Van Heinde en Verre. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. door en is Zonclag naar liet. ziekenhuis te Vlissingen vertrokken. Er bestaat nog kans dat zijó vinger zal kunnen worden behouden, Naar de aanvallers wordt oen onder zoek ingesteld. (Tem. Crt). 'Driewegen. Zaterdagavond, toen de landbouwer H. de K. bozig was met peren plukken, brak de ladder, zoodat hij van een aanzienlijke hoogte naar be neden viel. In half bewusteloozeu toestand in huis gebracht, bleek na onderzoek door den onmiddellijk ontboden geneesheer, dat geen inwendige kneuzingen konden wor den geconstateerd. De hevige pijnen in rug en borst, deden het ergste vreezen. Thans is du toestand redelijk. De Uniecollecte heeft hier opge bracht f213,52. 'Hoek. Gister werd een rijwiel gestolen bij den beer J. Rinders op de Knol. 't Geval droeg zich als volgt toe Een man sloop de wagenmakerswerk plaats binnen, waar de fiets stond en ging er toen van door. Hij was echter opgemerkt door buren, die den hoer Rin ders waai schuwden. Met behulp van in middels ontboden politie werden de daders (er waren er twee) opgespoord en gevat in den Goeschen Polder. De fiets hadden zo in een stuk bietenland van den land bouwer W. de Feijter geworpen. Aan de Staatscourant van Vrijdag zijn als bijvoegsel toegevoegd de, gewij zigde staluten der Vereeniging tot be vordering van Christelijk schoolonderwijs, thans genaamd: „Vereeniging tot bevor dering van Gereformeerd lager School onderwijs te Zaauislag", gevestigd te Zaamslag. In de „Veldbode" van 20 Septem ber deelt de heer Van Dixhoörn uit Axel in een ingezonden stuk mede dat hij, 0111 des lieven vredes wille en om dat liet belang van liet stamboek door hem liooger wordt gesteld dan eigen recht, aan het stamboekbestuur zal ver zoeken, den naain „Jehovah" te veran deren iu „Jalon", hetgeen beteek' nt richting (in casu fokrichting) aangevend. De lieer W. Mewissen, marechaus see te Axel, is met ingang van 15 Octo ber benoemd tot rijksveldwachter te Roode Sluis, gemeente Overslag. Sas van Gent. Volgens de Maasbode wordt lieden in alle fabrieken een sta king verwacht. De socialistische vereeniging der Trans portarbeiders had tegen gisteren de staking aangekondigd en zij heeft op haar vergadering medegedeeld, dat de Katholieke Bond van Fabrieksarbeiders hiermede accoord ging on ook het werk neergelegd wil zien. Dit laatste is niet dc waarheid. Dc Katholieke Bond heeft nog met geen enkel woord gesproken over staking met den socialistische» bond. Hier schuilt minstens misverstand, volgens de bewe ring van anderen misleiding, opzet. Wat cr van zij, Sas van Gent en West- dorpc zijn in beroering gebracht, ieder een spreekt ai over de aanstaande staking. Vrijdagavond vergaderden de afdee- lingeii van den Katholieken Bond te Westdorpe en Sas van Gent Aanwezig waren de aalmoezenier van den arbeid, de Zeereerw. beer Hack, en de vrijge stelde. de lieer Van Brussel, die ieder de staking en den toestand van liet oogenblik bespraken. Afgekondigd werd, dat niettegenstaande de staking een rechtvaardige strijd zou zijn, om meerdere redenen op dit oogen blik althans de Katholieke bond te Sas van Gent geen staking proclameert. Dc voornaamste oorzaak van liet con flict is de weigering van de patroons om de abeidersorganisatie te erkennen-. Te hopen is, dat, indien de staking van socialistische zijde toch doorgaat, door de politie of door de Regeering de noodige maatregelen worden- genomen tegen 700 a 800 Belgische socialisten, die to Sas van Geut werkzaam zijn en mo gelijk Maandag dc werkwilligen zullen moiesteeren. beelden werd bewezen, hoe de in 't Oosten gevonden steenen door hun op schriften prediken, dat het Woord des Heeron waarachtig is en blijft tot in der eeuwigheid. De heer Van Drongelen van Spui sprak over: „Maatschappelijke Organi sation". In 't korf. behandelde hij: a. de toestand vóór het opkomen der organisationb. de toestand geworden dóór het werken der organisationc. lijnen in den Bijbel voor de organisatie's en d. de houding der J. V. tegenover de maatschappelijke organisatie's. Op alle onderwerpen volgde eenige bespreking. Er he: rschte een opgewekte toon. Aan 't slot. kwam de voorz. nog met een verrassende mededeeling. Zijn jon- gelingshart is in liefde ontvlamt voor een maagd, en nu meende hij het voor- zitterschap van de Ring te moeten neerleggen. Jammer, want de heer Deurwaarder wist door gemoedelijk op treden steeds een goede toon in de vergaderingen te bewaren. En al klom men z'u jaren, toch bleef z'n hart jong. Hij paste bij jonge menschen, voelde er zich thuis en was gaarne mèt hen jong. En dan is hot niet erg, dat een Iiing- voorzitter iets ouder is dan 'tgros der leden. Do secretaris, de heer Verlinde van Zaauislag bracht namens den Ring dank aan den scheidenden voorzitter, voor alles door hem in 't belang der Ring verricht. En al heeft hij zich nu ont fermd over een der 80,000 overcomplete vrouwelijke Nederlanders, op zijn belang stelling in onze vereenigiiigszaken zullen we stellig kunnen blijven rekenen. Nadat den heer Deurwaarder Ps. 1214 is toegezongen, eindigt deze met dank zegging. Na de gezellige gemeenschappelijke ringmaaltijd gingen allen welvoldaan huiswaarts. Middelburg. Zaterdagmiddag bevond zich een juffrouw uit Vlissingen in een melksalon alhier en begaf zich even naar de retirade. Terugkomende bemerkte zij haar portomonnuie met ongeveer f 10 te hebben laten liggen. Intussclien had een andere vrouw de retirade bezocht, die echter zeide geen portemonnaic te heb ben gezien. Op aanwijzing van de eerst genoemde vrouw werd de tweede door de politie aangehouden en bleek zij in een winkel de portemounaie onder bood schappen te hebben verstopt. Het was een welgestelde vrouw uit Wemeldinge lerseke. Naar we vernemen besloot de kerkeraad der Geref. Gemeente na ge houden vergadering van manslidmaten tot den bouw van een nieuwe kerk. De oude is den laatsten tijd meermalen te klein gebleken. De gelden ziju reeds toegezegd, maar de plaats waar gebouwd zal worden, is nog niet bepaald. „Zeeuw". De heer O. Roitsma, een der direc teuren van de machinefabriek „Het Ka- naai", gevestigd te Weineldiuge, bad bij liet nazien van een motor te Goes, liet ongeluk, dat een niet gecontroleerde hoeveelheid gas door magneetontsteking in brand vloog, waardoor hij deerlijk gebrand werd en per rijtuig naar zijn woonplaats moest vervoerd worden. „Zeeuw". Een „lief" echtpaar. Op een avond der vorige week kwam plotseling voor een der buizen aan liet Stationsplein te Haarlem een groote volksoploop. Het bleek, dat een echtpaar was slaags geraakt. Bij wijze van repre saille tegen eenige slagen, uitgedeeld door de vrouw, beet de man haar een oor af. Wethouder-kroeghouder. B. en W. van Tiel hebben de vergun ning ingetrokken van den wethouder, den beer Th. Corbelijn Deze heeft hier tegen hoogcr bero< p aangeteekeud. Een schrik. Amerika's voortbrengingsvermogen. Amerika levert voor de vvereldbehoefte 20 pet. goud, 40 pet. zilver, 40 pet. ijzer en staal, 25 pet. tarwe, 75 pet. andere granen, 40 pet. lood en 50 pet. steenkolen. Is 't wonder dat de wereld zich om de toonbank van Oom Sam verdringt En Broeder Jonathan is bekend als een handig koopman. Hij laat zich goed betalen en is er steeds op uit de klandizie uit te breiden. DE STAKING VAN DE AARDAPPELROOIERS. De staking van de aardappelrooiers in Z. O. Groningen breidt zich uit. Er sta ken nu 7 a 800 personen. Vrijdag wil den de meesten weer aan het werk gaan tegen het oude loon. 30 ct. per rei, doch zij werden gedwongen den ar beid neer te leggen. De eisch is 35 cent, doch de boeren geven niet toe, vooral ook nu de aardappelprijzen da lende zijn. Te Ter Apelkanaal werden bij een werkwillige de ruiten ingegooid. EEN BELGISCHE D'ANNUNZIO? De korrespondent van de „Maasbode" te Brussel schrijft d.d. 16 dezer In de „Echo de la Bourse", het fel ste rooforgaan van Brussel, lezen wij „De eenige generaal, dien de koning meeneemt naar de Vereenigde Staten, is de k'Jinmandant van de Belgische eenheid, welke tegenover Maastricht ligtbrron Jacquea. Hij is de „dapper ste der dapperen" en vreesde men mis schien daarom, dat hij eenzelfde rol zou gaan spelen als d'Annunzio? 'tls slechts een veronderstelling, zegt het blad. SU1KERKAARTEN Het „Ned. Weekblad voor den han del in kruidenierswaren" verneemt, dat met ingang van 1 October Rijkssuiker- kaarten zullen worden uitgegeven, waar bij het rantsoen bepaald zal worden op een half pond persoon per week. Daar naast zal tegen hoogeren prijs dan de thans geldende vrije suiker verkrijgbaar zijn. Deden heeft op het departement een vergadering plaats, waar de regeling definitief wordt vastgesteld. EEN NIEUWE STAATSLEENING. Volgens de „Tel." zal dit jaar een treuwe staatsleening van 400 a 500 r illioen, waarvan het rentetype nog niet bekend is, uitgeschreven worden. EEN BIDDEND MINISTERIE. In de dagen toen 't er om ging of ons land al dan niet in den W ereldoorlog betrokken zou worden, en ook toen we voor een dreigende revolutie stonden, hebben onze Christelijke Ministers ge beden om bewaring voor die rampen. Dat weten we. Maar een treffend feit, dat zich in de vergadering van ons Christelijk Ministerie in 't vorig jaar heeft voorgedaan, wisten we niet en dat »>ordt nu door Ds. S. Datema, die het van een ander hoorde, in „Haarl. Kerkbl." als volgt meegedeeld „'k Had in Westzaau nog een eigen aardige ontmoeting. Ik had nl. liet ge noegen, d.s avonds kennis te maken met een Westzaanschen broeder, die vermaagdscliapt is aan een onzer Mi nisters. 't Was mij niet onaangenaam, en hem niet onbehagelijk, het gesprek te brengen op de moeilijkheden van het Ministerie in de bange crisis- en revo lutiedagen des vorigen jaars. Het ergste, het allerergste werd gevreesd. Den vol genden dag zou misschien de uitbarsting komen. Geruchten van steeds meer verontrustenden en verbijsterenden aard drc..^en op het Binnenhof door. De Koningin was geweldig onder den indruk van de dreigende stormen en het loeiend onweer. Terwijl de heeren Ministers alzoo iu nood verkeerden, riep plotseling de President van het Ministerie, Ruys de Berenbrouck, uit„Idenburg, gij moet bidden!" En waarlijk, de heeren gingen staan en verhieven zich tot God, zooals eenmaal Abia gedaan had en een alariu- geschrei maakte in de ba ge omsingeling van den zoon van Nebat. Idenburg bad hij smeektehij maakte een alarmge- schrei. Groote tranen vielen op en liepen langs de kleederen van Heemskerk. Na het bidden seiude Ruys onmiddellijk naar het Paleis: „Majesteit, slaap ge rustIdenburg beeft gebeden!" Is liet niet heerlijk Moet dit niet aan de vergetelheid worden ontrukt? Is liet geen onwaardeerbare zegen, dat er zulke mannen aan het roer staan, mannen die een biddend alarmgeschrei maken, a* de revolutie voor de poorten staat?" (De Roiterd.) NEDERLANDSCH ZOUT. Te Boekelo werd het eerste zout dooi de Kon. Ned. Zout-Industrie afgeleverd. Drie wagonladingen werden reeds ver zonden. DE BELASTINGEN. De iaatsbegrooting raamt de grond belasting f190.000 hooger, de personeele belasting f 3.050.000, hoofdzakelijk door herschatting van huurwaarde en meubi lair, de inkomstenbelasting f25 millioen als gevolg van de tariefsherziening dier belasting, de dividend en tantième- belasting f 500.000, de vermogensbelasting door de tariefsherziening f 5.400.000, de drankaccijns f 15.500.000, ook door tariefs herziening, de bieraccijns f260.000, de accijns op het geslacht f21/2 millioen, de zegelrechten f4 millioen, de registra tierechten f 9 millioen, de successie rechten f 1.122.000, de invoerrechten f 157a millioen, de belasting op gouden en zilveren werken f73,500, het statis- tiekreclit f3 millioen, domeinen, jacht en visscherij f 762.500, de loodsgelden f 800.000, het recht op de mijnen f 125.000 en de speelkaarteubelasting (geheel nieuw belastingobject) f200.000. VOORZIENING IN DE SOCIALE NOODEN. Volgens de staatsbegrooting is voor crisisuitgaven uitgetrokken f31.415.000, en wel f7.145.000 ter bestrijding van den woningnood, f6 millioen ter bestrij ding van de werkloosheid in de bouw vakkeu en het overige ter bestrijding van de algemeene werkloosheid. De sociale verzekering vraagt een meerder bedrag van f29 899.250. De werkloosheid verzekering en arbeids bemiddeling eischen f 5.750.715 meer. KOSTEN VAN HET ONDERWIJS. Volgens de staatsbegrooting wordt voor 't onderwijs f 13.800.000 gevraagd en behoeve van de salarissen voor de onderwijzers. DE TABAKSBELASTING. Blijkens de staatsbegrooting wenscht de Minister van Financiën uit de Tabaks accijns f 20 millioen te halen. Binnenkort hoopt hij in staat te zijn het tegenwoor dige wetsontwerp te handhaven of wel te vervangen door een ontwerp, dat op eenvoudiger wijze de accijns binnen brengt. VERHOOGING DER SUCCESSIE BELASTING. Een verhooging dier belasting zou naar raming f20 millioen opbrengen. LEGER, VLOOT en WATERSTAAT. De staatsbegrooting raamt voor levens middelen en fourage benoodigd voor bet leger f 5.400.000 meer, voor bezoldiging van personeel der landmacht, voor mate riaal, voor oefeningen etc. f 9.347.600, voor nieuwen vloot bouw f 3.962.454, voor verlies op post-, telegraaf- en telefoon bedrijf f 13.937.724 en voor de verbete ringen van rivieren, aanleg en verbetering van havens en wegen f5.583.424. Spartacus. Over Spartacus, de revolutionaire groop die Duitschland op bolsjewistische avon turen onthaalt, bevat „De Tijd" een cor respondentie, waaraan wij het volgende ontleenen Nog op een ander gebied laten de Spartacisten hun macht gelden, op het gebied van sluipmoord. De heeren veroordeeleu in geheime vergaderin gentegenstanders eenvoudig ter dood. Dit is zonneklaar bewezen in het ge val van den inspecteur Blau, die door de Spartacisten ter dood was veroor deeld en op beestachtige wijze ver dronken werd. De onderzoeking bracht aan het licht, dat de Spartacisten lijs ten van ter-dood-veroordeelden voeren En de politie constateert, dat in de laatste tijden herhaaldelijk lijken met schotwonden gevonden worden, die klaarblijkelijk door Spartacus vermoord zijn. Uit het proces over de grijzelaars- moord in München' blijkt wel duidelijk, wat voor lievelingen de aanvoerders der Spartaeisten zijn. In één woord dieven en moordenaarsEn niet al leen in München, maar overal De aanvoerder der Spartacisten in Halle blijke een „Hochsliapler" te zijn die zich langen tijd voor graaf van Claumont en graai' Arnin uitgegeven heeft en talrijke diefstallen bedreven heeft. Men kan zich denken, wat dat voor volksleiders zijn Typisch op dit gebied is bet geval van een aanvoerder der Spartacisten in Breslau: De „Breslaer Volkswacht" houdt diens naam nog even in petto, maar publiceert het volgende strafre gister van dezen „volksleider": 1897 diefstal 6 maanden gevangenis. 1898 diefstal 1 jaar gevangenis. 1901 helerij 6 maanden gevangenis. 1902 vechten 1 maand gevangenis. 1902 vechten 3 maanden gevangenis. 1903 diefstal 2 jaar tuchthuis. 1906 huisvredebreuk 1 maand ge vangenis 1907 vechten 3 maanden gevange nis. 1907 huisvredebreuk 3 weken gevan genis. 1910 vechten 1 maand gevangenis. 1912 openbare beleediging 3 weken gevangenis. 1912 huisvredebreuk 4 weken ge vangenis. 1914 vechtenö maanden gevangenis. 1916 bedrog 6 weken gevangenis. 1916 openbare beleediging 6 maan den gevangenis. 1918 bedrog 3 weken gevangenis. Commentaar verder overbodig. Communisme in den Bijbel 1 Dr. K. Dijk schrijft hierover in de „Geref. Kerkbode voor 's-Gravenliage" In liet boek der Handelingen beschrijft Lukas in hoofdstuk 2 44, 45 en 5 3235 de goederengemeenschap der Jepuzalem- sclie Gemeente, en deze gemeenschap wordt door de communisten van allerlei slag ten exempel gesteld aan ons maat schappelijk leven. Hiermede moet men echter voorzichtig zijn. Het „communis me" in Jeruzalem ligt, m.i. geheel op het terrein der barmhartigheid, en is in alle geval iets gansch anders dan de verdee ling der goederen, welke liet revolutio naire communisme wil. Dit laatste eischt in de eerste plaats afschaffing van pri vaat bezit, en in de eerste Christelijke Kerk weid de particuliere eigendom in bet geheel niet opgeheven (Hand. 5:4; 12 12) Het tegenwoordig communisme werkt alleen met dwang en poogt de rollen om te koeren, en in Jeruzalem werden allen gedreven door de heilige liefde van Christus, terwijl daar ook niet allen evenveel kregen, en liet er volstrekt niet om ging om de armen rijk te maken. Elkeen ontving slechts wat hij noodig had. Het ideaal was der armen nood te lenigen, zoodat niemand gebrek bad, en daartoe ontdeden de rijken zich van bun bezit en offerden hun weelde aan de verzorging der nooddruftigen op Dat dit heilig communisme meer barmhartigheids- werk was, wordt m.i. hierdoor bewezen, dat men de opbrengst der landerijen bracht aan de voeten der apostelen d.i. aan de ambtsdragers, aan bet orgaan der Kerk, en wij weten dat deze arbeid der uitdeoling den apostelen zooveel tijd en moeite kostte, dat later aparte diake nen zijn aangesteld. Wel kunnen we natuurlijk uit deze schoone praktijk der Jeruzalemsehe Kerk voor ons maatschap pelijk leven veel loeren. Zij laat ons eerst zieii dat de Geest Gods ook heiligend werkt, in het aardsche leven en de ver houdingen, die door de zonde waren scheefgetrokken, weer recht zet, en zij predikt ons in de tweede plaats, dat, indien wij waarlijk Cliristeuen willen zijn, wij dien drang der liefde moeten kennen, die ons uitdrijft gm mede te werken tot het opheffen der sociale misstanden, en ons bereid maakt van liet onze niet iets, doch veel af te staan, om der armen nood te lenigen. Dat deed Duys. Het a. r. „Friesch Dagblad" schrijft Hij zal er geen ziekte van gekregen hebben, want 't was snikheet, maar heer Duys heeft Woensdag in de Kamer enfinin z'n laatste onderkleeding ge staan, zal 'k inaar zeggen. Hij pakte ongenadig uit. Over art. 371 invaliditeitswet. Waarbij indertijd een kleine rente werd in 't vooruitzicht gesteld aan een deel van hen die reeds bij 't in-werking- treden der wet invaliede zouden zijn 'k ga daar nu niet verder op in Bij de wijzigingen die thans werden voorgesteld, trok de minister thans art. 371 in. De heer Duys ontsteekt in toorn. Vreeselijk gaat hij te keer. 't Is beneden alles, zoo iets te doen Enfin, men kent den man en zijn spraak men kan zich voorstellen hoe hij aanging, als de schroef van een vlieg tuig, dat naar boven zal Maar toen kwam mr Rutgers. Die een geheugen heeft van staal. Vooral wanneer het de Invaliditeits wet aangaat en wat daarmee in verband staat En wat spijkerde deze vast Dat de heer Duys zelf, in die dagen van minister Lely gestemd heeft voor het. zoogenaamde „Verband-wetje" waar bij insgelijks art. 371 ingetrokken werd TER NEUZEN, 23 September 1919. Zaterdag, na afloop der kermis alhier, keerde een marechaussée uit Philippine, die hier in de afgeloopen week dienst gedaan had, naar zijn brigade terug. Ilij reed een eind met collega's uit Sas van Gent langs het kanaal, om eindelijk langs binnenwegen zijn bestem- ming te bereiken. Nabij Mauritsfort, voor de hofstede van den heer Jos. Haak, ontmoette hij een vreemdeling, die hij ondervroeg en fouilleerde. De man gaf voor te zijn een Belg, wonende te Bouchaute. Hij had niets verdachts bij zich. De marechaussée stapte weer op zijn rijwiel en vervolgde zijn tocht. Een eind verder werd hij echter door drie per sonen overvallen, die hern van zijn fiets sloegen, waarhij ook het koord van zijn dienstrevolver werd afgesneden, zoodat hij dien miste. Hij bemerkte dit, terwijl hij weer overeind trachtte te komen en naar zijn revolver greep Op ongeveer hetzelfde tijdstip werd er met den revolver op hem geschoten cn hij in het linkerbeen getroffen. Op liet zien der richting van de vuurstraal, greep hij naar den revolver, en kreeg die met de rechterhand bij de tromp te pakken, juist toen het wapen weer werd afge trokken, waardoor deu marechaussée den middelvinger der rechterhand werd stuk geschoten. Hij viel nu weer te gronde en de aanvallers namen de vlucht. Zoowel de revolver als de sabel van den mare chaussée zijn in de nabijheid gevonden. Hij had nog een browning in den zak, doch kon die met zijn verwonde hand niet te voorschijn halen. De marechaussée wist de woning van deu gemeenteveldwachter te bereiken, welke geneeskundige hulp inriep. Dokter Deijer was spoedig aanwezig, en legde een voorloopig verband. De verwonde bracht bij den veldwachter den nacht Schoondijke. Zaterdagmiddag werd ai hier een goed bezochte vergadering van de Ring „Zeeuwsch Vlaanderen gehouden. De voorz., de heer G. Deurwaarder van Spui opende met gebed en liet zingen Ps. 36 3. Na gelezen te hebben 1 Joh. 2 814 sprak hij een kort openingswoord naar aanleiding van het woord„Hebt de wereld niet lief." Do notulen weiden gelezen en goed gekeurd. Uit de mededeelingen van 't bestuur bleek, dat de J. V. „Da Costa" in Brussel in 1914 uiteen geslagen is. Later is ze weer uit haar asche herrezen, doch thans weer opnieuw ontbonden. De J. V. van Gent heeft de stormen van den oorlog doorstaan. Hoewel ze op deze vergadering zouden komen, zijn ze niet verschenen. Waarschijnlijk dooi de reismoeilijkheden. Gaarne zouden ze do volgende lingvergadering in Gent willen zien gehouden op Kerstmis. Het bestuur zal dit nader overwegen. De heer Leenhouts uit Oostburg hield een referaat over„Ons wenkt het beeld der vaderen." Hij teekende het beeld onzer stoere Calvinistische vaderen en wekte op, trots verleiding en smaad, „ook zoo te willen wezen." De heer C. Koelmans uit Hoek hield een zeer leerzaam referaat over: „Der steenen sprake." Met pakkende voor- J.l. Zondag werd in de Herv. kerk te Tricht tijdens de godsdienstoefening de dienst plotseling verstoord, doordat een plank van het bijna 20 M. hooge gewelf was losgeraakt en naar beneden plofte. Velen ontvluchtten het kerkgebouw, dat in een schandelijken toestand verkeert. Goed bedeeld. Te Gestel deed een vader aangifte van de gebooite van zijn 21ste kind. Een gestoorde bruiloft. Een zekere B. int Bodegraven had nog een rekening te vereffenen met de justitie. Reeds eerder had de politie jacht op hem gemaakt, maar nadat bij toen ge vangen was, bleek er voor hem geen plaats te zijn in de gevangenis. Vrijdag middag stapte B. in 't huwelijksbootje. Juist voer liet de haven uit, d.vv.z. het jongehuwde paar verliet net liet ge meentehuis, toen de politie de hand op hem legde cn hem gevangen nam. Onder groote belangstelling van het publiek werd de bruidegom, getooid nog met een bruidstakje, naar het station gebracht om naar Utrecht te worden gezonden. Een reuzen-oplichting. De gevangen genomen Hongaar en de Duitsehe vrouw, die wegens oplichting van 1.300.000 mark zijn aangehouden, moeten een van de ministeries te Berlijn voor dat bedrag hebben opgelicht door

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2