VISSERS Uit het Binnenland. Reclameberichten. Uit de Pers. de geallieerden op de meest schaamte- looze wijze exploiteerden. De totaal- winst, die de Japanners in den oorlog gemaakt hadden, bedroeg meer dan 5 milliard francs. Elk getorpedeerd schip was door Japan tegen het tienvoudige van de waarde berekend en het was allerverwonderlijkst, dat op dit feit nog door geen van de Geallieerden de aan dacht was gevestigd. Voor de Vereeniging Onze Vloot", Te Dernisport zijn 103 oorlogsschepen te koop, w,o. 5 slagschepen, 15 kruisers en 9 duikbooten. ZILVERBONS. Bij K. B. van 10 Januari is bepaald, dat. tot en met 31 Dec. a.s. ten kantore van het agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam kunnen worden ingewisseld de zilverbons van f 1 en f 2.50 (beiden van den ouden vorm) en van f 5, alsmede van de zilverboiis van f 2.50 soort). (zilverbons van de eerste Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt 'de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. DURE STEENEN. Op zijn telegram aan deii minister van Arbeid, den 14 dezer verzonden inzake opdrijving van prijzen voor metselsteenen, ontving het Kamerlid De Jonge het vol gende antwoord, eveneens telegrafisch „Rijkssteeubureau geeft consent ver voer en aflevering alleen tegen prijzen December 1919 of iets hooger. Prijsver- hóoging boven een enkelen gulden wordt niet toegestaan". De vlieger der heeren prijsopdrijvers zal dus niet opgaan. huwd onderwijzer met een gemiddeld gezin (4 kinderen) bij volledige bevoegd heid zonder bijakten een salaris van f 4440 kunnen bereiken. PRIJSDALINGEN IN 't ZICHT De „Haagsche Post" is van meening, dat, nu de slagboomen, die Duitschland's industrieele ontplooiing tegenhielden zijn opgehaald, men voor den uitvoerhandel van dat land ongekenden opbloei mag verwachten, zoodat, als alles gezegd is, de „noodtoestand van den mark" Duitsch- land in staat zal stellen in het buiten land prijzen te berekenen, waarvan de landen met volwaardige valuta versteld zullen staan. Reeds thans zwermen Duitsche han delsagenten uit met offerten in honder den artikelen welke worden aangeboden tot prijzen die belachelijk laag zijn in vergelijking tot de producten der eigen industrie. Zelfs die lage prijzen stellen de Duitsche fabrikanten nog in staat reusachtige winst te behalen, ook al zijn de loonen en grondstofprijzen in Marken- land betrekkelijk geweldig. VERLAGING VAN DEN SAJET-PRIJS. De verschillende sajetfabrikanten in het land hebben, naar de „Tel." ver neemt, den prijs der grovere sajetten met f2.50 per K.G. verlaagd. ELECTRICITEITSLEVERING STOP GEZET. Tengevolge van het hooge water is sedert 6 uur Vrijdagavond de levering van electriciteit in geheel de provincie Gelderland stopgezet. Bij onderzoek is gebleken, dat de oorzaak der storing ligt de kabels Nijmegen Tiel en Nijmegen het personeel der bezig de kabels te EEN NEDERLANDSCH CREDIET AAN DUITSCH LAND. Omtrent een tusschen de Duitsche en Nederlandschc Regeeringen sedert eeui- gen tijd loopende onderhandelingen over het verleenen van een Nederlandsch Staatscrediet aan Duitschland, verneemt de „Tel." 't volgende Het betreft een bedrag van 200 mil- lioen gulden, dat is volgens den koers van heden 5 milliard Mark. Daarvan zullen f 140 millioeu voor den aankoop van grondstoffen en f 60 millioen voor den aankoop van levensmiddelen dienen Het crediel wordt voor 10 jaar verleend en zal, nadien verlengd worden, indien Duitschand zijn verplichtingen nakomt. Duitschland verplicht zich zijnerzijds, de grondstoffen en levensmiddelen in Hol land te betrekken en staat bovendien aan Nederland eeuige voor ons land be langrijke economische voordeden toe, o.a. wat betreft de levering van kolen en de ontginning van steenkoleuvelden aan de Duitsch-Nederlandsche grens. De ^bijzondere beteekenis van deze economische overeenkomst ligt daarin, dat hier over het eerst sinds het sluiten van den vrede; een neutraal land aan Duitschland een staatscrediet verleent. DE MAASTRICHTSCHE VROUWEN STEMMEN HET EERST. De Gemeenteraadsverkiezing te Maas tricht, noodig geworden door de inlijving van eenige gemeenten en gedeelten van gemeenten, is bepaald op 27 Mei a.s. Daar dan ook de vrouwen zullen mee stemmen, wordt Maastricht de eerste gemeente in den lande, waar de vrouwen hun pas verkregen stemrecht zullen kunnen uitoefenen. ONDERWIJZERSSALARISSEN. Blijkens de „Chr. Oud." heeft het Hoofdbestuur van de Unie van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland, thans een salarisschaal ont worpen, „die voortaan als Unie-wensch gepropageerd kan worden, aangezien de vroeger aangenomen cijfers niet meer geacht kunnen worden aan redelijke eischeu te voldoen". De ontworpen schaal geeft de volgende cijfers aan (voor volledig bevoegden) 'Aanvangssalaris f1800. Verhoogingen 14 jaarlijksche a f150 f2100. Maxi mum. f 3900. Huwelijkstoelage f 300. Kindertoelagevoor ieder kind beneden 18 jaar f60. Bijakten a. ongebruikt f50; b. gebruikt f 150 tot eén maximum van 3. Middelbare bevoegdheden (behalve Schoonschrijven) f150 meer. Lessen buiten de gewone schooluren worden berekend a f2 per uur. Aftrek voor het niet-bezitten der hoofd akte f 200. Volgens dit concept zal dus een ge- >n Kekerdom. Geheel N.V. Prov. El. Mij. is herstellen. „ONDER DEN INDRUK"! Ook in Den Haag gaan de uitgaven èn de belastingen reusachtig omhoog. Maarzegt „Criticaster" in de Res. bode": Heel Den Haag is nu verschrikkelijk onder den indruk en als gevolg daarvau is het weer in heel oude gewoonten ver vallen. Vroeger was hot heel natuurlijk dat de werkman, die te laag loon en allerlei andere sociale ongerechtigheden te verduren had, zijn „leed ging verzet ten" in de kroeg. We dachten, dat onder den invloed der drankbestrijding dat soort leed geleden was. Zie nu rond in deftige cafe's en ordinaire kattenkroegen, in bioscopen en tingeltangels, zie waar ge wilt, overal zit verdrukt Den Haag zijn „leed te verzetten". Hoe is 't moge lijk, zoo zei men vroeger, dat de arbei der, die te weinig verdient, toch zijn leed in de kroeg kan zitten klagen En thans vraagt men even ongeloovig, hoe het toch verklaarbaar is, dat de van alle kanten geknepen en getrapte burgerij avond aan avond kan zitten jammeren in al die gelegenhedi n, waar gelagen gezet worden DE BRUMMENSCHE DOORBRAAK. De polders tusschen Brummen en Zutphen staan vol water. De menschen liepen tot aan de borst in het water, om nog te redden wat er te redden viel. Het vee zwom achter de booten aan, terwijl een aantal menschen, zittend op zolders en daken, werden gered Over het algemeen zijn de huizen laag van bouw, terwijl het water wel U/3 M. hoog in de woningen staat. De school te Brummen huisvest vluch telingen. In den nooddijk langs den Apeldoorn- schen weg, welke een gedeelte van de Hoven bij Zutphen beschermt,, werd een gat geslagen. Een nieuwe dam werd gelegd, welke het water keerde. DE RIVIEREN VALLEN. Uit schier alle plaatsen komt bericht, dat het rivierwater v alt. Bij Roermond begint het water zelfs flink te zakken, zoodat de gasfabriek weer werken kan. De dijkweg Roermond- Horu is weer vrij. Bij Maastricht legt de Maas zich lang zaam in haar winterbed neer. DE RAMP BIJ CUYK. Van het stadje Cuyk ligt nog hoogstens een 500 Mz. droog. Alleen de Maas straat, Grootestraat en Molenstraat zijn vrij. Het Raadhuis staat geheel in het water en ook het kerkhof is gedeeltelijk ondergeloopen. Ook de weg naar het station staat een halve meter onder water. De verbinding tusschen het droog gebleven gedeelte en het station heeft met karren plaats. Per sleepboot zijn 13 marïnesloepen naar de overstroomde streken gezonden. Op wonderbare wijze is nog een man gered. Hij was toch met twee koeien in den nacht van de ramp, wadend gevlucht. Vlak bij het dorp 't was een zestig jarige als 't ware voor de deur van een vriend, begaven hem de krachten. In doodsnood en doodsangst greep hij de horens van een der koeien en het dier sleepte hem op het droge. 4 a 5 dagen per week kunnen werken, terwijl de ondernemers f 7 willen geven. Voor de vaste arbeiders wordt een garantieloon van f40 geüischt, de werkgevers bieden f36 aan. Wij achten een staking op dit mo ment voor ons economiscti leven aller- noodlottigst. Er komt Weer wat,leven digheid in onze havens. Een staking zou niet alleen werk naar concurree- rendejhavens kunnen verplaatsen, maar zij fzou oek voor onze nijverheid en voor onzen handel bedenkelijke ge volgen hebben. Zelfs zou daardoor de voorziening van onze bevolking met allerlei levensbehoeften geschaad kun nen worden. Op de prijsbeweging heeft een dergelijk conflict in de huidige omstandigheden ^eveneens een ongun- stigen invloed. Laat men toch van arbeiderszijde dat alles wel ernstig overwegenEu ook terdege in rekening brengen, wat de patroons blijkens de mcdedeolingen in den Loonraad, voor de ouderdoms voorziening willen doen, Dat is toch ook van groote beteekenis. Wij kennen de moeilijke positie, waarin zich de betrekkelijk kleine groep van Christelijk-georganiseerden bevindt. De Syndicalisten zijn in de havenbedrijven sterk. Eu de moderne leiders moeten wel mee. Zij worden door Bouwman c. s. -voort gedreven. Maar wij gevoelen ons verplicht om onze mannen te waarschuwen. De verantwoordelijkheid van .een conflict in de havenbedrijven zouden wij in do tegenwoordige omstandig heden niet gaarne dragen. Noodlottig conllict. volgend vermaan van „Patrimo dient ter harte te worden geno- Het nium" men In onze havens dreigt een conflict. Deze arbeidersorganisaties eischen een minimum-dagloon van f 8, waarbij wordt opgemerkt, dat velen slechts Ex-keizer Wilhelm uitgeleverd Uit Het Vaderland (lib.): Een volgend geslacht zal overal in de wereld erkennen, dat ons land met de uitlevering te weigeren, heeft gedaan wat plicht, eer en fatsoen geboden. En men zal er ons land vooral niet minder om achten. Gezwegen nog van de over weging, dat zelfs' regeeringen, die om de uitlevering vragen, ons land in hun hart dankbaar zullen zijn, dat het door te weigeren hen van een groote moei lijkheid, de moeilijkheid namelijk wat met een veroordeelden keizer te doen te hebben en van het gevaar vau hem een martelaar te maken, heeft bevrijd. „De Residentiebode" (r.k.) verwacht dat de Nederlatidsche regeering in de vriendelijkste bewoordingen zal antwoor den, dat uitlevering tegen alle recht zou iudruischen. En daarmee is de zaak dan afgedaan. Want de Volkenbond, de incarnatie van alle recht(l), zal toch wel niet beginnen met nog eens krachtig op ongerechtige uitlevering aan te dringen. OE STAD MET PAARLEN POORTEN. Rede, uitgesproken door Dr. V. HEPP in de Geref. Kerk te Zaauislag 21 Jan. 1920. Eeuigszins huiverend zetten we ons aan den arbeid om een verslag van bo vengenoemde rede te leveren. Niet alleen om den zeer beperkten tijd. dien we beschikbaar hebben, maar allermeest, omdat we onze kleinheid gevoelen tegen over een meester,, op hot terrein van taal en stijl. Maar de gaven ver schillen. Na 't zingen van Ps. 87 2 opende Ds. de Walle de samenkomst met een korte uiteenzetting van het doel der winter- lezingen. Dr. Hepp, het woord verkrijgende, begint met de«epmerking, dat het Her wonnen Paradijs" van den Britschen zanger Milton slechts eeu samenkoppeling van woorden is vergelekeu bij zijn on sterfelijk epos: „het verloren Paradijs". Ook'zoo bij Dante. I11 de „Divina Com media" kan het „nieuwe Paradijs" niet -staan in de schaduw van zijn lielleëpos. Het verloren Paradijs en de Ilel hebben een dichter gevonden, maar de heinel- stad met de paarlen poorten niet. Is mijn onderneming dan niet vermetel, om een beschrijving te geven van de onvolprezen schoonheid van het Nieuwe Jeruzalem met zijn jubileerende engelen en adoreerende verlosteu E11 waar het anderen mislukt is de taal alzoo te smeden om een duidelijk beeld te krijgen van do hemelstad, zal het mij dan ge lukken de juiste waarde te schatten van wat geen oog gezien, geen oor gehoord heeft en in geen menscheuhart is opge klommen Toen Mendelsohn geen woorden meer wist te vinden, componeerde hij Jzijn „Liederen zonder Woorden". Ook hier zou de kunst falen. We wagen ons tdan ook niet op het kabbelende meer van de fantasie, maar we gaan staan op den vasten bodem der Godsopenbaring. Het is mijn overtuiging, dat de gege vens der Heilige Schrift over dit onder werp niet .genoegzaam zijn bewerkt en niet microscopisch ziju onderzocht. Er is een tijd geweest, dat de gedaante van en de toestanden in het Nieuwe Jeruzalem beter zijn ingedacht dan lieden. Vóór de Reformatie ging men dieper op deze zaak in dan daarna. I11 de Dogmatiek b.v. maakt men er zich met enkele karige bladzijden van af. Uit spraken in de Openbaringen van Johan nes werden vaak teruggeleid tot afge trokken begrippen. Langzamerhand wordt de begeerte weer levendig om het uit- en inwendig schoon van de Godsstad in te denken. tegenstellingen Het Methodismo had zijn aantrekkings kracht te danken aan zijne liederen, die, hoewel niet van groote dichterlijke waar de getuigende, toch warmte boden aan het gevoel voor het beteie vaderland. Hoe onbeholpen vaak, toch werden teere snaren aangeraakt of veroorzaakten een kroppend kcelgevoel. Ik noemde de Reformatie een stap in achterwaartschc richting, niet 0111 een afkeurend oordeel te vellen, want het kon niet anders. Zij vroeg niethoe zal het Nieuwe Jeruzalem er uitzien, maarzult gij er komen Hoe wordt ik rechtvaardig voor God en hoe komt de Allerhoogste tot Zijn eere De omstandigheden zijn thans veran derd. Men wil het werk der vaderen voortzetten en meer en meer met zijn gedachten verwijlen in het Nieuw Je ruzalem. In vorige eeuwen hoeft men de schep ping niet zoo heerlijk gekend, als wij die thans kennen. Door ontdekking en ontwikkeling op alle "terrein van weten schap heeft alles een hoogeren trap van heerlijkheid Gereikt. Ook de stof moet God loven en Zijn waarheid verkondi gen. Deez' aarde is voorbestemd om gerei nigd en gelouterd te worden voor den mensch met zijn heerlijk lichaam en ju belende ziel. De tegenwoordige wereld wordt oud en alles roept naar het einde. De drang naar een nieuw Paradijs wordt sterker. De leer der laatste dingen komt meer op den voorgrond en de Christen van de twintigste eeuw heeft zich testellen op de bergtoppeu des geloofs. Na de zaak alzoo van historische zijde te hebben belicht, hebben wij do stad met, paarlen poorten in vogelvlucht te aanschouwen. Do Schrift biedt op dit punt een schat van gegevens. De idee van de toekomstige schep ping kunnen wc alleen verkrijgen door 't verband met de tegenwoordige wereld. Onze rijk gestoffeerde watuur is een beeld van de toekomstige, want niet deze wereld zal t-ergaan, maar de ge daanUi gaat voorbij. Stof en kracht, die eenmaal zijn ge schapen, worden op de nieuwe aarde overgedragen. De stof zal wel anders worden gegroepeerd en de krachten zullen een andere richting hebben, maar ze blijven, wijl ze anders tevergeefs zou den zijn geschapen. Nu doet de Schrift ons de toekomsti ge wereld meest zien in met de tegenwoordige. 't Zijn voornamelijk drie begrippen, die de tegenwoordige wereld heheerschen en wel 1. de scheiding 2. de ontwikke ling 3. het middellijke. 1. De scheiding merkt ge op in he mel en aarde, licht en duisternis, zee en land, dag en nacht, man en vrouw een scheiding door de zonde nog vergroot.^ 2. De ontwikkeling viudt ge in 't menschelijk geslacht, voortgesproten uit één menschenpaar en voorts in weten schap, techniek en kunst, eveneens be- invloed door de storende werking der zonde. 3. Alle leven op deze aarde wordt door middelen in stand gehouden, even als alle beweging. Alles is op de mid delen aangewezen. Deze drie beheerschende factoren nu vallen eenmaal weg. In de stad met paarlen poorten vindt ge ze niet. Daar aanschouwt ge de hoogste eenheid. Alles bloeit in den oppersten luister der vol komenheid. Met deze wetenschap nu gaan we de Godsstad binnen. En dan treft 011s aller eerst de kosmische verandering, die hier heeft plaats gegrepen. Vroegere godgc leerden hielden vast aan de tweeheid van nieuwe hemel en nieuwe aarde. Zeker bij wijlen zouden de gozaligden uit den hemel ook naar de aarde henen zweven. Maar zulk eene gedachte wordt door de Schrift niet gewettigd. De zacht moedigen zullen het aardrijk beërven en de Ziener van Patmos aanschouwde een aardsche stad, die den hemel in zich besloot. Deze hoogste eenheid ziet Paulus in 't verschiet, -wanneer hij spreekt over alles bijéénvergaderd beide wat in den hemel en op de aarde is Verrukkelijk vergezichtAlle hemel lichamen als het ware versmolten met de aarde tot één kosmos, een welgeor dend geheel vormend met den hemel Welk menschenverstand kan dit vatten Die millioenen zonnen en ontelbre hemel bollen, wier aantal, grootte en afstand niet in cijfers is weer te geven De Openbaring spreekt van 12000 stadiën. Duizend is 't getal van de uiterste grens, dc maat der idealiteit. Twaalf sluit in de getallen 3 (der Godheid) en 4 (der schepping). Do schepping zal dus tot het allervolmaaktste zijn opgevoerd. En waar alle sterrekundige scheiding zal zijn ver dwenen, daar zal het niet ontbreken aan ruimte voor de schare, die niemand tel len kan. Wie Zwitserland bereisd heeft en ge tuige was van den opgang dor zonne slaakte onwillekeurig een kreet van ver rukking, toen de purperen stralen werden gegoten over de met sneeuw bedekte toppen der bergen, maar de majesteit van het licht zal eerst daar tot volle openbaring komen, wanneer de heerlijk heid Gods schitteren zal als een zee van ongeschapen licht in 't rijk der heerlijk heid, waar geen nacht zal zijn Het onmiddellijke zal daar het middel hjke hebben verdrongen. God zal niet alleen het licht, maar ook de lucht zijn. Het 'uitspansel doet dan geen dienst! meer. De ommekeer is niet te beschrijven. Geen klimaat, geen wind, geen dauw, geen regen. Alles onmiddellijk leven en beweging in de heiligheid des Heeren. Welken vorm zal de nieuwe aarde; hebben? De Schrift zegt het ons niet, Wel weten we, dat ze niet nis thans! grootendeels met water zal zijn bedekt.I De zee was niet meer". Ze is droog-f gelegd, omdat ze scheiding maakte era als vergoeding vindt ge daar de zniverol rivier, klaar als kristal. Do ingrijpende tegenstelling tusschen natuur en cultuur zal daar zijn verzoend,? Aan dq eene zijde voelt de mensch I den drang naar de natuur, aan dent anderen kant naar de cultuur. In liet rijk der heerlijkheid vindt ge lustwarand f en wereldstad. De pracht en praal van alle wereldsteden overtreffend in archi tectonische onberispelijkheid, rijkdom van, goud, paarlen en edelgesteenten. Alle edele metalen zullen uit den boden naar boven zijn gebracht met de onbereken bare schutten der wereldbollen en zoo( zal de glaus en de weelde de stoutste verbeelding te boven gaan. Het levensgeboomte zal aan den mensch 1 goddelijk genot verschaffen en de planten-1 wereld zal in ongekende verscheidenheid 1 door kleur en geur verre alles overtreffen,.! wat hier op aarde ooit is aanschouwd.» Verder zal naar het Woord der Schrift de wolf met het lam verkeeren en del luipaard bij den geitenhok nederliggcnl naast de koe en de berin. Paulus zegt het ons, hoe het schepsel I zucht naar de vrijmaking. Het dier als schakel tusschen plant en mensch zal daar niet worden gemist ,3 Ze zijn niet geformeerd, om te wordeul uitgeroeid. De dierenwereld zal heerlijker 011 grootscher zijn dan wij die nu kennen,! getuige de voorwereldlijke monsters. (Tusschenzang Ps. 68 7, 10). 1 Naar scheppingsorde zijn wo zoo! voortgeschreden tot den mensch. Het vernederd lichaam van den mensch zal gelijkvormig worden aan het ver-1 heerlijkte lichaam van Jezus. De oude j grondvorm blijft dus behouden. De functies veranderen. Het geslachtsver schil vervalt, want ze zullen zijn „alsl Engelen Gods". Het onderscheid me tl het doel tot. uitgroeiiug van het® menschelijk geslacht, wordt uitgewischt, wijl het doel is bereikt. Zullen er kinderen dartelen Kinderen zijn nog niet. ontwikkelde menschen en 't moet .worden „een volkomen man, tot de mate van de grootte der volheid van Christus." Eu waar do eindpaal van f de jeugd ligt op 30—33 jarigen leeftijd, waarop ook Christus ten hemel voer, zullen alleu in vollen bloei, de ganscho eeuwigheid door, prijken in onverganke lijke lentotooi. Het 'geestelijk lichaam zal zijn een volkomen werktuig van uw geest. Een voorproef ziet ge in Jezus 11a Zijn verrijzenis.' In dien Koningsmen-ch zal leven een koninklijke ziel, het verbindingslid tns-' schen het stof en het onstoffelijke. Ieder zal zijn een persoonlijkheid, een karakter, drager van een gausch herboren verstand, dat onmiddellijk alles zal grijpen en be grijpen, behalve den Volzalige. Daarom zal ook de aanbidding geonl einde nemen. Wij zullen kennen, gelijk wij gekendl zijn, Wij zullen zien van aangezicht totl aangezicht. Nu kennen we ten deele door waar-* nemen en redcueoren, dan zullen wei onmiddellijk vatten en grijpen. En de vrije wil van den mensch zal opklimmen tot, een hoogte waarop hil niet meer zondigen kan. Dit alles zal tot ondergrond hebben f oen nameloos fijn besnaard gevoel, dat alleen voelt voor God. In de samenleving zal het sociaal voe- len zich immer in onverflauwde kracht openbaren. Het privaat bezit zal niet ganschelijk worden opgegeven. Ieder zal iets t-i-.l geus worden geschonken. De één krijgt', macht overvijf, een ander over tien ste den. Deze rijke samenleving zal openbaren rijke kunst. Ook daar zal zijn de we-, reld van lijn en kleur, van marmer en graniet, van klank en toon. De vocaal- muziek, zal het oor verrukken. De ge- zaligden zullen aanheffen het nieuwe lied van Mozes en het Lam, begeleid" door Engelenzang en het duizendvoudig accoord van het vogelenheir. 't Zal aan zwellen in kracht, verteederen, versmel ten maar dan ook weer daveren lot het eeuwig Hallelujah 1 De heerlijkheid en de eer en de kracht en de sterkte zij onzen God in alle eeuwigheid Welke regeeringsvorm zal daar worden gevonden 't Zal in den staat der heer lijkheid zijn de Theocratie. Christus zal wel zijn het hoofd der meuschheid, maar als mensch zal ook Hij Zijn Kroon werpen voor do voeten van den Drieëenige, want Hij zelf zal onderworpen worden Dien, die Hem alle dingen onderworpen heeft. 1 Het wezenlijke van de zaligheid zal zijn het zien, liet kennen, het genieten van God, wanneer Hij zal zijn alles it) allen. God zal dus zijn het totale voor werp onzer verlangens. ij Zoo hebben we onzen tocht volbracht door de paarlenpoortenstad. Op vele vragen zou nog een antwoord kunnen worden gegeven. Onze voeten staan op diamantvelden, maar zo zijn

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 2