Orfiaan ter verspreidinq der Christelijke Beginselen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag 1 November 1919. 2e Jaargang. Uit de Provincie. Kerk, School en Zending. Gemeenteraad van Ier Neuzen. U r O ABONNEMENTBij bezorging ft 15 per drie maanden. Franco per post voor Nederland f 1.25. Uitgave van de Christelijke Persvereeniging „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Ter Neuzen. Alle stukken, de redactie en administratie van dit blad betreffende moeten worden gezonden aan den redacteur, H. S. v. HOUTEN, Vlooswijkstraat 62, Ter Neuzen. Telefoon No. 169. ADVERTENTIËN: Van 1-4 regels ƒ0.40 Elke regel meer /O.lO. Abonne«nenton per DE DIENST OP Z. VLAANDEREN. Door Burgemeester en Wethouders van Vlissiugen is het volgende schrijven gericht aan Gedep. Staten van Zeeland In steeds toenemende mate wordt de behoefte gevoeld aan uitbreiding van den Provincialen Stoombootdienst van lis- singen met Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat aan deze behoefte vooral in de tegenwoordige tijdsomstandigheden bij het verhoogde nationaliteitsgevoel der bewoners van ZeeuwschA laanderen meei en meer uiting wordt gegeven, behoeft geen verwondering te wekken. Het zou dan ook van groot belang te achten zijn, indien alle pogingen in het werk werden gesteld om Zeeuwsch- Vlaanderen zoo veel mogelijk uit zijn isolement op te heffen door het verkeer met liet overige deel der provincie en het geheele1 land sterker te bevorderen. Door den dienst van het stoomboot- verkeer zoodanig te regelen, dat bijv elk uur van den dag een stoombotver- binding met Zeeuwsch-Tiaanderen wordt verkregen zou de handel in Zeeland ten zeerste worden gebaat. Moge voor den beperkten stoomboot dienst het gevaar der mijnen in de Wes ter Schelde de oorzaak geweest zijn, thans kan naar we meenen, deze omstan digheid geen beletsel meer zijn om zoo volledig mogelijk het stoombootveikeer te doen plaats hebben. Dat het mijnengevaar door de zee varenden thans als zeer gering wordt beschouwd, meenen wij te mogen aliei- den uit het feit, dat, zoowel in den vroe gen morgen als in den laten avond, sche pen worden „beloodst" en ook de vis- sehers ten allen tijde hun bedrjjf uit oefenen. Op grond van het bovenstaande heb ben wij de ter u beleefd te verzoeken, wel te willen bevorderen, dat de pro vinciale stoombootdienst op de W ester- Schelde belangrijk worde uitgebreid. MINISTER IDENBURG. De Stand, verneemt, dat de minister van koloniën genoodzaakt zal wezen, zijn ontslag aan te vragen. Wel trad er merkbare beterschap in, maar niet ge noegzaam, om hem nu reeds tot weer opvatting van zijn taak in staat te stellen. De druk van liet bloed blijft daartoe vooralsnog een te ernstig karakter dragen SOCIALISATIE. Het wachtwoord ook bij onze revolu tionairen isde middenstand moet ver dwijnen en ook de maatschappijen met huri enorme dividenden. Die zijn liet, die het leven duur maken. Publieke zorg voor alles De Amsterdamsche tram levert een kostelijke toepassing op deze uniforme preek. Deze gemeente-exploitatie behoeft met te zorgen voor dividenden. Vroeger reed men de hoofdstad door voor 5 roode cen ten. En nu kwam bil den gemeenteraad het voorstel in om het tarief te verhoogen tot 12% ct. Vrucht van socialisatie van de vereen, als klant. Ook zullen we de wllikeliers helpen en voorlichten om goedkooper in te koopen. De vereen, moet kleurloos zijn. Geen politiek doel moet worden nagestreefd. Ieder, ook winkeliers, die zelf ook consument zijn moet lid kunnen worden. Aan de ambtenaren deelt spr. nog terloops mee, dat Ter Neuzen nu in de 2de klasse is gekomen wat de bezoldi ging betreft. Er is dus resultaat, van de gevoerde actie te zien. De heer Estor geeft eenige voorbeelden van te hooge prijzen. Eigenbelang moet ieder dwingen mee te doen. Een be hoorlijke winst voor den winkelier is noodig en geoorloofd, maar er zijn gren zen. Spr. betoogt, dat er verschillende oorzaken zijn die de producten duur maken. O. a. verkeerd inkoopen dooi den winkelier, te klein bedrijf en te hooge winstmarge. We moeten gezamenlijk met de re geering mee de duurte bestrijden. Desnoods moeten er gemeente-of coö peratieve winkels komen. Liever ziet spreker samenwerking met de bestaande winkeliers. De heer de Pauw wil een pleidooi terjen een consumentenvereeniging (en vóór het socialisme'??) houden. Als de voorz. hem zegt, dat alleen vóórstanders zijn opgeroepen, verlaat hij onder pro test en onder applaus der aanwezigen het podium. Daarop verklaarde de heer Lok, hoe hij als voorz. der coöperatieve bakkerij verzeild raakte onder dit comité. Hij zal het te trachten te lokken naar den coöperatieven hoek. De heer Estor betoogt nogeens, dat het comité absoluut niet tegen coöpera tie is, maar dat voorloopig een consu mentenvereeniging beter is. Dan zullen er meerdere personen lid worden Hierop sluit de voorz. de openbare vergadering en verzoekt hensdie lid van een eventueel op tQ richten consumen tenvereeniging willen worden te blijven. Het grootste deel der vergadering gaat echter heen. Een 58 tal personen wer den lid. Uit het comité traden de hee- ren Daane Bolier, Lok en van Riet. Daarop werd dit aangevuld met den heer Duizendstra en de dames Zonnevijlle en- Duizendstra Geref. Gemeenten. Tweetal te Ter Neuzen M. Hofman te Rijssen en II. Kievit te Veenendaal. Alle poststukken die hedenavond 31 Octo ber vóór 11 uur in de brievenbussen gewor pen worden, kunnen nog volgens het oude tarief gefrankeerd voorden. Dinsdagavond werd op do bovenzaal van den heer De Vrieze alliigr een ver gadering gehouden ter bestrijding van de duurte. De Voorz., de heer Nolet wees er op, dat de duurte de vraag van den dag is. Nu is er een natuurlijke duurte, als gevolg van de schaarsehte. Deze moet bestaan, en hebben we te aanvaarden. Maar er is ook een onnatuurlijke duurte, als gevolg van misstanden. Deze moet bestreden worden. Dat is in 't belang van de maatschappij. Voorloopig zal geen coöperatie ter band worden geno men, want de bedoeling is niet het ma- keu van winst, docli alleen drukking van de prijzen. Daarom dient er een consumenten- vereeniging opgericht te worden. Op die manier is er veel te bereiken, Vooral als aansluiting wordt gezocht bij een landelijke bond. Wat meer leden de vereen telt, wat meer kracht ze kan oefenen. Ons doel is contracten met winkeliers afsluiten, om voor onze leden daardoor lagere prij zen te bedingen. Die winkeliers, welke mee willen werken, krijgen dan alle leden Naar we vernemen zal D.V. 30 Januari 1920 voor liet Comité voor Win- terlezingen optreden Dr. C. Bouma van Hoofddorp. - De beer J. M. Noordijk, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen t,e Axel is met ingang van 1 Nov. a.s. benoemd tot waarnemend ontvanger derzelfde middeleu te Ier Neuzen. Gssenisse. Van den handelaar J A. zijn 76 uienbalen'die op bet veld-in den iiooglandpolder lagen, gestolen. De waarde was 50 cent per stuk. De po litie doet onderzoek. Sclioolonderwij s-G e r e f. Gemeenten. Donderdag 30 October hoopt Ds. G H. Kersten, van Ierseke, te Hoedekens- kerke een Schoolrede te houden ter voorlichting van liet onderwerp „Lager Onderwijswet 1919", ten einde aldaar te geraken tot oprichting eeuer Clir. School vereeniging. - Te Rilland en te Middelburg werdgn reeds de eerste stappen gedaan voor grondaankoop met bet oog op te bouwen scholen. Op vragen vap den lieer de Bui- sonjé betreffende de spoor- en tramver- binding van Zeeland en ZeeuwscliA laan deren met Zuid-Holland, beeft minister König geantwoord, dat bij de thans gel dende dienstregelingen bewoners van Zuid-Beveland, Walcheren eu van Wals oorden en naaste omgeving te 9u. 42m. te Rotterdam kunnen aankomen, terwijl de overige bewoners vanZeeuwsch laan deren die stad niet voor 12 u. 5 m. be reiken kunnen. De bedoelde verbindingen, hoewel niet gunstig, zijn echter, de algemeene trein- beperking in aanmerking genomen, niet zoo onbevredigend, dat de geuite vrees voor liet gaan naar de thans nog veel moeilijker te bereiken buitenlandsclie marktplaatsen gewettigd is. Verbetering van de gemeenschap van Zeeland met liet overige deel van liet land zal zooveel doenlijk worden nage streefd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN (Vervolg). Zitting van 27 Oct. '19. Voorzitter de edelachtbare heer J. Huizinga. Aanwezig alle leden. b. Van de vereeniging Woningbouwver- eeniging „Sluiskil", die werkmanswoningen wil "bouwen is een verzoek om subsidie in gekomen). In den Piersenspolder wil de vereen, een straat aanleggen van 8 M. breedte. Het bouwterrein aan weerszijden wordt dan res pect. 16,60 en 20 M. De Voorzitter stelt voor dit verzoek te zenden naar burg. en weth. om beriebt en raad. Donderdag over 2 weken komt de Raad toch weer bijeen. De Gom. van Bijstand kan de zaak dan ondertusschen onderzoeken. De heer D. Scheele zegt, dat volgens de teekening de straat maar één uitgang zal krijgen. Dat is niet zooals 't boort. Straks komt er dan weer een verzoek, om de straat door te trekken. Dan staan we weer voor hooge kosten. Laten burg. en weth. en de Com. de zaak eerst goed onderzoeken. Het adres gaat naar burg. en weth. om onderzoek. c. Goedkeuring van Gedep. Staten van de regeling voor het herhalingsonderwijs. d. Een verzoek van L. de Peijter e.a om grond te koopen aan de Walstraat. Naar burg. en weth. 2. üe Voorzitter stelt voor de begrooting als in andere jaren eerst in de afdeelingen te onderzoeken. Aldus besloten. Na trekking blijkt, dat in de eerste afdee- ling zullen zitten Mevr. Duiker en de heereu de Meijer, de Ridder., Nolson, van Cadsand eu de Jager. In de tweede afdeeiing de heeren Geensen, Hamelink, Colsen, van den Ouden en Scheele. TER NEUZEN, 31 October 1919. u. De beer Hamelink vraagt waarom het adres van Millenaar niet bij de Ingekomen Stukken is. Millenaar beklaagt zich in dat adres over het feit, dat burg. en weth. hem erg lang doen wachten op antwoord op een vorig adres. De Voorzitter zegt, dat dit een vergissing is- Het komt in de volgende vergadering in orde. 4. De heer Hamelink stelt voor punt 5 van de agenda voor punt 3 te nemen. De heer Nolson heelt hiertegen geen be zwaar, mits de heer Hamelink het rapport van burg. en weth. bij punt 3 laat rusten bij de behandeling van pnnt 5. De heer Hamelink zegt, dat te zullen doen. Aldus besloten. (Ter toeHchtiug deelen we mee. dat punt 2 en 3 van ons verslag niet op de agenda voorkwamen). 6. Voorstel van B. en W. om op verzoek der Industriëele Mij. de tarieven te verhoogen. De heer Ilamelink merkt op, dat bij nadere beschouwing de kwestie niet zoo eenvoudig is. Wat do Industriëele Mij. hier voorstelt is geen t ij d e 1 ij k e, maar een b 1 ij v e n d e verhooging. Er wordt nergens in het verzoek een termijn genoemd. Het gaat dus om een nieuwe verandering in de concessie-voor waarden. In de 2e plaats vraagt de Mij. bestendiging van de rantsoeneering van de straatverlichting. Waarom komen B. enW. nn niet met een gemotiveerd advies De Mij- zegt, dat de nieuwe verhooging (tot 45 cent) een billijke eisch is, omdat ook andere plaatsen het tarief verhoogd hebben. Waarom vergeet de Mij. mee te deelen hoe hoog het nu in die plaatsen is. Middel burg steeg van 25 op 35 centGinneken van 25 op 36 cent. Eu wel is in Vlissingen het tarief van 25 cent in 1914 geklommen tot 45 cent voor nu, maar met de gunstige be paling, dat vooc. elke 10 gld. die de kolen- prijs daalt, het tarief met 2'/i cent daalt. Met Hoek en Zaamslag is geen vergelijken mogelijk daar zijn het dure oorlogsbedrijven. Laat do Raad goed oppassen, want van der Lubbe is nooit blijder, dan wanneer hij de Raad er tusschen kan nemen. Spr. is niet tegen de verbooging op zich- zelve. Die is niet onredelijk, Maar het moet een tijdelijke verhooging zijn! Als de kolenprijs daalt, moet ook het tarief weer omlaag. Wat betreft de straatverlichting is spr. er voor, dat de rantsoeneering wordt opgeheven. Vóór den oorlog was 't al niet te royaal verlicht op straat. De gewone verlichting moet noodzakelijk weer ingevoerd worden. Staan we het verzoek van de Mij. toe, dan kunnen er geen lampen meer bij. Er is telkens veranderd aan de concessie voorwaarden. Eiitelkens in tnadeel dei gemeente. In 1908 en 1909 betaalde de gemeente voor de straatverlichting d) f 6000 per jaar. In 1910 stelde do Mij. voor, dat terug te brengen op f5400. Waarom Toen werd er een belangrijke technische verbetering ingevoerd. De metaaldraadlampen werden ingevoerd. Dat bespaarde veel stroom. De Mij. was echter volgens art. 5 van de con cessievoorwaarden verplicht, die in te voeren. Daarom heeft de Mij. maar gauw f600 den Raad aangeboden. Deze daar mee tevreden, misschien zelfs blij er mee. De heer van der Lubbe zal zich echter nog mesr in de handen hebben gewreven. Want de besparing voor de Mij. bedroeg veel meer dan f600, wel f1600!! Van der Lubbe had de Raad dus mooi te pakken. Hij heelt trouwens eens tegen spr. gezegd, dat de Raad van Neuzen een stelletje ezels was, waarmoe hij kon doen wat liij wou. De heer Nolsou: Maar die oude ezels zitten er nu niet meer. De heer Hamelink: Neen, 't zijn nu jonge, meer onhandelbare ezels. In December 1912 is aan de spoorwegmaat schappij MechelenTerneuzen een speciaal tarief verstrekt. Als de gemeente haar strooni voor de straatverlichting even voordeelig kreeg, zou dit in plaats van 5400 gulden per jaar slechts 2825 gulden kosten. A aarom aan een particuliere Mij. zoo groote voordee- len geschonken, en aan de gemeente niet i Waar wij geroepen zijn de belangen der ge meente te behartigen, willen wij niet, dat du gemeente wordt opgeofferd aan de belangen der Industrieelo Mij. Als burg. en weth. zoomaar klakkeloos willen toestaan, alles wat de Mij. vraagt, verzet spreker zich daartegen. Hij is wel te vinden voor een verhooging met 50 maar dan tijdelijk en onder voor waarde, dat voor elke f 10 die de kolen dalen in prijs, er 2Va cent van het tarief afgaat. Voorts de straatverlichting op 't normale peil en toepassing van het speciaal tarief voor de gemeente. Dan kunnen we voor 't zelfde geld de heele gemeente weer flink verlichten Wil de Mij. dit niet, laten we dan art. 4 en 5 weer van toepassing verklaren. Spreker weet hoe de Raad er telkens tus schen genomen is. Er werd op alle manier gejaagd om tot 20.000 K.Wte komen voor de gemeente. Lampen van 32 kaarsen werden vervangen door 50, 70, 100 ja zelfs van 200 kaarsen lichtsterkte. Van der Lubbe wilde graag op 20.000 K.W. blijven, want anders kwam uit, hoe de gemeente steeds belazerd is. Geen persoonlijke motieven drijven spreker alleen het algemeen belang. De heer Nolson is ook van meening, dat 't hier geen tijdelijke, maar een definitieve verhooging geldt. Daarvoor is spr echter niet te vinden. Evenals de heer Hameliuk is spreker wel voor een redelijke verhooging. Nu wordt in 't adres van de Mij. gesproken over een kolen-clausule. Wat behelst die toch Spreker heeft die niet kunnen vinden. Dat komt echter misschien, omdat vele notulen van '18 nog niet gedrukt zijn. Ook spreekt van der Lubbe over goedkoop e anthraciet in 1918, terwijl die nu duur zou zijn. Hoe de Maatschappij toen aan goed- koope anthraciet kwam, begrijpt spreker niet. Elk betaalde toen hooge prijzen. Dat het vervoer van steenkool naar Neuzen duurder is dan naar Vlissingen (versöhil f 4,50 per ton) begrijpt spreker als 't Limburg se he kolen geldt. Voor Belgische zal 't wel anders zijn. De stijging der loonen is geen reden om het tarief te verhoogen Een Maatschappij die voor 30 jaar een bedrijl begint, weet vooraf, dat iu die 30 iaar de loonen niet gelijk kunnen blijven, t Eenige geldende motief is de duurte der kolen. Spreker stelt voor, dat de Commissie van Bijstand, bijgestaan door een accountant, het heele bedrijf eens zal controleereu eu onder zoeken, of nieuwe veihooging inderdaad noodig is. Hamelink, die blijkbaar goed iu de kwestie inzit, is dan ook bij het onderzoek aanwezig. De heer de Jager heeft met genoegen naar het betoog van Ilamelink gehoord De electricitcitskwestie moet maar eens van alle kanten worden bezien, 't Belang der ge meente is er bij betrokken. Het, verbaast spreker echter, dat Hamelink in do Commissie vergadering van dit alles niets heelt gezegd. Had hij 't wel gedaan, dan was er zeker rekening mee gehouden en was liet rapport ook anders geweest. Dit is zeer beslist een verzuim geweest van den heer Ilamelink. Spreker is het met den heer Nolson eens De gemoederen zijn in beroering over de lichtkwestie. Die beroering moet gestild worden. Daarvoor kan een breedvoerig, deskundig onderzoek dienstig zijn. Aan den heer Hamelink merkt spi eker nog op, dat alvorens het besluit van 1910 geno men werd, er eerst ook een deskundig onder zoek is geweest. Indien de Raad er dus toen ingevlogen is, dan is dat onschuldig geweest. Het besluit is niet maar klakkeloos genomen. In de Commissie was Hamelink vóór ver hooging van het tarief met 50% tot Augus tus 1920. De heer Hamelink Onder voorwaarden De heer de Juger Ja dat weet ik, ruaar u vond de verhooging niet onredelijk en kon er iu meegaan. De heer Hamelink: Ja. De heer de Ridder is het met Nolson eens De heer D. Scheele kan zich ook met het voorstel Nolson vereenigen. We moeten niet vergeten, dat't hier een vrij bedrijf geldt, waarvan we niet kunnen begeeren, dat het met verlies zou gaan werken. Wethouder van Hasselt vindt het voorstel goed. Alleen zou hij het onderzoek niet alleen door een accountant, maar ook door een electrotechnisch ingenieur willen doen plaats hebben. Dan is het zoo volledig mogelijk. Spieker meent, dat er niets van kan komen dat de Commissie van Bijstand het onderzoek moe maakt. Dat duurt dagen. We moeten het deskundig rapport vertrouwen. Het be toog van den heer Hameliuk kan spreker niet bestrijden. Hij mist daartoe de gegevens. Zoodra e-.hter meer normale toestanden in treden, zullen burg. en weth. er naar streven om zooveel mogelijk alle bijzondere voordec- leu op te heffen. Wat de vroegere Raad ge- deen heeft, is nu eenmaal gebeurd. De heer Nolson is het niet met den heer van Hasselt eens. Een accountant kan het best af. Die kun toch zien over de verschil lende jaren, hoeveel kolen er gekocht zijn, en hoeveel stroom er geleverd is. Een een voudig rekensommetje leert hem dan wel, hoeveel kolen er voor een bepaalde hoeveel heid stroom noodig zijn. Wethouder van Hasselt: Als er nooit kolen zijn gekocht, behalve woor het opwekken van stroom,11 (Groot rumoer, geroep „juist", en gelach op de publieke tribune). De Voorzitter merkt op, dat de kolen- schaarschte oorzaak is vau de rantsoencei ing. De heer Hamelink leesfreen schrijven van het Rijkskolenbureau voor, waarin de noodige kolen worden toegezegd en waarin verklaard wofdt, dat het kolenbureau geen bezwaar meer heeft tegen nieuwe aansluitingen. In de Com. had spreker geen gemakkelijke positie. Vooreerst was van der Lubbe er nar,- wézig-, ten tweede meenden de heeren, dat ik persoonlijke motieven liet gelden. Spreker stemt toe, dat het hier een vrij bedrijf is, dat winst mag en moet maken, maar de Maatschappij heeft ook verplich tingen. Tegen noodige verhooging ben ik niet, wel tegen rantsoeneering van de straat verlichting. Als op straat lampen van 32 kaarsen worden genomen, kannen alle straten worden geholpeu. Ook moet het speciaal-tarief voor de gemeentegelden. Het verwondert spreker dat de heet en niet meer op zijn aangevoerde argumenten zijn inge gaan. De heer Nolson meent, dat dit heel natuur lijk is. Als toch zijn voorstel aangenomen wordt, krijgen "we een uitvoerig rapport. Het zon idioot zijn nu heele boomen op te zetten. Als straks het rapport er is, dan gaan we spreken over de voorwaarden, waaronder we eventueele verhooging willen toestaan. De heet de Jager ontkent beslist, dat. Hameliuk in de Commissie geen gelegenheid gehad heeft zich te uiten. Hij heeft er alle kans voor gehad, precies als elk ander lid van de Commissie. De Voorzitter deelt mee, dat burg. eu weth. voor een grondig onderzoek zijn. De verlichting aan de haven was noodig om de talrijke ongelukken. De regeling van den prijs vvas een zaak tusschen de Spoorweg- Maatschappij en de Industriëele Maatschappij. Wil Hamelink dat tarief ook voor dè ge meente, goed, laten we probeeren het te krijgen. De gemeente betaalt voor de straatverlich ting 5400 gulden. Als ze betaalde naar liet verbruik dan 1300 a 1500 gulden minder. Dat geld is echter niet voor de Maatschappij, dat komt den verbruikers van electriciteit (rijk en arm) ten goede. Gebruiken we meer stroom voor de straat verlichting, dan moet de gemeente meer dan 5400 gulden betalen Tenzij we lampjes van 32 kaarsen nemen. Dit zijn echter alle dingen, die besproken kunnen worden. Dat behoort iu de Commissie ter sprake gebracht te Wor den. Het is niet noodig, er hier zooveel drukte voor te maken. Spreker is het met Nolson eens, dat de gemeente met loonsverhooging aan de Con- Trale niets te maken heeft. De heer Nolsou stelt nu voor, het tariet voorloopig gelijk te laten blijven, en de Com missie van Bijstand met een accountant te laten onderzoeken of verhooging noodig is. De leden der Com. moeten het recht hebben het onderzoek mee te maken. Spreker zou willen dat burg. en weth. eerst de vergoeding bepalen die de accountant zal genieten. An ders loopen we er misschien iu als te Axel. De heer Hameliuk zal vóór stemmen. Zijn doel was niet de oude Raad te bekladden. Hij wilde alleen waarschuwen. Spreker meent, dut de Maatschappij 45 cent vraagt, ten eerste om meer geld te krijgen, maar ten tweede ook om de menschen afkeerig te maken van aansluiting, en daardoor uitbreiding in dezen duren tijd onuoodig te makeD Als echter straks de Spoorweg Maatschappij weer licht noodig heeft, zullen we toch op rantsoen moeten. De Voorzitter Ja, zeker. De lieer Nolson Tenzij er uitbreiding komt, en de beslissing daaromtrent ligt bij den Raad. De heer Colsen is het met hot voorstel Nolson eens. De Maatschappij wil wel steeds meer geld hebben, maar wil weinig voor de belangen der gemeenschap doen. Toen Sluiskil licht wilde hebben, heette dat niet te kunnen. Trouwens heeft de oude Raad waarin Sluiskil geen vertegenwoor diger had ons toen met een kluitje in t riet gestuurd. De Voorzitter meent, dat Hoek 011 Zaam slag wel leereu, dat Sluiskil dankbaar mag zijn, dat het toenmaals geen licht -hei ft ge kregen. Het vcorstel Nolson wordt met algemeene stemmen aaugenomen. o. Voorste! van burg. en weth. om afwij zend te beschikken op het adres van D. I Minnik en 40 anderen, om intrekking van het raadsbesluit, waarbij aan de Industrieële Maatschappij gedeeltelijk ontheffing wordt verleend van de art. 4 en 5 der concessie voorwaarden.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 1