Buiteiilaiidsch Overzicht. Uit het Buitenland. Uit het Biimenlaiid. Uit (ie Pers. Uit de Provincie. Zeer belangrijk is ook de opbrengst van het gedistilleerd omhoog gegaan. Ruim 1000,000 gld. Maandenlang bracht dit middel weinig op. En dat was een geluk. Thans, nu de accijns verhoogd is (7 April) werden vóór dien datum nog groote voorraden ingeslagen. Deze ver- hoogiug van opbrengsten is dus een toevallige. De accijns op het geslacht bracht 890,000 gld. op. Hoewel lager dan in 1917 en 1918, is deze som toch nog dubbel zoo hoog als een jaar of acht geleden. Niet, doordat er meer vleesch wordt gegeten, maar door de hooge prijzen. De vermogensbelasting bleef, evenals in de voorafgaande maanden, stijgen. In het boekjaar 1918/19 bracht deze belasting 4,160,700 gld. op, tegen 4,088,500 gld. in het vorige belastingjaar. De successierechten klommen met 72000 gld. boven de bijzondere voordeelige April maand van 1918. Bij den accijns op den waarborg van gouden- eu zilveren voorwerpen alweer een klimming Gewoonlijk levert November (wegens het ophanden zijnde St. Nicolaasfeest) het meeste op. Deze maand gaf nog ruim 5 °/0 meer dan November 1918. Een bewijs van de weeldezucht die er heerscht bij degenen, voor wie de afge- loopen jaren van ellende enkel winst hebben gebracht, 't Ware te wenschen, dat deze belasting flink omhoog werd geschroefd. Op weelde artikelen kan wel een aardig centje worden betaald. De accijns op wijn en de dividend belasting stegen weer een weinig. Gedaald is de suikeraccijns. Met bijna 1000,000 gld. Ook het zout bracht minder op. De oorzakende vrees voor zoutnood is geweken, zoodat men niet meer inslaat, maar de voorraden opgebruikt, terwijl het inzouten van allerlei levensmiddeleu uit vrees dat er straks nog grootere schaarschte zou komen, heeft opgehou den. De inkomstenbelasting daalde met bijna 1000,000 gld. Dit komt vooral door het late uitreiken van de aanslagbiljetten. Gaven de gewone middelen een voor- deelig verschil van bijkans 4 millioen, de buitengewone brachten 5 millioen minder op dan in April 1918. Het totaal der inkomsten was dus nog iets onvoor- deeliger dan verleden jaar. In Duitschland is de volledige tekst van het ontwerp- vredesverdrag, zooals de Duitsche onder handelaars dien op den zevenden Mei in ontvangst hebben genomen, in boek vorm verschenen bij Reimar Hobbing te Berlijn. Ieder die het gdd er voor over heeft, kan het boek koopen. Het eerste van de 14 punten van Wilson eischte „openbaarheid der diplomatieke besprekingen tusschen de mogendheden". Voortaan moesten niet enkele staats lieden in 't geheim over leven en lot der volken beslissen, doch zou dit geschieden in het openbaar. De publieke opinie zou een woordje meespreken, en daardoor zou een groote stap gedaan zijn naar den altijddurenden vrede. Als eerst Duitschland maar verslagen was, dan zou de menschheid spoedig deze zegening der openbare beraadslaging genieten. Zoo verzekerden de geallieerden ontstrijd. Duitschland werd verslagen. En inder daad, thans ziet de wereld het nooit geziene schouwspel, dat een ontwerp- vredesverdrag, waarover nog druk wordt onderhandeld, voor ieder tegen enkele Marken verkrijgbaar is. De openbaarheid is er. Alleen maar, \niet in de landen der geallieerden. Daar blijft de tekst van het verdrag een diep geheim. En waarom? Omdat de regeeringen de toe passing van bet eerste der veertien punten van Wilson vreest. Ze (is be angst voor verzet van de eigen bevolking, speciaal van de arbeiders, tegen de ijzerharde voorwaarden, die het Duitsche volk tot een staat van slavernij in dienst der entente-kapitalisten, wil brengen. Aan het Duitsche boek, waarin de vredesvoorwaarden afgedrukt zijn, is een inleiding toegevoegd, waar boven staat „Het boek van geweld en bedrog". Terecht. Het vredesverdrag bestaat uit 15 hoofdstukken. Het eerste handelt over de volkenbond. Het wil de wereldin richting grondvesten op een rechtsorde, die voor allen zal gelden. Wie zin heeft voor beeldspraak kan de 15 hoofdstukken van het vredesver drag vergelijken bij een trein, uit 14 wagens bestaande. Op elke wagen staat „vae victio", beladen met vijandelijken buit, met de kostbaarste schatten in goud en goederen, met het laatste over schot van Duitschlands rijkdom, macht en vrijheid. Deze 14 wagens worden voortgetrokken door een locomotief, waarop „Volkenbond" is geschreven. Onder den dekmantel van recht en gerechtigheid, wordt de grootst mogelijke buit in de wacht gesleept. Het is een hoon voor de menschheid, liet plan voor een volkenbond vast te koppelen aan een zóó misdadig en roofzuchtig vredes verdrag als men Duitschland thans aanbiedt. Het is een bespotting van Wilson's idealisme, die geen van zijn punten eerlijk zag uitgewerkt. Het is een monsterverbond tusschen recht en macht. Inderdaad, het is „een boek van geweld en bedrog." In Amerika neemt het verzet tegen Wilson krachtig toe. Daarvoor zijn gegronde redenen. Wilson is als president herkozen, omdat hij de Vereenigde Staten buiten den oorlog had gehouden. Toen hij daarna toch aan den oorlog wilde deel nemen, waren enkele maanden van leugenachtige perscampagne en ophitsen de spreekbeurtreizen voldoende, om den haat van de Amerikanen tegen de Duitschers zóó op te zweepen, dat thans in de Vereenigde. Staten de politiek van een verzoeningsvrede niet meer mogelijk is. Wilsou heeft, evenals in Parijs, ook in Amerika de leiding verloren. De opgewekte hartstochten werden te mach tig en groeiden hem boven 't hoofd. De lamlendige politiek van toegeven, van geheim gekonkel, door Wilson in Parijs noodgedrongen aanvaard en gevoerd, heeft de maat doen overloopen. In Duitschland kan ieder, die wil, hst volledige vredesverdrag in den boek winkel koopen, in Amerika (evenals trouwens in Engeland, ETankrrjk en Italië) weet niemand iets van den inhoud af, dan alleen wat de Duitsche pers heeft openbaar gemaakt. Dat heeft kwaad bloed gezet bij don Senaat, de Amerikaansche volksvertegen woordiging. Dit college voerde tot voor kort de buitenlandsche politiek. En voor het behoud van deze bevoegd heden pleegt de Senaat zeer ijverig te waken. Indien nu een president Toor de een of andere politiek een groote meer derheid in het land heeft, kan hij zijn wil wel doordrijven, ook tegenover den Senaat wel. Deze geeft dan meestal toe, om zijn populariteit bij de kiezers niet in gevaar te brengen. Dat is thans echter niet 't geval. Wilson heeft niet de meerderheid des volks achter zich. De jongste verkieziu- gen voor den Senaat hebben dat bewe zen. Wilson heeft maar weinig mede standers in den Senaat. De Republikei nen, kunnen op het oogenblik als zij willen, den president en diens buiten landsche poljtiek maken en breken. Slechts een zeer kleine minderheid, die hem niet kan verdedigen, is het met Wilson eens. Daarbij komt, dat Wilson den Senaat steeds genegeerd heeft. Deze weet van niets. Wilson deed alles alleen af. Han delde voor en over Amerika, zonder dat de Amerikanen iets hadden in te brengen. Daardoor heeft Wilson zich de machtige Senaat tot vijand gemaakt. De veldtocht tegen het volkenbondplan is in den Senaat reeds begonnen. Men wil in Amerika niets weten van een volkenbond, die ook Amerika zou kunnen voorschrijven over te gaan tot beperking van leger of marine. Het kan toch wonderlijk loopen in de historie. De oorlog heette gevoerd te worden, om Duitschland van het militairisme te verlossen. De operatie is gelukt. Duitsch lands militairisme is weg. Maar.... de entente heeft het nu. Amerika wil zijn leger en vloot niet verzwakkende an dere geallieerden evenmin. Ze zijn op en top militairistisch geworden Verzachting blokkade. Als overgang tot de algeheele opheffing der blokkade van Duitschland zijn door de Geassocieerden eenige tijdelijke ver zachtingen aangebracht. De invoer van levensmiddelen in Duitschland is thans vrij, biunen de grenzen van een maandelijksch rantsoen van 300,000 ton granen en 70,000 ton vetten. Uitvoeren van goud, zilver, effecten en oorlogstuig zijn verbodenandere uitvoeren over de landsgrenzen zijn vrij. Wat de uitvoeren over zee aangaat, hebben de geallieerde regeeringen zich zekere rechten voorbehouden van voor koop ten aanzien van kolen en kleur stoffen en zekere andere goederen. Andere artikelen kunnen vrij worden uitgevoerd naar elk land dat bereid is ze te nemen. Alle zwarte lijsten van firma's en personen in onzijdige landen zijn opge heven en alle nadeelige gevolgen voort vloeiende uit handel en handelsbetrek kingen met zoodanige firma's en personen zijn verdwenen De briefwisseling is verruimd. Het visscherijgebied is uitgebreid. Een lijst is opgemaakt van uit de geassocieerde landen vrij uit te voeren artikelen. Toestemming is verleend voor invoer van grondstoffen, dringend benoodigd voor gebruik in de kolenmijnen. Dringend benoodigde grondstoffen in Duitsch eigendom, liggi nde in neutrale landen, mogen gerantsoeneerd worden ingevoerd. Vulkaan-uitbarsting en. Tienduizenden slachtoffers. Uit Italië en Ned. Indië komen tege lijkertijd berichten van uitbarstingen van vuurspuwende bergen. In Italië is de vulkaan Strornboli op het gelijknamig eilandje tenN. van Sicilië in werking gekomen en werpt gloeiende lava uit, waardoor op ver schillende plaatsen brand is gesticht. Ook had een zeebeving plaats, die tien minuten duurde. Er zijn talrijke slacht offers. Uit Messina wordt hulp geboden. De uitbarsting duurt hevig voort. Nog grootor is de ramp die Java heeft getroffen. Er wordt van daar bericht dat de Kloet, een krater op de grens van de residentiën Kediri en Passoeroean (Midden-Java), weder aan het werk is en de correspondent van het „Hbld." te Soerabaja seint, dat het totaal aantal slachtoffers in den omtrek van de uit- barsling wordt geschat op vijftig duizend. Dat kwam verkeerd uit. Uit Chalon Saöne wordt gemeld, dat men in een wissel van den grooten spoor weg tusschen Parijs en Lyon een kei steen gevonden heeft, die de werking van den wissel zou hebben belet. De steen zou daar zijn neergelegd door een kleinen deugniet van zeven jaar, die eeu trein met Amerikaansche soldaten op deze wijze wilde aanhouden ten einde hen te vragen om wat tabak en si garetten. Re volutie-wijsheid. Het bolsjewistische congres van op voedkundigen te Moskou heeft 't onder richt in 't dansen verplichtend gesteld, als en der „machtigste factoren in de collectieve opvoeding en de sociale dis cipline." DE NAASTE TOEKOMST. Op een dezer dagen was er in Rotter dam eeu groote volksoploop. De oorzaak hiervan was niet aan het Bolsjewisme te wijten, maar aan het voorbijgaan van een liberaal gemeenteraadslid. Deze lieeren zijn tegenwoordig zóó zeldzaam, dat iedereen beu nog eens zien wil, voor ze uit de samenleving verdwijnen. De Notenkraker. DE ZONDAGSZEGELTJES. Hieromtrent heerscht nogal wat mis verstand. Let men op wat Minister König met deze Zondagszegeltjes op de brieven van de post bedoelt, dan kan dit bevordering der Zondagsrust voor de postmannen bewerkstelligen, 's Ministers bedoeling is zoo spoedig mogelijk die zegels in te voeren, waarvan de prijs zal zijn 1/10 cent per stuk, en die men zal moeten plakken op een brief of poststuk, wanneer men wil, dat dit op Zondag zal worden bezorgd. De Minister stelt zich voor, dat nu tal van menschen des Zaterdags brieven op de bus werpen, er niet aan denken welken last zij den postambtenaren veroorzaken, doordat deze brieven op Zondag moeten worden besteld, en die dit zullen nalaten indien zij speciaal den wensch van Zondags- bestelling moeten te kennen geven. Op deze wijze kan proefondervindelijk wor den onderzocht of velen bepaald bestel ling op Zondag wenschen. De Minister zou niet gaarne direct alle bestellingen op Zondag afschaffen, doch beschouwt den voorgenomen maatregel als een eer sten stap in die richting. Wanneer de praclijk aantoont, dat er werkelijk weinig bestellingen op Zondag verlangd worden, kan de bestelling op Zondag geheel worden ingetrokken. VROEGE NIEUWE AARDAPPELEN. Een tuinman te Minnertsga heeft aan den burgemeester aldaar reeds de eerste aardappelen aangeboden, geteeld op den kouden grond door den gaardenier. Een geweldvrede. Eenstemmig is de pers in haar afkeu ring van den geweldvrede, die Duitsch-» land wordt opgelegd. Kernachtig geeft de „Heraut" aldus haar bezwaren weer Wie door de sehoone beloften van Amerika's president verleid, gehoopt mocht hebben dat de vrede, die te Parijs gedecreteerd zon worden, een vrede zou wezen op recht gegrond en die tot verzoening der volkeren kou beiden, zal wel bitter ontgoocheld zijn. Want het Vredestractaat, dat aan de Duitsche afgevaardigden overhandigd is, is wel de meest brutale geweld vrede, die nog ooit aan een volk is opgelegd. Er is dan ook in alle neutrale lan den een kreet van verontwaardiging over dit vredestractaat opgegaan, en gelukkig, dat ook in Engeland en Amerika althans, de beter denkende geesten een zeer ernstig protest tegen dezen geweldvrede hebben doen hoo- ren. Er kan dan ook geen oogenblik twijfel over wezen of deze vrede is in lijnrechte tegenspraak met de veertien punten door Wilson opgesteld. Hoe Wilson toch zijn naam onder dit vre destractaat heeft kunnen zetten, is een psychologisch raadsel, wanneer men althans niet aannemen wil, dat deze veertien punten niet anders waren dan schoonschijnende leuzen om de publieke opinie te misleiden. Maar lioe dit ook zijn moge, nu Duitschland alleen op voorwaarde, dat deze veer tien punten aan den vrede ten grond slag zouden worden gelegd, de wape nen neerlegde en in goed vertrouwen op het woord van Wilson zich zelf van de mogelijkheid beroofde om lan ger verzet met de wapenen te bieden is het wel een der ergste vergrijpen tegen de heiligheid van het gegeven woord, dat de overwinnaars aldus, van hun overmachtgebruik maken willen om Duitschland een vrede op te leggen, die met deze veertien pun ten niets gemeen heeft. Tegen zulk een woordbreuk moet door elke Christelijke consciëntie worden geprotesteerd Doch niet alleen daarom gaat ons protest tegen dezeft geweldvrede uit maar niet minder omdat de bedoeling van deze vrede ueeri andere is dan om Duitschland te vernietigen als Staat en het Duitsche volk voor de keuze te stellen of om uitgehongerd te wor den en tot anarchie te vervallen of om werkslaven te worden van de ge associeerde Mogendheden. Tegen de slavernij, toen het neger volken gold, is heel Europa en Ame rika in verzet gekomen. Men voelde zoo diep, hoe zulk een slavernij den naar Gods beeld geschapen mensch onwaardig was. Thans wil men niet een negervolk, maar een Christenvolk een der mach tigste cultuurvolken, tot zulk een sla vernij veroordeeien. Hoe zwaar de schuld van Duitsch land ook moge wezen en hoe recht vaardig de boete moge zijn, die het daarom wordt opgelegd, tegen zulk een vonnis, dat erger is dan de dood straf, komt het menschelijke hart in verzet. Uit zulk eeu vrede kan niet anders voortkomen dan de bitterste ellende voor Europa en voor hi el de wereld. Er wordt een haat en een oitrerheid door gezaaid, die den schrikkelijks! en oogst zal opleveren. Zulk een vrede brengt een oordeel Gods met zich mede over de geweldhebbers. Want wat onrecht is kan niet bestaan. TER NEUZEN, 28 Mei 919. In onze stad zijn weer een drietal nieuwe zaken geopend. In de 1ste Verbindingsstiaat opende de heer Corstanje een groenten- en fruitwinkel, die er wezen mag. De heer Doetjes is in de Nieuwediep- straat 13 een zaak begonnen in kruide nierswaren en tabak. Ook diens winkel lokt tot koopen uit. En eindelijk opende de heer de Feijter in de Nieuwediepstraat, op de hoek van de Vlooswijkstraat een atelier voor scheren en haarknippen, waar men voor zeër billijken prijs netjes wordt bediend. De staalfabriek te TerNeuzen. Voor ongeveer 20 jaren werd te Ter Neuzen aangevangen met den bouw eener staalfabriek. Men koesterde daarvan grootsche verwachtingen. Het terrein was gunstig gelegen aan diep water en spoor. De aandeelen, die voor het stichten eener naamlooze vennootschap werden uitgegeven vonden ver boven pari gpetiir koopers. Tot exploitatie kwam het echter niet, nog voor de voltooiing giug de vennootschap failliet. De fabriek werd geveild en aangekocht door den heer Boel te Lalouviere, die aldaar reeds een staalfabriek bezit. De meeste reeds op gestelde machines werden hier wegge haald, de terreinen weer in bouwland omgezet en de gebouwen verkeeren in middels in vervallen toestand. Thans vernemen wij, dat de eigenaar het voornemen heeft de fabriek in ex ploitatie te brengen en aldaar voor de vervaardiging van staal Martin-ovens op te stellen. Op verzoek verwijzen wij naar de advertentie van de Nederl. Bond van Jong 1. Vereen, betre.ffeude hunne ver gadering op Hemelvaartsdag. Geschonden Majesteit. Oudegeest heeft de volgende vragen tot den minister van Justitie gericht Is het den minister bekend, dat op Vrijdag 16 Mei jl ongeregeldheden heb ben plaats gehad te Sluiskil tengevolge van ongeoorloofd optreden van een deel der bevolking met medewerking der gemeente- en rijkspolitie tegen mevr. Duiker, lid der Provinciale Staten van Zeeland, die aldaar in een openbare vergadering zou spreken, doch hierin belet werd onder bedreiging met ver drinken Is het den minister bekend, dat tijdens deze ongeregeldheden de rijksveldwach ter Goosen, die werd uitgenoodigd de orde te handhaven en mevr. Duiker te, beschermen, dit, heelt geweigerd zoo dat de ongeregeldheden door zijne plicht verzaking werden aangewakkerd. Eu zoo ja, welke maatregelen heeft Z.E. dan genomen, om bedoelden rijksveld wachter in de toekomst zijn plicht boter te doen vervullen Bij den rijwielhandelaar en smid A. van Peenen te Spui zijn Zondagnacht door inklimming uit diens werkplaats drie gebruikte rijwielen ontvreemd. Zaamslag. Zaterdag vergaderde de vereenigiug voor christelijk schoolonder wijs alhier onder voorzitterschap van den heer L. A. de Mul, voornamelijk ter bespreking van het ontwerp gewijzigde statuten. De belangrijkste wijziging is deze, dat de vereeniging thans staat op gerefor meerden grondslag. De secretaris, de heer S. van Hoeve, leverde het jaarverslag, wat op de laatst gehouden jaarvergadering niet was ge schied. De Directie van de Zeeuwsch- Vlaamscho Tramweg Maatschappij be richt dat op 29 Mei 1919, ter gelegenheid van het Concours Ilippique te Biervliet trein 25 van uit Pyrainide één uur ver laat zal worden en dus maar om 7.55 n.m. van daar zal vertrekken naar Sas van GentDrie Schouwen. De trein voor de richtingen Drie Schouwen, Neuzen en Zaamslag zal om 7,45. n.m. uit Biervliet vertrekken. Ook de treinen 52 PhilippineNeuzen en 56 NeuzenDrio Schouwen worden op 29 Mei e.k. een uur verlaat. Breskens. De uitslag van de Gemeen teraadsverkiezing alhier is als volgt W. Luteijn Az„ I. Cappcn (beiden dir. Hist.); A. du Burck, J. H. v. d. Sande, J. de Hnllu (Lib.); J. Been en A. v. Overbeeke (Vrijz. Dem.) Tegen de annexatie. Zaterdag werd namens het Zeeuwsch Provinciaal Anti-Annexatie Comité een in twee deelen gebonden album, bevat tende. 46 859 handteekeningen van be woners der Zeeuwsche Eilanden ter on dersteuning der Zeeuwsch-Vlaamsche actie tegen annexatie, aan LI. M. de Koningin toegezonden. Uit Vlissingen meldt men, dat daar ernstige geruchten rondgaan, als zou het Belgisch loodswezen naar hier of naar België verplaatst worden. Het aantal personen bij dien dienst betrokken, is zeer groot, zooJat die overplaatsing voor Neuzen zeer voordeelig zou zijn. Hoe het aan de grenzen toegaat. Verleden week moesten 2 personen die in België wonen, als getuigen voor de rechtbank te Middelburg verschijnen in een civieb procedure. Toen hun door den rechtercommissaris werd ge vraagd, hoeveel ge tuigengeld zij verlang den, deelden beide mede, dat zij aan de Belgische grenswacht f2.50 en aan de Nederlandsche ieder f250 moesten be talen om dé grens te kunnen passeeren. m DE'll HAAG. Zaterdagavond werd de groote anti- annexionistische betooging van muziek- en zangvereenigingen in den Haag ge houden. Geestdriftig werden de Limbur gers en Zeeuwen ingehaald. Voor 'tpaleis werden de volksliederen gezongen. De Koningin en Juliaantje zongen ijverig mee. Daarna ging liet naar Scheveningen. In het prachtige Kurhaus had de wed strijd plaats. Er was groote belangstel ling en er heerschte een opgewekte summing. *l>e Koningin, de Prins, de Koningin- Moeder en vele andere autoriteiten waren aanwezig. In liet strijdperk verschenen Erhplung van BleijerheidePolyhym nia van Venraay Hoop op Zegen van AxelOnderling Kunstgenot van Hans- weert en Protestkoor van Ter keuzen. De jury kende de volgende prijzen toe lste prijs Erholung 2de prijs Protest- koor3de prijs Polyhymnia; 4de prijs A Onderling Kunstgenot en 5de prijs B Hoop op Zegen. Allen wonnen dus wat. Ieder der deelnemers kreeg een herinneringsme daille. Over de wedstrijd schrijft de N. Rotterd. Courant nog Maandagavond kwam het Protestkoor te Ter Neuzen terug. Met muziek werd het binnen gebaald. De ontvangst was geestdriftig. „Deze avond was in de eerste plaats ge wijd aan den zang van de Zeeuwsche en Limburgsche koren, in het geheel vijf, drie uit Zeeland, twee uit Limburg. Zij moesten een koor van Isr. Olman, Droome Vrouw Kom getiteld, zingen eu verder nog ean nummer naar keuze. Het moet voor ver scheidene van deze vereonigingen al een heel evenement geweest zijn, hier haar stemmen te verheffen in zoo'u groote zaal eu voor zoo'n uitgebreid publiek met nog wel het Koninklijk huis ouder hun gehoor, en zij waren daar misschien wel wat zenuwachtig van, zoodat het, nu ja niet altijd, zoo mooi ging als zij zelf wel gehoopt hadden waar schijnlijk. En de Zeeuwsche meisjes (heel jonge waren er ook bij), die al van vanoch tend vier uur in touw waren zijn zeker ook wel wat moe geweest om op e.en wedstrijd te zingen. Maar zij waren toch ook niet liier gekomen om gecritiset-id te worden. Hun komst naar het verre 's Gravenhage alleen al vroeg om sympathie er) daarom was het dan ook niet aardig van de menschel), die half hardop zaten te gichelen, als zij zich eens vergaloppeerden. Zij deöen immers zoo hun best eu wat een aardige stemmen waren er bovendien bij. Dat kon men liooren, als er eens even een passage 8 Heen was voor een van de partijen. Dan klonk er plotseling zoo'n aardige sopraoutje bovenuit of een tenor, dat oaze Haagsche vaugvereenigingen die gernst mogen beni eten. En zoo ernstig als zij er bij stond< a, zoo aandachtig als zij hun directeur volgden op al zijn wenken, cf het goed ging of kwaad. Het was trouwens op zichzelf al een genoegen om naur defdssche ZeenwBcli-Vlaainsche tneiskes met hna" breede kapmntsen boven de frissc.he b'anxe gezichten te kijken. Bij het protostkoo- uit Ter Neuzen stonden er op de voorste rij een stuk of wat kwieke bakvisschen, misschien nog wel op school bjj hun dirigent di. Ten Bruggencate, die directeur is van H. B S. te Ter Neuzen. Kortom, de indruk, dien de Zeeuwen en Limburgers maakten, was zoo al niet hoog artistiek dan toch bijzonder sympathiek. En de menschen in de zaal zijn daar wel gevoelig voor gebleven. Zij hebben na ieder nummer hartelijk en zeer nadrukkelijk gejuicht en geklapt

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2