H. J. VAN DEN uuuhn. I Zeenwsclie Tarwe, Rogge en Winkelzakken, J- 01) a MEDEDEELING voor eigen rekening J. SMALLEGANGE, N.Y. Van öer Graaf&Go.s Laniflimrsinsp, ZEIST. it Handelsberichten. Moogwatergetij te Ter Neuzen. Bronchitis Balseinpillen van Mengelwerk. Kerk, School ei? Zending. B itrgcrlij k e Stand. Adverteuti n. SLM. Landbouwers LA PLATA MAIS. Speciaal adres voor te velde en op monster gekeurd. Een partij nieuw en oud HOUT. C. VAN EERDENBURG. Groote keuze in allerhande Zaaiwikken - incarnaatkiaver. Openbare Yerkooping. 8EESTI AAL: Gereedschappen Huisraad 11. S. VAN HOUTEN, Agent, Ter Neuzen. W. K. HERING, Inspecteur Middelburg, Molenwater M 253. LIJFRENTE. Openbare Yerkooping. Amsterdam - Rotterdam - Brussel. Aan de Beilervaart te Smilde lmd iemand een woning gehuurd. Dezer da gen wilde de verhuurder eens naar zijn eigendom zien, doch kwam tot de ont dekking dathuurder en huis ver dwenen was. De politie doet onderzoek. Schandelijk- Terwijl de huismoeders in de steden en zelfs ten plattelande steen en been klagen over de hooge prijzen der groen ten, kon men dezer dagen waarnemen; dat in de Ringvaart van den Haarlem mermeerpolder, op last van een tuinder uit Lisse, eenige duizenden kilo s worte len te water werden geworpen, omdat ze niet genoeg konden opbrengen. Eenige toeschouwers hebben zich te recht geergerd aan dit schandelijk bedrijf, waarop door de Rijkspolitio een onder zoek werd ingesteld en tegen den bloe mist en tuinder Gr. proces-verbaal werd opgemaakt. De wind Hijgend en blazend, met een hoofd als een biet, holde de oude heer achter zijn hoed aan, dien hij plotseling op den hoek bij verrassing te pakken kreeg Uitgeput leunde hij tegen een lantaarn paal, den hoed in de hand. Het was een wanhopige jacht geweest, maar dank zij zijn vlugheid en volharding had hij zijn eigendom terug. Een' audere oude heer, even rood, even hard hijgend en blazend, arriveerde kort na hem bij de lantaarnpaal. Dank u zeer, pufte de laatste Waarvoor, hijgde de eerste. Voor mijn hoed, pfff. Voor uw hotd 1 Ja, dat is de mijne, pfff. En toen voor het eerst herinnerde de eerste zich, dat zijn vrouw het koordje van zijn hoed aan zijn jas had vastge maakt, omdat het zoo woei. Een woesteling. Een mijnwerker, afkomstig uit Groes- Beek, heeft in de kolonie Nieuw-België te Kerkrade op een ergerlijke manier huisgchouden. Smoordronken kwam de kolendelver, die 's morgens zijn zuur verdiende centen had opgestreken, s middags thuis. In de eerste plaats moest zijn vrouw het ontgelden, Hij mishandelde en trapte haar, err sloeg haar eerr diepe wonde in het achterhoofd. De meubeltjes werden toerr eerr voor een onder handen genomen. Kachels, tafels, stoelen en kasten werden door dert vandaal in gruizelementen geslagen. De huisgeuooten vluchtten de straat op, met de kachel wierp hij de vluchten den na. Toen kwam de spiegel aan de beurt. Dat meubel slingerde hij door- de kamer, waarbij een kind een vreese rijke wonde aan het been bekwam. De lreele buurt was te hoop geloopen. Ten slotte sloeg de mijnwerker de ruiten in, en verwondde zich hevig aan pols en arm. De slagader werd doorgesneden. Zonder deskundige hulp ware hij dood gebloed. Do woesteling werd naar het hospitaal overgebracht. Tragisch ongeluk. Toen de heer A. J. Huygens Donder dagmiddag te ongeveer 3 uur op zijn driewieler gezeten, uit den Bdjoenschen weg den Rijksstraatweg naar Velp wil de indraaien, had hij het ongeluk met een der wielen van zijn rijwiel achter de rails vast te geraken, juist op het oogen blik dat een van De Steeg komende stoomtram in aantocht was. VV ijl die niet zoo spoedig kon stoppen, was een aanrijding onvermijdelijk, tengevolge waarvan de heer H. een eind werd me- degesleurd, waarna hem de wielen van de tram ovre de linkerhand reden en die verinorselde. De linkerarm brak. Met ernstige hoofdwonden werd H. op genomen en per brancard naar het zie kenhuis gebracht,waar bleek, dat zijn toestand zeer zorgelijk was en ook vrij spoedig overleed. De die 76 'jaar was, was gehuwd. Onveilig platteland. Te Haarlemmermeer werd aan den Lisserweg een jongedame op een schan delijke manier aangerand door een jon gen kerel van naar schatting 25 jaar Om van het heerschap maar al te komen, gaf het meisje hem haar taschje inhoudende een portemonnaie met geld. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Goed afgeloopen. Toen Zaterdagmiddag om kwart over twee de trein pas het station Woens- drecht had verlaten, stond hij plotseling stil. Men had aan den noodrem getrokken, daar een trein van 10 jaar uit den trein was gevallen. Het ongeluk liep goed af. Nadat het te Bergen op Zoom wat gedronken had, kon de reis zonder hinder De trein was toch al wat laat. "Door een en ander moest de Zaterdagmiddagsneltrein èn teRiiland Bath èn te Woensdrecht stil houden. Z. Dure tijden. Te Oudenbosch is in de kermisweek niet minder dan f80.000 van de spaar bankboekjes opgevraagd, vooral door de arbeiders. Hierbij is ongetwijfeld menige zuur verdiende gulden, welke nu in eenige uren tijds aan zingenot wordt uitgegeven. Er zijn dan ook arbeiders, naar men verneemt, die met f60 per dag niet toekwamen. Wanneer zullen de onchristelijke kermissen, die niet in 't, minst geoorloofde en goede ontspanning bieden, eens tot het verleden belmoren Ontaarde zonen. Onder invloed van sterkeu drank kwamen omstreeks middernacht de beide zoons thuis van den landbouwer O. te Echt (L.) en gingen er toe over om hun vader het bed uit te halen en geheel ontkleed de straat op te jagen. Deze ging zijn nood klagen bij de marecnaus see's, die onmiddelijk de onverlaten gin gen halen en in de'gevangenis opsloten. Gevaarlijk speelgoed. Donderdagavond waren aan den Juli anasingel te Vlaardingen eenige jonge lieden, waaronder de 18-jarige Jb. de Ligt, notarisklerk alhier. Hij had pas een flobertpistool met. patronen gekocht wat al bij de wapenwet verboden is en speelde daarmee door .nu en dan te schieten, met het gevolg, dat de 18- jarige Nelly Penning een kogel onder het rechteroog trof. Het. meisje gaf plot seling een gil en zakte in elkaar, lie. vig bloedend werd zij naar het. zieken huis te Rotterdam overgebracht. Haai toestand is'ernstig, doch niet levensge vaarlijk. Twee hondexdjarigen. De heer Jan de Rijke te Serooskerke (Schouwen) en mej. de wed. Cath. Moer- beek—Groffen te Nieuw-Vosmeer herden ken respectievelijk Woensdag en Vrijdag a.s. hun honderdsten verjaardag. Gevlogen. Een Tielenaar, die deze week een dagje naar de Elta ging, vond bij zijn terugkomst vrouw, kroost en inboedel., gevlogen. Een drankvrije kermis. Te Sellingen (Gron.) zal de kermis doorgaan, onder voorwaarde echter dat de café houders dien dag geen sterken drank mogen schenken. J. Vei berg, werkman, Steenkamplaan, 15, naar Rotterdam. P. M. Risseeuw, onderwijzeres, Q 27 naar Groede. A. J. l.Isebaert, slager, Vlooswijkstraat 57, naar Rotterdam. R. M. Jansens, dienstbode, Heeren gracht 15, naar dingo. A. Schelfhout, werkman, 0 193d,naar Westdorpe. R. J. E. M. do Bie, kapelaan, Korte Kerkstraat 22, naar Hontenisse. D. Scheele, zonder, Kersstraat 15, naar Kampen. D. Riemens, zonder, Donze-Visserstraat 23, naar 's Gravenhage. Z o n n e t ij d). hevig hoesten, asthma, aamborstig heid, ontsteking dpr luchtpijpen of longen, genezen door de BEROEMDE H. van Aken, Apoth.-Specialist te Selzaete. 29 Prijs 90 cent per doos. Hoofddepöt bij C. A. SCHULTE Co. te Middelburg. Verder te Ter Neuzen bij J. J, Kense, M. van Dixhoorn Te Hoek bij: H. Wagenaar, W. F. de Feijter, Wed. Mnchielse, J. G. Ver- heret, I. R. de Fouw Te Sas v. Gent bij J. v. Leemput, M- Ver- I- haakTe Zuiddorpe bijE. A. WaelputTe Axel bij; H. Smies, I. J. Brakman, C. B. Antbeunis, Mej. v. Doeselaar, A. A. Slijpen Te Zaamslag bij: Wed. S. Deur waarder, F. C. Wisse, C. Dees; Te Hontenisse bij: P. Wullems; Te Bosclikapelle bij J. Ilertnans Te Nieuw-Namen bij: L. de Graaff. Kersstraat 3-5. TER NEUZEN. Telefoon 58. Incasseert wissels op binnen- en buiten land DAG E N. bij dan heer IL, Duikbooten in de derde eeuw voor Christus. Volgens liet „Journal des Débats' wordt in een Chineesch boek reeds in de derde eeuw vóór Christus melding gemaakt van een onderzeeboot. Het betreft, hier het boek van den Chineeschcn priester Wang-Kia, die in de 4e eeuw na Christus leefde. In het vierde boek van zijn Shi-i-ki vertelt hij van de regee ring van keizer Chi-Heang-Ti en schrijft daarin: Het volk van Yuou-Ku kwam naar China, nadat het zijn reis in de Lochau (woordelijkschip in den vorm eener spiraalschelp) gemaakt had. Dat schip is in staat, heel dicht hij den bodem der zee te varen, zonder dat het water er in binnendringt. Geref. Kerken. TweetalTe Kampen, W. M. Meijnen, te Dordrecht en J. A. de Vries, te Zaau- dam. Beroepen: Te Berlikum (Fr.), J. A. Tazelaar, te Haarlemmermeer (Oostzijde); te Oudewater, J. W. Esselink te Alte- veer. Bedankt: voor Ambt-Vollenhove (B), II. Enserink, te Siddeburen. Christ. Geref. Kerk. Beroepen Te Harlingen, J. Reesink, cand. te De Wilp (bij Deventer); te Pa- pendrecht, A. Gruppen, cand. te Hooge- veen. Heden werd een buitengewone vergadering gehouden van den classis Middelburg der Geref. Kerk, ter behan deling van het rapport der commissie inzake ds. Netelenbos. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 15 Aug. Anthonie de Putter, oud 20 j., jm. en Maria Catliarina Witte, oud 19 j„ jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Aug. Leen- dert Bartel van Houte, oud 28 jjm. en Francina Cornelia de Bruijne, oud 26 j., jd. 13 Aug. Alphonsius Florimond Eduard IJsebaert, oud 25 j., jm. en Jacomina Johanna Michielsen, oud 26 j_, jd. Geboorten. 13 Aug. Maria, d. van Dirk de Bruijne en van Catlina de Koeijer. Roelof Hendrik, z. van Louis Alexis Frederic Le Mat en van Henderika Adriana Turkenburg. 15 Aug. Charles August, z. van Camilus riieopliilus Dlianis en van Suzanna Janna Bruggeman. Hen drikus Jacobus Theodorus z. van Jacobus Hendrikus de Bont en van Josephina Delphina Pols 16 Aug. Willem Cornelis, z. van Jan Hendrik van Doeselaar en van Francina de Kraker. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Aangekomen: L. Verbuist, huishoudster, O 87, uit Goes. H. A. A. Slandaert, zonder, Noord straat 8, uit Ubbergen. J. G. de Jonge, buitengew. opzicht., Rijks Waterstaat, uit Ellemeet. M. P. Joziasse, leerling verpleegster, 8 N, uit Middelburg. W. H. Wessel, opzicht. teekeuaar, 2e Verbindingstraat 6, uit Goes. J. van Alten, landbouwer, P 124, uit Axel. J, van de Heuvels, vuursmid, Q 218, uit Kampen. M. E. Van de Velde, dienstbode, Markt 6. uit St. Gilles-Waes. E. de Kraker, zonder, Tholensstraat 134, uit Rotterdam. Vertrokken: A. A. Vereecken, exdéditeur, Lange Kerkstraat, naar Antwerpen. Woensdag 27 Donderdag 28 V rijdag 29 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Aug. 30 31 1 Sept. Voorm. Na.nr. 2.48 2.58 3.23 3.34 358 4.12 432 4.45 5.06 5.19 5.41 5.54 6.21 6.41 Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Vader, Behuwd en Grootvader, M1CH1EL DÈ PCOTER, weduwnaar van M. N. l>e Jonge, in den ouderdom van 56 jaar, 2 maanden, 19 dagen. Dat zijn heengaan vrede was, lenigt onze smart. Uit aller naam, CHR. DE POOTER. Zaamslag, 24 Aug. 1919. NOG VOORRADIG: puike Aanbevelend, P. J. en D. SCHEELE. N. V. Boomkweekerij en Zaadhandel „W ALCHERE N'\ gevestigd te Middelburg, Dir. F. A. HANSEN. Tel. Inierc. 86. Tel-Adres: HANSEN - Middelburg. Voorhanden Verder: Keeten, Kruiwagens, Kar ren, Kamion, Vrachtkar, W aschtobhen, Ladders, Trappen, Kasten, Deuren, Ramen, Kozijnen, Ankers, Lieren, Ket tingen, Zuig- en Perspomp, Kachels, ijzeren Ploegen. Een partij vuren Balken. Koolteer, Bruine teer, Carbolineum, Black Varnish. Tevens zijn de materialen te huur Rechters, Lieren, Kruiwagen enz. TELEFOON 121.21 Steeds voorhanden in diverse grootten aan fabrieksprijzen. Beleefd aanbevelend, D. van Aken, Boek- en Papierhandel, Tel. 53, Ter Neuzen. Aanbevelend. D.. E WOLFERT Hz., Ter Neuzen, Aug. 1919. voor korten of langen termijn. Inlichtingen verstrekt: F. DielemanDe Jonge, Schoondijke W 10. lederen Woensdag te spreken in het Hotel „Den Arend", Firma V. GALLE te Ter Neuzen. De omlergeteekende maakt bekend, dat hij den handel in Zaaigranen, Land- bon wzaden en Boouikweekerijartikelen enz. hoopt' voort te zetten. Het zal bij voortduring zijn streven zijn met V Cl tl OUW bftFC Wftftl aan concurreeronde prijzen U te bedienen. Beleefd aanbevelend, Nieuwediep, TER NEUZEN. Telefoon 115. Avondvakteekenschool HULST. De inschrijving van leerlingen voor den cursus 1919—1920 is opengesteld tot en mot IS SEPTEMBER e.k., op alle werkdagen gedurende de schooluren in het gebouw der Ambachtsschool. HET BESTUUR. Bureaux voor den Handel. Incasso's van achterstallige vorderingen. Handels-lnformatiën. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Kinderen DESIRE DAVID te Koewacht, 'tZand, op Vrijdag den 29 Augustus 1919, des namiddags i uur precies (zomertijd), verkoopen Den geheelen bestaande uit grijze merrie 3 jaar, dik van veulen, bruine ruin 2 jaar, 4 bekalfde melk- koeien, 2 ossen, 2 Hin ders, 3 stiertjes, zeug, beer, loop varken, big, 100 kippen en lianen. Csji Menwagen, rijtuig met toebehooren, ^y|o|ff|nrsa driewielskarren, kruiwagen, 2 Waele- ploegen (1 groot en 1 klein), aard- appelploeg, rolblok, 2 houten eggen, ijzeren egge, 3 ladders, trap, zwingel- molen, braakmoleu, windmolen, snij- molen, raaptnolen, rieken, schoppen en meslhaketi, manden, ziften, dub bele reep, zakken en balen, zeil, bascule met gewichten, dekzeil, partij gezaagd hout, brandhout, partij bal ken en sparren, schaafbank, centri fuge, tuimelkarn, roombussen, teilen, meelkist, enz. enz. 2 kasten, naaimachine, 3 tafels, stoelen, ledikanten met ressorts, pluimen bed, banken, baktrog, wascli machine, waschmand, waschkuip enz. enz. Qngedorsehcn vruchten, als rogge, tarwe, gerst, haver, blauwe erwten en duivehoonen. Een partij hooi en riet. Vruchten te velde, alsaardappels en voederbieten. De vrrftliten zijn verdeeld in koopen. Betaling tot f50,— contant, met 10% boveu f50,crediet tot l Januari 1920 bij contante betaling 7 °/0. Vraagt tarieven en inlichtingen. Dadelijk ingaande VOORBEELD: Voor een dadelijk ingaande levenslange rente van f 500,'sjaars, betaalbaar in drïemaandelijksche termijnen van f125.—, betaalt een 65-jarig man een koopsom van 14830. Een dame van denzelfden leeftijd zou voor dezelfde verzekering een koopsom van f5400.— moeten betalen. Do Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van den lieer B. A. VAN NIEULANDE te Zuiddorpe, op Donderdag den 4 ^itemlier 1919, des namiddags B/a uur, verkoopen Een Rijtuig op veeren met tuig, Stroosnijmolen, Loofuiolen, Fornuis, Ladder," Bascule met gewichten, Karn met machine, Aalvat, Kettin gen, Scbelfbalken, Stijlen, Planken, Boontolleu en Kodden, Ijzerwerk, Afbraak van een groote 3-wielskar, Zink, Teeltuin, Bak, Zetel, 5 Stoelen, Graanmaat, Klok, 18 Kippen en 1 liaan, Mest in den mestput, en do Aalputten voorts alles wat ten verkoop zal worden aangeboden. Betaling kontan t. Rotterdam, 25 Aug. Aangevoerd waren 419 vette runderen, 164 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren, 803 schapen, 213 varkens. Prijzen voor de koeieu 2 20 fl.75. Kalveren f '2.60f 1.80. Schapen f 1.70—f 1.15. Lammeren f 1.55—f 1-65 Varkens f 2.30-f 1 80. licht soort f 1.70- f 1.60. Handel matig. Runderen teruggaand Kalveren, schapen en varkens hooge vraag prijzen. 2 - j KOSMOS

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 3