Buiteniianfleii f5,50! OnroereMs Goederen A F SLA G. PH. A. KNIJFF, HOFSTEDE Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Zendt uwe advertentiën vroegtijdig in. Advertentie n. Openbare Verknoping. Huis, Erf en Tuin Openbare Verknoping. Openbare Verknoping. Een perceel BOUWLAND Openbare Verknoping. Een Woon- en Winkelbuis De achterste Stal Een perceel Tuin, Gevestigd sedert 1871. I/v.Waesbergbe-Janssens Schijven, Rollades, Fricaudaus, Lappen fl,25 per pond, Carbonade, Coteletten f 1,20 per pond. Yet- en mager gezouten en ongezouten Spek f 1,20 per pond. Dikke Bladreuzel f 1,20 per pond. Worst en Gehakt f 1,10 per pond. J. MARSILJE, Slager. Qe Hofstede met Woonhuis, Een perceel Dijk en Zijkantweg be de fabrikatje van hooge hoeden. In Friesland betaalt men thans voor een velletje 90 ct. a f 1. Geen wonder, dat menig arbeider zich op de jacht toelegt Door zijn zooltje verraden. Bij de firma De la B. te Leiden werd onlangs een partij gouden en zilveren voorwerpen gestolen. In verband met een diefstal van drijf riemen werd even daarna een zeker v. d. M. gearresteerd. Diens zool paste wonderwel op den afdruk, welke gemaakt was van een voet stap in den tuin van den heer De la B. De dief ontkende wel, doch in zijn wonind werden heel wat voorwerpen ontdekt, zoodat hij thans wel, door zijn schocnzooltje verraden, bekennen moest. Een duur kousje. ^Te Hasselo ouder Wt'erselo (Gv.) is uit de bedstede van een oude, ongetrouwde vrouw een kous, waarin fG00 zilvergeld, gestolen. Laffe kerels. Te Weerdinge hadden onbekenden in den nacht prikkeldraad over don weg gespannen, wetende, dat de twee politie mannen uit Roswinkel (Dr.) er bij de duisternis tegen aan zouden peddelen. Aldus is geschied. De beide mannen kregen vrij ernstige verwondingen, doch. arresteerden ook de daders. Twee kleuters vreeselijk verwond. Een droevig ongeluk had te Bolnes plaats. Vanaf de scheepswerf van fa. Gebr. Pot was om een laadboom te steunen en te houden jl. Zondag met den hevigen storm een staaldraad over den weg ge spannen en benedenöijks bevestigd. Nu waren de 5- en 8-jarige zusjes J. en A. van Galen aan de staaldraad aan het slingeren en kwam de -auto van den heer Boele, van Slikkerveer aangereden, welks chauffeur de staaldraad niet ziende, cr tegen opreed. Met het droevig gevolg dat beide kindereu benedendijks werden neergesmakt. De oudste had een hoofd wonde doch de jongste had een ernstige schedelfractuur met op 2 a 3 plaatsen bloeduitstorting. Bewusteloos werd het opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Voor het leven van iiet jongste kind wordt door den dokter gevreesd. Oostersche wraak. Een Chinees, wonende te Batavia, werd, goederen verkoopendedoor drie Clii- neezen aangevallen. Hij werd met een mes anu zijn rechteroor verwond, terwijl zijn gezicht met teer werd ingesmeerd. De daders vluchten den passer op, één hunner in het bezit van het mes, waar- meg de verwonding werd toegebracht, werd door den mantri pasar aangehouden en aan de inmiddels gewaarschuwde politic overgegeven. De aangehouden Chinees was nog in het bezit van twee pakjes peper, vermengd met fijn gestamp te tjabé-rawit, waarvan evenwel geen gebruik gemaakt is. Bedoelde Chineesche koopman werd verdacht handel te drijven in Japansclie goederen. Vreeselijke oogenblikken beleefde de bemanning van de „Benoa" in de Indische wateren. Het schip vervoerde een lading benzine in blikken, waarin de bliksem sloeg, zoodat de lading ontplofte en het achter schip tot Je brug in een oogwenk was uitgebrand. Bij de sloepen kon men niet komen, waarom de bemanning naar het voorschip ijlde. De gezagvoerder liet het vaartuig met den kop in den wind, zonder verder op den koers te letten, om zoodoende do geweldige vuurzee voortdurend achter zich te houden, en den brand zooveel mogelijk tot het voorschip uit te stellen. De bemanning, bestaande uit vier Europeanen en vijf-en-twintig inlanders, beleefde verschrikkelijke uren van doods angst. In den nacht ontdekte de „Daendels" het schip met zijn vreeselijke vuurslang en kon de bemanning gered worden. Een ontaard man en vader. De arbeider B. te Ouddorp (Z.-H.), die steeds met zijn vrouw in onmin leefde, is er van doorgegaan, na eerst zijn woning te hebben verkocht. Hot gevolg is nu, dat de vrouw met haar kinderen, waaronder drie zieke, uit haar woning is gezet en in de open lucht kampeert. Een antieke gewoonte. Men bericht aan de „Ij. K." In sommige plaatsen van Zuid-Limburg bestaat nog heden ten dage een zonder ling oud gebruik. Wanneer daar ergens een weduwe hertrouwt, dan komen on geveer drie weken vóór het huwelijk alle jongelui uit het dorp bij haar aaii huis op allerlei voorwerpen een oorverdoovend lawaai maken. Zij zetten dit voort,, net zoo lang, tot eindelijk de trouwlustige weduwe zich „afvindt", d.w.z. totdat zij eenc bepaalde som gelds, waarvan het. bedrag, al naar hare gegoedheid, door de „straatmuzikanten" wordt bepaald, hen ter hand stelt. In een gemeente werd onlangs nog zoo n serenade gebracht, en daar de jon gens 200 francs „eischten" en de weduwe met meer dan 100 francs wilde afstaan, werd het verschrikkelijk leven drie weken achtereen avond aan avond voortgezet. Zooals men weet, heeft men in enkele gedeelten van ons land, o.m. in Friesland, de gewoonte, vrouwen en ook mannen, op wier echtelijk leven veel valt aan te merken, een „serenade" te brengen, ge woonlijk bestaande in ketelmuziek. Tragisch. Een veertienjarige jongen, Thomas Edward Newton, heeft, terwijl hij in den tuin van zijn ouders te Wantage, bezig was op musschen te schieten, bij ongeluk door een raam van het huis geschoten en zijn eigen moeder doodelijk in de borst getroffen. Bij do Donderdag gehouden lijksbe- schouwing verzochten de gezworenen de politie, om tegen den man, die de patronen verkocht had, en de winkelier ster, die den jongen op de kermis een geweer had geleverd, maatregelen te nemen. De moeder van den jongen was 41 jaar en laat acht kinderen achter. Drank jammer. Te Enschede was iemand die tenge volge van drankmisbruik krankzinnig werd, de straat opgoloopen na bij zijn familie tal van ruiten te hebben vernield. Hierbij liep hij op een juist, passcerende lijkstoet toe, sprong op de lijkwagen en trachtte de* kist weg te trekken. Op het toeschieten van publiek en politie nam hij de vlucht en werd na nog eenige ruiten vernield te hebben naar het politie bureau meegenomen. Mengelwerk. Niethistorische uitspraken. Als de Duitscher niet betalen kan, wat hij moet, moet hij maar betalen wat hij kan. Lloyd George. Ik begin te begrijpen, dat in de hoogere rekenkunde „ex" zoo ongeveer gelijk staat met nul. Wilhelm. Een Oostenrijksehe kroon is tegenwoor dig zoowat drie centen waard mijn kroon nog geen centime. Karei. Moge het bolsjewisme al niet de wereld veroverd hebben, de wereld is met het bolsjewisme ook nog lang niet klaar. Trotzky. Verras de wereld met een Kerstgave van honderd millioen en sla den petro leum zooveel op, dat ge het in enkele weken terug hebt, dan hebt ge nog even goed het record van weldoener der menschheid geslagen. Rockefeller. Volken van alle landen I nu het leven zoo duur is, bedenkt, dat mijn soberheids- leer er ook nog is. Diogenes. De erfgenaam gezocht. Vele menschen hopen op een erfenis. 't Gebeurt ook, dat er erfgenamen ge zocht worden. Dat leert ons o.a, het volgend verhaal. De Zweedsche regeering liet in de voornaamste dagbladen des lands afkon digen, dat er een reuzenvermogen was nagelaten aan zekeren Axel Crondhjelm, wiens woonplaats nergens te vinden was. Geen wonder de bedoelde persoon was landlooper, dat is, een zwerver, een man zonder vaste woonplaats, zonder tehuis, zonder rustplaats. En dat erfgenaam van een reuzenver mogen Ilad hij dat geweten Hij was inderdaad graaf, gesproten uit een eertiids voornaam geslacht, maar wiens vader hem niets had nagelaten dan den adelijken naam. Op dertieujarigen leeftijd stond hij alleen in de wereld. Hij besloot naar Amerika te gaan. Moed bezat hij genoeg, maap de kracht tot het verduren der moeilijkheden ont brak hem. En ook in Amerika moet er gewerkt worden. Hij wilde na eenige jaren niet langer als graaf bekend staan, en veranderde zijn naam. Daarmede brak hij met gansch zijn verleden. Dan trok hij naar het verre Westen in de hoop giuds tot iets beters te ge raken. Hij trok van hoeve tot hoeve, met zwaren arbeid in zijn levensonder houd zich voorziende. Dit moeilijke leven kou hij niet vol houden. Hij werd ziek, bleef na zijn beterschap zwak, en liep eindelijk als een bed Jaar langs de huizen der ver schillende plaatsen, die hij doortrok. Ondertusschen was in zijn vaderland een iijke verwante gestorven, hem als eenigen erfgenaam nalatende, doch de arme jongeling wist het niet. Alle oproepingen ook in de Amerikaan- sclie bladen, bleven vruchteloos, want hij las geene nieuwsbladen. Eindelijk zond de Zweedsche regee ring een ambtenaar naar Amerika, wieu het na vijf maanden zoekens gelukte, eest zijn spoor en daarna heuizelven te vinden in den staat Ohio, maar juist overleden in een hospitaal, gestorven aan verval van kracht ten gevolge van gebrek aan voedsel en aan doorgestane ellende. Welk een gedachte, als wij er even bij stilstaan En toch, hoevelen onzer medemenschen verkeeren in hetzelfde gevalZe zijn hongerig en dorstig naar geluk, rust, vrede, vroolijkheid, en zoeken die overal, zonder te vinden. Ze zijn tot armoede vervallen, omdat ze evenals deze erfge naam hun naam veranderd hebben, om dat ze inplaats van kinderen Gods kin deren der zonde geworden zijn. (Blijde Boodschap). Wat de Kerk wel en wat de Kerk niet is. In het Vlissingsche Predikantenblad schrijft Dr. Joh de Groot, pred. bij de Ned. Herv. Kerl? aldaar: Wat de kerk niet is: De kerk (wij bedoelen het kerkgebouw) is geen slaapkamer, waar men gaat zit ten om er te dutten, half of heel geen collegezaal waar men alleen voor liet verstand voedsel zoekt geen modewinkel, waar men nieuwe hoeden en japonnen bewondert, afkeurt, of benijdt geen bewaarschool, waar men de kin deren heenstuurt, om ze anderhalf uur kwijt te zijn geen concertzaal, waar men komt alleen voor zang en orgel geen gerechtsgebouw, waar men over anderen oordeelvellingen aanhoort. Wat de kerk wel is Zij is wel .een Godshuis, waar men God ontmoet en eert wel een bedehuis, waar men zijn ziel voor den Hcere uit mag storten wel een rusthuis voor vermoeiden en belasten wel een troosthuis voor elke neorge- bogon ziel wel een zwakke afspiegeling van het Vaderhuis hierboven. Huwelijks-aangiften. 9 Jan. Pieter van Aalst, oud 22 jjm. en Engeltje Johanna Minnik, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Jan. Abra ham Bareman, oud 28 j ,jm. en Cornelia Adriana Maria Jolijt, oud 20 jjd. Geboorten. 4 Jan. Maria Helena, d. van Jacobus Kouwijzer en van Cathalina Nagtegarl. 5 Jan. Margaretha Sophia Maria, d. van Arnoldus Franciscus Jo- sephus Maria Engelbregt en van Catha- rina Maria Anna Schirris. 7 Jan. Anna Pieternella, d. van Reinier Harms en van Maaike Kuine Doorns. Jannetje Machielina, d. van Mariqus de Bart en van Elisabeth de Pree. 9 Jan. Wilhel- mina Jacoba, d. van Pieternella Jacoba d. van Pieternella Jacoba van Gelderen. "predikbeurten. ZONDAG 18 JAUNARI 1920. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/, eu 2 uur Ds. S. Groeneveld. Voorber. H. Av. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. H. P. M. deWalle. Hoek 9en 2 uur Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 91/, en 2 uur, Ds. J. R. Goris. Oostburg 9'/i en 2 uur, Aardenburg 9'/2 en B uur, Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/j uur, T>kr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur Ds. E. Raaiiis. Bed. H. Av. en Doopsbed. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Brnijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en B'/j uur, Leeskerk. Lokaal Ebeu-Haëzer", (Kerkbodaan.) Ter Neuzen 5'/t uur, Evangelisatie. Inzenders van ad ver-tent ién die deze in het blad van den dag van uitgave wenschen opgenomen te zien, verzoeken wij dringend, deze zooveel mogelijk een werkdag vóór de verschijning der Courant, dus vóór Dinsdag of Vrijdag in te zenden. Hoewel wij steeds zullen trachten ook advertentiën te plaatsen die ons in den loop van den voormiddag van genoemde dagen worden toegezonden, kunnen wij dat, vooral als het groote advertentiën betreft, niet meer verzekeren. Men zende dus de advertentiën zoo vroeg m o g e 1 ij k in. DE ADMINISTRATIE. zal ten verzoeke van de erven van PETRUS DUCARMONT en van zijn overleden echtgenoote, in het café van dhr. Leo Waeltot te Overslag, krachtens verleend rechterlijk bevel, op Maandag den 19 Januari 1920, des namiddags 2 uur verkoopen te Overslag, kadaster sectie A nos 162 en 103, groot 30 A. 80 c.A. (207 roeden). Verhuurd aan de Wed. Hemelsoet Van Rooyen te Overslag. Aanvaarding in genot huurpenningen bij de betaling. Betaling 1 maand na de toewijzing. ZAAMSLAG. Dinsdag 20 Januari 1920, des voormiddags 11 uur, in het hotel „Rotterdam" van den heer Alphonse Aernaudts te Sas van Gent, in het open baar verkoopen Eene gunstig gelegen met beste Bouwlanden, geschikt voor industriëele doeleinden als gelegen aan liet Kanaal GentTer Neuzen en den spoorweg in den Coegorspolder, ge meente Neuzen, ter grootte van 20.24 58 H.A. (45 gemet 1 Bi roeden), verdeeld in 3 koopen, als volgt Koop 1 SCHUUR, WAGENHUIS en verdere aanhoorigheden, TUIN, ERF en WEI LAND, gelegen langs het kanaal, ka dastraal bekend gemeente Neuzen, sectie G nummers 1641, 1643, 1645, 1647, 1775, 1773, sameu groot 6.03.24 H.A. (13 gemet 161 roeden). Palende Oostelijk de terreinen der Nederlandschc Phosphaatmaatschappij. Koop 2. 3.32.2-4 H.A. (7 gemet 137 roeden) BOUWLAND, gelegen aan de Blik- straat, nabij het kanaal, sectie G num mers 1487, 216 en 215bis. Palende Zuidelijk de industrieterreinen van de Erven R. Drost, Noordelijk de heer P. Dees en Oostelijk de heer W. Dieleman. Koop 3. 10.89.10 H A. (24 gemet 133 roeden) BOUWLAND, gelegen aan de Blik- straat, kadastraal bekend in sectie G nummers 77, 697, 699, 702, 707, 713, 714, 717. Palende den spoorweg MechelenTer Neuzen en Oostelijk de heer A. Ramoudt. Koop 4. 66 c.A. ERF aan de Blikstraat, in opstal tot 30 September 1928 bij Mejuffrouw Janna Huijsse ten prijze van f8,64 'sjaars. De goederen onder koopen 1, 2 en 3 zijn in mondelinge pacht bij Mejuffrouw do Weduwe F. Dekker—de Feijter ad 2355 francs 'sjaars, lasten voor pacht- sters rekening. Boomprijs f 75. Betaling koopsom 1 maand na toeslag. Nadere inlichtingen ten kantore van Notaris DUMOLEIJN, bij wien kadas trale extracten en plans ter inzage liggen. zal ten verzoeke van zijn principalen in bet café van Dhr. R, KercrhaertDe Cooker te Wesldorpe, krachtens ver leend rechterlijk bevel, op Woensdag den 21 Januari 1920, des namiddags 2 uur verkoopen te Westdorpe, in deu Canisvlietpol- der, kadaster sectie D nos. 126 en 223, samen groot 69 Aren 90 c.A. (I gemet 170 roeden). Ier pacht bij Dhcrt Koop II. te Westdorpe, in den Autrichenpol- der, kadaster sectie C nos. 1845 en 1848, samen groot 22 Aren 19 c.A. (150 roeden). In pacht bij Spiessens. Betaling 1 maand na de toewijzing. zal ten verzoeke van de Wed. C. BAK KER en Kinderen, in bet nog door de weduwe bewoonde hótel-café te Hoek, op Dinsdag den 3 Februari 1920, des namiddags 2 uur verkoopen De navolgende te Hoe k, in het Dorp. KOOP 1. Een HUIS, waarin hótel-café, met erf, kadaster sectie I no. 976 geheel groot 1.36 A., waarvan 1 MJ. eigendom is van P. van Dixhoorn, en de voorste stal met den daarvoor gelegen grond groot 25 c.A., deel van het perceel kadaster sectie I no. 782. Inmiddels uit de hand te koop. KOOP 2. met erf, kadaster sectie I no. 975 ge heel en no. 450 gedeeltelijk, samen groot 77 c.A. KOOP 3. i groot 23 c.A. en een perceel erf, zijnde de toegang tot dien stal groot 17 c.A. deelen van het perceel sectie I. no. 782, samen dus groot 40 c.A. KOOP 4. deel vau het perceel sectie I no. 782, voor dit gedeelte groot 8 A. 37 c.A. Aanvaarden bij de betaling. Betaling 1 maand na de toewijzing. WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, te HULST. BIJKANTOREN te AXEL, SAS VAN GENT, TER NEUZEN en IJZEN DUKE. ZITDAG te KLOOSTERZANDE, OOST BURG en SLUIS. De Algemeene Maatschappij van Le vensverzekering en Lijfrente te Amster dam. DoAlgemeene Verzekerings-Maatschap pij „ITovidentia" te Amsterdam. De Assurantie-Compagnie van de Schelde te Antwerpen. De Assurantie Maatschappij tegen Brandschade en op het Leven „de Neder landen" van 1845 te 's Gravenhage. De Binnenlandsche Vaart Risico Socië teit te Amsterdam. De Eerste Nederlandsche Verzekering- Maatschappij op het Leven en tegen Invaliditeit te 's Gravenhage. De Groninger Brandwaarborgmaat- schappij te Groningen. Den 'Heer D. J' VAN DER IÏAVE iu Landbouwzaden, Kapelle bij Goes. De Hypothecaire Beleggingsbank te Haarlem. De Levensverzekering-Bank „Amster dam" te Amsterdam. De Maatschappij tot verzekering van uitgesloten Risico's te Zutphen. De Maatschappij voor Scheepscrediet te Rotterdam. De Nationale Boeren-Borg Maatschappij te 's Gravenhage. „The Ocean" Arccidentand Guarartee Corporation te Londen. De Onderlinge Boeren-Brandwaarborg Maatschappij te Zwolle. De Ongevallen-Verzekering-Maatscnap- pij „Fatum" te 's Gravenhage. De Rotterdamsche Transportverzeke- Maatschappij te Rotterdam. De Utrechtsche Levensverzekering- Maatschappij te Utrecht. De Verzekeringsbank „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" (tegen ongeluk ken) te 's Gravenhage. „I)e Zurich" Algemeene Maatschappij van verzekering tegen ongelukken en wettelijke aansprakelijkheid te Zurich. Van af heden te bekomen TER NEUZEN. Noordstraat 40. Hervormde Kerk. Chr. Geref. Kerk. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, De Notarissen DUMOLEIJN le HontenisSe en MAETERLINCK te Gent, zullen op De 'Notaris J. A. DREGMANS te Axel, De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, Vertegenwoordigt

Luctor et Emergo | 1920 | | pagina 3