Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. daarin spoedig groote opleving zal komen. Voorts moetender uitbreidingsplannen worden gemaakt. Spr. zou de commissie van acht, willen omvormen tot een com missie voor economische zaken. De be langen van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn lang miskend. Een krachtige actie moet daarin verbetering brengen. Wat betreft de Raad van Arbeid, spr. en de heer Waalkes zijn naar den mi nister geweest, om te verzoeken, den Raad hier te vestigen. We zijn echter afgescheept. Toen het aantal Bladen van 80 op 40 werd teruggebracht, was onze kans heelemaal verkeken. Er is er nu één op de 170.000 zielen. Spr. stemt toe, dat men met het aantal verzekerden rekening had moeten houden. En dan was Ter Neuzen geschikter geweest dan Middelburg, 't Was nog beter geweest, als Zmd-Beveland bij Zeeuwsch-Vlaan deren was ingedeeld geweest, en Wal cheren bi] 't overig Zeeland. We zijn dus niet blind geweest voor het belang van onze gemeente. Maar de wal keert tenslotte het schip. We zullen echter paraat blijven. Ook ten opzichte van de havenaangelegenheden, die bij de com missie in goede handen zijn. Op het program staan een nieuwe be strating, betere waterafvoer, aanplant van boomen, aanleggen van plantsoenen enz. Het water- en lichtbedrijf eischt betere voorziening. Van Gedep. St. heeft spr. gehoord, dat de waterleidingplannen 't volgend jaar misschien een begin van uitvoering zullen erlangen. Ook de ver lichting moet de gemeente op den duur zelf in handen nemen. Eveneens moet de vuilverzameling worden verbeterd, en moet er een gemeentelijke wasscherij komen. De heer Hamelink Prachtig De Voorz.Veel moet er anders, dan we gemeend hebben. De nieuwe tijden hebben nieuwe eischen. Spr. had de hoop, dat mevr. Duiker bij het antwoord op haar vraag niet ge sproken had. Dit gaf 5 leden reden ook iets te zeg gen. Bij de algemeene beschouwingen heeft mevr. Duiker hetzelfde weer ge zegd. Zooiets is tijdverspilling. We moeten ons bekorten. Minder spreken ,en meer doen. Vandaag is het echter iets anders. Bij de algemeene beschou wingen ontmoeten de partijen elkaar. De burgers hebben er recht op te we ten, wat elke partij in de toekomst in het belang der gemeente wenscht te doen. We staan voor Neuzen aan den voor avond van groote dingen. Een nieuwe school moet er gebouwd worden in een nieuwe wijk. Twee andere moeten om gezet worden in een. Regeling van het gymnastiekonderwijs is noodig. De ou dere moeten weer meer belang gaan stellen in het onderwijs voor hun kin deren. Spr. gelooft met den lieer Schee- Ie, dat de nood straks den liberalen zal dringen, tot het bouwen van eigen bij zondere scholen. De Raad moet opko men voor het welzijn van de kinderen des volks. Dat is geen kwestie van rechts of links. We mogen de kinderen niet overlaten aan hun lot. Tal van ouders kunnen hun kinderen niet vol doende verzorgen. Pantoffels, klompen en gymnastiekschoenen zijn noodig. Straks zal ongetwijfeld schoolkleeding en -voeding volgen. In de gemeente Haarlemmermeer, die overwegend rechts is, wordt den schoolkinderen in de pauze melk gegeven vanwege de ge meente. De eerste die voor de schoolvoeding en- kleeding geijverd heeft, was een man van rechts n.l. Ds. Heldring van Amsterdam. Eater is er door links een politiek karakter aan gegeven. Dat is verkeerd, liet moet op een goede wijze geschieden. Een openbare leeszaal moet er komen in onze gemeente. De vorm van inrich ting komt later wel aan de orde. Geneeskundig toezicht voor de scholen is eveneens noodig. Toen spr. nog voor zitter was van den Raad in Axel, is daar reeds het geneeskundig toezicht geregeld voor hoofd-, huidzeer en andere kwalen. Het moet dien kapt uit. Mevr. Duiker: Juist! De Voorz.Het gezonde kind heeft er ook|recht op, dat het wordt beschermd tegen besmetting door het zieke kind. De heer Scheele heeft een principieel betoog gehouden. Spr. denkt over het Raadsgebed anders dan den heer Nolson en Mevr. Duiker. Hij is persoonlijk van meening, dat de overheid God moet erkennen en afhankelijk is bij haar ar beid van Hem. Wat betreft de winkelsluiting op Zon dag, deelt spr. mee, dat eerlang een verordening is te wachten op de winkel sluiting. De leden van Jrechls kunnen dan bepalingen betreffende de Zondags- 'sluiting voorstellen. Over de muziek- optochten denkt spr. iets anders dan de heer Scheele. Onlangs werd een muziek- optocht met vaandel gevraagd te Sluiskil. Dat heeft spr. geweigerd, omdat, als or een vaandel wordt meegevoerd, zoo n optocht 'n demonstratief karakter draagt. Dat mag op straat niet. Deze is voor oris allen. Muziek alleen, mits de bepa lingen van de Zondagswet in acht worden genomen, acht spr. niet ongeoorloofd. We zijn niet alleen op de wereld. De heer jScliede moet bedenken, dat onge acht de uitslag van de stemming, de geestesgesteldheid van de Neuzensche bevolking in meerderheid links is. Die ^eerderheid heeft tegen zoodanige mu ziek geen bezwaar. Dansmuziek enz. moet bij politiever ordening verboden worden. Als er mis bruik is, grijpen B. en W. reeds nu in. Het verlof van Wieckhorst b.v. is inge trokken. Als 't moet, zullen B. en W. niet aarzelen krachtig in te grijpen, al zal dat ook zeer ernstige gevolgen kun nen hebben. B. en W. kunnen wel een proef aan raden om de kermis droog te leggen. Met een goede grondpolitiek wordt begonnen. Straks moet er een woning en grondbedrijf worden ingesteld door den Raad. De volksgezondheid heeft de aandacht van B. en W. Op 't program staatjsteun aan „Voorzorg" en „Groene Kruis". Het Burg. Armbest. fungeert thans nog als tusschenhulp. Spr. erkent dat dit niet de beste vorm is, maar 't is toch beter dan niets. Spr. verklaart aan Mevr. Duiker, dat hij zeer vele renteniers kent met een warm hart voor de nooden van andereu. Niet allen klggen enkel over 't niet renteseven van hun „Russen". Wat betreft het geven van betere stukken en adviezen aan den Raad, zegt spr. dit toe, als straks nog een schrijf machine wordt toegestaan. De heer Hamelink zal bij z'n repliek kort zijn. 't Kan waar zijn, dat de heer Nolson reeds vroeger een-voorstander was van den 8-urendag, maar dat is nooit gebleken. Spr. vindt het een eigen aardig snelle bekeering. Spr. meent, dat rechts niet de verongelijkte moet spelen. De heeren hebben juist ons heelemaal genegeerd. Daarom dachten we, dat er van hen niets was te verwachten en hebben we overeenstemming met de liberalen ge zocht. We waren z.elt niet bang voor .een wethouderszetel, maar dan moesten we waarborg hebben dat er in den Raad een meerderheid voor ons program was. We beschouwen het echter zoo, dat het niet staat 6 tegen 7, maar 10 tegen 3. We vertrouwen echter, dat de liberalen hun beloften eerlijk zullen vervullen. Na 4 jaar samenwerken zal het blijken of we gelijk hadden met dat tè doen. Spr. is tegen invoering van het Raads gebed. Hij meent, dat het aanroepen van de Godheid te hoog staat voor deze Raad. In Amsterdam hebben tal van vooraanstaande. Christenen gepleit voor afschaffing. Spr. is ongeloovig, maar acht het gebed te hoog om het als een dood formulier hier in te voeren. Hij is het met die Christenmenschen eens, die dat ook vinden. De heer Scheele Weflre Christenen Noem eens namen. De heer Hamelink kan dat niet doen, maar wil wel eens bescheiden aan den heer Scheele bezorgen, waaruit het blijkt. Hij zal niet voor invoering stemmen, hoewel hij eens anderen overtuiging eerbiedigt. Het niet afleggen van den eed is gevolg van zijn persoonlijke over tuigingen. Andere S. D. A. P.'ers doen het soms wel. Er zijn ook godsdienstige socialisten. B.v. dominé's. De heer Scheele zal misschien zeggen, dat dat de ware godsdienst niet is. Spr. weet dat niethij is zoo geen fijne onder scheider. Spr. meont, dat als de Chris- lijke jongeren zoo gemakkelijk worden verleid tot koopen op Zondag als de winkels open zijn, dit niet voor hen pleit. Dat hier zooveel drankmisbruik voorkomt, pleit niet voor de burgerlijke klassen. In Amsterdam hebben de dia mantbewerkers hun leden wel tot hooger peil opgevoerd. Er moet verbetering komen in de economische toestanden. Dan stijgt vanzelf het peil der menschen. Spr. is geen voorstander van de kermis, maar is toch ook nog niet voor afschaf fing. De R.-Kath. zijn dat echter ook niet. De kermis veredelt het volk niet. Maar allerlei andere feesten doen dat ook niet. Spr. meent, dat de gruwelen 't ergst zijn, als de buitenmenschen komen. Dat pleit niet voor die lui. Spr. betwist, dat de openbare school het socialisme aankweekt. Een onderzoek heeft eens uitgemaakt, dat de meeste socialisten oud-leerlingen eener bijzon dere school zijn. De heer Scheele zou dus deze moeten willen afschaffen, als broeinest van het socialisme. Het socia lisme wordt echter niet op de- scholen aangekweekt, het groeit uit de toestanden en de ontwikkeling der maatschappij. Het bijzonder onderwijs is sectarisch en werkt de versnippering in de hand. Spr. werpt de beschuldiging, voor de tribune te spreken, van zich. Maar dit moest hem van 't hart. Hij acht deze uren aan de algemeene beschouwingen gewijd, niet verloren. De heer Scheele zal niet op alles in gaan. De heer Hamelink ^egt, dat de verhouding is 3 socialisten tegenover 10 burgerlijken, 't Is dan echter wel eigen aardig, dat ze van die 10 burgerlijken juist 2 liberalen als wethouders kozen. Spr. meent dat het staat 6 rechts tegen 7 links. Spr. heeft reeds gezegd, dat de socia listen alleen door eigen schuld werden buiten gesloten. De federatie beval de liberalen aan boven ons. Wij werden dus afgestooten. Spr. is het niet met den Voo/z. eens over schoolkleeding en -voeding. Het A. R. gemeente-program verzet er zich ook tegen. Prof. Fabius zegt zoo juist „Moet een hongerig schoolkind dan geen eten hebben Zeker. En niet alleen het schoolkind, maar ook de andere kin dereu en de ouders. Wie, waar nood heerscht, aan de ouders de middelen geeft, om daarin te voorzien, voor zich en hun kroost, verricht gemeenlijk een goed werk. Maar wie één kind uit het gezin haalt en dit buiten alle huislijk verband gaat voeden, wellicht zelfs door de smakelij ker spijs het kind verlokt om op deze wijze eten te krijgen, doet kwaad hoe goed hij het bedoeldeis wreed, hoe barmhartig hij wane te zijn". Ook ten opzichte van de straatmuziek op Zondag is spr. 't niet met den Voorz. eens. Het verstoort de gewijde rust die bij den Zondag past. 't Geeft lawaai, drankmisbruik, getier en gevloek, 't Ver laagt het peil van het volk. De straat is voor ieder, zegt de Voorz. Juist, ook voor ons. En men dringt ons er af, als men op den Zondag kabaal maakt. Laat de tegenpartij ons toch niet telkens door zulke dingen ergeren. Mevr. Duiker zegt dat ieder God op zijn eigen wijze dient. Viviani, de Fran- sclie minister die spottend uitriep „wij hebben de lichten des hemels gedoofd," deed het dan zeker ook op zijn wijze. Wij doen het echter naar de ons go- openbaarde Schriften. En zóó ook moet de Raad God erkennen als den Bron van alle gezag en van alle zegeningen. Aan den heer Nolson zegt spr. dat rechts wist in de minderheid ,te zijn. De 7 leden van hi-ks hadden de macht en ze hebben die gebruikt. Rechts had echter besloten, om als er een van rechts gekozen was, de tweede zetel aan links over te laten. De heeren moesten dan zelf maar weten, wié ze wilden aanwijzen. Rechts ging eerst naar den heer v. Hasselt, omdat die het De heer Hamelink conservatiefst was! De heer Scheele: meest bezadigd was en dikwijls met rechts heeft mcege- stemd. In den persoon van den heer Nolson kon rechts geen genoegzaam vertrouwen stellen, om mee te werken aan zijn verkiezing. Spr. zegt B. en W. steun toe, als 't om het beginsel gaat. Wethouder Geelhoedt is 't met Nolson eens. Rechts wilde aan de liberalen het recht ontzeggen zelf hun vertegenwoor diger aan te wijzen. Dat konden wij niet inwilligen al achtten wij Nolson ook minder geschikt. De heer Nolson wilde echter ook geen wethouder worden. De lieer ScheeleDe druiven hingen te hoog. De heer Nolson Neen, de vos lustte ze niet. De heer Scheelo Was 't maar waar De heer Hamelink Als Nolson gewild had, dan hadden wij hem gestemd. Be heer GeelhoedtWij konden rechts niet toestaan ons te dwingen Nolson ter zijde te schuiven. De heer Scheele heeft er op gewezen, dat het verbond tusschen liberalen en socialisten nog niet enkel en alleen couleur de rose biedt. Dat doet spr. genoegen. Er is beweerd, dat 't ons wat kostte, dat we wethouder werden. Dat blijkt nu van niet. Want er komt critiek. Het verbond is gesloten op hetzelfde program, dat ook aan rechts is voorgelegd. Er staan geen speciaal socialistische punten op. De heer Nolson zegt, dat rechts ge tracht heeft van Hasselt van links af te troggelen. De bedoeling was zelf een plaatsje te veroveren. Hij wilde echter geen wethouder zijn, en als hij 't nog al eens wenscht te worden, hoopt hij het zonder steun van rechts te worden. De heer Scheele: Ik hoop, dal je nog- eens rechts wordt. De heer Nolsen denkt dat dit niet gebeuren zal. De heer Colsen Hij is het geweest. Wetlmuder van Hasselt bedankt voor de lof hem toegezwaaid zoowel door Nolson als Scheele. Hij hoopt dat de heeren hem zullen blijven steunen. De heer Ilamelink zegt, dat er geen koop is gesloten tusschen liberalen en socialisten. Deze laatste hebben zich alle vrijheid van critiek voorbehouden. Als we van rechts meer hadden verwacht, hadden we rechts gestemd. Wij voelden veel voor Nolson als wethouder. De heer Scheele zegt dat te kunnen begrijpen. Wethouder GeelhoedtEen bindende afspraak was er niet. Ik wensch dat nadrukkelijk vast te leggen. De Voorzitter sluit de algemeene be schouwingen. Hij geeft enkele cijfers, waarmee de posten op de begrooting moeten worden verhoogd. Hierna wordt te kwartover vijf de vergadering geschorst tot 6.30. Na de hervatting van de vergadering wordt overgegaan tot behandeling van de begrooting. Allereerst is aan de orde het verzoek van den gemeenteontvanger om aanstel ling van een klerk van gemeentewege voor zijn bureau. B. ei) W. stellen voor daarvoor 500 gld. beschikbaar te stellen. De heer Nolson vraagt hoeveel het aan de gemeente moet kosten. De Voorz. zegt 500 gld. Daardoor is de ontvanger verplicht een klerk te ne men. Verdient die minder dan 500 gld., dan krijgt de gemeente geld terug. In 't tegenovergestelde geval kan de ont vanger meer vragen. De heer Nolson is daar tegen. Het moet beslist niet meer dan 500 gulden kosten. De heer Scheele merkt op, dat Gedep. Staten de jaarwedde van den ontvanger bepalen, in verband met ontvangst en uitgaaf der gemeente. Daarom wil spr. niet een te hooge som toestaan. Het ontlast den ontvanger veeldeze krijgt daardoor meer vrije tijd. Dan is 't echter billijk, dat hij ook minder ontvangt, in dit geval zelf iets bijdraagt in 't salaris van den klerk. Spr. stelt voor de post te verminderen tot 300 gld. Dit voorstel wordt verworpen. Vóór stemden 9e heeren Colsen, Hameiink, de Jager en Scheele. Het voorstel van burg. en weth. wordt daarop aangenomen. Mevr. Duiker brengt het plan van burg. en weth. om een adjuct-commies voor 1400 gld. op te roepen, ter sprake. Burg. en weth. zeggen, dat als er geen sollicitanten komen, dat dan tegen hooger salaris zal worden opgeroepen. Maar dan moeten meteen de salarissen van alle gemeenteambtenaren verhoogd wor den. Anders wordt het evenwicht ver broken. Spr. vindt dit een heel verkeerd systeem. De ambtenaren moeten wel wenschen, dat 't niet gelukt een adjunct commies te krijgen. Immers wordt dan ook hun salaris verhoogd. Spr. wil tegen een behoorlijk salaris oproepen. Vooral de laagste ambtenaren worden hier on gehoord slecht betaald. De heer de Jager wil voor het voorstel van burg. en weth. stemmen. Misschien is salarisverhooging der ambtenaren noodig, maar die verordening is nu niet ter tafel, 't Gaat er nu om, al of niet een adjunct commies te vragen. Spr. is er voor, dat dat wél gebeurd. De heer Hamelink zegt dat de loon- standaard niet deugt. We moeten uit de misere, waarin we op de secretarie zitten. De achterstand dient ingehaald. Voor 1400 gld. krijgen we geen goede kracht. En die moeten we beslist hebben. Burg. en weth. erkennen, dat de laagste ambtenaren te weinig ver dienen. Nu, dan moet dat omhoog. De heer Geensen Partijgenoot Ilame link heeft niet voldoende iloen uitkomen wat burg, en weth. eigenlijk willen. Oproepen op 1400 gld. is verkeerd. We hebben hier altijd gesukkeld met de adjunct-commiezen. De heer Scheele heeft reeds gezegd in de afdeeling niet te zijn tegen ver hooging van de miuimums. Hij vindt 1400 gld. voor een adjunct-commies als aanvangsalaris voldoende. Dienstjaren elders tellen ook half mee. We moeten niet te ver boven de particuliere loonen uitgaan. Dan bevoordeelen we de ge meenteambtenaren en -werklieden boven hun collega's in het particulier bedrijf, en laten dezen in den vorm van belas ting nog een deel der verhoogingen van het gemeentepersoneel betalen ook. Dat gaat niet. In Rotterdam hebben de socialistische wethouders en de Zeeuw uitgesproken, dat de gemeente bij de loonsbepaling aanvaarde als algemeenen grondslag de goede regelingen bij par ticuliere werkgevers. Daarmee is spr- het eens. Waar hij meent, dat de ge. meente hier niet onder de particuliere loonen is, acht hij voorhauds 1400 gld. voldoende. De heer Colsen wil al meer geven. Anders gaat 't net als met Iluijssen. Na een poosje gaat de nieuwe weer weg en daii zitten we opnieuw. De heer Nolson viudt dat een salaris van 14 tot 1800 gld. voor een adjunct commies niet te weinig is. We hebben vroeger gesukkeld, zeker. Maar toen was het salaris lager, en we vroegen steeds een gediplomeerde. Spr. geeft burg. en vveth. in overweging ook solli citaties van niet gediplomeerden, maar die practisch good onderlegd "zijn, mee te laten tellen. Voor een partieele ver hooging voelt spr. niets. Hij zal met burg. en weth. meegaan. De Voorz. zegt dat gedeeltelijke wij ziging niet mogelijk is. Dan moeten we de salarissen over de lieele lijn herzien. Laat de S. D. A. P. dan met een voor stel komen. Iluijssen werkte hier onder slechtere regeling, daarom ging hij naar Delft. Toen 't hier beter werd, keerde hij terug. Later ging hij als secretaris naar Arne- muiden. Spr. meent, dat waar er ge meenten zijn die een adjunct-commies vragen voor 11 of 1200 gld., wij er wel een voor 1400 gld. zullen krijgen. De heer Hamelink stelt voor om Ka- merik 200 gld. meer te geven. Dit wordt verworpen. Vóórde S. D. A. P. en Colsen. Het voorstel burg. en weth. wordt daarop aangenomen. Een verzoek van den gemeeutebode cm verhooging wordt met algemeene stemmen verworpen. Bij het adres -van de firma v. d. Sande om verhooging van de vergoeding van het gemeenteverslag merkt de heer de Jager op, dat het verslag door de ellen lange besprekingen, zeer groot wordt. Spr. zou liever alleen de besluiten er in hebben. Desnoods met een enkel ar gument. De heer de Meijer is 't hiermee eens. De heer Nolson vindt minder spreken wel -goed, maar wil 't verslag niet be korten. 't Is van groot nut in de notulen te kunnen naslaan, wat vroeger over een onderwerp is gezegd. Ook heeft het publiek, dat nu meer meeleeft dan vroe ger, er recht op om te weten wat we zeggen. Spr. zou het verslag niet feuil- letonsgewijze, en bij stukken en brokken g'eplaatst willen zien. Mevr. Duiker is het met Nolson eens. Waar moet het heen als alleen de be sluiten maar genotuleerd worden? Waar moeten we ons dan later op beroepen? De heeren kunnen onze lange redevoe ringen voorkomen, als ze 't ons gemakke lijk maken, en meewerken. Nu laten ze ons soms tijden boomen over loousver- hooging en dergelijke kwesties. De heer de Jager vindt het onnoodig lange discussie's op te nemen in het ver slag. De Voorz. zegt, dat dat we al of niet een verslag moeten hebben. Geen half maar een heel verslag. Onze verslaggevers doen zeer hun best, het gesprokene juist weer te geven. Het voorstel de Jager om deze post terug te brengen op 250 gld, wordt ver worpen. Tegen de heeren de Ridder, Hanrelmk, mevr. Duiker, Geensen, Geel hoedt, v. d. Ouden en Nolson. De heer de Jager dringt er op aan het archief goed te bewaren. fWordt vervolgd.) TER NEUZEN. 18 November 1919. Aan nagiften Voor den nood te Weenen is op de Chr. school alhier nog f 6.176 ingekomen, zoodat het totaal is f 66,295. In de Geref. Kerk alhier werd in de collecte 'Zondagmorgen gevonden een bankbiljet van f 40 met bijschriftHan delingen 17 vers 26. Het Ter Neuzensch Comité tot le niging van den nood in Weenen enz. heeft in de afgeloopen week in de kom van de gemeente in dank ontvangen f 1539,575. Verder kreeg liet vele giften in den vorm van levensmiddelen en kleeren. Veel, heel veel is noodig om in den ontzettenden nood ook maar eeqigermate te voorzien. Het Comité houdt zich daarom bij voortduring warm aanbevolen tot liet ontvangen van giften in geld of goed, vooral ook van de zijde van lien, die onwillekeurig mochten zijn overge slagen, bij het presenteeren der intee- kenlijsten. Het adres van den penning meester, den lieer Ph. J. Callenfels, is Westkolkstraat De ontvangen 'gelden of goederen zullen in deze courant worden verantwoord. Verantwoording: iOntvangen door be middeling van den Kerkéraad der Gere formeerde Kerk i'4ü. Zaamslag. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1.1. zijn bij den landbouwer II. J. Dieleman uit de schuur een tien tal flinke konijnen ontvreemd. Om on geveer 9 ure, in dienzelfden avond, heb ben dieven en vermoedelijk wel dezelf de, getracht om daar een gat in den muur van de schuflr te hakken, bij de wed. C. Penne eveneens diefstal te ple gen, doch daar de bewoners niet te bed wareu, gingen deze op het kloppen naar buiten, waarod de brutale kerels op de vlucht sloegen. Zeer waarschijn lijk zijn toen de dieven de richting uit gegaan naar Dieleman in die buurtschap. Tern. Crt. 't Schijnt ook in deze gemeente meer en meer onveilig te worden. Heden Dinsdagmorgen, ontdekte de heer Den Doelder, dat in het tramsta tion was ingebroken. Alles was Hoor- eengesmeten, maar er werd niets ver mist. Axel. Woensdag werden in een be stuursvergadering van de „Vereeniging tot bevordering van de belangen van Zeeuwsch-Vlaanderen" de gebreken be sproken, die onze reisgelegenheden van en naar Holland nog aankleven. Het bestuur kwam tot de conclusie, dut de thans ingelegde verbinding naar Rotter dam, alleen op Maandag zeer onvoldoen de is. Men behoort iederen dag gele genheid te geven om naar een van Hol land te komen. Men zal daarvoor stap pen doen om te komen tot de volgende verbeteringena. Iederen dag een snel trein om 71/ü uur uit Vlissiugen, die té 10 uur te Rotterdam aankomtb. daarop aansluitende booten vanuit Breskensen Walsoorden en op deze booten voldoeu- correspondeeerende trams uit het ach terland van Zeeuwsch-Vlaanderenc. tusscRen Walsoorden—-Hansweert meer confortable booten, dan tegenwoordig d. een tram om 9 u. v.m. van uit Wals oorden, na aankomst van de boot al daar e. de laatste tram, die te IJzen- dijke 's avonds aankomt," rijde door tot Schoondyke en f. betere verbinding van telefoon of telegraaf tusschen Zeeuwsch- Vlaanderen en Holland. Tem. Crt. Een geregelde vliegverbin ding Zeeuwseh-Vlaandere n Rotterdam. De redactie van „Onze Eilanden" heeft van de Kon. Luchtvaart M. J. voor Ne derland en Kolonfën de positieve toe zegging ontvangen, dat van 15 April of daaromtrent geregeld proef gevlogen zal worden van Zeeuwsch-Vlaanderen naar "Rotterdam, waarbij alle eilanden, die willen meewerken door een landings terrein beschikbaar te stellen, zullen worden aangedaan. Voor dit doel zal worden gebruikt een nieuwe type van kleine watervliegtuigen, met het oog op de vele breede zeearmen, die moeten worden overgestoken. Voor 1 April worden nog op eenige plaatsen vliegde- monstraties gehouden op de verschillen de eilanden, teneinde de bevolking met dit verkeersmiddel vertrouwd te maken. Huiselijke twist. Te Heerlen heeft Zondagmiddag de oudste zoon van H. J., zijn vader een

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2