17 Juli a.s. Grint en Zemelen KOOLZAAD, H0FSTEEDJE OPENBARE LES H. S. v. HOUTEN. Aanbesteding. Plata Maïs, VAN DALEN, Van Heinde en Verre. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. Burgerlijke Stand. Christelijke School voor L. en M.U.L.O. Verzekert l tegen Inbraak bij de GENERAL van 1885. Vlooswijkstraat (>2. TER VEIjZEN. V ergadering van Gedemobiliseerden a-aan/besteed. Het bouwen van eene Ambachtsschool met bijbehoorende werken aan de Axelschestraat te Ter Neuzen. Een partij nieuw en oud HOUT. C. VAN EERDENBURG. Handelsberichten. VERWAARLOOST Bronchitis. 30 lioogwatergetij te Ter Neuzen. Advert e ii ti n. Vergadering van Gedemobiliseerden op Woensdag 18 Juni, J. C. Meijer, Dir. F. A. HANSEN. Groenkraag, Rosekraag, Barres von Sludstrup, enz. GRAS- en KLAVERZADEN voor blijvende weiden en Kunstweiden. Zaai wik ken, Seradella, Lupinen. ROZENCULTURES. Herveiling Hoofdvertegenwoordiger voor Zeeuwsch-Vlaanderen, op Vrijdag 20 Juni, Voor Hypotheken en Gredieten Behandelt alle Bankzaken. isniPiliiilÉi Bij inschrijving te koop: narticuliere belangen hooger stellen dan de nationale en waarin op uitbreiding der haven tot een aanloophaven van het wereldverkeer wordt aangedrongen. Ter gelegenheid der landbouwten toonstelling te Goes op Dinsdag en Woens dag 17 en 18 Juni 1919, zal er 's avonds, na aankomt der extra provinciale booten uit Hnnsweert, een extra reizigerstrein naar Hulst vertrekken, van Walsoorden Diik ten 9,10 n.m., van Kloosterzande Eorp ten 9,20 n.m., van Hulst (Station) ten 10,10 en zal trein no. 40 van Wal soorden naar Orie Schouwen in plaats van ten 7,20 i.m„ eerst na aankomst der extra-provmciale booten, dus om streeks negen ure 's avonds, van al- soorden vertrekken. Een modderentr ee. Goes. „Dick", de beroemde olifant van Wilke heeft het vanmiddag slecht gepakt bij zijn „joyeuse entree" te Goes. Het arme dier sloeg werkelijk een modder figuur. Dat zit zoo. Toeu de geladen wagen op het spoorwegemplacement de helling af zou rijden, sloeg hij achteruit in een sloot, en Dick mee. Wat, 'n bestelAlle hens op dek om Dick van onder den wagen te^krijgen. Eindelijk had men den „sterke los en zette men hein op zijn beenen. Hij was één bonk modder. Maar toen werd het nog slimmer! Dick ging aan den haal, de wei op, en de koeien met de staarten opwaarts hem achterna. Nog nooit be leefd dit 'sprak uit al bun emoties en bewegingen. Totdat Dick met zijn eigen figuur verlegen neerzeeg, tot schrik van een der fraulein, die hem tneteen„Acli er sinkt bin" reeds meende te zien sterven. Gelukkig - Dick kwam weer bij. Het publiek had een leuke gratis- voorstelling bijgewoond. Als Dick er nu maar niets uit over gehouden heelt 1 (De Zeeuw.) Door een adder gebeten. In de heide bij het dorp Katlijk (Er.) werd de zoon van den heer S. de Jong door een adder gebeten, en wel zoo ern stig, dat geneeskundige hulp noodig was Droevig einde. In een schuur van den landbouwer v. d Hoof, onder Ede. had een zieke zwer ver zich met, behulp van den landbou wer zijn bivak opgeslagen. De zieke ging steeds achteruit, er werd politiehulp ingeroepen, doch op het politiebureau is de ruimte zoo beperkt, dat, men er geen zieke kan herbergen. Te Ede is geen enkele inrichting om den man te ver plegen, in het ziekenhuis te Bennekom was geen plaats. Besloten werd den zieke te laten waar hij was. Enkele dagen later was hij overleden. Niet te vlug Op 7 December 1.1., blijkens bet, post stempel om 1 uur, werd te Haarlem een briefkaart op de bus gedaan, geadres seerd naar Den Haag. In goede orde is deze door den gead resseerde ontvangen op12 Juni Uit geen posts empel of aauteekening is af te leiden, dat. de briefkaart een of anderen zwerftocht heeft gemaakt. Doodgedrukt De 40jarige gehuwde arbeider G. J. Noijons, uit Lonneker, is gisterenmiddag op het rangeerterrein bij de fabriek Kre- mersmaten te Enschedé op treurige wij ze om het leven gekomen. Hij raakte namelijk bekneld tusschen een spoorweg wagon en een bweegbare laadbrug, ver bonden aan een der magazijnen en werd letterlijk doodgedrukt. Kind verbrand. Te Deurne wist in een onbewaakt oogenblik 't tweejarig kind van C. Bon- mans in het bereik te komen van luci fers, teogevolgi waarvan de kleeren van de kleine vuur vatten. Het kind werd met hevige brandwonden overdekt en is aan de gevolgen overleden. Gestikt. Woensdagmiddag kreeg een meisje uit de Van Eisenachstraat te Amsterdam, bij het eten een stuk aardappel in de keel, waardoor het kind gestikt is. Een pleziertochtje met droeven afloop. Donderdagmorgen omstreeks half twaalf had in Polsbroek een ernstig ongeval plaats. Bij den heer L. de H. in Ben schop was een schoondochter over uit Zutphen met haar eenigst kind, een meisje, 's Morgens zou men per klein roeibootje naar familie in P. gaan. In laatstgenoemde gemeente onder een brug willende doorgaan, voer men op een paaltje, zoodat het. bootje water schepte. Het meisje hierdoor geschrokken, vliegt op de moeder aan en meteen kantelt het geheele bootje, zoodat alle inzittenden te water geraken. Allen werden gered, doch de vrouw bleek zooveel water te hebben ingekregen, dat zij, naar haar familie vervoerd, aldaar is overleden. De echtgenoot werd van het gebeurde zoo spoedig mogelijk tele grafisch in kennis gesteld. Zindelijk naar school. De „Ned." meldt, dat te Olst (O.) een verordening bestaat, inhoudende: Ouders, wier kinderen niet zindelijk op school komen, moeten boete betalen, ten hoogste f 10.—. Misbruik van een postchèque. Een winkelier te Utrecht maakte ons opmerkzaam op een nieuwe manier van oplichterij, gepleegd onder het mom van rekeniughouder van den postchèque- en girodienst. Op 30 Mei vervoegde z.ich bij hem een heer om een vulpenhouder te koopen ad f 10, die betaald werd meteen postchèque. Toen de winkelier deze na eenige dagen wilde innen, kon hij geen betaling krijgen, omdat het advies van deze chèque ten postkantore te Utrecht nog niet was binnengekomen. Dit her haalde zich eenige dagen later. Op verzoek van verkooper heeft de post beambte te Utrecht toen om inlichtingen geschreven naar het postkantoor te Rotterdam, in welke p'aats de afgever der chèque als rekening-houder staat opgegeven Het antwoord dat uit Rot terdam ontvangen werd, luidde „Reke ninghouder geeft wel chèques maar geen adviezen af." En zoo zit nu de verkooper met een officieel betaalbewijs, doch kan er zijn centen niet op krijgen. (Msb.) Woest rijden. Door de politie te vlaardingen zijn op de beide pinksterdagen niet minder dan 24 processen-verbaal opgemaakt te gen berijders van motorfietsen of auto s. In een kuip met regenwater gevallen Het 2Vsjjarig zoontje van den heer B. te Lichtenvoorde, is in een buiten de woning staande ijzeren kuip met regen water gevallen niet het noodlottig ge volg, dat de kleine verdronk. Ondeugdelijke worst. In vele gezinnen te Medenblik komen ernstige ziektegevallen voor, alle onder dezelfde verschijnselen en vrij zeker door het gebruik van ondeugdelijke worst. Om gekomen in een regenbak. De heer J. A. te Warffum, die in een regenput afdaalde om een onderzoek in te stellen naar het een of ander defect, kwam daarbij op treurige wijze om het leven. Vermoedelijk is de oorzaak te zoeken in een gebrekkige monteering van de afgetakte draden van het stopcontact, waarvan hij zich wilde bedienen om den bak te verlichten. Volgens geneeskundig onderzoek wordt althans de dood geweten aan den elec- trischen stroom. Vijf personen verdronken Donderdagmorgen te ruim 10 uur is van Umuideu naar zee vertrokken een klein motorjachtje, dat aldaar sinds eeuigen tijd ligging had genomen en het opschrift voerde „Disponibel voor zee tochtjes." Behalve de motordrijver, waren vier passagiers aan boord. Het scheepje is des middags door een piot- selingen storm overvallen en werd door visscherlifiden benoorden Zandvoort voor anker gezien. Volgens later te IJmuideu ontvangen berichten is liet motorjacht ledig te Zandvoort aangedreven. Men vreest te IJmuiden, dat de inzittenden zijn omgekomen. Een nieuw voedingsmiddel. Uit Rusland wordt bericht, dat een ingenieur in de noot van de Siberische ceder, een belangrijk voedingsmiddel ontdekt heeft. Deze bevat niet minder dan 59,9 vet en 16,6 eiwit. Deze noten worden tot meel verwerkt en leveren dan een zeer goed smakend product, dat 44.94 °/0 eiwit bevat. De uit de noten verkregen olie moet gelijk staan met de beste Genueesche olie. Deze vinding zal een ware uitkomst voor Rusland zijn, en kan dit land 30 millioen pond olie, 20 millioen pond meel en 65 millioen pond brandstof uit het overblij vende deel der noten opleveren. Troef. Jong heertje (op de tram stappend): „Is Noach's ark al vol?" Passagier: „Op den aap na, kom bin nen, jongeheer". Probaat middel. Jonge dame: „Maar dokter is er nu heusch niets aan te doen, dat die akelige zomersproeten telkens weer opkomen". Dokter: „Juffrouw, u weet, dat ik alles geprobeerd heb, maar niets helpt op den duur". Jonge dame (wanhopig)„Maar, dok ter, dat is om uit je vel te springen". Dokter (kalm): „Dat zou misschien nog het beste middel zijn". Het scheelt aan de zon niet. O, welkom sch'oone dageraad, Die uit uw gulden kamer gaat Met glans van hel'dre stralen 1 'k Ontsluit mijn venster voor uw licht, Om met een vroolijk aangezicht U minlijk in te halen. Gij wacht niet tot ik open doe, Maar dringt ten eerste mildlijk toe Ja, eer ik kom te ontsluiten. En nog in 't nare duister zij, Zoo staat en wacht gij al naar mij Voor toegeloken ruiten. Zoo ook de Meester die u riep, En tot een licht der wereld schiep, Die groote Zon der zonnen, Schijnt met een glans van eeuwig goed Voor 't venster van het toe gemoed, Met opdoen is 't gewonnen! Stofwormpje onder 't dak van stroo, In 't leemen huis, hoe zijt gij zoo? Het is een Heer der Heeren, Die voor uw arm hutje staat, En uwe kleinheid niet versmaadt, Om zich tot u te keeren. Laat in, laat in dien waarden Gast, Opdat uw heil voorspoedig wast. Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Harlingen (vac. J. I). j de Hoog), G. Grootjnns Tlizn., te Driel bij Arnhem; te Zuid-Scharwoude, G. Hornstra, te Zuid-Zijpe (N.II.)te Leer broek. F. van Ascli, te Eethen. Bedankt: Voor Anna Polowna, A. II J. Ie Gras, te Egmond a.d. Hoef; voor Alblasserdam (toez.), II. P. de Pree, te Alkmaar; voor Waarde (Z.) E. Raams, te Hoek. Geref. Kerken. Tweetal: Te Vlissingen, Dr. J. Brink- 'man te Hattem en R. M. Westerink, te Velp. Aangenomen Naar Noord-Scharwoude J. Hoek, cand. te Schiedam naar Dok- kum, J P. Klaarhamer, te Wommels. Bedankt: Voor Baambrugge, Iïruinin- gen, Leidschendam, Oostburg, Oudekerk a/d IJsel, Ter Aar, Tholen, Tienhoven (U.), Vreeswijk, Westzaan en Woubrugge J. Hoek, cand. te Schiedam. Christ. Geref. Kerk BeroepenTe Baarn, G. Molenaar, te Den Helder. HOEK. Huwelijksaangiften, l Mei. Adriaan Donze. oud 23 j., jm. en .Taco- mina van der Peijl, oud 22 j., jd. 8 Mei. Louis Verstaaten, oud 31 j.. weduwn. en Janna Maria Drabbe, oud 36 j., jd. 15 Mei. Harmen Jan Otterloo, oud 22 j., jm. en Wilhelmina Meertens, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Mei. Jacob Noordhni's, oud 24 j., jm. en Elizabeth Scheele, oud 20 j., jd. 15 Mei. Isaac van de Velde, oud 21 j., jm. en Janna den Exter, oud 19 j., jd. Adriaan Donze, oud 23 j., jm. en Jacomiua van der Peijl, oud 22 jjd. 22 Mei. Löuls Verstraaten, oud 31 j., weduwn. en Janna Maria Drabbe, oud 36 j., jd. (JJeboorten. 1 Mei. Adriaan, z. van Frèderik de Bree en van AdrianaPlad- det. 7 Mei. Jacobus Gerard, z. van Ja cobus Rouw en van Elizabeth van Wijck. 16 Mei. Pieter, z. van Thomas Lantsheer en van Catharina van Wijck. 27 Mei. Abraham, z. van Adriaan Beaufort en van Janna de Groote. Overlijden. 22 Mei. Petrus Klaassen, oud 9 j., z. van Joos Klaassen en van Adriaria Wilhelmina Rinkhoud. Loop der bevolking van Tor Neuzen. J. P. Dieleman, arbeider, P 62, uit Heerlen. E. M. Cocne, zonder, Steenkamplaan 20, uit Eede. A. Jurrij, zonder, Vlooswijkstraat 69, ujt Hoek. .1. de Vos, metselaar, Steenkamplaan 74. uit Hoedekenskerbe. P. de Feijter, dienstbode, P 36, uit Axel. L. de Feijter, dienstbode, P 36, uit Zaamslag. S. Dieleman, dienstbode, O 35, uit Retranchement. Vertrokken: E. H. Ch. Jansen, opzichter, Lange Kerkstraat 33, naar Wormerveer. E. A. D. H. Galle, zonder, Dijkstraat 7, j naar Zundert. R. J. Bogaerts, dienstbode Q 164, naar Sas van Gent. J. Dieleman, dienstbode, O 35, naar Axel. te Ter Neuzen (Jozinastraat). op Donderdag 19 Juni 1919, gedurende de beide schooltijden. Ouders en verzorgers van leerlingen, benevens de Leden der Yereeniging, worden beleefd uitgenoodigd tot een bezoek. BESTUUR Gunstige conditiën; royale regeling van schade. P, S. Ook gelegenheid tot het verzekeren van Rijwielen tegen diefstal. 's avonds 8 uur, (Nieuwe tijd), in de Openbare School te SLUISKIL. a. Verslag werkzaamheden van het Bestuur b. Voorstel om een som ineens te vragen aan het Kon. Nat. Steuncomité; c. Aanteekenen van naam, adres, dienst tijd enz. Namens het Bestuur, A. C. DE PAUW. H. J. COLSEN. Komt allen op Door het Bestuur der vereeniging „DE AMBACHTSSCHOOL VOOR TER NEUZEN EN OMSTREKEN" zal op Donderdag 26 Juni 1919, des namiddags 2 uur, in het Raadhuis te Ter Neuzen, in een perceel worden Bestek met 4 teekeningen zijn tegen betaling van 5.gulden verkrijgbaar bij de architecten J. A. FEIJ eu L. DE BRUIJNE te T e r Neuzen. Plaatselijke aanwijzing op Donderdag 19 Juni 1919, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, 10 Juni 1919. Het Bestuui voornoemd, J. HUIZINGA, Voorzitter. W. J. H. HARMSEN, Secretaus. Diverse Kapitalen beschikbaar. op billijke voorwaarden. NEEMT BELDEN a DEPOSITO. Voor inlichtingen wendde men zich tot F. DielemanDe Jonge, De derde en vierde Woensdag van iedere maand te spreken in het Hotel „Den Arend", Firma V. GALLE te Ter Neuzen. Voorhanden Verder: Keeten, Kruiwagens, Kar ren, Kamion, Vrachtkar, Waschtobben, Ladders, Trappen, Kasten, Deuren, Ramen, Kozijnen, Ankers, Lieren, Ket tingen, Zuig- en Perspomp, Kachels, ijzeren Ploegen. Een partij vuren Balken. Koolteer, Bruine teer, Carbolinenm, Black-Varuish. Tevens zijn de materialen te huur Rechters, Lieren, Kruiwagen enz. Rotierdam, 16 Juni. Aangevoeld waren 353 vette runderen, 200 vette graskalveren, 244 schapen, 296 varkens. Prijzen voor koeien 2 40—f 1.75; kalveren 2.40— 1.75; schapen 1.40—1.00; lammeren 140-1.55; varkens 2 00—f 160; lichtsoort 1.50—1.60. De handel was over het algemeen zeer matig. Redelijke aanvoer. Het Protest-Comité van Hoek heeft in zijne vergadering van 14 Juni besloten om de FEESTELIJKHEDEN in verband met de annexatie te doen plaals hebben op nooit een lichte verkoudheid want zij kan de ergste gevolgen heb ben en ontaarden in gevaarlijke Neem daarom direct de Beroem de Balsempillen van H. VAN AKEN, Apoth.-spec te Selzaete en ge zult U voor ergere gevolgen vrijwaren. Prijs f0.90 per doos. N.V. vil C. R. SCHULTE Co., Verder depóts in bijna alle plaatsen in Zeeland. Waar niet verkrijgbaar wordt door het Iloofd-depót franco toe gezonden na ontvangst van post wissel verhoogd met 10 cent voor porto. Z o n n e t ij d). DAGEN. Voorm. Nam. W oensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 18 Juni 4.43 4.57 19 5.23 5.42 20 li 6.11 6.29 21 7.04 7.24 22 8 04 8.24 23 1 9.08 9.37 24 10.18 10.46 's avonds 8 uur, bij DE VRIEZE op de Markt. a. Verslag werkzaamheden van het Bestuur b. Voorstel om een som ineens te vragen aan het Kon. Nat. Steuncomité c. Aanteekenen van naam, adres, dienst tijd enz. Namens het Bestuur, H. S. v. HOUTEN, Voorz. C. D. v. WIJCK, Secret. Komt allen op! Namens het Comité, De Voorzitter, J. L. SCHEELE. P.S. leder wordt tot deelname uitgenoodigd. verkrijgbaar bij Zaamslag. TANDARTS is dagelijks te consulteeren van 9 12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. 3 gemeten goed gewassen wassende in den polder Beoos- tenblij, nabij de hofstede, bewoond door Dhr. H. den Hamek. Briefjes in te leveren bij ondergetee kende vóór of uiterlijk op Dinsdag 24 Juni a.s alwaar tevens inlichtingen wor den verstrekt. Notaris DREGMANS te Axel. N. V Boomkweekerij en Zaadhandel 30 „WALCHERE N", gevestigd te Middelburg, Speciale van een in den Vitshoek, gemeente Honte- nisse, samen groot 3.17.90 H.A. (7 gemet 40 roeden), ten verzoeke van den heer ADRIAAN DEN HAMER, op Maandag 23 Juni 1919, des namid dags 3 uur, in het hotel de Graan- beurs te Hulst. Notaris DUMOLEYN. Aangekomen: Schoondijke W 10. TELEFOON 121. 21 Middelburg. Brouwerijstr. 3 (Hoek Havenstr), Ter Neuzen TEL. 105, Ingesteld op f 14.130.—.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 3