leien laar in Te koop PIANO Ph. A. Knijff, Indischs Benzine T Fa A. S. J. DEKKER, Fabriek G. F. FEIJ, Ter Neuzen, ONTSLAGEN, zoodat deze NIET meer ge= machtigd is gelden voor haar in ontvangst te nemen of eenige opdracht voor haar te aanvaarden. Prima droge BRIKETTEN, N.Y. Van fler Graaf Co.'s Een ruim WOONHUIS, HUISORGEL Handelsberichten. Advertentie n. Kleine AARDAPPELEN. H. Doetjes=Loof. vier-persoons open Torpedo-Auto, D. DE WITTE, Dijkstraat 61, Ter Neuzen. P. PLATTEEUW, Ontvangen J. HAAK-ten Kaate. Zaamslag, JOH. DE HEER - Rotterdam. en Magazijnen van Orgels en Piano's, GOCS, heeft de eer IJ mede te deelen dat als FILIAALHOUDER is Melk voor Zieken en Kinderen. Te ZE=Zoop aan veel verminderde prijzen. Amsterdam - Rotterdam - Brussel. Openbare Verknoping. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Herveiling Woensdag 5 November Bouwland, GETROOST U ÉÉNMAAL ONTZEG U NIET LANGER JOH. DE HEER, - ROTTERDAM. Woensdag 5 Nov. a.s. Woensdag 19 Nov. 1919 Bouwland, Bouwland, Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: A. D. 't Gilde, grondwerker, De Feij- terstraat 19, uit Tilburg. G. C. Vermeeren, zonder, Nieuwediep 106, uit Rotterdam. A. C. Ebert, dienstbode, Westkolkstr. 6, uit Hontenisse. A. de Smidt, buffetjuffrouw, Lange- Kerkstraat 79, uit Rotterdam. W. Bosch, capucijner Q 183, uit Breda. A. Bex, capucijner, Q 183, uit Breda. A. Pijpelink, zonder, P 50, uit Hoek. Vertrokken: J. P. Pijpelink, veldarbeider, P. 23, naar Hoek. C. Schelfaut, werkman, Q 118, naar WeStdorpe. M. J. Jansen, dienstbode, Van Boven straat 39, naar 's Gravenhage. C. van der Hoofd, dienstbode P 56, naar Axel. J. J. Dieleman, kantoorbediende, Lan- gekerkstraat 19, naar Vlissingen. K. de Koeijer, landbouwer O 205, naar Axel. A. Mcinema, timmerman, naar lJmui- den. F. Janssens, loodgieter, Donze Visser straat 23, naar Brussel. F. L. van Hove, stuurman, 2e Korte- straat 7, naar Ostende. Nog voorhanden voor Winterprovisie. Pas ontvangen: Een groote partij Aanbevelend, Ondergeteekende geeft hierbij kennis, dat hij zich alhier ge vestigd heeft als Hij belooft door een prompte en civiele bediening zich het vertrouwen waardig te maken. Tevens beveelt hij zich aan als Reparateur van Auto's en als deskundige voor aankoop. Voor directe leering gereed een merk „SUNBEAM", aan voordeeligen prijs. Aanbevelend, Groote partij eiken Balken en Flanken, groote brandkast, diverse Camions, Gas- en benzinemotoren, Betonbuizen, roode en blauwe Plavuizen, Stoom-fornuizen, draagbaar Spoor eu Kipkarren, ijzeren Balken en groote partij diverse Hout waren, complete Locomotief enz. enz. Aanbevelend, gezocht .van particulier, liefst bespeeld, doch' nog in goeden staat verkeerende. Zij, die aanbieding kunnen doen, ge lieven merk, houtsoort en verdere bijzonderheden op te geven onder No. L P 100, aan het bureau van dit blad. Net verpakte pondsblikjes beveelt zich aan voor levering van in elke hoeveelheid, speciaal voor alle landbouwmotoren. Waarborgt U het v"l u g s t e aanslaan en de minste roetvorming. Zooeven verschenen Een nieuwe serie voor Harmonium getiteld TER NEUZEN. Teleph. 77. bevattende de moest bekende melodiën uit de werken van groote meesters. Gemakkelijk gearrangeerd voor Harmo nium door R Gerretson. No. I Loügesang van Mendelssohn. No. 2 Lohengrin Wagner. No. 3 T a n n h a u s e r De prijs is f0,60 per stuk. Verschillende Opera's en Oratorium's zijn nog in bewerking. Alom ver krijgbaar en na inzending van het bedrag per P. W, bij den Uigever Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat voor gezinnen wier zuiver inkomen tot f1500, bedraagt, met ingang van 1 November de melk voor Zieken en Kinderen tot 2 jaar verkrijgbaar zal zijn tegen 18 cent per liter. De melkslijters worden verzocht de melk tegen inname van bons, afgegeven door liet Broodbureau, aan verbruikers tegen gestelden prijs af te leveren en de in ontvangst genomen bons iederen Maandag in te leveren op het Brood- bureau, waarvoor de toeslag van 2 cant per liter iederen Woensdag zal worden uitgekeerd. L)e ingezetenen die in aanmerking wenschen te komen tot liet verkrijgen van Melkbons kunnen zich aanmelden ten Kantore van liet Broodbureau van af. Woensdag 29 dezer, telkens van 9—12 uur voormiddag, men wordt verzocht familieregister (trouwboekje) mede te brengen indien bons voor Kinderen ver langd worden. Ter Neuzen, 27 October 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Worden franco thuis bezorgd. Bureaux voor den Handel. Incasso's van achterstallige vorderingen. Handels-liiformatiën. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van zijn princijiaal, in het café van Dhr. R. Kerckhaert— De Cooker te Westdorpe, op Maandag den 10 November 1919, des namiddags 2 uur, verkoopen Aanbevelend, N. V. „DE HOOP", Ter Neuzen. G. F. P. v. d, PEUL, Directeur. te Sas van Gent, Canisvlietpolder, nabij de Oud-Burgschesluis, kadaster sectie D nos. 331, 332 en 333, samen groot 3.62.10 II.A. (8 genieten 38 roeden). In pacht bij Ivo Poppe. Te veilen in massa. Aanvaarden 1 Januari 1920. Betalen t maand na de toewijzing. Grondlasten 1 Jan. 1920; polderlasten 1 Nov. 1919. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Dhr. C. DELTAERT en Kinderen te Westdorpe, in liet café van Dhr. R. E. Kerckhaert—De Cooker, aldaar, op Maandag den 10 November 1919, des namiddags 3 uur, verkoopen annex groote bakkersoven, geschikt voor Café of Winkel of beide, en 2 Schuren en het recht van erfpacht tot 31 December 1934 op den daarbij behoorenden grond eigendom van Mevrouw PRINS LABOUCHÈRE alles te West dorpe, kadaster sectie C no. 1719 groot 3 Aren 80 centiaren. Grondlasten: 1 Januari 1920. Betaling 15 December 1919. Aanvaarden bij de betaling, of zooveel eerder zal worden toegestaan. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van het BESTUUR VAN DEN BEOOSTEN- EN BEWES- TENBLIJPOLDER, op Dinsdag den II November 1919, des voormiddags IO]/a uur, verkoopen: staande aan den Sasdijk te A x e 1. Te beginnen nabij Zwartenhoek. Tevens* zullen worden verkocht de boomen die verleden jaar zijn geveild en niet tijdig zijn ontruimd. Betaling contant met 7 °/0. op 1919, des nam. ten 1 ure in het café De Eenhoorn te Oostburg van 2,73,40 II.A. (6 Gem. 53 R.) te Sint Kruis in den Nieuwen Passagen lepolder aan den Graaf Jansdijk bij de Verkorting kad. Sectie A. nos. 129. Verpacht aan den Heer E. AN HEE tot rooven oogt 1920 van Frs 494,40 per jaar boven de lasten. Ingesteld op §8700, Notaris JAMES, Sluis. een uitgaaf die U een genot voor het leven en een getrouwe vriend verschaft. het heerlijke genot van een Naast de nqpdzakelijke levensbehoeften kunt ge Uw geld nergens beter aan besteden. Breng eens een bezoek aan mijn magazijn en ge vindt stellig keus in den enormen voorraad, die ik thans heb. Vraag gratis en franco Catalogus L P aan. Hoofdkantoor SCHIEKADE 210. magazijn OOSTZEEDIJK 324/32. De Notaris L. G. JAMES 'te Sluis is voornemens op bij instel en op bij toeslag, telkens des namiddags ten twee ure in het café „De Eenhoorn" te Oostburg, pu bliek te verkoopen I. 4,08,50 Heet. (9 Gem. 70 R. tft IJzendijke, in den Jeroninmspolder aan den Jerominusweg kadaster sectie I nos. 111, 112 en 113. II. 2,71,0» Heet. (6 Gem. 37 R.) te IJzendijke in den Ouden I'assageule- polder, kadaster sectie I no 798. De perceelen zameu verhuurd aan den heer P. GEIRNAERDT te IJzendij ke tot 30 September 1920 voor f307,21 per jaar, De Voorzitter: Dat zal veel geW kosten. De heer van Dixhoorn Ik geloof dat het een productieve uitgave is. Er staan baten tegenover. Laten burg. en weth. het eens °nDeer VoorzitterWe zullen het nog vóór 1 Januari 1920 onderzoeken. Gaat 't een ter over, dan is voorziening op de secretarie toch noodig. De post van 1500 galden zou spreker dus gehandhaafd willen zien. Aldus besloten. De gemeenteveldwachters zullen tegen on gevallen worden verzekerd. Besloten wordt op voorstel van den heer Dieleman de salarissen der gemeentewerk lieden op 1040 gulden (20 gulden per week) teDe6po!t' van 975 galden subsidie voor 't Groene Kruis licht de Voorzitter toe. De vereeniging wil een wijkverpleegster aan stellen- Dat is hoog noodig. De heer Weijns zou het eerst voor een jaar willen toestaan, om eens te zien, hoe of n°'voorzitterDat is ook de bedoeling De heer van Dixhoorn is er voor, maar wil de subsidie alleen geven over 't aantal maanden, dat er een verpleegster is. De Voorzitter Daar is geen bezwaar tegen. De heeren van der Bilt en de Feijter vin den het bezwaarlijk, 't Is een nuttige vereeni- cing die wel recht heeft op steun. De heer Dieleman wil geen voorwaarden stellen. Doordat elk jaar de subsidie opnieuw moet worden toegekend, heeft de Baad alle m De ^subsidie wordt daarop verleend. De heer Koster wil de subsidie van 75 gulden voor de Z L. M. afdeeling Axel schrappen, 't Wordt voor een paardenmarkt nee-even. Die heeft echter toch geen levens» vatbaarheid. Laten we die 75 gulden over brengen naar de post: premies voor vee- H^De'heer van Dixhoorn Dat de paarden markt geen levensvatbaarheid heeft, is de schuld van handelaren en boeren. De boeren verkoopen liever thuis beneden den prijs, dan met hun paarden ter markt te komen. Er konden er in Axel 2 flinke* markten zijn. De Voorzitter vindt het wol opvallend dat hier geen markt kan gehouden worden. In Numansdorp, Willemstad, Zevenbergen enz. wel Toch is een goede markt van veel belang. De heer van DixhoornEr konden hier 1000 paarden op de markt verhandeld wor den Dan werd de helft nog op stal verkocht, wat een verkeerde gewoonte is. En dan 't ander vee nog- De heer van der Bilt: Maar als ze er niet komen, geeft al ons praten niets. De lieer Weijns is het met Koster eens. De jaarmarkt kunnen we misschien beter maken met die 75 gulden. Db paardenmarkt wil toch niet. De heer Dieleman vindt het vreemd dat een kapitaalkrachtige instelling als de Z. L. M de gemeente om 75 gulden komt vragen. Dat moet nu maar eens uit zijn. De heer van Dixhoorn Dat was voor de reclame, die er voor gemaakt moest worden. De lieer Oggel meent, dat het bestuHr der afdeelimr dank toekomt. Waar 't echter niet slagen wil, is spreker voor afschaffing. Zóó is 't een bespotting voor onze plaats. De heer van Dixhoorn kan zich hiermee vereenigen als er premies worden gegeven voor 1jarige paarden op de gewone jaar markt. Aldus besloten. De heer de Feijter vraagt, waarvoor de 10 000 nieuwe keien die op de begrooting staan noodig zijn. 't Straatje van K. Haak tot Gravendaal eischt verbetering. De Voorzitter: Daarvan is juist een ver zoek binnengekomen. De heer de Feijter: Dat kan dan met keien uit andere straten. Ook 't Spuipaadje moet verbeterd. Laten burg. en weth. eens met Weijns en Dieleman overleggen. De heer Weijns dringt op groote spoed aan. 't Is nu de geschikte tijd. De Voorzitter merkt op, dat de belangheb benden het slecht maken. Er moest meer medewerking zijn bij de landbouwers. De heeren Weijns, Dieleman en de Feijter worden benoemd in een commissie om rap- port uit te brengen over de toestand en noodzakelijke verbetering van het Spuipaadje. De heer'Dieleman vraagt, waarom er voor de beambte van de begraafplaats 60 gulden minder is uitgetrokken. De VoorzitterOmdat hij in 1919 zieken verlof had. We hopen, dat hij spoedig weer b6De heer Dieleman vindt het salaris te wei nig Wil 50 gulden meer geven. De heer Oggel 't Is 't vorig jaar pas met 75 gld verhoogd. De Voorzitter meent ook dat t loon onvol- doelde is. De man moet ook bij 't begraven zijn. De heer Dieleman zegt, dat we een waar dig grafdelver hebben. Dat moet op prijsr gesteld. Dat de man ziek is is niet zijn schuld, en daarmee mag de Raad bij 't bepa len van 't salaris niet rekenen. Spreker stelt voor het salaris op f 400 gld. te brengen. De heer Koster Laten we per graf 3 gld. geven. Voor elk graf moet ongeveer l/i dag verzuimd worden. De heer Dieleman kan hiermee genoegen nemen. "r Salaris wordt alsnu op 300 gulden be- paffd. De heer Dieleman wijst er op, dat voor Concordia 300 gulden en voor de Christelijke Volksbibliotheek maar 75 gulden is uitgetrok ken. Hij zou beide posten op 100 gulden willen bepalen- De heer v. d. Bilt is 't hier niet mee eens. De gemeente kan niet zonder muziek. Een bibliotheek heeft ook andere inkomsten De heer de Kraker is ,thier mee eens. De heer DielemanDan de bibliotheek ook omhoog. Als Concordia niet beter wordt is 't weggegooid geld. Er moet meer ware kunst worden beoefend, en geen minderwaar dige muziek worden gespeeld. De biblio theek is meer nuttig" voor de volksopvoeding dan Concordia. De Voorzitter zegt, da» Concordia den laat- sten tijd veel is verbeterd, 't Is nu een har moniecorps. De subsidie nu verlagen, gaat niet best. Ook de bibliotheek is nuttig. Er wordt veel gebruik van gemaakt. De sub sidie is wel wat laag. De heer van Dixhoorn betwijfelt dat er minderwaardige muziek wordt gespeeld. De heer Dieleman 't Is wel voorgekomen Zelfs in verkiezingsdagen. De heer Weijns merkt op, dat Concordia geweigerd heeft met 't schoolfeest te spelen, De Voorzitter: Nn niet juist geweigerd, maar te liooge vergoeding gevraagd- Het voorstel Dieleman wordt niet voldoende gesteund. De posten blijven dus gelijk. De heer Koster wil de post voor de mu ziektent van 185 op 100 gld. brengen. Daar is die wel voor beschilderd. De Voorzitter botwist dit. De heer de Feijter meent, dat particulieren ook niet dan 't lioognoodige laten doen in dezen duren tijd. De Voorzitter: dan bedriegt soms de zui nigheid de wijsheid. De post blijft gelijk. De heer de Feijter (voorz. Burg. Armbest.) zegt, dat er een patient is die onderdak moet hebben. Een inrichting kost te veel. Een houten noodwoning is beter, 't Kan naast de andere. De heer van der Bilt zou t niet in de oude stad willen hebben. Dergelijke mensehen moeten verspreid wonen. In de oude stad worden ze geheel gedegenereerd. De heer van Dixhoorn is 't hiermee eens- Breng ze liever naar Kijkuit en Zwartenhoek. Zoo eenzaam mogelijk. Niet bij elkaar dan wordt 'tzoo'n soort sociëteit. De Voorzitter. We moesten voor dergelijke menschen eigenlijk een inrichting hebben. Er moet echter nu in worden voorzien. In de oude stad hebben we grond. Laten we deze ééne er maar bijbouwen. Aldus besloten. 19. Rondvraag. De heer Koster vraagt, of burg. en weth. weten, dat de Stations straat bij de laatste regenval haast onderliep. De Voorzitter. De gemeente-opzichter zal het onderzoeken. De heer van Dixhoorn. 'tls toch provin ciale weg. De Voorzitter. De afwatering is. voor onze rekening. De heer Koster zegt, dat de Walstraat moet worden verbeterd. De heer Oggej. Daar zijn die nieuwe keien voor. 't Komt dus in orde. De indiensttreding van den boekhouder voor de gasfabriek wordt vastgesteld op 1 Nov. a.s. Hierna wordt de vergadering gesloten. Rotterdam 27 Oct. 1919. Binneulandsche granen. Tarwe met klein aanbod Kon moeilijk vorige prijzen opbrengen, f31—f32,25. Rogge blijft flauw gestemd f26,50—f27,50. Geist winter en zomer niet getoond Che valier f26f27,60. Haver vaster f22—f24- bruine boonen iets hooger f31—f31.50 naar kwaliteiterw ten iets hooger f28—f29,50. 14 16 BEKENDMAKING. 80

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 3