Uit het Buitenland. Uit het Binnenland. ÜïTTie Pers. Uit de Provincie. Van lieinde en Verre. In Moskoil moet iets soortgelijks ge schied zijn. Ernstiger is echter nog hel bericht, dat Peters en Doesjinski het bewind meer en meer in handen krijgen en dat Lenin en Trotsky hun invloed verliezen. Als deze beulen de baas worden, zal de verschrikking nog toenemen. Is Rusland aan zijn schrikbewind toe En zal dan boven de puinhoopen straks een dictator opstaan Het begint er veel op te gelijken. Voorwaar de historie herhaalt zich dikwijls. En Nederland zwijgt Aan de „Tijd" wordt geschreven In de nabijheid van Vaals lag tot vóór korten tijd de kleine republiek Moresnet of Altenberg, onzijdig gebied, dat voor toeristen merkwaardig en voor de aan grenzende mogendheden reeds voor den oorlog een steen des aanstoots was en een onderwerp van politieke besprekin gen. Dit stukje grond nu is geannexeerd door Belgiëen Nederland zwijgt. Had België recht daarop Men scharrelt tegenwoordig zoo graag in oude papieren. Welnu, men ga dan eens na, waarom in 1815 door het Wee- ner Congres, die strook gronds onzijdig verklaard werd. Moresnet bezat rijke zinkmijnen. Dus maakten Pruisen en de Nederlanden er aanspraak op. De NederlandenLet wèl België, het in den Franschen tijd ver wend gebied, dat geen poging had gedaan om zichzelf te bevrijden, zooals Noord- Nederland, was toen bij Noord-Nederland ingelijfd bij besluit der groote mogend heden. De aanspraken van de Nederlan den en Pruisen op Moresnet brachten de diplomaten te Weenen niet weinig in verlegenheid. Eindelijk besliste een scheidsgerechtbeide landen zouden er gelijke rechten op hebben. Beide landen, d.w.z. Noord-Nederland, waaraan België toegevoegd was en Pruisen. Wat gebeurt nu? Pruisen is weerloos, België krijgt Mo resnet en Nederland zwijgt Is dit geen punt van bespreking voor de heeren te Parijs De stakingsmanie. De „Rhein Westfal. Ztg." bevat het volgende typische stukje, dat het dwaze karakter van de heerscheude stakings manie scherp belicht. De mijnwerkers staken, zoodat het treinpersoneel wegens gebiek aan kolen niet kan rijden. EindeVerhooging van loonen en prijzen. De spoorrregmannen staken, zoodat de metaalbewerkers geen kolen krijgen en „kuieren". Einde als boven. De metaalbewerkers staken, zoodat de metselaars bij gebrek aan materiaal niet kunnen wTerken. Einde enz. De metselaars staken, zoodat de tim merlieden geen werk hebben. De timmerlieden staken, zoodat de voerlieden niets te vervoeren hebben. De voerlieden staken, zoodat de hout hakkers niet werken kunnen. De houthakkers staken, zoodat de bak kers geen brood kunnen bakken. De bakkers staken, zoodat de mijn werkers geen brood krijgen. De mijnwerkers staken, zoodat de arbeiders in het electriciteitsbedrijf geen kolen meer hebben enz. EindresultaatVerhooging van alle loonen en prijzen en algemeene verwon dering daarover. Vadertjete Pskoft. Generaal Balahovitsj is de leider van de anti-bolsjewistische troepen in Pskotï. Hij wordt dot>r zijn soldaten, die hij allen bij name kent, en een deel van de be volking vereert, een ander deel haat hem. Zij, die hem vereeren, noemen hem „Vadertje". Tot zijn gewoonten behoort het, ver raders en spionnen in het publiek op te hangen. Toen onlangs een man ter dood veroordeeld werd, riep deze Balahovitsj 'toe„Vadertje ik zal geen noodelooze drukte maken, maar ik wil toch dat je weet, dat je een onschuldig man laat ophangen". De generaal keek den veroordeelde in de oogen en vroeg„Ben jij onschuldig?" „Ja". „Zweer het „Ja, ik zweer het". „Goed, ik geef pardon en ik neem je in mijn persoonlijken dienst". Daarna gingen de generaal en zijn nieuwe dienaar te zamen heen, onder liet gejuich van de menigte, aldus vertelt de „Times". Aartshertog Jozef als daglooner. De huidige regent van Hongarije, aarts hertog Jozef, heeft zorgelijke dagen achter den rug. Zoo vertelde hij dezer dagen aan een correspondent Van de „Corriere della Sera" in Boedapest, wat voor een zwer versleven hij tijdens het regime van Bela Kun heeft moeten lijden. Uit vrees voor gevangenneming vluchtte hij van dorp tot dorp, totdat hij door een zware influenza werd aangepakt. Hij trok zich in het slot Alcsuth terug. Het duurde evenwel niet lang of dit werd door de bolsjewisten geplunderd; den aartshertog lieten ze echter ongemoeid. Alles was hem evenwel ontnomen. De nood was zoo gestegen, dat hij met zijn beide zoons en dochter voor een klein dagloon veldarbeid moest verrichten en hout hakken. Leden van het weleer zoo beroemde Habsburgsche Huis in dagloonersdienst Het klinkt als de titel van een colpor tage-roman. Duitsche polilie-vliegtuigen. Een aantal vliegtuigen zal ter beschik king worden gesteld van de Duitsche politie, teneinde het alzoo mogelijk te maken zich in den strijd tegen de mis dadigers en andere voor het Duitsche Rijk schadelijke elementen snel te kunnen verplaatsen. Aan de Zwitsersche grens heeft de politie reeds een eigen landings plaats en binnenkort zullen ook Hamburg, Breslau enz. daarvan zijn voorzien. Pensachtig vliegtuig. Te Vissola (Italië) wordt op het oogen- blik een reusachtig Caproni-vliegtuig geconstrueerd, in staat om 100 passagiers mee te nemen. WIJZIGING DER SUCCESSIEWET." Bij de Tweede Kamer is ingekomen een wetsontwerp tot wijziging der Successiewet. Voorgesteld wordt een verhooging der reeds bestaande rechten van successie en van schenking en wel met 2 pet. voor de verkrijging door kinderen en door de(n) echtgenoot, indien kinderen of afstammelingen daarvau aanwezig zijn met 3 pet. voor afstammelingen in tweeden of verderen graad met 3 pet. voor de(n) echtgenoot, indien geen kinderen of verdere afstammelingen aan wezig zijn met 10 pet. voor de verkrij gingen door bloedverwanten in de rechts- opgaande linie en door broeders en zusters met lö.pct. voor de verkrijgiugen door kinderen van broeders en zusters en met 20 pet. voor verkrijgingen door verdere of met-verwanten. ONZE KOLENPRODUCTIE. De netto-productie gedurende de maand Juli j.l. van de Staats- en particuliere kolenmijnen in Limburg bedraagt totaal 316.840 ton, tegen 271,443 ton in de maand Juni van dit jaar. DISTRIBUTIE VAN MELK. Volgens de „N. R. Ct." is de kans zeer groot, dat gedurende de winter maanden de melk weer ouder de distri butie zal komen. DE GEWEZEN KEIZER. De bewaking van den ex-keizer bestaat uit 16 rijksveldwachters, 2 marechaussee en 1 rechercheur. Elke rijksveldwachter kiijgt volgens het „Hbl." per dag f4 toelage, wat in het geheel een bedrag maakt van f 64 per dag; daarbij komt nog f8 per dag als toelage voor den rechercheur en pl.m. 13 menagegeld voor de marechaussee, alzoo pl.m. f75 per dag. Dit duurt reeds van half November 1918, zoodat de keizer ons land reeds een bedrag van ruim f20,000 gekost heeft. Alweer een illusie minder. De verklaring van den Engelscben oorlogsminister dat Engeland volgend jaar met het stelsel van den persoonlijken dienstplicht weer zal breeken, beduidt nog in 't minst niet, dat-er van eenige noemenswaardige beperking der krijgs toerustingen in de naaste toekomst spra ke zal zijn. De belofte van Churchil dient enkel als een doekje voor 't bloe den, nu men van allen kant erkent dat er verlichting van druk komen moet, zal een Staatsbankroet in't eind niet on afwendbaar blijken. 't Zou er nog anders voor staan, als we ook bij andere Mogendheden een ernstig streven waarnamen, om hel mes diep in het gezwel te drukken. Ze dur ven echter niet, hoe gaarne ze 't mis schien ook zouden willen. Zelfs Ameri ka zint nu op een leger van meer dan een millioen man, terwijl de sterkte daar van voor den oorlog slechts even, 100.000 bedroeg. En wel mag men daarbij hee- lemaal niet van militairisme reppen, om dat het hier de instelling geldt van een volksleger door algemeene oefening van alle negentienjarigen gedurende drie maanden verkregen, maar de uitkomst is en blijft toch, dat de Unie zich mili tair veel sterker maakt dan ze voor 1914 was. Natuurlijk volgt hieruit, dat ook ande re Staten zich niet aan een verzwakking van hun militaire positie kunnen wagen. Ook England niet, al breekt het dan met den persoonlijken dienstplicht. Zelfs het kleine België durft geen verminde ring van zijn legersterkte aan. Het houdt tot en met 1922 voortdurend een 200.000 man op de been, terwijl Duitschland er niet meer dan honderdduizend in 't veld mag hebben. Vraag dus niet, of Frank rijk wel ernstig zinnen kan op besnoei ing van zijn oorlogsbudget. Wel heeft een vierdepart van alle Kamerafgevaardigden in een resolutie de regeering uitgenoodigd om zoo spoe dig mogelijk over te gaan tot zulk een vermindering van militaire lasten, als maar eenigsins mogelijk is in verband met de veiligheid der nieuwe grenzen en de eischen der nationale verdediging doch men verstaat dat ook dit niet rneer is dan een mooi gebaar, om de kiezers te paaien nu de verkiezingen in aan tocht zijn. Elke regeeriug zal rekening hebben te honden met wat kan en mag en de algemeene politieke constellatie is niet van dien aard, dat men den Staat van eenig risico durft blootstellen,. 'tZal er dan ook wel bij blijven, dat Frankrijk terugkeert tot den tweejarigen dienst plicht, die tot 1913 voldoende werd ge acht om het geweldige Duitsche leger van destijds te weerstaan. Wat nu kan hier anders in 't spel zijn nu de eigenlijke vijand hopeloos versla gen ligt, dan gemis aan onderling ver trouwen bij de overwinnaars op hot slag veld en een beklemmend beangstigend gevoel van onzekerheid ten aanzien van wat de naaste toekomt in politiek op zicht ons kan brengen 't Lijkt er zelfs veel op, of we weer midden in den bewapeningswedloop staan hoewel het liquidatieproces van den grooten oorlog nog in vollen gang en de vrede nog niet eens door allen geteekend is. In ieder geval gelooft niemand, dat we, alle ontwapeningsplannen en Wilso- niaansche illusiën ten spijt, weer op het niveau van vóór 1914 zullen komen. En toch gaat er letterlijk overal een angstgeschrei op, dat het spaak moet loopen zonder kolossale bezuinigingen. Is hei niet of een demonische macht de natiën al verder voert op den weg naar den ondergang, onderwijl ze de schoonste plannen maken voor een wereldorde, die aan heel de merischheid een geluk staat blijvend -verzekeren moet (Stand.) De Feesten te Ter Neuzen. Begunstigd door prachtig zomerweer werd Vrijdag te 8 uur door klokgelui het feest geopend. Om 9 uur volgde daarop een concert op den molen van den heer De Smidt door „De Vereenigde Werklieden" van Ter Neuzen. Onderwijl maakte het bestuur een rijtoer door alle straten en versierde buitenwijken der stad. We hebben onder dat rijtoertje genoten van de smaakvolle wijze, vlaarop vele ingezetenen hun straten en huizen hadden versierd. Jammer, dat enkele straten het leelijk lieten liggen. O. a. Nieuwstraat, Heerengracht en Grenuiaan hadden zien bepaald tot het uitsteken der vlaggen. Maar overigens was Neuzen geheel in feestdos. 's Middags volgde het glanspunt van heel het feestde historische en alle gorische optocht. Deze was schitterend. Een woord van hulde aan den organi sator van heel de optocht, den heer M. de Jonge, is hier zeker wèl op z'n plaats. De rollen waren goed verdeeld. De costumes waren passend gekozen. Ook de allegorische optocht was mooi. Bij zonder trokken de aandacht de praal wagens „Handel en Scheepvaart", „De Landbouw" en de twee wagens van den heer Mannaert. Heel mooi was ook de groep meisjes per rijwiel, gekleed in kleederdrachten uit alle streken dei- wereld, en de groep meisjes „Hulde aan Oranje". Er was aan het in elkaar zetten van den optocht veel werk besteed. Even eens vereischte de opstelling eu de leiding veel inspanning. Van de velen die hebben meegewerkt, noemen we naast den heer De Jonge alleen den heer P. J. Scheele, die ondanks zijn leeftijd met jeugdigen ijver een leidende rol in het welslagen van de optocht en het feest heeft vervuld. 's Avonds om 7 uur gaf „De Vereenigde Vrienden" van Sas van Gent een concert, waarvan een groote schare belangstel lenden genoten heeft. En om 9 uur volgde als slot van den eersten dag een openlucht-cinemavoorstelling, die even eens zeer in den smaak viel. Vooral het gedeelte vóór de pauze was mooi. Een groote schare vreemdelingen was naar Ter Neuzen gestroomd. En in do stad rustte nagenoeg alle arbeid. Ieder vierde feest en deed z'n best uit te laten komen, dat Zeeuwsch Vlaanderen Neder- landsch is eu wil blijven. Tot zelfs de opschriften der eerebogen spraken van dien vasten wil. Behoeft hot gezegd, dat een telegram van trouw aan II.M. werd verzonden, en dat het feestcomité een vriendelijk antwoord van ojize geliefde vorstin ontving Zaterdag begon het 's morgens met schoolkinderspelen op de Markt. Heel veel kleinen namen er aan deel, eu zooals ie verwachten was, genoten vele ouderen van de vreugde der kinderen. Aardige prijsjes werden aan de winnaars in de verschillende spelen uitgereikt. Om 10 uur 'spmrgens was het aan treden bij de aanlegplaat^ der Provinciale boot. Er zouden zwemwedstrijden wor den gehouden. Scheen de deelneming en de belangstelling eerst niet groot te zullen zijn, al spoedig veranderde dit. Het aantal deelnemers viel mee en een enorme massa publiek volgde met aan dacht de toeren dor koene zwemmers. De uitslag was als volgt Op 40 Meter, C. Lensen le prijs D. Romijnsen 2e pr.P. de Lege 3e pr. Op 100 Meter, J. Tollenaar le pr. M. Klaassen 2e pr.M. Laurens 3e pr. Op 300 Meter, J. Tollenaar le pr.; M. klaassen 2e pr.J. B. Doorns 3e pr. Aan mej. H. Kievit uit Apeldoorn werd een aanmoedigingsprijs verleend. 's Middags trokken de volksspelen veel bekijks. De heer Mannaert had hiervoor prijzen beschikbaar gesteld. Bij 't voetbalgooien wonnen, W. Ilugen- holtz le pr., D. v. Doeselaar 2e pr., P. de Doelder 3e pr., L. Oppeneer 4e pr. Bij 't verspringen voor jongens, A. Overman le pr., J. Klaassen 2e pr., G. Klaassen 3e pr., J. de Smidt. 4e pr. Bij 't stoelrijden, de dames v. Blank- stijn le pr., J. 't Gilde 2e pr., C. Koe- voets 3e pr., B. Vorlindo 4e pr., P. Dieleman 5e pr. en C. v. d. Peijl 6e pr. Bij de behendigheidswedstrjjd voor meisjesS. Elve, E. de Zeeuw, M. Riemens, A. Loof, C. van Tatenhove, E. van Langevelde, J. 't Gilde, II. Diele man, J. de Zeeuw, M. v. d. Hooft, C. Dooms, F. do Doelder, A. Harms, C. v. d. Ree, B. v. Eek en V. de Jong. Om 5 uur gaf „Vlijt en Volharding" van Hulst een mooi concert. Om 8 uur vergastte het Protestkoor het publiek op een viertal mooie stukken. En eindelijk werd om 10 uur een prachtig vuurwerk afgestoken. De regen die begon te vallen, hielp mee om 't publiek van de straat te voeren, zoodat al spoedig alles rustig eu stil was. Jammer dat sommigen altijd meenen, dat onmatig drankgebruik bij feestvieren hoort. Afgezien van die enkele wan klanken is echter het feest goed geslaagd. Etalagewedstrijd. Etaleeren geschiedt om door smaak volle en practische uitstalling der artike len de koopers te lokken. Bij een etalagewedstrijd probeeren de winkeliers dus het in deze kunst van elkaar te winnen. Waaruit volgt, dat de etalage óók bij een wedstrijd het karakter der zaak moet doen uitkomen. Niet allen hebben aan die voorwaarde voldaan, wat bij een eerste proef als deze ook niet te verwachten was. Toch waren er ook zeer mooie étalage's. We noemen die bij Tazelaar, Wolfert, Van Erjsden, Moggré, mej. Nobels en Fraaijenhove. De uitslag was als volgt.y A. Meest smaakvolle Gebr. Tazelasr le prijs met diploma, mej. C. L. Nobels le pr., P. v. d. Bent 2e pr., J. Wieles 3e pr. B. Meest aantrekkelijke: C. A. v. Fraaijenhove le pr., L. M. Smits 2e pr., Wed. A. H. Donze 3e pr., C. Wieland 4e pr. C. Meest typische: II. v. d. Bent le pr., M. J. C. v. Pienbroek 2e pr. mot diploma, B. D. Koene 2e pr., J. Donze 3e pr. D. In beperkte ruimteA. F. v. flauwe 2e pr., W. Moerman 3e pr. Straatversiering. Kom Vlooswijkstraal le prijs f50,Nieuwe- dicp (gedeelte RottierGalle eu K. Kerk straat.) 2e prijs f35,üijkstraat 3e prijs f30,le en 2e Tiiolensstraat 4o prijs, elk f 25,— Verbindingstraat 5e prijs f20,Westkolkstraat 6e prijs f 15 Dwarsstraat 7e prijs f 10,— Buitenwijken Keikhoflaau le prijs f 40,— Rozegracht en Kazernestraat 2e prijs f30,— Poort, aan het ziekenhuis 3e prijs f 20,- Aan II. M. de Koningin werden de volgeude telegrammen verzonden „De burgerij van Ter Neuzen viert heden uit dankbaarheid aan God en Uwer Majesteits regeering, feest, wijl ons land buiten den oorlog is gebleven en niet door annexatie Zeeuwsch-Vlaan deren van Nederland werd afgescheurd. Het betuigt zijne gehechtheid aan ons geliefd Oranjehuis en bidt van den Heere dat Uwe Majesteit en Uw Koninklijk huis tot in lengte van jaren over het geheele en ongedeelde Nederland blijve regeeren daar het zich onder Uw bestuur veilig en gelukkig acht". De burgemeester van Ter Neuzen, Huizinga. Het tweede telegram luidt „De ingezetenen van Ter Neuzen, een drachtig feestvierende naar aanleiding van de afwijzing der Belgische eischen tot afscheuring van Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid-Limburg, betuigen opnieuw hunne onveranderlijke verknochtheid aan het dimbaar vaderland en het roemruchtige huis van Oranje. Zij zijn en willen altijd blijven oprechte Nederlanders en Uwer Majesteits getrouwe onderdanen". De voorzitter der feestcommissie Koelmans. In antwoord op het gezonden telegram kwam bij den Burgemeester het volgen de telegrafisch antwoord Hare Majesteit, in alle opzichten de feestvreugde der burgerij deelende, en bijzonder op prijs stellende de gevoe lens van samenhoorigheid met vader land en trouw aan vorstenhuis, draagt mij, op, de inwoners uwer gemeente hoogstderzelver oprechten dank te brengen voor uw telegram met daar in vervatte bede. TEN BROEKE HOEKSTRA, Adjudant. De heer Koelmans, Voorzitter der feestcommissie, ontving het volgende te legram Hare Majesteit zich met de ingeze tenen van Ter Neuzen verheugende over den voor Zeeuwsch Vlaanderen en Limburg en ons geheele Vaderland gunstige loop van zaken, en hunne vaderlandsliefde hoogelijk waardee- rende, draagt mij opf den (feestvieren den hoogst derzclver oprechten dank over te brengen voor de betuiging van verknochtheid aan Vaderland en Vorstenhuis in Uw telegram. Haastige spoed is zelden goed. Op 5 Aug. '19 wendde de secretaris vau het Protestcornité zich tot den mi nister van Waterstaat, om namens ge noemd comité voor het personeel van den j)ost- en telegraafdienst te vragen den 22sten en 23sten Augustus wegens de anti annexatiefeesten, te beschouwen als Zondagen. Daarop kwam een wei gerend antwoord in op den avond van 22 Augustus, Eerlijkheidshalve deelen we mee, dat dit autwoord per expresse- bestelling werd verzonden. Op een soort gelijk schrijven aan den minister van Financiën kwam tot dusver geen ant woord in. De betrokken secretaris geeft echter den moed niet op, en hoopt ook daarop een antwoord terug te ontvangen. Als liet dan maar niet toestemmend luidt!!! Driewegen. Donderdagmiddag bij het binnenkomen van tram no. 32 koii een auto, waarin eenige heeren uit Ter Neu zen gezeten, waren, niet voldoende uit wijken voor een karretje met het ge volg, dat eene botsing onvermijdelijk was Alleen de auto werd licht beschadigd cn er waren gelukkig geen personen op den weg. Er werd in de bocht gereden met een snelheid waarbij niet onmiddel lijk kon worden gestopt. Door de leerlingen der Chr. school begeleid door hunne onderwijzers en en kele Bestuursleden, werd Zaterdagmor gen een zanghulde gebracht aan den Édelachtb. heer Burgemeester. Daarna werd een wandeling gemaakt door de stad en werden bij den Axelschen wpg eenige spelen uitgevoerd. Hierbij zat de idee voor om zich te houden aan het besluit, zooals de feestcommissie dit had genomen. Met de wijze, waarop de gel den door oen sub. comité in afwijking van dit besluit werden besteed, kon men zich hier niet vereenigen. Door den Burgemeester en het Hoofd der school werden toespraken gehouden, terwijl de jeugd rijkelijk onthaald werd op krente- koeken limonade en kwatta. De collecte voor de Kloetramp heeft te Axel opgebracht f 153.70. Stoppeldijk. Dinsdag werd een kar ge laden met. bierflessen door de tram aan gereden. Het voortuig zelf werd totaal vernietigd, terwijl het grootste gedeelte van het glaswerk in scherven over de straat lag. Een ruit in een naburig huis werd stuk gestooten, terwijl een der blinden werd beschadigd, het paard werd gelukkig slechts licht gewond doordat iu het de glasscherven terecht kwam. Zaterdagavond kwamen uit een boschje bij St. Kruis vijf Duitschers. Zij hadden zich den geheelen dag schuil gehouden, daar zij vermoedden, dat zij nog in België waren. Vrijdag zijn te Oostburg 47 ont vluchtte Duitsche krijgsgevangenen aan gekomen Donderdag 27. Nibuwüoip. De 13-jarige M. G. klom al spelende op een ijzeren hekje, met het gevolg, dat een der scherpe punten hem diep in het been drong. Dadelijk werd heelkundige hulp ontboden. Men schrijft aan het „Hbid.": Een voor Gent bestemde stoomboot kwam zonder moeite door het Nederland- sche gedeelte van het kanaal Ter Neu zen --Gent, maar in hot Belgische deel geraakte zij driemaal aan den grond. Commentaar overbodig Koudekerke. Rij den Landbouwer W. R. aan den Breewog was, naar de M. C. meldt, gedurende twee dagen een Belg behulpzaam bij bet. snijden vau tarwe. Des morgens kreeg de Belg last van kiespijn eu vroeg den landbouwer even tiaar de stad te mogen om de kies te laten trekken, en om niet te lang weg te wezen even van zijn rijwiel ge bruik te mogen maken. De landbouwer haf het rijwiel en de Belg vertrok maar keerde niet terug. 't Kan verkeeren. Een landbouwer te Zuidvcen, nabij Steenwijk, kocht voor 14 dagen een drachtig varken voor f350. Thans heeft dat varken 16 biggen geworpen. Gere kend naar den prijs van f 45 waarvoor j. 1. Maandag die jonge dieren op de markt aldaar verkocht werden, maakt dat een bedrag van f 720. 't Kan veikeeren. Voor nog geen twee jaar wierp men in het zelfde Zuidveen de pasgeboren biggen weg en liet ze van gebrek om komen. Op de markt aldaar stopte, de eene boer den ander „als hij kon", on gemerkt de 6 sveeksclie biggen op den wagen om er maar af te komen. De dieren hadden toen niet de minste waarde. „Ass. Crt." In een hooivork gevallen. Door het omkantelen van een wagen met rcggeschoven, viel bij Twijzel (F.) een arbeider in een hooivork, waarvan de tanden hem dwars door het lichaam drongen. Zijn toestand is zeer ernstig. Een reuzentros. Op de veiling te Poeldijk werd door den heer H. M. een reuzen druiventros aangevoerd. Ze woog niet miuJer dan 31/, |iond. Zulke exemplaren kunnen te pas komen op do a.s. fruittentoonstelling. Een „pooten"-fabrikant. Gelezen in een nota van een timmer man aan een plattelandsgemeente in de nabijheid van Amsterdam: „1 nieuwe kruiwagen, behalve 1 priem, en 2 pooten voor den gemeente-werk man f 18". I Houdt die gemeente er werklieden met „pooten" op na TER NEUZEN, 26 Augustus 1919.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2