Uit de Provincie. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. IIoogwatergetij te Ter Neuzen. TER NEUZEN, 21 October 1919. Gemeenteraad te Hoek. Loop der bevolking van Ter Neuzen. den ik heb den loop geëindigd ik heb het geloof behouden. Voorts is mij weggelegd de krone der rechtvaardigheid, welke mjtj de Heere, de rechtvaardige Rechter in dien dag geven zal". Hoe zouden we 'n man als Van Ee- den, ja elkeen, niet van harte gunnen, dit lied in zijn ouderdom aan te hef fen, 't welk toch elk oprecht kind van God, hoe van verre ook, den grooten apostel nazeggen mag Auto-ongeval. Gistermorgen had er met een der auto's van den heer M. een ongeval plaats. Door de mist misleid, reed de chauffeur met 't eene wiel een afrit op van den hoogen dijk. De auto kantelde en viel om. De inzittenden, de heeren D. Scheele, C. D. v. Wijck, G. Klouwers van Ter Neuzen en Meijer van Zaamslag werden alle min of meer gewond. De chauffeur kwam er met een beschadigd been af. De auto was echter leelijk gehavend, men spreekt van wel 12Ö0 gld. schade. De inzittenden werden door een auto uit Axel naar huis gebracht. De heer Meijer is, na door den dokter verbonden te zijn, nog met de tweede gelegenheid naar Rotterdam gegaan. 't Is dus nog goed afgeloopen. Maar 't is weer een bewijs te meer, dat 't bij mistig weer gevaarlijk is, in een auto te rijden. Net twee weken geleden reed een auto, 't was toen ook mistig bijna tegen boom. Alleen door krachtig rem men werd toen een botsing voorkomen. Axel. Zaterdagavond trad alhier voor de Christ. Werkl. Vereen, op, de heer H. S. v. Houten uit Ter Neuzen. Spr. wees op het ontstaan der vakbeweging en daarna over de toekomstige taak. Krachtig werd bepleit, dat de Christ, vakorganisatie toch ook vooral een Christ, karakter moet vertoonen. De vakbewe ging moet streven naar goede arbeids voorwaarden, de bestaande orde eer biedigen, trachten vreedzaam overleg te plegen met de patroons, streven naar gelijkberechtigdheid van den arbeiders stand met de andere standen, en zich verzetten tegen het socialistisch stand punt. Na de rede werd gedebatteerd door den heer 't Gilde, die een thuis gemaakt lesje in razend tempo voorlas, 't Was voor den spreker dan ook een gemakke lijke taak, om hem 't tegenstrijdige en onware van z'n beweringen aan te toonen. Met citaten en bewijsstukken bewees de lieer Van Houten, dat Christendom en Socialisme elkaar uitsluitendat een Christen geen socialist kan zijn dat de Christelijke vakbeweging niet revolutio nair is, maar op de juiste wijze 't belang van den arbeider dient. En dat de neutraliteit van de moderne bonden niet bestaat. De debater deelde bij de repliek slechts mede, niets meer te zullen zeggen, wat hij ook gevoeglijk had kunnen laten. De heer Van Houten sloot met dank gebed. Op de lijst van aanbeveling ter vervulling der vacature van kantonrech ter te Bergen op Zoom, opgemaakt door de arr.-rechtbank te Breda, is geplaatst mr. B. J. H. van Blaricum kantonrech ter te Hulst, tevens belast met de werk zaamheden van kantonrechter te Ter Neuzen. Voor hoofd der school der vereeni- ging Ger. U.l.o. onderwijs te lerseke, is benoemd de heer J. Bierling, onderwij zer aan de Chr. M.u.l.o.-school te Goes, De heeren P. van Es te Ter Neuzen en de Jongste te Den Haag stonden mede op de voordracht. Zaterdagmorgen is het watervlieg tuig V 18, gestationneerd te Veere, bemand met luitenant ter zee Bakker en den vliegtuigmaker Egeraard in ds Roompot neergevallen. De inzittenden werden met een roeiboot gered en keer den behouden te Veere terug, terwijl een uit Veere vertrokken sleepboot hét vliegtuig aldaar binnenbrachi. Tholen. Vorige week. bij het uitspannen der paarden van den heer A. Rombouts, had het 9-jarig zoontje van den heer W, van den Berg het ongeluk een slag van een der paarden te krijgen. Doodelijk aan het hoofd getroffen heeft het knaapje nog 2 uur geleefd, doch is daarna onder smartelijk lijden gestorven. Weer twee G e r ef. Kerken in Limburg. Zuid Limburg zal binnenkort twee Geref. Kerken rijker zijn. Binnen enkele weken zullen deze worden geïnstitueerd, eerst te Treebeek bij Heerlen en daarna te Maastricht. Beide plaatsen maakten tot nogtoe kerkelijk een deel uit van Heerlen. De groep te Maastricht bestaat thans uit 74 zielen. Zitting van Dinsdag 14 October 1919. (Slot.) Voorzitter de edelachtbare heer A Wolfert. Aanwezig alle leden. De post onderwijs is aldus verdeeldsala rissen 10735 gld., herhalingsonderwijs 370 gld., onderhoud scholen enz. 200 gld., school- meubelen 50 gld., leermiddelen 600 gld. schoonmaken, verlichting en verwarming 955 gld., Comm. tot wering van schoolver zuim 50 gld., vergoeding aan de gemeente Philippine voor aldaar schoolgaande kinderen 100 gld.. De heer A. Dieleman vindt de post voor kachel aanmaken (429,te hoog. Dat is 11 cent per kachel per dag. De Voorzitter. Het wordt aanbesteed Vroeger gaven we 4 cent, later 6 cent enz. Het kachelhout enz. moeten ze er bij leveren. De heer A. Dieleman Bij ons op de Knol betalen we 70 gld - dat zou voor 2 scholen dus 140 gld. bedragen. De gemeente betaalt 3'/ï maal zooveel. De heer van Doeselaar vraagt of de bij drage aan Philippine verband houdt met 'i aantal leerlingen. Er zijn er nu 4. Dat is 25 gulden per leerling. Die leerlingen kosten ons heel wat meer dan die hier op school gaan. Voorzitter Er bestaat een overeenkomst met Philippine goedgekeurd door Gedeputeer de Staten. Natuurlijk kan men dat accoord opzeggen, maar waar moeten de kinderen dan heen De secretaris zegt dat Hoek dit jaar wel verschil zal krijgen met Philippine. Want er gaan nu ook kinderen van vluchtelingen die iD Hoek hun domicilie hebben naar Phi lippine ter school. Voor die betalen we ech ter niet. 't Zijn geen ingezetenen. De heer A. Dieleman vraagt, of aan de subsidie van 100 gulden aan 't muziekcorps voorwaarden zijn verbonden. VoorzitterZe moeten de rekening laten nazien. De heer A. Dieleman zou er de voorwaar de aan willen verbinden, dat het corps op Zondag niet mag spelen. Voorzitter Dat gebeurd in deze gemeen te ook niet. 't Mag hier niet. Wel gaan ze soms naar andere gemeenten op Zondag. De heer A. Dieleman Ook dat is niet in den haak. Zoo wordt 't voor ons die wel voor muziek zijn, moeilijk om voor subsidie te stemmen. Ik vind het mooi dat er een muziekcorps in de gemeente is. Maar laat men andersdenkenden niet kwetsen. De heer Quran 't Gebeurt zeer weinjg. De heer A. Dieleman -. Dan is 't ook geen bezwaar om aan mijn voorwaarde te voldoen-; De heer A. MeertensEr wordt maar weinig gegeven. En dan ook nog voorwaa- den stellen Daar kan niets van komen. Ieders vrijheid om te doen wat hij wil, moet gehandhaafd blijven Wie op Zondag geen muziek wil hooren, blijve maar binnenshuis. De heer J. A. Meertens verklaart zich te gen het verleenen van subsidie aan dergelijke instellingen. Die moeten uitgaan van par ticulieren en door hen in stand worden ge houden. Dan staan ze ook vrij om te doen wat ze willen. Voorzitter. Door particuliere steun kan hier geen corps bestaan. Ze zaten in groo- te moeilijkheden. Daarom heeft de gemeen te subsidie verleend. Daar nu nog voor waarden aan te verbinden is nist goed. Het voorstel van A. Dieleman wordt met 5 tegen 2 stemmen verworpen. De heer v. Doeselaar vraagt, waarom er 20 gulden aan de Vereenigae Handwerkslie den te Ter Neuzen wordt gegeven. De secretaris Dat is voor de vakschool. Wel zijn er nu geen leerlingen op, maar de subsidie is voor 5 jaar toegestaan. Bij de post voor armverzorging (1345 gul den), aan 't Burgerlijk Armbestuur vraagt de heer van Doeselaar hoe veel de menschen krijgen en wie Voorzitter Alleen in gevallen van uiterste nood springt het Burgerlijk Armbestuur bij. Eerst moeten de diaconiën helpen. De heer van DoeselaarMaar als iemand nu geen lid van eenige Kerk is Voorzitter: Die worden goed bedeeld. De heer van DoeselaarIk heb gehoord van f 2,50 per week. Dat lijkt nergens naar. De heer A. Meertens: f2,— per week! De secretaris (voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur) zegt, dat 3 gulden of 4 gulden wordt gegeven. Sommigen wonen bij familie in, die meerdere uitkeering weigeren. Ande ren hebben pensioen of ontvangen andere steun. Voorzitter: De particulieren geven ook nog wel eens iets. De heer van DoeselaarDat is iets wat twijfelachtig is en afgewacht moet worden. Daar kan niet op gerekend worden. De heer A. Dieleman zegt, dat bij de diaco nie er ook steeds op gewezen wordt, dat de familie, als 't kan eerst helpt. Dat behoort buiten de Kerk ook te geschieden. De heer van Doeselaar „Eer brengt een arme vader met zorg zes kinderen groot, Dan dat zes rijke kinderen hem koesteren [in zijn nood". De post blijft ongewijzigd. De heer Koster vraagt of de gemeente aan de Ned. Herv. Kerk geen schadevergoeding wil verleenen voor tijdens de mobilisatie stuk getrapte leien op de toren bij het klimmen naar de vlag, die toen altijd moest uithangen. De Voorzitter zegt, dat de Kerk dan maar met een verzoek en begrooting van kosten moet komen. De heer Koster vraagt wat de post 468 gulden voor werkloozenverzekeringbeteekent. De Voorzitter deelt mee, dat de vereeniging „Ons Belang" een werkloozenkas heeft. De leden betaalden voor deze kas (dus buiten de gewone contributie om) 20 cent per week. De minister heeft gezegd, dat dit 25 cent moet zijn. Nu betalen rijk en gemeente, ieder 50 van wat de leden betalen. De leden hebben 936 gulden opgebracht, de gemeente moet daarvan dus 50 is 468 gulden bij dragen. De heer A. Dieleman vraagt of elke werk- liedenvereeniging zoo'n werkloozenkas mag oprichten. Ook de vereeniging op de Knol En krijgt die dan ook subsidie De Voorzitter meent, dat er in elke ge meente maar één vereeniging met een werk loozenkas mag zijn. Allen kunnen dus lid worden van „Ons Belang". De heer Dieleman zou dat verkeerd achten. (We kunnen meedeelen, dat elke vereeni ging van werklieden of aipbtenaren volgens art. 1 van het Werkloosheidsbesluit 1917, een gesubsidieerde werkloozenkas mag oprichten. Er mogen er meer dan één in elke gemeente zijn. Die krijgen allen gelijke subsidie. Echter mag iedere arbeider maar lid zijn van één werkloozenkas. De vereeniging op de Knol richte dus ten spoedigste een werkloozen kas op. Eed. Z.. VI). De heer A. Dieleman vindt de post school gelden [f 176,30] veel te laag. De nieuwe wet vraagt minstens 20 cent per kind, behalve van on- en minvermogenden. Maar heel Hoek is toch niet on- of minvermogend, 't Is hier maar 6 cent per kind. De ouders die hun kinderen naar de Christ. School op de Knol sturen betalen doorelkaar ongeveer 12 maal zooveel als de ouders die openbaar on derwijs nemen voor hun kindereu. Spreker zou het schoolgeld beduidend willen ver- hoogen. De Voorzitter zegt, dat beneden de 400 gulden inkomen [nu 500 gulden] ieder vrij is van schoolgeld te betalen. Van 400 tot 650 betaalt 20 cent; van 650 —950 betaalt 30 cent enz. De heer van Doeselaar zou de menschen tot klas XII willen vrij laten. Dat is dus tot inkomens van 1100 gulden. Dan beginnen en flink omhoog voor de meer bezittenden. De Voorzitter zegt, dat we straks toch een andere regeling krijgen, als de nieuwe wet volledig wordt ingevoerd. De heer A. Meertens zegt, dat Dieleman de zaken verwart. Openbaar onderwijs is heel iets anders dan particulier. Op de openbare school wordt ieder toegelaten. Wie echter bijzonder onderwijs begeert, moet er ook voor willen betalen, 't Is er net mee als met iemand die wat bijzonders wil éten, die moet ook bijzonder betalen. De heer A. Dieleman merkt op, dat dit standpunt al zoozeer verouderd is en zoo con servatief, dat 't niet noodig is er over te spreken, 't Standpunt van Meertens behoort tot 't verleden De ouders moeten iets offeren voor de opvoeding hunner kinderen. Dat versterkt ook de baud tusschen ouders en school, wat weer 't onderwijs ten goede komt. Het is niet billijk de kosten van'de openbare school op de gemeenschap te leggen en do ouders ongeveer niets te laten betalen. Spre ker stelt voor aan burg. en weth. op te dra gen een nieuwe schoolgeldregeling te ont werpen. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Bij de post hondenbelasting (groot 131 gulden) stelt de heer Koster voor de bplas- ting voor werk- en bandhonden van 50 cent op 1 gulden te brengen en voor losloopende honden van f 2,50 op f 5. Ook dit voorstel wordt naar burg. en weth. verwezen om advies. De begrooting wordt nu vastgesteld op f 53651,71en de post voor onvoorziene uit gaven op f 1151,61. (De Hoofdei. Omslag zal 26725 gulden moeten opbrengen.) 7. Rondvraag. De heer A. Meertens komt nog eens weer op 't verzoek van zijn broer de hulpmachinist terug. Hij stelt voor dat verzoek in te willigen. Voorzitter Daar had u bij de begrooting voor dc Centrale mee moeten komen. De heer A. Meertens: De hulpmachinist moet meer hebben. Heeft het absoluut noodig. Als 't bedrijf niet rendeert, behoeft hij daarvan toch de schade niet te dragen De man heeft gezegd kunstboter te moeten eten. Dat moest niet noodig zijn. Voorzitter Wat vraagt uw broer ook weer De heer A. Meertens: Ja, dat staat in 't verzoek wel. De secretaris150 gld. plus vrij licht. De heer van Doeselaar: De hulpmachinist is toch niet verplicht te blijven Hij mag toch ander werk zoeken, waar hij natuurboter op z'n brood verdient VoorzitterZeker, met 2 maanden opzeg ging. De heer A. Meertens zegt, dat 't niet opgaat een standpunt in te nemen als van Doeselaar doet. Als de gemeente iemand in 't werk stelt moet die ook een behoorlijk loon genieten. Alles wordt duurder. De boter 2 kwartjes (de kunst boter de eieren slaan op enz. Wat van Doeselaar zegt is laag. De heer van Doeselaar zegt dat in devorige vergadering het voorstel is verworpen. De hulpmachinist heeft het recht elders te gaan werkendat is geen liederlijke praat. De heer A. Meertens meent, dat't wél een laag standpunt is om te zeggen„Als je te weinig verdient, ruk je maar op". De heer van DoeselaarPardon, dat heb ik niet gezegd. De heer KosterPas hebben we de begroo ting voor de Centrale vastgesteld. Daarop is de gemeentebegrooting gebaseerd. Moeten we dat alles nu weer wijzigen Meertens heeft de goede gelegenheid laten voorbij gaan. De heer A. Meertens: Maakt u nooit een abuis 't Is u alleen maar te doen, om er politieke munt uit te slaan. Voorzitter: We zullen stemmen over het voorstel van den heer A. Meertens, die voor z'n broer 100 gulden meer vraagt. De heer A. Dieleman zegt, dat als hij nu tegenstemt, hij daarmee niet wil zeggen niet voor een goed salaris te zijn. Het voorstel A. Meertens wordt verworpen. Alleen de heer Gurau stemde voorde heer A. Meertens moest zich volgens de gemeente wet van stemming onthouden. De heer A. Meertens: 'k Had niet anders verwacht. Maar mooi is 't niet. De heer G. Dieleman wijst er op, dat de slachtplaats slecht in orde is. De Voorzittor zegt, ook klachten vernomen te hebben. Er zal voortaan streng toezicht worden gehouden. Ook door den veldwachter. De heer van Dooselaar is er de laatste dagen ook geweest. It Is er een vuile boel. 't Moet beter worden aangelegd, anders wordt *"t nooit goed. De heer J. A. Meertens vraagt of men her stellingen aan 't electrisch licht soms zelf moet betalen. Bij J. v. d Velde is 't nu al 3 weken stuk. Daarvan is kennis gegeven aan de Centrale, maar er kwam antwoord terug, dat ze zelf maar de schroeven wat moesten aandragen, 't Was te ver om zoo'n kleinigheid te komen. De Voorz. zegt, dat dergelijke gevallen steeds aan B. en W. moeten worden mee gedeeld. Dan wordt er direct in voorzien. De heer Koster wijst op de slechte staat van de muren van het gemeentehuis. Scheu ren en verzakkingen, vooral aan de achterkant vragen voorziening. De Voorz. zegt, dat 't eenige middel zal zijn, afbreken en opnieuw weer opbouwen. Daarmee zal echter nog maar eens even ge wacht worden. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Spoedeischende Raadszitting op Vrijdag 17 Oct. '19. Voorzitter: de edelachtbare heer A. Wolfert.. Aanwezigalle leden. De notulen van de vergadering van 14 Sept. werden niet gelezen, omdat ze nog niet klaar waren. Meegedeeld werd, dat een schrijven was ingekomen van den boekhouder van de Centrale, waarin werd meegedeeld, dat de hulpmachinist Meertens verklaart heeft niet weer op z'n werk te zullen komen, omdat in de zitting van 14 Sept. het voorstel van z'n bzoer A. Meertens, om hem 100 gld. verhooging toe te staan, verworpen is. De heer A. Meertens betoogt nog eens weer in den breede, dat zijn broer er niet komen kan. Nu gaf men vroeger iets voor 't geldophalen. Kervink had er f 14,50 per maand van. Toen m'n broer het moest doen, is die vergoeding vervallen. VoorzitterHet bedrijf kon het niet langer betalen. De heer A. MeertensJa, men kan overal wel een draai aan geven. De arbeiders kunnen toch niet de schade dragen, als een bedrijf niet rendeert? Spr. hoopt, dat de heeren nu eens zullen verklaren, wat er achter hun houding zit. Waarom toch werd de lste machinist met 100 gld. verhoogd, en kreeg de 2de niets. Voorzitter: Uw broer heeft nooit gevraagd. De heer A. Meertens: Neen, men wil hem wegtrappen. Deze Raad heeft echter niet de schuld, maar de oude, die heeft het gedaan. De heer A. Dieleman merkt op, dat er bij hem geen verborgen motieven achter zitten. Hij heeft de eerste maal voorgestemd, ook in 't college van B. en W. En hij meent opgemerkt te hebben, dat de voorzitter Meertens ook niet ongenegen was. Het is jammer, dat Meertens er de boel bij neergegooid heeft. Als hij eerst eens gevraagd had, er iets bij te mogen doen. Voorzitterde 2de machinist moet in de centrale zijn de hoofdmachiuist moet ten allen tijde over hem kunnen be schikken. Er zijn haast dagelijks her stellingen enz. te verrichten aan het net. De heer A. Meertens zegt, dat z'n broer best voor 't idee van Dieleman was te vinden geweest. Hij heeft er zelfs al met den lsten machinist over gesproken, maar deze zei net eender als de voorzitter. De heer J. A. Meertens betoogt, dat de Raad in meerderheid voor de ver hooging is geweest, en deze nochtans verworpen is. Wal was 't geval. De voorzitter bracht eerst het voorstel in stemming (en dat was een fout, redact om 75 gld. -f- vrij licht te geven. Er stemden 3 voor en 3 tegen. (A. Meertens mocht niet meestemmen). Het voorstel was dus verworpen. Toen werd gestemd over het voorstel om 100 gld. verhooging te geven. Daar waren 2 leden vóór, waaronder één, die de eerste maal had tegengestemd, en dus geholpen had het voorstel, om 75 gld. te geven, te kelde ren. (Bedoeld werd de heor Guran). De heer Koster wil een leerling machinist aanstellen. Voorzitter Moet 17 jaar zijn. Is hij weer een beetje onderlegd, dan gaat hij weer naar elders, waar meer is te ver dienen. De heer KosterDe zaak draait niet op de hulpmachinist. Wie helpt nu? VoorzitterDe boekhouder Van Pete- gem, maar die is niet geheel onvakkundig. Hij heeft veel verstand van machineriën. De heer KosterIk acht een leerling het voordeeligste. 't Bedrijf is te zwaar belast. Laten we een voor minder dan 900 gld. oproepen. VoorzitterDie vraagt straks weer verhooging. De heer H. v. Doeselaar Het voorstel van Koster lijkt mij niet goed toe. Ik heb met den machinist gesproken. Deze wil hier niet blijven. IIij kan weer naar de werf te Vlissingen terug. Daar ver dient hij meer. Wij raken hem dus kwijt straks. Komt er nu een flink werkman, die wat vakkennis heeft en wat snugger is, dan kan die straks hoofdmachinist worden. Wil daarom voor 900 gld. oproepen. De machinist heeft ook 't liefst iemand naast zich, waarop hij rekenen kan. Jonge menschen zijn vaak wat over dreven. Oude zelfs ook nog wel. Een getrouwde zal de vaste betrekking am- bioeren en z'n best doen. De heer A. Meertens merkt op, dat Van Petegem er eerst wel trek in had, maar nu hij de ketel moest reinigen, gezegd had, dat ze voor zulk werk wel 3000 mochten geven. De heer Koster blijft bij z'n voorstel. Voorzitter Het bedrijf wordt dan een vogelkooitje. De heer Koster: Dat hindert niets. We doen dan nog een goed werk met de jongens te bekwamen en ze dan te laten gaan. De heer G. Dieleman wil minder geven en dan iemand met bijverdienste nemen. De heer A. MeertensEen rentetrek ker misschien Spreker vraagt meteen of de meters haast komen. VoorzitterZe zijn onder zeil uit Amerika. De heer KosterAls ze de reis om de wereld maar niet maken Voorzitter: Als 'tditmaal niet lukt, mag een Commissie uit de Raad het probeeren. De heer KosterDat is niet noodig. De voorzitter is het dubbel vertrouwd. Het voorstel Koster wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. (Koster, Guran, A. Meertens). Daarna wordt met G—1 stem aange nomen om op te roepen tegen 900 gld. Na eenjge discussie wordt aan den voorzitter machtiging gegeven om een tijdelijke wegwerker aan te stellen. Bij de rondvraag wijst de heer Van Doeselaar er op, dat de weg bij Van Ackereu en de wed. Meertens aan de zijde groote gaten vertoont. De voorzitter zegt voorziening toe. De heer Koster wijst er op, dat op de weg naar de tram veel te groote steenen zijn geworpen. Voorzitter 't Moesten er wezen van 1—4 en 't zijn er van 7-8. Ze worden echter door andere vervangen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. AXEL. Huwelijksaangiften. 4 Sept. Levinus Hermanus de Kraker, oud 25 j., jm. en Cornelia Haak, oud 23 j., jd. 11 Sept. Willem Reminsen, oud 37 j., we duwe. en Janneke IJzebaert, oud 31 j., jd. 12 Sept. Jacob Andnes Overdulve, oud 22 j., jm. en Jacomina Maria van de Velde, oud 24 j., jd. 19 Sept. Cornelis van Espen, oud 27 j., jm. en Santina Dina Verpoorte, oud 24 j., jd. Willem Mevissen, oud 35 jjm. en Melanie Ma ria Verbeke, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Sept. Al- phonsus (Jacobus van den Berg, oud 27 j., jm. en Adrians jGerarda Vonk, oud 26 j., jd. 11 Sept. Jan Cornelis Hamelink, oud 24 j., jm. en Krina Suzanua Ilollebek, oud 22 j., jd. 18 Sept. Levinus Hermanus de Kraker, oud 25 j., jm. en Cornelia Haak, oud 23 j., jd. 25 Sept. Willem Rominsen, oud 37 j., weduwn. en Janneke IJzebaert, oud 31 j., jd. Jacob Andries Gverdulve, oud 22 j., jm. en Jacomina Maria van de Velde, oud 24 j., jd. Geboorten. 9 Sept. Janneke, d. van Mechiel Dronkers en van Leuntje Wol fert. lü Sept. Cornelis Petrus, z. van Dirk Dieleman en van Dina Cornelis Wiemes. 15 Sept.. Johanna Elisabeth, d. van Marines Levijfus Butler en van Tanneke de Kraker. 18 Sept. Adriana, d. van Jacobus Dieleman en van Levina Jansen. Anthonius Augustinus Stephanus, z. van Honoré Duijm en van Gabrielle Juliana Maria van Mossevelde. 20 Sept. Wilhelmina, d. van Adriaan Dieleman en van Lycia Janna den Hamer. 26 Sept. Willem Cornelis en Paulina Sara, z. en d. van Cornelis Klaasseu en van Adriana Kempe. Bertha Laura Constance, d. van Cyriel Edward Daelman en van Elisabeth Cornelia Jansen 28 Sept. Honoré, z. van Alphonse Schaut en van Chtislina Her man. Overlijden. 11 Sept. Isedoor Kegels, oud 5 mud., z. van Pieter Johannes An- thouie en van Emerentiana Strijdonck, 16 Sept. Pieter de Koeijer, oud 3 mnd. z. van Karei en van Elisabeth Hamelink. 18 Sept. Lambertus Cornelis van Vessem, oud 91 j., wedn. van Suzanna Markusse. 20 Sept. Celina Maria Adam, oud 5 m. d. van Alphonsus ]en van Maria Ludovica Baert. 20 Sept. Jacobus Stouthamer, oud 20 mud., z. van Gerardus Marinus en van Adriana Paulina Wiest. Aangekomen: N. J. Rouw, dienstbode, Steenkamp- laan 10 uit Hoek. A. Geirnaer, machi nist, Donze-Visserstr. 127, uit Axel. E. M. V. Colpaert, dienstbode, Stations weg 12, uit Gent. J. Helmen, werktuig kundige, de Feijterstr. 1, uit Gent. G. Jonker, officier Leger des Heils, Donze- Visserstr. 61, uit Doesburg. A. W. van den Ende, dienstbode, Noordstr. 40, uit Middelburg. N. Missu, zonder, O 126, uit Zaamslag. Vertrokken: F. Schelfaut, zonder, Q 118, naar Hulst. A. J. Geetisen, modiste, Vlooswjjkstr. 3, naar Boskoop. N. Riemens, zonder, P 84, naar lloek. A. A. Lioen, electricien, 1' 4, naar Sas van Gent. J. van Taten- hove, bankwerker, Noordstr. 82, naar Vlissingen. P. van Grembergen, winkel bediende, Nieuwediep 93, naar Eindho ven. W. van Zoggel, pater capucijner, Q 183, naar Velp. J. Th. van de Wig- gaert, schipper. Tbolensstr. 135, naar Gent. S. J. Kolijn, dienstbode, O 191, naar Axel. M. M. R. A. Malefason. dienst bode, Langekerkstr. 45. naar Hulst. P. M. Stouthamer, hotelknecht, Nieuwstr. 56, naar Sas van Gent. J. C. van den Berge, agent van politie, Kazernestr. 26 naar Middelburg. Z o n n e t ij d). DAGEN. v oorm Woensdag 22 Donderdag 23 Oct. Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 24 25 26 27 28 0.47 1.24 1.57 2.27 2.59 3.32 4.08 0.58 1.33 2.05 2.37 3.11 3.42 4.17

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2