Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Kaïiierhrieven. Burgedyke Stand. Laatste Berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. A d v e r t e 11 t i n. Gemeenteraads" verkiezing. Koffie. dit van hunne-sympathie schijnt af te doen en dat zij zich geestverwanten der communisten noemende, laten uit komen dat zij de nieuwe bedoeling weldra ook hier verwachten. Het is al „revolutie" wat in breede studen tenkringen de klok slaat. Voor een Amsterdamsch gezelschap spreekt Me vrouw Roland Holst en men wenscht haar ook in Diever te hoorende heer Wijnkoop heeft te Leiden voor een kring van getrouwe volgers gesproken het studentenweekblad „Minerva" her dacht Liebknecht en Roza Luxenburg in hooggestemde artikelen, met breeden rouwrand omtrokken. In particuliere gesprekken treedt diezelfde geest naar voren, en dat woord revolutie hoort men even herhaaldelijk, even luchtig en achteloos gebruiken alsof het zoo genoegelijk en gezellig mocht klinken als „Sinterklaasavond". Ik gedenk het gevaar van generaliseeren, maar men krijgt den indruk dat tal van onze studenten, de dames vooral niet minder dan de heeren, meest in de literarische, theologische en natuur filosofische faculteiten, zich geheel met de gedachte vertrouwd hebben ge maakt dat,, daar nu eenmaal de nieu we communistische maatschappij ko men moet, die gruwelen te beschou wen zijn, als de soms onaangename en misschien niet geheel goed te keuren, maar ten slotte onvermijdelijke en ver ldaarbare begeleiding der nieuwe aera. Er is een spelen met het woord en luchthartig omsollen met het begrip, waarvan men den bloedigen ernst im mers nooit aan den lijve voelde, als of de groote ommekeer, zoo aanstonds aan te breken, niet anders ware dan 'n gemoédelijk „chasses-cfoisez" van het schillinkje naar de loge en omge keerd. In geen geval is er verontrus ting over wat zooveel anderen dag en nacht van afgrijzen vervult. Eu dat de Hoogleeraar niet mis ziet, blijkt al aanstonds uit het antwoord dat een van „onze" studenten, J. R., in „De Tribune" schrijftwelke student de professoren onbevoegd verklaard om liet geestelijk leven hunner studenten te leiden. Het is noodig hierop eindelijk eens te wijzen, want de professoren zijn een uiet te onderschatten reactionnaire macht, te gevaarlijker daar zij zich gaarne in een z.g. objectief, soms aartsvaderlijk, soms „wetenschappelijk" gewaad hult. Is het niet droevig, dat de leiding van het intellect, dat de communistische be weging minder dan eenige andere mis sen kan, berust bij menschen, die niet alleen niets begrijpen van de dingen om hen heen, maar d bovendien op de dragers der begrippen door uie dingen in 't leven geroepen, meenen te kunnen neerzien als op kinderen, die met vuur spelen Weet Z. H. G. Diet dat geen van de leiders van de Fransche revolu tie, waarvan hij nu op het oogenblik de voordeden geniet, ouder was dan 35 jaar? Z. H. G. beweert, dat wij "het woord revolutie even herhaaldelijk, even luchtig en achteloos gebruiken, alsof het zoo genoeglijk en gezellig mocht klinken als Sinterklaasavond". Neen, geleerde lieer, dat doen wi] niet. Wij zijn ernstig, Uit wat de Hoogieeraar schrijft en de student antwoord blijkt wel heel helder, dat het er onder „onze studenten" vreemd begint uit te zien. TER NEUZEN, 23 Mei 1919. Het mocht den verificateur F. Elders alhier Woensdagnacht gelukken de hand te leggen op een partü jenever, die met een pleizierjacht naar België zou worden gesmokkeld. Het jacht en de jenever werd in beslag genomen en de eigenaar en kapitein van het jacht naar Middelburg overgebracht. De hoeveelheid gedistilleerd is in tegenspraak van een onjuist bericht niet 1000 liter, doch 200 liter. Mede werd door genoemden verifica teur bekeuring ingesteld tegen den leverancier van het gedistilleerd, de hegr J. D. alhier, bij wien het voor den prijs van f 1100.was gekocht. Hoek. Door den Commissaris der Koningin zijn benoemd tot zetters voor 's Rijks directe belastingen in de ge meente Hoek de heeren J. Dekker en D. Koster, ter vervanging van de heeren A. Jurrij en F. Kaan, die wegens vertrek ontslag namen. Zaamslag. De knecht van den bier handelaar D. uit Zaamslag wilde nabij iiet Veer met zijn wagen een kar pas- seeren, en reed op den smallen weg zoover de dijkhelling op, dat zijn hoog geladen wagen omsloeg, waardoor vele flesschen braken en haar inhoud over den grond stroomde. De voerman, die op den bok zat en dus mede omlaag tuimelde, kwam er af met een lichte verwonding aan hand en pols. (Zelandia). Graauw. Terwijl Vrijdag een meisje van Nieuw-Namen dat met haar zwager alhier steenkolen leurde, zich op de kar wilde begeven en daartoe eerst op een spaak van een wiel 'rapte, liep het paard schielijk door, waardoor ze kwam te vallen vóór het wiel. Een been werd zoodanig gekneusd en gewond, dat ze zich onder behandeling van een ontboden geneesheer moest stellen. Op last van dr. Fruijtier is ze vervoerd naar het Liefdehuis te Hulst. Tot inspecteur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen te Emmen is benoemd N. -T. T. Stubbe, inspecteur derzelfde middelen te Oostburg. Gemeenteraad. Oostburg. Lijst 1 (a.-r.) 72 stemmen, lijst 2 (vrijz.) 299 stemmen en [lijst 3 (r.-k) 134 stemmen kiesdeeler één ze vende. Gekozen mr. P. J. van Bortel (a.-r.), A. Brevet, aftr. (vrijz.), W. J. Nortier (nieuw) vrijz., J. II. Peenen, aftr. (vrijz.), Iz. Risseeuw Izn., aftr. (vrijz.), E. H. L. de Milliano (nit uw) r.-k. en E. F. van Damme (nieuw) r.-k. De vroegere ver houding was: 6 vrijz., 1 r.-k.thans dus 4 vrijz2 r.-k. en 1 a.-r. Sluis. Geldige stemmen 483. Onwaarde 17. Lijst 1 [(a.-r.) H. van Mazijk 44, P. van Overbeeke 12, J. Ketele 5, M. Leen- houts 1, samen 62. Lijst 2 (r.-k.) A. Aernaudts 157, J. Breyaaert 9, J. Albregts 23, F. Blaeke 2, W. Iloegen 9. R. Maenhout 17, F. de Meijer 19, samen 236. Lijst 3 (onafh.) I. Brevet 96, J. N. Metz 23, J. II. Hollebrand 28, D. de Smit 32, H. Hesseling 6, samen 185. Kiesdeeler 69. Zoodat gekozen zijn H. van Mazijk, A. Aernaudts (aftr.), I. Breyaert, J. Albregts, 1. Brevet (aftr J. N. Metz (aftr.), I). de Smit. Waterlandkerkje. Gekozen 3 U.L., 3 R.K. en 1 A R. Dank zij de E.V.ende krachtige propaganda van enkele A.R. in deze gemeente is de raad thans rechtsch. De vorige verhouding was 5 1. en 2 r., thans 4 r. en 3 1. Gekozen zijn C. van Dixhoorn. W. van der Hooft en M. Verbrugge, U.L.H. A. de Miliano, J. B. Sturm en J.Feijnaert, R.K.F. C. Dieleman, A.R. Keuringen. De stierenkeuring en keuring van vrouwelijk rundvee zal voor wat betreft Zeeuwsch-Vlaanderen als volgt, plaats hebben Axel 24 Mei, stieren 71/2 uur, koeien 9Vs uurHulst 26 Mei, stieren IOVj uur, koeien l'/ï uur Ivloosterzande 27 Mei, stieren 9 uur, koeien 1 uur Sluiskil 28 Mei, koeien 1 uur; Nieuw- vliet 3 Juni, koeien 8 uurDraaibrug 3 Juni, koeien D/jUur; Oostburg 4 Juni, stieren 8 uur, koeien lD/s uur; IJzen- dijke 7 Juni, stieren 71/» uur, koeien 9 uur. Vlissingon. De gemeenteraad alhier houdt Zaterdag een spoedeischende vergadering op verzoek !van eenige raadsleden, inzake het mogelijk vertrek der Maatschappij „Zeeland" uit Vlissingen naar Hoek van Holland of Rotterdam. Vau Gereform. zijde wordt in de „N. R. Crt." medegedeeld, dat. één van de leden der gemeente te Middelburg Ds. Netelenbos heeft doen weten, dat, in geval van schorsing of ontzetting, hij voor zijn traktement zou zorgyi. Curiositeit. Ten huize van zekeren U. te Alkmaar is een jong katje ter wereld gebracht dat een curiositeit in de dierenwereld mag heetenhet had een kop, doch twee staarten, twee voor doch 6 achter pooten, en deze laatste verdeeld over drie achterlijven, kort na de ge boorte is het overleden. De eigenaars bebbeu er echter nog goede zaken mee gemaakt door het „monstertje" tegen 5 ct. kijkgeld ter bezichtiging te stellen, welke liefhebberij hen een daggeld van omstreeks f4 bezorgde. (Msb.) Onze industrie. Naar wij vernemen zal te Amsterdam eerlang een nieuwe vliegtuigenfabritk worden opgericht door samenwerking van onzsn bekenden landgenoot Fokker met de groote fabriek Trompenburg, di recteur de" heer Wijnmalen. WraakP In het buurtschap Beltruin bij Groen- lo is een groote boerenschuur afgebrand van den landbouwer H., waarbij o.m. een honderd kippen in de vlammen om kwamen. Men vermoed kwaadwilligheid Daags te voren had de boerin aan eeni ge landloopers aardappelen geweigerd. Deze lieden zijn kort bij den brand op gemerkt doch later niet meer terugge zien. Tot heden heeft men nog geen spoor van hen kunnen ontdekken. Moordaanslag door een commtmist. „Het Volk" meldt, dat in den nacht van Zaterdag op op Zondag te Amster dam op een S. D. A. P.-er een moord aanslag is gepleegd door communistische tegenstanders, bij gelegenheid van een botsing met ploegen, die reclamebiljetten voor de raadsverkiezingen opplakten. Den soc.-dem. Prangel werd een die pe steekwonde in den rug toegebracht. Beri beri onder de kippen. In de buurt van Irusum heerscht een eigenaardige ziekte onder de kippen. De diereu krijgen dikke pooten, kunnen niet loopen en vallen neer. Volgéns deskundigen, die deze ziekte beri beri noemen, is ze een gevolg van te weinig en steeds hetzelfde voedsel. („Tel.") Ned. Herv. Kerk. Bedankt: Voor Leerbroek, L. J. Lam- merink, te Hellouw. Geref. Kerken. BeroepenTe Tienhoven, J. Hoek, te Schiedam te Baambrugge en te Tholen, J. Hoek, te Schiedam. Bedankt: Voor Berlikum, W. L. Milo, te Kollum voor Onstwedde, M. Elzinga, te Grootegast.. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Hoornsterzwaag (hoofd), A. v. d. Weij, te Oudega te Nijkerkerve.cn, m'ej. A. Hendriks, te Hilversum; te Poeldijk, D<-y. d. Kooij, te Nijeveen. De „Hervorming" deelt mee, dat behalve de 12 gevestigde („groote") kerkgenootschappen er nog 127 kleinere gezindten en secten in Nederland bestaan. Of er dus ook keuze is Communistische Onder- w ij z e r s. De openbare onderwijzers die de Kom- monistische Onderwijzersvereenigingheb- ben opgericht, geven een maandblad „De Komm. Ouderwijzer" uit, waarvan het eerste nummer verschenen is. In een hoofdartikel „Wie zijn wij", stelt het blad zich voor en verklaart, dat de communistische onderwijzers zijn „Kommunisten, aanhangers van het Bolsjewisme"„Voor ons is er maar- één uitredding, de revolutie, die het lieerschende regiem niet de S. D. A. P.- leiders wegspoelt en de macht brengt aan het prolelariaat, de eenige belang hebbende bij een vrije volksontwikke ling". Deze opvoeders der jeugd maken alzoo openlijk en ongestoord propaganda voor den gruwel van de bolsjewistische revolutie. Beste Neef! Als je dezer dagen hoort, dat de heer Troelstra, ondanks het warme weer, op nieuw onder z'n wolletje is gekropen, behoeft je dat niet te verbazen. Want hij heeft andermaal veel van zijn niet te sterke zenuwen gevergd. Doodsbleek en trillend van aandoening zat hij gister op 2'n bankje in de Kamer. Wat er te doen was? De Kamer behandelde het wetsont werp voor een krediet van f 100,000, ten behoeve van uitkeeringen aan mili tairen en aan leden van burgermachten of hun nagelaten betrekkingen, terzake van ongevallen of letsel hun overkomen bij het handhaven der openbare orde. Als eerste spreker stond op de heer.... Troelstra. Men moet maar durven Met stalen gezicht vroeg de leider der S. D. A. P., waarom of toch eigenlijk de burgerwachten worden opgericht, en in stand gehouden. Een vragen naar den bekenden weg natuurlijk. Mr. Troelstra weet zelf zeer goed, dat de burgemees ter van Rotterdam (die op 14 November het Voorbeeld gaf, dat dra alom werd nagevolgd) geen oogenblik over een bur gerwacht gedacht zou hebben, als niet eenige woelgeesten en volksopruiërs ge dreigd hadden revolutie te zulkn maken. En wie die roervinken waren, Troel stra weet er alles van. Zeer snedig en volkomen terecht merkte minister Ruys dan ook op„Gij, Mr. Troeistra, die in November n et een minderheid revolutie wildet maken, zijt op uw vragen het levende antwoord". Inderdaad, zonder Troelstra geen burger wachten Hij is daarvan de vaderwel licht kan hij ze ook ten grave doen dalen. Natuurlijk niet door onoprechte lamen taties en mislen ende vragen, welke geen vragen zi n, maar door een rondborstige, onomwonden verklaring, dat de S. D. A. P. in ons door-en-door democratische Nederland als een ordelievende partij wenscht beschouwd te worden, en aan geen revolutie denkt. Die verklaring heeft echter nóch de S. D. A. P., nóch Troelstra willen geven, lutegendeel, de Arnliemsche resolutie geeft een vrijbrief voor staatsgrepen met en zonder voorafgaande waarschuwing. Eerst als Troelstra en zijn partij tot inkeer komen, zal de burgerwacht mis schien overbodig zijn. Misschien, want ook de communisten do „locomotieven", zooals Wijnkoop hen in tegenstelling met Troelstra's „sociaalpatriotten" noemt dienen in het oog gehouden te worden. De heeren Troelstra en Wijnkoop vroe gen concrete feiten, waaruit het revolutie gevaar zou blijken. „Laat u in de kaart zien, minister", bedoelden ze. De minister deelde één feit mee van de allerlaatste dagen. Over de Duitsche grens komen herhaaldelijk auto's met wapens ons land binnen. De revolutionaire heeren Troelstra en Wijnkoop waren echter nietteovertuigen. Ze zouden graag zien, dat de regeering zich muisstil hield, totdat zij hun mitrail leurs op de daken en in de straten opgesteld hebber. Toen dan ook Mr. Troelstra vroeg om de oorzaak van het alarmeeren en het werken van de regeering tegen de revolutie mee te deelen, klonk het snerpend uit Mr. de Wilde's mond hem tegen U is die oorzaak 't Was voor Troelstra geen plezierige dag. De hperen Duymaer van Twist, Snoek Heukemans, Marchant en Rutgers geeselden hem. 't Bleek, dat Troelstra's gezag in de Kamer weg is. Hij is immers ook de man der „vergissingen". Het politieke kameleon, dat van kleur ver wisselt, al naar gelang de omgeving zich afteekent. Het wetsontwerp werd ten slotte aan genomen met 53 tegen 15 stemmen. 't Tweede ontwerp was van dezelfde soort. Het maken van bommen en het bezitten van wapens chior verdachte per sonen bedoelt het tegep te gaan. Ook hier waren dé* socialisten weer tegen, hoewel ze volgens hun beweren aan geen revolutie denken. Ook dit ont werp werd aangenomen. Zoo blijkt alweer neef, dat 't gevaar nog niet voorbij is. Wek daarom je vrien den op, lid van de burgerwacht of van den vrijwilligen landstorm te worden. Onder Gods zegen kunnen die organisa- tie's mits sterk de revolutie voor komen. Als altijd, Je Oom, HAAGENAAR. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 14 Mei. Cornelis Marinus Fokker, oud 26 j.,jm. en Louisa Johanna Josephina van den Hemel, oud 25 jd. 15 Mei. Leendert den Hartog, oud 25 j., jm. en Adriana Michielsen, oud 18 j., jd. 16 Mei. Cornelis de Kubber, oud 25 j. jm. en Frar cina Johanna Kusmanr., oud 19 j. jd. PREDIKBEURTEN, V E R G A D E RING der Geref. J.V. teTer Neuzen, 's Zondags avonds 7 uur in de Consistorie aaii de Nie uwstraat der Geref, Jong.-Vereen, te Schoon dijke, 's Zondagsavonds in de Consistorie der Geref. Kerk, om 6 uur. Loop tier bevelking van Tc; fienzen. Aangek om en: J. E. Sclieers, schipper, Verbindi ïg- straat 4, uit Gent. K L. Dhaene, land bouwersknecht, Q 190, uit Assenele. A. Pladöet, landbouwersknecht, P 90, uit Axel. U. J. de Blinde, zonder, Vlooswijkstraat 8, uit Oostburg. A. de Heijter, inspecteur Alg. Paarden- en Veéverz. mij., Grenulaan 21, uit Bigge- kerke. A. C. van Meelen, landbouwers- knecht, Nieuwediep 74, uit Axel. H. de Koeijer,"werkman, O 104, uit Hoek. J. C. Meertens, varensgezel, Dekkerstraat 52, uit Rotterdam. II. Kerst anje, koop man, Verbindingstraat la, uit Oudelande., M. J. Sinke, zonder, Verbindingstraat la, uit 's Graveumoer. Vertrokken: M. Dees, landbouwer, O 104, naar Hoek. J. P. M. F. H. Standaert, kan toorbediende, O 199, naar Gent. J. van IJk, werkman. Dekkerstraat 24, naar Andijk. P. C. van Aalst, zonder, Dijk- straat 62, naar Rotterdam. A. Wolfort, werkman, P 53a, naar Heerlen. -T. A. Risseeuw, scliilderskneclit, Lange Kerk straat 45, naar Aalsmeer. A. Jansen, veldarbeider, O 55, naar Zaamslag. R. J. van Dixhoorn, zonder, Noordstraat 78, naar Gorineliem. J. Fonk, boekhouder, Lange Kerkstraat 8, naar Rotterdam. P. J. de Meester, dienstbode, Tholens- straat 137, naar Leiden. Uitslag Gemeenteraadsverkiezing te Schoondijke. A. Rev. 59 stemmen, R. Kath. 58 stemmen, Vrijz. Dem. 119 stemmen, Uni. Lib. 151 stemmen. Gekozen J C. Quist (A. R.)C. Cam- maert (R. K.)J. v. Lare, J. Timmer man (Vrijz. Dem.); I. Seen, A. Luteyn en J. M. Risseeuw (U. L.) Z o n n e t ij d). DAGEN Voorm Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag W oensdag Donderdag Vrijdag 24 25 26 27 28 29 30 Mei 11.18 9.06 10.18 11.17 0.41 1.31 2.22 Voor ce blijken van belang stelling ondervonden bij mijne herbenoeming tot id van den Gemeente raad, betuig ik mijn hartelijken dank. D. SCHEELE Az. Ter Neuzen, 23 Mei 1919. Allen tie medewerkten tot mijne benoeming als lid van den gemeenteraad en blijken vau belangstel ling gaven, mijnen dank. J. J. DE JAGER. Ter Neuzen. 23 Mei 1919. Hcrtelijk dank die mij op 20 Mei, hun vertrouwen toonden en blijken van belangstelling gaven. Zaamslag. C. A. WISSE. Dank aan allen, die hunne medewerking aan en hunne be langstelling getoond hebben bij mijn benoeming tot lid van den gemeenteraad. A. DE KOEIJER Fz. Zaamslag, Mei '19. Voor de medewerking, als mede voor de blijken van be langstelling bij mijne verkiezing tot Gemeenteraadslid vriendelijk dank. S. VAN HOEVE Jz. Zaamslag, Mei '19. Ondergereekende, herbenoemd lid van den Raad te ZAAM SLAG, brengt bij dezen zijn hartelijken dank aan diegenen die blijken hebben gegeven zich in de uitslag te verheugen. D. G. KOOPMAN. Zaamslag (Veer). De Antirev. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" te AXEL brengt langs dezen weg, mede namens de gekozen candidaten, haren dank aan de Kiezers, die bij de Gemeenteraadsvei kiezing op 20 Mei 1.1. in zoo grooten getale hunne stem uitbrachten op Lijst 1. Het Bestuur der Antirev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Axel A. DE RULJTER, Voorzitter. P. DE PUTTER, Secretaris. Voor de talrijke blijken van belangstelling bij mijne herkie zing tot lid van dm Gemeenteraad be tuig ik m i hartelijken dank. J. M. OGGEL. Axel, 23—5—'19. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, ingevolge circ. Lit, C, aid. Crisisvolksvceding dato 19 Mei j.l. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft goedgevonden A met ingang van 20 Mei i9l9 in te trekken alle beschikkingen, welken be trekking hebben op den verkoop, afle vering en maximumprijzen van koffie in ongebranden, geb'-andeu of gemalen toe stand, behalve voer zoover die beschik kingen de aflevering regelen aan ver bruikers B. met ingang van 25 Mei 1919 in te trekken alle bepalingen welke bet-ekking 1 hebben op den verkoop, aflevering en j maximumprijzen van koffie in ongebran- den, gebranden of gemalen toestand, voor zoover deze niet ingevolge het be paalde sub A reeds op 20 Mei 1919 buiten werking werden gesteld. Ter Neuzen, 23 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Mei. Leencert Kanters, oud 61 j., vveduwn. en Maatje Maria van den Ende, oud 53 j wed. jari Simon Laurer.s, oud 23 j.,jm. en Helena Wilhelmna Lok, oud 21 j., jd. Ernestus Barbera van de Velde, oud 21 j., jd. Jan Lucas Andries van der IVPalen, oud 25 j., jm. en janna Rouw, oud 19 j., jd. Jan de Koeijer, oud 26 j., jm. en Janneke de Bruijne, oud 23 j., jd. Geboorten. 11 Mei. Jacob, z. van Cornelis Hendrik Albertus Vermeulen en van Cornelia Maria Johanna Vlaander. 15 Mei. Maria Wil- lemina, d. van Adriaan Anthonie van Wijck en van Marijtje Lok. 16 Mei. Levinr., d. van Johan Marie van der Hooft en van Levina de Kraker. Sentina Joanna, d. van Gilles Janse en van Hubertina Joanna Augustina Adriaenssens. Overlijden. 14 Mei. Izaak Marinus de Lsij- ser oud 14 m., z. van Jacob en vrn Janneke Herrebout 17 Mei. Martinus Verhelst, oud 47 j., echtg. van Johanna den Doelder. ZONDAG 25 MEI 1919 en DONDERDAG 29 Mei (Hemelvaartdag) Gereformeerde Kerk. Tet Neuzen 9'/i en 2'/i nur Ds. S. Groaneveld. D. 9'/i uur Ds. S. Groeneveld. Axel 91/, uur, Ds. de Walle van Zaamslag en 2 uur Leeskerk. D. 9 uur, Ds. A. Thielen. Zaamslag 9'/j Leeskerk en 2'/t uur, Ds. H. P. M. de Walle. D. 9'/i uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 10 en 3 uur, Ds. H. v. d. Wal. D. 10 unr, Ds. H. v. d. Wal. Schoondijke 10 uur, Ds. J. R. Goris openb. 3 uur Leeskerk. bel. D. 10 uur, Ds. J. R. Goris. Oostburg 10 uur, Leeskerk. en2'/j uurDs. Goris openb. Bel. D. 10 uur Leeskerk, Aardenburg. 9'/j en 3 'li uur Leeskerk. D. 9'/j uur Leeo.cerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 9'/j en 2 uur, Ds, A. Timmerman. D. 9'/i en 2 uur Ds. A. Timmerman. Sluiskil 9'/i en 2 uur Dhr. L. Dek, D. 9'/ï en 2 uur Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. D. 9 eti 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/i en d'/j nur, Ds. G. van Dis. D. 9'/j en 2'/i uur Ds. G. van Dis. Hoek 9'/j en 2'/j nur, Ds. E. Raams. D. 9'/j en 2'/j uur Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9*/2 en 2*/2 uur, ds. L. de Bruijne. D. 9'/ï uur, Ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswij' r.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/j uur, Leeskerk. D 10 nur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen B'/t uur, Evangelisatie. Middelburg, 22 Mei 1919. Ter graanmarkt werden nogslechts kleine partijtjes peulvruchten verhandeld. Halmge wassen werden niet aangeboden daar er geen schatting plaats had. Boter f 1.25; particuliere prijs f 1.35. Eieren f 11.Particuliere prijs f 11.50.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2