VISSERS Uit het Buitenland. Reclameberichten. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Gemeenteraad van Zaamslag. Volksstemmingsschandaal in Eupen en Malmédy. BERLIJN. Onder het opschriftHet schandaal van Eupen en Malmédy, schrijft de „Vorwarts"Be manier waarop België van plan is daar de volksstem ming te houden, is gewoonweg een bedreiging. De stemming zal daar niet geheim zijn, maar de bevolking zal op open lijsten moeten teekenen en daar door verklaren, of zij bij Duitschland wil blijven. Tegelijkertijd wordt openlijk gedreigd dat degenen, die zich voor Duitschland verklaren, voor het geval het gebied aan België komt, met kind en kraai over de grens gezet zullen worden. Zoodoende verspreidt men angst en schrik onder de Duitsche bevolking en wil men bereiken, dat zij zich van stemming onthoudt. Dat is geen zelf beschikkingsrecht, maar een brutale afdreiging en het grootste schandaal dat in dezen tijd, die zoo rijk aan schandalen is, te vermelden valt. De (Brusselsche) „Standaard" schrijft op ernstige gegevens te kunnen verklaren, dat de Belgische annexionisten nog steeds zoekende zijn, om een ge wapend conflict tussciien België en Holland te doen uitbreken „Hun hartewensch is, dat het Belgische leger onverhoeds een inval zou doen in Nederlandsch Limburg en in Zeeuwsch- Vlaanderen om, naar het voorbeeld der Roemenen, de Verbonden Mogendheden voor een voltrokken feit te stellen. Er worden met dit doel heel duidelijke pogingen tot opwinding van onze soldaten gedaan." Het gezondste land der wereld. Volgens een lezing door Dr. Laurent voor de Parijsche Academie van Weten schappen gehouden, kan Californië het gezondste land ter wereld genoemd worden. Honderdjarigen zijn daar een zeer gewoon verschijnsel, ja zelfs komen personen van 110 en 118 jaar voor. Dr. Laurent schrijft dit verschijnsel toe aan het klimaat en den buitengewoon vruchtbaren bodem. Ook de boomen worden in Californië zeer oud. Duizend jarige sycomoren zijn geen zeldzaamheid. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, 3pit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS. Vlasmarkt. HET VADERLANDSCH HISTORISCH VOLKSFEEST. Een onzer lezers uit Zaamslag, die dit feest te Arnhem mee gaat vieren, schrijft ons het volgende Dinsdag zijn we buitengewoon hartelijk ontvangen door het feestcomité te Arn hem. We hebben allen goed logies. De stad is prachtig versierd en geheel in feestdos. Toen wij aankwamen waren de meeste groepen reeds aanwezig. Urkers, Markers, Groningers, Friezen, Limburgers, Hollanders enz. In al de verscheidenheid is er echter weer een sterke eenheid het bewustzijn, dat we allen zonen van éénzelfde vaderland zijn. Dit kwam telkens duidelijk uit. Woensdag hebben we een tocht ge maakt van Arnhem naar de Wester- bouwing, en vandaar naar Rozendaal. De z.g. „bedriegertjes" vonden veel bekijks. Vandaag (Donderdag) is de groote optocht, die schitterend belooft te worden. De stoet is 2 uren lang. Dus van Zaamslag tot voorbij Neuzen. Dan hopen we onze geliefde vorstin te zien. We genieten hier ook veel van het natuur schoon. Straks zal ik u het vervolg wel meedeel en. DE HEER VAN GROENEN DAEL UIT DE KATHOLIEKE KAMERFRAKTIE. De Haagsche corr. van de „Tel." meldt Wij vernemen, dat de heer Van Groe- nendael uit de Katholieke Kamerfractie zal worden verwijderd. En dan zal er voor dien wonderlijken afgevaardigde wel niets anders meer overblijven dan te bedanken als kamerlid. Tenzij hij zich met het tractement tevreden stelt en zich nooit laat zien, Hij is er brutaal genoeg voor. WETTEEIJKE REGELING COLLECTIEF CONTRACT. Naar de „Tijd" verneemt, is een ont werp tot burgerrechtelijke regeling van de collectieve arbeidsovereenkomst zoo ver gevorderd, dat het weldra aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies kan worden verzonden. O. W.-UITKEERING. Minister De Vries deelde mede, dat de Regeering met een tweede uitkeering aan de gemeenten uit de oorlogswinst belasting spoed betracht. EEN NIEUW BAANTJE. Wij lezen in de „Middenstander" In enkele groote Londensche bazaars is onlangs een nieuwe betrekking inge voerd. Ik had er niets van gehoord en ging daarom laatst naar een warenhuis, om er iets meer van te weten te komen De directeur verzocht mij, in zijn kan toor plaats te nemen en te zien wat er gebeurde. 't Duurde niet lang, of een dame kwam binnenhare oogen schoten vuur. De goederen, die zij gekocht had, waren niet zooals werd voorgesteld, beweerde zij. „Ga zitten, als 't u blieft, mevrouw," zei de directeur, „dan zal ik eens onder zoeken wiens schuld het is." Hij belde, en een loopjongen kwam. „éa aan Jansen zeggen, dat hij dade lijk hier komt." Jansen verscheen met een heelschul dig gezicht, 't Was een jonge man van gunstig uiterlijk, maar nu zeer geagiteerd „Deze dame zegt, dat u haar heeft verteld, dat het goed geheel zijde was. Hoe kwam je daaraan „Ik dacht „Je wist beter, 't Is de tweede keer dat je zoo'n vergissing begaat. Ik kan je niet gebruiken. Neem dat goed te rug en ga naar den kassier om je geld Je kunt dadelijk heengaan." Jansen boog, stamelde iets en was weg. „Ik geloof niet, dat die bediende mij- geholpen heeft," merkte de dame op ,,'twas er een met een baard." „Dat komt er niet op aan: Jansen is verantwoordelijk voor alle vergissingen in die afdeeling. Ik ben blij, dat ik hem kwijt ben". De dame ging heen, wel een beetje berouwend, dat ze het jongmensch zijne betrekking had doen verliezen. 't Duurde niet lang, of een ander lid der sekse kwam binnenstormen, zenuw achtig buiten adem. „Ik heb betaald voor diie el lint en kreeg er maar twee en een half, ik heb 't nagemeten Ik wil niet bedot worden, al is 't voor nog zoo'n kleinigheid." „Neemt u plaats, mevrouw, dan zullen we even onderzoeken." Hij drukte even op de bel en zei tot den jongen: „Laat Jansen dadelijk hier komen." Jansen verscheen, bevend als daar straks. „Je hebt al weer te korte maat van lint gegeven, 't Begint me nu te vervelen. Je bent nu ontslagen." „Maarik „Geen woord meer. Je hoort, wat ik zeg." De dame pleitte voor hem, maar de directeur was onvermurwbaar. „Er moet hier orde zijn," mevrouw. Smadelijke bejegening. Roemenie's tartende houding tegen over de groote Mogendheden doet weer eens te meer uitkomen, hoe weinig res pect de geweldhebbers te Parijs voor hun besluiten vermogen af te dwingen, wanneer ze niet bij machte zijn om zich door buitengewone tuchtmiddelen te doen gehoorzamen, 'tls bijna smadelijk zoo als ze nu door een kleinen Staat, ver weg, worden bejegend. Roemenië blijkt zich in 't minst niet te storen aan de talrijke waarschuwin gen die het uit Parijs ontving. Te ver wonderen is dat trouwens niet. Sedert de Roemenen, met hun roofpolitiek te genover Hongarije, merkten dat de hoo- ge beschikkers zich gemakkelijk laten overbluffen, hebben ze blijkbaar alle respect w>or de papieren aanmaningen van dien sant verloren. Zelfs het drei gement van een economische boycott kan hun geen schrik aanjagen, want voor al wat hun onthouden wordt, stel len ze zich toch weer in het uitgeplun derde land schadeloos. Doch er is nog meer waaruit blijkt, hoe weinig ontzag de geweldigen te Pa rijs aan de kleinen weten in te boeze men. Bepaald was, dat Boemenië het banaat van Temesvar, het rijke Hon- gaarsche gebied tusschen Theis en Maros met Servië zalf moeten deelen, Maar die in Boekarest, waarschijnlijk weer steunend op een of andere geheime overeenkomst, willen dat gebied voor zich alleen houden en Servië laten toe kijken. De hooge beschikkers moeten dan maar zien hoe ze voor Servië een andere compensatie vinden. Ook dit conflict van belangen zal den kelijk wel weer opgelost worden. Maar dan enkel omdat men in Boekarest res pect heeft voor de dreigementen in Bel grado, veel meer dan voor al de verma ningen uit Parijs. Men kan hieruit af leiden, hoe het in de toekomst gaan zal bij alle nieuwe botsingen over de kunstmatige gebiedsindeeüngen die thans hun beslag krijgen. Ieder zal blijven doen wat recht is in zijn oogen en stoort zich daarbij, ter wille van zijn vermeend nationaal belang, aan geen beschikking of besluit van de groote Mogendheden. Anders zou het er natuurlijk nog bij staan, indien de geweldhebbers aanstonds met man en macht hun wil konden op leggen, om zoo den ongehoorzame tot rede te brengen. Maar op den Balkan is met vloot of manschap niet veel te beginnen, en ook een economische boy cott werkt weinig uit. 't Hangt dus alles aan den goeden wil der diverse gegadigden, als ze eerst hun nationale vvenschen hebben vervuld gekregen. Doch hoe weinig daarvan sprake is en ook kan zijn, toont wat men nu dag aan dag ziet gebeuren. De een gunt de an der het licht in de oogen niethet blijft een nimmer aflatende strijd om de hoog ste zeggenschap en nu aile dam is door gebroken, zal in de toekomst het Balka- niseeringsproces zich zelfs niet meer tot het schiereiland van dien naam beper ken. Midden- en Oost-Europa vallen er nu ook onder. Geen opwekkend vooruitzicht voor wie op een duurzamen vrede hopen dorst. Maar hoe kon men ook meenen. dat de nationale zelfzucht opeens zou ingetoomd worden en het eigenbelang niet meer, gelijk vroeger, den toon zou aangeven in het. politiek beleid Zelfs de groote Mogendheden, die toch het voorbeeld moesten geven, worden verteerd van naijver op elkandèr, en zien ook geen kans om hun uiteénloopende belangen te verzoenen.(Stand.) TER NEUZEN, 5 September 1919. Dinsdagavond werd op initiatief van de heeren F. Elders en J. Christiaanse een bijeenkomst gehouden van enkele daartoe uitgenoodigde personen. Na eenige bespreking werd besloten een Comité voor Winterlezingen op te richten. Het Comité bestaat uit de heerenJ. de Bruijne Mzn., P. v. Cadsand, J. Chris tiaanse, F. Dieleman, F. Elders, H. S. v. Houten, H. J. v. d. Ouden, D. Scheele en C. D. v. Wijck. Als voorzitter werd aangewezen de heer Van den Ouden, als secretaris de heer F. Elders en als penningmeester de heer D. Scheele. De bedoeling is, om dezen winter een tweetal sprekers van naam te doen optreden met een onderwerp van algemeenen aard. Het hoofd van een der gemeente scholen ontving uit Brussel een brief kaart, waarin een zekere mevr. wed. Braeckmans aanbood de leerlingen zijner school kosteloos te komen fotografeeren. Men verzocht eeh Nederlandsche en een Belgische vlag in handen te hebben, opdat die met de groep leerlingen tege lijk zou kunnen gefotografeerd worden. Men begrijpt dat dit aanbod is afge wezen. Bij Kon. besluit van 30 Augustus 1919 no. 77 is tijdelijk benoemd aan de R. H. B. School alhier', P. Westerhof te Amsterdam. Driewegen. Woensdagnacht zijn bij den landbouwer S. v. H. eenige peerenboo- men leeggeplunderd en de voorraad er van per auto weggevoerd. In dien zelfden nacht werd bij den landbouwer J. H., in die buurt woon achtig, een bijenkorf gestolen. "Zaamslag. Woensdagmorgen om onge veer zes uur kwamen hier een 4-tal Duitsche krijgsgevangenen aan, die 's nachts over de grens waren gekomen. Zaamslag. Geslaagd voor de hoofdacte de heer J. Geelhoedt alhier. Door de rijkspolitie werd Woens dag een karretje vrije kolen in beslag genomen. Donderdagmorgen is door de tram bij de hofstede Pauwvliet een jonge stier den kop afgereden. Axel.De gemeenteraad, Dinsdag ge houden, benoemde tot leden der gascom- missie de heeren J. de Kraker Rz., M. W. Koster en J. M. Baert. De gemeentebegrooting voor 1920 werd in handen gesteld van een commissie tot onderzoek, bestaande uit de heeren J. de Kraker, Jac. Weijns en Ph. J. van Dixhoorn. Tot leden der commissie inzake recla mes hoofdelijken omslag werden gekozen de heeren J. de Kraker Rz., M. W. Koster en F. Dieleman. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, dal de jaarwedden van de heide wethouders der gemeente Axel bepaald zijn op f 250, benevens schrijven van ditzelfde college, dat de jaarwedde, alsmede de pensioensgrond slag van den heer J. A. van Vessem als ambtenaar van den burgerlijken stand, is vastgesteld op f 270, ingaande 1 Jan. 1919. Ook was uog ingekomen het door Ged. Staten goedgekeurde kohier van den hoofdelijkgn omslag. Op voorstel van de heeren J. M. Baert en Ph. J. van Dixhoorn werd het vol gende telegram verzonden aan H. M. de Koningin en een soortgelijk aan jhr. Marees van Swinderen, gedelegeerde van de commissie inzake het tractaat van 1839. „De nieuwe gemeenteraad van Axel, heden vergaderd, heeft behoefte uiting tc geven van zijne gevoelens van trouw en aanhankelijkheid aan Uwe Majesteit, met den wensch en bede dat Z. Vlaan deren tot in lengte van dagen moge blij ven onder d#rzegenrijke rogeering van het Huis van Oranje Nassau". Aan het eind van de vergadering bracht de voorzitter dank aan den niet herkozen wethouder A. E. C. Kruijsse, voor alles, wat hij in het belang van de gemeente heeft verricht, waarop de heer Kruijsse dankte. - Door den wachtmeester Dane te Axel is aldaar in een herberg een fiets in beslag genomen, die van diefstal af komstig bleek te zijn. Door de politie te Axel is gearres teerd A. v. C. aldaar, als verdacht van het vellen van eenige boomen op de hofstede van de wed. W. Koster, en het in het kanaal werpen van een ijzeren damhek. De heer Hombach te Hulst, voor zitter van het Zeeuwsch-Vlaamsch Water leiding Comité, ontving in antwoord op het door hem aan Hare Majesteit ver zonden telegram ter gelegenheid van het proefpompen te St. Jansteen, van H. M. het volgende draad-antwoord terug „Hare Majesteit de Koningin vernam met zeer veel belangstelling de geslaagde proef ter verkrijging van drinkwater, van zoo groote waarde voor Zeeuwsch- Vlaanderen's bevolking. Hare Majesteit is ten hoogste erkentelijk voor den eersten dronk op Hoogstderzelve uitge bracht en draagt mij op het Drinkwater leidingscomité haar zeer oprechten dank te betuigen voor dien dronk aan Hare Majesteit en Hoogstderzelver Huis ge wijd. Adjudant van Dienst, RIJYS. Sas van Gent. De tegen Dinsdagavond alhier belegde raadszitting is beëindigd zonder dat de benoeming van wethou ders heeft plaats gehad. Afwezig was de heer Verschaffel. Voorzien werd dat het tot een staken van stemmen zou komen. Voorgestelt werd de benoeming van wethouders aan te houden. De voorzitter betoogde, dat dit wettelijk niet geoorloofd was. De heeren Neeteson, Stubbe, en Mar- quine verlieten alsnu de zitting die daar door wegens ouvoltalligheid moest wor den opgeheven. St. Jansteen. Alhier is door onbeken de oorzaak de landbouwschuur met den daarinzijnden oogst van L. F. Casio af gebrand. De burgemeester van IJzendijke deel de in de raadszitting mede, dat hij te gen 1 Januari a.s. ontslag heeft aange vraagd. Hij gaat de gemeente verlaten. Vlissingen. Zaterdag is de volgende motie aangenomen Het personeel van den provincialen Stoombootdienst op de Ooster- en Westerschelde op een kleine uitzondering na geheel georganiseerd in den Ccntr. Bond van Havenarbeiders, in huishoudelijke vergadering bijeen op Zaterdag 30 Augustus 1919. Kennis genomen hebbende van het schrijven van de Commissie van Toezicht uit Ged. Staten van Zeeland aan het varend personeel van den dienst op de Westerschelde besluit op het daarin vervatte verzoek om personeelsvertegen- woordigers te benoemen niet in te gaan Van meening dat vruchtbaar overleg alleen kan plaats hebben door middel der organisatie, noodigt Ged. Staten dringend uit zich tot het Hoofdbestuur van bovengenoemde organisatie te wen den,. opdat alsnog een bespreking over de belangen van het personeel kan plaats hebben. Middelburg. Tijdens de feesten op de Loskade vielen Woensdagavond twee personen in het water, beide waren ech ter spoedig weer op het droge. Veere. Zondagavond is bij de sluis verdronken gevonden mej. de R., vrouw van een sluisknecht. Bedankt, voor het beroep te Wol- faartsdijk ds. E. Raams te Hoek. Een weerspannige koetsier. Gestadig stroomde de regen en de peasphalreerende Sarphatistraat te Am sterdam was zoo glad als een spiegel. Plotseling een oploopje. Nabij het Wees- perplein waren twee wielrijders komen te vallen. Een „sjeeswagentje" komt in woeste vaart aanrijden en rijdt over de beide rijwielen heen, die totaal ver nield worden. De wielrijders staan ver bluft De koetsier van het sjeeswa gentje legt er den zweep overheen en wil wegrennen. Het paard glijdt uit en beide wielrijders vliegen het wagentjo achterna en grijpen het paard vast. De koetsier, die blijkbaar wat te diep in het glaasje heeft gekeken, vloekt en wil doorrijden, wat hem eindelijk gelukt. Een politieagent, die juist aankomt, springt op een fiets en rent het wagen tje achterna. In de Roeterstraat haalt hij het in en, nadat nog eenige dienaren van den Heiligen Hermandad ter plaatse zijn gekomen, werdt de tegenstribbelen de koetsier van den bok gehaald en ge boeid naar het politiebureau gebracht. Het zal voor hem wel een duur ritje worden. „Hbl" Gemoedelijk. Bij de rondvraag in den Gemeente raad van een der dorpen in den omtrek van Leiden, maakte daarvan ook gebruik de concierge, alias Leentje de koffiezet- ster. Mijnheer de burgemeester en Raad, mag ik eens wat vragen kwam van haar lippen, wel schroomvallig maar toch gemoedelijk, terwijl ze met de leegge dronken kopjes in de zaal stond. En dat zal zijn Leentje? Of ik ook eens verhooging krijg. Maar dat gaat zoo niet, vrouwtje, om zoo'n voorstel zonder meer in de vergadering te brengen. Dat moet je bij burgemeester en wethouders aanvra gen. Dat snapte ze blijkbaar niet. Ze wend de zich toch nog al rechtstreeks tot B. en W. Toch voelde het eenvoudige vrouwtje niet dat ze er naast was. Ze had toch zeker al eens gelezen van vrouwen naar en in de Tweede Kamer en Prov. Staten, waarom ook zij niet. Ze deed toch niet bolsjewistisch, en verklaarbaar is toch ook, dat ze beter koffie zet dan reques- ten schrijft. Zij was heelemaal in d'r wiek gescho ten. Maar „Leentje" krijgt toch wel ver hooging, want ook voor bescheiden en e envoudige lieden is 't een dure tijd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Ouwerkerk, II. G. Brink, te Grolloo. AangenomenNaar Termunten, J. C. Kars, te Harkstede. Geref. Kerken Beroepen: Te Hollum, II. Veldkamp, te Groningente Sassenheim, A. M. Boeijenga. te Koog-Zaandijkte Oude water, P. C. de Bruijn, te Edamte Schiermonnikoog, M. P. Bel, tc Kommer zijl te Zwolle, II. A. Munnik, te Baren- drecht; te Pernis, P. H. de Jonge, te Heerde. Aangenomen Naar Rottevalle, W. J. J. Velders, te Hoorn. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Roden, mej. M. Feikens, te Leeuw arden te Opheusden, mej. E. J. Hess, te Arnhem te Rijssen, G. J. Eshuis, to Watergraafsmeer; te Vlissingen, mej. R. B. de Jonge, te Bergen op Zoomte Heemse, mej. E. Bos, te Dedemsvaart te Uithuizen, L. Huizinga, te Ten Boer. Zitting van 2 Sept. 1919, voorm. 9 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de burgemeester, de Edel achtbare hoer Joh. de Feijter Pz. 1. De Voorzitter opent de vergadering met het lezen van het gebed. 2. De Voorzitter stelt aan de orde, beëediging raadsledenStelt eerst de vraag of de Raad opnieuw een onder zoek der geloofsbrieven verlangt die door de oude Raad zijn goedgekeurd. Niemand verlangt een heronderzoek wordt aldus besloten. Op de vraag des voorzitters verklaar den alle leden zich bereid de eed volgens art. 39 der Gemeente Wet af te leggen. De leden leggen allen in handen des Voorzitters de eed af en nemen zitting. De Voorzitter wenscht hen geluk en hoopt dat de Raad onder Gods Zegen mag arbeiden in 'i belang der gemeente. 3. Be notulen worden gelezen en goedgekeurd. 4. Benoeming Wethouders De Voorzitter verzocht de heeren Van Hoeve en Do Jonge met hem het stem bureau te vormen. Uitgebracht werden 11 stemmen: Blanco 1 stem. De heer C. A. Wisse verkreeg 5 stem men. De heer A. de Feijter verkreeg 5 stemmen. 2e vrije stemming: Uitgebracht 11 stemmen. Op do heer A. de Fejjter 6 stemmon. Op de heer C. A. Wisse 5 stemmen. Gekozen de heer A. de Feijter. 2e stemming: Uitgebracht 11 stemmen, waarvan op den heer J. de Visser 6 stemmen en op den heer S. van Hoeve 5 stemmen. Gekozen de heer J. de Visser. De benoemden verklaarden hunne be noeming te aanvaarden- De Voozitter wenscht hen geluk en hoopt met hen de belangen der gemeente te kunnen behartigen. 5. Ingekomen stukken Verschillende adressen om traktements- verhooging o.a. mej. KnijffAlberts, de heeren Abr. Wisse en C. A. van Vessem, worden verwezen naar de begrooting. 6. Rondvraag a. de heer Scheele zou gaarne zien dat een wachtlokaal werd gebouwd voor de tram, andere leden vinden dit goed maar wijzen op de verkeerde handelin gen die daarin gebeuren bij avond enz. De Voorzitter zegt toe dat dit in over weging zal worden genomen en bij de Z. V. T. M. aangedrongen worden op voorziening b. de heer Van Hoeve vraagt hoever het Dag, Bestuur is gevorderd met de verbetering van de weg bij de tramhalte. De Voorzitter zegt dit stuit nog altijd op de duurte vau de materialen intus- schen is prijsverlaging ingetreden en kan de zaak opnieuw onderzocht worden. Aangedrongen wordt om met de Familie De Moor te onderhandelen over de aan koop van de sloot om die dan te dempen en zoodoende verbreeding van den weg te verkrijgen c. de heer Koopman vestigt de aan dacht op de gemeenteput in de Willem III polder, de afrastering is stuk het vee kan er door loopen, enz. De Voorzitter zegt verbetering toe. d. de heer Wisse stelde voor, om nu de nieuwe Raad voor't eerst vergaderde een telegram van liefde, trouw en aan hankelijkheid aan H. M. onze Koningin te zenden. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. 7. Sluiting De Voorzitter sluit de vergadering met dankzegging. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 25 Aug. Hendrik Gilles Bollekamp, oud 27 j., jm. en Cornelia Johanna Herre- bout, oud 24 j., jd. Lein Johannes van den Broecke, oud 36 j., jm. en Anna Catharina Kouwijzer, oud 29 j., jd. 29

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2