Uit de Pers. Uit de Provincie. Maar over eenige jaren kunnen 't best zijn een roomsche, een jood en een vrij denker, die dan als opperste-drie-bis- schoppen met de hoogste macht bekleed zijn in de Evangelische Landskerk van Pruisen. 't Is waarlijk in onzen tijd meer dan ooit noodzakelijk, dat men de Kerk in elk opzicht geheel losmaakt vandenStaat. DE NIEUWE AARDAPPELEN. Het Centraal Bureau voor de Veilin gen in Nederland heeft den minister van Landbouw verzocht, voor de nieuwe aardappelen een minimumprijs te bepalen. Koopt het binnenland voor dezen prijs of hooger alle aardappelen, dan behoeft er geen uitvoer te zijn. Blijkt de aanvoer ter veiling zoo groot te we zen, dat. voor dien prijs niet meer ge kocht wordt, dan zou het restant kunnen worden overgeveild voor het buitenland. DREIGENDE STAKING. In de heden gehouden vergadering van de besturen der Samenwerkende Bon den in de Metaalindustrie is besloten, wanneer de besprekingen ter conferen tie van 18 Juni a.s, geen bevredigend resultaat mochten opleveren, in verschil lende plaatsen den strijd met de onder nemers aan te binden. BURGERW ACHT EN ZONDAGSRUST. Men deelt mede, dat de leden der Burgerwacht 8e Vendel 4e Divisie te Rotterdam uitgenoodigd zijn tot schieten op Zondag. Wij hopen, dat dit geval op zichzelf zal blijken te staan. Zal de Burgerwacht kunnen steunen op de sympathie van ons volk, dan moet men niet beginnen met op deze wijze evenals vroeger den vrijwilligen landstorm impopulair te maken. MR. TROELSTRA TE AMSTERDAM. Mr. Troelstra zeide Zaterdagavond te Amsterdam in het Concertgebouw voor de afdeeling van den Algemeenen Ne- derlandschen Timmerliedenbond, welke plaats had ter gelegenheid van de in voering van den 8-urendag, o.m. dat het kapitalisme voor en tijdens den oorlog dusdanig veel heeft bedorven, dat zij verplicht is de teugels van het bewind aan de arbeidersklasse over te geven. Ook de Nederlandsche bourgeoisie moet, aldus Mr. Troelstra, er op rekenen, dat als de revolutie in ons land uitbreekt, de arbeiders niet als burgerwacht dienst zullen doen, om de revolutie Tegen te houden. Thans is de tijd gekomen, waarin de arbeidersklasse de macht in handen heeft te nemen. De arbeidersklasse zal, on danks de invoering van den 8-uren dag niet gaan rusten. Integendeel zij zal met meer strijdlust zich verder weten te verheffen. Uit het bovenstaande blijkt weer eens opnieuw, hoe onbetrouwbaar Mr. Troel stra is voor de rust en orde ir. ons land, omdat zijn revolutionaire waanzin niet slechts een acuut verschijnsel was, maar een chronische ziekte is geworden. LAND- EN TUINBOUW. In 1918 heeft het totaal van den om zet van alle fruit- en groentenveilingen in Nederland bedragen f 117,297,550, tegen f 110,749,646 in 1917. DE STEUN AAN GEDEMOBILI- SEERDEN. Aangezien het Kon. Nat. Steuncomité zijne bemoeienis met gedemobiliseerde dienstplichtigen niet verder kan uitstrek ken dan hen, die inderdaad door een buitengewoon verblijf onder de wapenen in meerdere of mindere mate als oor logsslachtoffer zijn te beschouwen, moeten de kompagnies-kommandanten voortaan alleen roode of witte steunkaarten in vullen voor hen. die bij hun huiswaarts zenden meer dan 87a maand onder de wapenen zijn geweest. PACHTWOEDE In het „Friesch Weekblad" van 7 Juni jl. schrijft de voorzitter der Friesche Maatschappij van Landbouw, de heer J. Wuite Jzn., de volgende regels: De uitslag van de eerste verhuringen is schitterend De waarschuwingen hel pen Er worden sommen geboden als nooit te voren Perceelen die in gewo ne tijden f200 huur opbrachten,worden in dollen overmoed gehuurd voor het 4-voudig bedrag en meer. Komt toch tot bezinning! Is het niet beter, niet te huren en a.s. herfst uw koeien te verknopen, dan tegen prijzen, zooals gij thans doet, hooi te krijgen, prijzen, die gij uit de meeropbrengst van vee of melk, nimmer terugkrijgt. Door uw niet nadenken, maakt gij vele slacht offers èn uw gezin èn uw personeel doet gij lijden, terwijl de terugkeer van normale omstandigheden door uwonbft- suist optreden, in erge mate wordt tegen gehouden. Ga aan het rekenen! en huurt niet of alleen voor billijke prijzen. Geldt deze waarschuwing alleen voor Friesland ONDERSTEUNING BIJ WERKLOOS HEID. Spoedig zijn maatregelen te verwachten volgens wetke van Overheidswege een groot deel van de zorg voor de tot dus verre door steumomité's gesteunden zal worden overgenomen. De hoofdlijnen zijn als volgt gedacht: a. leden eener organisatie met werk- loozenkas, zullen zijn aangewezen op die kas. In verband hiermede zullen tijdelijk de regelen volgens welke werkloozen- kassen worden gesubsidieerd, worden aangevuld b. wachtgeldregelingen gelijk deze tot dusverre, door het Kon. Nat. Steuncomité met werkgevers en combinaties van werkgevers met deelneming van het gemeentebestuur werden ^aangegaan, zul len, indien zij voldoen aan vast te stellen voorschriften door de Overheid kunnen worden gesteund c. niet verzekerde arbeiders, benevens zwakken, bejaarden en minderwaardigen, die hun vroeger bestaansmiddel niet ge makkelijk herwinnen, zullen op de orga nen van armenzorg zijn aangewezen. Deze organen dienen daartoe waar noodig versterkt te worden d. een centraal lichaam zal zich wijden aan de (bevordering van werkgelegenheid in tijden, waarin en in plaatsen, waar daaraan tijdelijk bijzondere behoefte bestaat. Hier wordt gedacht aan openbare werken. Waaraan zoowel geschoolde als ongeschoolde arbeiders werk kunnen vinden e. werkverschaffing zal voornamelijk plaatselijk worden op touw gezet in het bijzonder om aau de onder c bedoelde armlastigen zoo nuttig mogelijke bezig heid te verschaffen en de werkschuwen onder hen uit te schiften, die dan verder niet voor steun in aanmerking komen. In tegenstelling met de werkgelegenheid onder d bedoeld, geldt het hier een vorm van steun waarbij niet altijd sprake be hoeft te zijn van standaardloon of pas send werk f. de met de arbeidsbemiddeling ver band houdende ondersteuning voor het. werken buiten de woonplaats, reisgeld, steun aan achtergebleven gezinnen, ver huiskosten, zal overgaan in handen van den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling en de plaatselijke organen voor openbare arbeidsbemidde- ling g. subsidies voor woningbouw zullen behartigd worden door de Overheids organen voor de volkshuisvesting 1*. het verleenen van crediet aan den middenstand voor zoover dit van staats wege met bijstand van het Kon. Nat. Steuncomité geschiedt zal geheel Re- geeringszaak kunnen worden. Het is thans gewenscht dat de steun- comité's maatregelen nemen die een snellen en regelinatigen overgang bevor deren naar den nieuwen toestand zoodra de wettelijke regelingen in werking zullen zijn getreden. Zoolang zulks nog niet het geval is gaat het Kon. Nat. Steun comité voort op den tot dusverre ge volgden weg. Gedwongen Rijksleening. Van allen kant werpt men het goud- net uit, om nog eer het te laat is, den goudvisch te vangenmaar vlot gaat 't niet meer. Belangrijke Stedelijke leeningen wip ten reeds over 5 pCt. Voor de Indische schatkist moet, om het geld te krijgen, evenzoo reeds hooger worden aange klampt. En thans waagt zelts de Minis ter van Financiën het niet meer om voor het Rijk geheel vrijwillige inschrijving uit te lokken. Vorige malen stond de wilde stok van de gedwongen leening er achter, bijaldien het vrijwillig niet al te vlot ging. Thans echter schijnt men 't zelfs met een half dreigement niet meer te wagen. De leening zal, naar 't heet, daarom van meetaf en aanstonds een gedwongen karakter dragen. Men zal moeten afstaan, wat het rijk van noode heeft. En dit benoodigde bedrag schijnt zoo hoog te zullen loopen, dat er niet minder dan vier honderd millioen van de bezitters zijn af te persen. Het in toenemende mate ongunstige karakter van onze financieele positie treedt hiermede reeds meer naar voren. Het bedrag van vier honderd millioen gaat 't laatste voorafgaande leeningsbe- drag zeer aanmerkelijk te boven, en ver mindert het uitzicht op vlugge, gereede terugbetaling. Toen de oorlog inzette, waren we feitelijk gedaald op een Rijks schuld, die slechts twaalf honderd mil lioen bestreek. Nu staan wij reeds voor heel andere cijfers, die almeer een reus achtig karakter gaan vertoonen. En dit reeds zoo hoog geklommen bedrag zal thans weer vier honderd millioen naar boven moeten, zonder dat ons hierbij den minsten waarborg geboden wordt, dat 't hiermede uit zal zijn. Stedelijke en Provinciale leeningen komen naast die Rijksleening mee van het vette gras plukken, en veelal niet dan tegen hoog percentage. Zoo komt uit, wat al voor twee jaar voorspeld is, dat onze geheele geldelijke positie een knak kreeg. En hiervan is dan weer het fatale gevolg, dat stad, gewest noch land voldoende vertrouwen blijft genieten, om 't noodige bedrag goedwillig naar de publieke kas te zien vloeien. Men heeft er van gedroomd, dat, zoo de vrede maar werd ingeluid, onze vroe gere geldweelde wel van zelf zou terug- keeren. Doch juist hierin komt men falikant uit. Leenen dat niet vrijwillig toegaat, is geen leenen meer. Het is een u afnemen van het geld met dwang, en de daling op de beurs volgt schier onverwijld, om u te ontnuchteren. (Stand.) Politie-staking. Tn Engeland doet zich het voor ons geheel vreemde spektakel voor, dat de politieagenten, niet enkel te Londen, maar over heel Engeland, een samen zwering in hun kring hebben uitgelokt, om, zoo noodig, als politie gedurende eenigen tijd den wachtdienst neer te leggen, en het land, zonder politie, weer loos aan het spel der booswichten over te geven. De Regeering, zoo meldt men nu, is tegen deze politie-staking met alle kracht opgekomen en heeft alle recht betwist, dat den politieagenten zou toekomen, om de sabel er bij neder te leggen, en stad en land aan de booswichten over te laten. Dit is van de zijde der Regeering uiter aard juist gezien. Bij de politie kan van staking geen oogenblik sprake zijn. Men gevoelt, dat hier geheel dezelfde regel geldt als bij de nachtwacht en de brand wacht. Een braudwacht, die, als er een ernstige brand op haar gebied uitbrak, stil thuis bleef, en het vuur liet door branden, is volstrekt ondenkbaar. En geheel ditzelfde geldt uiteraard evenzoo voor de politie. Politie kan en mag nim mer staken. Juist daarom echter moeten er vooruit ten bate van de politie en van de veldwacht afdoende maatregelen getroffen zijn, om deze Rijksmachten tegen misbruik te waarborgen. Dit nu heeft men, evenals tenonzeut, ook in Engeland blijkbaar verzuimd, Men heeft geoordeeld, dat zulks zoo duidelijk vanzelf sprak, dat een zelfstandige en opzettelijke regeling hiervoor gevoegelijk achterwege kon blijven. Thaus blijkt intusschen in Engeland hoe avereehtsch het was, hierop te re kenen. Juist omdat de politie wel voelt, dat men de burgers bij dag en bij nacht niet aau de booswichten zou overlaten, en met het oog hierop den gestelden eisch wel aanstonds zou inwilligen, poogt nu de politie haar slag te slaan. Zoo echter, dat een ieder gevoelt in wat onverzoenlijken strijd het met de eere der politie is, dat ze het aandurft, aan het overgaan tot zulke maatregelen ook maar te denken. De wereld-staking. Het is thans zooverre 'gekomen, dat men reeds gewaagt van een wereldsta king met het oog op allen arbeid. Die staking zou dan drie dagen duren, en een protest beduiden tegen de door niets gerechtvaardigde maatregelen, die naar 't schijnt de Vier Mogendheden zich ten laste van Duitschland en Oostenrijk ver- oorlooven willen. Het zou kras zijn, en zulks te meer, wijl er bij wordt gevoegd, dat de noodige afspraken reeds getroffen zijn, en dat men er op rekenen mag, dat deze mas sale staking ook in Amerika, in Engeland en in Frankrijk zou doorgaan. Toch is het harde hierbij, dat ook Duitschland en Oostenrijk zelf, landen waarin de honger hard geleden wordt, en de sterfte steeds toeneemt, aan deze driedaagsche staking zouden moeten mee doen. Hoe toch zouden ze dit kunnen, indien er van te voren geen voorraad kon opgeborgen worden, en wat ontzet- tenden indruk zou 'tdan niet maken, zoo men van achteren zeggen moest, dat die staking in Duitschland en in Oostenrijk aan voor 't minst een honderd duizend ouden en jongen van dagen het leven had gekost. We zullen daarom afwachten hoe 't loopt, maar wijzen er dan toch op, dat de Vijf Mogendheden door den gansch onredelijken en dolzinnigen eisch dien ze aan Duitschland stellen, een toestand in het leven riepen, die het ontzettendste kan doen inwachten. Ten slotte zal 't nog zoover komen, dat de Socialistische groepen haar besturen met macht zullen doen optreden, om zich aan niets meer te storen, en geheel naar eigen goed vinden door te tasten. Dat men een persoon en een land hard behandelt, is tot daaraan toe. Duischland zonk in, en kon de worsteling niet meer volhouden. Dat het hiervoor boeten moet, duidt dan ook niemand euvel Gold deze misstand een persoon, men zou hem ter dood brengen, doch dit liep dan in enkele uren af. Thans echter, nu het niet een persoon, maar een volk geldt, wil men feitelijk evenzoo het doodvonnis toepassenmaar het wreede is hier, dat het een moorden van het volk over een tijd van meer dan een halve eeuw wordt. TER NEUZEN, 17 Juni 1919. In het begin van Augustus a.s. zal te 'sGravenhage een examen worden ge houden voor de betrekking van telegrafist en kantoorbediende. Aanmelding behoort schriftelijk te geschieden bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, 6e afdeeling, te 'sGravenhage vóór 16 Juli a.s. Zij, die op grond van het bezit van een diploma van het examen zijn vrij gesteld en voor opleiding tot telegrafist en kantoorbediende in aanmerking wen- schen te komen, hebben zich vóór 1 September a.s. aan bovengenoemd adres aan te melden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Directeur van het post- en telegraaf kantoor te dezer plaatse. Woensdagavond om 8 uur zal bij De Vrieze op de Markt .een vergadering wordeu gehouden van oud-verlofgangers. (Die vóór 1 Augustus j.l. met verlof zijn gegaan). Er is toch eenige kans, dat ze als crisis-slachtoffers, óók als ze niet werkeloos geweest zijn, een som ineens van het Koninkl. Nationaal Steuncomité kunnen ontvangen. Laten onze gedemo- biliseerden nu eens allen opkomen, en zooveel mogelijk vrienden meenemen. Opdat de vergadering slage Zie de advert, in dit nummer. Een ooggetuige, die voor de waar heid van de hier meegedeelde feiten instaat, deelt ons het volgende mede De sloepen van het Neder landsche Loodswezen te Ter Neuzen als plezierbooten (of studeervertrekken van Mevrouw Duiker Co.) Zondagavond trok het onze aandacht dat Mevrouw Duiker een der sloepen van het Nederlandsche Loodswezen had uitgekozen om met eenige van hare partijgenooten een zeiltochtje te maken op de Schelde. Wij moeten hierbij op- merken dat hare keuze van politiek studeervertrek (tenminste de portefeuille ging ook mede) bij deze warme dagen op het rustige koele water werkelijk goed is. Wanneer Mevrouw de smaak er eenmaal van te pakken heeft, koopt ze misschien nog wel een rijkeluis jacht. Wat ons echter verwondert, is dat de Nederlandsche Regeering aan particu lieren hare sloepen ter dispositie stelt voor het houden van zeiltochtjes enz., terwijl deze booten bestemd ziju om de loodsen aan boord der schepen te zetten. Waarmede moeten tijdens zoo'n zeiltocht de roeiers de loodsen aan boord dei- opkomende schepen zetten, vragen wij ons af? Wat ons ook bevreemd is wel dat Mevrouw de Nederlandsche roeiers (hare partijgenooten) des Zondags onledig houdt om met Mevrouw pleziertochtjes te gaan 'maken. Ieder weldenkend mensch, ook de S.D.A.P.-er zal deze houding afkeuren. Wanneer bovendien aan dergelijke dingen geen einde wordt gemaakt, is het niet uitgesloten dat de Nederland sche Loodsenwacht nog gebruikt wordt tot het houden van meetingen enz. en dat is toch zeker de bedoeling der Re geering niet. Zaterdag heeft de heer L. C. Wabeke, gemeente secretaris alhier, zijn functie neergelegd om zich in het parti culiere bedrijf, voornamelijk het bank wezen, te begeven. Door B. en W. zijn op de aanbeveling ter benoeming van een gemeente-secretaris alhier geplaatst de heeren B. I. Zonnevylle te Aarden- burg en J. A. Meter te Hattem, beiden gemeente-secretaris. Op zijn daartoe gedaan verzoek is eervol ontheven van zijn tewerkzaam- stelling als tijdelijk Adjunct-Inspecteur der directe belastingen alhier, de heer Mr. G. M. G. H. Russel. Bevorderd bij den dienst der directe belastingen enz., J. C. van Dalen van rijksklerk 3de klasse te Haarlem kantoor b. g. tot rijksklerk 2e klasse te Ter Neuzen kantoor. Door den Commissaris der Konin gin is'benoemd tot lid der gezondheids commissie, zetel Ter Neuzen, de heer V. Verschaffel, meelfabrikant te Sas van Geut. Zaarnslag. Donderdagavond hield het protestcomité in tegenwoordigheid van het opgekomen publiek zijn laatste ver gadering. De voorz., de heer J. de Kraker Cz, opende de vergadering, riep allen een hartelijk wolkom toe en gaf de secret.- penningm., de heer J. de Visser gelegen heid zijn verslag te leveren. Deze wijst op de werkzaamheden van het comité, de vlaggenhulde der Zaam slagsche bevolking, het bezoek van H. M. de Koningin, om ten slotte de nadruk te leggen op het resultaat van de actie door geheel Zeeuwsch-Vlaauderen, door de houding van Koningin en Regeeriug, dat thans mag geconstateerd worden, dat de Belgische annexatieplannen in duigen zijn gestort. De ont/angsten bedroegen f456en de uitgaven f 423.58. Het batig saldo van f 32.42 is echter slinkende, omdat nog enkeie posten moeten betaald wor den. De voorz. zegt dank voor het geleverde verslag en merkt op, dat pas nog een telegram is verzonden aan H. M., dat van den volgenden inhoud was: „Het Protest-comité van Zaarnslag brengt Uwe Majesteit hulde en dank naar aanleiding van de gelukkige oplos sing van de annexatie-kwestie en hoopt dat Nederland, voortaan met Zeeuwsch- Vlaanderen in onbestreden eenheid ver- eenigd, tot in lengte van dagen zich mag verheugen in Uwer Majesteits zegenrijk bestuur". Het antwoord luidde „Hare Majesteit, zich met uw comité verheugend in den gunstigen afloop der voorloopige besprekingen te Parijs draagt mij op uw comité Hoogstderzelver dank te betuigen voor de gevoelens in uw telegram uitgedrukt". TEN BROECKE HOEKSTRA, Adjudant. Op een telegram, gezonden aan den Commissaris der Koningin in Zeeland, werd geantwoord „Mijn bijzonderen dank aan Comité. Ook mij heeft de goede uitslag hartelijk verheugd". Comm. der Kon. DIJCKMEESTER. Vervolgens spreekt de voorz. zijn dank uit aan allen, die op eenige manier heb ben medegewerkt aan de verwezenlijking van ons doelin 't bijzonder dank aau H. M. voor Haar cordaat optredenaan den burgemeester voor zijn bereidwillig afstaan van de raadzaal voor het houden der vergaderiugen enz. Namens het comité brengt Ds. De Bruijne hulde aau den voorz. voor zijn leiding en het zie geheel geven voor de zaak. De burgemeester spreekt eveneens zijn dank uit, zijn blijdschap te kennen ge vende, dat we door de genade Gods zijn bewaard gebleven. De voorzitter verklaart het comité thans te zijn ontbonden. Hij leest een schrijven voor van het hoofdcomiré, waarin de wensch wordt uitgesproken 20 Juni a.s. een feest te houden te beginnen 's morgens met een godsdienstige samenkomst, in de hoop, dat het niet ontaarde in brasserij en dronkenschap. Een feestcommissie van 12 leden wordt benoemd om alles te org&niseeren. Met het oog op len beperkten tijd zal het feest na 20 Juni worden gehouden. Axel Vrijdag vergaderde alhier het Axelsch Comité van Actie tot behoud van Zeeuwsch-Vlaanderen bij Nederland. Op een vorige vergadering was reeds besloten dat, waar thans van geen an nexatie meer sprake is, dit comitë geen recht van bestaan meer heeft. Thans was men dan ook voor een an der doel bijeengeroepen, n.l. bespreking van een feest op den gunstigen afloop. Bijna allen waren het er over eens, dat we zouden feesten. Hiertoe werd besloten. Als voorloopige datum werd aange houden 17 Juli en ook zoo noodig 18 Juli. Staande de vergadering werd reeds voor f 457 ingeteekend. Er werden onderscheidene commissie's benoemd en een voorloopig programma vastgesteld. Na de bespreking van het feest kreeg de Penningmeester, Dhr. J. M. Oggel, gelegenheid om ons een verslag te leve ren over zijn gehouden beheer. Hieruit bleek dat er nog zoo ongeveer een kleine f 200.over zal zijn. Hiermee was het werk* van gemeld comité ten einde. De Voorz. dankte allen die hadden meegewerkt en wees er op, dat onze arbeid niet te vergeefsch is geweest. Hij sprak der. wensch uit dat door deze tijden de band aan Vorstin en Vaderland hechter mocht zijn geworden en dat Zeeuwsch-Vlaanderen steeds Neder- landsch blijve. Zaterdag werd alhier ten overstaan van Notaris Lijdsman te Hulst ten ver zoeke van L. de Kraker alhier, in het openbaar verkocht, een huis met schuur en erf op het Plaatje. Kooper werd Jac. vau Cadsand Lz., landbouwer alhier voor f 8050.—. Gisterenmiddag werden we weer bozocht door een vliegmachine. Allen dachten dat het de heer Dellaert van Westdorpe was, waar in den laatsten tijd het gerucht ging, dat deze een landing zou doen op het concours-terrein. De machine kwam uit het Oosten en verdween in Westelijke richting. Ons onderzoek of het werkelijk de heer Dellaert is geweest, bleef zonder resultaat. IJzendijke Bij gelegenheid van de kermis op 2e Pinksterdag is alhier een motorrijwn i gastolen. Hoewel de janden leeg waren hebben de dievent zich er toch mede uit de voeten weten te rnaken. Walsoorden Woensdag bij het laden van een paard op dé"stoomboot, liggende voor den steiger, geraakte het paard te water en verdronk. In verband met de loopende ge ruchten eener mogelijke verplaatsing van het Belgisch loodswezen van Vlissingen naar Ter Neuzen, kan de „Vliss. Crt." uit de meest betrouwbare bron ver zekeren, dat van dergelijke plannen thans definitief is afgezien. De verplaatsing der Mij. „Zeelan d." Het „Hbl." heeft een onderhoud gehad met den heer Van Kretschmar van Veen, van de directie van de H. S. M., over de verplaatsing van de „Zeeland". De heer Van Veeri gaf te kennen, dat zeer tegen de verwachting der Ned. Spoor wegen men getracht heeft dit eenvoudige verkeersvraagstuk op te blazen tot een nationale en politiek internationale kwes tie. De bloei van de „Zeeland" en der Nederlandsche Spoorwegen is inderdaad een nationaal belang, doch dit kan door die concentratie slechts worden bevor derd. Doordat de Ned. Spoorwegen de grootste aandeelhouders in de „Zeeland" zijn, gaan haar belangen met dié van deze My. hand in hand. De belangen van de provincie Zeeland en de andere Zuidelijke provincies waren bij de Vlissingsche route slechts in geringe mate en hoofdzakelijk in schijn betrokken, daar de concurrentie der beide routes noopte om de voornaamste plaatsen door de treinen te laten voorbij rijden. Hoogstens zal de gemeente Vlis singen van de verplaatsing door het verlies van een deel harer bevolking, nadeel ondervinden. Het gemeentebestuur van Vlissingen heeft eeu adres tot den Minister van Birmenlandsche Zaken gericht, waarin het op verschillende gronden nogmaals bij de Regecring de medewerking inroept opdat de „Zeeland" niet gedwongen wordt uit Vlissingen te verdwijnen, doordat groote maatschappijen haar

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2