VISSERS Reclameberichten. Uit de Provincie. Kerko School en Zending. Gemeenteraad van Ter Neuzen. Van Heinde en Verre. ernst te wijzen op wat aanvankelijk feil ging en allengs den juisten weg vond, en thans van jaar tot jaar op schier ongelooflijke wijze won in kracht. De heeren Amelink en Diemer gaven de inleidende en karakteristieke stukken, doch ook al de overige vier en twintig feest artikelen zijn, op een zeer enkel na, uit den kring van het Vakverbond opgekomen. Er is geen nogenblik jacht op gemaakt, om hooge Staatslieden of Schrijvers van naam tot het inzenden van verlokkende pleidooien te bewegen. Hoogstens zou men dit van het artikel van den hoogleeraar Dr. Slotemaker de Bruine kunnen zeggenmaar juist hij bepaalde zich dan ook tot de inzending van twaalf regelen, als wilde hij aan het echt origineele karakter van deze arti kelenreeksgeen afbreuk doen. Het moest een origineele collectie lofzangen, als we zoo zeggen mogen, uit den kring van het Vakverbond blijven. En nu treft en boeit het zoo, dat geheel de breede stoet van deze jubelende getuigen er zoo degelijk voor uitkomt, dat men het Christelijk beginsel in ongeschonden eere zal houden dat een onweerstaanbare drang ei steeds ernstiger op gemunt is, om in niets het bij ons thuishoorend Christelijk uitgangs punt te verzaken, en uit te zuiveren wat nog van vroegere dolingen hangen bleef. Geen oogenblik wordt het gezag van den Christus ook op dit rijke gebied verzaakt. En het Christelijke element verloopt hier allerminst in wat slechts schijn zou zijn. De belijdenis van Chris- telijken eisch, die steeds dieper moet doordringen, handhaaft zich schitterend. („Stand".) Tegen dubbel tarief. Rheumatiek Oiie. Het eenigste middel tegen Rheu matiek, Spit, Ischias Spierverrek- kingen, welke beslist afdoende is. Probeer dit éénmaal gij Rheu- matiek lijders en U kunt de heil zame werking ondervinden. Prijs f 1.45. Bij alle Drogisten verkrijgbaar, of tegen inzending bedrag. P. VISSER, Fabr. Emmer Erfsch.veen (Dr.) Verkrijgbaar te Middelburg bij PAUL v. SLUJS, Vlasmarkt. TER NEUZEN, 4 Juli 1919. Op de vergadering van het bestuur van de pas opgerichte afdeeliilg Neuzen Hoek van den Christehjken Boeren- en Tuindersbond is tot voorzitter gekozen de heer R. J. Scheele, Ter Neuzentot vice-voorz. de heer L. de Feijter—Huijs- sen, Ter Neuzen, en tot secretaris penningmeester de heer Fr. Dieleman W.Gzn. te Hoek. Bij laatstgenoemde kan men zich dus ook opgeven als lid. Woensdagmorgen had de arbeider P. de Z., werkzaam op „De Hoop", het ongeluk in het ruim van een schip te vallen. Gelukkig is er niets gebroken of gekneusd alleen zijn de rugspieren wat verrekt, zoodat De Z. een poosje rust zal moeten nemen. Dit ongeval, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben, is dus nog vrij goed afgeloopen. De rr. rechtbank*te Middelburg bohandelde de zaak tegen S. M. V. uit Ter Neuzen, die thans gedetineerd is en die bekende ten nadeele van A. F. Buijze uit Hulst, van wie hij goederen mede- kreeg om deze uit te leuren, een partij te hebben verkocht zonder te hebben verantwoord. Dat bij ook een door hem van A. F. Mannaert te Ter Neuzen in huurki genomen rijwiel zou hebben verdui. ard ontkende hij, dit rijwiel staat nog te Antwerpen en hij is bereid het terug te geven als het over de grens kan komen. De officier, mr. baron Van der Feltz, meende dat bekl. aan beide feiten schuldig is en vorderde 6 maanden gevangenis straf. Een oud-landbouwer en deskundige op 't gebied der paardenfokkerij schrijft ons 't volgende Jaarmarkt te Zaamslag. De sedert 1914 niet gehoudn. jaar markt, was tegen Donderdag 3 Juli weder georganiseerd. Te begrijpen was dat in deze gemeente, de aanvoer van paarden het grootst zou zijn. En wel om drie redenen ten eerste omdat de paarden fokkerij in deze streken van groote be teekenis isten tweede omdat door de gemeenteraad een goede klasseindeeling was ontworpen waarvoor medailles waren uitgeloofd en ten derde omdat hoewel de rundveeteelt, in deze gemeente vele energieke voorstanders heeft door de vrees voor mond- en klauwzeer, de land- bouv rs hun vee thuis hielden. Paarden warv.., in groot aantal aangevoerd, en wat meer /egt van superieure kwaliteit. Het mag niet ontkent, in de gemeente Zaamslag zijn waardevolle fokdieren. De klasse vier jarige en oudere merries waren b t, opviel ^ooral een merrie, thans toeoehoorend aan dhr. B. L. IJse- baert, doch onder deze gemeente gefokt li.1. bij dhr. Abr. Dieleman Pz. Deze merrie is een dochter van den thans reeds gestorven hengst Ami B 55, toe- behoorende aan de H. V. „Hoop op Vooruitgang" te Zaamslag en is een superieur paard. Zeker er zijn aan dit paard ook enkele kleine fouten, maar deze mogen gezien het vele goede dat deze merrie bezit niet aangerekend wor den. Van bovengenoemden hengst Ami zagen we nog enkele afstammelingen, en alle waren..groote zware dieren en grove merries, het komt ons voor dat Ami veel verbetering heeft bewerkstel ligd en had deze hengst in der tijd eerste klasse merries ter dekking gekregen dan had hij als vader zeker wel naam ge maakt. In die zelfde klasse noemen we nog eene groote zware merrie, met sn- perieure gangen, maar de wat weinige gespierdheid der voorkant, en de niet sterke voorbeenen, doet ons de eerste merrie verkiezen. De klasse drie-jarige merries was eveneens best, wat we ook van die der twee-jarige merries kunnen zeggen. Het zelfde is eveneens van toe passing op de jarige merries, onder welke wij een best veulen van Belfort II B 416 van de reeds genoemde H. V. te Zaam slag opmerkten. Van dien hengst waren enkele beste veulens aangevoerd, wan neer deze en ook de jarige paarden welke wij reeds van dezen hengst zagen, voor spoedig door blijven groeien, dan bestaat de kans dat deze hengst ook eenmaal met eere zal worden genoemd. Nogmaals in 't kort herhaald, de jaar markt te Zaamslag was wat paarden betreft zeer mooi, het is evenwel geen feitelijke jaarmarkt maar meer eene ten toonstelling, waar de fokkers elkaar tel ken jare de palm der eere komen be twisten, Te Hulst nabij de Wolfabriek troffen Dinsdagmorgen de soldaat-kommiezen een smokkelaar aan, die trachtte over de grens te komen. Aangezien de man, ondanks het herhaald ,,halt"geroep der kommiezen niet wilde blijven staan, werd van de vuurwapens gebruik gemaakt met het gevolg, dat hij in de zijde werd getroffen en op de plaats dood bleef. Maandag werd te Hulst, ten over staan van notaris Dregmans te Axel, bij verblijf geveild een partij bouwland te Clirige in den Groot-Kieldrechtpolder, groot 9.43.50 II.A. Verdeeld in 3 koopeu. De goederen werden in combiuatie toegewezen aan de heeren Cyrillus Dom. Smet, Petrus Leb Joh. Smet en Isidorus van Conteren, landbouwers te Clinge voor f 27.200. Ten overstaan van notaris Dreg mans te Axel, werd Woensdag te Phi lippine in het openbaar verkocht, een partij bouwland te IJzendijke, groot 49 A. 60 cA. Kooper werd Edemond de Vos te Watervliet voor f 1220. Het bouwland te Philippine, in den Philippinepolder, werd in combinatie, groot ^.43.00 H.A., toegewezen aan Ja cobus Bernardus Florimondus van Leu ven te Watervliet vosr f8100. De bandieterij van Philippine. Een spoor Onze lezers, aldus schrijft de Gente naar, herinneren zich de bandieterij waarvan M. de Cuelenaere, oud-burge meester van Philippine voor eenige weken het slachtoffer was. Een viertal gewapende bandieten drongen 's nachts in de woning van den heer de Cuelenaere en na de eclitge- nooten buiten verweer gesteld te hebben, trokken zij er van door met eene belang rijke som geld en juweelen, terwijl het slachtoffer, aan zijn lot overgelaten, met doorschoten hoofd werd gevonden. Hij kwam uiettemin zijne wonde te boven. Het onderzoek werd immer onverpoosd voortgezet en Zaterdag werden een paar aanhoudingen bewerkstelligd, in betrek king tot die bandieten. Twee foorekramers die, nu met eenen touler, dan met een orgel de kermissen bezoeken en gedurende de bandieterij zich te Bouchaute bevonden, werden door de gendarmen aangehouden en naar Gent overgebracht. De eene is een persoon van Eekloo, de andere is afkomstig uit den omtrek van Watervliet. In verscheidene huizen werden door de politie en gendarmen opzoekingen gedaan. 'Het onderzoek duurt voort. In België aangehouden. Notaris James, te Sluis, lid van de voormalige coinmissie-Fleskens, een man die ontzaglijk veel gedaan heeft voor de noodlijdende Belgen, is Zaterdag, naar wij in het Hand lezen, bij een bezoek oor zaken in Brugge, aldaar aangehou- tien, verdacht van geheuld te hebben met de Duitschers. Maandag in den namiddag was het hem nog niet toege staan terug te keeren, niettegenstaande de burgemeester van Brugge zich voor hem heeft borggesteld. Naar men uit Sluis seint, is men daar ter stede ver ontwaardigd over dit optreden der Belgen. (Naar aanleiding van dit bericht hebben wij ons te Sluis om iulichtingen gewend, en daarbij bleek ons dat de heer iarnes Maandagavond weer is teruggekeerd. De directe aanleiding tot zijn aanhou ding was het niet geheel in orde zijn van zijn pas, waaraan een kleine onregel matigheid was. En bovendien was door allerlei misverstanden de bovengenoemde geheel ongegronde beschuldiging op hem geworpen. De heer James ondervond echter veel hulpvaardigheid van de personen in Brugge die hem kenden. Hij verklaarde ons, zeer beleefd behandeld te zijn, en volkomen genoegdoening te hebben ge kregen. Maandag is hij weer vrij gelaten. Toen Maandagnamiddag de heer L. van Retranchement zijn nieuw dames rijwiel te Sluis even onbeheerd buiten liet staan, maakte een tot nog toe onbe kend persoon van de gelegenheid gebruik op het rijwiel te springen en er mee weg te peddelen. Het mocht de politic tot, heden niet gelukken den rijwieldief aan te houden. lerseke. Dinsdagnacht heeft, zich iemaud door het uitsnijden van ruiten uit twee ramen toegang weten te verschaffen tot een winkelhuis op den Dam. Terwijl hij bezig was met, zijn buit bijeen te zamelen werd hij verrast door de thuiskomst van het hoofd van 't gezin. Hij kon nog ontvluchten zonder iets mee te nemen, maar werd herkend. Dit gaf aanleiding tot zijn arrestatie en Woensdag werd hij naar Middelburg gebracht. 't Is iemand, die hoogst ongunstig bekend staat. Maandag had hij in boven bedoelden winkel nog een bankbiljet van f 25 gewisseld. Men begrijpt met welk doel. Provinciale Staten van Zeeland. In de Woensdagmorgen gehouden zit ting waren alle leden aanwezig. Na resumtie van de notulen der vorige vergadering legde de heer Van Nieuw- kuijk in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden af. Hierna was aan de orde de verkiezing van leden der Ged. Staten. In de vacature-Fruijtier werd gekozen de heer P. F. Fruijtier met 34 stemmen tegen 4 op den heer Liudeijer, 3 op den heer Van Niftrik en 1 blanco. In de vacature-Blum werd gekozen dhr. J. II. Blum met 33 stemmen tegen 4 op dhr. Liudeijer, 3 op dhr. Van Nif trik, één op dhr. Dieleman en 1 blanco. In de vacature-Van Rompu werd ge kozen dhr. J. A. van Rompu met 32 stemmen tegen 4 op dhr. Lindeijer, 3 op dhr. Van Niftrik en 3 blanco. In de vacature-Sprenger werd gekozen dhr. mr. F. J. Sprenger met 33 stemmen tegen 4 op dhr. Lindeijer, 3 op dhr. Van Niftrik en 2 blanco. In de vacature-De Casembroot werd gekozen dhr. jhr. mr. E. A. O. de Ca sembroot met 33 stemmen tegen 4 op dhr. Lindeijer, 3 op dhr. Van Niftrik en 2 blanco. In de vacature-Dieleman werd gekozen dhr. mr. P. Dieleman met 29 stemmen tegen 4 op dhr. Lindeijer, 3 op dhr. Van Niftrik, 1 op de heeren De Veer en Gerlach en 4 blanco. Tot buitengewoon lid werd verkozen Mr. A. de Veer. Alle herkozen leden namen hunne be noeming aan. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Moordrecht, G. A. Kniphuisen, te O. en W. Blokkerte Oene, S. Ronner, te Mastenbroek. Aangenomen: Naar Giethoorn, C. A. Snoep, te Urk; naar Parrega, A. M. v. d. Most te Spjjknaar Utrecht, B. C. Koolhaas te Nijkerkerveen. BedanktVoor Arnemuiden, S. Go- verts, te Ottoland voor Oud-Beyerland, J. Kraay te Gorinchem. Geref. Kerken. BeroepenTe Ileinenoord, D. J. Cou- vee, te Ridderkerk. BedanktVoor Engwierum, M. P. Pel te Kommerzijl. Christ. Geref. Kerk. BedanktVoor Leerdam, J. van de Vegt, te Kampen. Benoemd tot onderwijzor(es) Te Steenbergen (hoofd), II. v. Melle, te Utrecht; te Jaarsveld, (hoofd) J. Braaksma, te Genemuiden te Dordrecht A. J. de Geus te Breda. Kerk en... Salariswet- De Visser. Volgens het verslag van het „Gronin ger Kerkblad" was bij den Uerkeraad der Ned. Herv. Kerk bericht ingekomen van een onderwijzer, dat hij zich van de Kerk afscheidt, op grond van de doordrijving door de rechtsche Kamer meerderheid van de nieuwe regeling der Onderwijzers-salarissen1 Zitting van 3 Juli 1919. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer H. J. van den Ouden. Bericht is ingekomen dat de heer Zon- nevijllo zijn benoeming tot secretaris aanneemt. Een adres van de Centrale Timmer lieden Vereeniging om de gemeente te doen toetreden tot de werkloosheidsver zekering wordt naar B. en W. verwezen, die reeds bezig zijn met de voorbereiding. De heer D. Scheele dringt aau op spoed. De Voorz. merkt op, dat er een vorm moet worden gezocht om de groote groep ongeorganiseerde werklieden in een ver eeniging samen te brengen. Zoo'n ver eeniging heeft dan geen kas, maar de Raad kan aan alle vereenigingen b. v. een jaarcontributie geven over 't aantal leden, dan marcheert de zaak. Een thans gezegeld adres van den heer Elfrink, om als accountant der gemeente te mogen optreden, wordt naar B. en W. verwezen. De Voorz. deelt nog mee, dat dc vol gende week een concept-werküedenreg lement aan de leden zal worden gezon den. De heeren kunnen liet dan bestm deeren en amendementen indienen. (Het zou van belang wezen, als de pers der gelijke stukken ook kreeg. Maar misschien komen we zoo ver nog wel eens). Thans raken de tongen los over de vraag óf er, en zoo ja wat voor eeu hek er rond de muziektent zal worden ge plaatst. Een eenvoudig hek moet 400 gld., eeu luxueuser moet 650 gulden kosten, terwijl er voor 50 pop paaltjes met prikkeldraad geplaatst kunnen wor den. De heer D. Scheele, gedachtig aan ,,'t eenvoud is 't ware", wil een afdoende, maar bescheiden hek plaatsen, 't Liefst zou hij eens eeu teekening met begrooting zien. Maar ris B. en W. voorstellen het plan van 400 gld. uit te voeren, dan wil hij daar we! voorstemmen. De heer Van Hasselt heeft het graag netjes, dus een hek gelijk aan de leuning. Nog liever zag hij dc aarde rondom de tent met nette steenen geplaveid. De tent is openbaar speelterrein geworden, en de kinderen zouden hek en heester gewas binnen enkele weken vernield hebben. Wel zou hij klimplanten willen hebben, met bloemen zoo hoog, dat een „gewoon" inensch er niet bij kan. De lieer Van Hasselt wil het dus nogal in de hoogte zoeken, maar we denken, dat als de lieve jeugd, als ze inderdaad zoo slecht is als de heer Van Hasselt deed voorkomen, wel middelen zou vinden om de bloemen te bemachtigen. De klimplanten hebben toch ook stam metjes, takjes en bladeren? Eu woitels in den grond De heer De Bruijne is voor plaveien, eveneens de heer De Ridder. De heer D. Scheele meent, dat de tent juist speelterrein geworden is, omdat er, geen hek is, dat de tent voldoende af sluit. Met 't plantsoen zal het overigens wel gaan. Bij de H. B. S. gaat het. ook al goed. Desnoods eerst alleen gras zaaien tusschen het hek en de tuin. Komt er geen hek, dan blijft de tent openbaar speelterrein. Het voorstel om een hek te plaatsen wordt verworpen met 8 tegen 4 stemmen. Over het voorstel om heesters aan te planten staakten de stemmen. Dat krijgen we dus weer. De heer Van Hasselt wijst er op, dat er tijdeus het laatste concert 4 politie agenten tusschen het publiek stonden. In plaats van de rust en orde te bewaren, stonden ze te luisteren. Dat is niet in den haak. De Voorzitter zegt, dat straks in de politieverordening komt, dat het rondloopen tijdens de muziek bij de tent verboden is. Dan kan er opgetreden worden. Het verzoek 'van den heer Van Aken om dispensatie van art. 17 der bouw verordening wordt toegestaan. Met alg. stemmen wordt besloten 3 perceelen grond te verkoopen. Eveneens het verzoek van „Werkmansbelatig" om een voorschot van f 106,000 gld. voor het bouwen van 19 huizen. De heer De Jager merkt hierbij op, dat het voorkomt, dat woningen worden verkocht en ingericht voor pakhuis, werkplaats enz. Waar de gemeente zich voor de woningbouw zulke groote offers getroost, vraagt hij, of 't niet mogelijk is zulks te verbieden, althans te beperken. De heeren de Ridder en Geelhoedt zijn het hier mee eens. De heer D. Scheele meent, dat zoo het eigendomsrecht te veel wordt aan getast. De handel, vooral van den kleinen man, moeten we niet aan banden leggen. Evenmin het optreden als klein baasje. Dit is toch ook in 't voordeel der ge meente. En een nieuw pakhuis bouwen kunnen dergelijke menschen niet doen. Het bouwen zelf is te duur, eveneens de grond die bovendien dikwijls niet of niet geschikt is te krijgen. De heer Van Hasselt sluit zich hierbij aan. De gemeente zou dan ook de eigenaars van huizen die onbewoond zijn omdat de koopprijs te hoog gesteld wordt, moeten dwingen tol verknopen of verhuren. Maar waar gaan we dan heen De Voorzitter voelt veel voor de gedachte van den heer de Jager. We zoudeii eeu tijdelijke verordeuyig kunnen makeu. Er zijn in den laatsten tijd nog 2 huizen voor bergplaats en een voor werkplaats ingericht, terwijl dit niet noodig en gewenscht was. B. en W. zullen een concept verordening ontwerpen en dan daarmee straks bij den Raad komen. De heer Jager vraagt nog of de aan vrage van Werkmansbelaug" geacht wordt op heden 3 Juli of op 10 Juni gedaan te zijn. Zulks in verband met het op 1 Juli verhoogde rentetype. De Voorz. zegt op 10 Juni. Aan het Steuncomité wordt weer een subsidie toegekend. Tot nu toe is door de gemeente ruim 7000 gld. hiervoor bijgepast en voor de steun aan gedemo biliseerde 6000 gld. Het Steuncomité gaf in Mei 3600 en in Juni 3800 gld. uit. Vermoedelijk zullen de uitgaven in Juli 3500 gld. bedragen. Het verzoek om de uilkeering te verhoogen wordt afgewezen, eveneens het verzoek van de afdeeling van den Bond- van Dienstplichtigen om de uit- keeringen te doen geschieden door het bestuur. Alsnu is aan de orde de behandeling van het rapport betreffende het bouwen of koopeu eener woning voor den burge meester. De commissie adviseert niet te koopen, maar meent, dat er gebouwd moet worden. De gemeente-architect, heeft een plan gemaakt, dat 14000 gld. moet kosten. Met de grond samen 15000 gld. De rente van het geld berekend op ö'/a en voor onderhoud 1 zou de huur ruim 1000 gld. moeten bedragen. De heer Geelhoedt meent, dat de huur wel 1200 gld. moet bedragen. Gesteld dat de burgemeester dat doet, voor hoe lang danAls hij voor minder geld klaar kan komen, gaat hij er natuurlijk uit, eu dan zit de gemeente met het huis. De heer de Jager vraagtis het een gemeentebelang of alleen een individueel belang. In 't eerste geval moet de gemeente de kosten dragen, in 't tweede geval niet. Spreker meent, dal het hier enkel een individueel belang geldt. De burgemeester heeft niet alle middelen te baat genomen om een huis te vinden. Er is wel een geschikt huis te koop geweest. Bepaalt de huurcommissie dat de huur niet hooger dan b.v. 600 of 800 gld. mag zijn, dan zitten we. Waar de rijksregeering den burgemeester benoemd zouden we kunuen vragen of het rijk een gedeelte der bouwsom of een jaar- lijksche bijdrage voor do huur wil geven. De heer Waalkes zou willen, dat de burgemeester een huis koopt. De ge meente kan dan de volle hypotheek geven, terwijl b.v. om de twee jaar iets afgelost kan worden. De heer de Ridder is het hiermee eens. De heer v. Hasselt meent, dat het hier om een gemeentebelang gaat. Als de burgemeester door de woningnood gedwongen wordt ergens elders te gaan wonen, dan is d it niet in 't voordeel van de gemeente. Al is 't jammer, dat we iets moeten offeren, 't zal wel niet anders kunnen. De heer de Jager meent dat andere ambtenaren straks gelijke rechten kunnen doen gelden. B.v. de secretaris en ook de politie te Sluiskil als diens woning ontruimd moet worden. De voorz. merkt op, dat men een huurhuis (geen Ambtswoning) wil bou wen. Dan heeft ook de huurder het recht van opzegging, als hij straks beter kan. Want 1200 gld. huur betaleu bij een salaris van 3400 gld. is onmogelijk. Spreker heeft het huis in de Brouwerij straat niet gekocht, omdat hij toen nog tijd had en hoopte er een te kunnen huren. Aan het rijk een bijdrage vragen zal niet baten. De gemeente helpt een deel der inwoners door de volkswoning bouw. Die menschen moesten eigenlijk f5 betalen, doch ze geven maar f3,25. Laat men ook zoo met de burgemeester doen. De huur zou dan 680 gld. be dragen. Het verstrekken van de volle hypotheek verandert niets. Of men geeft het tegen 572 en dan is de rente 1000 gld., öf tegen lager en dan past de gemeente bij. De voorzitter brengt daarop in stem ming het bouwen vau een huis |voor 15000 gld. Hierover staken de stemmen. (Tegen de heeren D. Scheele, de Ridder, Geelhoedt, Waalkes, de Jager eu R. Scheele.) Bij rondvraag merkt de heer Waalkes op, dat de kalk tusschen de steenen van de nieuwe woningen op Java niets waard is. Dat blijkt bij het inslaan van de nummeiplaatjes. 't Lijkt wel stof; alleen aan den buitenkant is een hard laagje. Bij de nieuwo bouw moet scherper worden toegezien. De heer Eijke vindt hierin oorzaak te bedanken als voorzitter van de vereeni ging. Deu heer de Jager verwondert het, dat de gemeentebouwmeester nu met dergelijke dingcu afkomt. Op een on langs gehouden conferentie heeft hij de specie goed genoemd. De heer v. Hasselt wil als blijkt dat de vereeniging slecht bouwt, ^toppen met steun. Er moet dan maar een andere, actiever vereeniging komen. De heer de Ridder zegt, dat de bouw meester toezicht had jnoeten houden, en niet achteraf met deze dingen moet aankomen. De heer de Bruijne vindt het mosterd na de maaltijd nu nog met dergelijke verklaringen te komen. Het toezicht,had dan maar beter moeten zijn. Fe voorzitter merkt zeer terecht op, dat het zonderling aandoet, dat wethouder Waalkes met deze zaak aankomt aan dragen. Want als 't waar is, dan zijn B. en W. in gebreke gebleven. Die had den de bouwmeester er heen moeten sturen om toezicht te oefenen. Waar deze nu met zulke verklaringen bij B. eu W. komt, en dergelijke praatjes ver spreidt, zal hij van die handelwijze de gevolgen moeten dragen. We moeten nu maar eens doorbijten. Den heer Eijke treft allerminst blaam, die heeft z'n uiterste best gedaan. Hierna sluiting der openbare verga dering. Een zweminrichting gezonken. In de Zuiderzee is een Duitsche zwem en badinrichting, bestemd voor Amster dam, welke door twee sleepboten getrok ken werd en het Keteldiep bij Kampen uitstoomde, gezonken. Het hout van het verongelukte zwembad is reeds aan gespoeld. De inrichting was voor de gemeente Amsterdam bestemd, groot 59 bij 31 M. bevatte 50 kleedkamertjes en koste met de transportkosten f35.000 Verzekering tegen regen. Te Louden is een verzekeringsmaat schappij opgericht, waarbij hoteliers en pensionhouders in badplaatsen en der gelijke hun gasten kunnen verzekeren tegen regen. Van schrik gestorven. Te Papendrecht is brand ontstaan in een met lompen gevulde schuur van den koopman K. Z. aan het Oosteinde. Schuur en inhoud verbranden geheel. Een hond en eenige konijnen kwamen in de vlam men om. Do 70-jarige vrouw van J. de L. die naast het verbrande perceel woonde, stierf vermoedelijk door den schrik. Tel. Teeken des tijds. De Terapeler Groeutendrogerij „A. G. O.", een mooie voor twee jaar ge bouwde fabriek ad 250 li 300.000 gulden zal worden omgebouwd voor stoomhout- zagerij. Voor groeutendrogerij schijnt de tijd voorloopig voorbij. „Tel."

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2