VISSERS Reclameberichten. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Yerre. Kerk, School en Zending. en ik kan gemakkelijk iets weggeven wat ik zelf niet lieb, maar varkens dat is wat anders, die heb ik en die wil ik ook houden. Behoudt gij nw bolsjewis me maar dat is niets voor mij Een kroon te koop. De kroon van den Heiligen Stefanus, waarmee in de laatste tien eeuwen na genoeg alle Hongaarsche koningen ge kroond zijn, is te koop aangeboden aan een handelaar in oudheden te München Een der volkskommissarissen heeft ver klaard, dat, zoo men de 100 000 franken zou kunnen bereiken, men genegen was de kroon te verkoopen. De handelaar heeft zich het bod op schrift laten geven bij notarieele akte. Voor een stukje ijzer kunst-smeed werk de kroon is, naar men weet niet van goud maar van ijzerook al heeft het dan bijzondere geschiedkun dige waarde, toch nog een aardige duit, zou men zeggen. Iets voor O. W.'ers intusschen om van te watertanden Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Olie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matieklijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlasmar'kt. Pépin de Gekke. Pépin de Waalsche socialistische volks vertegenwoordiger, die zoo dikwijls de risé is van de Belgische kamer en nog onlangs bij de taaidebatten door zijn partijgenoot Kamiel Huysmans werd toe geroepen „tu es fou", je bent gek, heeft de Belgen andermaal laten iacheu. Hij is op de grootsche idee gekomen aan de regeering voor te stellen den Leeuw van Waterloo, wiens muil naar het Zuiden gericht is, om te draaien uit beleefdheid voor de Franschen. wier zonen zoo dapper hebben gevochten voor de bevrijding van België. De vrienden, de Franschen, zouden dat zeer op prijs stellen, meent Pépin. De kop van den Leeuw moest, volgens hem, naar het Noorden gekeerd borden, zoodat de Franschen voortaan tegen het.... achter werk van het beest zouden kijken. De inval van Pépin is niet nieuw. Op 29 December 1832 deed Gendebiën in de kamer het voorstel den Leeuw af te breken. Senator Lefèvre Meuret opperde hef denkbeeld het beest te smelten en er herinnerings-medailles van het beleg van te laten slaan. Op denzelfden dag sloeg volksvertegenwoordiger Rodenbacb voor den Leeuw om te draaien en naar Nederland te doen kijken. Het voorstel van Pépin is dus niet nieuw en evenals in 1832 heeft men het nergens met welwillendheid ontvangen. Men begrijpt niet, waarom de Leeuw nu juist naar Nederland moet kijken. Som migen meenen, dat de dwaze Pépiu slecht thuis is in de windstreken en dat hij zich vergist heeft, en bedoelt naar het Oosten, naar Duitschland. Maar niemand heeft den afgevaardigde ernstig genomen. Enkele bladen stellen voor van den Leeuw een soort draai molen te maken, andere zooals de „Peup- le", het lijforgaan van Pépin opperen bet denkbeeld den Leeuw op zijne buik te leggen en hem zijn tanden uit te trekken. Wij adviseeren den Leeuw cadeau te doen aan den dwazen volksvertegenwoor diger, op voorwaarde, dat hij hem aan zijn horlogeketting hangt, ter versiering van zijn breeden proletariërsbuik. EX KEIZER WILHELM. De Berlijnsche correspondent van het Handelsblad meldt aan zijn blad De „werkelijke geheime raad" von Berg, de laatste chef van het civiele ka binet van keizer Wilhelm, heeft tijdens de aanneming van den eisch tot uitleve- door de meerderheid der Nat. Vergade- -ing bi] den keizer vertoefd. Hij schrijft daarover in het Zondagsorgaan „der Auf- rechte" Ik ben tien dagen in Amerongen ge weest. Een oneindig weemoedig en be wogen wederzien, maar toch een groote vreugde was het,, te bemerken, dat de keizer geen gebroken man is. Wel heeft hij scherpe trekken gekregen, maar ge laten en met waardigheid draagt hij als een ware Christen zijn zwaar lot, veelmeer zich dat van het vaderland aantrekkend dan dat van zich zelf. Ook welt er dik wijls bitterheid in zijn hart op, maar door een kalm gesprek wordt dit gevoel overwonnen en telkens komen zijn goed heid en de gulle vroolijkheid van een man, door de zuiverste bedoelingen be zield, voor den dag. Geen klacht uitte hij toen ook de paragraaf der schande aangenomen werd. Slechts tot de Kei zerin werden zachtkens woorden van troost gesproken, tot deze onzelfzuchtige bewonderenswaardige vrouw, die haar leed als een kroon draagt, en wier zwak ke gezondheid bij dezen nieuwen slag dreigde neer te storten. Hoe velen van hen die zich niet ontzien dit keizerlijk paar te beschimpen, konden nog leeren van deze grootheid van ziel in de moei lijkste ure. ONZE GROOTSTE STAD. Uit het Maandbericht blijkt, dat sinds 1 Januari tot 1 Juni het aantal inwo ners van Amsterdam gedaald was van 644.070 tot 642 249. De daling was voor al sterk in Mei., toen het aantal met 1155 verminderde en dat in weerwil van een bijzonder laag sterftecijfer van slechts 646. Evenwel was ook het geboortecij fer laag, n.l. slechts 837. Vooral echter daalde het zielental doordat tegenover 3520 nieuw gevestigde inwoners er 4860 stonden die de gemeente verlieten, welk laatste cijfer buitengewoon hoog is. De hevige woningnood is het zeker in de eerste plaats die de daling van het aantal inwoners veroorzaakt. Trouwens in het gansche jaar 1918 was het zielen tal slechts met 2088 gestegen. IS ER GEEN RIJST De Minister van Landbouw verzoekt den burgemeesters na te gaan, of winke liers en grossiers ook rijst in voorraad hebben, daar er klachten komen, dat er bij de winkeliers geen rijst te verkrijgen is, hoewel de rijstpellers geregeld afle veren. De burgemeesters hebben de aangetroffen voorraden in bezit, te no men en tegen maximumprijzen ter be schikking der bevolking te stellen. HOE ZIT DAT Men schrijft aan het „Vad.": Om te voorkomen, dat de prijs van de boter zou stijgen, is de uitvoer stopge zet, daar gebleken was, dat, inplaats van de 600.000 K.G. per week, die ons land noodig heeft, er 900.000 betrokken werd. En sedert een paar dagen betalen we voor een {fond boter geen f 1.55, doch f 1.60 COÖPERATIE TEGEN DE DUURTE! Op de departementen van algemeen be stuur, zoo schrijft men aan de „Msb." openbaart zich een zeer sterke zucht naar coöperatie, hetwelk ongetwijfeld zeer door de dure tijden wordt bevorderd Op verschillende ministeries begon men voor gezamenlijke rekening in Amerika schoenen aan te koopen die ver beneden den hier geldenden winkelprijs worden geleverd. Thans is ook een aanvang gemaakt, met 't coöperatief inkoopen van kruidenierswaren, als koffie, thee, zeepen, cacao, chocolade, slaolie, jams, biscuits en wat dies meer zij. Een zeer druk gebruik wordt van dit samenwerken ge maakt, wat vrij groote voordeelen schijut op te leveren. DE HOUDERS VAN RUSSISCHE STAATSSCHULD. (Schriftelijk beantwoorde vragen). Op de vragen van het Kamerlid de heer Van Lanschot, in zake de belangen van Nederlandsche houders van Russi sche Staatsschuld bij een eventueele in ternationale regeling dier schuld, ant woordde de Minister van Financiën „De Regeering houdt haar aandacht bij voortduring gevestigd op de bedrei ging van vermogensbelangen van Neder landers in verschillende landen, met na me ook in Rusland. In verband daar mede wordt er aan herinnerd, dat reeds in Februari 1918 aan de pers hier te lande werd medegedeeld, dat het ge- heele „corps diplomatique" te Petrograd aan den Volkscommissaris van Buiten- landsche Zaken een nota heeft overhan digd, waarin er op werd gewezen, dat het geen enkel decreet van annuleering inbeslagneming enz. van aan onderdanen van de door het corps vertegenwoordig de Staten toebehoorend waardepapier erkent, en zich het recht voorbehoud volledige schadevergoeding voor geleden nadeel te eischen. De regeering zal zon der twijfel, zoodra de omstandigheden zich daartoe leenen, verdere stappen doen ten behoeve van de Nederlandsche houders van Russische Staatsschuld, en dan uit den aard der zaak aandringen op hun behandeling op den voet van meeste begunstiging." BEËEDIGING VAN RAADSLEDEN. Aan den minister van binnenlandsche zaken is de vraag voorgelegd, op welke wijze op den eersten Dinsdag van Sep tember de beëediging van de nieuw ge kozen raadsleden moet plaats hebben in die gemeenten, waar op genoemd tijd stip om de een of andere reden, (vaca ture, ziekte enz.) de burgemeester, voor zitter van den raad, niet in de raads vergadering aanwezig kan zijn. In verband met deze vraag meent de minister er de aandacht op te moeten vestigen, dat de Gemeentewet den raad onmiddellijk bij zijn eerste samenkomst werkzaamheden opdraagt. Hij wijst bijv. op art. 83, voorschrijvende de verkiezing van wethouders op den eersten Dinsdag van September. De raad kan zich van de uitvoering van zijn werkzaamheden niet kwijten, tenzij de functie van voor zitter vervuld is. Is de burgemeester niet aanwezig, dan behoort, naar 's mi nisters meening, i. c. art. 77, 2e lid, eerste volzin van de Gemeentewet te worden toegepast en zal mitsdien even tueel ook voor de beëediging het oudste lid in jaren van den raad als voorzitter optreden, totdat die functie volgens art. 77, eerste lid, overgaat op de oudste van de nieuw benoemde wethouders. De staatsruif. Hoe schandelijk het soms met rijks- gelden toegaat verhaalt een „brief uit de hofstad" in de „Prov. Drentsche en Asser Courant". Van een der opgehe ven crisis-bureaux wordt het volgende meegedeeld Een der crisis-bureaux. Meneer de chef-de-bureau. Vierhonderd gulden salaris per maand. Hij kwam als re gel 's morgens na tienen en vóór elven terwijl het kantoor om negen uur be gon. Het gebeurde vaak dat hij pas tegen twaalven arriveerde of ook wel dat hij in het geheel niet kwam. Als hij kwam was zijn eerste werk de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" te lezen. Een heel enkele maal kwam er wel eens iemand om meneer te spreken. In de kamer hing een groot biljet met het opschrift„Maak het kort". Hij was o.a. belast met bet aanne men van personeel. Eenige moeite om naar goede krachten te zoeken deed hij niet. Het kantoorpersoneel bestond uit gewezen dienstmeisjes, winkeljuffrouwen, een paar reizigers en winkelbedienden, meer echter jonge dames. Het salaris, dat hij zelf maar bepaalde, wisselde naar gelang de solliciteerende dametjes leelijk wa ren of een lief snoetje hadden van 40 60 gulden per maand. De hoofdcorrespondente was een juffrouw, die nooit van haar leven Iets van correspondentie had geleerd. Zij deed dan zelf ook niets dan brieven afstempelen. Bij de liquidatie van het bureau heeft zich het volgende voorgedaan Een der „hoogere" heeren was het eerst aangewezen om opgedoekt te worden. Men deed het lekker niet. Iemand van een rang lager werd aan den dijk gezet en de hoogere meneer trad in diens plaats, om nog een beetje lan ger uit de staatsruif te kunnen eten. Natuurlijk was dat nog niet genoeg. De heeren hebben zelf bij den minis- tel aangedrongen op een toelage voor het liquideeren, te weten voor den hoofdboekhouder 3000 gulden, voor de juffrouw, die hoofdcorrospondente heet te, 750 gulden en voor de kassier even eens 750 gulden. Klachten werden nooit onderzocht. Kwam er een bij den Minister, dan werd deze kalm verzonden naar het bureau, waarover geklaagd werd, met het verzoek „zij deze verzonden om raad en advies". Wat die raad en dat advies beteekenden, valt te begrijpen. TER NEUZEN, 25 Juli 1919. De heer Directeur van het Postkan toor alhier meldde op het verzoek van vele ingezetenen om des avonds de post nog te doen bestellen, dat dit wegens het late uur niet kan geschieden. Iedereen kan echter tegen betaling van dubbel busrecht de post afhalen, mits vóór elf uur 's avonds. Bij het eind-examen Hoogere Bur gerschool te Middelburg slaagden o.m. de dames M. C. van Dis van Zaamslag en S. J. Sonnevijlle van Ter Neuzen, en de heer H. A. Kramer van Ter Neu zen, allen leerlingen van de Rijks H. B. S. alhier. Voor het examen M.U.L.O. slaagden te Utrecht voor diploma AJ. L. Ha melink alhier en J. Meortens té Hoek. Door de gemeentepolitie alhier is aan boord van het aan de loskade alhier liggende Nederlandsche stoomschip „Al- blasserwaard" gearresteerd de matroos J. F., verdacht van zich schuldig te hebben gemaakt aan het misdrijf om schreven in artikel 243 van het Wetboek van Strafrecht. Hij had een idiotisch volwassen meisje mee aan boord gelokt. Bedoelde persoon is Dinsdag overgebracht naar Middelburg en aldaar ter beschik king van den officier van justitie gesteld. Driewegen. Tot voorloopig bestuurslid van de Chr. Landarbeidersvereeniging, die Zaterdag j.l. is opgericht, werd niet P. Jansen, maar Jac. Jansen te Ter Neuzen, Kraag, benoemd. Spui. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld, dat hier eerste kwaliteit wit brood, afkomstig uit België, wordt verkocht, aanmerkelijk voor mindere prijs als ons wit brood. Zaamslag. Voor het perceel grond van den heer Jac. Riemens van Laare, groot 57 roeden in den KI. Huijss.polder werd slechts f 110 geboden en niet verkocht. A.s. Dinsdag zal herveiling plaats hebben van de nalatenschap van Mej. Wed. P. Dielemande Jonge. Voor het huis is geboden f6700. Voor den tuin, groot HVa roede, f 410 en voor de helft der vermoedelijke rechten op de aanwassen vóór den KI. H. polder, groot 41 gemeten, f42. Als bijzonderheid kan worden mee gedeeld dat j.l. Woensdag de eerste gerst (oogst '19) ter markt werd aangevoerd door den landbouwer Joh. de Feijter Jr. Mej. M. van Dis alhier behaalde Woensdag het diploma H.B.S. 5-j. cursus. Axel. In de vergadering van de ver- eeniging „Het Groene Kruis" werd jaar verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat het aantal leden met ruim honderd was toegenomen en alzoo 450 bedroeg. De kas sloot met f 794,346 uitgaven en f790,18 aan inkomsten, zoodat [er een tekort was van f4,266, wat echter door de contributie van de nieuwe leden, pl.tn. f130, wel gedekt werd. Er waren sinds de oprichting 845 artikelen uit het magazijn aangevraagdin 1918 240. De heer J. de Kraker werd met bijna algemeene stemmen herkozen (als pen ningmeester. Besloten werd aan de gemeente het verzoek te richtén om in plaats van f 25 een subsidie te geven van f 1000 waardoor dan de vereeniging een wijkverpleegster zou kunnen aanstellen, waaraan in onze gemeente een groote behoefte is. Te Hulst is 19 dezer op 76-jarigen leeftijd overleden ds: L. M. de Boer, predikant bij de Ned. Herv. gem. aldaar. De heer De Boer was in ruimen kring bekend als propagandist voor verschil lende vereenigingeu, o.a. voor den Bond voor Siaatspensionneering. Twee jaren geleden mocht de overledene ziju gouden feest vieren als predikant. Woensdag werd te Hulst de alge meene vergadering gehouden van de Eerste Nederl. Coöperat. Beetwortel suikerfabriek. De balans alsmede de winst- en ver liesrekening 19181919 werden goedge keurd. Tot bestuursleden werden herbenoemd de heerenK. J. A. G. baron Collot d'Escury, Hont.enisse, Jac. Dekker, Bosch- kapelle, S. van Hoeve Jz., Zaamslag, J. J. Huijssen, Ter Neuzen, P. Vereecken, Hontenisse. Tot lid van de financierde commissie werd benoemd de heer D. Lindenberg te Kruiningen. Graauw De 26-jarige knecht van den landbouwer E. B. alhier trapte op den klaverakker in een pas gescherpte zeis, waardoor hem een slagader werd door gesneden. Men had de grootste moeite met het afbinden van het been, maar de ontboden geneesheer kwam nog juist bijtijds om doodbloeden te voorkomen. De gewonde is ter verdere behandeling in het Ziekenhuis te Hulst opgenomen. Heinkenszand. In den boomgaard van dhr. van D. alhier zijn in den nacht van Zondag op Maandag van 13 boompjes de appels (madelaine) geplukt en mee genomen. (Z.) Hansweerd. Dinsdagnacht is de winkel van den manufacturier F. uitgebrand. Oorzaak onbekend. Te Borssele heerscht de Spaansche Griep in een erge mate. Dit is nu de tweede maal. Thans zijn er twee aan genoemde ziekte overleden. Nog enkelen liggen er ziek. Vlissingen. Omtrent de onthulling van het standbeeld van Frans Naerebout op Zaterdag 9 Augustus, 's nam. 2 uur alhier, wordt medegeeeeld, dat II. M. de Ko ningin tot Haar leedwezen is verhinderd die plechtigheid bij te wonen, maar zich zal doen vertegenwoordigen door den vice-admiraal Fr. Bauduin, adj -generaal en chef van het Militair Huis der Ko ningin. Het uitvoerend comité deelt mee, dat 80 deputaties uit alle gemeenten van Zeeland met haar vaandels zullen aanwezig zijn. Een koor van 300 kinderen zal bij de onthulling liederen ten gehoore brengen. Daarna zullen verdere feeste lijkheden plaats hebben. Smokkelaar, een officieel beroep? Voor de rechtbank te Middelburg stond een man uit Aardenburg terecht, wiens beroep volgens de dagvaarding was smokkelaar. Biggekerke. Woensdagavond werden omstreeks 10 uur eenige inwoners alhier door een geweldigen slag opgeschrikt. Naar buiten gaande, zagen ze, dat bij den landbouwer A. M. van de schuur de pannen van ruim tweederde deel van de Noordzijde van het beschoten dak naar beneden waren gestort. De oorzaak is vermoedelijk de zware regenval van de laatste dagen, terwijl in het dak'geen luchtkokers wareo, waardoor de spijkers waren geroest. Het aantal gebroken pannen wordt op 3000 geschat. Terwijl schipper J. D. afwezig was, namen, de 16-jarige D. v. B. en L. S., beiden uit Arnemuiden een bedrag van f200 uit het zoogenaamde beursje. Nadat ze met dat geld de kennis te Vlissingen bezocht hadden, werden ze Dinsdagavond in 't bezit van een plaats kaartje naar IJmuideu gevat en voor loopig op het politiebureau opgeborgen. Kapelle. Woensdagmiddag om 6 uur had alhier in de Ooststraat een ernstig ongeval plaats. Het paard van den heer Blauwkamer van Kruiningen geraakte op hol. Het rijtuig, waarin ook 2 vrou wen en 1 kind zaten, sloeg om. Dezen kwamen er goed af. De heer Blauw kamer echter viel van den bok van het rijtuig en kwam tegen een steenen paal terecht. Hevig bloedend werd de man binnengedragen. Een uur later kwam hij tot bewustzijn. Dr. Pfeiffer en de Zuster verleenden heelkundige hulp; per auto is de man naar zijn woonplaats ver voerd. Nieuwdorp. Terugkeerende uit Goes' schrok het paard van J. S., gespannen voor een tentwagen van een voorbijrij- deudeu automobiel. Het paard deed een zijsprong, zoodat het voorste deel in de sloot terecht kwam. Gelukkig was het een mak paard. De inzittenden liepen slechts onbeduidende schrammen op, het rijtuig was echter zeer beschadigd. (Z.) Opgepast. Een tweetal als heer gekleede perso nen, Man rits van Straten uit Amsterdam en Louis Cohen uit Deventer, hebben thans Zeeland tot terrein van hun min derwaardige praktijken gekozen en daar om is het zeer gewenscht onzen lezers nader met die praktijken op de hoogte te brengen. Deze beide personen trachten onder bedriegelijke voorgevens binnen te dringen in de woningen der ingezete nen en bieden voor voorwerpen van geringe waarde enorme prijzen om een ander stuk van waarde of een antiek stuk voor weinig of geen geld mede te nemen. Meestal beloven zij het zooge naamde kostbare stuk later te komen halen, nemen daarvan maten voor de te bestellen verpakking, onderhandelen zeer druk, doch komen niet meer terug. De stukken van waarde, waarom het te doen is, nemen zij bij hun vertrek mede. Van Straten is kenbaar aan een gouden tand in den mond, hij doet zich meermalen voor als een Amerikaan en spreekt dan gebroken Engelsch, een ander maal noemt hij zich O-wer. Colien komt ook meermalen eerst alleen en zegt dan in opdracht, vau een Amerikaan of een O-wer te komen. Hij tracht door de kinderen geschenken te geven, de familie voor zich te winnen. (Z.) De dader van drie moorden gearresteerd. In verband met hel bericht, dat de Arnhemsehe politie thans den dader van den moord op kolonel Hille op het spoor zou zijn, is thans gebleken, dat de Duit- sche deserteur Alwin Porkert, een 21- jarig jongmeusch, inderdaad de dader is van den op 1 Februari gepleegden moord op den kolonel, maar bovendien de dader van twee andere moordaanslagen, nl. die op Jacob Cardinaal te Watergraafsmeer en op dr. Goldberg te Bussum. De beklaagde was Zaterdagavond per cel wagen van de strafgevangenis overge bracht naar het politiebureau om te worden gehoord in tegenwoordigheid van den rechter-kommissaris voor strafzaken. Hij legde toen onder de grootste kalmte een volledige bekentenis af. Porkert maakte heeiemaal niet den indruk een gevaarlijk misdadiger te zijn, het is een kalme jongen met een niet ongunstig uiterlijk. Beklaagde verklaarde thans berouw te hebben. Hij had echter niet de bedoeling gehad zijn slachtoffers te ver moorden. Een misstap. Te Etersheim wilde de vrouw van den zeehouder S. op een hooischuit stappen, doch stapte mis en kwam met haar hoofd op den kant van de schuit en ver. volgens in het water terecht. Hoewel zij spoedig uit het water werd gehaald, is de vrouw aan de gevolgen overleden. Ergerlijke sabotage. Te Blijham, waar al wekenlang de landarbeidersstaking heerscht en de vee houding steeds meer verbitterd wordt, heeft een daad van ergerlijke sabotage plaats gehad. Onverlaten hadden de eiken draagbalken van de brug van den landbouwer Oimes over het Zijldiep tot op 1 d.m. doorgezaagd. Gelukkig werd het misdrijf bijtijds ontdekt. Onder puin bedolven. Men meldt uit H. I. Abmacht De elfjarige J. Mels vermaakte zich in een zeer bouwvallig gebouw. Opliet onverwachts storte het gebouw in en werd het ventje onder de brokstukken bedolven. Na uit zijn benarde positie bevrijd te zijn, bleek het, dat hij niet eens vervoerd mocht worden. Zijn toestand was zeer zorgwekkend. In het hol van den leeuw. Te Tongelre bij Eindhoven werd een persoon op het stelen van fruit betrapt in den tuin van den veldwachter. Cijfer geknutsel. Hel schot te Serawejo, de indirecte oorzaak van den wereldoorlog, viel op 28 Juni 1914, 3 min. over 12. De vrede werd gesloten 28 Juni 1919,12 min. over 3. Daartusschen 1826 dagen 3 uur en 9 minuten. Dit getal 182639 vertoont alle cijfers van den datum van den vrede 28 -6 '19—3 (28 Juni 1219, 3 uur). Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Warga, G. W. Melchers te Almelo. AangenomenNaar Oene, S. Ronner, te Medemblik. Geref. Kerken. BeroepenTe Zandvoort, II. C. v. d. Brink, te Dieren. Bedankt: Voor Eindhoven, P. C. de Bruijn, te Edam voor Ambt Vollenhove en Veere, S. de Vries te Eist. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Zeist, mej. S. J. Pott te Hillegom te Beden, mej. C. Doorn, te Apeldoorn te De Lier (hoofd) H. Mollema, te Ermelo; te Amsterdam (hoofd) K. de Graaf, te Bredate Amsterdam, W. II. Vermoo-

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2