VISSERS Reclameberichten. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 18 pec. j.l. heeft zicb hier ter ste de gevormd een Centraal Comité voor Oost Zeeuwsch-Vlaanderen tot het ont vangen en onderbrengen van Oostenrijk- sclie kinderen. Daarin hebben zitting genomen Voor Axelde dames Kruysse, Dreg- mans en Augustijn. - Voor Zaamslag de dames Rademaker, de Jong en Knijff. Voor Ter Neuzende dames v. d. Moer, de Smidt, Manicus en van Dalen, benevens de Voorzitter, de Secretaresse en de Penningmeester van helTerNeu- zensch Comité, die tevens als dagelijksch bestuur van het Centraal Comité voor Oost. Z. VI. optreden. Op verzoek verwijzen we naar de advertentie van de vergadering„Pro Rege". Dat velen er heengaan. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rlieu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Èrfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS. Vlasmarkt. De veerdienst op de Wester- Schelde. Bij de behandeling van de Waterstaats- begrooting in de Tweede Kamer sprak de heer De Muralt over de verkeerswe gen in Zeeland. Hij betoogde, dat de groote wegen voor het doorgaand verkeer in handen van den staat moeten zijn. Inzondeiheid wees hij daarbij nog op de slechte verbinding met Zeeuwsch-Vlaan- deren. Hij diende de volgende motie in „De Kamer van oordeel, dat het tot betere verzekering van een deug delijke communicatie van Zeeuwsch- Vlaanderen met het overige deel van Nederland gewenscht is, dat de staat den provincialen veerdienst op de Wester-Schelde overneemt, gaat over tot de orde van den dag". De minister van Waterstaat antwoord de, ddt de veerdienst op de Wester- Schelde reeds zijn aandacht heeft. Over neming is een wel vaak radicaal middel, maar om tot een oplossing te komen zou instelling van een commissie overweging verdienen. Wellicht komt men er ook door overleg met Ged. Staten. Spreker" vroeg de motie in te trekken en hem over te laten,-welk middel kan worden aangewend De heer De Muralt trok zijn motie in, aangezien hij 's ministers toezegging niet als een frase beschouwde. *Zaamslag. Hier heeft zich {gevormd een comité voor winterlezingen,bestaande uit de héeren Ds. De Walle, Ds. Van Dis, Ds. De Bruijne, Missu en Bartlema. Dezen winter hoopt men nog. te laten optredenDr. Hepp van Watergraafs meer, Dr. De Groot van Vlissingen en Ds. Berkhof van Utrecht. 1 Januari 1920 zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer J. Kosten alhier zijn onderwijzersloopbaan begon. Van verschillende zijden is een actie op touw gezet om dit feit feestelijk te herdenken op 6 Jan. a.s. Axel. In de op Dinsdag gehouden Raadszitting alhier werden enkele inge komen stukken aangenomen voor ken nisgeving. De afdeeliug Mercurius kreeg het ge bruik van een schoollokaal. Aan de Ambachtsschool werd een hoogere subsidie toegestaan. Een verzoek van de R. K. Landarbeidersbond te Sluiskil werd gerenvoyeerd naar B. en W. om bericht en raad. Evenzoo ging het met het verzoek van de Bouwver- eeniging om subsidie. Een adres van den Ned. Christelijken Bond van personeel in publieken dienst en een schrijven van de huurcommissie werd naar B. en W. verwezen. Voorts werd besloten tot aanschaffing van een automatisch begraaftoestel en tot verhuring van eenige perceelen tuin grond. Een verzoek van J. Heijnsdijk e.a. om verbetering van den Ouden weg wordt verwezen naar het polderbestuur. De bepaling, dat aan onderwijzeressen bij huwelijk ontslag wordt verleend, werd op aanschrijven van Gedeputeerde Staten uit de verordening geschrapt, Besloten werd ten behoeve van de wed. van Dijck nog een noodwoning te bouwen. In de machinale klompenmakerij van F. Quataert aan de Oude Kerkstraat te Sluis, hebben inbrekers door uitsnijding van een ruit getracht toegang te krijgen tot de werkplaats, waarin de machine rieën staan. Waarschijnlijk hadden zij het gemunt op onderdeden dezer ma chines, op drijfriemen of iets van dien aard. Doch 't is den dieven deerlijk tegen gevallen, daar zij bij 't pogen om binnen te komen, aangevallen werden door den trouwen Groenendaeler herdershond van den heer Quataert, welke hond in een gedeelte der werkplaats zijn nachtver blijf heeft. Dat het er bij de verdediging van zijns meesters bezittingen niet zacht jes toegegaan is, bewijzen enkele ge broken ruiten in 't zelfde raam, waarin een ruit uitgesneden was, alsook do bloedsporen op den grcnd. Daar bij on derzoek gebleken is, dat de hond geen letsel had, staat het vast, dat het bloed van de aangevallen inbrekers is. Na deze ontvangst hebben zij het hazenpad ge kozen, langs een belendend perceel, dat in aanbouw is, althans men heeft daar over en daardoor de bloedsporen gevon den die men zelfs nog een eind langs de straat heeft kunnen volgen. Inval in een speelhol. Te Middelburg heeft de politie Zaterdag een inval gedaan in een perceel aan de Lange Breestraat, dat reeds lang in verdenking stond, dat er gelegenheid werd gegeven voor hazardspel. Inderdaad werd een viertal personen aangetroffen, die met zulk een spel bezig waren. Totaal werden 7 personen naar het politie bureau overgebracht, terwijl tegen den bewoner proces-verbaal werd opgemaakt wegens het gelegenheid geven tot hazard spel en wegens overtreding der drankwet. Sedert 6 Dec. 1.1. zijn door den con trole-dienst van den Raad van Arbeid te Middelburg reeds 21 processen-verbaal opgemaakt tegen werkgevers, die hunne verplichtingen, bij de Invaliditeitswet hun opgelegd, niet nakwamen. Dit getal is alleen bereikt op Walcheren de werk gevers worden er dus nog eens aan her innerd hun plichteu te vervullen, daar een controle dagelijks kan plaats vinden, en er niet geschroomd wordt proces verbaal op te maken. Zitting op 16 Dec. '19. Voorzitterde edelachtbare lieer J. Huizinga. Aanwezigalle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend, worden de notulen na een opmerking van den heer Coisen vast gesteld. 2. Ingekomen Stukken. a. Een schrijven van J. Jansen, onder wijzeres aan school B, die daarin dank betuigt voor de door den gemeenteraad verleende medewerking voor het verkrij gen van vergoeding voor het geven van handwerkonderwijs buiten de gewone schooluren. b. Een schrijven van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 28 November 1919, waarin dit college bericht, te be rusten in het besluit van den gemeente raad dd. 4 October 1918, tot bepaling van den omvang van het onderwijs op de openbare scholen in de gemeente Ter Neuzen. c. Een verklaring van I. S. de Braai, dat hjj de voorwaarden aanvaardt, waarop hem door den raad bij besluit van 13 November vergunning is verleend tot het leggen van een riool in gemeente grond en dit riool aan te sluiten op het gemeenteriool. d. Een adres van. M. P. v, Eerden- burgli, echtgenöote van P. II. Wieckhorst, caféhoudster, Dijkstraat, om opnieuw verleeuing vergunning' voor muziek. De heer Colsen juicht het toe, dat de burgemeester ingegrepen heeft. De mu ziek wordt misbruikt als lokmiddel voor min-ontvvikkelde jongelui. Laatst hoorde spr. op de provinciale boot een gesprek, waaruit hem bleek, dat een jongmenscll, pas thuis van de haringvisscherij, op één avond in dit café 44 gld. had verkwist. Zoo iets moet uit zijn. Spr. zou willen, dat alle muziek (behalve tijdens de Kermis en op feestdagen) verboden werd in café's. De bevolking van de Dijkstraat had veel last van dit café. Zoo'n voortdurend geblèr van orgels is onuitstaanbaar. De familie Daehnan bood 30 gld., als niet gespeeld werd toen hun dochter dood was. Dit werd geweigerd door adres sante. Wel een bewijs, dat dit soort muziek gebezigd wordt orn de menschen te verlokken en te verleiden. Dat dage- lijksche spelen moet nu eens uit zijn. De Voorzitter Binnenkort komen B. en W. met voorstellen. Indien er nu onge oorloofde dingen gebeureu, grijpen we ook in. De heer Colsen Ik bedoel geen verwijt tegen u, maar u is wel wat goed en kunt niet best iets weigeren. De heer ScheeleHoe bedoelt u het binnenkort in den Raad te brengen Komt 't op de volgende agenda De zaak moet niet op de lange baan worden geschoven. De VoorzitterDe Commissie voor Strafverordeningen zal met advies komen. Dat kan desnoods tegen de volgende vergadering. Laten we tot zoolang wachten. De heer de Jager: Wilt u met de nu gemaakte opmerkingen ook rekening houden ten opzichte van de aanstaande feestdagen. De heer Hamelink erkent, dat de Voorzitter het in dezen alleen te beslissen heeft. De Raad heeft er niet mee noodig. Maar er is nu een adres. Spr. vraagt of er hier inderdaad een onbillijk heid begaan is, zooals adressante be weert. Mogen we de gronden van de intrekking van het verlof voor muziek weten De VoorzitterWieckhorst had vroeger een gewone vergunning om op zekere tijden van den dag te spelen Later is hem dat opnieuw verleend. Eerst voor een maand op proef, volgens de voor schriften. Na die maand heeft hij ver gunning gekregen. Daarvan maakte Wieckhorst échter misbruik. Boven het café plaatste hij op. zolder een piano en liet een luik in de zoldering aanbrengen. In het café stond bovendien een orgel. Als dit niet mocht spelen, werd het luik geopend en speelde men boven. Zoo werd de wet ontdoken. Zelfs met het sterfgeval in de familie Daelman weigerde Wieckhorst de muziek te staken. Toen heeft spr. het verlof ingetrokken. Ook mee, omdat schriftelijke klachten uit de buurt hem gewerden. Adressant dreigt nu met proces enz. Spr. is daar echter niets bang voor. De heer HamelinkDank u. e. Een schrijven van I. de Groot, hoofd van school C, over het aantal kinderen in de verschillende klassen. Hieruit blijkt, dat dit aantal te groot is, en met Mei een deel der leerlingen over de andere scholen moet worden verdeeld. Voor de laatste 4 mod. groote verande ringen aan te brengen, is ongewenscht. Mev. Duiker wijst er op, dat de School commissie haar taak beter moet ver vullen, Die behoorde de Raad op de hoogte te brengen en te houdeu. 't Is- toch geen eerebaantjo. Laten B. en W. overwegen, of ér voor deze 4 mud. niet nog iets is te doen ih-'t belang van die kinderen. De Voorzitter zal dit verzoek over brengen aan B. en W. f. Een schrijven van A. E. van der Heijden, onderwijzeres in de handwerken A, B en C, die daarin dank betuigt voor de haar bij raadsbesluit van 13 Nov. 11. toegekende salarisverhooging. g. Een adres van den Nederl. Bond van Gemeente ambtenaren om een maand extra salaris over 1919 uit te koeren. Hoewel er van B. en W. geen voorstel is, stelt de Voorzitter voor daaraan te voldoen. De heer Geensen acht het wel noodig. Maar dan kome er ook ten spoedigste een nieuw ontwerp voor een betere salarisregeling. De VoorzitterIn Januari komen er voorstellen. De heer D. Scheele voelt zich verrast door dit voorstel. De ambtenaren hebben veel en goed werk verricht, zeker. Maar pas hebben we algenieene verhoogingen toegestaan. We moeten ook rekenen met de gemeentekas. We zitten hier niet alleen voor de gemeente-ambtenaren, maar voor heel de gemeente Er wordt niet eens gezegd, wat 't kost. Dat gaat toch zoo niet. De heer de Ridder zegt, dat de ver hoogingen ingaan met 1 Januari '20. Over '19 is er dus te weinig ontvangen. Het Rijk heeft het aan zijn ambtenaren ook gedaan. Spr. zal voorstemmen. De Voorzitter: 't Zal f 3280,856 kosten. Hét voorstel van den Voorzitter wordt met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. (Tegen de Jager, Scheele en van Cadsand). h. De Voorzitter deelt uiee, dat on langs besloten is rond de muziektent een beplanting aan te brengen. Nu zijn er stemmen opgegaan, diefde heele Markt onder handen willen nemen. Daarom stellen B. en W. voor op de Markt 16 plmeboomeu (ulms-monuinen- talis) te planten. Rond de muziektent komen dan sierheesters en coniferen. De kosten vallen nog al mee. Onder toezicht van de leverancier kan de ge meente het zelf doen. De boomen komen op 50-, het struikgewas op 64 gld. Voorts willen B. en W. op het vier kante plein op Java bij de nieuwe huizen een plantsoen maken. De menschen die er wonen hebben dan een vriendelijk uitzicht. Er komen 4 boomen, een rust bank, 3 perken met bloemen tn wat heesters. Hot geheel wordt afgerasterd en we zullen het dan maar aanbevelen in de zorg van het publiek. Eveneens willen B. en W. de driehoek voor Minnik en van Aalst tot een plantsoentje maken. Dit zal 38 gld. kosten. De aanleg op Java 78 gld. De lieer D. Scheele juicht dit plan toe. Maar nu moet 't op de Markt niet weer gaan als vroeger. Als er straks boomen staan, moeten er met de kermis enz. geen tenteu worden gezet. Dan wordt alles weer vernield. Do heer de Ridder*t Is een stap in de goeue richting. Spr. vindt echter 16 boomen te weinig. De VoorzitterWe zullen niet al te grootscheeps beginnen. Er komen 9 aan de kant van van Hasselt en 7 aan de andere zij. Er moet ook ruimte disponibel blijven voor jaarmarkt, keuringen enz. De heer Geensen juicht hot plan toe. We moeten verder gaan bij de volgende begrootirtg, om zoodoende de volmaakt heid van natuurschoon te bereiken. Ook aan de Grenulaan wil spr. iets doen De VoorzitterAls we den vollen eigendom over den grond daar krijgen, zullen we een rij boomen en een wandel pad aanleggen. 3. Voorstel van B. en W. om het Duitsch als leervak op school B in te voeren. De heer Hamelink juicht verbetering van het onderwijs toe. Echter betreft het hier al weer school B. Vroeger was de grootste zorg altijd voor de II. B. S. De school voor het arbeiderskind wordt steeds veronachtzaamd. Ditmaal zal spr. niet tegen stemmen, maar als school C achteruitgezet blijft, zat spr. fractie zich tegen Voorstellen als dit verzetten. De heer Colsen Bij ons op Sluiskil is gelegenheid voor gratis Fransch. Maar er is geen liefhebberij voor. De arbeiders zien er voor hun kinderen geen heil in. De heer Hamelink is het hier niet mee eens. Maar dat bedoelde hij ook niet. Spr. bedoelt, dat de Raad voor de II. B S. vroeger en voor school B nu alle zorg had, terwijl ze dé volksschool C en ook school D verwaarloosd heeft. Die moeten in hun soort ook goed zijn. Al is er geen behoefte aan Fransch op school C' of I), daarom moet het onder wijs wel goed zijn. De heer Colsen heeft in een der eerste zittingen er immers zelf over geklaagd, wat betreft school D. De heer de Ridder meent, dat Colsen over hef uitwendige, (gebouw, gordijnen enz.) gesproken heeft, niet over het on derwijs. Mevr. Duiker zegt, dat als een school er beroerd uitziet, dit niet opvoedend werkt. Een goed interieur is van even veel belang als een les in paedagogiek. De kinderen des volks hebben behoefte aan goed lager onderwijs. In school C waren de klassen in i910 al te groot, blijkens het schrijven van de Groot. (Is dit geen drukfout Moet het niet 1919 zijn Red.) Dat is een bewijs van schan delijke verwaarloozing. De heer de Meijer meent, dat er veel woorden onnut worden verspild. Wat ter wereld doet de Commissie van Toe zicht toch Die kunnen we wel op zij zetten als die-niets doet. Die moest toch dergelijke zaken onderzoeken en rappor teeren aan den Raad. Zoo kunnen we wel eindeloos pralen over allerlei ^aken. De heer de Jager is 't hier mee eens. Straks komt echter de geheele reorgani satie. Laten we nu deze onvruchtbare discussie maar staken. De heer de Ridder is 't met mevr. Duiker eens, dat 54 leerl. in een klas te veel is. Als dat anders kan, dan zal hij er voor zijn dat het gebeurt. Wat het door Colsen destijds geprokene betreft, deze overdreef zeer. De werkelijkheid kwam niet overeen met de schildering die Colsen er van gaf, Persoonlijk feit. De heer Colsen vraagt en krijgt het woord voor een persoonlijk feit. Wat do Ridder hier zegt is nietwaar. De school was in een ellendigen toestand. Toen de Commissie kwam kijken, had de bouw meester het gauw laten opknappen. De heer de Ridder is echter lid van de Com missie van Toezicht. Spr. laakt hem als zoodanig, want hij vervult zijn plicht niet. We zijn niet gélukkig uit met een lid als de Ridder. Nog een persoonlijk feit. De heer de Ridder protesteert tegen deze uitlating van Colsen. Het toezicht voor Sluiskil is opgedragen aan 2 leden van de Commissie. Spr. is daar niot bij. De voorzitter stuit de stroom der per soonlijke feiten en stilt het rumoer door hamerslag en zegt dan, dat de zaak van liet onderwijs in Ter Neuzen steeds heeft geleden door kibbelarijen over onderdee- len, waarover men het niet eens was. Door de II. B. S. is er verbetering ge komen. Toen op aandraug van velen de Mulo-school. Het Duitsch was echter vergeten op de rooster. Spr. heeft in het college van B. en W. meer bijzonder de zorg voor de afdeeliug onderwijs en zal zorgen, dat dat zoo goed mogelijk wordt. Straks kunnen allen na de volledige gelijkstel ling zooals de heer de Jager al zei, sa men werken. Spr. vindt ook, dat de Commissie beter en meer had moeten werken. Vooral den laatsten tijd was het sober. Met de nieuwe regeling ver dwijnt de Commissie toch. Tot zoolang hoopt spr. dat de lieeren hun best zullen doen. Het voorstel wordt aangenomen. 4. Aan A. J. Bliek wordt een per ceel grond in erfpacht gegeven, terwijl P. Millenaar recht van uitweg krijgt, over dien grond, 5. Aan C. L. Verhage en P. Dung wordt grond in erfpacht gegeven. 6. Een wijziging in de verordening regelende de werkzaamheden van de ambtenïiren van den burgerlijken stand wordt goedgekeurd. 7. Idem een wijziging in de verorde ning op de heffing en invordering van schoolgeld voor het handelsherhalings- onderwijs. 8. Verzoek van de consumentenver- eeniging om gebruik te mogen maken van een schoollokaal. B. en WJ stellen voor hierop afwijzend te beschikken, omdat inwilliging-in strijd zou zijn met de belangen van een ander deel der ingezetenen. De heer Geensen is hot hiermee niet eens. De heer de Jager heeft in vorige vergaderingen meer dan eens op den vicieuzen cirkel van ioonsverhooging en diiurte gewezen. Nu wordt hier de duurte bestreden, wat loonsverhoogingen onnoodig maakt, als 't slaagt. Spr. is voor inwilliging van het verzoek. De heer de Ridder Als we dit verzoek toestaan, moeten we ook een auder ter wille zijn, die bijvoorbeeld een visch- of groentewinkel wil openen. Spr. is voor het. voorstel van B. en W. De heer de Meijer keurt het systeem van ingrijpen in het zakenleven en in de winsten der middenstanders af. Toch meent spr. dat vele middenstanders hun prijzen wel eens mogeu herzien. Vlcesch is b.v. in Rotterdam wel 50 cent de K.G goedkooper dan hier. Ook andere winke liers mogen hun tarieven wel eens herzien. De heer Scheele wil de consumenten- vereeniging allerminst het recht betwis ten de duurte te bestrijden, maar is er tegen, dat de Raad in dezen partij kiest. Ze moet zelf maar een lokaal huren. Die zijn er toch wel te krijgen. De heer Hamelink is tegen het voorstel van B. en W. al kan hij zich begrijpen, dat de niet-socialistische leden als vrien den der middenstanders er voor zijn. Al dragen de winkeliers niet de heele schuld van de duurte, toch hebben ze ons, vooral in den oorlog, meer dan eens het vel over de ooren gehaald. Spr. is 't niet met de Ridder eens. Een visch- winkelier wil winst maken, de consu- mentenvereeniging niet. Spr. verwacht niet veel resultaat vau het werken der consumentenvoreeniging, maar hij wil elke poging, die de duurte bestrijdt, steunen. Er zijn hier niet veel geschikte lokalen. Volgens spr. is 't bedrijfsleven te veql versnipperd. Aan één deur komen soms 2 melkboeron, 2 slagers, 3 of 4 kruideniers enz. Dat is krachts- en tijdsverspilling. Centralisatie zou hier de productie vermeerderen, minder on kosten veroorzaken, en daardoor de duurte vermindereu. Mevr. Duiker zegt, dat een consu- mejitenvereeniging 't eenige middel is om iets te bereiken. In Vlissingen is kleeding, kaas enz. beschikbaar gesteld tegen veel lagere prijzen dan in de winkels worden gevraagd. We moeten op de belangen der massa letten, niet op die van enkele individuen. Dat is in de mobilisatietijd óók gebeurd. De heer de RidderDe consumenten club levert tegen inkoopsprijs -j- kosten. De middenstanders berekenen echter ook winst. Dat moet, waut ze moeten toch iets verdienen. Wij vertegenwoordigen hier de heele bevolking, dus ook de middenstanders. De heer Colsen r De consumeutenver- eeniging bestaat meest uit ambtenaren, Die hebben allen salarisverhooging gehad. Dan moeten ze aan de winkeliers ook meer verdienste gunnen, dan vroeger. Vóór den oorlog werd aan een pakje cichorei 1 cent verdient. Dat kan nu niet meer. Het leven is duurder gewor den. Dat het vleesch in Rotterdam goed kooper is dan hier, ontkent spreker. In Ter Neuzen is ook wel goedkoop vleesch. Heeft de Meijer alle slagers in Rotter dam afgeloopen De heer de Meijer Neen (Gelach). De heer ColsenBevroren vleesch willen de menschen niet hebben. Mevr. DuikerDe slagers verdienden er te weinig aan De heer Colsen De Meijer moet maar eens in de Hoogstraat te Rotterdam vragen, wat 't vleesch daar kost. De lieer de Jager juicht het toe, dat de consumentenvereeniging de duurte bestrijdt. Daar gaat het echter hier niet om. 'tGaat hier om 't principe, waaron der B. en W. lokalen zullen toestaan. En dan meent spr. dat liet verzoek ge weigerd moet worden, om geen weg te openen voor allerlei vereemgingen. De Voorz. is het geheel met de Jager eens. We moeten neutraal zjjn. Straks komt misschien een coöperatie met 't zelfde verzoek. Daarmee spreken we geen oordeel uit over do consumenten vereeniging. De een vindt die uitnemend, de ander schadelijk. Spr. meent, dat de socialisten er anders sceptisch tegen over staan. Wel hebben B. en W. over wogen een commissie te benoemen, be staande voor de helft uit middenstanders en voor de helft uit arbeiders. Die com missie zou dan verschillende gevallen kunnen onderzoeken. Omdat de Regeering een wookerwet heeft aangekondigd, is dit overgegaan. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. 9. De begrooting dienst 1919 wordt ietwat gewijzigd. 10. Voorstel tot afwijzende beschik king op het verzoek van den Nederland- schen Bond van Onderwijzers om aan P. de Zeeuw eene gratificatie te geven. Ingekomen is een adres van de af- 'deeling Ter Neuzen en Omstreken van den Bond van Nederlandsche onderwij zers, die daarin te kennen geeft dat zij met belangstelling heeft kennis genomen van liet adres van P. de Zeeuw, waarin hij verzoekt hem een gratificatie te verleenen over het tijdvak van 1 April 1919—9 Mei 1919 dat het haar teleurstelde dat aan zijn verzoek niet werd voldaan dat toch de heer De Zeeuw, nadat zijne functie als lijdelijk onderwijzer aan school B was opgehouden van 1 April 19199 Mei 1919 als volontair iu dienst is geweest dat hij in de periode a 1 l~o e n voor de klas stond en dus moest optreden als zelfstandige leerkracht dat dit optreden geschiedde met mede weten van het hoofd van school B dat de betrokken onderwijzer dus werk heeft gedaan, waarvoor anders een volledig betaalde leerkracht ware noodig geweest dat ook aan de lieeren G. v. d. Peijl en Geensen in eene gratificatie is be willigd redenen waarom zij verzoekt, dat de raad op zijne beslissing moge terugko men en alsnog uit een oogpunt van bil lijkheid besluite eene gratificatie toe te kennen aan den heer P. de Zeeuw over het tijdvak van 1 April 1919—9 Mei 1919. Door burgemeester en wethouders wordt hieromtrent overgelegd het vol gende rapport van den burgemeester

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2