Een Woonhuis Sinaasappelen Gebruikt Orgel. Een Buis, Setoor en Erf Zaterdagsnamiddags na 1 uur, H.H. Landbouwers zullen gesloten zijn. Van Heinde en Verre. Ingezonden Stukken. Advertenti n. Maximumprijzen. WEET HIJ te koop, JAC. HAAK, EIKEN BALKEN, Openbare Verkooping. Donderdag den 4 Dec. *19 Openbare Verkooping. Vrijdag 5 Dec. a.s., Maandag 8 Dec. 1919, 48 koopen Wilgen Tronken niet gewaai, 21 koopen Populier© hoornen, Dinsdag 9 Dec. 1919, Ondergeteekenden berichten hiermede, dat hare kantoren van 6 December a. s, af des G. F. P. d. PEUL. VAN AALST, BANK-ASSQGiATIE Wertheim Gompertz 1834 en Credietvereeniging 1883, Kantoor Terneuzen. NATIONALE BANKVEREENIGING, Kantoor Terneuzen. P. J. en D. SCHEELE Az. dat of zelfs nog meer geven, worden nu al met den vinger nagewezen, 't Is echter ook niet noodig. Om zoo'n stuk geschikte bouwgrond in bezit te krijgen, mag de gemeente er wel wat bij inschieten. De heer Wisse: De grond tegenover deze perceelen, die van mij en de Regt is, doet 60 cent per roe. Spr. vindt 1 gld. te veel. De heer de Jonge wil gegadigden laten inschrijven. Wetli. de Feijter Op het tweede per ceel moeten we toeleggen. Ook nog als we 1 gld. huur per roe maken. Dat is echter niet erg. 't Is een zeer geschikte lap grond, die anders voor de gemeente verloren gaat. De heer Scheele meent, dat binnen 3 jaar ook het tweede stuk al volgebouwd zal zijn. Besloten wordt het eerste stuk aan te koopen. Als de Voorz. in stemming wil bren gen het aankoopen van 't tweede perceel zegt de heer Wisse, dat hij wil wachten. Er moet een leening voor gesloten wor den. De heer van Iloeve is 't hier mee eens. Als er 20 aanvragen waren was 't iets anders. Er zijn er echter nog maar 10. We moeten niet te overhaast te werk gaan. De heer Wisse vraagt of 't niet moge lijk is de grond te koopen over een diep te van 25 M. Dan heeft hij er niets tegen Weth. de Feijter is daar tegen. De verkooper wil het ook niet, omdat de reeds verkochte perceelen 50 M. diep zijn. De heer Scheele is er voor, dat er een tuin bij do huizen komt. De Voorz. is 't hier mee eens. De Regeering gaat ons hierin voor. Straks als 't verslag gelezen wordt, denkt Jan, Piet of Klaas, nu is 't mijn tijd. Dan is onze kans verkeken, 't Is nu de goede gelegenheid en de prijs is zeer billijk. De heer Wisse vindt de prijs nog zoolaag niet. Besloten wordt ook het tweede per ceel te koopen. Tegen dhr. Wisse en van Hoeve. De heer Koopman merkt op dat er op 't veer ook grond te koop is. Wor den daar ook huizen gebouwd De Voorz.Zeker, dat is ook de be doeling van de Woningbouwvereeniging. De heer Koopman Bij ons op 't Veer is ook woningnood en de menschen bij ons hebben niets aan nieuwe huizen op 't dorp. Wij moeten er bij ons ook hebben. (Slot volgt). Motor-duivels. Op Maandag jl. werd op de Pavil joensgracht te Den Haag een 7-jarig knaapje door een motorrijwiel met zij span omvergeredeu. Dit knaapje is Woensdag aan de gevolgen der aanrij ding overleden. Even te voren was op den Ged. Burg wal door datzelfde motorrijwiel een heer aangereden en aan het hoofd gekwetst. Bij eerstgemolde aanrijding geraakte de bestuurder zijn hoofddeksel een slap pen bruinen vilten hoed, kwijt, welke bij de politie is gedeponeerd. Het zat 'm in de schrikkeljaren De uitvoering der invaliditeitswet bracht te Loosdrecht aan het licht, dat een vrouwtje, dat zich nog pas 68 jaar oud waande de 72 echter reeds gepas seerd was. Toen zij deze mededeeling ontving meende het vrouwtje, „dat dit wel in de schrikkeljaren zou zitten." Een 100-jarige. 26 Nov. vierde de heer Geert Kamps te Haren (Gron.) zijn 100ste verjaardag In de laatste dagen*iicht ongesteld, is de overigens zeer krasse grijsaard nog in het bezit van al zijn zintuigen. Dagelijks zag men hom wandelen steeds verrichtte hij nog werkzaamheden in den tuin. Een kroost van zes kinderen, (waar van de oudste reeds 71 jaar), 30 klein kinderen en 80 achterkleinkinderen vor men z'n familie-register. Een vroedevader in 't gevang. Door de marechaussee's te Stevens- weert (L werd de 30-jarige J. L raads lid aldaar, aangehouden tot 't ondergaan van 3 maanden gevangenisstraf, ihem door de Maastrichtsche Rechtbank op gelegd, wegens valschheid in geschrifte. De vroedman werd in de gevangenis te Roermond opgesloten. „Eingespertt". Twee werklooze arbeiders te Vaals begaven zich een eindje over de Duitsche grens om sigaren te verkoopen. Omdat zij hiertoe geen vergunning hadden, wer den zij door de Fransche bewakingstroe pen aangehouden en naar Aken getrans porteerd. Hoewel dit nu al 4 weken ge leden is, zijn de pechvogels nog niet teruggekeerd. Mevrouw en de hief etende juffrouw Werkster: „Ja, mevrouw, ik heb nog een dochtertje van 13 jaar. Mevrouw Kan die mij niet wat helpen. WerksterNeen, mevrouw, die dient reeds. Mevrouw O Ja Bij wie. Werkster: Bij juffrouw Antje 1 Mevrouw: Juffr. Antje? Wie is dat? Werkster: Dat is de juf die het Uri noir bij het station schoon houdt en mijn dochtertje eet biefstuk en drinkt melk eii heeft het er best, dus ik doe ze er niet vandaan. Mevrouw Wat WerksterJa mevrouw, haar man ver dient f 57 per week en zij f 17 met duurtetoeslaghaar dochter gaat uit werken en verdient 25 ct. per uur plus volle kost en Mevrouw Gaat naar binnen „N. H. C." Winstgevende haantjes in rood Zaandam. De gemeenteraad van Zaandam heeft de jaarwedden van de wethouders van f1500 verhoogd tot f2500 'sjaars, waar door de post op de begrooting, mede door de benoeming van een vierden wet houder, gebracht werd van f 4500 op f 10.000. Het presentiegeld voor de leden van den gemeenteraad werd van f 4 per zit ting verhoogd tot f 8, Terwijl voor het bijwonen der vergaderingen van de com missie van bijstand een vergoeding van f 5 per vergadering zal worden verleend. „Hbl." Ook een slachtoffer Het orgaan van de Ned. Vereeniging „Ons Leger" bevat een prent, waarop een militair is afgebeeld, zittend in de traditioneele keuken met de traditioneele keukenmeid vóór zich. Aal richt tot haar vrijer de volgende ontboezeming: „Als ze nou het legeren de soldaten afschaffen, waar mot ik dan met m'n liefde en het overgeschoten eten blijven Een strop voor de slimmerds. Goedkoope schorten. Nu de marken zoo goedkoop zijn, trachten velen zich hiervan te voorzien om in Duitschland inkoopen fee doen. Het aantal van die slimmerds, die een koopje dachten te doen, maar een strop hebben gehaald, is weer met een uitgebreid. Iemand in Venlo had prachtige bonte schorten in Duitschland voor een spotprijs gekocht, en toen ze gewasschen werden bleef er niets anders meer over dan eenige prop pen papier. De Koningin voor een gesloten deur. Zaterdagmiddag reed de Koningin met haar auto uit. Zij stapte uit voor den winkel van de firma Warnars, hoek Oranjestraat en Noordeinde, in welken winkel zij waarschijnlijk inkoopen of be stellingen wilde doen. Eehter vond zij de deur gesloten met het oog op den vrijen Zaterdagmiddag en moest zij weder in haar auto stappen. Beter laat dan nooit. Te Hoofddorp is in ondertrouw opge nomen een paar, waarvan do bruidegom 65 en de bruid 76 jaar oud is. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). Sedert de vorige opgave heeft de Penningmeester nog in dank ontvangen van F. D. f 10,— N. N. f 1,50, A. C. A. f8,50, de leerlingen van school B f 42,04, in de collecte der Geref. Kerk f 7, Ter Neuzen bewesten het Kanaal f 351,10, Driewegen f 152,40. Totaal f2477,875. Na aftrek der kosten worden voor deze som levensmiddelen gekocht in aanslui ting met 'tZeeuwsch Comité. Voorts ontving het Comité uit de omstreken, Sluiskil en Driewegen 2950 K.G. aardappelen, 70 K.G. boonen en 50 K.G. tarweuit Ter Neuzen een zak erwten, een zak gort, 'n pak kinder meel, 3 zakken bruine boouen, twee zakjes thee en eenige kleedingstukken. Het Comité spreekt zijn hartelijken dank uit voor hetgeen het mocht ont vangen, maar houdt zich de nood in Weenen is ongelooflijk groot nog steeds warm aanbevolen voor verdere giften. Veel moet nog gedaan worden, 't Is onmogelijk zich er een voorstelling van te maken, hoe groot het lijden in Weenen, in geheel Oostenrijk en Hongarije wel is. Willy Mullens is naar Weenen geweest en heeft daar eenige cinematographische opnamen gedaan, die hij deze week te 'sGravenhage in „Hotel de Twee Ste den" heeft vertoond. Zij maakten een ontzettenden indruk, met het resultaat, dat de toeschouwers onmiddellijk 'n som van over de f17000 bijeenbrachten. Medebewoners van Zeeuwsch-Vlaaude- ren zijn er onder U niet eenige, die boven al hetgene, wat zij reeds deden, nog niet iets meer zouden willen en kunnen doen Millioenen menschen sterven op 't oogenblik 'n langzamen hongerdood, indien niet spoedig hulp wordt geboden. Het Ter Neuzensch Comité heeft zich aangesloten bij het Centraal Comité te Den Haag (secretaresse mevr. Dijkgraaf Laner en zal (voorloopig alleen nog met vertegenwoordiging van Zaamslag en Axel) fungeeren als sub-comité voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen voor 't huis vesten van Weensche kinderen. Over het zenden der Weensche kin deren het volgende In regelmatige termijnen laat het Centraal-Comité, in overleg met het Weensche Comité een extra-trein met 500 Duitsch sprekeude kinderen van alle standen en alle godsdienstige ge zindteu van 613 jaar van Weenen naar Nederland komen, waar ze door het Centraal-Comité en de sub Comité's zul len gehuisvest worden. Het Comité in Weenen regelt de transporten. De huisvesting, verzorging en kleeding van de^ kinderen worden geheel aan de sub-Comité's overgelaten, met het voor houd, dat op elke 20—30 kinderen, 'n Weensche begeleider(ster), b.v. een on derwijzer of verpleegster, kosteloos zal moeten gehuisvest worden, die dan tegenover Weenen mede controle op de kinderen zal mogen uitoefenen. Het Comité te Weenen zorgt, dat aan ieder een kind toegewezen zal worden, dat zooveel mogelijk aan de wenschen van den aanvrager voldoet. De kinderen worden per extra trein naar Arnhem gebracht, waar de sub- Comité's de verdere zorg voor hen over nemen, gedurende de minstens 10 weken, waarop hun verblijf gesteld is. Wat de kleeding betreft, daarvoor moeten de aanvragers zooveel mogelijk zelf zorgen, maar men kan ook de hulp inroepen van 't Comité, dat 'n inzameling van gebruikte en nieuwe kleedingstukken organiseert. De kinderen zijn, voordat ze uit Wee nen gaan, medisch onderzocht en bren gen 'n attest mee, dat in hun omgeving geen besmettelijke ziekten heersclren. Mocht zich onverhoopt een ziektegeval voordoen, dan wordt men beleefd ver zocht het Comité, daarvan ten spoedigste kennis te geven. De doctoren hier ter stede hebben daarenboven gratis medi sche hulp beloofd. Het Comité zorgt voor brood- en sui- kerkaarten. Uren van aankomst en vertrek worden door het Comité tijdig bekend gemaakt. Ten slotte spreekt het Comité nog zijn grooten dank uit jegens die jonge dames en padvinders, die zoo welwillend geweest zijn, hun zeer gewaardeerden steun te verleenen bij het collecteeren enz. en hoopt ook verder op hun hulp te mogen rekenen. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: W. C. Kool, dienstbode, Q 206, uit St. Nicolaas. A. C. de Pauw, monteur, Grenulaan 3, uit Antwerpen. A. den Exter, landbouwersknecht, P 73, uit Hoek. Vertrokken: J. E. Federman, vlasbewerker, P 50a, naar Breskens. M. C. R. Schelfaut, dienstbode, P 102, naar Sas van Gent. A. Jacobs, dienstbode, Üonze Visser straat 41, naar Stoppeldijk. M. Bcerens, zonder, kerkhoflaan 23, naar Schoondijke. C. van Wijck, kantoorbediende, Lange Kerkstraat 50, naar Rotterdam. A. M. Winne, dienstbode, Zandstraat 10, naar IJzendijkè. M. C. Klaasen, kantoorbediende, Lange Kerkstraat 27, naar Ostende. K. P. van der Velde, opz. Rijkswater staat, naar Scheveningen. M. P. van den Ende, dienstbode, Q 1, naar Rotterdam. M. Brandes, koopman, Nieuwediep, naar Middelburg. M. de Putter, zonder, Baandijk 43, naar Aardenburg. A. Kolijn, zonder, Baandijk 19, naar Sas van Gent. L. van der Weele, schipper b/d vis- scherij-politie, naar Zicrikzee. V D. V. zullen onze geliefde Ouders Ds. S. GROENEVELD II. GROENEVELD—Weringa op 7 December a.s. hun vijf-en- twintig jarige Echtvereeniging ge-, denken en op 9 December a.s. de vijf-en-twintig jarige Ambtsbe diening van onzen Vader. Haarlem, R. fl. GROENEVELD. Ter Neuzen, J. J. GROENEVELD. Ontvangdag te Ter Neuzen. Maandag 8 December, 's midd. van 2—5 uur en 's avonds van 79 uur, in de Consistorie. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat door zijn Exc. den Minister van L. N. en Handel, met in gang van heden, de vastgestelde maxi mumprijzen voor blanke Siroop, Massé (druivensuiker), Likeursiroop 42o B en 44o B en Confiseursiroop 42o B en 44o B heeft ingetrokken. Ter Neuzen, 1 December 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Ondergeteekende bericht hier mede dat JOHANNES VAN DER GOUWE niet meer gemachtigd is om voor ot namens haar te verkoopen of gelden te ontvangen. N.V. Bouwmaterialenhandel „DE HOOP". wJat di de Sanguinose zulk een voortreffelijk middel is? Voor allen die zwak en moede zijn die lus teloos en zonder energie die ge durig vermoeid zijn of lijden aan pijn in het hoofd, in den rug of de lenden die te moe zijn om te eten, of te zwak om te slapen, is de Sanguinose een opwekkend en versterkend middel, waarvan de uit werking snel en verrassend is. Wacht voor namaak. VAN DAM Co. De Itieinerstraat 2c 4. Den Haag. Sanguinose kost per fl. f2. 6 fl. f 11.-; 12 fl. f21.—. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Qver- beeke-Leunis, Westkoikstraat en Axelsche- straatte Axel bij Joz. tie Feijter Pz. ^^^^straal staande Langekerkstraat 56, direct te aan vaarden. Te. bevragen bij: verkrijgbaar in elke hoeveelheid, aan concurreerenden prijs. Grossier in Zuidvruchten. Nieuwstraat 44, Ter Neuzen. Iemand zoekt tegen billijken prijs, van particulier een goed onderhouden be speeld orgel over te nemen. Aanbiedingen met opgave van spel, registers en kast onder No. L P 102 aan liet bureau van dit blad. 10 VOORHANDEN: Een groote partij Planken, Kepers, Ankers, Kettingen, Locomobiel 20 1 p.k. heelemaal compleet, Kookfornuizen, Bascuuls, Kinderauto, Kinderfietsje, Ramen, Deuren, Kozijnen, Touwwerk, Tafels, Stoelen, Ledikanten, Kachels, Vuilnisbakken, Huistrapjes, Waschtobben, Winkelbakken, Gladdraad, Kippengaas, enz. enz. enz. Ook te koop: Koolteer, Carboli- neurn, Blakwarnis, Bedertraan, Klompen. Te koop en te huur: Rechters, Kruiwagens, in soorten, Ladders, Bas cuuls, üirectiekeet, Dekkleeden in diverse maten. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal krachtens art. 1223 B. W. ten ver zoeke van den hypothecaren schuldei- scher, in het café van dhr. M. A. Koole te Axel op des namiddags 2 unr verkoopen: te Axel in het Slikstraatje, kadaster sectie G no. 1467, groot 1,20 A. Aanv. bij de betaling, of zooveel vroe ger als zal worden toegestaan. Betaling 30 December 1919. zal ten verzoeke van Mej. FL. FL. VAN WA ES te W e s t d o r p e aan het laatst door haar bewoond geweest huis op Donderdag den 11 December 1919, des voormiddags 10 uur, verkoopen Telef. No. 16. als: 1 uittrek en kleine Tafel, 16 Stoelen, 2 Zetels, Spiegels, 4 Ledikan ten, 2 Ressorts, Veerenbed met toebe- hooren, 4 Kachels, waaronder Keuken en Vulkachels, Vloerkleeden, Zeilen, Matten, Cocosmatten, Tuinbank, Tafel, Schilderijen, Barometer, Vogelkooi, Lampen, Inmaakpotten, Keukengerief, Glas-, Geleiërd- en Aardewerk, enz. enz. Betaling Contant. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voornemens op des nam. ten 2 ure, ten verzoeke van den heer J. J. DE BRUIJNE—Veusprii.le te Sluis, publiek te verkoopen 40 Populiereboomen, metende 1,40 tot 1,60»M., staande op de weide aan de hofstede van den verzoeker' tc Sluis, wijk Sint Anna ter Muiden. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voornemens op des nam. ten 2 ure, ten verzoeke van het Bestuur van den polder BE WESTER EEDE BEN. ST. PIETERSDIJK publiek te verkoopen J metende tot 1,60 M., staande te Sluis vanaf Ktuisdijk tot aan de hofstede bewoond door den Heer L. DE BRUIJCKERE. De Notaris L. G. JAMES te Sluis is voornemens op des nam. ten 2 ure, publiek te verkoo pen, ten verzoeke van Mejuffrouw F. BLINDENBACH te Aardenbu'g: 42 Wilgeboomen, metende ongeveer 1,45 M.,' 13 Populiereboomen, metende ongeveer 1,70 M., staande to EEDE bij den Binnenweg langs het land in pacht bij den heer J. DE BRUIJNE. Wij zijn verkooper van Chilisalpeter, Zwavelznre- Ammoniak, Ammoniak-Superph. 7 X 9 (voorraad zeer beperkt), Kaïniet en Kalizont. Aanbevelend, TER NEUZEN, December 1919. Ter Neuzensch Comité tot leniging van den nood in Weenen. EN 1^ 30 k een^ ucenc-LGUius, iXfilSUilc- Do Notaris J. A. DREGMANS te Axel, Ter Neuzen.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 3