VISSERS Reclamebericliteii. Lii de Provincie. Van Heinde en Verre. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. burgerlijke Stand. domsrente, welke laatste dan, daar ze wordt opgebracht door den werkgever en dus in de arbeidsverhouding van werk nemer tot werkgever rechtstreeks ver diend is door den arbeider, met recht den naam van pensioen kan dragen. Hiermede wordt een deel van de kloof overbrugd (en een groot deel), die op het punt der ouderdomsvoorziening tus- schcn linker- en rechterzijde gaapte. Principieel krijgt de rechterzijde gelijk. Want de ouderdomsrente zal niet komen van den Staat in wiens dienst de arbei der niet heeft gewerkt, maar van den patroon, bij wien hij zijn loon door arbeid heeft verdiend de rechtstreeksche baud tusschen loon en arbeid blijft behouden en het pensioen blijft wat het, econo- nomisch, altijd wasuitgesteld loon. Practisch daarentegen krijgt de linker zijde haar zin doordien den arbeider een premievrije ouderdomsrente wordt ver zekerd (met premievrije invaliditeitsrente bovendien). Uit is het compromis, zooals de heer Colijn het had voorgesteld en waarmede, naar het zich laat aanzien, de twee partijen nu wel beide genoegen zullen nemen. De royale verkiezingsallure. Gelukkig is het wreede spel over de invaliditeits- en ouderdomsverzekering gespeeld op de ruggen der arbeiders thans uit. Jaren lang is het der linkerzijde gelukt de uitvoering van Talma's wetten tegen te houden. Dank zij echter het vroed beleid van Minister Aalberse, viel de vorige week ilc beslissing, die de te lang vertraagde in overlegtreding verzekert. Eén speelde het spel tot het bloedig einde toe. Het was de heer Duys, die voor de galerij een aantal amendementen met ver strekkende eischen indiende, over welke Minister Aalberse in overleg met Minister de Vries het onaannemelijk moest uitspreken. Naar waarde werd deze tactiek ge brandmerkt door Mr. Marchant die in de Vrijzinnig Democraat deze uitspraak geeft Wat de financiën betreft, is rekening te houden niet hetgeen volgen zal. Bij gelegenheid van de werkloosheidsver zekering, van de ziekteverzekering, van den woningbouw, van de volksgezond heid, zal men telkens weder voor dezelfde financiëele moeilijkheden zijn gesteld. Voor een regeering, uit welke partijen ook voortgekomen, zou de afwerking van zoodanig program onmogelijk zijn, indien zij zich niet een financieel bestek stelde, waar binnen zij zich heeft te bewegen. Daarbuiten is dan de ruimte voorde royale verkiezingsallure, een ruimte die altijd zal open blijven, hoe ver de regeering haar bestek ook uitzet. Van deze ruimte is ook ditmaal ge bruik gemaakt met alle misbaar, dat de verkiezingsallure nu eenmaal schijnt mede te brengen, inzonderheid wan neer aan den heer Duys de leiding is toevertrouwd. Een loyale uitspra die de overden king en voortdurendi. iierinncring waard is. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigsle middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rlieu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfscli.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. TER NEUZEN, 26 September 1919. Het „Groene Krui s". Door de vereeniging het „Groene Kruis" te Ter Neuzen, werd Donderdag 25 Sept. de derde jaarvergadering ge houden in de bovenzaal bij de Wed. de Zteuv Uit ..e verslagen bleek dat de ver eeniging in bloeienden totstand verkeert. Het ledental was zeer vermeerderd, terwijl nog steeds op allerlei wijze propa ganda Vvordt gevoerd om 'l ledental te doen toenemen. Van de verplegingsai tikelen werd druk gebruik gemaakt, terwijl 't bestuur in 't algemeen zeer tevreden was over de behandeling van de materialen door de gebruikers. Een geanimeerde en vriendschappelijke discussie werd gevoerd over de verhou ding tusschen Roode Kruis en Groene, inzake wijkverpleging. Sterke behoefte werd gevoeld aan een eigen gebouw of althans gelegenheid in een gebouw, waar de verplegingsmate rialen bewaard en verzorgd kunnen worden. Uit hygiënisch oogpunt en met 't oog op de uitbreiding is dit stellig noodig. Met den wensch dat de leuze't Groene Kruis voor allen en allen lid van het Groene Kruis werkelijkheid mag worden, sluit de voorzitter de vergadering. De Unie-collecte bracht voor dit jaar op in de kom dezer gemeente f 198. W ij z i g i n g dienstregeling Zeeuwsch - Vlaamse li e Tramweg-Mij- Vanaf Maandag 29 September 1919 zullen de treinen No. 18 en 14 tusschen IJzendijke en Schoondijke vervallen. Vanaf dienzelfdon datum vertrekt trein 12 van IJzendijke ten 5.10 n.m. om te Schoondijke ten 5.31 n.m. aan te komen. *Zaamslag. Dokter Blankstein, die eerst daags naar Wormerveer vertrekt, wordt vervangen door dokter Buwalda. Bij Kon. besluit van 15 Sept. is benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Axel de heer J. Beaufort, commies- verificateur derzelfde middelen te Kerk- rade. Sas van Gent. Onder leiding van den heer v. Verschaffel hebben vertegen woordigers der werkgevers en werkne mers alhier geconfereerd over de arbeids voorwaarden en loonregelingen. Het resultaat is, dat men voorloopig tot overeenstemming is gekomen en dat de leiders der sociaal-democratische organi satie adviseerden niet tot staking over te gaan. Als beginsel is de achturige werkdag ingevoerd en een minimum loon van f 20 per week, terwijl de erkende Christelijke feestdagen verlof wordt gegeven met behoud van loon. Bij overwerk wordt voor de eerste twee uren 25 procent, voor verdere 50 procent meer uitbetaald. Maandagavond besloot de raad van Sas van Gent een crediet van f 102,000 toe te staan voor den bouw van twintig arbeiderswoningen. St. Jansteen. Wij lezen in Zei.: Het bericht in „Zelandia" van Zaterdag j.l. betreffende de benoeming van een nieuw hoofd aan de R. K. jongensschool alhier is ten deele onjuist. Wel is de heer Borm definitief be noemd, doch het is nader gebleken dat de tegenwoordige titularis officicieel nog geen ontslag heeft gevraagd of gekregen. Naar onze meening is deze benoeming dus wel wat voorbarig. Immers, in ge val hot tegenwoordige hoofd nu eens van zijn plan om heen te gaan afzag of om een andere reden er vanaf moest zien dan zouden wij een tweehoofdige school krijgen. En wat dan In ieder geval, zoo iets zal nog wel nergens vertoond zijn en slaat St. Jan steen dus het wereldrecord met zijn unicum. Breskens. Alhier is een treurig onge luk gebeurd. Een negenjarig meisje werd overreden. Zwaar verwond werd zij opgenomen en zij is na een smarte lijk lijden aan de bekomen verwondin gen overleden. De heer P. A. Jens te Axel heeft bedankt voor zijne benoeming tot school arts te Vlissingen Aanbevolen wordt nu de heer A. P. Smitt, arts aldaar. lerseke. Gisteren had een ongeval plaats met een landbouwwagen van dun heer C. Rijk aan den Zanddijk, bespannen met 2 paarden en beladen met een langen ladder; door schrik sloegen do paarden op hoi. Zóndei voet man renden zo den weg af en werden eindelijk tot staan gebracht. De wagen was geheel vernield. Wondt r boven wonder geen persoonlijke ongelukken. De Koningin handhaaft de onthou ding van de goedkeuring aan de begroo ting der gemeente Ellewoutsdijk, omdat daarop voor vergoeding huishuur voor do gemecnte-veldwachler slechts f 50 is uitgetrokken, terwijl het minstens f 100 had moeten zijn. Onder de leden, die in de vergade ring van 2 Sopt werden toegelaten tot den gemeenteraad van Hoedekenskerke bevond zich ook de heer M. Steijn. De burgemeester had bezwaar tegen deze toelating, omdat de heer Steiju 4/7 stem meer had dan een anderen candidaat, die ala de breuk niet was medegeteld, gekozen zou zijn en ging daarom in be roep bij Godep. Staten van Zeeland. Deze hebben nu kesloten, dat de heer Steijn, die intusschen tot wethouder was geko zen, in gevolg art. 34 der gemeentewet niet als lid van den raad kan worden toegelaten. De beslissing is in hoofdzaak gegrond op de overweging dat als aan wijzer van het aantal benoodigde»stem men in den zin van art. 102 2e lid dei- Kieswet niet kan dienen een gebroken getal, wijl het onmogelijk is, dat een candidaat een gedeelte van eon stem zou krijgen. Modern bezoek. Maandagmorgen snorde boven Voor burg een vliegtoestel, dat in sierlijke glijvlucht daalde achter den tuin van den heer Leeuwenberg. Toen de grond bereikt was, stapte de inzittende er uit. Het bleek de heer Kerzman te zijn, de bekende vlieger, van de R.E.G.A.T.A., die, van Eindhoven naar Amsterdam terugkeorend, even de hand wilde druk ken van den heer Leeuwenberg, Begrijpelijkerwijs had het vliegtoestel heel wat belangstelling gewekt en onder het publiek was ook een inwoner van het dorp, die meende den heer Kerz- mann voor vergoeding te moeten aan spreken wegens beschadiging van het weiland. Zoo, is u de eigenaar? Neen, dat wel niet, maar een vriend van de eigenaar. Eu wat zou u wel willen,hebben Ik had zoo gedacht een honderd gulden. Nu, dan moet je me daar maar voor dasvaarden. Van mij krijg je op het oogenblik geen cent. Een politiebeambte zorgde nu op zijn verzoek dat hij niet verder lastig word gevallen en de heer Kerztnann ging toen het noenmaal bij den heer Leeuwenberg gebruiken, waarna hij de terugreis aan vaardde, gehuldigd door de belangstel ling der Voorburgers. Nu gewagen -we nog van een dergelijk bezoek, maar 'over vijf jaar 1 (Vad.) Een ongeluk komt zelden alleen. Te Amersfoort viel een dronken man van del rap van het station. Hij sleep te in zijn val een dame mede, die zoo ongelukkig neerkwam, dat ze een her senschudding kreeg. Haar toestand is zeer ernstig. „U.D." Doodelijk ongeluk. Te Nieuwer-Amstel kwam een meisje dat per fiets naar huis reed, door 't bre ken van de voorvork zoo ernstig te val len, dat zij kort daarop overleed. Limburgsche zeden. Men schrijft Het is Zondag en kermis te Maastricht. Van duurte, geldgebrek of kommervolle, ernstige tijden is niets te bespeuren. Van Zondagsrust en Zondagsheiliging nog minder. IntegendeelOveral wordt als 't ware met geld gesmeten. Vooral de opkomende jeugd schijnt de Waarde van het geld nog minder te kennen dan ooit. „Eten, drinken en vroolijk zijn" is voor ieder het devies van den dag. Bachus en Venus vieren hoogtij Vele personen, waaronder vrouwen en mcisjes(!) loopen in kennelijken staat langs 's Heerer.straten. Overal hossen, schreeuwen, tieren, joelen. Op de markt staan een troep .jongens en meisjes ,te dansen om een kruik je never. Straks wordt door allen uit één glaasje gedronken Over verdere, en meer walgelijke, tooneeltjes op straat zullen we maar zwijgen. tempora o mores Strasbourg. Men schrijft aan de N. Rott. Crt. Dezer dagen had ik een telegram te verzenden naar Straatsburg, in den El- zas, en ik meldde mij daartoe aan het loket van een der Haagsche telegraaf kantoren. In het adres had ik behalve naam en straat „Strasbourg" geschreven. De juffrouw die mijn telegram aannam, bekeek dit woord met wantrouwen, haalde een groot boek voor den dag, zocht er in, zocht er nog eens in en verklaarde ten slotte, dat een dergelijke plaats in Frankrijk niet bestond. Tevens sprak zij het vermoeden uit, dat ik mij vergist had en er Strassburg behoorde te staan, op zijn Duitsch. Ik hield vol, dat Straatsburg op het oogenblik een Fransche plaats is en dat het dus wel degelijk Strassbourg moest wezende juffrouw raadpleegde nogmaals een groot boek, schudde het hoofd, krabbelde Jeen s bij, schrapte de o in de tweede letter greep weg en toen ik protesteerde, om dat ik bang was, dat mijn telegranijmet die korrektie misschien de Frauschen boos zou maken en vertraging onder vinden, verklaarde zij beslist, dat daar geen sprake van zijn kon, omdat er in haar tarief stond, dat Strassburg een Duitsche stad was en dat het dus als Strassburg geschreven behoorde te wor den. Ook mijn betoogen, dat er zooiets als een wereldoorlog geweest was, waar door Straatsburg weer Fransch was ge worden, hielp geen zier. De juffrouw had haar boek en daar hield zij zich aau. Een „doofstomme" die sprak. De politie te Bilt hoven heeft een ty pograaf aangehouden, die den doofstomme speelde en tot bewijs van zijn kwaal een vervalschte polikiiniekkaart bij zich had. Al bedelend trok hij rond en maakte soms f 60 per week. De man liep in den val toen een politieagent hem den weg naar Baarn vroeg. De doofstomme, ant woordde toen dien niet te weten en verried aldus zichzelf. Goed afgeloopen. Te Hecrenveen liep een 12-jarige knaap vlak langs de tramlijn, toen een tram naderde. Hij merkte dit niet, zoodat de lokomotief hem tegen den grond s'oeg. Met zijn bovenlijf kwam de knaap terecht, op de ijzeren walglooiïng, zoodat hij als het ware boven het vaarwater lag, ter wijl de treeplanken van de verschillende tramwagens rakelings over zijn voeten gingen. De hak van een zijner schoenen werd totaal afgeslagen de jongen bleef stil liggen, zoodat hem behoudens kapotte kleeren, overigens geen letsel overkwam. Brutale rijwieldiefstal. Zekere J. P. B. bracht een bezoek aan een herberg te Nieuwer-Amstel en zette zijn rijwiel voor de ramen. Inmiddels verwijderde een medebezoeker, waar mede eerstgenoemde in druk gesprek was, zich, onder voorwendsel even een boodschap te moeten doen. Na verloop van eenigen tijd kwam deze weer terug. Toen evenwel B. vertrekken wilde was spoorloos zijn rijwiel verdwenen. Alle aanwezigen gingen op den zoek, ook S., die even weg geweest was, doch het rijwiel werd niet gevonden. De politie werd gewaarschuwd, terwijl de bestolene naar huis ging. Kort daarna gelukte liet de rijkspolitie meergenoemden S. te ont dekken met een rijwiel in do hand, dat hij achter de herberg in het weiland had verstopt. De dader heeft bekend en is in arrest gesteld. Ergerlijk. In de smidse van wed. N. te Middel- harnis zou van den lieer J. C. B. een paard beslagen worden. Het heette, dat het beest, „sloeg" en daarom weid het op touwen in do travaillc gehangen. Ondanks de waarschuwing van een toe schouwer, dat het dier „te stil lag", liet men het liggen, totdat de behandeling was afgeloopen. Het dier bleek toen gestikt te zijn. We vernemen, dat pro ces verbaal wegens dierenmishandeling is opgemaakt. Een vreemd geval. Men meldt uit Haarlemmermeer Iemand uit deze gemeente, we zullen hem A. noemen, verkocht een paard aan B. Laatstgenoemde wilde het paard niet houden, wijl dit niet, volgens zijn zeggen, aan de afspraak voldeed. Hij bracht het dus t°rug bii A. Deze weigerde het paard aan te nemen. Nadat het nu een paar dagen onbeheerd langs den weg had rondgeloopen, heeft de Rijkspolitie zich over In t dier ontfermd en het onder dak gebracht in een z g.n. schutstal. De bedriegers bedrogen. Naar uit Turnhout gemeld wordt, zijn drie Nederlanders aan de Belgisch- Nederlandsche grens aangehouden, be schuldigd van frauduleuzen invoer van marken. De Hollanders hadden van eenige Belgen opdracht ontvangen voor 58000 frank aan marken in Nederland te koopen. Op het afgesproken uur bevonden de Nederlanders zich met deze som aan de grens. De Belgen over handigden een valies, dat 58000 frank moest bevatten, welk bedrag eenige minuten tevoren in tegenwoordigheid der Hollanders was uitgeteld. Bij opening bleek het valies evenwel een wittebrood en twee poppen te bevatten. Intusschen waren de Belgen ful speed in een auto, die ze naar de grens had gebracht, verdwenen. De Nederlanders begaven zich daarop naar de gendarmerie in een Belgisch grensdorpje, om een klacht in te dienen, doch werden zelf gearresteerd en naar de gevangenis te Turnhout vervoerd. Het parket aldaar houdt zich met de zaak bezig. O. W. êrs in vroeger eeuwen. Reeds in de 12e eeuw waren er O. W.-ërs iu Vlaanderen. In dien tijd wer den weefsels voor kleeding, ook boven- kleeding, nog veelal in huis gemaakt en stellig sponnen de meeste huisvrouwen haar linnen zelf. Ook hout was er toen nog in overvloed voor huizenbouw en voor haardbraud, want vlak bij de meeste steden waren nog uitgestrekte bosschen. Maar het graan kwam reeds toen in hoofdzaak uit enkele, soms zeer verwij derde oude landbouwstreken (Egypto o. ahoewel in Vlaanderen zelf reeds be langrijke verbouwing ervan plaats had. De voornaamste handel echter bestond in graanvervoer In die dagen waren er te Brugge lie den, die al even weinig sociaal gevoel den en dachten als nu de O.W.-ërs. Zij tastten in hun pakhuizen het koorn op en „staakten" den verkoop, in de ver wachting natuurlijk hun verdiensten, hun handels 1 o o n, te verhoogen, precies wat nu de werklieden doen met hun vverk- 1 o o n. Het volk noemde die lieden „kroonby- ters" en riep de hulp van graaf Karei den Goede in tegen hun woekerplan. Karei maakte korte wetten. De Proost Bertholi, die een der hoofdlieden was van den „trust" gelijk we het nu zouden noemen werd met een paar medeplichtigen voor den richterstoel ge daagd en ondervraagd. Zij ontkenden onder eede, dat zij zooveel graan ver borgen hielden, maar bij onderzoek bleek hun eed valsch. Dewiraaf liet daarop hun schuren openbreken, het graan in beslag nemen en verdeelen, deels tegen matigen prijs onder de gegoede burgers, deels kosteloos onder de armen. De hoofd woekeraars ontbood hij daar na weer en schopte hun een zak geld toe, als vergoeding voor hun „gesociali seerd" eigendom en als bewijs van zijn verachting. Zonder eergevoel waren overigens die O.W. ërs toch niet, want ze weigerden het aldus geboden geld aan te nemen, waarna Karei ook dit onder de armen liet verdeelen. Suiker als voedingsmiddel voor planten. Zooals men weet kunnen afgesneden bloemen lang frisch gehouden worden, wanneer men ze in een 1012% suiker oplossing plaatst. Een verder gaande proefneming is, planten met behulp van suiker eerder voor den verkoop geschikt te maken, dan dit bij normalen groei het geval zou zijn. Voor zulke „primeurs" kunnen hoogere prijzen gemaakt worden. Druiven kunnen met een suikeroplossing twee tot drie weken vroeger tot rijpen gebracht worden. Daarvoor worden de takken voorzien van insnijdingen en zoo gebogen, dat die insnijding juist in een schaal gevuld met een 12.514.5% sui ker oplossing raakt. De oplossing wordt vau de buitenlucht afgesloten, doordat men de tusscheuruimte tusschen de takken en de rand der schaal dicht stopt met in gekookt water gedrenkte watten. Na twee of drie weken is de suikeroplossing door de tak geheel op gezogen en de druiven rijp en klaar voor den verkoop. Natuurlijk moet er bij deze methode voor gezorgd worden, dat alles kiemvrij is, dus gesteriliseerde messen enz. Is dit niet het geval, dan wordt de suiker oplossing spoedig troebel en begint de tak te schimmelen. Overigens isde me thode vrij eenvoudig en waarschijnlijk zullen de inkomsten door den hoogerèn verkoojisprijs ruim gedekt worden. Hoe diep dringt zonlicht in water door Nadat het zonlicht de lucht doorboord heeft, tot op de aarde, bezit het nog kracht genoeg, om op eenige honderden meters onder water van zijn kracht te ge tuigen. Zelfs op een diepte van 485 M. bemerkt, men in de Middellandsche zee bij bijzonder helder water nog licht. In de Noordelijke zeeën is het zonlicht reeds op 50 M. zoo verminderd, dat het hoog stens de sterkte van maanlicht heeft, terwijl in den Indischen Oceaan en de Carabisclie Zee op dezelfde diepte, de zeeplanten nog duidelijk te onderschei den zijn. Op 100 M. diepte is het licht in de Noordelijke wateren nog slechts een zwak schijnsel, terwijl op 200 M. diepte stikdonkere nacht heerscht. Ned. Ilerv. Kerk. BeroepenTe Houten, P. Kuijlman, te Louterente Elburg, Dr. de Lind van Wijngaarden, te Feijenoord. Aangenomen Naar Emmen, A. Keu zenkamp, te Nieuw-Buinen. Geref. Kerken. Beroepen Tc Goënga, II. Popma, te Oudegate Twijzel, C. J. v. d. Boom, te Poesenste Wommels, C. W. E. Ploos van Arnstel, te Delftte IJlst, W. F. Geerds, te Scharnegoutumte Louteren, G. Wisse, te Driebergen. BedanktVoor Schiermonnikoog, M. P. Pel, te Kommerzijl. Benoemd tot ouderwijzer(es) Te Vlaardingen, mej. J. J de Ligt te Opperdoes, P. Kramer to Helder te Den Haag, J. C. Risseeuw, te Apel doorn te Opheusden, II. v. Raalten te Harderwijk. Naar men aan de Stand, meldt, heeft de classis Dordrecht der Geref. Kerken, met medewerking van de hoog- leeraren der V. U. en Theol. School, praeparatoir dl tevens peremptoir ge ëxamineerd, den heer A. Lauwers, ge wezen R. K. priester. Met alle stemmen is de heer Lauwers toegelaten om te staan naar de bediening des Woords en der Sacramenten in de Geref. Kerken in Nederland. De bedoeling van den heer Lauwers is zich aan de Geref. Kerk te Brussel te verbinden voor evangelisatie-arbeid. PREDIKBEUR T~EN. ZONDAG 28 SEPTEMBER 1919. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 18 Sept. Charles André Dierick, oud 28 j,jm. en Emerence David, oud 24 j-, jd- 19 Sept. Johannes Albertus Muller, oud 24 j jm. en Janna Jozina Dieleman, oud 24 j, jd. Ja cob Dubbelman, oud 24 j jm. en Rosalia Adriana Jacoba Riddering, oud 20 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Sept. Wil helm Karl Gsanger, ond 23 j., jm. en Qer- maina Marie Leonie Van Duele, ond23j.,jd. Geboorten. 15 Sept. Adriana Maria, d. van Jan Loof en van Maria Rinders. 16 Sept. Cornelis Jozias, z. van Cornell's Jan Michielsen en van Lucia Emilia Van Grem- berglien. 17 Sept. Elizabeth Jacoba, d. van Adriaan Pietor de Doelder en van Pieternella Adriana Bal. 18 Sept. Johanna Maria, d. van Gilles Francois Jacob Rijnberg en van Maria Johanna van der Vliet. 19 Sept. Catharina Seruphina, d. van Hermanus van den Bos en van Rosalia Maria van Meelen. Overlijden. 16 Sept. Elizabeth Hamelink, oud 3 w., d. van Martinns en van Elizabeth Catharina do Doelder. Frederik Dobbelaar, oud 4 w., z. van Abraham en van Janna van der Hooft. 20 Sopt. Pieter Aügustinus Marie Boere, ond 2 w., z. van Bastiaan en van Philomeua Gering. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/j en 2'f uur Ds. S. Groeneveld. Axel 9'/i en 2'/z uur, Ds. A. Thielen Zaamslag 9'/j en 2'/j uur Ds. H. P. M. G. de Walle. Hoek 9'/j en 2'/i uur Ds. H-v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. J. R. Goris. Oostburg 10 en 2'/'i uur, Ds- J. D. v. d. Velden van Kralingen, 6'/i uur Biduur voor de Jodenzendiug. Aardenburg. 9'/2 en 3'/j uur Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. A. Timmerman. Doopsbediening. Sluiskil 97j en 2 uur Dhr. L. Dek.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2