze zich zelve tot den Raad gewend hadden. Dat keurden burg. en weth. af. Het voorstel van burg. en weth. wordt aangenomen. 8. Verzoek van J. Platteeuw, oproeper en vischufslager om verhooging van salaris. Wordt aangehouden tot volgende ver gadering. 9. Verzoek der Huurcommissie om in de verordening op te nemen een be paling, dat woningen niet aan hun be stemming mogen worden onttrokken, zonder toestemming van burg. en weth. Burg. en weth. stellen voor, afwijzend te beschikken, omdat dit voorstel te zeer iu de rechten der eigenaars ingrijpt. Bovendien is de woniugnood na het voltooien der nu te bouwen huizen, vrijwel opgelost. ï)e heer Baert is het hier mee eens. De heer de Kraker meent, dat er geen gegrond motief tegen is. Burg. en weth. zullen voor de belangen der ingezetenen waken, en als ze voor uitbreiding of in richting van een zaak een woonhuis noodig hebben, dan zullen burg. en weth. dat niet beletten. Alleen bij moedwillig leeg laten staan is ingrijpen noodig. De Voorz.Dan is 't een wassen neus. Dat komt hier niet voor. De huren zijn hoog. Spr. voelt niets voor dit voorstel. De burgers zouden uitbreiding van hun zaken afhankelijk zien gesteld van de persoonlijke opvatting van burg. en weth. Al waardeert spr. de belangstelling der Huurcommissie, toch is hij er niet voor. De heer de KrakerAls iemand 't noodig vindt voor z'n zaken, kunnen burg. en weth. toestemming verleenen. De Voorz.Ieder die zoo iets doet, vindt het noodig. Anders doet niemand het. De heer de Kraker't Gaat tegen 't moedwillig leeg laten staan. De Voorz.Dat staat niet in 't adres. Een huis dat de eigenaar leeg laat staan, wordt feitelijk niet aan z'n bestemming onttrokken, 'wel als het wordt ingericht voor werkplaats of winkel. Laat de Huur commissie dau een nieuw adres zenden. De heer Kruijsse vindt in Axel zoo'n bepaling in de verordening niet noodig. Als de Raad het al wilde, zou hij nog voorstellen, beroep op den Raad toe te laten. Men verzoekt tegenwoordig maar van alles. Straks komt men misschien met de vraag een bepaling in te voegen, dat eigenaars van groote woniugen ver plicht worden, daarvan een stuk te ver huren. De heer de Kraker: Dat wordt nu niet gevraagd. Het voorstel van burg. en weth. wordt aangenomen. Tegen de Kraker. 10. Verzoek van de Vereeniging van Vergunning- en Verlofhouders, om op heffing van het verbod van dansmuziek op Nieuwjaarsdag, de beide Faaschdagen en de jaarmarkt. Voorts hebben adres santen bezwaar tegen sluiting der her bergen om half elf tijdens de kermis. Ze wijzen er op, dat ze belasting moeten betalen en van hun zaken leven. Burg. en weth. stellen voor afwijzend te beschikken. De heer Kruijsse zal niet voor inwil liging van het verzoek pleiten. Dat is van deze Raad toch niet te verwachten. Iedere plaats krijgt de regeering, die ze verdient. Daarvan moet ze dan ook de gevolgen maar dragen. Spr. zou echter wel willen, dat de burgemeester in bij zondere gevallen verlof mag verleenen. De heer v. d. Bilt keurt het af, dat het adres persoonlijk is en daardoor beleedigend. Het spijt hem, dat er zooveel Katholieken op hebben geteekend. Er zijn er bij de onderteekenaars, die hun eigen kinderen bij dergelijke gelegen heden weghouden. De heer Baert is 't hiermee eens Spr. meent, dat er sommigen ondertee kend hebben, zonder den inhoud van het stuk te kennen, alleen op aandrang van den persoon, die er mee kwam. De Voorz.Wie teekent, is veraut woordelijk voor den inhoud. De heer Kruijsse 't Is ook geen com pliment voor de onderteekenaars. Het voorstel van burg. en weth. wordt aangenomen. Tegen de Kraker en Kruijsse. 11. Verzoek van het bestuur van de Afd. Sluiskil van de Ned. R. K. Landar beidersbond om maatregelen te nemen dat leden boven de 60 jaar bij werkloos heid door de organisatie kunnen worden geholpen aan een uitkeering, of hen pro ductieven arbeid te verschaffen. Burg. en weth. stellen voor afwijzend te beschikken, omdat ze geen kans zien te helpen. Aldus besloten. 12. Verzoek van A. 't Gildo e. a. om invoering van een progressief tarief voor den gasprijs. Adressanten stellen voor 15 cent te berekenen voor niet aange- slagenen17 cent voor de 8 laagste klassen 19 cent van klasse 9 tot 13 21 cent van klasse 14 tot 20; 23 cent van klasse 21 tot 25 en 25 cent voor de hoogere klassen. Burg. en weth. stellen voor afwijzend te beschikken. Directeur, .gascommissie en burg. en weth. vreezen er een ver minderd verbruik van door de hoogere klassen. En dat zou voor het bedrijf een zeer groot tekort beteekenen. De heer Weijns zou voor een progres sief tarief wezen, als alle ingezetenen aangesloten waren. Nu zouden echter de buitenmenschen (ook die met een laag inkomen) moeten betalen voor een klein groepje in de stad. De heer Oggel is 't hiermee eens. Op deze wijze moet de tene arbeider voor de andere betalen, terwijl die eerste nog dure petroleum moet betalen bovendien. De heer WeijnsDe billijkheid zou eischen dat bij aanneming van dit ver zoek, ook op petroleum een toeslag werd gegeven. De heer OggelDe verdiensten zijn ook gestegen van de arbeiders. Vele middenstanders zijn er erger aan toe. De Voorz. zegt, dat het gas feitelijk te duur is. Maar de dure kolen zijn de oorzaak. Bovendien moet er meer loon worden uitbetaald aan het personeel. Eveneens is uitbreiding noodig. Reeds nu zal de prijs 22 cent moeten zijn. We bedoelen absoluut geen winsten te maken, wel het voorkomen van groote tekorten. De heer Kruijsse vindt een progres sief tarief onbillijk. Bij de aanslagen van de H. O. rekenen wc niet met. de verdienste der inwonende kinderen. Het geval zou zich dus voordoen, dat iemand met flink inkomen (door meeverdienende kinderen) minder zou betalen dan iemand met veel lager inkomen, tnaar die Ima ger is aangeslagen. De heer Dieleman vindt dit ver/.oek zeer eenzijdig. In de kom zouden eeD klein getal arbeiders geholpen worden. Echter ten koste van de arbeiders bui ten die-dure petroleum moeten koopen, en nog eens extra -in de belastingen zouden moeten bijdragen voor de tekor ten van de gasfabriek. Spr. meent, dat de afd. der S.D.A.P. meteen toeslag op de petroleum had moeten vragen. Dan hadden ze misschien meer succes gehad met hun propaganda. Daar is 't toch om te doen. Ze zijn echter nog maar pas bezig en zullen dus wel leeren. Ook het vragen. Het voorstel van burg. en weth. om afwijzend te beschikken, wordt aaugeno- men. 13. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van de maximum-snelheid, waarmee door rijwielen, motoren on motor-rijtuigen door de kom dergemeeute mag worden gereden. De Voorzitter zegt, dat er te woest wordt gereden. Nu is overtreding wel moeilijk te constateeren, maar als er een bord staat, helpt dat reeds. Bovendien zal er op gelet worden. Burg. en weth. stellen voor de maxi mum-snelheid op 15 K.M. per uur te bepalen. De heer de Kraker: Geldt dat ook voor dokters en veearts. De VoorzitterJa, als die om snel bij een ernstige patiënt te komen, iemand overrijden, znn ze nog moer achteruit. De heer <ie Feijter: Kunnen we ook het laadvermogen der vrachtauto's be perken De Voorzitter: Daar is weinig aan te doen. De heer Dieleman wijst op enkele gevaarlijke hoeken. De Voorzitter zegt toe, daar borden to zullen plaatsen met het opschrift „Gevaarlijke bocht." De heer v. d. BiltAis 't nu maar uitgevoerd wordt ookde verordening op de winkelsluiting wordt niet gehand haafd. De Voorzitter zegt toe, daarop te zullen letten, en de winkeliers te waarschuwen. De verordening wordt daarop vast gesteld. 14. Voorstel van burg. en weth. om twee lokalen der O. L. school in te richten voor Normaallessen en in verband hier mee, alle vereenigingen, die er thans gebruik van maken, togen 1 April op te zeggen. De Voorzitter zegt, dat willen we de Normaalschool in Axel houden, dit voor stel aangenomen moet worden. De kosten zullen 1610 gld. bedragen. Er zal door het Rijk echter 535 gld. huur worden betaald, terwijl een contract voor 4 jaar zal worden aangegaan. De ge meente moet vrij vuur en licht toestaan, wat 200 gld. per jaar zal bedragen, 't Is echter een gemeentebelang. Daarom stellen burg. en weth. ook voor, alle vereenigingen tegen 1 April het gebruik op te zeggen. Tegen 1 Mei worden de lokalen door het Rijk in gebruik ge- npmen. De heer de KrakerHoe komt het met de Landbouwcursus en de Vak- teekenschool De VoorzitterDat is nog kwestieus. Vermoedelijk zullen ze in de school kunnen blijven. De heer Oggel beveelt het voorstel van burg. en weth. aan. Als straks alom de Normaalscholen worden omgezet in Kweekscholen, is 't voor Axel van belang, dat hier een Rijkskweekschool komt. Bovendien worden de kosten door de huur vergoed. De heer Kruijsse 't Is geen Normaal school 't zijn Noormaallessen. De school was particulier eigendom en werd door 't Rijk gehuurd. Er moesten echter 2 plafonds in de O. L. School worden vernieuwd. Die kunnen we eigenlijk van de 1640 gld. aftrekken. De VoorzitterDat is waar. De heer de Kraker Dan hadden burg. en weth. de kosten lager moeten opgeven. De heer KruijsseDan hadden we ook minder huur gekregen. Het voorstel van burg. en weth. wordt aangenomen. 15. Verzoek van de Chr. Zangver- eeniging „Hoop op Zegen" om een lokaal der O. L. School te mogen gebruiken voor repetities. Burg. en weth. stellen voor, in ver band met het pas beslotene, afwijzend te beschikken. De Voorz. leest een rap port van het II. d. School voor, waarin deze verzoekt niet aan den wensch van adressanten te voldoen. Schoollokalen zijn niot geschikt voor dergelijke ver eenigingen. De banken worden bescha digd en bevuild, leien raken stuk, pot- looden worden vermist enz. De heer Dieleman meent, dat het ver zoek om Zondagsavonds te mogen repe- teeren in een lokaal der O. L. School geen bezwaar is. Waar Landbouwcursus en Vakteekenschool er in blijven, kan deze vereeniging er nog wel bij. Het Beursgebouw is te duur. De heer WeijuS meent, dat de vrees van het Hoofd der School ongegrond is. Op Spui vergaderen Jongclings-Vereeni- ging en Zangvereeniging steeds in de school en er zijn slechts zelden klachten. Zou dat in Axel minder goed gaan? De heer de Feijter is het niet met Dieleman eens. Er is verschil tussclien een gesubsidieerde Landbouwcursus en Vakteekenschool en een Zangvereeniging. Met cenige goede wil kan de Zangver eeniging wel in de Herv. Kerk. De heer v. d. Bilt is er niet voor, om lokalen aan vereenigingen in gebruik te geven. Misschien zou echter het gym nastieklokaal wel kunnen. De heer Weijns zou dit willen onder zoeken en daarom dit punt aanhouden. De heer Oggel meent dat na wat de heer de Feijter gezegd heeft, het verzoek afgewezen kan worden. De heer Kruijsse meent, dat het gym nastieklokaal ongeschikt is. Het moet stofvrij zijn. Bovendien is de vereeniging nog al rumoerig. Nu oefent ze van de weg af. Komt ze aan de weg, dan mag er wel politie bij. De Beurs zal vermoe delijk wel verkocht worden. Het voorstel van burg. en weth. wordt aangenomen. Tegen Weijns. 16. Wijziging begrooting gasfabriek 1920. Burg. en weth. stellen voor, nog een terreinwerker aan te stellen op 19 gld. per week. Voorts de stokers van 21 op 22 gld. te brengen en de andere terrein werker van 18 op 19 gld. De lieer de Feijter kan-hier mee in stemmen, maar dan moet de boel eens beter opgeruimd worden, 't Is nu een janboel soms. De Voorz.Dat kan dan ook. Besloten wordt nog een terreinwerker aan te stellen. De heer Kruijsse stelt voor de ver hoogingen voor het personeel te doen ingaan op 1 Juli 1919. De heer Oggel is het hiermee oens. De heer Dieleman wil de terrcinwer- kers op 20 gld. brengen en de stokers op 23. Dan is de verhouding tot de straatwerkers zuiver. Anders krijgen we binnenkort weer een verzoek. De heer Koster zegt, dat voorzichtig heid geboden is. Anders moeten de prij zen al weer omhoog. De verbruikers moeten het tenslotte betalen. De heer Baert zegt, dat men ook moet rekenen met do inkomsten van de gas fabriek. Kan het zonder groot tekort, dan is spr. er wel voor. Hij is tegen terug werkende kracht tot 1 Jul 1919. De heer Kruijsse wijst er op, dat de gemeentewerklieden hun verhooging met 1 Juli '19 hebben gekregen. Daarom is het billijk het deze menschen ook te geven. liet loon moet billijk zijn, al is dan het gas ook duur. Spr. is voor het voorstel Dieleman. Burg. en weth. nemen het voorstel Kruijsse over.' De heer Oggel merkt op, dat dit alleen voor fle stokers geldt. De terreinwerker is pas met November aangesteld. Spr. geeft den heer Dieleman in overweging voor te stellen, de terrein werkers op 20 en de stokers op 22 gld. te brengen. Aldus wordt besloten. Ingang 1 Juli '19. Burg. en weth. stellen nog voor de hulpfitter aan te stellen voor vast, en zijn salaris te brengen van 10 op 12 gld Aangenomen. De Voorzitter deelt mee, dat de auto matische gasontsteking gearriveerd is De aanleg wacht nu op een fitter. 17. Rondvraag. De heer Dieleman verzoekt namens de rechtsche Raadsfractie burg. en weth. te komen met een nieuw stelsel voor den H. Omslag. En dan voor ge huwden 600 gld. in plaats van 400 gld., en voor ongehuwden 400 gld. af te trekken voor noodzakelijk levensonder houd. Met kinderaftrek. De Voorzitter zegt overweging toe. De heer Weijns vraagt, of de schade voor 't bommenwerpen tijdens den oorlog vergoed wordt. De Voorzitter zegt, dat alle lijsten en staten klaar liggen. Er moet gewacht worden op een ofticiëele mededeeiing. Officieus heeft hij al eens gepolst. Het komt in orde. De heer Weijns: Ook voor particu lieren De Voorzitter Zeker. Er is toen geld ingezameld, waarvan de schade grooten- deels al is vergoed. Krijgen we nu iets voor die personen, dan kan het geld iu een fonds voor" een of ander doel worden gestort, of aan de gevers teruggegeven .als zij zulks verlangen. De heer Dieleman vraagt nog of het automatisch begraaftoestel al gearri veerd is. De Voorzitter deelt mee, dat er geen meer voorhanden zijn. Wel echter onge veer gelijk als wij bestelden. Daar is nu over geschreven. De openbare vergadering werd hierop geschorst, ter behandeling van het Sup pletoir Kohier Hoofdelijken Omslag. TER NEUZEN, 30 Januari 1920. Gisteren deed de heer D. Scheele PJz.-f met goed gevolg het candidaats-examen voor de classis Axel, De eerste maanden stelt hij zich ech- t ter niot beroepbaar. In de vergadering van het Bestuur I der Ambachtsschool is tot concierge be- I noemt P. Plantsoen to Sluiskil. Bericht is ontvangen, dat de leeraren Westerhof I en v. d. Peijl hun benoeming hebben I aangenomen.,, Gisteravond hield de Christ. Werk- I liedenrereen. Rom. 13 1, haar 16de - jaarvergadering. Do Voorz., de heer J. A. Meerteus g opende met gebed en sprak een toepas- I selijk openingswoord. Uit de verslagen I bleek, dat de vereen. 74 leden 31 begun- stigers en 9 donateurs telt. De inkomsten bedroegen f 764.915, de uitgaven f 59833. Batig saldo dus I f 166 58s. Inkomsten Ziekenkas f 297.66", uitga- ven f230.40. Saldo f67.266. De inkomsten van de vakschool be- I droegen f385.60, de uitgaven f526.05.1 Te kort dus f 141.15. Er is echter nog I f86.15 te vorderen aan subsidie. Als spreker trad" op de heer H. S. v. Houten. Spr. bepaalde de vergadering j bij 't kwade fier Revolutie beginselen, zette de leer van het socialisme uiteen, t. en teekendo daartegenover de heerlijk heid van 't Christelijk beginsel. Daarna schetste hij de taak der Christ. Arbei dersbeweging als uitvloeisel van 't Christ,. beginsel. Besloten werd zich aan te. sluiten hij de Christ. Besturenbond en het Infor- I matie-Bureau. Op verzoek des voorzitters, eindigde de spr. met dankzegging. Hedenmiddag werd aanbesteed liet verbouwen der Chr. Mulo-school alhier. Ingeschreven werd als volgt - Perceel I (Metselwerk): P. J. Rijnberg voor f 15937P. M. Oostdijk, f12400; W. P. Nieuwelink, f 1299Ó. J. P. Casteleijn," f25802; C. A. Wisse, Zaamslag, f28646. Perceel II (Timmerwerk) P. L. Boogerd. f 10580 D. Galle, Zaam- .- slag, f11299; K. Dieleman, Zaamslag,! f 11600; P. A. Leunis, f10900. Perceel III (Loodgieterswerk) J. Guequierre, f 1-408 Dhaeze, f 1438 Wed. Guequierre, f 1404,50; J. Kool, I Sluiskil, f1180. Perceel IV (Ijzerwerk): C. Verhage, f760; Butler, f752; J. Harte f770, J. J. Verlinde f740. Perceel V (Glas- en Verfwerk) J., Platteeuw, f 1950 P. A. Geelhocdt, f 3000C. Dees, Zaamslag, 1' 1620 P, I Kiel, f2360; A. v. Duijze, f1760; A. I Guilliet, f1880; A. v. Wijck, f 3326I O. de Pauw, f2348; J. Verlinde, f 1807 Gebr. de Zeeuw, f2100. J. A. Meertens, perceel 1, 2, 3 en 4,, f25475; Gebr. Nieuwelink, Hoek, in massa, f275S5. De inschrijvers achter wier naam geen plaats vermeld staat, zijn woonachtig te Ter Neuzen. Gunning aangehouden. Blijkens bij het comité alhier ont vangen bericht, zal trein V op 31 Jan. te Zevenaar arriveeren, waarmede voor Axel 31 kinderen met een geleidster en voor Ter Neuzen 25 kinderen met een geleidster zullen aankomen. De Weensche kinderen worden hier morgen (Zaterdag) met de middagboot verwacht. Door Ged. Staten is benoemd tot vasten arbeider op den Provincialen weg van Ter Neuzen naar Axel T. L. Brug ge te Schoondijke. "Zaamslag. Woensdagavond hield Ds. E. Raams van Hoek in de Ned: Herv. Kerk alhier een zendigsrede. Intusschen gaf de zangvereeniging een uitvoering. De heer M. Willemsen, vroeger volontair aan de Geref. School Terneu- zensche straat, thans in militairen dienst is tot onderwijzer benoemd te Nieuw- Vennep (Haarlemmermeer.) Pprrpp] T pn TT

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2