Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. K^rk, School en Zending, Ingezonden Stukken. De openbaarheid In onze hyper-democratische dagen loopt de „democratie" zelve en al wat we tot nog voor „democratisch" hebben gehouden, gevaar overboord te gaan. We hebben door de roodste democraten al smalend hooren spreken over de de mocratie zelve, die niet in den weg mag staan aan de voorbereiding van een „revolutionaire situatie"-; we hebben al met brutale geringschatting het algemeen stemrecht zien bejegenen vroeger van het gebouw der nieuwe democratie, al naar dat het te pas kwam, de hoeksteen of de kroon. Voor dat alles, zoo is ons verzekerd, is geslachten lang geleden en gestreden; maar 'tis, sinds Lenin in Rusland de lakens uitdeelt, en zich aan het hoofd der nieuwste beschaving heeft geplaatst, oud en verouderd. En nu gaat ook de openbaarheid over boord. Wat hebben we daarvoor zielstrijden. De „kapitalistische" onderonsjes heb ben behoorlijk hun portie gehaddat waren samenkomsten, die „het daglicht niet konden velen"zjj behoorden tot de „nachtschool" zij vreesden de open baarheid, omdat dan het duister werk van de onderdrukking openbaar zou worden. Neen, als er nu iets uit den tijd was, dan was het een vegadering met gesloten deuren. Open elke deur en elk vensteropenbaar elke discussie de Pers overal bij, om naar buiten te dragen waf daar binnen verhandeld werd. „De publieke zaak publiek"was er ooit een eisch die als saamgegroeid was met de „democratie"? En wat zien we nu gebeuren. Een leger van journalisten trekt naar Frankrijks hoofdstad om de wereld te vertellen, hoe 't met het sluiten van den vrede looptmaar de heeren worden buiten de deur gehouden. Men ontvangt ze beleefd, doch alleen maar in de spreekkamer, ze mogen op gezette tijden komen vernemen, wat de heeren kwijt willen wezen. En in 't klein gaat 't al net zoo, als in 't groot. In Amsterdam komt een Internationale Socialistenconferentie saam, die 'tover wereldvraagstukken zal hebben. De journalisten gaan er heen doch ontvangen de boodschap, dat ze niet worden toe gelaten. Ja, de .heeren laten zich gaarne zelf, stuk voor stuk door journalisten ondervragen, zoo wordt meteen aan hun populariteit gewerktmaar de deuren van de conferentiezaal blijven gesloten; alleen de socialistische (pers wordt toe gelaten. En nog een schrede meer naar linksch precies hetzelfde. In Amsterdam houden de anarchisten een congres. „Democratischer kan het al niet. Maar ook daar wordt de pers naar huis gezonden. Zoo schijnt de openbaarheid te sterven in de twintigste eeuwen bereidt men zich maar weer op „onderonsjes" voor. (Stand). Democratisch in theorie, en in de practijk TER NEUZEN, 14 Mei 1919. In de algemeene jaarvergadering der Boerenleenbank alhier werd o.m. mee gedeeld dat het ledental reeds geklommen was tot 202. Dc omzet was gestegen met 100 procent. Het salaris van den kassier werd vastgesteld op f2500. De heeren D. J. Dees en L. de Feijter werden herkozen als bestuursleden en den heer R. J. Scheele herkozen als lid van den raad van toezicht. De rente voor inlage werd vastgesteld op 3 pCt. en voor geldleeningen op 5 pCt. Voorts werd opgericht een onderlinge verzekerings maatschappij. Het ingebruik genomen nieuwe gebouw voldoet best. Maandag 19 Mei a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Ter Neuzen en Zaamslag. Zaamslag. Ook alhier is gehouden de bekende extra-collecte voor het door den nood der tijden financieel tekort van de stichting „Vrederust". Met genoegen kan |de commissie tot dit doel, op haar arbeid terugzien, daal de collecte een som opbracht van f 361.50. Op de Zaterdag te Axel gehouden markt van Zeeuwsch-Belgische paarden waren aangevoerd 16 paarden. Er werden vier prijzen van vijf gulden uitgereikt, n.l. aan de heeren C. O. Heijusdijk. A. Butler, J. de Regt en J. Scheele, allen te Axel. Er was weinig handel. Men meldt uit Sas van Gent aan de N. R. Ct. Omstreeks een jaar geleden waren twee jongelieden, een Hollander en een Belg, te Sas van Gent aan het biljarten, waarbij twist ontstond over de betaling. Buiten gekomen, werd de eerste door den laatste plotseling doodgeschoten. Deze moord had echter een ernstiger achtergrond. De Hollander W. A. werd verdacht zich schuldig te hebben ge maakt aan verraad tegenover ontvluchte Belgen en daden van spionnage. De dader ontkwam en werd, hoewel bekend, niet gevonden. Eergisterennacht om streeks 12 uur werd te Assenede, on middellijk aan de Hollandsche grens, liet meisje van bovengenoemd slachtoffer door de'Belgische justitie gearresteerd. Ze wordt verdacht te hebben medege werkt aan verstandhouding met de Duitschers. Zij zag kans zich los te rukken en onder hevig gegil sprong zij te waterzij werd echter spoedig op het droge gehaald. Zij zal zich nu moeten verantwoorden men veronderstelt, dat haar de kogel wacht. Sas van Gent. Om circa halftwaalf Donderdag sprong, met een hevigen slag, welke door de gansche gemeente werd waargenomen een lucht-compresmachine, in de olieraffinaderij der stijfselfabriek alhier. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ossenisse. Als een niet eiken dag voor komend geval mag zeker wel vermeld worden dat door een landbouwer alhier een varken verkocht is voor zes honderd vijf en zestig gulden. Schoondijke. De stemming voor den gemeenteraad zal plaats hebben op 22 Mei a.s. De lijsten zijn als volgt genummerd 1. R.-K.2. V.-D.3. U.-L.; 4. A.-R. De Antirev. candidaten zijn J. C. Quist, P. M. Contant, A. J. Leeuhouts. Vrijdagnacht zijn door de kommiezen van IJzendijke in den Oranjepolder onder Biervliet bij de hofstede van den heer Van Hoeve 5 koeien aangehouden, terwijl de smokkelaars op de vlucht gingen. De ambtenaren, die van bun vuurwapenen gebruik maakten, troffen een der koeien doodelijk, en naar men zegt, zouden zij een der smokkelaars duidelijk herkend hebben. Donderdag zette te Biervliet een reiziger zijn nieuw rijwiel naast het raadhuis even neer. Een minuut later was de fiets verdwenen. Een Belg is er mede over de grenzen gewipt^ Donderdagnamiddag brandde te Sluis door een onbekende oorzaak af een der op het terrein van de steenfabriek staande loodsen, waarin vlas gebraakt en gezwingeld wordt. Terwijl de werk lieden in een andere loods hun maaltijd hielden, zagen zij opeens de vlammen uit hun werkplaats opslaan. In weinige minuten was de loods een prooi der vlammen, daar alles zeer droog was. Een achttal ijzeren braakmachines en zwingelmolens bleven te midden van de asch en de overblijfselen staan. Toch hebben deze werktuigen begrijpelijkerwijs veel van het vuur geleden. Oostburg. Te verwachten is, dat hier binnenkort een burgerwacht zal worden opgericht. Reeds hebben zich circa 50 personen aangemeld. Hoofdplaat. Voor de burgerwacht alhier hebben zich 25 personen opgegeven. Woensdag werd door de kommies- soldaten een persoon uit IJzendijke aan gehouden met een vat van 100 L. jenever, dat met een kar werd vervoerd. Vat, paard en rijtuig zijn in beslaggenomen. Verleden werden een 20-tal kippen bij den landbouwer Z. Risseeuw te Groede vermist, en Woensdag kwam zijn buurman P. de Hullu eveneens tot de onaangename ontdekking, dat een 20- a 25-tal kippen ontvreemd waren. Toen de landbouwer Verstraete Don derdag op zijn land werkzaam was, bemerkte hij onder een brug, opge sloten in een kist, deze gestolen dieren. Op de kist stonden de letters C. de M. Direct werden vermoedens gewekt ten opzichte van iemand met die initialen, een bekende bij de politie, die spoedig bekende deze kippen te hebben verstopt om ze later verder te vervoereu. Waterlandkerkje. Woensdagnacht hadden alhier de commiezen een smokkelbende te pakken. Na eenige schoten gelost te hebben, werd de bende uiteengedreven. Zes koeien vielen den ambtenaren handen, waarv an den anderen dag reeds een kalfde. Een der smokkelaars, een zekere de Hullu, verzette zich tegen de commiezen met het gevolg, dat hij met een revolver een hevige slag tegen het hoofd kreeg, waardoor hij bewusteloos neerviel. De aangehouden personen zijn aan de justitie overgeleverd. De douane beambten te Hansweert hebben ouder de buikdelliug op de Iorsekse hoogaarts van schipper De Rooy 350 kruiken oude klare oütdekt, bestemd voor frauduleuzen uitvoer naar Anrwer pen. De schipper is gevankelijk naar Middelburg gebracht. De kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Schore heeft besloten dat voortaan geen kinderen zullen worden gedoopt van ouders die niet ter kerk komen. Middelburg. In de gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der Zeeuwsche Hypotheekbank werden de Balans en M inst- en Verliesrekening over het afgeloopen boekjaar, zoomede de voorgestelde winstverdeeling, goed gekeurd. Derhalve werd het dividend vastgesteld op 12 pCt. en de uitkeerine op de oprichtersbewijzen bepaald op f 14.40. Als Commissarissen werden herkozen de heeren J. Siegers en J. A. Vertregt. Aan de alhier dit jaar afgenomen acte examens lager onderwijs hebben totaal 51 vrouwelijke en 71 mannelijke candidaten deelgenomen, van wie res pectievelijk 38 en 60 slaagden. Voor het examen vrije en orde-oefeningen werden twee mannelijke en twee vrou welijke candidaten geëxamineerd, die allen slaagden, terwijl de eenige candi date voor nuttige diploma behaalde. Een handwerken ook het Prinses briefje van J u 1 i a a n t j e. Bij mevrouw Dijckmeester-Wintgens en mevrouw Dumon Tak-Van Trigt, die op 30 April (het geschenk der Zeeuwsche vrouwen en kinderen aan Prinses Juli ana hebben aangeboden, is het volgend schrijven ingekomen 6 Mei 1919 Huis ten Bosch. Dieve Mevrouw, U en alle geefsters en gevers groot en klein dank ik hartelijk voor de mooie geschenken, waarmee U mij zoo blij heeft gemaakt. Hoe aardig is het, dat heel uw mooie Zeeland er aan heeft meegedaan! Het maakt mij ook zoo blij, dat de overgebleven dubbeltjes aan zieke en arme kinderen zullen worden besteed. Wat heeft 'Zeeland toch veel beroemde mannen opgeleverd, ik vind_ het boek zoo aardig Ik zend U en de andere dames veel hartelijke groeten. Wilt U ook allen, die aan de geschenken gewerkt hebben namens mij Vriendelijk bedanken. JULIANA. De overgebleven gelden zijn als volgt toegekend Vereeniging Zeeland f500; Kinderzorg f500; Tot steun f200! Ver eeniging voor Roomsche Voogdijkinderen f300; dit zijn alle vereenigingen voor voogdijkinderen Centr. Genootsch. voor kinder-vacantie en hersteliingskolonies f 400 Centrale commissie voor uitzending van kinderen naar buiten f300 Stichting Zonneveld te Oostkapelle f 200, alles ten behoeve van Zeeuwsche kinderen. Op vrije voelen gesteld. De weth. V., uit Hoensbroek, die we gens fraude bij de samenstelling van de voorlopige kiezerslijst zijner gemeente in het huis van bewaring te Maastricht was opgesloten, is weer op vrije voeten gesteld. De rechterlijke instructie in deze zaak wordt voortgezet. Stemplicht. Te Midlareu is in zijn woning gear- risteerd de heer II. E. Kaspers, redac teur van „De Arbeider", die tot f 1.50 boete of 2 dagen hechtenis was veroor deeld, omdat hij het vorige jaar niet aan zijn stemplicht had voldaan bij de verkiezing voor leden van de Tweede Kamer en de opgelegde boete niet wil de betalen. Genoemde arrestant heeft gedurende zijn straftijd allle voedsel en Kelholt een hoeveelheid gouden en zil veren munten uit de 16e eeuw gevonden. Revolvers en geweren in beslag genomen. De „Tel.'- deelt mede, dat de recherche te Amsterdam een inval deed in het pakhuis van een zekeren Essen, in de Kleine Kattenburgerstraat. Daar werden gevonden 6 zeer groote rijksrevolvers, twee dienstgeweren, benevens wat mu nitie. Essen werd gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Doodelijk ongeluk. Nabij den St. Antoniusmolen onder Halsteren wilde een kind een bal weg- nemen op het oogenblik dat een motor rijder uit Bergen op Zoom naderde. Een voorbijganger, de 20-jarige C. de K., het gevaar ziende, wilde den knaap weg geslingerd en gedood. Vlieg-ongeluk. De vliegmachine no, 24 is op korten afstand van het vliegkamp De Kooij, bij Den Helder, omlaag gestort. De inzit- drank geweigerd. De valsche 1000-Mark biljetten- De te Amsterdam aangehouden koop man Licht, die aan den officier van justitie te Arnhem is uitgeleverd, heeft bekend de valsche 1000 markbiljetten in betaling te hebben gegeven, evenwel zonder dat hij wist dat ze valsch. waren. Te Gennep zijn nog twee valsche biljetten opgespoord, zoodat er thans 32 van de 102 zijn achterhaald, De procuratie van de Nijmeegsche Bank heeft er nog eën ten politiebnreele gedeponeerd dat aan de Bank in betaling was gegeven. Men kay zich niet meer herinneren door wien. Bijen. Er is in dit voorjaar veel vraag naar bijenvolken, die duur worden verhandeld. Men bedingt van 15 tot 20 gulden per kolonie. Enkele jaren geleden golden ze om dezen tijd ten hoogste f 12. Een kloek vrouwtje. In het dorpje Acht werd de r.-kath. kerk gesloten, zonder dat men bemerkte dat er nog een oud vrouwtje zat bidden. Toen zij haar gebed had ge ëindigd en bemerkte dat ze opgesloten was, zocht het oudje toegang tot het klokhuis en begon ze de klok te luiden Ze was nu spoedig bevrijd. Verdronken. Uit een gracht in het kamp bij Zeist is opgehaald het lijk vaiLt^n militairen kleermaker van het algemeen demobili satie-park, die oen week vermist werd en vermoedelijk door de duisternis mis leid te water is geraakt. De man, te water is geraakt. De man te Vlissingen woonachtig, laat een weduwe met t kindoren achter. Bolsjewiek doodgeschoten. In Oud-Vroenhoven werd door een veldwachter een verdacht individu aan gehouden dat in het bezit van vuurwa penen was en Bolsjewistische lectuur trachtte te verspreiden. In de nabijheid der grens, ontvluchtte de man, doch daar hij op het geroep der Belgische posten niet antwoordde en maar steeds doorliep werden eenige schoten op hem gelost met het gevolg, dat hij doodelijk werd geraakt. Over de grens gezet. De politie te Almelo heeft aangehou den 4 Duitschers en een Oostenrijker, die zonder de vereischto papieren uit het circus Wilke over de grens waren gekomen. Een hunner had volgens zijn zeggen, het voorbeeld van Hugo de Groot volgend, bij het overschrijden der grens zich verstopt in een kist. Zij zijn over de grens teruggebracht. Munten gevonden. In de buurtschap Klein Dichteren onder Lochem is door den landbouwer tenden, sergeant-konstabel Van den Steeg en koiporaal-vliegtuiginaker Kokelaar, werden ernstig gewond. Zij zijn naar het hospitaal vervoerd. De vliegmachine werd geheel vernield. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Krimpen a. d. Lek, H. A. de Geus, te Veenendaalte Jaarsveld, (toez.) L. J. Lammerink, teHellouw; te Leiden, W. v. Limburgh, te Thumen a. d. Amstel Aangenomen Naar St. Anna-Parochie, O. S. Jellema, te Sebaldeburen. BedanktVoor Purmerend, S. A. Baljon, te Spaardam voor Grevelduin- Capelle, J. Bus, te Enter; voor Wijn gaarden, J. Ronge, te Hoog-Blokland. Geref. Kerken. BeroepenTe Ouderkerk a. d. IJssel, J. Visscher, cand. te Meppelte Willem stad (2de maal), J. A. Verhoog, te Reeuwijk te Fijnaart, Tfi. Kuipers, cand. te Groningen; te Tijnje, J. isscher, cand. te Meppel. Bedankt: Voor W estergeest, F. H. van Loon. te Burum voor Westbroek, J. A. Verhoog, te Reeuwijkvoor Baambrugge, J. van Henten, te Oldekerk. Benoemd tot onderwijzer(es) Tot leeraar aan de Chr. Kweekschool te Leeuwarden, C. v. d. Lerq, te Amers foort tot onderwijzer aan de Chr School t« Giessendain, G. van Driel, te Dord recht te Tholen, J. L. Geluk, te St. Pliilipsland te Lisse, li. J. Steen winkel, sergeant te Bergen? te Veenendaal, J. M. de Ridder, te Almelote Nieuw- Lekkerland, den heer Beukelman, te Benschop. Promoties. Rijksuniversiteit te Utrecht, Gepromoveerd is tot Doctor in de God geleerdheid, op proefschrift„Spinoza en de Gereformeerde Theologie zijner dagen'*, de heer Ds. J. Severijn, Ned. Herv. predikant te Leerdam, geboren te Utrecht. De promotie geschiedde „cutn laude". Onder de „Stellingen", aan het proef schrift toegevoegd, konjen voor^ XXL De oplossing van het Kerkelijk vraagstuk kan niet gevonden worden, zonder ook daarbij de rechten der ver schillende richtingen op de Kerkelijke goederen in het oog te vatten. XXII. De oplossing van liet Kerkelijk vraagstukeen dringende eisch met het oog op de religieuze ontwikkeling van ons volk. XXIII. Voor de toekomst der Gere formeerde beweging is reconstructie van de Gereformeerde Kerk een levensbe lang. XXIV. Alle Gereformeerden behooren samen in één Kerkverband. Bij de pastorie der Geref. Kerk te Anna Jacoba-Polder was geen tuin. Uit blijdschap over .de komst van den nieu- w-en leeraar in deze week, heeft een lid der Gemeente een flink stuk van zijn hofstede, grenzende aan de pastorie, ge schonken, als tuingrond. Toen nu de nieuwe leeraar te Anna Jacoba-Polder aankwam, lag geheel on gedacht een tuin kant en klaar „Religie" buiten de Kerk. In „Bergopwaarts" pleit iemand er voer het Avondmaal „vaa de Kerkelijke banden te bevrijden". Hij wil de Avond- maalpraktijk, die hem binnen de muren der kerk te zeldzaam is, daarbuiten gaan beoefenen. Hij meent dat „de zielen worden verzadigd, ja wellicht óverzadigd van preeken, toespraken, bidstonden, zangdiensten, conferenties en wat dies meer zij, maar het sacramenteele leven verdwijnt". En zelfs uit hij de vraag: „Met welk recht heeft toch de Kerk op dit Sacrament beslag gelegd Theologische School te Kampen. De Theol. Schooldag is bepaald op Donderdag 19 Juni a.s. Uit N.-Amerika werd van een geef ster wederom een gift van f 4967.68 ontvangen. Rijksuniversiteit te Leiden. Bij Kon. Besluit is benoemd tot lector in de Practische Sterrenkunde Dr. J. Wolter, observator bij de Sterrenkunde aldaar. De benoemde is een broeder van Prof. Dr. R. II. Wolter aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie Mijnheer de Redacteur! Van verschillende zijden werd mij de vraag gesteld, wat toch wel de redenen waren dat ik mij vatj de anti-revolutio naire partij had afgescheiden en tot de Christelijk Historische Unie was over gegaan. In dat verband liggen vóór mij een dertiental brieven, waaraan kan worden toegevoegt nog veel meer mondelinge verzoeken om opheldering, afgedacht dan nog van dezulke die op den bodem van het vragende hart achterwege blijven. Laat ik van deze gelegenheid mogen gebruik maken mijn briefschrijvers enz. dank te zeggen voor hun meer dan ge wone belangstelling in mijn politieke aangelegendheid en ten einde hunne weetgierigheid in dezen te bevredigen, heb ik gemeend M. de R. beleefd een plaatsje in U blad te vragen, waarmee dan ineens de zaak wordt opgelost en de revue van al Uwe lezers passeert. De breuk tusschen mij en de plaatse lijke Antir. Kiesv. dateert van 27 Juni VJlo en heeft tot oorzaak het volgende Bij monde van den Voorzitter werd vanwege het Bestuur voor de toenmalige verkiezing voor den Raad dezer gemeente voorgesteld een tweetal personen als zeer geschikte candidaten, waarvan één de zonderlinge combinatie vereenzelfde door lid der antirevolutionaire partij te zijn en tevens lid van het Nuteen instelling van liberale situatie, waarvan geen commentaar van consequentie noo- dig is. Deze zonderlinge opvatting van den voorgestelden en gekozen candidaat kan het Bestuur niet onbekend zijn geweest, temeer omdat de besprekingen daartoe aanleiding gaven. We hadden hier dus niet te doen met een of ander ondergesclnkt, of persoon lijk belang, neen; met niets minder dan schending der hoogberoemde antirevolu- tieonaire beginselen, op welks gebied niet te schipperen valt. Aangezien mijne bezwaren niet werden geëerbiedigd, heb ik in bovengenoemd schrijven kennis gegeven op te houden als lid dervvereeniging, met beleefd ver zoek mij va'u de ledenlijst af te voeren, vergezeld vgn de mededeeling dat ik gaarne bereid was nadere toelichting van mijn doen af te leggen. Niet de minste moeite is er echter gedaan om mij van dwaling indion die er was te over tuigen, of van hunnent wege font, te er kennen, de scheiding is stilzwijgend blijven bestaan. Allerminst is hiér dus mee uitgespro ken dat ik van politieke overtuiging zou zjjn gewijzigt, de belangstellende vrien den kunnen in dezen gerust zijn. Wat nu aangaat mijn aansluiting bij de Christ. Hist. Unie kan ik kort zijn. Bij de oprichting eener dergelijke plaatselijke kiesvereeniging heeft men mij gevraagd of ik daaraan wilde mee doen. Aangezien de Chiist. Hist, zoowel als de Anti-Revolutionaire beide ten doel stellen de Christelijke beginselen in het volksleven neer te leggen, heb ik gemeend mij daaraan niet te mogen ont trekken, blijvende voor mij persies het zelfde of in dezen de fractie Lobman of te wel Kuyper wordt gevolgd of wilt U anders naar bijbels voorbeeld óf Barnabas óf Paulus, zie Handelingen 15 36/4U beide stelden zich ten doel de uitbreiding van het Koninkrijk Gods op aarde, terwijl ieder zijn eigen weg volgde. Zoo ook in dit geval. Mag ik U vriendelijk dank zeggen M. de R. voor de mij toegestane plaats ruimte. Hoogachtend, W. BEDET. Ter Neuzen, 12 Mei 1919. M. de R. Vergun mij naar aanleiding van boven staand schrijven mij welwillend ter inzage gezondfen op te merken, dat lk m. i. niet bevoegd ben, zonder mach tiging van de Kiesvereeniging deel te nemen aan eene publieke bespreking van hetgeen geleid heeft tot het bedan ken van een barer loden. Nu de heer Bedet het oorbaar acht, Uwe lezers omtrent dit laatste in te lichten, verwondert het mij,, dat hij er duidelijkheidshalve niet bijgevoegd heeft, dat de voorzitter van bovenbedoelde vergadering herhaalde malen gevraagd heeft, of men bij de voorgestelde namen andere wenschte te voegen, doch dat niemand den naam van den candidaat der A. R. bij de voorafgaande verkiezing noemde. Die bijvoeging toch zou naar mijne .meening veel kunnen bijdragen tot 't recht verstaan van het schrijven van den geachten inzender. Achtend, Voorzitter der Uw dw. dr. H. KOELMANS, A. R. Kiesvereening. Ter Neuzen, 12 Mei 1919. Wij achten, dat door bovenstaande tnededeelingen onze lezers voldoende zijn ingelicht en stellen voor deze quaestie verder onze ruimte niet meer beschik baar. DE REDACTIE. n -------

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2