Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. toe. Het Huis roept zoo nu en dan „Hoortmaar luistert verder in stille spanning. Hij overstelpt de konservatie- ven met verwijten, dat zij in samenwer king met de militairen alle vredespogin gen hebben tegengewerkt. Hij herinnert aan de poging van 1917, toen Engeland en Frankrijk door bemiddeling van deu paus niets anders vroegen dan om de mogelijkheid van onderhandelingen niet te verhinderen en een verklaring over België te geven. En wat deed men'in Berlijn Men gaf den bemiddelaar vier weken geen antwoord en verklaarde ten slotte nog niet in staat te zijn antwoord te geven. Deze mededeelingen, die bin nenkort uitvoerig aan de pers gegeven zullen worden, brengen lievige veront waardiging bij het Huis teweeg. Van dat oogenblik af, zei Erzberger, was voor Duitschland de mogelijkheid op een dra- gelijken vrede voorgoed voorbij. Zoo schandelijk is het Duitsche volk jaren lang bedrogen. En dan vertelt Erzberger met voldoening dat hij nu als minister iuzage van alle stukben heeft en nu eerst heeft ontdekt, welk een kampagne tegen hom alleen is gevoerd. Het wordt een oratio pro domo van den meest geha- ten man van Duitschland en men moet bekennen, dat hij zijn rol waardig speelt. De lachende Erzberger is een van ver ontwaardiging doodsbleeke Erzberger geworden. Doodsbleek is hij als hij uit schreeuwt: „De eenige fout van de regeering-piins Max is geweest, dat ze niet Ludetidorff weggestuurd heeft met de boodschapsluit gij den wapenstil stand". De conservatieven zullen nu wel weer aan 't woord komen. Maar Erzberger lijkt ons sterk te staan in zijn beweren, al zal hij waarschijnlijk niet vrij van overdrijving zijn. DE ANTICHRIST. Naar wij vernemen zal bij den Uitge ver J H. Kok te Kampen een zeer be langrijk boek het licht zien over den Antichrist, en wrel van de hand van Dr. V. Ilepp. Het doel van den Auteur is om den lezer een afgewerkt schetsbeeld van den Antichrist te geven. Na een breede inleiding worden in het eerste hoofdstuk de gegevens der H. Schrift ingezameld en in het tweede hoofdstuk wordt onderzocht wat men in de eeuwen onzer Christelijke jaartelling met behulp van die gegevens heeft opgebouwd. Dan komt het voornaamste deel van het boek, welk deel niet minder dan dertien hoofdstukken bevat, en waarin de schriftuurlijke gegevens tot één geheel worden verwerkt. Allereerst komtde Antichrist als toekomstig persoon. Dan komt aan de orde al wat naar hem heen- wijst en zijn komst voorbereidt. De voorloopers, de type, de mederhonder en de tijd van den Antichrist zullen daarbij in oogenschouw worden genomen. Voorts vraagt zijn persoon zelf de aandacht. In het hoofdstuk: Karakteristiek van.den Antichrist zal een poging worden gewaagd het eigenaardige, het diepst wezenlijke in hem, dat, wat hem van andere men- schen onderscheidt, te beschrijven. Ver volgens wordt zijn levensloop als in vogelvlucht overzien. Daarbij zal gehan deld worden over zijn geboorte en jeugd, zijn openbaring aan de menschen en zijn dienaren. Alsnu moet op zijn leven breed voeriger worden ingegaan. Wat van zijn regeering bekend is, zal worden saam gelezen. Zijn plaats in het volkerenleven, zijn houding tegenover godsdienst en zedelijkheid, zijn wonderen, zijn organi satie van het maatschappelijk leven wor den hier achtereenvolgens ter sprake gebracht. Aan het slot wordt geteekend de ondergang van hem en zijn rijk. Dit hoogst belangrijke werk, dat zeer zeker sterk de aandacht zal trekken in dezen bewogen tijd, zal reeds met Sep tember a s. liet licht zien. GEEN „DANKDAG"? Naar het Korrespondenticbureau ver neemt is het bericht als zou de regeering voornemens zijn op 31 Augustus een officreele dankdag uit te schrijven, onjuist. EEN WAARSCHUWING. Met de onderteekening van den mi nister president zelf, dus als plechtig plakkaat van de geheele regeering, wordt de volgende circulaire, gericht tot de hoofden van takken van 's Rijks dienst, maar meer speciaal voor de onder die hoofden werkzame leden van het per soneel bestemd, aan jde kranteD ter publiceering gegeven In de laatste weken wordt eeneaktie voor salarisverhooging van rijksambte- naret' gevoerd, waarbij voornamelijk van de zijde van het personeel der posterijen en telegrafie, in meer of minder bedekte termen wordt gedreigd met werkstaking wanneer niet aan alle rijksambtenaren van 1 Juli 11. af salarisverhooging wordt gegeven. Dit verlangen is voor verwe zenlijking niet vatbaar, omdat de salaris commissie met het ontwerpen der rege ling voor de ambtenaren in het algemeen niet gereed is. De regeering ziet zich verplicht, er met den meesten nadruk op te wijzen, dat van ambtenaren in het algemeen en van die, werkzaam bij een dienst van openbaar verkeer in het bij zonder, het bevorderen van of deelnemen aan een staking bij een tak van 's rijks dienst, niet anders kan worden opgevat dan als een vergrijp tegen het algemeen belang. Dit belang eischt altijd, doch thans ongetwijfeld in zeer bijzondere mate, dat landbouw, handel en nijverheid zich on gestoord kunnen herstelien van de schade, die daaraan door den oorlog is toege bracht. Dientengevolge doen zich de eischen van de nieuw begonnen vredes- periode nergens meer gevoelen dan bij de bedrijven als het bedrijf der posterijen telegrafie en telefonie. Door niets wordt het belang van het gansche Nederland- sche volk meer geschaad dan door het stopzetten van of liet te kort schieten in plichtsbetrachting bij dit bedrijf. De regeering is er zich volkomen van bewust, dat de salarissen der rijksamb- teuaren verbetering behoeven, doch zij weet evenzeer, dat door de maatregelen, die de laatste weken met betrekking tot de wijze van uitkeering van den duurte- bijslag en de verhooging van het premie- vrij salarismiuimum zijn getroffen, met name voor de gehuwden niet onaanzien lijke verbetering is aangebracht. Verder wordt door de van 1 Juli af in te voeren gewijzigde indeeling der gemeenten in salarisklassen voor de ambtenaren ten plattelande het salaris reeds vanzelf merkbaar verhoogd. Of en in hoeverre de toestand van 's rijks finantiën toelaat daarenboven nog iets voor de ambtenaren te doen, maakt nog een punt van onderzoek uit. Doch ook afgescheiden hiervan, vertrouwt de re geering, dat de ambtenaren zich te wel bewust zullen zijn van de op beu rus tende en vrijwillig door hen aanvaarde verplichtingen, om zich aan het algemeen belang te willen vergrijpen. Uit het bovenstaande volgt tevens, dat de regeering voor een .bedreiging met staking of voor verdere akte niet wensebt uit den weg te gaan. Ingevolge het ter zake in den raad van ministers genomen besluit noodig ik u uit een en ander ter kennis te brengen van de tot uwen tak van dienst behoorende ambtenaren. De tijdelijke voorzitter van den Raad van Ministers: RUYS DE BEERENBROUCK. 's Gravenhage, 26 Juli 1919; NEDERLAND EN BELGIË. Men meldt uit Parijs De commissie voor de herziening van de tractaten van 1839 is thans volledig en samengesteld als volgt: Nederlandjhr. mr. de Marces van Swinderen, gevolmachtigd minister, ge zant van Nederland te Londen, en profes sor Struycken, lid van den Raad van State. België Orts, gevolmachtigd minister, secretaris-generaal aan het ministerie van buitenlandsche zakenSegers, mi nister. Amerika dr. Manley Hudson. Engelandgeneraal Mance, Charles Tufton. Frankrijk Laroche gevolmachtigd mi nister Tirman, staatsraad. ItaliëRicci Busatti, gevolmachtigd ministerMarchetti Ferranti, gezant- schapsraad. Japan professor Tachikolonel Sato. VOOR DE VISSCHERS. De briefkaarten met teekeningen van de Koningin zijn uitgekomen. Er zijn er vier. Een, de eenvoudigste, geeft een botter in zee Een ander een strandge zichte met visscherslui. De derde en vierde de vuurtorens van Scheveningen en Katwijk, met achtereenvolgens dit eigenhandig bijschrift van H. M.„Hulde aan de omgekomen visschers 19141919. Dit licht verbleekte voor hen bij 't Licht van 't Vaderhuis" en„Hulde aan de omgekomen visschers "1914 tot 1919. Zij zijn daar waar nacht noch nevel is". Alle zijn schetsmatig behandeld, maar met den stempel van een artistieke visie en van een vaste, kloeke uitvoering. De opbrengst, men weet het, is be stemd voor de nagelaten betrekkingen der visschers van Katwijk, Noordwijk en Scheveningen. DE AANVOER VAN BELGISCHE KOLEN STOPGEZET. Naar de „Tel." verneemt is alle uitvoer van kolen uit België stopgezet en zijn alle onderhandelingen opgeschort. AL TE BESCHEIDEN GEWEEST. Te IJsselmonde had de S. D. A. P. voor de Raadsverkiezingen een drietal candidaten op de lijst gebracht, waarvan er 2 verkozen werden verklaard. Enkele weken geleden bedankte no. 2 wegens particuliere redenen en thans no. 1 we gens vertrek, zdodat alleen no. 3zitting zal nemen. Eén roode zetel zal thans den vrijzinnigen toevallen. CHRISTELIJKE SCHIPPERS- ORGANISATIE. Naar men verneemt worden sinds eenige dagen onder medewerking van den Directeur van het Chr. Middenstands bureau, den heer L. Attema, pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een Bond van Prot. Chr. Schippers. Vruchtbaar jaar. „Patrimonium" merkt op Het werd in de laatste jaren gewoonte om smalend te spreken over de hervor mende kracht van den wetgevor. Spe ciaal moest de Tweede Kamer het ont gelden. Dat was een praatcollege, dat liet eene haltjaar zich met de Begrootin gen bezighield, en het andere half jaar interpelleerde. Regeering en Kamer hebben op deze aanklachten het passende bescheid ge geven. Het jaar 1919 was zeldzaam vruchtbaar. Er zijn daden verricht van de grootste beteekenis. Behandeld werden verschillende be lastingwetten. Voorts een kleine wijzi ging van de Woningwet, een (voorloopi- ge) Zee-ongevallenverzekeringeen wij ziging van de Ongevallenwet-1901 (ver hooging van het dagloon)de Salariswet voor de onderwijzers; de wettelijke re geling vau het vakonderwijseen wet op de keuring van waren en vleesch de Arbeidswetook werd het ontwerp inzake het vrouwenkiesrecht door beide Kamers aangenomen. En dat alles, ter wijl nog een aantal crisisaangelegenheden de aandacht vroegen. Vóór half September, dus nog in dit zittingsjaar, zullen nog de Tweede Ka- passeereneen wijziging der Invalidi teitswet, een regeling voor de vrijwilli ge ouderdomsverzekering met overgangs bepalingen, de Werkloosheidsverzeke- ringsuoodwet. Voorzeker een prestatie, die genoemd mag worden En hef tweede parlementaire jaar on der dit Kabinet beloofd eveneens vrucht baar te zullen worden. Reeds zijn eenige wetsontwerpen van groote beteekenis bij de Kamer aanhan gig- En Minister Aalberse kondigde nog be langrijke ontwerpen min. Zoo bijv. een wettelijke regeling van de winkelsluiting en eene van de Huisindustrie. Het gaat goed. Rood of geen Brood. Onder dit opschrift lezen we in het „Centrum" Te Keulen werden de laatste dagen in het abattoir verschillende gezellen ernstig mishandeld, omdat ze niet tot de roode vakvereeniging behoorden. Met een wonderlijke ironie of bru taliteit noemt die organisatie zich de „vrije" 1 Er zijn ongeveer 350 slagers enz. „werkzaam", hoewel er onder de hui dige omstandigheden nauwelijks voor vijftig arbeid is te vinden. En nu nam de soc.-dem. organisatie het besluit, dat alleen haar leden recht op werk hadden en de anderen maar moesten worden ontslagen. Verder mocht niemand het stedelijk abattoir binnenkomen, ook het staats bestuur niet, zonder toestemming van de roode vakvereeniging. De vrije republiek: Keulen-abattoir. Toen nu den 30sten Juni vijf niet- socialistische arbeiders, die n. li. reeds 23 jaren dienst hebben in de slacht plaats, aan hun werk wilden gaan, kregen ze een pak slaag, zoo dat dok tershulp moest worden ingeroepen, en de Directiedorst niet in te grij pen Het Bolsjewisme en het -huwelijk. Niet genoeg kan het volk worden on derricht omtrent de gruwelen, die het Bolsjewisme aanricht. Op alle gebied worden de rechte ver houdingen verstoord. Zoo bevatte het „Handelsblad" dezer dagen een artikel van zijn Honiraarsche correspondent over liet huwelijksleven onder bolsjewistisch bewind, llij deelt daarvan het volgende mede Tot het sluiten van een rechtsgeldig huwelijk behoeft men slechts een wederhelft te vinden. Documenten zijn niet noodig. Ook aanmelding te voren of toestemming der ouders zijn afge schaft Man en vroutv, in -de meeste gevallen knapen en jonge meisjes, die trouwen willen, gaan eenvoudig naar deu burgerlijken stand. Waarvan zij binnen het halve uur terugkeeren als wettig getrouwd paar. Even gemakkelijk gaat het scheiden. Hebben man en vrouw genoeg van elkaar, dan gaan zij naar den burger lijken stand waar zij mededeelen dat zij niet meer getrouwd wenschen te zijn. En dan is het huwelijk wettig gescheiden. Dagelijks woiden pp deze wijze te Boedapest honderden huwelijken ge sloten en nog meer huwelijken ont bonden. Er zijn lieden die sedert de bolsjewisten heerschappij, dus sedert drie maanden, reeds driemaal getrouwd zijn. Het is een gebeurtenis van den dag, dat een jonge man op straat eenjmeisje leert kennen, gauw een paar getuigen haalt, met wie hij naar den burger lijken stand gaat. Ér wordt getrouwd. Men beleeft genoegelijke wittebroods weken. Dan brengt men weer een bezoek aan den burgerlijken stand. En het huwelijk is ontbonden. Massa's verlaten meisjes loopen nu in Boedapest rond. Vooral omdat voor een scheiding het niet noodig is, dat beide partijen verschijnen. Het huwe lijk wordt ontbonden, zoodra man öf vrouw den wensch kenbaar maken. En de mannen maken van dit recht ruim gebruik. In Boedapest, waar niet gewerkt wordt, waar de menschen geen lichamelijke of geestelijke voeding krijgen, hebben de mannen niets anders te doen dan avontuurtjes te zoeken. En hot is niet alleen bij de afdeeling huwelijk, doch ook bij de afdeeling scheiding van den burgerlijken stand zóó druk, dat er volgnummers uitge geven worden. Een van de meest interessante hu welijken is dat van den volkscommis saris Tibor Szamuelly, deu verschrik- kelijken jongeling die als commandant van de terroristische troepen tot nu toe een paar honderd men.-chen in Boedapest en de provincie liet afma ken. Merkwaardig is dat hij een dochter van een millionair trouwde en zijn wittebroodsweken doorbrengt in een grafelijke villa in de buurt van Boedapest. Tot deze eigenaardige manier van huwelijken sluiten spoort ook de wo- wingnood aan. Wie trouwt krijgt van de radenregeering onmiddellijk een woning. Heeft iemand geen woning, dan vraagt hij een meisje ten huwelijk. De regeering zorgt voor de woning. En zit men eenmaal goed en wel daarin, dan laat men zich weer schei den. Binnen drie dagen tijd is liet zaakje klaar gespeeld. TER NEUZEN, 30 Juli I9i9. In de openbare vergadering, te houden op a.s. Donderdag, des avonds 6 ure, komen de volgende punten in behande ling I. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeenterekoning 1918. 4. Voorstel wijziging voorwaarden ver koop gemeentegrond aan A. I. B. Schir- ris, J. R. Piaiteeuvv, A. de Koeijer, W. P. Pieters en P. J. Visser. 5. Verzoek L. de Bruijne om verkoop gemeentegrond. 6. Idem G. Klouwers. 7. Vaststelling voorwaarden publieken verkoop bouwgrond. 8. Verzoek Iiidustrieelc^Maatschappij om buitenwerkingstelling van artt. 4 en 5 van de concessievoorwaarden. 9. Verzoek ven P. van Driel om een gedeelte van het sportterrein te pachten. 10- Verzoek Vereeniging „Het Groene Kruis" om subsidie. II. Verzoek commissie van bewaking om een bijdrage. 12. Verzoek om eene gratificatie van J. P. Geensen. 13. Idem P. de Zeeuw. 14. Voorstel opheffing Ltevensmiddo- lenbedrijf. 15. Voorstel afwijking verordening, waarbij eischen zijn gesteld voor verlof lokalen ten behoeve W. Verlinde. 16. Benoeming lid.commissie van toe zicht op het lager onderwijs. 17. Verzoek J. K. Elfring om te worden belast met nazien boekhouding gemeente bedrijven. 18. Voorstel tot vaststelling verorde ningen betreffende herhalingsonderwijs en handelsonderwijs. 19. Verzoek Steuncomité om subsidie. 20. Adres J. Kesteloo c. s. betreffende woningen Steenkamplaan. 21. Voorstel betr. toetreding Werke- loosheidsbesluit 1Ö17. Bij het Nederlaudsch loodswezen alhier is benoemd tot kwartiermeester de roeier 2e klasse A. Geensen. Vorige week slaagde te Utrecht voor de hoofdakte on/.e vroegere stadge- nood G. v. d. Bent. Tot directeur van het bijkantoor der Bank-associatie te Breskens is be noemd, de heer L. W. Rijnberg, hoofd- controleur-boekhouder van het levens- middelenbedrijf alhier, uit welke betrek king hij tegen 1 September a.s. ontslag heeft aangevraagd. Bij Kon. Besluit, zijn benoemd tot leeraren aan de Rijks Hoogere Burger school alhier de lieeren G. Westerhof en J. Wisse, thans tijdelijk hieraan werk zaam. Alhier vergaderde de Commissie uit de Werklieden onder leiding van den burgemeester. Er werd verslag ge daan van de werkzaamheden, terwijl de militaire schoenen voor f8 zullen wor den verkrijgbaar gesteld. Aan klompen bons werden er 19991 uitgereikt, de bij slag die betaald is bedroeg f 10462.05, terwijl er 6557 schoenebons zijn uitge reikt, waarvoor aan bijslag is betaald f20731. Zaterdagavond traden te Axel in het Beursgebouw in een openbare ver gadering voor een vrij talrijk publiek als sprekers op de heer J. M. Vienings van Goes, lid van de Prov. Staten van Zeeland en redacteur van de „Nieuwe Zeeuwsche Courant", met het onderwerp „Waarom tegen de revolutie en do mid delen ter bestryding". Hij- besprak achtereenvolgens als de 4 grondzuilen voor een geordende Chris telijke regeeringsvorm noodig het gezag, den eigendom, het bestaan van het Christelijk huisgezin, dit alles gebonden aan den Godsdienst. Als Christenen moeten we eerbiedigen het van God ingestelde gezag. Verbetering moet ko men, maar dan langs den Christelijken- weg. Ieder arbeider is verplicht zich te organiseeren, opdat ze straks sterk mo gen staan en niet aangebonden mogen worden aan de kar der revolutie. Het Christelijk huisgezin moet blijven de kiem, de cel, waaruit het gansche staats gebouw is opgegroeid. Die kiem moet zuiver blijven. Boven alles moet de Godsdienst de machtige hefboom blijven die alle min der goede neigingen van den menseh terughoudt en de oneedele driften be teugeld. De heer L. J. den Hollander, burge meester van Axel, lichtte enkele punten door den lieer Vienings naar voren ge bracht nader toe, waar deze daartoe geen tijd meer hadzette daarna op duidelijke wijze uiteen wat het doel is van de Vrijwillige Landstorm en Bur gerwachten. Duidelijk bleek dat de Bur gerwacht er niet is zooals velen vaak zeggen om het kapitalisme te bescher men, maar om het gezag te helpen hand haven en zoo noodig met de wapenen te doen gelden. Door een paar personen werden vragen gesteld, die door den heer den Hollander werden beantwoord. Er waren ruim 150 personen aanwezig. (Verslag te laat ontvangen, Red.) Axel In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is uit de schuur, die gesloten was, van den landbouwer A. IJsebaert de motorfiets gestolen. Uit het kanaal is ze later opgevischt, maar ontdaan van de banden en eenige onderdeeleu, zoodat zij onbruikbaar is. De magneet heeft men er niet van kunnen losmaken, v an dader(s) geen spoor. Geslaagd te Breda voor de hoofp- acte de heeren J. J. de Vogelaar te Biervliet en P. P. M. de Kort te Axel. Hulst. Zaterdag en Zondag vierde do- ze plaats het anti-annexatiefeest. lie optocht was het voornaamste. Deze mag goed geslaagd heet en, zij telde verschillende groepen, mooi van costumeering, zooals die gevormd door „Vlijt en Volharding": „de intocht van den 1 rins van Oranje" te 's-Gravenhage en de intocht van Prins Frederik Hen- derik binnen Hulst na de inneming der stad in 1645. Zeer aardig was de groep kinderen voorstellende, „Zeeuwsch-Vlaan- deren een met Nederland", mooi ge- dac.it. waren ook de wagens waarop werd voorgesteld „Nederland in 1914" en de daarbij behoorende „België in 1919 alsook de wagen „Geen afstand van gebied". Vindingrijk was een Rolderskring, om op eenvoudige wijze de landing van den Prins van Oranje te Scheveningen te imiteeren. 1 e Hulst is een werkstaking uitge broken onder de timmerlieden, metselaars en opperlieden. Geëischt wordt 35 cent voor timmerlieden en metselaars en 32 cent voor opperlieden, uit te betalen over 60 uur bij een werktijd van 58 uur. Verder wordt gevraagd 70% bij slecht weer en ook 70% bij ziekte ge durende 6 weken door te betalen. Koewacht. In den nacht van Dinsda" op Woensdag hoorde de landbouwer A. Smet, Karoemclkpolder, leven op het erf in de nabijheid van de varkenshok ken. Dadelijk ging hij op 't leven af om de oorzaak er van te onderzoeken. Vier mannen zag hij van het erf vluchten, in de richting van de Belgische grens, ie* der met een big op den rug. Toen de mannen zagen dat zij achtervolgd wer den, lieten zij de biggen in de steek als mede een zak, die bij ondewzoek 14 kui kens bevatte. 1 e Breskens is opgericht eene ver eeniging tot stichtiug en instandhouding eener isscherijschool, onder den naam Breskensche Visscherijschool, waarvan de burgemeester, de 'heer D. N. van Zuijen, het voorzitterschap op zich heeft genomen. Breskens. Een ingezetene dezer ge meente is tot de minder aangename ont dekking gekomen, dat een bedrag van f J6Ü0 aan bankpapier van hem is ge stolen. De politie doet onderzoek. De verbinding van Zeeuwse h- Vlaanderen met Walcheren. De Vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen heeft zich tot de gemeen tebesturen gewend om deze aan te spo ren door samenwerking te komen tot een actie bij Ged. Staten om een betere verbinding te krijgen van Zeeuwsch- Vlaanderen met andere deelen van Ne derland door meerdere malen per dag de boot Vlissingen—Breskens te doen varen, terwijl de stoombootdienst aan alle eischen moet voldoen, ook met het oog op handelsrelaties, die anders weer dreigen naar België te gaan. Ook zal bij de tramdirecties in deze streek wor den aangedrongen op het nemen van maatregelen, dat bij uitbreiding van deu bootdienst, ook aansluiting met de tram men wordt gegeven. Vlissingen. Hier hebben de patroons in de bouwvakken aan de werknemers bericht niet op de verzoeken om ver hooging der loonen in te gaan zij hand haven het maximum-uurloon van 45 cent per uur. De arbeiders zullen hun houding nader bepalen. Goes. Naar wij vernemen heeft de N.V. Zaadhandel en Boomkweekerijv.il. firma P. de Jorigli het Verkoopbureau der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij overgenomen. Donderdagavond |had de knecht van den rijwielhandelaar Koole alhier het ongeluk, bij het aanslaan van een auto, dat de motor terugsloeg. Hij kreeg een zoodanigen klap, dat hij zich onder heelkundige behandeling moest stellen. De dokter constateerde, dat de pols gebroken is.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2