Aanbesteding. Droste's Cacao. VISSERS Reclameberichten. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Hoogwatergetij Ie Ter Neuzen. Advertentiën. Suiker. Verbod tot bereiding van Kaas en Melkproducten. De lieer Lauwers is inzonderheid door studie van de Kerkgeschiedenis tot het inzicht gekomen, dat de leer der Roomsche kerk niet is in overeenstem ming met de Heilige Schrift. Met aandacht werd de spreker door een vrij talrijk gehoor beluisterd. De collecte bracht ruim f 162,op, welk bedrag bestemd is voor het evan gelisatiewerk van de Geref. kerk te Brussel, aan welk werk de heer Lauwers zich voortaan hoopt te wijden. De in onze gemeente gehouden Unie-collecte bracht dit jaar op f 405,25. Het vorige jaar bedroeg dit ongeveer f40,minder. Tot tijdelijk onderwijzer aan de bijz. school, Nieuwstraat, alhier, werd benoemd de heer Van Cruijningen van Sluis. Er waren 9 sollicitanten. Gisteren werd bij Sas van Gent door de kommiezen een paard en wagen in beslag genomen. De wagen was volge laden met Hollandsche kaas, die over de grens zouden gesmokkeld worden. Paard, wagen en 't vrachtje werden naar Ter Neuzen opgebracht. Het paard is tijdelijk in de weide bij den heer C. Zegers ondergebracht. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spier verrek kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rlieu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. 't Circus Libot vroeg te Sas van Gtnt vergunning om eenige voorstellingen te geven. De burgemeester, de heer Hoefnagels, wilde, naar de Midd. Crt. verneemt, aanvankelijk alleen toestem ming geven, indien de aan die inrichting verhouden 3 dames niet meewerkten. Na het betoog van den directeur, dat hij dan zijn programma niet kon vol krijgen en enkele prachtnummers zouden moeten achterwege blijven, werd ten slotte toestemming verkregen onder voorwaarde dat het koorddansen dan niet zoude geschieden in nauwsluitend tricot, maar gekleed met 'n japon. In het begin der vorige week werd zekere B. te St. Jansteen bij het voederen van zijn paard door het dier in den duim gebeten. Een paar dagen latei- begon dt duim en vervolgens de arm vreeselijk op te zwellen door ernstige bloedvergiftiging. Hoogstwaarschijnlijk moet de arm afgezet worden. Philippine. Gisteren werd hier ten over staan van notaris Lijdsman van Hulst een hofstede van pl. in. 70 gemet ten verkoop aangeboden. Hoewel eerst in drie perceelen en toen in massa geveild, werd er niets geboden. Toch waren er circa 50 per sons aanwezig. De hofstede is tot 1925 verhuurd voor 45 gld. het gemet Dus wel onbegrijpelijk, dat geen der aan wezigen bieden wilde. Met ingang van 16 October 1919 is benoemd tot burgemeester der ge meente Aardenburg de heer J. C. Reep maker van Belle. Dinsdagnacht is te Biervliet bij een rijwielhandelaar door opschuiving van het winkelraam in den winkel een visite gebracht en een nieuwe fiets meegeno men. Walsoorden. Van hier werd Zaterdag een tweede telegraafkabel naar Waarde door de Schelde gelegd. De kabel heeft een lengte van 4000 M. en een gewicht van 25,000 K.G. Hierdoor is voorzien in een lang ge voelde behoefte ter voorziening in het steeds drukker wordende telegraaf en telefoonverkeer van Zeeuwsch Vlaande- ren met t boven de Schelde liggende gedeelte van ons land. Breskens. Van hier uit heeft thans weer geregeld vervoer plaats van gist door de Ned. Gist- en Spiritusfabiiek uit Delft. Groote vrachtauto's rijden af en aan met hun bagage naar Brugge. Benoemd tot dijkgraaf van het waterschap Groede en Baaust P. Lom baard te Groede tot lid van het bestuur der water- keering van de calamiteuze polders Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt D. Dekker Fz. te Zaamslag tot lid van het bestuur der water- keering van de calamiteuze polders Hoofdplaat en Thomaes, II. J. Cammaert, te Hoofdplaat tot dijkgraaf van den Paulinapolder, Th. J. Buysse, te Biervliet. Men meldt, dat binnenkort ook het Nederlandsehe loodswezen te Vlissingen voor het beloodsen van in- en uitgaande schepen van een motorboot gebruik zal maken. De afd. Middelburg van Patrimo nium besloot Jtot oprichting van een Coöp. Groenten- en Aardappelhandel. Goes. Door het verkeerd uitwijken voor elkaar kwam Dinsdagmiddag aan de Voorstadbrug een boerin met haar fiets onder een dogcar terecht, waarbij een der wielen haar over den rug ging. De boerin, die bijna bewusteloos was van schrik en ontsteltenis, werd per auto van dhr. C. v. Strien huiswaarts ge bracht naar Hoedekenskerke. Haar fiets was ook nog deerlijk gehavend. (N. Z. C.) Hoe er gedronken wordt. Drankgelegenheden. Friesl. 1 op 770 inw. Z.-Holl. 1 435 Zeel. 1 140 Zeeuwsch-Vl. 1 61 District Hulst 1 55 Drankgelegenheden. Z.-Vlaand. 1 op 9 gezinnen. Hontenisse c.a. 1 7 Koewacht c.a. 1 6 Overslag c.a. 1 5 Sas van Gent 1 4 Op de Eilanden 677 vergunningen 448 verloven. Zeeuwsch-Vl. 695 vergunningen 1243 verloven. In normale jaren ('09J werd in Z. Vlaanderen 300,000 L. jenever, G1/» mill. L. bier gebruikt. (Zelandia). „Aangenaam" nachtelijk bezoek. Te Valkenswaard is een dief de wo ning van den slager A. Vos binnenge drongen, heeft alle vertrokken door snuffeld, waarna liii in de slaapkamer van het echtpaar kast en laden opende en de kleeren nazocht, waaruit eenige geldswaarde verdwenen is. Onder dat werk werd de vrouw wakker, die haar man wekte. De dief richtte zijn zaklan taarn op het echtpaar en vermoedelijk een revolver, terwijl hij zei„Houd je stil, of ik schiet je kapot". Toch sprong de man op den dief toe, die daarop zonder schieten de vlucht nam. Vermoe delijk waren hij en zijn helpers in het bezit van een fiets. Opgepast Men schrijftDe vorige week reizende eerst van Amersfoort near Den Bosch, daarna Den BoschRotterdam, is op 't laatste traject tusschen Den Bosch Tilburg kennismaking opgedaan uiet zakkenrollers. Met trein 2.02 gaande in [die richting, is mij in 'n overvolle coupé 2e kl. mijn portemonnaie, inhou dende ruim f65, plus 1 coupon a f25 Ned. Staatsschuld, gewoon uit den zak gehaald. De persoon op welke ik ver moedens had, en zoo zijn zeker allen, had een grooten regenmantel om, daar onder kon de ongerechtigheid dus welig groeien. Men kan dus door goed toe te zien niet te voorzichtig zijn. Een „vergissing." Te Beuningen bij Nijmegen is een wielrijder van zijn fiets getrokken en bijna dood geslagen. De vermoedelijke daders, die zich blijkbaar in hun slacht offer hadden vergist, zijn gearresteerd. Terecht. Dinsdagavond heeft de rijksveldwach ter Koning uit Buren te Kerkavezaath aangehouden een negenjarig jongetje, dat een maand geleden te Amsterdam is opgelicht. Het jongetje was in ge zelschap van een ongunstig uitziend per soon. Een flinke meid! Aan de 13-jarige Sofie Wilhelmina van de Kamer te Voorburg is uitgereikt een bronzen medaille met oorkonde, haar door II.M. de Koningin geschonken, voor kranige redding op 14 Mei j.l. van een jongen uit de Broeksloot aldaar. Door den jongen zich aan lienr haarvlechten te laten vasthouden, gelukte het haar hem uit het 1.80 M. diepe water behouden op het droge te brengen. Een gezond dorp. Men schrijft uit Rijsbergen bij Breda, d.d. 26 September, aan de „Msb.": Op 20 Maart 1917 vierde de heer Jan Graumans alhier zijn lOOsten verjaardag en plaatste op dien dag ren gedenksteen in de toen in aanbouw zijnde kerk. Hij overleed op ongeveer 102-jarigen leeftijd. Gisteren vierde de heer Jan Mathijsen alhier, onder algemeene deelneming, zijn lOOsten geboortedag, waarbij zijn 98- jarige zuster, mede alhier woonachtig, tegenwoordig was. Voorwaar een unicum Bovendien zijn in de gemeente nog meer personen, die de 90 jaar achter den rug hebben terwijl er verschillende ingezetenen zijn tusschen de 80 en 90 jaren en een betrekkelijk groot aantal tusschen de 70 en 80 jaren. En dat in gemeente van pl.m. 2000 zielen. Mag men hier niet met rechtspreken van een gezond dorp en zou wel ééne gemeente in Nederland zijn, waar (in evenredigheid van het zielental) het ge tal ouden van dagen zóó aanzienlijk is Spoorwegongeluk. Dinsdagavond heeft op het stations emplacement te Bergen op Zoom een ongeval plaats gehad, dat gelukkig vrij goed is afgeloopen. Teneinde den uit Roosendaal komenden sneltrein van 8.50 gelegenheid te geven te passeeren, moest met de liiec elkaar ontmoetende goede rentreinen RoosendaalVlissingen en Vlissingen—Roosendaal gerangeerd wor den. Nadat de sneltrein gepasseerd was en de goederentreinen weder |op de voor hen bestemde lijnen werden ge bracht, raakten deze beide treinen, ^ach teruitrijdend, juist voor de goederenloods met elkaar in botsing, waardoor een zevental wagons uit de rails werden gelicht en vrij belangrijke schade aan het materiaal werd toegebracht. Met den goederentrein naar Vlissingen wer den ook 'n aantal reizigers vervoerd. Deze werden begrijpelijkerwijze onzacht door elkaar geslingerd allen kwamen met den schrik vrij. Alleen de hoofd conducteur Tellier, die dezen trein be geleidde. bekwam een hevig bloedende wond aau het voorhoofd. Onmiddellijk werd door het personeel te Bergen op Zoom met het vrij maken der lijn be gonnen. waaraan ook gedurende den nacht ijverig werd doorgewerkt terwijl Woeasdagmorgen vroeg een speciale werkploeg uit Roosendaal arriveerde en aan den arbeid toog, zcodat vóór de aankomst van den eersten trein de lijn geheel vrij was en het reizigersverkeer geen staguatie ondervond. (Msb.) Een lieve schoonpapa Te Helmond heeft bij een twist J. S. zijn schoonzoon G. W. met een mes in liet onderlijf gestoken. De toestand van den getroffene is zorgwekkend. Eerlijk duurt het langst. Een inwoner van IJmuiden, die eenige maanden geleden zijn rijwiel uit de gang van zijne woning miste, werd Dinsdag aangenaam verrast, toen hij van den onbekenden „leener" het karretje franco per spoor terug ontving. Ned. llerv. Kerk. Beroepen: Te Wolfaartsdijk, J. K. F. Mantz, te Biezcliuge. AangenomenNaar Oudshooin, J. Deetman, te Oostwoud. Geref. Kerken. BeroepenTe Ileerjansdam, H. R. Nieborg, te Geldermalsente Nieuwveen, P. A. Zeilstra, te Idskcnhuizen. BedanktVoor Wolfaartsdijk, F. Staal, te Colijnsplaatvoor Roodeschool, E. C. v. d. Laan, te Lollumvoor Lexinond, II. N. Basoski, te Moerdijk voor Twijzei, C. J. v. d. Boom, te Paesens. Geref. Gemeenten. Beroepen: Te Amsterdam M. Hofman, te Rijssen. Naar we vernemen hoopt Ds. Groeneveld te Ter Neuzen op 7 Decem ber D. V. te herdenken dat hij voor 25 jaren in het huwelijk trad. Den 9den December d. a. v. dat hij voor 25 jaar in den Dienst des Woords werd beves tigd. Geen loontrekkend dienaar dus.... Voor de schaalcollecte, ten bate voor het Chr. Mil. tehuis te Delft, had de Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. aldaar een twaalftal ouderlingen, diakenen en collectanten verzocht behulpzaam te zijn. Een der „broeders" was hiertoe niet ge negen, hetgeen hij motiveerde in de vol gende ontboezeming „Aangezien ik geen loontrekkend dienaar der gemeente ben, kan ik uwe bevelen niet opvolgen. Dit is ten eerste voor loontrekkende diena ren tevens geschikte gelegenheid, om hei aangezicht zijner schapen te leeren kennen, al is het dan ook uitwendig". O, die k e r k s I a p e r s, die onder elke preek indutten Een heel enkele maal krijg je meelijden met hen, maar gewoonlijk donk je bij den aanblik van die permanente slapersJe zou ze In de „Wartburg" geeft de Luthersche Ds. C. F. Westermann een verhaal van de volgende, niet onvermakelijke geschie denis, die eenigen tijd geleden ergens gebeurd moet zijn De Eerste Pauschdag is aangebroken en de gemeente vergadert in de kerk. De prediker spreekt met bezieling. He laas, kort vóór het eindigen zijner preek wordt hij door een neusbloeding over vallen en moet d -'ti kansel verlaten. Zijn collega, mede in de kerk aanwezig, neemt onmiddellijk zijn plaats in. Een reeds langen tijd in rustige slui mering verzonken ouderling heeft van dat alles niets bemerkt. Maar nu wordt hij wakker, ziet naar den preekstoel, wrijft zich de oogen uit en is zonderling verbaasd den anderen predikant op den kansel te zien. Hij stoot zijn buurman aan, met de oogen vragend wat dat be- teekent. Deze is een guit, houdt zich heelemaal niet verwonderd en zegt: „Wat wil je toch „Nu", is liet antwoord, „hoe komt Dszoo opeens op den preekstoel „Wel, hij moet immers preeken". „En Dsdan „Maar dat was gisteren. Eersten Paaschdag De ouderling loopt ontsteld uit de bank, prevelend: „Hoe vreeselijk, wat zal mijn vrouw wel zeggen dat ik sinds gisteren hier in de kerk ben blijven slapen". Over de historiciteit van het verhaal zullen we ons maar met al te druk maken. Attestaties. De „Heraut" schrijft, dat in Amster dam het aantal beslist Gereformeerden steeds meer slinkt. In plaats dat van Geref. Kerk in Amsterdam een machtige en bezielende actie uitgaat, om het veld winnend ongeloof en socialisme te be strijden, blijkt, dat de vijand steeds meer op haar terrein veld wint. „En de toe stand is dan ook zoo ernstig geworden, dat reeds meer dan een Kerkeraad, die leden uit Amsterdam overkreeg, de vraag overwoog, of men de attestaties door Amsterdam afgegeven, nog nader zonder onderzoek erkennen kon. Telkens bleek toch, dat deze leden, al brachten zij een vlekkeiooze attestatie mede, al zeer weinig beantwoordden aan wat een lid der Gereformeerde Kerk behoort te zijn". PREDIKBEURTEN. ZONDAG 5 OCTOBER 1919. Z o n n e t ij d). DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 Oct.. 8.53 9.45 Zondag 5 10.24 11.03 Maandag 6 11.28 11.57 Dinsdag 7 0.13 W oensdag 8 0.37 0.50 Donderdag 9 1.15 1.26 Vrijdag 10 1.51 2.04 Zoo de Hcere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders jj*> 10HANNES DE VISSER JANNA PIETERNELLA DEN HAMER op 8 October a s. hunne 45-jarige echtvereeniging to herdenken. Dat zij nog lang mogen ge- spaard blijven is de wenscli van hunne kinderen. KRIJN IIAMELINK. JANNEKE HAMELINK— De Visser. Zaamslag (Kwakkel), Oct. 1919. Do Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend dat bon no. 1 van de Rijks Suikerkaart geldig is van 4 1/m 10 October, waarop mag worden afgegeven 250 gram Witte Suiker. De winkeliers zijn verplicht aan een ieder die bun een suikerbon aanbiedt een half pond suiker af te leveren tegen betaling van 15 cent. Ter Neuzen, 3 October 1919. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Woensdag 8 October a.s. hopen D.V. onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders PIETER VAN VLIET JOHANNA CAPPON hun 40-jarig huwelijk te herden ken. Axel W. ZONNEVIJLLE— Van Vliet. F. C. ZONNEVIJLLE en Kinderen. Charleroi J. VAN VLIET. S. J. VAN VLIET— Bi.ommaert en Kinderen. Arnhem L. VAN VLIET. C. C. VAN VLIET—Pieper. Dordrecht M. VAN VLIET. S. VAN VLIET—Smies en Kind. Watergraafsmeer C. VAN VLIET. S. C. VAN VLIET— Vermeulen en Kinderen. Axel JAC VAN VLIET. C. FLINTERMAN, Verloofde. 1 J. VAN VLIET. A. VAN VLIET. JOHANNA VAN VLIET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft met inachtneming zijner beschikking d.d. 25 April j.l. voor zoo ver betreft liet verbod tot vervaardigen van melkproducten, bepaald 1. Het is met ingang van 15 October 1919 verboden om volle, geheel of ge deeltelijk afgeroomde of op andere wijze verwerkte melk te verwerken lot Kaas. 2. Het is mot ingang van heden ver boden om volle of gedeeltelijk afgeroomde of op andere wijze verwerkte melk le verwerken tot melkpoeder, taptemelk- poeder, gecondenseerde melk, geconden seerde taptemelk en caseïne. 3. Het sub 1 en 2 gestelde verbod is niet van toepassing ten aanzien van melk verwerkt in de bedrijven, welker ondernemers zich overeenkomstig liet bepaalde in de beschikkingen d.d. 15 Augustus j.l. (afdeeling Melk en Melk- productenvoorziening no. 3277, Neder landsehe Staatscourant no. 178) en 12 September j.l. (Directie van Landbouw, 5de afdeeling La A, Nederlandsehe Staats courant no. 197) schriftelijk hebben ver bonden om tot 1 Mei 1920 zooveel melk ter voorziening in de binnenlandsclie behoefte beschikbaar te stellen en af te leveren op de wijze en tegen prijzen als door den Minister van L., N. en Handel zal worden bepaald. 4. Het sub 1 en 2 gestelde verbod is uiet van toepassing ten aanzien van melk, tot welker verwerking tot kaas, respectievelijk melkproducten, door of vanwege den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, zoo noodig onder daarbij te stellen voorwaarden, toestem ming is verleend. Ter Neuzen, 3 October 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Maandag den 6 October 1919, des middags om 3 uur, in liet openbaar in liet gemeentehuis aanbesteden het laten branden c.a. van de straatlantaarns aan*den Baandijk en bij de Sassche poort te Ter Neuzen. Nadere inlichtingen geeft de gemeente bouwmeester. Ter Neuzen, 29 September 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. fijne kwaliteit. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Sept. Abraham Jacobus Johannes Faas, oud 25 j., jm. en Cornelia Willemsen, oud 24 j., jd. 25 Sept. Jacobus Pieter de Feij- ter, oud 25 )m. en Wilhelmina Francoise van Maelsaeke, oud 24 j., jd. Geboorten. 22 Sept. Adriaan Philippus, z. van Jacobus Haak en van Geertruida Rot tier. 23 Sept. Anna Elizabeth, d. vau Pie ter Harms en van Leonie Breijaert. Simon Oornelis, z. van Jan Simon Laurens en van Helena Wilhelmina Lok. 24 Sept. Anna Jacoba, d. van Thomas Ansco van Pienbroek en van Helena Johanna Neeltje Jurrij. 25 Sept. Jans Maria, d. van Maria Jans Geer- trnida de Zeeuw. 26 Sept. Willem, z. van Marinus Verhuist en van Jacoba de Groote. Victor Ivo, z. van Joseph Theodoor Defoort en van Elodie Marie Delaere Overlijden. 27 Sept. Krijn Ilamelink, ond 66 jechtg. van Cornelia Sara Harte. 28 Sept.. Maiia de Ritter, oud 7 m., d. van Adriaan Francois en van Maria Dieleman. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/2 en 2 uur I)s. S. Groeneveld. Axel 9 en 2 uur, Ds. A. Thielen Zaamslag 9 en 2 uur Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9'/i en 2 uur Ds. H. v. d. Wal- Schoondijko 9 en 2 uur, Leeskerk. Oostburg 9 on 2 uur, Aardenburg. 9'/2 en 3'/j uur Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmorman. Sluiskil 9'/j en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel 9'/s en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9'/i en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vloosvvijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 enB'/i uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerklied a an.) Ter Neuzen 5'/i uur, Evangelisatie. Middelburg, 2 Oct. 1919. Ter graanmarkt was de aanvoer gering. Drukke veldarbeid is hiervan de oorzaair. Noteering: tarwe f30.50f31.kroonerw- ten f24—f25, lange bruinebooneu f25f28 witte boouen f37f40 alles per 100 kilo. Boter fl.525; particuliere prijs fl.62*. Eieren f 16.Particuliere prijs f16 50. EN |se>- EN w -y -y Ü05- Ï8* Se> Sa- So

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2