Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Mengelwerk. Kerk, School en Zending. Kamerbrieven. Gemeenteraad van Ter Neuzen. achter den rug en rood heeft weer gewonnen. Gevaar is er niet meer bij. En zoo'n reisje, ten koste van 't alge meen, is weldadig na spannende dagen. 't Eenig jammere is, dat het schele oogen in den Raad maakt. Straks willen ook de andere heeren genieten. Men zegt, dat na de reizen naar Duitschland voor een paar jaar en nu naar Engeland, Australië aan de beurt komt, onder aanvoering van wethouder Donia. Welnu, ook dangoede reis." Zoo men ziet is het „Weekblad" nogal ironisch. Dat moest hel niet doen 1 Zoo'n gewichtige zending, met den nog gewichtiger Duys, om een réuzen-gewich tige zaak te behartigen, het blad moet zich schamen, diep schamenHet moest róód worden De daad is zulk een machtig prediker. De levensbeschrijving door socialisti sche arbeiders opgesteld, waarin zij ver halen van hetgeen hen bewoog om de Kerk vaarwel te zeggen en het sodalis me te omhelzen, bevatten voor ons eene ernstige leering. Daar komt in het geschrift van den heer Ankersmit voor de biografie van een Rotterdamsch havenarbeider, gebo ren op een visschersplaats in Zuid Hol land, uit een eenvoudige streng christe lijke familie. Hoe hij socialist werd Hij verhaalt van zijn dienst op een logger: „Wat ik in de vier jaren, die ik op zoo'n logger heb doorgebracht, on dervonden heb, daarover wil ik kort zijn De schellen vielen mij daar van de oogen Ik heb toen menschen leeren kennen, die bij noodweer God aanriepen, maar nog was het gevaar niet volkomen ge weken of zij ontaardden tot dierlijke we zens van het laagste zedelijk peil. Ik was toen nog heel jong, maar vaak moest ik als onschuldige knaap den boozen geest van zoo'n christelijk zedeloos schep sel van mij afweren. Mijn reine zieltje walgde van dergelijke uitspattingen". Is hij later polderjongen, dan gelijke ervaring. Enhij wordt ongeloovig hij wordt socialist. Daar is de schets van een Gelder- schen letterzetter, geboren .uit een vro me RoomschKatholieke moeder. Hij is op een Kevelaar processie getuige van het onwaardig gedrag van ouderscheide- nen, die een voorbeeld van moraliteit hadden moeten geven. Hij wordt geër gerd door liet onchristelijk optreden van zoovele christenen. En hij wordt ongeloovig hij wordt socialist. Deze en andere ervaringen leiden den sociaal-democratischen schrijver Anker smit tot de conclusie, dat de verdorven heid van vele godsdienstigen oorzaak is dat menigeen losraakt van de Kerk en tot het socialisme komt. Ja, zelfs acht de auteur zich gerechtigd tot de opmerkinghet is veel minder de vrijdenkerspropaganda, dan wel de handelwijze der kerkelijken zeiven, die aan hun zaak afbreuk doet. Nu kan de tegenwerping worden gemaakt dat dit alles van socialistisch standpunt donker gekleurd is. Niettemin zullen wij het oor niet sluiten voor de ernstige roepstem, tot ons gericht om ons, ook in het maat schappelijk bedrijfsleven, zoo aan te stellen, dat de naam van Christus om onzentwil niet gelasterd, maar veel meer door onzen godzaligen wandel onze naaste voor Christus gewonnen worde. De daad is zulk een machtig prediker. (Rotterd.) TER NEUZEN, 13 Juni 1919. Woensdagavond vergaderde alhier het Protest-Comité tegen annexatie van Zeeuwsch-Vlaanderen. Besloten werd, het hoofdbestuur te vragen, het feest voor heel Zeeuwsch-Viaanderen op één dag in de week van 10 Juli te houden. En dan 's morgens een dankstond in alle kerken, 's Middags kinder- en volksfees ten. Het Comité besloot eenstemmig'den burgemeester te vragen, dien dag geen dansmuziek toe te staan. Na een leven dige discussie werd besloten spoedig weer een vergadering fe houden, waarop het bestuur dan met voorstellen zal komen. Aan het zangkoor werd een subsidie van f300 toegekend. Nadat besloten was het comité alsnog met een aantal leden uit te breiden, werd de vergadering door den heer Koelmans gesloten. We lezen in „Het Volk": Terrorisme tegen soc.dem. Raadsleden. „De heer v. d. Lubbe, direkteur van de Elektrisehe verlichting van de In- dustrieele Maatschappij te Ter Neuzen, ziet van geen enkel middel af, om onze gekozen raadsleden het leven zuur te maken. Om Dien Duiker te treffen, werd haar man als monteur ontslagen. Een zelfde lot trof ons raadslid Hamelink, die ook bij de Elektrische verlichting werkzaam was. Hiermede niet tevreden, liet de direk teur bij beiden de electrische verlichting afsnijden en de installatie weghalen. En tot slot tracht men Duiker, die in een woning der electrische maatschappij woont, bij rechterlijk vonnis op straat gezet te krijgen. Het is wel verheffend hoe een „vrij. zinnig" heer als v. d. Lubbe de S.D.A. P. bestrijdt. Een fijn staaltje van modern desputisme 1" Indien de zaak juist zóó isuals Het Volk schrijft, is dit optreden scflandelijk en dwaas. Door tusschenkomst van de com missie van bijstand voor het levensmid- delenbedrijf alhier is de melkprijs van 21 cent teruggebracht tot 17cent per liter. Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur alhier werd heden aanbesteed De voortzetting der verbetering in de Oostbuitenhaven te Terneuzen, voorliet herstellen van de zeeweringen te Ter neuzen en voor het herstellen van de boordvoorziening langs het kanaal van Terneuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Terneuzen. Raming f15580. Inschrijvers: L Verheijke, Elle- woutsdijk, f15,900: P. G. Lange velde, Hardingsveld, f 15,175; A Kaan f14,700; J Tholens, Hoek, f14,580; J, de Bree Fzn. f 13,934; J. P. de Vos f13,900; R Verschelling f 12,300; G. A. v. d. Straaten, Terneuzen, f 11,785. Inschrijvers waar geen woonplaats bij vermeld staat wonen te Terneuzen. Ook werd alhier aanbesteedt: het verlengen van een kaaimuur aan het einde van het zijkanaal naar de Axelsche Sassing, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen. Raming f8400. Inschrijvers G. W. de Wolf, Dordrecht f9000; D. Bruggeman Pz., Ter Neuzen, f8590; J. Tholens, Hoek, f8440; J. P. de Vos, Ter Neuzen, f8400; J. Parel, Sliedrecht, f8339; R. Verschelling, Ter Neuzen, f8198; Th. Bijleveld Az., Made f7747; |A. Kaan, Ter Neuzen, f 7700 P. v. d. Straaten, Hansweerd, f7500; G. A. v. d. Straaten, Ter Neuzen, f7200. Landbouwtentoonstelling Goes. Het programma der tentoonstelling op 17 en 18 Juni te Goes biedt zeer veel aantrekkelijks aan. Op alle rubrieken is zeer veel ingeschreven. Ruim 400 paarden uit verschillende deelen van Nederland zullen met Provinciale en Nationale nummers van het Nederlandsch Trekpaarden Stamboek (B. T.) kampen om den prijs. Voor deze nummers hebben de Konin gin en de Prins medailles uitgeloofd. De Prins heeft zijn voornemen te ken nen gegeven, den 18n Juni de tentoon stelling te bezoeken. De Minister van Landbouw komt den eersten dag. De rubriek rundvee is, in aanmerking genomen dat Zeeland geen veeprovincie is, zeer bevredigend te noemen. Voorts zullen er mooie collecties klein vee zijn. De afdeeling landbouwwerktuigen is bijzonder groot te noemen. Electriciteit en gas is ook flink vertegenwoordigd. Verschillende wetenschappelijke afdee- linsen ontbreken evenmin en worden ondergebracht in een groot aantal ten ten. Wissekerke. De paarden bespannen voor een wagen van den heer J. uit deze gemeente, sloegen op hol, net het onge lukkige gevolg, dat de voerman van den wagen kwam te vallen en ernstige kneu zingen opliep, waarvoor geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. (De Zeeuw.) Heinkenszand. Bij het laden van een voer hooi had de voerman Pdoor het uitschieten der paarden, het ongeluk voorover van den wagen te storten, met het gevolg, dat hij het bewustzijn ver loor en aan het hoofd verwond werd. Relletjes in Den Haag. Maandagavond is het in de Wagen straat te Den Haag tot ernstige rellet jes gekomen, doordat het publiek zich bemoeide met een twist tusschen een twintigjarige jonge dame en haar vader, die in een café zat. De gérant, die tusschenbeide wilde komen, werd door de menigte door de ruiten van zijn café gedrukt en met slagen en schoppen be werkt. Hij publiek begon op te drin gen en te trachten een van de daders aan de handen van drie toesnellende agenten te onttrekken. Hoewel zij met den getrokken sabel er op in sloegen, werd den arrestant ontzet. Wederom wierp de menigte zich op den gérant, en mishandelde deze dusdanig, dat hij be wusteloos in Maison Alexandra moest worden binnengedragen. De politie achtervolgde den ontvluch ten arrestant. Op hun geroep hield een luitenant den man aan. Als wilde die ren wierp het publiek zich op dien of ficier, die ook zwaar mishandeld werd en moest worden weggedragen. Ten einde den offieier te hulp te komen, moesten de agenten voor de tweede hun arrestant loslaten, die nu wist te ontkomen. Hij is echter aan de politie bekend. Op de plezierreis géboren. Een pleizierboot van Rotterdam naar Nijmegen op Tweeden Pinksterdag heeft onderweg twee uur moeten aanleggen om een dokter gelegenheid te geven een jongen wereldburger in het leven te welpen. Het geval, dat goed afliep, verwekte heel wat vroolijkheid aan boord, vooral toen de „band" die den tocht opluisterde, het ^choone lied „Be schuit met muisjes" inzette. Moeder en kind zijn aan boord gebleven en 's avonds bij aankomst te Rotterdam per brancard naar het ziekenhuis gebracht. (Hbl.) Moedige redding. Te Brielle heeft zich Maandagavond bij 't vertrek der booten, van deelnemers aan het concours, een ongeluk voorge daan. Terwijl een motorboot wegvoer, viel plotseling een man overboord die in de diepte verdween. M. Posterman, die op den weg langs de haven wandelde, zag dit en sprong direct gekleed te water. Na gedoken te hebben, gelukte het hem, na veel krachtsinspanning (de drenkeling leed aan toevallen), denman» in een roeiboot aan den wal te brengen. Een sergeant, een broeder van dezen kranigen redder, mocht het gelukken met behulp van twee dokters de levens geesten weder op te -wekken. Door een hond gered. De 10-jarige Rika Rademaker, wonen de Jonkerstraat te Amsterdam, was gis terenmiddag aan den overkant van het IJ bij de Willemsluizen aan 't spelen, toen zij te water raakte. Een hond zag het meisje in het water vallen, sprong het na en bracht het aan den kant. De kleine kwam met den schrik en een nat pak vrij. Paarden op hol. De schutterij van Nieuwenhagen, die Pinkster Maandag naar het schuttersfeest te Sint Pietersrade trok, was gezeten in een met 3 paarden bespannen wagen Nabij het station Eijgelshoven maakt de weg een groote, gevaarlijke helling. De remmen van den wagen, waarin 30 a 40 personen, weigerden en de paarden, die den wagen niet konden houden, sloegen op hol. Het was een vreeselijk oogen blik. De wagen kantelde om, verschil lende schutters kwamen er onder, en velen braken lichaamsdeelen of liepen andere verwondingen op. Tragisch. Maandagmiddag is in den Dungen op een bocht van Den Weg een karretje in aanrijding gekomen met de stoom tram. Twee kinderen van G. uit Ros malen werden uit het karretje geslingerd een zes-jarig meisje werd door de tram overredee en op slag gedoo Hel ande re kind werd slechts licht verwond. De kar werd geheel vernield. Een toekomst-arbeidsreglement. (Voor fabrieksgebruik). Art. 1. De arbeid is als een genoegen te beschouwen en uitsluitend als tijd verdrijf op te vatten. Iedere inspanning is verboden en wordt door onmiddellijk ontslag gestraft. Art. 2. Het begin van den arbeidstijd wordt aan den werkman overgelaten. Vóór den aanvang van het werk worden koffie^ thee of melk, boter, kadetjes, honing, koek enz. beschikbaar gesteld. Art. 3. Iedere arbeider behoort in onberispelijke kleeding met boord en das te verschijnen. Het dragen van schoen werk met doorgeloopcn zooien en scheeve hakken is streng verboden. Bij eventu- eele „dalles" is de werkgever verplicht dadelijk in te grijpen en zijn arbeiders naar de laatste mode op maat vervaar digde kleedingstukken gratis te leveren. Art. 4. Iedere arbeider ontvangt een minimumloon van f 10.per dag met vrij kost, sigaren en bier. Jubelarissen, d. w. z. arbeiders, die langer dan een jaar bij een firma werken, hebben recht op vervoer per automobiel van en naar hun werk. Art. 5. Van 910 is ontbijttijd,er wordt thee met room, eieren, kaviaar, ham, zalm enz. geserveerd. De werkgever is verplicht seizoenpri- raeurs als kievitseieren op tafel te bren gen. Art. 6. Gedurende den werktijd mag gezongen en gefloten worden. Wordteen volkslied of populair straatgezang aan geheven, dan is iedere arbeider verplicht naar krachten mee te zingen. Art. 7. Van 122 uur wordt het middagmaal opgediend en naar het sei zoen worden spijzen als gans- of hazege- braad, karper enz. opgediend. Bovendien ontvangt elke arbeider twee liter bier. Gedurende den middagtijd wordt voor muzikale afleiding gezorgdook is er dansgelegenheid met daartoe beschik baar gestelde jonge dames. Art. 8. Van 24 wordt koffie gedron ken, waarbij gebak en warme koekjes worden gepresenteerd. Art. 9. Om 5 uur wordt het werk gestaakt. Er worden dan koude schotels vleesch, worst, visch en versche vruch ten aangeboden. Bjj het verlaten van de werkplaats is deopzichter, meesterknecht of chef verplicht iederen werknemer de hand te reiken en in naam van den werkgever zijn besten dank uit te spreken voor den opofferenden vlijt bij den ar beid getoond. (De Confectiefabrikant). Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Vries (Dr.), W. van Dooren, te Benningbroek (N.-H.); te Wildervank, D. A. Hoekstra, te Oldehove; te Parrega c. a. (toez.) A. M. van der Most van Spijk, te Opwierda (Gron.) AanhenomenNaar Barneveldt (vac. P. de Looze), H. A. Leenmans, te Oude- mirdum naar Ried en Boer(Franekera- deel), D. E. W. van Weel, te Noord broek (Gron.) Bedanktvoor Watergang, H. J. D. R. Theesing, te Middelie c. a. Geref. Kerken. BeroepenTe Knijpe; J. Ezinga, te Sneek te Solo (Java), S. G. de Graaf, te St. Pancras. BedanktVoor Oudega, K. Winkelman, te Twijzel. Gisteren had in de Geref. Kerk te Zaaraslag de Classicale Diaconale Confe rentie plaats. Namens de roepende Diaconie der Geref. Kerk van Zaamslag opende dhr. A. de Putter Jzn. deze Conlerentie. Van Hoek was niemand vertegen woordigd. In het moderamcn werden gekozen tot praeses J. Haak van Zaam slag tot Scriba D. H. Llttooij Azn. van Ter Neuzentot Assesor L. P. Bakker van Axel. Als Adviseurs waren aanwezig de predikanten S. Groeneveld en A. Thielen. Belangrijke onderwerpen werden be handeld. Dit jaar zal nog een Buiten gewone Conferentie gehouden worden, waarin dan tevens gerapporteerd zal worden over het houden van een Prov. Diac. Conferentie. In de financ. Comm. werd benoemd P. L. Los van Ter Neuzen. Een tweetal vraagstukken werden be handeld, waaromtrent de volgende con clusies werden genomen „De Diaconale Conferentie acht het wenschelijk, dat de diaconieën er aan arbeiden, dat in elke gemeente een or ganisatie van eerbare zusters kome, waaruit de diakenen, in speciale geval len, waarin vrouwelijke hulp noodig ge acht wordt, een keuze kunnen doen, of wier gezamenlijke hulp kan worden ingeroepen" en „De Diakonale Conferentie acht, in overeenstemming met adviezen van Cen trale Conferenties, dat 't het recht en de plicht is der diakoniëen geldeu, ver strekt aan hen, die nog eenige eigen dommen hebben, terug te vorderen, maar ad viseert, zulks bij het leven reeds aan de ondersteunde en desnoods aan de familieleden te zeggen en van de voor schotten apart boek te houden". Ds. Thielen eindigde deze samenkomst met dankgebed. Zitting op 12 Juni '19. Voorzitter de heer J. Huizinga. Aanwezig de heeren D. Scheele, M, Eijke, J. de Bruijne, R. Scheele, H. v. Borssum Waalkes, G. de Ridder, Geel hoedt en R. Nolson. De Voorzitter opent de vergadering en spreekt de dankbaarheid uit voor het afwimpelen van de annexatieplannen der Belgen, 't Gevaar is thans voorbij. Laten we nu met ijver voort werken in't belang onzer gemeente Voorts betuigt hij deelneming met de ramp, die door dé uitbarsting van de Kloet, ons Indië heeft getroffen. Hij spreekt de wensch uit, dat ook in onze gemeente straks tot steun der rampspoedigen geofferd moge worden, opdat de bitterste nood gelenigd worde. De notulen zijn niet aanwezig. De heer I). Scheele zag gaarne dat de firma Van de Sande wat meer spoed betrachtte met het afdrukken. We zijn nu al weer eehige keeren ten achter. De Voorzitter zegt, dat er reeds op aangedrongen is. Een verzoek van den Bond van Dienst- olichtigen om verhooging van steun voor gedemobiliseerden en om de steungelden door het bestuur te doen uitbetalen, wordt verwezen naar B. en W. De heeren De FeijterHnijssen, Jan de Feijter en Thielman hebben bericht gezonden van de aanvaarding van hun benoeming tot lid der schattingscommis sie. Ingekomen is een verzoek van De FeijterBliek om vergunning. De heer Nolson begrijpt niet, waarom B. en W. voorstellen afwijzend te beschikken. Hij is voor verleening. De Voorzitter merkt op, dat het perceel niet aan de gestelde voorwaarden voldoet. De heer Scheele zegt, dat. toen Dr. Van Nes als lid van den Raad voor beperking van het aantal vergunningen streed, de heer Nolson ook steeds tegen over hem stond. We moeten echter voort op den goeden weg. Het drank misbruik met de zondige gevolgen er van moeten we bestrijden. De Voorzitter merkt op, dat de be trokkene "het tijdig wist, en maatregelen had kunnen nemen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Aan de heer G. v. d. Peijl wordt als vergoeding voor het geven van onderwijs aan school B wegens ziekte van liet personeel een som gegeven, gelijk aan de som, waarop hij als onderwijzer recht zou hebben. Aangaande de begraafplaats merkt de Voorzitter op, dat de paden waarin thans, wegens gebrek aan grafruimte, begraven wordt, slechts tijdelijke paden zijn, die later zijn aangelegd, teneinde niet met de lijken door het gras te behoeven. De heeren Geelhoedt en De Ridder zijn er tegen. Laat men dan een stuk nemen van de hoogere afdeelingen. Aan de rechterzijde is nog een stuk, waar in 30 jaar niet begraven is. De Voorzitter merkt op, dat 1 Jan. de nieuwe begraafplaats in gebruik komt. De Raad kan dan vooraf het plan (ook ten opzichte der paden) bestudeeren, Aan het steuncomité wordt weder een toelage gegeven over de maand Juli. De hoogste uitkeeringen waren 1500 gld., later 1200 en thans 900 gld. per week. Voor werkverschaffing is weinig te doen. Als de gemeente zich straks aansluit bij de werkloozenverzekering, is verplicht het aansluiten bij de arbeidsbeurs. De heer De Jager vraagt nog of het transport der industriekolen over Neuzen zal gaan. De heer Nolson meent, dat hier niet te veel op gerekend moet worden. De termijn, waarbinnen op door de gemeente te verkoopen grond moet worden gebouwd, wordt gesteld op 5 jaar. Aan den heer De Visser wordt een stuk grond aan de Markt verkocht voor f7,15 per M3. B. en W. stelden voor het niet te doen. De heeren Waalkes, D. Scheele en R. Scheele stemden vóór. De Vereen, tot verbetering der Volks huisvesting vroeg voorschot voor 't bou wen vai^l4 woningen. B. en W. stellen voor een' stuk land tusschen de 42 nieuw gebouwde huizen en Java te koopen, en dan een verbinding te maken naar de Oostsluis en voorts het voorschot te verleenen. Het voorschot zal dan 77000 gld. bedragen, en de gemeente moet per jaar G00 gld. bijpassen voor tege moetkoming in de huur. De huizen zul len iets grooter zijn dan de nu gebouwde en de huur zal f3,50 per week zijn. Er zijn beslist woningen te kort in de ge meente. Ongeveer 50 moeten onbewoon baar verklaard worden en 11 onbewoon baar verklaarde woningen moeten nog ontruimd worden. De heer I). Scheele wil wel grooter huizen, maar omdat die dan vooral voor grootere gezinnen zullen moeten dienen, geen hooger huur dan voor de andere. Dus ook f3,10 en f3,20. De heer Nolson is daar tegen. Do heer De Jager is het met den heer I). Scheele eensde commissie heeft f 3,50 genoemd, volgens de kosten van hel bestek. De Raad kan later beslissen. De heer Waalkes zou willen, dat de Vereen, ook burgerwoningen ging bouwen. De voorz. zal deze wenk overbrengen. De Vereen, houdt ook al rekening met de groote gezinnen. Men moet ook niet al te weekhartig zijn. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomei Als vertegenwoordiger in de Prov. Zeeuvvsche Eiectriciteits Maatschappij voor den Raad wordt benoemd de voorz. Eveneens tot tijdelijk lid van de schat tingscommissie, wegens het bedanken van den heer de Vos. üp een schrijven van de heeren J. J. de Jager en D. Scheele, om den nieuw te benoemen secretaris niet te vergunnen nevenbetrekkingen te vervullen, ant woordt de voorz., cat dit aan alle solli citanten is meegedeeld. Het zal niet worden toegestaan. De nieuw gekozen Raadsleden hebben alle hun benoeming aangenomen. De sollicitanten voor secretaris, die ter ken nismaking opgeroepen waren, wordt vergoeding voor reiskosten gegeven. B. en W. zullen naar aanleiding van een vraag van den heer De Ridder overwe gen of 't noodig is een electrisch lampje fn de toren .aan ce brengen voor den klokkenist." Alsnog brengt de voorz. onder applaus van den Raad dank aan den scheidenden secretaris voor diens getrouwe plichts vervulling. De samenwerking was steeds aangenaam. De heer Wabeke dankt en spreekt zijn beste wenschen uit voor voorz. en Raad. Hierna sluiting. Beste Neef! De Kamer kan toch soms vreemd doen. Nu heeft ze maar even een kleine 150 millioen toegestaan voor mobilisatieuit gaven over de tweede helft van 1918. Die gelden zijn natuurlijk al lang uitgegeven. Maar de heeren hebben de wet maanden laten liggen. Ze hebben 'took zoo druk gehad! De minister stuurt aan op geheele demobilisatie, maar dat kan nu nog niet. Voor grensbewaking en beveiliging van rijksgoederen heeft hij nog mannetjes noodig. Ook wil hij een proef nemen met een oefeningstijd van 6 maanden. Ook lang genoeg, om de militaire kunst jes te leeren, trouwens. De heeren Duijmaer van Twist en ter Laan klaagden over de langzame uit- keering van steun. De minister ver klaarde, dat dit komt door het misbruik dat velen maken van de goed bedoelde bepalingen. (Ieder vraagt maar aan. Daar om is strenge controle noodig en dat eischt tijd. Het mobilisatiecredrediet ging er dit maal niet zonder hoofdelijke stemming door. Toen Wijnkoop en consorten nog niet in de Kamer zaten, stemden de socialisten er steeds voor, maar dat durven ze nu niet meer doen. Met vriend Wijnkoop stemden ze tegen. Een wijziging v.an de Landstormwet werd ook aangenomen. Hierbij luchtte de (heer ter Laan nog eens zijn socia listische haat tegen burgerwacht en vrijwillige landstorm. Hij noemde de deelnemers jonge apen die eens branie willen schoppen. Of dus de burgerwach ten ook noodig zijn neef 1 En of ze ook goed werken. De heeren zullen zich, zoolang er sterke burgerwachten zijn, nog wel eens bedenken, voor zij revo lutie gaan maken. De heer ter Laari wilde de gelegenheid open stellen voor werklooze gedemobi liseerden om in 't leger terug te keeren. De minister was hier tegen't leger is geen inrichting van weldadigheid of een oudemannenhuis.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2