Directeur Niemand likdoorns VISSERS Reclameberichteii. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. A dverteutië n. Bevroren lluiidvleesch. Broodkaarten, Suiker. tier Gemeentelijke Arbeidsbeurs, 50000 K B. Macadam 2-4 Gevestigd sedert 1871 Lsv.Waesberghe-JaiLsseus Ter Neuzensch Comité tot leniging van den nood in Weenen enz. zal Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. P. VISSER, TER NEUZEN, 21 November 1919. PREDIKBEURTEN, Woensdag 26 Nov. (Dankdag). 4000 K.&. 6000 K.G. 4ooo K.G. 4000 K.G. 8000 K.G. 22000 K.G. Othene Val Poonhaven Reuzenhoek Zaamslag Veer Zaamslag Dorp Gen. Agent: J. C. DE VRIES, Het voorstel Nolson wordt verworpen Voorde Ridder en Nolson. Het voorstel van barg. en weth. wordt daarop met algemeene stemmen aangenomen. Het amendement de Jager om 25 gld. per kind als- toeslag te geven, word verworpen. Voor Meijer, Colsen, v. Hasselt, de Jager en Scheele. Besloten wordt Meulenbroek 25 gld. te ge ven als vergoeding voor 't gebruik van een rijwiel. Bij de post 600 gld. vo.or de post bij de burgerwacht zegt Hamelink, dat de heele burgerwacht niets beteekent. Er is niets mee te bereiken, dan eens een haas, of hoog stens een vrouw dood te schieten. Het werkelijk doel is overbodig. Uit de beweging van Nov. '18 is de bur gerwacht ontstaan. Man heeft gedacht door burgerwachten de revolutie te keeren. Spr. is daar echter niet bang voor. En revolutie komt als de meer derheid des volks er voor is, of althans een sterke minderheid. Anders lukt 't niet. Waait een revolutionaire beweging van elders over, dan is die zonder burgerwacht wel te kee ren. Spr. heeft hier het stelletje wel eens zien uitrukken. Hij gelooft, dat als er revo lutie komt, de mensehen zich zullen wegma ken naar een plaats waar wij allen op zeke re tijden heen moeten. De burgerwacht is een particuliere liefheb- berij. Spr. kleinste zoontje zeiVader ze schieten altijd mis. Laat de burgerwacht zich zelf bedruipen. Rechts is niet consequent. Er wordt ook op Zondag geoefend. Spr. is er tegen om 600 gld. voor een weeldeartikel als de bur gerwacht te geven. De Voorz. zegt, dat het reglement oefenen op Zondag verbiedt, 't Is dan buiten 't be stuur om geschied. Mevr. Duiker zegt, dat de Raad bij loons- kwesties steeds beknibbeld. Nu gooit men voor zoo iets 600 gld. weg. 'tWas beterde arme kinderen er een Sinterklaasfeestje voor te geven. Uit ontevredenheid komt er revolutie. De heer ScheeleDie ontevredenheid wekken jullie op. 't Gaat om onze staatsin stellingen en om de maatschappelijke orde. 't, Voorstel wordt aangenomen. Tegen de S. D. A. P. De heer van Cadsand stelt voor de post versnaperingen voor de brandweer te schrap pen. Nu de Raad „droog is gelegd", vindt spr. dit billijk. Het voorstel wordt echter niet gesteund. De heer Colsen vraagt voor Sluiskil een bergplaatsje voor de kar van de beerruiming. Die kar staat nu voor de deur van de buren. Spr. stelt voor 300 gld. beschikbaar te stel len. De heer van Cadsand is 't hier mee eens. De kar is dichtgestopt met vodden. Er loopt zelfs een deel van den inhoud op straat. Het moet beter worden. De Voorz. zegt. dat geprobeerd is de beer wagen uit Neuzen ook te Sluiskil te gebrui ken. 't Ging echter niet. Burg. en weth. zullen met de commissie de zaak onderzoe ken. De heer Nolson wil leveringen voor de gemeente doen aanbesteden. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f145. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAUL v. SLUIS. Vlasmarkt. De Voorz. zegt overweging toe. Mevr. Duiker zegt dat mej. A. v. d. Heij den 600 gld. per jaar heeft. Ze geeft 27 uren per week les. Haar pensioen wordt straks vastgesteld naar het veel te lage sa laris. Als we 70 cent per lesuur geven, wordt 't ongeveer 900 gld. Voor herhalings- onderwijs wordt f2, per uur vergoed. Mej. Nijssen, die de helft van het werk van mej. v. d. Heijden presteert, zouden we dan op 450 gld. moeten brengen. De heer Colsen is het hiermee eens. Hij had het juist willen voorstellen. De heer Nolson Is er niet een historie aan deze zaak verbonden Ik herinner me zoo iets. De Voorzitter: Dat mej. van de Heijden altijd veel werk heeft gedaan voor weinig geld. Burg. en weth. stelden voor 100 gld. te geven. Spreker is echter niet tegen het voorstel van mevr. Duiker. Mej. van de Heij den geeft les aan drie scholen mej. Nijssen aan één. Spreker geeft mevr. Duiker in over weging voor te stellen mej. van de Heijden 300 gulden en mejuffrouw Nijssen 100 gul den meer te geven. Mevr. Duiker wijzigt haar voorstel aldus. Dit wordt daarop aangenomen. De heer Hamelink vindt 100 gulden voor de schoolbibliotheken te weinig. Dat is 25 gulden per school. Een goede bibliotheek is van belang. Z'n oudste jongen zit in de 6de klas en heeft nog nooit een leesboek mee kunnen krijgen. Dat zal toch niet altijd om straf wezen. Spr. wil het lezen aanmoedigen, al lezen ze dan ook van Michieltje. Hij stelt voor deze post tot 350 gulden te verhoogen. De heer de JagerIs er toezicht op de lectuur. De Voorzitter Ja, door de hoofden. De heer NolsonIs 't wel noodig De lioo'den vragen het niet. De Voorzitter In 1918 is maar voor f 40.39 besteed. Laten we eens informeeren bij de hoofden of er -meer noodig is. Is 't niet noo dig, dan gebruiken we het geld niet. Het voorstel Hamelink wordt aangenomen. Mevr. Duiker wil voor schooikleeding (klompen) 500 gulden uittrekken. Dat is dan alvast een begin. Volgens 't verslag der schoolcommissie is er nog al verzuim wegens armoede. Gebrek aan klompen of kleeding. Voor 'de burgerwacht is men royaal. Laten we hiervoor ook iets uittrekken. De klasse onderwijzers kunnen dan beoordeelen wie het noodig hebben. De heer Scheele is tegen gemeentelijke schoolvoeding en -kleeding. Laat een parti culiere vereeniging het doen. Die kan dan subsidie van'de gemeente krijgen. De heer de Jager is 't hier mee eens. Hij is wel voor steun aan zoo'n vereeniging, maai de gemeente hoort het niet te doen. De heer Nolson wil een post memorie uit trekken vooi dit doel. De Voorzitter zegt, dat volgens de wet eerst alle hoofden der schalen en de school besturen verslag moeten uitbrengen over deze zaak. Burg. en weth. hekben zich nog niet tot de besturen der bijzondere scholen gewend. Een memoriepost kan dus wel. Een vast be drag moeten we niet noemen. De heer de Ridder wil eerst bij de hoofden onderzoeken, of er veel absentie is als gevolg van armoede. De Voorzitter: De heer de Groot schrijft dat zelden meer dan 1 of 2 schooltijden verzuimd wordt odi gebrek aan klompen of om ge scheurde kleeren. Aan zijn school is geen enkel geval van verzuim wegens armoede in gewonen zin. Bij school A is 't iets ongunstiger. Aan school B zal 't wel beter zijn. 't Rapport van de heer Dixhoorn is echter niet erg helder. Laat de Raad er zich in beginsel over uit spreken. De heer Scheele is er om principieele rede nen tegen. Het huiselijk verband moet niet worden verbroken bij de voeding van het kind. De Raad spreekt zich in beginsel uit vóór schooikleeding en -voeding. Tegen de heeren de Jager, Scheele, van den Ouden, en van Cadsand. Gisternacht is bij den heer De Haan in de Viooswijkstraat alhier ingebroken. Een ruit was uitgesneden. Circa 20 kaasjes waren door den dief voor goeden buit verklaard en meegenomen. Aan de Axelsche brug bergde bij ze in een roeiboot, doch werd echter door de politie gesnapt. Hij trachtte den politie agent v. D. te verdrinken, maar deze was te kranig en arresteerde hem. Het was een Belg, die bij de „kaaskoppen" kaas kwam stelen. Hij heeft er echter „geen kaas van gegeten". Hij had de gestolen jas uit het tram station van onder Zaamslag aan: Door uitsnijding van een ruit is eergisterennacht gepoogd bij een bewo ner in de Nieuwstraat alhier in te bre ken. De poging werd echter verder verijdeld. Leniging van den nood te Weenen. Sedert de vorige opgave zijn nog bij den Penningmeester van het Ter Neu- zensch Comité tot leniging van den nood te Weenen, ingekomen de navolgende bedragen II. te Ter Neuzen f5. Christelijke Jongedochtersvereeniging „Eben Haëzer te Ter Neuzen f5,60, N. N. te Ter Neuzen f 1.50. Leerlingen R. H. B. S. te Ter Neu zen f24.66. De burgemeester alhier ontving be richt, dat bij K. B. aan A. C. Heijens de bronzen medaille is toegekend voor het met levensgevaar redden van een kind in den loop van den zomer. Overeenkomstig den wensch is hem deze gisteren overhandigd, benevens een diploma ter bevestiging van dit besluit. Bij de aanbesteding voor het ver vaardigen van meubelen voor de am bachtsschool alhier, werd ingeschreven door de heeren C, C. Nobels voor f4200 en voor f4000. J. de Waal te Stoppel dijk voor f 2980, J. Elfrink voor f 2900 en J. A. Meertens voor f2800. Ter jaarmarkt alhier waren 1 hengst en 26 paarden, 3 stieren 12 ossen, 71 koeien, 9 schapen en 82 varkens. Voor den besten dekhengst, minstens 51/i jaar oud, goedgekeurd door de rijks commissie, werd f7,50 aan C. Zegers toegekend. Dit was de hoogste prijs. Zaamslag. Opgericht is te Othene, op 18 Nov. 1.1. een Werklieden Vereeniging „Draagt elkanders lasten" BestuurD. de Kubber Fz. Voorz. J. Hoftman Vice- Voorz. M. Kaijser Seer. P. Donze Penn. H. Vreike P. Kolijn en M. Smallegange. Er zijn thans 30 leden. Aan de Vereen, wordt een werkloozenkas ver verbonden. Zaamslag. Naar schatting heeft de inzameling voor Weenen hier 1000 gulden opgebracht in geld en natura. *Axel. Alhier werd op de bovenzaal van het café van dhr Gilijamse een buitengewone vergadering gehouden van de Vereeniging Het Groene Kruis alhier. Van de bijna 500 leden waren er slechts een kleine 40 opgekomen. De Voorz. deelde mee, dat was inge komen een schrijven van het Gemeente bestuur, |waarbij wordt meegedeeld, dat aan de vereen, een subsidie is verleend van f 1000 iper jaar, onder voorwaarde, dat dit bedrag zal worden besteed voor een wijkverpleegster. Van de vereen, ter bestrijding van tuberculose was een schrijven ingekomen inhoudende, dat wanneer een verpleeg ster werd .benoemd met diploma als enquetrische, er f 100 subsidie door die vereen, zou worden verleend. Om deze f 100 subsidie te verkrijgen moet uit de Statuten blijken, dat de vereen, zich mede ten doel stelt de tuberculose te bestrijden. Waar dit niet voldoende uit de Statuten bleek, was het noodig deze te wijzigen, waartoe deze buitengewone algem. vergadering was opgeroepen. Met algemeene stemmen werd besloten de jdaarfoe noodige wijzigingen in de Statuten aan te brengen. Tegen 1 Januari a.s. zal een verpleeg ster worden opgeroepen. Salaris zal zijn f 1300 plus f 100 voor vergoeding rijwiel en voor het diploma enquetrische zal f 100 meer worden gegeven. Vier jaarlijksche verhoogingen van f 50 zullen gegeven worden. Volgende jaar zal getracht worden een eigen gebouw te stichten voor de berging der artikelen. In verband met de gebeurtenissen der laatste dagen, werd het zeer weuschelijk geacht een eigen brancard aan te schaf fen waartoe werd besloten. Naar we vernemen is deze reeds be steld. Enkele nieuwe leden werden op gegeven. Het moet echter zoo worden, dat het opgeven van nieuwe leden bijna niet meer noodig is, want doel is, dat alle gezinshoofden van Axel lid zijn van het Groene Kruis. Laten zich dus de menschen spoedig opgeven. Ook hierin moet Axel trachten een voorbeeld te geven. Axel. Door H. D. Handelaars alhier worden pogingen aangewend om hier een graan- en zaadbeurs op te richten. Naar we vernemen zal daartoe morgen Zaterdag een vergadering wordeu gehou den. Bij Kon. besluit van 15 dezer is benoemd tot kantonrechter te Bergen op Zoom, mr. B. J. H. van Blaricum thans kantonrechter te Hulst, tevens be last met de waarneming van de werk zaamheden van kantonrechter te Ter Neuzen. De minister van Justitie brengt krach tens de daartoe door de Koningin ver sterkte machtiging ter kennis van be langhebbenden, dat het in het voorne men der regeering ligt de vacature van kantonrechter te Ter Neuzen weer te vervullen. Gegadigden voor dit ambt wordt ver zocht te willen mededeelen, of zij ge neigd zijn als kantonrechter te Neuzen een eventueale opdracht met de werk zaamheden van kantonrechter te Hulst te aanvaarden. (St. Crt.) Geheime b r a n d e r ij. Vrijdag hebben twee belastingambte naren te Sint Jansteen een geheime branderij ontdekt. De eigenaar was juist aan hét fabriceeren van spiritus van 96 procent. De werktuigen zijn in beslag genomen evenals een groote hoeveelheid gedistil leerd. De eigenaar zal ter beschikking der justitie worden gesteld. Schoondijke. Alhier, is opgericht een comité tot laaigiug van den nood in Weenen. Doel is het zoeken van plaats voor Oostenrijksche kinderen cn het inzamelen van geld, granen, peulvruchten en linnen. Deze week zal bij de huizen rondgegaan worden. In de eergisteren gehouden ver gadering van de classis Middelburg der Geref. Kerken is de beslissing genomen inzake ds. Netelenbos. Eenige uren werd de zaak nogmaals van verschillende zijden bekeken, mede naar aanleiding van een brief van ds. Netelenbos, die zich ver zette tegen het schorsingsbesluit en wees op zijn recht van beroep bij de Generale Synode. Ook was er een brief inge komen van Dr. Buyzer, die het beroep bij een hooger college bepleitte. De deputateu adviseerden tot het ontzetten uit het predikambt, daar de houding van ds. Netelenbos voortsproot uit afwijking van de belijdenis. Het resultaat was ontzetting uit het predikambt. Nog werd besloten, den kerkeraad te adviseeren, ds. Netelenbos voor den tijd van een half jaar een wachtgeld uit te betalen van tweederde van zijn trakte ment, onder voorwaarde, dat hij zich onthoudt van optreden in het openbaar, bijv. bijbellezingen, en van catechiseeren. Naar de Z. N. verneemt, heeft de heer D. Mulder, hoofd der Chr. School te Zierikzee tegen 1, April a.s. ontslag aangevraagd. Sedert 1 Augustus 1881 stond hij aan 't hoofd dier school. Vereen, tot Chr. verzorging v a n krankzinnigen in Zeeland. Uit het 15e jaarverslag van genoemde vereeniging blijkt, dat in het vorig jaar 649 patiënten werden verpleegd, t„w. 303 mannen en 346 vrouwen. Uit Zeeland waren afkomstig 131 man nen en 161 vrouwen, uit Zuid-Holland 121 mannen en 140 vrouwen en uit Noord-Brabant 25 mannen en 37 vrouwen. Op 31 Dec, 1918 waren in de stichting „Vrederust" 237 maunen en 253 vrouwen aanwezig. Het ledental der vereeniging bedraagt omstreeks 3900. De verpleeggelden moesten verhoogd tot f 625 's jaars. De lage kronenkoers. Volgens het „Rott. Nwsbl." verzendt een handelsfirma te Rotterdam haar brieven naar Oostenrijk ongefrankeerd, doch doet in elk schrijven een papieren kroon, dien de firma voor drie cent koopt. Komt de brief in Oostenrijk aan dan moet de ontvanger strafport beta len. Dit bedraagt voor een gewonen brief een halven kroon, zoodat niet al leen de afzender een voordeelig zaakje maakt, maar ook de entvanger voor zijn moeite met een halven kroon wordt be loond. Scharenslijper O. W.-er. Te Benningbroek bracht een scharen slijper voor het slijpen van 1 broodmes en 5 tafelmessen aan een ingezetene f4,80 in rekening; hetzelfde heerschap berekende aan een ander ingezetenfi voor het slijpen van een schaar f 1.60. Hij gaf voor dat zulks het tarief was van den scharenslijpersbond welke niet blijkt te bestaan Ook een strop Een boertje uit Uden had in het be gin van den oorlog een bedrag van' 1000 gulden aan bankpapierin grond gestopt uit vrees voor diefstal. Dezer dagen wilde hij zijn spaarpotje lichten, maar kwam tot de ontdekking, dat zijn bankbiljetjos geheel verteerd waren. Verscheurende honden. Een ware slachting is aangericht door honden in een weide te Betterwird bij Dokkum van 20 schapen werden 17 gedood, enkele zijn zelfs totaal verslon den.. Rijk aan kinderen. Ter secretarie van Zutphen heeft een vader aangifte gedaan van de geboor te van zijn 27e kind, alle uit één huwe lijk geboren, Een begeerd baantje. Voor de betrekking van armmeester in Ooststellingwerf hebben zich niet minder dan 233 solicitanten aangemeld. Christ. Geref. Kerk. Er worden pogingen aangewend om gelden bijeen te brengen noodig voor de benoeming van een vierden docent aan de Theol. School der Chr. Geref. Kerk. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 14 Nov. Jan Harte, oud 29 j., jm. en Maria Pieternella Harms, oud 26i.,jd. Willem Blok, oud 23 j., jm. en Levina Jozina de Bruijne, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Nov. Gerard Theodoor Marie Koevoets, oud 31 j., im. en Margaretha Franoisca Maria Braun, oud 24 j-, jd. Geboorten. 11 Nov Maria Cornelia Hcn- drika, d. van Jan de Zeeuw ep van Janna Catharina de Visser. Jean Baptist, z. van Willem Verduin en van Maria Dooms. 14 Nov. Cortelia Willemina Maria, d. van An- thonie Pieter Frederiksen en van Christina Ruster. Francois Cornelis, z. van Leendert Willem de Jonge en van Helena Haak. Ebri- na, d. van Pieter Jansen en van Dingena Jansen. Overlijden. 9 Nov. Marinus Wisse oud 78 j., weduwn. van Adriana Jelijt. Pieter Jan van IJk, oud 3 w., z. van Jan en van Elisa beth Catharina Dieleman. 13 Nov. Adriaan Koekoek, oud 66 j. echtg. van Catharina den Deurwaarder. ZONDAG 23 NOVEMBER 1919. Gereformeerde Kerk, Tei Neuzen 9'/j en 2 uur Ds. S Groeneveld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen Zaamslag 9 en 2 uur Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 9'/i en 2 uur Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 9 en 2 uur, Ds J. R. Goris. Oostburg 9'/j en 2 uur, Leeskerk Voorber. H. Av. Aardenburg. 9en 6'/a uur Leeskerk. Ter Neuzen 9'/ï en 2 uur Ds. S. Groeneveld. Axel 9 en l'/i uur Ds. A. Thielen. 6'/i uur Ds. J. Kapteijn vau Zwolle. Rede Jongel. Vereen. Zaamslag 9 en 2 uur Ds. de Walle. Hoek 9'/i en 2 uur Ds. H. v. d. Wal, Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i uur Ds. G. A. v. d. Hooft en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/i en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur Ds. E. Raams. Woensdag 9 en 2 uur Ds. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/2 uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. Voor de vele blijken van belangstelling op 11 November j.l. ontvangen, betuigen wij onzen harte lijker! dank. ADR. DE KRAKER Az. en Vrouw. Zaamslag, 20/11 '19. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat van af heden, bevroren Rundvleesch verkrijgbaar is bij de navol gende slagers J. YMiV LUIK, Noordstraat 47. E. A. IJSEBAERT, Viooswijkstraat57. Wed. A. LOOF, Dijk straat 59. H. J. COLSEN, J. VAN ESBROEK, Sluiskil. L. MEERT, De prijzen zijn als volgt Biefstuk Fis. 2.40 per K.G. Roastbeaf 2.05 Vleesch met been 1.85 Soepvleesch 1.30 Ter Neuzen, 21 November 1919. De Burgemeester voornoemd J. HUIZ1NGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat voor het 117e tijdvak (21 t/m 29 November)gcldig zijn de Paars gekleurde wittebrood kaarten. Ter Neuzen, 10 November 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat bon 8 der Rijks- suikerkuart geldig is van Maandag 24 t/m Zondag 30 November. Ter Neuzen, 21 November 1919, De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethou ders van TER NEUZEN roepen sollicitanten op naar de betrek king van op een jaarwedde van f 1200, Stukken in te zenden vóór I December 1919. Ter Neuzen, 21 November 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders 889®?»» der gemeente ZAAMSLAG, wachten voor of op Dinsdag den 25sten November a.s. des voormiddags ten 91/3. ure pïijsopgav e in voor de leveran tie van te leveren en uit te spreiden volgens aanwijzing Zaamslag, den 18deu Nov. 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, JOH. DE FEIJTER Pzn., Burgemeester. J. STOLK Lzn., Secretaris. Inwoners van Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen die door bemiddeling van bovengenoemd Comité, één of meer Oostenrijksche (Hongaarsche) kinderen, in hun gezin zouden willen opnemen, worden vriendelijk verzocht zich op te geven bij Mej. T. DE SMIDT, Noordstr. 56. Namens het Bestuur, Mej. J. J. STEMPELS, Secretaresse. gratis genezen, doch de Oprechte Winsumer Zalf, kost slechts eene klei nigheid cn geneest in zeer korten lijd likdoorns, wratten, steenpuis ten, negenoogen, bloedvinnen, zwe ren, open beenen, zwerende borsten, baard-, ring- en dauwworm en al lerlei wonden. Prijs per bus f 0,60 en f 1,10. (Hoe grooter bus hoe voordeeliger in 't gebruik). Verkrijgbaar bij Apotli., Drogisten en te ter Neuzen bij J. J. Kense, Markt 9; Joh. v. Eijsden, Noordstr. 20; Firma Wed. A. v. Ovqrbeeke- Leunis, Westkolkstr.Zaamslag F. C. Wisse; Axel F. Dieleman, Z.VI. Gaper; Axel C. B. Antheunis; Hulst J. A. de Bruijn, HoutmarktSas van Gent J. van Leemput. Winsum (Gr.). WISSEL- en EFFECTENKANTOOR, te HULST. BIJKANTOREN te AXEL, SAS VAN GENT, TER NEUZEN en IJZEN DUKE. ZITDAG te OOSTBURG en SLUIS. Ten kantore te Hulst bestaat gelegen heid tot opberging van geld, geldswaardige papieren, effecten enz. in een Lips' brand en inbraakvrije safe-inrichting (dit is een veilige bewaring in kastjes waarvan de sleutel onder berusting van den be waargever blijft). Nadere inlichtingen en tarieven worden gaarne verstrekt.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2