VISSERS Reclaineberichteii. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Carnegie heeft verklaard, dat de beroem- Staalkouing slechts 50 millioen dollar nalaat, veel minder dan algemeen ver wacht werd. De Italiaansche minister-president Nitti heeft een circulaire uitgevaardigd, waarin hij tot vermeerdering der 'produc tie en tot groote zuinigheid in de con sumptie aanspoort met het oog op den moeilijken toestand van de ravitailleering in Italië. Als allen zich inspannen, zal Italië over eenige jaren een rijk land kunnen zijn. Als BOEDAPEST. Op het bericht, dat het kabinet-Friedrich is afgetreden, ont stond in het geheele land een zoo groote nationale beweging als sinds tientallen jaren niet aanschouwd werd. Deputaties uit alle kringen van het volk verschenen bij den minister-presi dent en maakten het verlangen kenbaar, dat het kabinet-Friedrich aan zou blijven. Uit de provincie komen duizenden telegrammen binnen, waaruit blijkt, dat het optreden dezer deputaties de stem ming weergeeft van de heele Hongaar- sche republiek. In vele telegrammen wordt geprotesteerd tegen de vorming van een regeering in socialistischen geest en gedreigd, dat in geval van de vorming van een zoodanig kabinet de beschikkingen van dit ministerie niet uitgevoerd zullen worden, ja, dat er zelfs op een gewapendeu tegenstand te reke nen valt. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklrjders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending „Opwaarts het z.g.n. christen-socialis tisch blad. Toen het deze woorden neerschreef heeft het zeker gedacht aan Lenin' aan Bela Kun, aan TiborSzamu- eli en hun gezelschrp. Die hebben „prachtig werk" geleverd! Bela Kun was zelfs zoo beminnelijk in zijn com munisme, zegt Enka. Door zijn 5 milli oen kronen en duizenden sigaren zeker Of daar ook „gewerkt" is en hon ger geleden. DE NIEUWE TIJD. Een lezer van het „Hbld." meldt, dat zijn werkvrouw voor veertien dagen ver lof heeft gevraagd, ten einde met haai man, die gemeentenstratenmaker is, een twee-weeksche vakantie te gaan door brengen in Zwitserland. Het verlof- werd natuurlijk toegestaan de^Zwitsersche reis zoo meldt de le zer is niet kunnen doorgaan, omdat onze regeering aan dit reislustig paar de vereischte paspoorten heeft geweigerd. HOE DE RIJST VERKWANSELT WORDT. Dezer dagen zijn bij een grossier te Rotterdam 40 balen rijst in beslag ge nomen. Enkele dagen later wist hij 25 hem nog toegewezen balen, reeds vóór de ontvangst ver boven den maximum prijs te verkwanselen, bijv. tegen f80 de baal. Er zijn bij acht grossiers nog 135 balen rijst in beslag genomen. DE SOCIALE WETGEVING IN DE TWEEDE KAMER. Het ligt in de bedoeling, dat de Tweede Kamer, bij de hervatting van haar werk zaamheden op Dinsdag 9 September, in de eerste plaats de wijziging der Inva liditeitswet en vervolgens de wetsont werpen betreffende de vrijwillige ouder- doms verzekering en inzake de liquida tie van het Kon. Nat. Steuncomité zal behandelen. De aanvang van de behandeling van de Arbeidswet in de Eerste Kamer wordt, tegen Donderdag 18 September tege moet gezien. Waarschijnlijk zal de Tweede Kamer ook het ontwerp-Gezondheidswet, nog vóór de behandeling der Staatsbegrooting afdoen. bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAUL v. SLUIS, Vlasmarkt. Het oordeel van Hoover. Volgens berichten uit Kopenhagen heeft Hoover zich bij zijn terugkeer naar Parijs zeer pessimistisch uitgelaten over den toestand in Midden-Europa, dat zich naar zijn meening op weg bevindt naar een volkomen economische ineenstorting, als de productieve krachten niet in allerijl veimeerderd worden, en aan den bolsje- wistischen geest paal en perk wordt gesteld. „Wij kunnen Midden-Europa niet ten gronde laten gaan", zoo verklaarde Hoo ver, „want in den afgrond, die daardoor ontstaat, zouden wij zelf neerstorten". De Duilsche kolennood en de volks voeding. In een communiqué, uitgaande van het Pruisische Ministerie van Landbouw, wordt, gezegd, dat de geheel onvoldoende kolenvoorziening van den landbouw de Duitsche volksvoeding in ernstig gevaar brengt. De bewerking van het land en het dorschen van liet graan worden door het stilliggen der stoomploegen en der dorschmacliines vertraagd en gedeeltelijk onmogelijk gemaakt. Een groot gedeelte van het graan van den oogst van het 1 vorige jaar is thans nog niet gedorscht. De aanvoer van electriciteit als bedrijfs- kracht voor ploegen en dorschmacliines wordt eveneens door het kolengebrek tegengehouden. Het oefent voorts een nadeeligen invloed uit op de productie van kunstmest in de chemische fabrieken, op de voor de akkers en woningbouw noodzakelijke kalkproductie, evenals op het vervaardigen en de reparatie van landbouwmachines en werktuigen. De nevenbedrijven van den landbouw, als branderijen, zuivelfabrieken, drogerijen, enz. zijn door het kolengebrek gedwon gen, het bedrijf stil te leggen of althans te beperken. De suikerfabrieken kunnen door het gebrek aan kolen slechts een gering gedeelte van den suikeroogst ver werken. RAADLOOS. Te Oud-Valkenburg doet zich een eigenaardig geval voor. Nog steeds heeft men verzuimd aan de gekozen en her kozen raadsleden hun geloofsbrieven toe te zenden. En omdat zij na ontvangst daarvan nog 2 maanden met inlevering kunnen wachten, is het zeer goed mo gelijk, dat op 2 Sept. de verplichte be- ëediging niet zal kunnen plaats hebben. Deze gemeente zou dus dan zonder raad en zonder wethouders zijn. „Vad." VERDRAAGZAAM. De Liberale Unie te Heemstede heeft als lid geroyeerd het raadslid De Wilde aangezien men van meening is, dat zijn bestuursfunctie bij de bijzondere school niet vereenigbaar is met het lidmaat schap der Unie. HET BEMINNELIJK COMMUNISME. „Als er een mensch is dieniet werkt, is er een ander die huilt van honger". (Chineesch spreekwoord.) Dit spreekwoord vonden we in DE 12-UREN DAG. In de provincie Groningen brengen de arbeiders de dorschdagen uit eigen be weging op 12 uur. De eisch bij de jong ste landbouw-staking was 8 uur, welke in 't contract op 10 uur werd gesteld. DE BELGISCHE EISCHEN. De N. R. Crt. heeft weer een „brief van Pa" uit Zuid-Afrika ontvangen, waarin de Nederlandsch-Belgische kwestie op de volgende geestige wijze wordt belicht Uit di hollandse dagbladen lees ons, dat de Belgise regeering een stuk van di Hollander zijn land wil afneem. Ilulle raas machtig en wonder ons een beetje di Hollander maar niks zeg. Di Hollander laat maar aldoor hulle steenen huis door di belgische dagbladen met klippen bombardeer, al is di huis sterk, als dit een beetje lang duur, gaat toch di vensters en deuren kapot. Waarom bombardeer di Hollander di glazen huis waarin di belgise regeering woon, ook niet een beetje met klippen? In een land, waarin een klompje mensen (die Firma Van der Groot.bekke en Co., wat in di oorlog naar Holland, England en de Riviera gevlucht het en zich daar dikpens geëet het, en dag voor dag, onder een lekkere zoopje duizeride Duit ser het afgemaak), 5 millioen Vlamse mensen als slaven behandel, wat goed genoeg is geweest 4 jaren in di modder te vecht, wat geen scholen het en geen mooie job kan krij, is nog banje wat te verbeter. Het lijkt voor ons dat di Hollander di mensen van di Nederlandse stam maar een beetje moet steun en help en hulle vertel dat hulle niet alleen di plicht het voor di vaderland te sterf, doch hulle ook rechten heb en hulle niet moet bang wees voor mensen wat het als hullte plicht beschouw voor di vader land te blijven %ef en daarom gevlucht het en zich dikpens geëet. Anders kom di dag dat di Firma Van der Grootbekke en Co., die Vlamse men sen met di Hollander laat vecht, is dan 2 vliegen in één klap, WAT TE DOEN TEGEN DE DUURTE? De Limb. Koerier schrijft: Algemeen wordt geklaagd over de ontzettende duurte. Men benoemt eom- missies tot opsporing van de oorzaken. Eén der oorzaken, en niet de minste, kan worden opgediept uit de ter inzage liggende kohieren van den hoofdelijken omslag van Maastricht. Daar ziet men een fabrikant van een voedingsmiddel aangeslagen naar een inkomen van rond honderdduizend gul deneen kruidenier f50,000; sigaren winkeliers voor f10,000f12,000; han delaars in stoffen en mantels voor f12,000f15,000 en f30,000, één zelfs voor f58,000; diverse kruideniers, han delaars in knoopjes en boordjes uit één straat voor f 10,000—f 15,000drogisten voor f 10,000 en 'f 15,000slagers voor f7000 enz. enz., een greep in de ruimte. Al deze inkomsten spruiten louter voort uit een ongewettigd overvragen van het publiek. Een der middelen tot bestrijding van de ongehoorde en afkeuringswaardige prijsopdrijving bestaat in een krachtige opbloeiende coöperatie van al de uitge- zogenen. Een coöperatie, die niet zoozeer ten doel heeft de uitkeering van hooge percenten aan hare leden, als wel de winstmarges tot het normale lerug te brengen. Zeker, [er zijn oorzaken van duurte schuilende in de algemeene wereldte korten op elk gebied, maar de bijkom stige oorzaken, ul. de woekerzucht van den tusschenhandelaar, kan en moet worden bestreden, tot allen prijs enjmet alle kracht. KINDERACHTIGE KERELS betoonen zich tegenwoordig veelal de met de stakinsbacil besmette arbeiders. Zelfs het „Volk", het orgaan der soc.- dem., is het te sterk. Zoo deelt het blad mede, dat een 200 bootwerkers der maatschappij „Neder land" te Amsterdam het werk neerlegden omdat de electrische stroom der kranen „besmet" zou zijn. Toen om zes uur de avondploeg, groot 120 man, van het's.s. „Vondel" opkwam, weigerde men daar eveneens aan den arbeid te gaan. De stakers begaven zich toen naar de ongeveer 100 bootwerkers die op denzelfden tijd aan het s.s. „Gel- ria" den arbeid zouden aanvangen, om hen eveneens wegens „de besmetting" tot staken te bewegen. Dit is hun evenwel niet gelukt. Een der bootwerkers richtte lot de woord voerders der „besmettings"stakers de vraag of hij aardappelen gegeten had. Toen deze bevestigend antwoordde, kreeg hij ten antwoord „Die had je niet moeten eten, want je vrouw heeft ze gekookt in water uit de gemeente leiding. En denk er om, als je straks thuiskomt, mag je geen gas of electrisch licht aansteken, want aan die bedrijven wordt ook gestaakt." Zoo werd die stakingsleider op zijn nummer gezet. De kerel droop dan ook als een geslagen hond af. De eendags-staking. Door de uiterste revolutionaire groepen is het tramverkeer in de Hoofdstad voor een etmaal stilgezet. Wel is door com munistische gemeer.tewerkliaden ook aan andere takken van dienst gestaakt, doch dat heelt niet den invloed gehad, dat de aVbeid daar niet kon doorgaan. De aanleiding tot de staking was de zoogenaamde harde houding van B. en W. ten opzichte van deb eisch der ar beiders, die een uitkeering ineens wilden van f200 per hoofd, terwijl B. en W. een voorstel hebben gereedgemaakt, om een uitkeering van f 100 ineens plus een kindertoeslag te geven. De veronderstelling is geuit, en door lieden die 't weten kunnen, dat de nood der gemeentewerklieden do aanleiding tot de staking niet zou geweest zijn men is nogal van gevoelen dat het meer te doen was om zijn macht eens te toonen, om te doen zien welk een groot percentage arbeiders de Communisten achter zich hebben. Was in Juli het meedoen aan de algemeene wereldstaking vrijwel mislukt, thans zou men beter beslagen ten ijs komen. En dat is inder daad, vooral wat de verkeersmiddelen betreft, gelukt. Daarop dient de nadruk te vallen. Tegen deze staking storid, behalve al wat Christelijke organisatie is, ook de moderne socialistische Vakorganisatie vijandig. De mannen van de moderne vakbeweging wilden er niet van weten en toch ging de staking door. Er waren niet zooveel anti-stakende arbeiders, dat de tram kon rijdende meesten volgden het parool van de com munisten of legden er zich rustig bij neer. Het lijdt geen twijfel, dat er van de staking |in 't geheel niets zou zijn geko men, indien de leden van den modernen bond zich krachtig hadden te weer ge steld en den arbeid hadden opgeuomen. Zij vormen de jovergrootè meerderheid van de werkliedenze hadden slechts te werken en de aanslag der syndica listen ware volkomen mislukt. Waarom hebben de mannen zulk een laksche houding aangenomen Zijn ze overrompeld? Waren ze niet op de sta king verdacht Het is niet aan tejnemen. Maar waarom dan niet krachtiger op getreden Kan de Arnhemsehe resolutie daar ook antwoord op geven Die houdt in de eene hand |den wettelijken weg, in den anderen de revolutie. Die hinkt op twee gedachten. De partijleiders houden bij al hun uitingen een slag om den arm durven niet luid a maar evenmin luid b zeggen. En dat maakt dat de arbeiders, als ze een revolutionaire beweging zien aan komen, niet weten waaraan ze zich te houden [hebben. Zou dat nu misschien de „revolutionaire situatie" wezen Moe ten ze meê- of tegenwerken De zaak liever maar even aankijken; vooral niet tegenwerken en vooral niet meedoen. En zoo komt het, dat in de Hoofdstad de revolutionaire lakens worden uitge deeld door de lieden, die niet van twee wallen etendat een kleine minderheid haar opzet kan doordrijven tegen den wil van de machtige leiders van het Socialistisch Vakverbond. Hoe weinig deze mannen invloed op de leden hunner organisatie hebben, blijkt eveneens uit het gebeurde in het drukkersbedrijf. Geen wonder dat de toon van de S. D.A.P. op haar zilveren jubileum niet al te feestelijk is. Wie kan opgewekt aan den dans gaan wanneer hij zoo erg pijnlijk hinkt (Stand.) TER NEUZEN, 29 Augustus 1919. In de op Dinsdag 2 September 1919, des voormiddags 10 ure te houden open bare vergadering van den Gemeenteraad, komen de volgende punten in behande ling 1. Onderzoek der geloofsbrieven. 2. Beëediging Raadsleden. 3. Benoeming Wethouders. De commies-verificateur F.Elders heeft met de commiezen L. C Mirhielsen en P. A, Hubregtse voor 2000 gld. sa charine in beslag genomen bij J. v. d. Linde aan de Baaudijk, wegens verbo den nederlage. De heer J. Bakker, onderwijzer aan de C'lir. school, Jozinastraat, alhier, be haalde do acte Fransch. Ter Neuzen en Vlissingeu. Men schrijft aan de „Midd. Crt." uit Ter Neuzen De lezing van het vertoog, dat door de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Neuzen aan den voorzitter der inter nationale commissie te Parijs is gezonden zal wellicht velen uvver lezers wel hebben doen opzien, voor zoover zij zich het verslag der vergadering van do Vlissingsche Kamer herinneren, die do vorige week het voor ons verbluffend besluit nam, daaraan geen adhaesie te kunnen betuigen. De Vlissingsche Kamer, die alles op haren en snaren zette, toen gevaar dreigde voor verplaatsing van de stoomvaart-maatschappij Zeeland, vat het annexatiegevaar of anders gezegd de pogingen der Belgen om liet „meester schap" over de Schelde te verwerven naar blijkt nogal kalm op. We weten niet, of zij er zich ook in gemengd heeft, toen voor eenige jaren sprake was van verplaatsing der Belgische loodsen naar Zeebrugge. Wel merken we nu, dat de Kamer ter wille van die loodsen meent geen protest naar Parijs te kunnen zenden, al is het ook dat de consequentie van hetgeen de Belgen beoogen zou meebrengen dat de Nederlandsche lood sen zoo niet geheel, dan toch voor een groot deel uit Vlissingun zouden kunnen verhuizen. Gaan dón de belangen der Belgische loodsen de Vlissingsche Kamer meer ter harte dan die der Nederland- sqlie Wat een houding voor die ver tegenwoordigers van den handel in de stad van Michiel Adriaans/., de Ruyter, die een protest in een nationale zaak inhouden, om vreemdelingen, die door hun eigen protest onze Nederlandsche gevoelens ten zeerste hebben gekrenkt? Zeker, daar te Versailles zijn Neder landsche afgevaardigden die ons vertrou wen hebben, toch wij kunnen verzekeren, dat het op prijs gesteld wordt, dat door allerlei geoorloofde middelen het Neder- landsch standpunt tegenover dat der tegenstanders gesteund wordt. Is het verslag der vergadering juist, dan zou de heer Van Niftrik zelfs be weerd hebben dat het vertoog der Neuzensche Kamer onjuistheden bevatte. Het zou interressant zijn van dezen voorvechter van belangen, als het althans „Vlissingsche" betreft, eens te vernemen op welk punt. Ten zeerste heeft het bevreemd, dat die houding der Vlissingsche Kamer tot nu toe geheel onbesproken bleef. *Zaamslag. Een ingezetene alhier stoot te met een tarwehalm in zijn oog. Tot behoud van dit oog is liij thans onder behandeling van een oogarts te Middelburg. Axel. Een merkwaardige omkecring heeft er plaats gehad bij onze liberale burgers. In 't verleden waren ze nooit te vinden voor het „laat zitten wat zit", ook niet als op voorstel der A. R. Kies- vereeniging daardoor een vekiezingsstrijd kon worden voorkomen. Van de „evenredige vertegenwoordi ging" moesten ze evenmin iets hebben, noch ten opzichte van de wetliouders- nog bij 't Burgerlijk Armbestuur enz. Nu is dót echter ineens veranderd. Druk ijvert men voor 't behoud van den heer Kruysse als wethouder. Wij verblijden ons óver deze bekeo- ring der liberalen van de dwaling liuu wegs. Of een kleine strafoefening niet goed zal zijn, om deze vermoedelijk wat al te oppervlakkige bekeering, te beves tigen Merkwaardig is 't wel, dat de liberalen pas tot beter inzicht kwamen, nu ze van de 11 raadszetels er nmar.. 3 over hebben. En dus geen macht kun. nen oefenen en geen recht kunnen doen gelden. Maandagmiddag kreeg de zoon van den vrachtrijder L. W. alhier van een hengst een trap tegen den buik. De jongen, die hevige pijnen had, werd naar huis vervoerd, waarna onmiddellijk ge neeskundige hulp werd ingeroepen. De toestand is zorgwekkend. Door den commissaris der Konin gin is met ingang van 15 October a.s. benoemd lot gemeente-veldwachter alhier de heer J. van Nieuwenhuize, agent van politie te Middelburg, Door de kommiezen is een man aangehouden die niet minder dan 2000 eieren, welke op een kar onder de kla vers verborgen waren, trachtte te ver voeren. De eieren benevens paard en kar wer den in beslag genomen en procesverbaal werd opgemaakt. Tijdens het' zware ouweder van Dinsdagmiddag is te Kijkuit (gem. Axel de bliksem in een boom geslagen. In de Dinsdag te Axel gehouden vergadering van den gemeenteraad, waar bij alle leden tegenwoordig waren, was ingekomen een schrijven van den heer C. P. Provoost, waarin hij, naar aanlei ding van het raadsbesluit dd. 29 Juli 1919, inzake het verontreinigen der stoe pen enz. door de koeien, die daar dage lijks doorgaan, mededeelt, dat tot nog toe is gebleken, dat hoegenaamd geen nota is genomen van de voorgestelde voorschriften en alles steeds zijn ouden gang volgt, (ook wat betreft het vervoe ren van mest). Hij verzocht het college van Burg. en Weth. boleefd er bij den raad op aan to dringen afdoende maat regelen te treffen. De voorzitter doelde mede, dat in dezen toestand getracht zal worden verbetering aan te brengen door een gemeente arbeider de straat te laten schoonmaken. Besloten werd nu verder een afwachtende houding omtrent deze zaak aan te nemen. Nog was ingekomen een verzoekschrift van „Het Groene Kruis" om bij het op maken der liegrooting voor het' volgend jaar de aan haar verleende subsidie van f 25 ie verhoogen tot f 1000. Adressante grondt haar verzoek o.a. op deze gronden, dat. terwijl haar ledental thans ruim het derde deel van het aantal huisgezinnen in de gemeente omvat, en de huiselijke ziekenverpleging aldaar nog zeer veel te wenschen overlaat, afdoende verbetering op geen andere wijze tot. stand kan kouien dan door het aanstellen van één of meer wijkverpleegsters dat. hare geld middelen echter niet toereikend zijn om een wijkverpleegster een behoorlijk sala ris te verzekeren en de kosten hiervan zeker begroot kunnen worden op onge veer f 1500 'sjaars. Er werd besloten dit verzoek ie behandelen bij het vast stellen van de gemeeutebegrooting voor 1920. Aangeboden werdende begrooting der gemeentelijke gasfabriek voor 1920 in ontvang en uitgaaf op f70.103,165 en de gemeeutebegrooting voor 1920 in ont vang en uitgaaf op f 137.289.465. De commissies tot onderzoek van deze be- grootingen zullen in de volgende verga dering worden benoemd. Goedgekeurd werd een wijziging in de gemeente begrooting voor 1919. Aan den heer P. de Putter werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als boekhouder der gemeentelijke gasfabriek met ingang van 1 October a.s. Ingekomen was een verzoekschrift van den heer C. B. Antheuuis, schilder al daar, om aan hem een stukje grond van do gemeente iu koop af te staan, aange zien hij voor uitbreiding zijner zaken gaarne een winkelgebouw zou oprichten, uitzicht gevende op het Marktplein. Mocht daaruit de noodzakelijkheid voort spruiten van het verplaatsen van de bestaande stadspomp en rioolput, dan wil kooper de kosten, die daaruit voort vloeien, gaarne voor zijn rekening nemen. Besloten werd aan den heer Antheunis te berichten een nieuw verzoek in te dienen aan den Raad met overlegging van een teekening. De prijs van het kookgas, lichtgas en munigas werd gebracht van f 0.18 op f0.19 per M3 en die van industriegas van f0.12 op f 0.13, ingaande met de eerste meteropname in de maand September. Op voorstel van Burg. en Weth. en van de gascommissie werd met alge meene stemmen besloten over te gaan tot het aanschaffen van een automatische lantaarnontsteking. Op voorstel van den voorzitter besloot de Raad tot het verleenen van een cre- diet van flOO voor voorloopige kosten van de bouwvereeniging in verband met de plannen om tot den bouw van twintig woningen over te gaan. Bij de rondvraag wees de heer J. de Kraker op den slechten waterafvoer bij L. Faas en J. Verstraten. De voorzitter antwoordde hierop dat de gemeente- opzichter deze zaak zal onderzoeken. Aan het eind der agenda richtte de voorzitter tot de heeren raadsleden, die met 2 Sept. a.s. ophouden leden van den Raad te zijn, het, woord. Aangezien deze heeren (L. Lamaitre, J. Smies, W. Die- leman, F. Dekker, P. Dekker, M. Wolfert on F. van Driel) respectievelijk 29, 22, 21, 20, 18 en 12 jaar als raadslid zitting hadden, sprak de voorzitter als zijne overtuiging uit, dat zij zekar met ge mengde gevoelens deze laatste zitting bijwoonden. De voorzitter bracht hen dank voor alles wat zij als raadslid en als commissie van bijstand in het belang der gemeente hebben verricht en voor de aangename verhouding tusschen hen en het college van Burg. en Wetlï. In zonderheid dankte spreker den heer Lamaitre, die 29 jaar als raadslid en 24 jaar als wethouder onafgebroken zijn beste krachten heeft gewijd aan iie gemeente-zaken. De heer Lamaitre dankte, ook namens do overige aftredende leden, den voor zitter voor de vriendelijke woorden van afscheid tot hen gesproken. (Middelb. Crt.) Hulst. C. d'H., vader van drie kinderen, wonende aan den Heikant te St. Jansteen, ging zwemmen in de Buitenvest. Ver moedelijk door een hartsverlamming zonk de zwemmer •plotseling naar de diepte, waaruit men zijn lijk eerst na een uur dreggen kon ophalen. (Zelandia). De moordaanslag te II o ii t e u i s s e. De rechtbank deed uitspraak in de zaak, waartegen M. C. S., 38 jaar, zonder beroep te Amsterdam, 4 jaar gevangenis straf wegens poging tot moord op Marie Rottier te Hontenisse werd gevorderd. De rechtbank verklaarde beklaagde schuldig aan het haar ten laste gelegde en veroordeelde de vrouw tot 2 jaar gevangenisstraf. Cadzand. Een Duitsch krijgsgevange ne, die ouder Cadzand trachtte naar ons land te vluchten, is door de Belgische grenswacht doodgeschoten.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2