Faiailiebfiricliien N.Y. VanflerGraaf&Co.'s PT" Verzekert U tegen Inbraak bij de GENERAL van 1885. Lanfllionwersinspan, VAN DALEN. Bericht. Bericht. H. S. v. HOUTEN. PLAATST UW IN DIT BLAD. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Adverteutiën. Uitreiking Broodkaarten. Brandstoffen. Terstond gevraagd Bekendmaking. Openbare Vergadering ZE^TT'HS, Vlooswijkstraat 62. TER NEl ZEN. D. Koopman, Openbare Verkooping. 11 stuks PAARDEN 12 stuks HOORNVEE PLUIMVEE Gereedschappen Voorts eenig HUISRAAD, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Papierenzakken, Bloemenpapier, Gekleurd Kastpapier, Wit Pakpapier. Amsterdam - Rotterdam - Brussel. Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeuwsch-VIaanderen, Den geheelen Ruim 1 H.A. (2y2 gemet) GERST, 2 H.A. (4% gemet) HOOIGRAS, en een partij KLAVERSTROO. Loop der bevolking van Ter Neuzen. (Zodd e t ij d). 1 tot en met 500 op Vrijdag 27 Juni. 500 tot hooger op Zaterdag 20 Juni. LUCAS v. d. MOLEN. voor Hypotheken en Credieten op billijke voorwaarden. TANDARTS Brouwerijstr. 3 (Hoek Havenstr Ter Neuzen TEL. 105, Voorts zijn allen welkom. Bureaux voor den Handel. Incasso's van achterstallige vorderingen. Handels-lnformatiën. N.V. v h C. ft. SCHULTE Co., Middelburg. - ZAAMSLAG (Veer). Donderdag den 26 Juni 1919, 3 H.ft. 69 ft. (8 gem. 90 roe) ROGGE, 2 H.ft. 45 ft. (5 gem. 150 roe) GERST en 1 H.A. 78 ft. (4 gem) ERWTEN. treden, wordt als ongezegeld ter zijde gelegd. Een verzoek van den heer jL. de Bruijne om een stuk grond te koopen van de gemeente, wordt naar B. en W. verwezen om bericht en raad. an Ge deputeerde Staten is bericht ontvangen, dat er tegen een vroegboot Neuzen— Hansweert overwegende bezwaren be staan. Wel willen Gedep. trachten het verkeer van Zeeuwsch-VIaanderen met het overig Zeeland zoo goed mogelijk te maken. 0 Als gemeente-secretaris wordt met a van de 13 stemmen benoemd de heer Zonnevijlle van Aardenburg. Op den heer Meter van Hattem waren 5 stem men uitgebracht. Als datum van indienst treding wordt vastgesteld 15 Aug. e.k. Aan de orde is thans het puntaan- koop van woningen of aankoop grond en daarop woningen bouwen, vof"" ^ur- gemeester en secretaris. B. en W. zijn ten opzichte van dit punt verdeeld. De heer De Ridder is huiverig om dit verzoek 'toe te staan. Er wordt zoo een gevaarlijk antecedent geschapen. Alle ambtenaren hebben dan recht op een gemeentewoniug. De heer van Hasselt wijst er pp dat de omstandigheden thans moeilijk zijn. Voor de minbedeelden doet Volkshuis vesting iets voor de beter gesitueerden doch niet kapitaalkrachtigen wordt niets gedaan. Er moeten in de gemeente meer heerenhuizen komen. Het gebrek daaraan doet ons wel eens belasting derven. De tijd is nu echter te duur om een heel rgtje te bouwen. Maar daarom kunnen we den burgemeester wel helpen. Vele gemeenten (o.a. Hoorn en Zetten) hebben een eigen burgemeestershuis, l.aat de Raad een pand koopen later kan dat altijd voor de publieke dienst gebruikt worden. Het raadhuis is veel te klein. Voor politiebureau, voor de waterlei- dingsdienst is straks toch meerdere ruimte noodig. Voor het koopen of bou wen van een woning voor den secretaiis voelt spreker heel weinig. Alleen in t uiterste geval moeten we daartoe over- gaan. De heer Nolson sluit zich bij den heer van Hasselt aan. Al krijgen bur- gcmeesteren secretaris een ambtswoning, dan bobben daarom de lagere ambtena ren daarop nog geen recht. We moeten zorgen dat het hoofd en de eerste amb tenaar der gemeente kunnen wonen overeenkomstig hun stand. De heer D. Scheele voelt't meest voor 't standpunt van den heer De Ridder. Als we een stap op die weg doen, moeten we er straks meerdere doen. Dan moe ten we tenslotte allen gelijk behandelen en alle ambtenaren helpen. Waar de salarissen van burgemeester en secretaris thans bijna 4000 gld. bedragen, zijn ze wel in staat zelf te zorgen voor een woning. De heer Waalkos is het met de heeren De Ridder en D. Scheele eens. De laatste salarisherziening stelt de be trokkenen in staat voor eigen huisvesting te zorgen. Aanneming van dit voorstel zou het salaris indir ct weer verhoogen. Laten we het voorstel uitstellen totdat de nieuwe Raad bijeen is. De heer De Bruijne merkt op, dat het toch zeker de bedoeling is om bur gemeester en secretaris huur te laten betalen. De Voorz. geeft een bevestigend ant woord. De heer Nolson zegt, dat er van indi recte salarisverhooging geen sprake is. De volle huur wordt betaald. Voor de gemeente is er geen schade aan ver bonden. De heer van Hasselt wijst er op, dat de burgemeester alle moeite heeft ge daan, een passende woning te vinden echter vruchteloos. Daarom is hij voor inwilliging van het verzoek. De heer v. d. Ouden wil alleen voor den burgemeester een woning beschik baar stellen. Niet voor den secretaris, omdat dan wel het begin, maar niet het einde is te zien. De Voorz. brengt nu in stemming a. het voorstel (woningen te bouwen of te koopen) in beginsel aan te nemen b. een commissie te benoemen, die moet onderzoeken of bouwen dan wel koopen het meest gewenscht is. Het eerste deel van het voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen (Waalkes, De Jager, D. Scheele en De Ridder). Het tweede deel daarna met algemeene stemmen; als leden worden benoemd de heerenNolson, De Jager en Geelhoedt. Van den heer Pieters is ingekomen een verzoek om 180 M8. grond aan de Sclieldekade te mogen koopen. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te vol doen. De heer De Jager merkt op, dat in de vorige vergadering besloten is, de gronden te verkavelen en publiek te veilen. De heer D. Scheele wil toch den man maar helpen. De heer De JagerAls er straks nog een dergelijke aanvrage komt, verkoopen we dan óók onderhands De heeren Nolson, Geelhoedt en de Voorz. zeggenzeker, als het bod aan nemelijk is. De iieer D. Scheele merkt nog op, dat de pachter van de grond schadeloos ge steld moet worden. De Voorz. beaamt dat. Het voorstel van B. en W. wordt met 11 tegen 2 stemmen aangenomen. Het collier schoolgeld L. O. wordt vastgesteld. Het rapport der schoolcommissie be treffende een handelscursus wordt niet behandeld. Na advies van de schoolop ziener zal het de volgende vergadering aan de orde worden gesteld. De verordèning van den Hoofdelijken Omslag is goedgekeurd op het departe ment. De Voorz. merkt op dat er nu aangepakt moet worden. Waar het stel sel van eigen aangifte gevolgd zal wor den, moet een formulier ontworpen, ge drukt, rondgebracht en teruggehaald. Wegens gebrek aan personeel vragen B. en W. daarom voor 4 a 5 weken een tijdelijke hulp. Aldus besloten. De Voorz. deelt mee, dat door de Com. van toezicht op het Levensmiddelenbe- drijf onlangs met het slechte meel, als volgt is gehandeld a. een monster opgestuurd ter onder zoek naar Wageningen b. een monster opgestuurd ter onder zoek naar het brood- en meelkantoor in Den Haag c. aan den fabrikant bericht gestuurd, dat bij afkeuring van het meel voor consumptie, het hem teruggezonden zal worden. Er is nu bericht gekomen uit Den Haag, dat het meel ongeschikt is voor volksvoeding. Er zal nu verder worden gehandeld. In geen geval krijgen de bakkers het terug. De commissie is dus wel actief geweest. Bij rondvraag spreekt de heer Geel hoedt over de nieuwe woningen van Volkshuisvesting. Deze zijn niet voldoende afgewerkt. Spr. geeft toe, dat het een slechte tijd was om te bouwen ook voor aannemers. Bij het bouwen van de vol gende woningen moet het gemeentebe stuur zorgen medezeggenschap on toe zicht te hebben. De heer Eijke merkt op, dat er moei lijkheden waren met de aanvoer van materialen. Wat verkeerd was, of ontbrak, is later in orde gemaakt. En daarmee gaat men nog voort. De heer de Jager merkt den heer Geelhoedt op, dat de gemeente toezicht oefende. Wanneer dat niet goed geweest is, moet de heer Geelhoedt maar voor stellen die persoon het verder toezicht te ontnemen. De omstandigheden waar onder gebouwd werd, waren moeilijk. De architecten hadden dan echter maar voor beter werk moeten zorgen. Ook moet in 't oog gehouden dat de huur, commissie al maar aanspoorde tot haast- omdat er woninggebrek is in Ter Neuzen. De heer Van Hasselt wil alleen vragen, of 't waar is, dat er te veel steeneu zijn gekocht, en dat de aannemer die ge kregen heeft. De heer Geelhoedt wil absoluut den heer De Jager, die namens den Raad toezicht oefende, niet onaangenaam zijn. De gebreken in de afwerking der wonin gen komen niet voor rekening van den heer De Jager, maar van heel anderen. De Voorzitter wil iets zeggen over a. de afwerking der woningen b. het toezicht van den heer De Jager, en c. de historie met de steenen. Hij begint met 't laatste. Toen de gemeente bouwen moest, waren er bij 't Rijk op zeer gunstige voorwaarden steenen te verkrijgen. Deze moesten gedeeltelijk nog gebakken worden, en daarvoor ontbraken de steenkolen. Daar om namen we op advies van den heer De Graaf steenen van „De Hoop". Later kregen we nog steenen uit Den Haag. Feitelijk hebben we dus slechts steenen geleend van „De Hoop". In de tweede plaats betreft het toezicht van den heer De Jager absoluut geen technische zaken. Hij moest slechts waken, dat geen gemeentebelangen werden geschonden. De blaam treft dan ook niet hem. Maar als er iets niet in den haak is, is dat voor verantwoording van B. en W. en den gemeente-architect. Nu is gebleken, dat de regenbakken niet dicht waren. Dat wordt echter verholpen. Van het aanschaffen van de materialen daarvoor zal de gemeente een gedeelte betalen, omdat hier geen fraude is gepleegd, maar nog niet vaststond of de materialen wel goed waren. Wat betreft de afwerking van de huizen, wil spreker tegen overdrijving waarschuwen. De menschen hebben de huizen betrokken, vóór deze goedgekeurd waren, hoewel ze gewaarschuwd zijn. Nu komen ze met klachten. Die kunnen ze schriftelijk indienen bij den secretaris van de Vereeniging voor Volkshuisvesting. De gebreken worden dan verholpen. Bij de nieuwe woningen zal goed worden toegezien. De meeste bewoners zijn echter zeer tevreden. Sommige klachten zijn ook belachelijk. Een man kwam b.v. klagen, dat in één plint dHe hout schroefjes zaten en in de andere maar twee. Do heer Van Hasselt merkt op, dat de Voorzitter hem niet beantwoord heeft. De Voorzitter zal dat dan na de ver gadering wel doen. De heer Van Hasselt wijst er op, dat B. en Wen ook de Raad een mooie gelegenheid hebben laten voorbijgaan om de tram doorgetrokken te krijgen tot de boot. Er is opnieuw subsidie aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Maat schappij toegekend in de vorige verga dering. En dat zonder eenige tegen prestatie van de Mij. De Voorzitter zal de aandacht van de Mij. nog eens weer op deze zaak vesti- gen- Daarna sluiting van de vergadering. Aangekomen: E. A. M. dc Foeljaeger, verpleegster, 8N, uit Clinge. M. van den Berge, arbeider, Dekkerstraat 37, uit Roosendaal en Nispen. C. de Zeeuw, werkman, Steenkamplaan, in een keet uit Zaamslag. H, C. Jansen, dienstbode, C 190, uit Zaam- slag. M- van Vlierberghe, modiste, Dijkstraat. 85, uit Stekene. P. Wullaert, hotelknecht, Westkolkstraat 8/10, uit Hulst- Vertrokken: A. P. Bogerd. opzichter, Noordstraat 14, naar Wéesp. M. de Feijter, bankwerker, C 219, naar Dordrecht. M. v. d. Sande, zonder, Noordstraat 55, naar Ned. Indië. A. J. Hamelink, werkman, Dekkerstraat 53, naar Gent. S. de Ridder, dienstbode C 22a, naar Zaam- slag. P. de Bruin, conducteur, Electr. Tram- wegMij, naar Rotterdam. M. A. Rijken, varensgezel, Van Bovenstraat 40. naar Antwerpen. M. A. Hamelink, electricien, C 1931, naar Gent. A. A. de Ridder, werkman, C 201, naar Sas van Gent. Ter Neuzen. 24 Juni. Heden brachten op de Veiling alhier de Kruisbessen op f 27.90 de 100 K G. DAGEN. W oensdag 25 Donderdag 26 Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 27 28 29 30 1 Voorin. 11.48 0.24 1.19 2.10 2.59 3.42 4.23 De Hoofdcontraleur-Boekhouder van het Levensmiddelenbureau maakt be kend, dat de uitreiking der nieuwe Brood kaarten der 101e/104e week zal plaats hebben op vertoon der rantsoeneerings- kaarten op Donderdag 26 Juni a s. en wel voor de houders van Rantsoeneerings- kaarten Nos. 1—250 van 910 uur v.m. Gelegenheid ter verkrijging van Turf op bonnen No. 12 der aanvullings kaarten: bij de Handelaren VAN ROM PU, VAN DE REE en DE VRIES. Geringe toevoer tegemoetziende voor de a. s. Winter, bevelen wij deze ten zeerste aan. De Brandstoffen-Commissie. 251—500 10—11 De Burgemeester van ZAAMSLAG maakt bekend, dat de uitreiking der Broodkaarten voor de 26ste periode zal plaats hebben op vertoon van de daarvoor bestemde rantsoeneeringskaarten voor de nummers Zaamslag, den 24 Juni 1919. De Burgemeester voornoemd, JOH. DE FEIJTER, Inlichtingen worden verstrekt door den Heer W. RUIFROK, administrateur. 87 Otto weg. HEELSUM. is dagelijks te consulteeren van 9—12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. 501-750 11-12 751—1000 1—2 nm. 1001-1250 2-3 1251-1500 3-4 1501 en hooger 4—5 De ingezetenen worden er op attent gemaakt, dat zij bij het in ontvangst ne men der broodkaarten zich behooren te overtuigen, dat het juiste aantal kaarten in het pakje zit, daar na het verlaten van het bureau geen reclames meer worden aangenomen. De aangegeven verdeeling zul strikt in acht worden genomen. Voor de bewoners van Driewegen en Sluiskil zijn deze kaarten ver krijgbaar bij de heeren JANSEN en MÈULBROËK aldaar. Ter Neuzen, 23 Juni 1919. De Hoofdcontroleur-Boekhouder van het Levensmiddelenbureau, L. W. RIJNBERG. op DONDERDAG 26 JUNI 1919, 's avonds 8 uur, op de Bovenzaal DE VRIEZE, Markt, Spreker: de WelEd.Gestr. Heer van 's Gravenhage. Militairen van 30 jaar en daar be neden, welke met klein verlof zijn terug gekeerd, worden dringend tot bijwoning dezer vergadering uitgenoodigd. Groote opkomst gewenscht. Namens de voorloopige Commissie, J. IiUIZINGA. Kiespijn, Zenuwkoorts, Spierpijn, Fleuricijn in het boofd en Influ enza brengt ons het slechte jaargetijde wilt U spoedig beter worden en genezen zijn, neemt dan de welbekende Koorts poeders van H. VAN AKEN, Apoth.-spec. te Selzaete. 28 Prijs per doos 60 cent. Verder depóts in bijna alle plaatsen in Zeeland. Waar niet verkrijgbaar wordt door het Hoofd-depöt franco toe gezonden na ontvangst van post wissel verhoogd met 10 cent voor porto. De verkoop van den Landbou wer s i n s p a n van den Heer JACs. VAN CADSAND, te houden op Donder dag 26 Juni as. zal beginnen des middags om 12 uur. De verkoop van het B e e s t i a a 1 zal aanvangen om 2 uur. Notaris DREG MANS. De verkoop van het Huis voor Dhr. H. VAN LUIJK te Axel zal plaats hebben Donderdag 3 Juli 1919, 's voor middags 10 uur, in plaats van 's namid dags 3 uur zooals eerst was geannonceerd. Notaris DREGMANS. Gunstige conditiën royale regeling van schade. P. S. Ook gelegenheid tot het verzekeren van Rijwielen tegen diefstal. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den Heer JACS. VAN CADSAND Lz., op de nog door hem bewoonde hofstede te Axel-Zeedijk, op des voormiddags 12 uur, zomertijd, ver koopen bestaande uit Bertha", vos blesse Merrie, 8 jaar, stamboek A no. 1573„Mina", vos blesse Merrie, 6 jaar, met merrieveulen„Flora", vos blesse Merrie, 5 jaar, stamboek A no. 5811; „Sjora", vos blesse Merrie, 5 jaar „Lies", zwarte Merrie, 6jaar; „Otto", vos blesse Hengst, 2 jaar„Hans", vosse Hengst, 1 jaar, veulenboek no. 8826„Tom", vosse Hengst, 1 jaar „Petrusa" vosse Merrie, 1 jaar, veu lenboek no. 10007 en „Mina van Axel", vosse Merrie, 1 jaar, veulenboek no. 10159. 4 Melkkoeien, 3 éénjarige Runders en 5 Kalvers, 1 vet Varken. 100 Kippen en Hanen. 3 Menwagens met toe- ragSL, behooren, Kar op veeren, Driewielskar, Tilbury met getuig, Zaaimachine met wiedtoestel en vorentrekkers, Dorschmachine met manege, 2 Aardappelrooiers, Sorteer der, Zeef tmolen, Stroomolen, Peemolen, ijzeren Rolblok, 2 Capponploegen, 2 1 tvveeschar Ploegen, Cultivator, Ketting- egge, 3 vijfbalks ijzeren Eggen, acht- balks ijzeren Egge, kleine houten Egge, 2 Sleepers, Sleepslede, Bietenslede, Rolslede, Zakopheffer, 2 Bascules met gewichten, Geeselsteen met paard, 3 Ladders, Kiekenren, Zwingen en Aan schijnen, partij Ruiters, Boontollen, partij Deklatten, Rieken en Vorken, Mesthaken, Zeisen, Menreepen, Paar dentuig, 2 cementen Waterbakken met. goot, Slijpsteen, Vat met koolteer, 2 Fornuizen, Varkensbak, Kisten en Tobben, 4 zware ijzeren Dammen, partij Draineerbuizen, 1000 Mutsaards verdeeld in koopeu, Staken en Palen, Schelfbalken, partij Schaalstukken, partij Planken, partij Sluitpanoen, Mest in den put, Teeltuin, Ontroomer (melotte) en Karn. als: Pluimenbed, nikkelen Buiskachel, harde Uittrektafel, Teilen, Potten en Pannen, en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Betaling tot f 50 contant met 10 boven de f 50 crediet tot 1 Dec. 1919, bij contante betaling 7 Bergplaats voor fietsengeen afspan ning. Orgeldraaiers en liedjeszangers worden niet toegelaten. De Notarissen DREGMANS te Axel, en DUMOLEIJN te Hontenisse, zullen ten verzoeke van dhr. F. DE MUNCK te Zuiddorpe, op Dinsdag den I Juli 1919, des namiddags 2 uur, Zomertijd, ver koopen Alles verdeeld in koopen. Te vergaderen op de hofstede. Betaling 1 December 1919. De granen zijn opgegeven voor de garantieprijzen. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van Mej. de Wed. P. J. DE FEIJTERScheele te Honte nisse Moerdijk, op Donderdag den 3 Juli 1919, des namiddags 3 uur, Zomertijd, ver koopen Verdeeld in koopen. Betaling: 1 December 1919, bij con tante betaling 3 koning.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 3