i- en li Knnstinestsioffen Gemaakte Goederen, Hmn TRI CO Goederen. HOFSTEDE Van Heinde en Verre. Mengelwerk Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Adverteutiën. Broodkaarten. Suiker. Agenten gevraagd, een flinke Dagdienstbode Uit de hand te koop Openbare Yerkooping. I. Een Hnis met Schuurtje II. Een Huis en Erf IV. Een Huis en Erf Ik ben verkooper van alle bekende soorten W. BEDET. Openbare Verknoping. Donderdag 8 Jan. 1920, Openbare Verknoping. Werkplaats, open Erf en Schuurtje III. Een Huis met Schuurtje en Erf Ontvangen een groute partij J. WIELES, Onroerende Goederen we ons wachten voor meer teleurstel lingen. De Voorz. heeft gehoord dat Electra aan onze Centrale niet veel verdiend heeft. De heerWisse: Wie moet't onderzoek betalen. De heer van Hoeve Wij, 't is controle op Electra. Er wordt besloten een technisch onder zoek te doen instellen, Op voorstel van den heer Faas wordt besloten het voorstel tot het aangaan van een leening aan te houden. 6. Rondvraag. De heer Koopman zegt, dat bij de mededeeling door B. en W. niet is ge sproken over de watervoorziening van de Centrale. Spr. heeft daar onlangs naar gevraagd. De Voorzitter Het materiaal is afge stuurd, is ons bericht. Zoodra 't aan komt, wordt het werk uitgevoerd. De heer Vinke merkt op, dat de bur gemeester nog al mild is met het geven van vergunningen voor de vogelwet. Er is nu pas een procesje geweest. Spr. dringt er op aan, dat er paal en perk aan wordt gesteld. De Voorzitter kan zich begrijpen, dat de jagers daar tegen zijn. Hij zorgt er echter voor, dat de wapens in betrouw bare handen komen. Wie zoo'n vergun ning heeft, mag ook hazen schieten. De heer Vinke vindt dat onbillijk tegenover de jagers. De Voorzitter heeft dit jaar al minder vergunningen gegeven dan 't vorig jaar. De heer Faas is blij, dat Vinke deze Vwestie in den Raad brengt. Spr. heeft too'n vogelacte. Een boer bad hem gevraagd kraaien te verjagen. Spr. heeft dat gedaan door 't geweer omhoog te heffen. Hij heeft niet geschoten. Jan Riemens vroeg hem toen mee te gaan. Spr. deed dit met z'n geweer. Werd toen vcrbaliseerd. Was hij in over treding De Voorzitter Neen, dat geloof ik niet. Had u vergunning van den pachter van het land De heer Faas: Ja! Ik heb dat recht van meer boeren, maar heb er nooit ge bruik van gemaakt. De Voorz.Een mondelinge permissie is tegenwoordig voldoende. De heer Faas: We zagen de mare chaussee al van verre afkomen. Ik was gerust. Ze pakten mij echter en namen mijn geweer mee. Riemens had z'n acte niet bij zich. Die lieten ze echter loopen. De Voorz.Hoe is het, heeft u ook toestemming van den burgemeester tot het dragen van vuurwapenen De heer FaasJa, ook nog. De Voorz.Dan was u niet in over treding. De heer Koopman meent, dat de Voorz. het advies van Vinke dat uit jagersboe zem komt, gerust naast zich kan neer leggen. Er zijn ook nog andere menschen dan sportliefhebbers. De heeisScheele vraagt of er ook een Commissie van Bijstand komt voor het Electrisch Bedrijf zooals hij in overwe ging heeft gegeven. De Voorz. zegt, dat er een Commissie van Fabricage komt. Die kan dan over allerlei zaken advies uitbrengen, 't Is echter nu te druk op de secretarie. Maar 't komt in orde. De openbare vergadering wordt daarop gesloten. De veroordeelde eigenaar van het spookdier Zooals bekend is, werd voor eenigen tijd op de kermis te Arnhem een man geverbaliseerd, daar hij liet bezichtigen een „Spookdier" of te wel een kat met drie staarten. Hij werd veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Met de najaarskermis bevond hij zich met zijn tent te Drachten. Van hieruit heeft hij aan de Koningin een verzoek 0111 gratie ingediend, dat wij vonden afge drukt in de „Vrije Fries". Het volgende is er aan ontleend Mevrouw uwe Majesteit en Hoogt de zelve. Een verzoek Door een zeer Beproefde Huisvader tot u Gericht en om Gebege- nadigt te mogen worden van uwe Ma jesteit is Deeze. ik Rijs op de kermis sen met Een Klijne Dierentent het over- blijzel van een schoone Menagerie Door De Oorlog moest ik vlugten uit Belgie wijl ik Daar juist vas, ier in mijn Vaaderland is mij alles teegen geloopen Geduirent Die Oorlog Mijn Dieren ijn meest allen van onger Gestoifen omdat er niets te krijgen was en oodoende Ben ik aan laagewal Geraakt maar Niet zlecht Geworden want ik ben afschafer vrijwillig, maar Mijn Geit Raate op en de dieren doot nu vant voorjaar stierf inij mijn Paart en II daagen laater mijn laatste Beer nu heb ik over al Gevraagd om Dieren te kunnen koopen maar ik kan nergens iets krijgen." Ik stond toen op het Volks Veest te Arnhem kon niets Verdienen hen toen van een Per soon die daags van te Vooren bij mij kwam en zij ik zal u een Kat maaken met 2 staarten en 2 koppen, ik heb daar in toe Gestemt liep hem 2 Gulden er voor Gegeefen en toen ten toon Ge steltom wat er mee te Ver dienen. Dat is Gelijk VerRaaden aan den Heer inspektuir van Polietie te Arnhem en die heef de Kat in beslag Genoom- men. Nu hoor ik teegen mij om die Eleuaige Kat een Gevangenis straf van 3 maanden uitspreeken. Daar door ben ik Geheel Rumeert ik liep een vrouw met twee kleine kinderen een van een en en alf Jaar de ander 7 maant out die staan dan Rroodelo^L het Geit wat er nog is wordt dat iifllie tijt op Ge- heeten en daar ik een man ben van 57 jaar en anders tog niets tegen mij is in te Brengen koom ik onderdanigen die naar tot uwe Majesteit u bent onze Vor stin en wort door iederen Weldenken- den Neederlander GeEerbiedigt en om dat liet kwaat dat ik liep Gedaan tog niet Groot is koom ik tot Uwe Majes teit mij te willen helpen dat ik niet Ge heel ten Gronde wor Gericht en mij te willen Begenaadigen door mij met een voorwaadelijk straf of een GeldBoete te willen straffen ik Zmeek en bit u uwe Majesteit mijn smeek GeBet te willen verhooren en Noem ik uwe Majesteit den Zeer Gehoorzame Dienaar en Getrouwe onderdaan WILHELMUS PEETER DIETERS te Drachten in Vriesland. Van je familie moet je 't hebhm. Zaterdagavond liep te Breda zekere de Groen met een vrouw, toen hif de Leij ontmoette, een familielid van hem. Die eischte van de vrouw, dat ze met hem zou meegaan, waarmee de Groen het in geenen deele eens was. Er kwam twist, de messen werden getrokken en zware wonden werden toegebracht. De Leij is dood, de Groen is ernstig verwond. Aanranding in den trein. Viijdagavond omstreeks half tien werd in den trein van Amsterdam naar Rot terdam in de buurt van Haarlem aan den noodrem getrokken. Bij onderzoek verklaarde een 19-jarige jonge dame in de 2e klasse coupé door een medereiziger te zijn aangerand. Deze had onderwijl 111 een andere coupé een schuilplaats gevonden. Aan het station te Haarlem werd de man echter aangehouden, op aanwijzing van de jongedame. Hij was iemand uit den Haag. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Teeken van romv. Op de Kruiskade te Rotterdam woont sinds jaren in pand 34 de fotograaf C. Leijenaar. Nu is dit pand eenigen tijd geleden verkocht, waarna de nieuwe eigenaar den heer Leijenaar de huur van het benedenhuis opzegde tegen 1 Novem ber. Laatstgenoemde wendde zich tot de Huurcommissie en vroeg en verkreeg 3 maanden uitstel. Van deze beslissing ging de nieuwe „huisbaas" in hooger beroep hij een kantonrechter, waar evenwel de huurder in het gelijk gesteld werd. Alles was kalm geworden, doch wie schetst de verbazing van den heer Leijenaar, toen hij gisterenmorgen be merkte dat een schilder, in 'opdracht van den huiseigenaar, bezig was de geheele voorpuizwart te verven. Niets werd overgeslagen, alleen de tot de beide bovenhuizen toegang gevende deuren prijken nog in de oude kleur. Houd dat nu eens uit elkaar In de gemeente Appeltern (Geld.) trouwden de vader en de zoon.v. T. met de twee gezusters S. De zoon wordt daardoor de zwager van zijn eigen vader, of de eene zuster de schoonmoeder van de andere. Tegelijk werd liet huwelijk voltrokken tusschen een dochter van T. en een broer van de zusters. Deze dochter wordt daardoor de schoonzuster van haar eigen vader en haar man en vereenigt de kwaliteiten van zoon en zwager in zijn persoon. Verliest de dochter den eerbied voor haar vader niet uit het oog, dan zal zij moeder tegen haar schoonzuster moeten zeggen. Een gulden per uur. Deze week staakten te Hengelo (O.) de timmerlieden, werkzaam bij den bouw der gemeentelijke houten noodwoningen. Ze verdienen 90 ct. en eischen een gulden per uur. 'n Papieren kachel. Te Nieuvve-Schans (Gron.) is een uit Duitschland wegens den lagen marken- koers aangekochte kachel, toen er in gestookt werd opgebrand. Ze bleek van papier gefabriceerd te zijn. Leer mij, Heere Leer mij, Heere, stil berusten in den weg, dien Gij mij leidt, uitzien naar de blijde kusten, waar de zaligheid mij beidt. Leer mij, Heere, toch bedenken, dat het al mijn zonde is, dat wij steeds Uw hoogheid krenken dit toch baart al de ergernis. Leer mij, Heere, niet meer klagen over wat Gij met ons doet dat kan nimmer U behagen wat Gij doet, is altijd goed. Leer mij, Heere, vast vertrouwen, dat Gij 't Goede ons beschikt, altijd op Uw liefde bouwen; daardoor wordt ons hart verkwikt. Leer mij, Heere, U te danken, danken zelfs in tegenspoed, loven U in blijde klanken met erkent'lijk blij gemoed. IIEIJNSIUS. Geref. Gemeenten. Bedankt voor het beroep te Ter Neu zen ds. U. Hofman, te Rijssen (O.). Kwestie Ds. J. B. Netelenbos De houding der V. U.-studenten. Aan de pers wordt thans bericht Dinsdagavond werd een vergadering gehouden van studenten der Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Naar aanleiding van deze vergadering werd verzocht de volgende mededeeling te publiceeren „Ondergeteekenden, studenten aan de Vrije Universiteit, „met leedwezen kennis genomen heb bende, van de verklaring van 16 studen ten aan onze Universiteit, die uitvloeisel was van een vergadering van 27 Novem ber 1919, welke door middel van de pers werd gepubliceerd, „van oordeel, dat het allerminst ge- wenscht is, dat studenten aan deze Uni versiteit door hun optreden aanleiding zouden kunnen geven, dat dc naam dier Universiteit in het land schade leed door een ontijdige verklaring omtrent belang rijke Kerkelijke zaken waarvan onvol doende gegevens hun ter beschikking staan en waarvan het ook dan nog te bezien zou zijn of studenten in dezen bevoegd waren publiek hun oordeel uit te spreken, „stellen er prijs op ter voorkoming van vestiging eeuer onjuiste opinie om trent de Vrije Universiteit en haar stu denten ter publieke kennis te brengen „ten Iste dat zich hier studenten in dividueel uitspraken en geen enkele in den kring der Vrije Universiteit bestaande club of vereeniging, deze verklaring voor haar rekening nam, „ten 2de dat hier een zeer kleine min derheid van 16 personen tegenover een groote meerderheid staat die de ma- terieele kwestie waarover wij ons niet bevoegd achten ons uit te spreken, daar gelaten althans een dergelijke publieke en demonstratieve verklaring afkeurt, „ten 3de dat van de onderteekenaars een belangrijk deel geen belijdend lid eener Geref. Kerk is, waardoor het be lang der verklaring stellig vermindert en de bevoegdheid van de onderteeke naars, die dus voor zichzelf omtrent de Geref. Belijdenis nog niet met beslistheid een standpuut innemen, zeker niet wordt verhoogd." Volgen de handteekeningen van 65 studenten der Vrije Universiteit. ï-, jd- ZAAMSLAG. Huwelijks aangiften. 6 Nov. Mattheus Smallogaug (van Ter Neuzen), oud 25 j., jm. en Janna Maria Verplanke, oud 25 j., jd. 13 Nov. Daniël Koekkoek (van Axel), oud 21 j, jm. en Maatje van Ham, oud 21 j., jd. 27 Nov. Marinus de Kraker, oud 22 j., jm. en Anna den Hamer, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Nov. Mat theus Smallegang (van Ter Neuzen), oud 25 j., jm, en Janna Maria Verplanke, oud 25 j., jd. 27 Nov. Daniël Koekkoek (van Axel), oud 21 j, jm. en Maatje van Ham, oud 21 jjd. Overlijden. 1 Nov. Michiel, z. van Fieter de Footer en van Elizabeth Florussen. 5 Nov. Dirk, z. van Francois Daniël Dekker en van Cornelia Dekker. 6 Nov. Hebrina Jacomina, d. van Levinus Jansen en van Maria Jozina Dieleman. 13 Nov. Cornelis, z. van Arie Schoon- akker en van Maria Verberkmoes. 16 Nov. Wilhelmiua Geertruida, d. van Hendrik Jan Dieleman en van Huigtje Pieterneila Bruijnzeel. 18 Nov. Jan, z. van Jacobus de Putter en van Adriana de Footer, 21 Nov. Willem, z. van Frederik Zegers en van Leuntje Scheele. 22 Nov. Petrus Johannes Alphonsus, z. van Augustus Adolphus de Mette en van Scholastica Veras. 28 Nov. Ebrina Leijntje, d. van Petrus Jacobus Dieleman en van. Catharina Willemina de Klerk. 30 Nov. Louis. z. van Jacobus de Bruijne en van Cathaljjntje de Kraker. Overlijden. 6 Nov. Lenntje Hofman, oud 77 jwed. van Johannes Riekwel. 9 Nov. Marinus Wisse (overl. te Ter Neuzen), oud 78 j., wed. van Adriana Jelijt. 11 Nov. Adriana de Bokx, oud 27 j., echtg. van Jan de Vos. 25 Nov. Leijntje van der Pijl, oud 73 j., echtg. van Marinus Goossen. 29 Vov. Janneke van de Voorde, oud 70 j„ wed. van Jacobus Cornelis Wilhelm. PREDIKBEURTEN. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat voor het 119e tijdvak (9—17 December) geldig zijn de Bruin gekleurde wittebroodkaarten. Ter Neuzen, 5 December 1919. De Burgemeester voornoemd J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat bon 10 der Rijks- suikerkuart geldig is van Maandag 8 t/m Zondag 14 December 1919. Ter Neuzen, 5 December 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. voor Hagel-, Brand-, Glas-, Arbeiders-, Ilooi- en Oogstmijten-verzekeringen. Brieven Motto„Agenten". Aap het bureau van dit Blad. om terstond in dienst te treden. AdresAxelschestraat to. annex voorzien van electrisch licht op een drukke passage van Ter Neuzen. Zeer geschikt voor alle bedrijven. Ook in te richten voor woonhuizen. Aan vaarding bij overeenkomst. Te bevragen bureau dezer courant. zal op Dinsdag 23 December 1919, des namiddags 2 uur, op de bovenzaal van het „Hotel de Commerce" aan de Markt te TER NEUZEN, in het open baar verkoopen de navolgende alle liggende te Ter Neuzen. aan de Dijkstraat, gemerkt 70, met het erfpaehtsrecht tot en met 31 Dec. 1989 op den bijbehoorenden grond, Kad. Sectie L no. 1599, groot 46 cen tiaren. Canon f 4 60. Onverhuurd aan de Schoollaan (Java), gemerkt 13, Kad. Sectic C no. 3140, groot 93 cen tiaren. Verhuurd tegen f 1.75 per week. aan het Schoolplein, gemerkt 71, Kad. Sectie L no. 133, groot 79 centiaren. Verhuurd tegen f 1.50 per week. aan de Dr. Buijzestraat, gemerkt 2, Kad. Sectie C no. 2778, groot 75 cen tiaren. Verhuurd tegen f 1.50 per week. Betaling koopsommen en kosten 10 Januari 1920. Grondlasten en erfpachtscanon voor rekening vau de koopers vanaf 1 Januari 1920. De kooper van perceel I komt in het bezit en op het gebruik dadelijk na de betaling van koopsom en kosten. De koopers der overige perceelen ko men in het genot der huur met de week na de betaling van koopsommen en kosten. Nadere inlichtingen geeft de Notaris voornoemd. Ondergeteekcnde bericht hier mede dat JOHANNES VAN DER GOUWE niet meer gemachtigd is om voor of namens haar te verkoopen of gelden te ontvangen. N.V. Bouwmaterialenhandel „DE HOOP". aan concurreerende prijzen. Aanbevelend, zooals t Schorten, Dameshemden, Pantalons, Nachthemden, Lijfjes, Lakens, Sloopen, en Heerenover hemden. Ruime keuze in Heeren- en Jongenspetten en Barretten. De nieuwste modellen. De laagste prijzen. KAPOK in eike hoeveelheid verkrijgbaar. Alles aan uiterst concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, DIJKSTRAAT. - TER NEUZEN. De Notaris E. B. Dumoleyn te Hontenisse zal, ten verzoeke van den heer EDMOND BUYSSE te Sas van Gent, op des voormiddags 10 uur, in het Hotel „de Zwaan" bij den heer J. B. v. d. Hemel te Sas van Gent, in liet openbaar verkoopen gelegen in de gemeente Westdorpe, Sas van Gent en Neuzen: met BOUWLANDEN en twee WERK MANSWONINGEN, gunstig gelegen in den Nieuw Westdorpepolder, ter grootte van 42,62,05 H.A. (95 gemet -194 roeden) verdeeld in zeven koopen. B. Gemeente Sas van Gent. 6,12,52 H.A. (13 gemet 224 roeden) BOUWLAND, gunstig gelegen in den Kleinen St. Alhertpolder, aan den Steenweg, verdeeld in zes koopen. 9,95,61 H.A. (22 gemet en 103 roeden) BOUWLAND en oenig WEILAND. gunstig gelegen in den Louisapolder, Sluiskil, verdeeld in dertig koopen door zijn uitstekende ligging hijzonder geschikt voor industrieele doeleinden, alsook voor bouw- en tuingronden. D. Diverse gronden in erfpacht te Stroo- dorp in koopen, zooals dezelve thans in erfpacht worden bezeten bij ver schillende erfpachters, alsmede eeuige losse perceelen bouw- of tuingronden, samen groot 1,71,44 I1.A. (3 gemet 254 roeden.) Alles breeder bij boekjes omschreven, welke vanaf 15 December a.s. gratis verkrijgbaar zijn bij-genoemden Notaris, bij verkooper en in liet Hotet'„de Zwaan" te Sas van Gent. Betaling koopsom 1 April 1920. Aanvaarding der gebouwen met weide binnen de hagen 1 Juni 1920 en bouw landen rooven oogst 1920, zijnde echter verkooper bereid dezelve direct in eigen gebruik af te staan tegen nader overeen te komen vergoeding. zal ten verzoeke van Mej. FL.FL. VAN WAES te Westdorpe aan liet laatst dooi baar bewoond geweest huis op Donderdag den 11 December 1919, des voormiddags 10 uur, verkoopeu I, als: 1 uittrek en kleine Tafel, 16 Stoelen, 2 Zetels, Spiegels, 4 Ledikan ten, 2 Ressorts, Veerenbed met toebe- hooreti, 4 Kachels, waaronder Keuken en Vulkachels, Vloerkleeden, Zeilen, Matten, Cocosinatten, Tuinbank, Tafel, Schilderijen, Barometer, Vogelkooi, Lampen, Inmaakpotten, Keukengcrief, Glas-, Geleiërd- en Aardewerk, enz. enz. Betaling Contant. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Nov. Hendrik Cornelis Machielsen, oud 25 j.. jm. en Geertruida de Feijter, oud 23 j jd. Huwelijks-voltrekkingen 2.7 Nov. Jan Harte, oud 29 j., jm. en Maria Pieterneila Harms, oud 26 j,, jd. Willem Blok, oud 23 j., jm. en Levina Jozina de Bruijne, oud 23 Geboorten. 23 Nov. Willem Herbert, z. van Hidde Rossinga en van Willemina Ge- sina van der Snel. 25 Nov. Hendricus Mat- thijs, z. v. Constantinus Matthijs Loui Droek- kamp en van Louisa Melis. Arnold Charles Eduardus, z. van Augnstinus Eduardus de Moor en van Alica Esther de Decker. 26 Nov. Anna Maria, d. van Adriaan Mattheus Moggré en van Maria Cornelia van Fraaijen- hoven. 27 Nov. Irma Paulina, d. van An- thonius Constantinus Volkerijk en van Elisa Maria Mathilda van derSteen. Willem Fre- derik, z. van Lodewijk Frans Kaijser en van Cornelia Johanna Simons. ZONDAG 7 DECEMBER 1919. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/i en 2 uur Ds. S. Groeneveld. Dinsdag 2 uur Ds. S. Groeneveld Gedachtenisrede 25-jarig- ambts- jubilé en 6 uur samenkomst. Verschillende sprekers. Axel 9 en 2 uur, Ds A. Th telen. Zaamslag 9 en"2 uur Ds H. P. M. deWalle Hoek 9V2 en 2 uur Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 9'/i uur, Ds. J. B Goris Be diening II. A. en 2 uur, Ds J. R. Goris Voortzetting H. A. en Dankzegging. Maandag 8 Dec. nam. 6'/ï u., Ds. J. R. Goris. Rede Geref. Jong. Vereen., on derwerp„Pilatus' zielen." Oostburg 9'/j en 2 uur, Leeskerk. Aardenburg. 9V2 eu 6'/j uur Leeskeik. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur Ds. A. Timmerman Dinsdagavond 6 uur Ds. E. llaams Zendingsrede. Sluiskil 9'/i en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel "9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 nur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 uur Geen dienst en 2 uur Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en ö'/i uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/a uur, Evangelisatie. WORDT GEVRAAGD: Notaris CALLENFELS te Ter Neuzen, diverse A. Gemeente Westdorpe. Een uitstekende C. Gemeente Ter Neuzen. I)e Notaris J. A. DREGMANS te Axel,

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 3