1 VISSERS Reclameberichten. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre, Kerk, Schooi en Zending. bleven vruchteloos, tot hij zich ten slotte tot Noske wendde en hem vroeg toch niet zoo scherp te spreken. Noske greep daarop boos zijne papieren bijeen en verliet de ministerstafel. Het voorstel werd verworpen, met de stemmen der onafhankelijken voor aanneming. Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eeuigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veeu (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij: PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. DENK ER OM. Voor kwitantiën van meer dan tien gulden is van 1 Augustus a.s. af een zegelrecht verschuldigd van tien cent in plaats van vijf cent zooals tot nu toe. LOTING VOOR DE MILITIE. Sommigen schijnen in de meening te verkeeren, dat de loting voor de militie voorgoed afgeschaft zou zijn. Bij infor matie is aan het Haagsch Corr.-bur. de verzekering gegeven, dat dit niet het geval is en dat dan ook in de maand September a.s. de loting voor de licht- ting 1920 zal plaats hebben. De laatste jaren voor den oorlog was het aantal personen, dat vrijlootte, zeer gering, waar schijnlijk zal hun getal voortaan iets grooter zijn, daar er in 1918 een nieuw keuringsreglement in werking is getre den, waardoor niet zooveel personen meer worden afgekeurd als vroeger. EEN GEHEELE GEMEENTERAAD NIET TOEGELATEN. De gemeenteraad van Cappelle aan d' IJsel heeft besloten geen der nieuw- gekozen raadsleden toe te laten. De grond van dit besluit is, dat het centraal stembureau bij de beoordeeling van de geldigheid der kandidatenlijsten uit een onvoldoend aantal leden bestond weshalve naar 's raads meening die lijs ten op onwettige wijze zijn onderzocht, vastgesteld en openbaar gemaakt. Wel strekt het onderzoek der geloofsbrieven -zich niet tot de beoordeeling der geldig heid van de lijsten uit, maar de raad meent dat de geldigheid thans wel moest beoordeeld worden, omdat het nog niet op wettige wijze onderzocht was. Voorts overwoog de raad nog, dat op een der lijsten de huisnummering niet achter de namen der kandidaten was ingevuld, wat tot schrapping der lijst had moeten lei den. Natuurlijk zullen de afgewezen raads leden van dit besluit in hooger beroep gaan bij Gedeputeerden, want de ge meenteraad heeft met de geldigheid der kandidatenlijsten niets te maken aangezien deze geheel buiten den raad om door het centraal stembureau wordt behandeld, met welks samenstelling ook al weer de raad hoegenaamd niets te maken heeft. VERKOOP VAN DUITSCHE OORLOGSSCHEPEN Volgens de „Schiffahrt Zeit." zijn de vele oudere Duitsche kleine kruisers en en kustvaartuigen in de haven van Dant- zig, met overblijfselen van groote duik booten, naar Nederland verkocht, spe ciaal aan een Amsterdamsche firma. In de eerstvolgende weken worden de sche pen naar hier gesleept. THEE. (Officieel.) De hoogere prijzen op de laatste theeveiling besteed hebben hiel en daar de vrees gewekt, dat er weder een schaarschte en duurte van thee te onzent zou ontstaan. Reeds spreken be angste huismoeders van een tweede thee nood, en haasten zich een voorraad voor de toekomst op te doen. Deze vrees is evenwel ten eenenma- le misplaatst. Er is geen sprake van een tweede theenood. Integendeel, de theevoorraad hier te lande is grooter dan ooit, en voldoende voor meer dan een jaar. Daarbij ondervindt de aanvoer geen enkele belemmering, terwijl boven dien het uitvoerverbod niet opgeheven zal worden zoolang de kans bestaat, dat deze opheffing tot prijsverhooging hier te lande zou kunnen leiden. MAXIMUMPRIJZEN VOOR RIJST. Officieel wordt gemeld, dat er in het geheel geen z.g. vrije rijst is, die buiten de maximumprijsregeling valt. Vooral le rijsten gelden de maximumprijzen. Gevallen van prijsoverschrijding brenge men dan ook ten spoedigste ter kennis van den Minister van Landbouw. Hij die meer dan den maximumprijs rekent stelt zich aan strafvervolging bloot. GEEN RIJKSTOESLAG OP BRANDSTOFFEN. De Minister van Landbouw kan, we gens de groote financieele bezwaren daaraan verbonden, geen Rijkstoeslag op brandstoffen verstrekken. DE BOTERPRIJS. Het plan van den Minister van Land bouw is zoolang den boterprijs stop te zetten tot de prijs is teruggebracht op f2.60 per K.G. Plannen worden over wogen den winterprijs niet hooger dan f2.80 te laten komen. De correspondent van de N. R. Ct. te Parijs seint De commissie voor de herziening van de tractaten van 1839 was Dinsdag voor het eerst bijeen. De benoeming van den eersten gedelegeerde van Frankrijk La- roche tot voorzitter is geen aanduiding van de opvattingen der commissie, doch enkel een zich houden aan het diploma tiek gebruik, daar Frankrijk de andere delegaties ontvangt. Er werd besloten Maandag weder bij een te komen, om kennis te nemen van een uitvoerige memorie der Belgische delegatie, waarin al de desiderata van de Belgische regeering ten opzichte van de herziening der tractaten vervat zijn. Men deed uitkomen, dat de concluciën moeten blijven binnen de perkendie aan de commissie gesteld zijn door de besluiten van 4 Juni. Dat lokte geen* enkelen tegenstand uit, noch van Neder- landsche noch van Belgische zijde. Men verwacht zeer vriendschappelijke onder handelingen van Belgische zijde. HET BELGISCHE ANNEXIONISME schynt niet uitgestorven te zijn. Een aantal Belgen van naam, die af komstig zijn uit Nederlandsch Limburg hebben den koning een adres gezonden waarin zij hem smeeken niet te bewilli gen in een herziening van de verdragen van 1839, die niet kort en bondig den terugkeer van Limburg bij België zou bevatten. Het comité de politique natio nale verspreidt een oproep aan het volk om de Belgische gevolmachtigden te Pa rijs bij te staan in de eischen ten aan zien van de Belgische souvereiniteit over de Schelde, het kanaal en de haven van Ter Neuzen, de vrijheid van verbinding van Luik en Antwerpen met den Rijn en de volksstemming in „afgestaan Lim burg". „PRO REGE''. De jaarlijksche landdag van „Pro Rege" zal dit jaar weer in de Middachterbos- schen gehouden worden en wel op Woens dag 13 Augustus. De sprekers zullen nog nader worden bekend gemaakt. WONINGTELLING. In alle gemeenten van ons land, die op 1 Januari meer dan 2000 inwoners telden zal een woningtelling worden ge houden. De opneming moet vóór 1 No vember geschied zijn. Mr. Troelstra's armoede. De „Nieuwe Prov. Gron. Crt." schrijft Hoe armoedig is de houding van een man als de heer Troelstra tegenover den socialen arbeid van dit Kabinet. De heer Troelstra heeft onlangs gespot met den arbeid in de Kamer. Dat was nu eigenlijk niets. Maar hij zou het met een revolutie beterSdoen. De toestand was zoo, dat een redder gevraagd werd. Welnu.... hij bood zich als zoodanig aan. Maar als ons volk geluisterd had naar den heer Troelstra, welk een vreeselijke toestand zouden wjj dan hebben. Dan kenden wij de ellende van Duitscbland, Rusland en Hongarije. In Rusland vindt men geen nijverheid meer. De Regeering gaat thans heen om de rijke bezittingen van deti bodem aan kapitalistische groepen in Amerika te koop aan te bieden. Men verschachert Rusland aan den meestbiedende. De ellende van den arbeidersstand is schrik kelijk. En het land is in de macht van een leger, gevormd door het „lompeuproleta- riaat" zoo constateert een Amerikaansch sociaal-democraat, dat leeft van den oor log. Let wel, van den oorlog tegen het eigen volk. De onderste lagen van de maatschappij leven een lekker leven, dat zij zich met de wapenen veroveren ten koste van heel het volk. Dat is de uit komst van de revolutie. In Duitschland kan men zich alleen met veel moeite voor die ramp bewaren. Mr. Troelstra zou dit schrikkelijke kwaad over ons volk hebben gehaald. En hij staat nog gereed om dit te doen. Maar als ods volk luistert naar deze Regeering, dan blijft de maatschappij in stand en gezamenlijk kunnen wij trachten den moeilijken tijd te boven te komen eu op te bouwen een betere maatschappij waarin het recht van allen gehandhaafd wordt. Hoe komt de armoede van Mr. Troel stra uit. Geen wonder dal hij zijn best doet het volk wijs te maken, dat wij dat alles hebben te danken aan zijn November- revolutie. Hij erkent daarmee tweeërlei. Voor eerst, dat hetgeen thans geschiedt, goed is. En in de tweede plaats, dat hij zelf onmachtig is om iets goeds voor ons volk te doen. Een staatsman als de hefer Troelstra heeft door zoo te spreken zijn eigen vonnis geteekend. TER NEUZEN, I Augustus 1919. Geslaagd voor het eiud-examen II. B. S. te Middelburg C. de Regt te Zaatn- slag en II. G. Rochat, Ter Neuzen beiden leerlingen van de R. II. B. S. alhier. Het Protest-Comité verzond heden het volgende telegram Zijne Excellentie LAROCHE, President der Internationale Commissie van Veertien voor de herziening van het verdrag van 1839 PARIJS. Het Protestcomité tegen annexatie van Nederlandsch grondgebied te Ter Neuzen, vertegenwoordigende de meerderjarige bevolking die zich bij het petitionnement heeft uitgesproken Nederlander te zijn en dat ook steeds te willen blijven onder de regeering van het roemruchtig Stam huis van Oranje, vertegenwoordigd door Hare Majesteit Koningin Wilhelmina; voelt zich gedrongen naar aanleiding van de nog steeds in België tot uiting komende annexionistische verlangens, hoewel de Raad van Vier op 4 Juni besloot dat bij de onderhandelingen over de regelingen tusschen België en Neder land souvereine en territoriale wijzigin gen buiten bespreking zouden blijven, opnieuw uiting te geven van zijn trouw aan het vaderland, Nederland en aan zijne Koningin Wilhelmina spreekt het vertrouwen uit, dat de Raad van Veertien, overeenkomstig de beginselen die aan den Volkerenbond ten grondslag liggen, er tegen zal waken, dat de eeuwenoude territoriale en sou vereine rechten van Nederland op Zeeuwsch-Vlaanderen en de Schelde of het kanaal van Ter Neuzen zullen worden gekrenkt of een aanslag zoude worden gedaan op de nationaliteit van de be volking onzer streek protesteert tegen den indruk dien ver schillende Belgische annexionistische kringen trachten te vestigen, als zou de toepassing van het tractaat van 1839 ten opzichte van de Schelde en het kanaal van Ter Neuzen nadeelig zijn voor de ontwikkeling der havens van Antwerpen en Gent, waar gebleken is dat het {ver keer op die havens onder het tot nu toe geldend regiem tot aan den oorlog voortdurend is toegenomen. De Voorzitter van het comité voornoemd, KOELMANS. Aan II.M. de Koningin en onze gezant te Parijs zijn gelijkluidende telegrammen verzonden. Door onze gemeenteraad is adhaesie betuigd met het telegram. Benoemd door den bisschop te Breda tot kapelaan te Ter Neuzen, de WelEerw. heer J. Lips, priester van het seminarie. Geslaagd voor Engelsch M. O-akte A de heer A. Dees, alhier. Te 'sGravenhage deed dezer dagen met goed gevolg het examen Engelsch 1. o. mej. J. A. van Dis uit Zaamslag. Zaamslag. Uitslag herveiling van de nalatenschap van Mej. de Wed. P. Diele- man—De Jonge Het huis is verkocht voor f 7300. aan Anth. Dekker te Zaamslag, de tuin aan denzelfde en de helft van de ver moedelijke rechten op aanwassen vóór den KI. H.polder voor f 42.aan F. Dieleman te Graauw. Axel. Alhier is in een vergadering van landarbeiders een loonregeling vastge steld, welke aan de landbouwers zal worden voorgelegd. Het doorsuecloon is daarbij bepaald op 40 cent per uur en gedurende den oogst 50 cent. Voor vrou wenarbeid wordt twee derde en voor jongeus drie vierde maal het volle dag loon gerekend. Voor stukwerk gelden afzonderlijke bepalingen, o.a. bietenrooien 10 cent per roede, aardappelen f 40 per gemet en vlas trekken 1 cent per bos vlas zwingelen van 30 tot 40 ct. per Kg., enz. (Zeeuw). Dinsdag hielden de soldaat-commie zen te Sint Kruis een zekeren De Meijere uit Sint Laureijns (België) aan, die een pertij boter en eieren probeerde uit te voeren. De goederen werden in beslag genomen. Hansweert. De douane beambten heb ben op de hoogaarts Zierikzee 15 een partij van ongeveer 340 L. jenever ont dekt, niet gedekt door document, bestemd voor België. De douanebeambten te Hansweert ontdekten Woensdag aan boord van de sleepboot Alwine 2 een partij oude klare groot 50 Liter. Het gedistilleerd is in beslag genomen. Ellewoutsdijk Door een breuk aan den wagen verschrok het paard van C. V. alhier en sloeg op hol. Doordat het in de Schoolstraat viel, kon het gegrepen worden. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. (Z.) Vlissingen. Nadat men in de gehouden conferentie van patroons eu arbeiders in het bouwbedrijf te Vlissingen niet tot overeenstemming was gekomen, is gister morgen de staking in die bedrijven uit gebroken. Gistermorgen vergaderden de patroons en besloten voor te stellen een loon ingaande 21 Juli j.l. van 48 ct. voor timmerlieden, stucadoors en metselaars, 45 ct. voor vaklieden-opperlieden en 42 ct. voor andere opperlieden en sjouwers, welke loonen met 1 Nov. zullen worden verhoogd tot resp. 50, 47 en 45 ct. per uur, terwijl voor erkende Chr. feestdagen 50 pet. loon zal worden uitgekeerd. In een vervolgens gehouden vergadering van stakers is besloten deze regeling te aanvaarden en des middags weer aan den arbeid te gaan. zoodat het conflict van slechts korten duur is geweest. Icrseke. Dinsdag vergaderde alhier de raad over een voorstel van twee Christelijk-Historische raadsleden en een vrijzinnige, om de pas afgeschafte kermis weer in te voerenMet kracht kwam vooral de heer I. Willemsen hier tegenop. Uit vrees voor een boompje of voor een paar ruiten komen de heeren van Stee en Kramer met dit voorstel. Uit vrees vpor 't schuim van de straat. Ze hande len daarmee tegen hun partijprogram en tegen hun geweten. Ook de vrijz.- dem. Bom bestrijdt het voorstel. Do voorz., de heer J. Sinke doet uit komen dat het niet meer om de kermis, maar om het gezag gaat. Zal de raad, of een klein groepje plebs de baas zijn De twee heeren die hun rokje hebben omgekeerd uit vrees, hooren niet meer in den raad. Op hun program hebben hun kiezers er hen gebracht. Dat pro gram verloochenen de heeren van Stee en Kramer. Dat ze dan nu ook bedanken. Van Stee diende daarop zijn voorstel in om de kermis weer te vieren. Dit werd aangenomen met 6 tegen 4 stem men. Een klein draukelubje van 't slechtste allooi heeft dus door geweldpleging z'n zin doorgedreven. Ierseke viert weer ker mis. Deze historie bewijst weer opnieuw, wie de kermis begeeren. De Christelijk-Historische(??) raads- leden van Stee en Kramer, die zoo schan delijk lafhartig hun beginsel hebben verloochend, hebben thans als raadsleden bedankt. Als er nu maar anderen met méér ruggegraat voor in de plaats komen. Op 't laatst der vorige week zijn te Ierseke 's nachts weer 30 roeden late aardappelen, die nog weinig of geen waarde hadden, uitgetrokken. De eige naar er van was 't vorige jaar mot een wraakoefening bedreigd. Door den onbezoldigd rijksveld wachter-jachtopziener W. de Bakker te Schore is des nachts een groote partij kaas, die frauduleus vervoerd werd, aan het kanaal door Zuid-Beveland in beslag genomen. Goes. Mej. Sch. moest even ten stad- huize zijn. Zij nam haar kind uit den kinderwagen en liet dezen buiten staan. Toen zij terugkwam bleek de kinder wagen verdwenen te zijn. Bij de politie is aangifte gedaan van deze ontvreemding. Bij {het slag der fietsendieven voegt zich'dus het gilde der kindervvagenkapers. Men zij op zijn hoede. Z. Goes. Naar de G. C. meldt, viel het zoontje van den heer V. in een emmer kokend water, waardoor de beenen ern stig werden verwond. Provinciale Vergadering. Evenals het vorige jaar hopen de Chris telijke onderwijzers van Zeeland in pro vinciale vergadering bijeen te komen op Zaterdag 30 Augustus in de groote zaal der sociëteit „V. O. V." te Goes, 't Be loofd eed interessante vergadering te worden, daarvoor geven de namen dor referenten voldoende grond. Dhr. R. v. d. Welle van Middelburg hoopt een natuurkundig onderwerp in te leiden (Spreuken 26 5 en 4), dhr. II. Koel- mans van Ter Neuzen een Aardrijks kundig (de Aardrijkskunde eu de Chris telijke school). De leiding werd opgedra gen aan de afdeeling „Walcheren" van de Ver. v. Chr. Ond. en Ond.essen in Ned. en de Overz. Bez. Verkoopbureau der Z. L. M. De mededeeling dat het Verkoopbu reau der Z. L. M. zou zijn overgenomen door de N. V. Zaadhandei en Boomkwec- kerijen Wed. P. de Jongh te Goes is onjuist; wel zal genoemde N. V. als vertegenwoordigster van dit Verkoop bureau optreden. Voor zoover mogelijk zal de afdeeling zaaigranen dier N. V. uitsluitend zaai granen en peulvruchten afkomstig van door de Z. L. M. te velde goedgekeurde gewassen in den handel brengen. In de werkwijze van het verkoopbu reau der Z. L. M. is overigens geen wij ziging gekomen. Wissenkerke. Er brak brand uit in de machinekamer vau den timmerman v. Hee. De vlammen sloegen boven uit het dak. De geheele benzinebak brandde uit en de motor is onbruikbaar. toch worden we nu al reeds op eigen grondgebied door Belgische officieren uitgescholden voor „flamingkop". Een ploertenstreek. Maandagmiddag om 5 uur reed de 17-jarige W. Bos op zijn fiets vlak langs het water van den Koudenhorn te Haar lem, toen hij tegen een der aan den kant bevestigde ringen stootte en met rijwiel eu al in het water viel. De heer F. C. Kolderie, die kwam aanloopen, legde jas en vest af. gaf zijn portemon- naie, inhoudende f 170 aan een onbekende in bewaring en sprong in het water. Na eenige malen gedoken te hebben slaagde de heer Kolderie er in de dren keling die reeds op den bodem lag, te grijpen en aan wal te brengen. Per brancard werd W. B. naar het St. Elisabeths Gasthuis overgebracht. De moedige redder deed, toen hij met den geredde op den wal verscheen, de verbluffende ontdekking, dat de onbe kende, aan wien hij zijn geld in bewaring had gegeven, niet. zijn portemnnnaie verdwenen was. (Opr. II. Ct.) De dieven. De vorige week werd te Vlaardingen een fiets ontvreemd, welke een kantoor bediende even onbeheerd had gelaten. Woensdag merkte iemand twee vreemde personen op, die hij even voor het stelen der fiets in de buurt gezien had. Hij waarschuwde den bestolene en deze weer de politie, met gevolg, dat de 2 personen naar het bureau van politie werden gebracht. Eerst hieldeij ze zich of ze van niets wisten, maar den anderen dag zakten ze door de mand eu bekenden ze de fiets te hebben gestolen en te Rotterdam verkocht. Deze fiets hadden ze verkocht door middel van een café houder aan een sleeper. Ook deze twee werden ingepikt. De fiets en lantaarn zijn in beslag genomen. Jeugdige driftkop. Men meldt uit Ouddorp (Z.-H.) Bij een twist tusschen twee 12-jarige knapen sloeg de een den ander zoo hart met een klomp op het hoofd, dat hij gedurende een paar uren buiten kennis was. Van een gestolen fiets. Op de markt te Purmerend werd de vorige week van een koopman te Oost- zaan een niewe fiets gestolen- Toen de koopman Zaterdag op de markt te Alk maar was, hoorde hij het geluid van een fietsbel, dat hem aan de zijne deed denken. En[ inderdaad bleek het zijn bel en zijn fiets te zijn. Hij hield den berijder aan, die verklaarde het rijwiel van iemand uit Hoorn te hebben gekocht. De politie heeft echter den verkooper daar niet kunnen vinden. Tegen den man uit Alkmaar zal nu proces verbaal opgemaakt worden krachtens de wet op de heling. Gevolgen van de landbouw staking. In verschillende dorpen in Oostelijk- Groningen zijn arbeiders ontevreden over den afloop der landarbeidersstaking en zeugen velen het lidmaatschap van den Ned. (socialistisc.hen)Landarbeiders- bond op. De gestolen prijs. Een kapper-sigarenwinkelier te En schede schreef een prijsvraag van f 100 uit, betreffende een bepaald „Merk- sigaar". Het uitgeloofde bedrag prijkte op een schotel in zijn étalage. Onbekenden hebben des nachts de ruit ingedrukt, den schotel naar zich toege haald en zoo de som van f 89 weten machtig te worden. Elf gulden gleed bij het werk weg en bleef in de uitstalling liggen. („Hbld.") Diefstal in een station. Uit het plaatskaartenbureau van het station der S. S. te Gouda is een geld kistje ontvreemd, een bedrag van f 4500 inhoudende. Het is nog niet mogen ge lukken de dader(s) te ontdekken. Beschaafde Belgische staf-officieren. Men schrijft uit Bocholz aan de „L. K." Dezer dagen passeerden hier langs het grenskantoor twee Belgische officie ren te paard. De ontvanger ging naar buiten en maakte hen er op attent, dat ze niet verder mochten. Maar wat. kreeg hij ten antwoord Dit: „Als je ons wil tegenhouden, moet je maar zorgen dat je hier op den weg staat." Men begrijpt, dat de ontvanger hen na zoo'n brutaal antwoord zooveel ver telde, dat ze hun paarden omdraaiden. Onderwijl was ook de commandant van den doorlaatpost aangekomen, die uit naam var. het militair gezag hen be duidde, dat ze te ver waren, terug moes ten en voortaan beter naar de grenspa len moesten zien. Eu wat kreeg deze ten antwoord? Flamingskop ik versta je niet." Mede door dit brutaal antwoord, alsmede omdat de commandant vermoe de met pseudo-officieren te doeD te heb ben, heeft hij hen opgebracht naar de marecaussee te Simpelveld. Na verhoor, waaruit bleek dat het officieren van den generaleu staf waren, kouden ze naar Aken terugkeeren. Laten we hier een les uit trekken, want al zijn we gelukkig nog geen Belg Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Abbenbroek, F. C. de Vries, te Oosterlandte Urk, II. van Elven, te Hullandscheveld. BedanktVoor Enschede, O. J. Rein- ders, te Koeten. Geref. Kerken. t BeroepenTe Oppenhuizen, P. Hek man, te Gorredijjrte Onstwedde, S. v. Leeuwen, te Houwerzijl'; te Reitsum, J. E. Reijenga, te 't Zandtte Wolphaarts- dijk, F. H. Boersma, te Bozum. 'AangenomenNaar Westergeest, G. 1). Scheepsma, te Roodeschoolnaar Oosthem, C. J. Goslinga, te Brandwijk. BedanktVoor Zwolle, D. Ilogenbirk, te Charloisvoor Zuilichem, G. Veenen- daal, te Putten voor Oldehove, L. 11. Duin, te Emmercompascuum. Christ. Geref. Kerk. Beroepen Te Zaandam, J. A. Riekel, te Veenendaal. Geref. Gemeenten. BeroepenTe Lemmer, M. Hofman, te Rijsseu. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Idsegahuizen (hoofd), E. Bersma, te Kootwijkerbroek te Groote Lindt, G. F. Weeda, te Middelburg te Rotterdam, A. den Boer, te Zuid-Beijerland te Maas land, A. Post, te Vlaardingen te Zetten, mej. J. A. van Dis, te Arnhem.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2