Uit het Binnenland. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk, School en Zending. Leestafel. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. ïl oogwatergetij te Ter Neuzen. Advertenti n. Inlevering Aardappelschillen. Rantsoen Zeep, Sago en Aardappelmeel. Gemeenteraad van Axel. aantal artikels vergiste hij zich nog al eens. 't Is maar te hopen voor de Duitschers, dat „men" niet in alles gelijk krijgt, want dan ziet het er donker genoeg voor hen uit, hoewel wij vreezen. De Fransche pers acht het algemeen een gelukkig verschijnsel, dat de Italiaansche delegatie weer naar Parijs is terugge keerd. Zij, was natuurlijk de oorzaak, dat het geduld der Duitsche gedelegeer den zoo lang op de proef gesteld is, hoewel de Franschen er dezen draai aan gevën, dat het redigeeren van de arti kelen zoo lang geduurd heeft. Enfin, de hoogere politiek hangt met draaien aan elkaar. Misschien, dat ook Wilson in de zaak van Fiume wel een grooten draai genomen heeft. Ook voor de Bolsjewieken heeft de fortuin een draai genomen, waarin we ons oridertusschen alleen verheugen kun nen. Een uit Rusland gevluchte Deen spreekt zelfs al van het stervend Bolsje wisme. Het roode leger is volslagen on betrouwbaar en de economische nood is tot, het hoogste gestegen, terwijl be smettelijke ziekten erger woeden dan ooit. De tegenslagen hebben een diepen indruk op het volk gemaakt en de sowjet-regeering ontveinst zich den ernst van den toestand niet. Sinowjef heeft erkend, dat de sowjetrepubliek en de wereldrevolutie in doodsgevaar verkee- ren. Het leger der bolsjewiki trekt op het geheele front van het Siberische leger in wanorde naar de Wolga terug. Eigenaardig, dat revolutionairen in hun ijver om alles het onderst boven te keeren, er ook altijd zoo gauw bij zijn om verandering te brengen in de tijd- regeling. Ook de Sowjetregeering heeft reeds eene nieuwe tijdregeling ingevoerd. Het jaar zal beginnen op 25 October, den dag van den gelukten staatsgreep der bolsjewiki. Het zal 280 werkdagen bobbenkerkelijke feestdagen zijn na tuurlijk alle afgeschaft. Wie weet welke tijdrekening we op het oogenblik in Nederland zouden hebben, als zekere revolutionaire woelin gen in November van het vorige jaar eens gelukt waren. Ja, 'tis een rare wereld tegenwoordig. Zoo berichten nu weder Fransche dagbladen, dat Zuid-Tirol bij Italië zal gevoegd worden, ofschoon de bewoners daar per sé verlangen bij Duitsch- Oostenrijk te blijven. Dagelijks ontvangt de Duitsche regeering een stroom tele grammen om tegen die inlijving te protesteeren. Het zou dan ook tegen alle beginselen van Wilson indruischen. Maar tegenwoordig is alles mogelijk. We zullen nog maar eenige dagen geduld oefenen, dan komt de waarheid wel aan het licht. De onderteekeuing van het vredesverdrag wordt tusschen 3 en 5 Juni verwacht. Lang mag dit overzicht niet zijn. Ons blad is een verkiezingsnummer vandaag. Dan is het beter, dat de lezers wat in de hoofdartikelen neuzen, waar gewichtiger zaken worden bespro ken dan berichten van den grooten ,fmen". Mogen alle lezers straks ter stembus gaan in het diepe besef van den ernst onzer dagefi, zoodat ze wel bewust stemmen op de rechtsche candi- daten. TOENADERING TOT ONS LAND? Volgens de „Msb."-redacteur te Brussel is onder de Belgische politici een sterk streven merkbaar naar toenadering tus schen België en ons land, welke stem ming ook merkbaar is in andere dan Vlaamsche kringen. De „Etoile Beige", een der ernstigste organen van Brussel, komt zelfs met een artikel over een economisch verbond tusschen België en Nederland. Er zijn geen twee landen, die zoo op elkaar zijn aangewezen, zegt de „Etoile". Wij wen- schen geen economisch verbond met Frankrijk, maar een economische over eenkomst met Nederland, welke later tot een militair verbond zou kunnen worden uitgebreid. Op die wijze zouden wij wederzijds ernstige waarborgen voor de veiligheid en belangrijke voordeelen krijgen. Bovendien zouden op die wijze de misverstanden kunnen worden weg geruimd. RIJKSAMBTENAREN EN DE S. D. A. P. Naar aanleiding van het bericht, als zou de inspecteur der belastingen te Roermond aan de onder hem dienende ambtenaren hebben medegedeeld, dat het lidmaatschap der S. D. A. P. niet kan samengaan met een Rijksbetrekking, deelt de Minister mede, dat dit niet het geval is. Wel dienen de ambtenaren rekening te houden met den geest der bevolking, hetgeen vooral geldt in die streken, waar de bevolking in over wegende mate op godsdienstig en politiek gebied andere denkbeelden huldigt dan zij. Of zulks door twee betrokken ambtenaren te Weert is geschied, be twijfelde de Minister. Uit hun schrijven aari het bondsbestuur, waarvan den Minister een afschrift is verstrekt, con cludeerde hij, dat zij zich als missiona rissen beschouwen, die in „het donkere Zuiden" hun taak hebben. Daarvoor zijn zij echter niet te Weert geplaatst. MAAKTEN ZE 't ER OOK NAAR Volgens de „Tel." bepaalt een circu laire van Minister Van I.Jsselsteijn aan zijn ambtenaren, dat van 5 Mei af, een ambtenaar, die 's morgens niet op tijd de presentielijst heeft geteekendj twee dagen van zijn zomerverlof verliest indien dit vijfmaal per jaar geschiedt, (natuurlijk zonder geldige reden) wordt zijn volgende periodieke verhooging ingehouden. Volgens genoemd blad moet de stemming onder de ambtenaren van Landbouw zeer geprikkeld zijn. VELZEN FAILLIET? De gemeente Velzen kan haar leening van f 600,000 nergens geplaatst krijgen, terwijl het heet, dat de Regeering ook niet wenscht te helpen. Mocht de leening niet geplaatst kunnen worden, dan wordt de gemeente met een faillissement bedreigd, en zullen de jaar wedden van ambtenaren en beambten tijdelijk niet uitbetaald kunnen worden. STEENKOLEN UIT BELGIË. België heeft meldt de „Msb." met Nederland een overeenkomst aange gaan voor einde Juni 280.000 ton steen kolen te zullen leveren zonder dat Nederland daarvoor eenig product heeft uit te wisselen. De Belgische Regeering heeft toestemming gegeven tot dezen uitvoer om den wisselkoers te verbeteren. TER NEUZEN, 9 Mei 1919. De Schooldag zal D. V. dit jaar gehouden worden te Axel, op Donderdag 5 Juni. Als spreker op de middagvergadering hoopt op te treden de heer P. Oosterlee, directeur van den Klokkenberg te Nij megen, en in de avondvergadering ds. J. v. dj Berg, van Feijenoord. Axel. In de gehouden vergadering van de Vereeniging van Zeeuwsche fokkers'!, werd de rekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd met een batig slot van f 084. De begrooting voor het dienst jaar 1919—1920 werd vastgesteld op f5913.32 in ontvang en uitgaaf. Het plan bestaat op den tweeden Pinksterdag» en op 15 Augustus een concours-hippique te houden, en ook nog een veulenkeuring op een nader te bepalen dag. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Ph. J. van Dixhoorn en A. L. Stallaert, terwijl in de vacature van wijlen den heer B. C. IJsebaert werd gekozen de heer P. van Hoeve Fz. In beginsel werd besloten in de maand Februari eene openbare hengstenver- kooping te houden. Woensdagmiddag werd te Axel door notaris J. A. Dregmaus ten verzoeke van zijn principalen, krachtens verleend rechterlijk bevel, geveild een bolstede met erf, bouw- en weiland, gelegeu in den polder „Booosten blij Benoorden" onder de gemeente Axel, samen groot 7 hectaren 20 aren 45 centiaren. Het hoogste bod was f24.400 door den heer Jac. van Cadsand, landbouwer te Axel. Herveiling heeft plaats. Door den Engelschen consul uit Vlissingen is te Oostburg aan den schipper van de reddingsboot te Cadzaud, C. van den Heuvel, en de bemanning de zilveren medaille uitgereikt, hun geschonken door den koning van Engeland, voor het redden op 18 Augustus 1918 van een Engelscli vlieger uit het mijnenveld in de Wielingen. Bovendiqn ontving Van den Heuvel een gouden chronometer namens den Engelschen vliegdienst. Breskens. Het tractement van den predikant der Ned. Ilerv. kerk is ge bracht op f2500. De collecten aan de huizen voor het vergrooten van het kerkgebouw bracht op de som van f3650. De gehouden bazar ten bate van het bouwfonds der Ned. -Herv. gemeente, bracht een batig saldo op van plm. f 1600. De vrijzinnige gemeente IJzendijke roept per advertentie predikanten of cantlidaten op voor de vervulling van haar vacature tegen een salaris van f 1900. Wie een put graaft voor een ander Te Schiedam was een als heer gekleed persoon het gebouw „Irene" binnenge stapt en ging er met den jas van den bewoner vandoor. De dochter des^ huizes achtervolgde den dief en riep dé politie te hulp. De man wierp hierop de jas weg en draafde den Rotterdamschen dijk langs om op een boerderij schuilplaats te vin den. Dat bleek echter juist zijn ongeluk te zijn. De hoek van het gebouw omdravende kwam de achtervolgde in een mest put terecht. De politie redde het onsmakelijke heerschap uit zijn vioze positie en bracht den „drenkeling" naar een politiepost, om hem te reinigen van de gevolgen van dit onvrijwillige en weinig Boldoot- achtige bad. Uit smart. Achter 't Villaperk „Gemullehoeken" te Olsterwijk is op bed dood gevonden de landbouwer Adr. M., met een schot in de maagstreek. De man was waar schijnlijk op bed gaan liggen, had een jachtgeweer op de maag gezet en met een houtje den trekker afgedrukt. De man heeft zijn daad waarschijnlijk in een toestand van ontoerekenbaarheid verricht. Sinds den dood van zijne vrouw, die voor eenige weken gestor ven is, heeft hij de boerderij niet meer willen verlaten en weigerde hij te eten De man laat twee kinderen van 4 en 6 jaar achter. Een geschenk van den gewezen kroonprins. De ex-kroonprins heeft den burge meester van Wieringen een som gelds ter hand gesteld voor de arme gezinnen in die gemeente. Deze gift is goschon- ken ter gelegenheid van 's prinsen 37sten verjaardag op 6 Mei en de prins wil daarmede zijn erkentelijkheid toonen voor de vriendelijke tegemoetkomende houding, welke hij van de zijde der Wieringsche bevolking gedurende zijn verblijf steeds heeft ondervonden. De burgemeester kan het geschonken geld naar eigen goeddunken onder de armen verdeelen. Het moderne veevoer. Bij het slachten van een koe te Arn hem zijn in maag en ingewanden gevon den een vijftal steenen, een scherf, een loodje, een gesp, een stukje tin, een schroef, een speld, twee naalden, een spijker, een ijzeren riwgetje, een stuk van een fietsspaak van bijna 1 d.M. leng te en een stukje ijzerDe koe was ziekelijk. Geen wonder! Vermoedelijk had zij al deze onverteerbare voorwer- werpen naar binnen gekregen bij het eten van afval of schillen. (N. Arnh. Crt.) Een flink zakenman. Volgens een Zweedsch blad zat een banketbakker te Svendborg erg verlegen met een groote partij honigkoek, waar weinig vraag naar was en die oudbak ken dreigde te worden. Hij kreeg toen een lumineus idee. Men las in het plaatselijk dagblad de navolgende adver tentie Een jonge man, niet onvermogend, wenscht kennismaking met een dame tusschen 20 a 45 jaar. Op uiterlijk en vermogen zal niet gelet worden. Ge gadigden worden verzocht omstreeks 5 uur in de banketbakkerij van Olsen te zijn. Herkenningsteeken men bestelle een kop chocolade en een honigkoek". Banketbakker Olsen was den volgen den dag om half vijf al zijn honingkoek kwijt Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Wezep, N. Warmolts, te Neerlangbroekte Giethoorn, P. de Bruijn, te Usselote Reitsum, J. P. van Dijk, te Oppenlmizen te Zegveld, C. J. Leenmans, te Oosterwoldete Hagen- stein, M. B. Verkerk, te Polsbroek te Oene, T. Lekkerkerker, te IJssel- muiden. Geref. Kerken. Tweetal: Te Rijswijk, G. v. d. Zanden, te Renkum, en J. A. Tazelaar, te Haar lemmermeer te SteenwijkB. Roorda, te Driesum, en J. G.-Ubbink, te Zeven hoven te KralingenA. M. Boeijenga, te Koog-Zaandijk, en P. C. de Bruijn, te Edam te Dokkum (B), J. P. Klaar hamer, te VVommels, en Tj. Petersen, te Anjum. BeroepenTe Naarden, G. van dei- Zanden, te Renkumte Zevenhuizen, S. Veltman, te Tzumte Oudega, J. Visscher, cand. te Meppelte Ter Aar, J. Hoek, cand. te Schiedam. Aangenomen Naar Nijverdal, J. H. A. Bosch, te Andel. Bedankt: Voor Kampen, P. C. de Bruijn, te Edam; voor Reitsum, J. Tori- kens, te Lutjegastvoor Zwolle, L. J. C. Kreijt- Jr., te Huizum (bij Leeuwarden). Christ. Geref. Kerk. Tweetalte Hoogeveen, L. Baas, te De Krim, en L. de Bruijne, te Zaamslag. BedanktVoor Harlingen, P. de Groot, te Rotterdam. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Ouderker a. d. IJsel, raej. R. Mul ders, uit Gorinchem aan de Chr. school te Almelo, J. Evers, te Vrooinshoop. D s. II. Janssen. Bij Kon. Besluit is ds. LI. Janssen, tot dusver veldprediker in algemeenen dienst, aangesteld tot legerpredikant in algemeenen dienst. D s. G. K1 u m p e r. Men meldt uit Nieuwerkerk (Z.) Werd voor 14 dagen aan de leden der Goref. Kerk alhier bekend gemaakt dat haar vroegeren herder en leeraar ds. G. Klumper in zijn ambt was geschorst, Zondag werd na alioop der godsdienst oefening medegedeeld dat Z.Éerw. zich aan de Kerkelijke tucht had onttrokken en alzoo had opgehouden lid der Geref. Kerk te zijn. Van verleening van emeri taat is alzoo geen sprake. In de Dinsdag gehouden vergadering was o. a. ingekomen een schrijven van Ged. Staten, dat de goedkeuring der begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor 1919 is verdaagd van April tot 1 Juli 1919. Van den heer II. C. van den Uil was ingekomen een verzoek tot het bouwen van ëén of meer noodwoningen. Aan gezien echter slechts een tweetal per sonen zich bereid verklaaarden een nood woning te betrekken en de kosten van een arbeiderswoning welke aan de eischen der bouwverordening voldoet, ruim f4090 bedraagt, moet dehuurprjjs zoo hoog zijn, dat geen arbeider of werk man eene dergelijke woning kan betrek ken. Het verzoek werd daarom voor ken nisgeving aangenomen. Vastgesteld werden de verhoogingen der traktementen van het personeel der gasfabriek. Het salaris van de vaste gemeente arbeiders werd verhoogd met f 100 en dat vau den grafdelver werd gebracht op f200. Het salaris van de gemeente vroedvrouw werd verhoogd op f550. Goedgekeurd werd de wijziging der begrooting van de gasfabriek, met een inkomstenvermeerdering van f 1554 en een vermindering van f 1525.50. Naar aanleiding van een verzoek van den heer J. A. van Hoeve e.a. te Axel om alle gas te leveren aan den kosten- den prijs, werd besloten, het licht en kookgas te bepalen op f 0.18 (vroeger f0.20) en het industriegas op f0.12 (vroeger f 0.15) per M3 met ingang van 1 Mei 1919. Omtrent de gemeente ambtenaren werd het volgende vastgesteld Ter gemeen te-secretarie zullen werkzaam zijn een commies, twee ambtenaren, een bode voor de kom der gemeente en voor het gemeentehuis en een voor de buitenwij ken, voorts tijdelijke schrijvers. De be zoldiging werd vastgesteld op commies f 1300 tot f 1700, ambtenaren f 900— f 1300. De bezoldiging van tijdelijke schrijvers zal geregeld worden telkens als ze nóodig zijn. De jaarwedde van de thans in func tie zijnde ambtenaren P. van Vessem en J. Cornelissen werd vastgesteld op f 1300, met dien verstande dat, zoolang de gemeente-ambtenaar de woning van het gemeentehuis blijft bewonen, f 250 in mindering wordt gebracht voor woning, vuur en licht. Op een verzoek van den heer J. A. van Hoeve om verhooging van subsidie voor de bewaarschool werd besloten, genoemde subsidie te brengen op f 250. Van den raad van bestuur der Z.- Vlaamsche tramwegmaatschappijen was een verzoek ingekomen om, behalve de tegenwoordige bijdrage nog te subsidi- eerön gedureude de 20 jaren f 240 per jaar of wel 10 jaren f 410 of ineens te betalen f 3260. Dit verzoek werd aan gehouden aan den raad van bestuur zal. verzocht worden alle trams te doen stoppen in de kom der gemeentede losplaats te vergrooten en meerdere materialen aan te schaffen voor het goederenvervoer. Benoemd werden tot leden der com missie van toezicht op het correspon dentschap der arbeidsbemiddelingwerk gevers P. Buijze en P. Dieleman Fz. werknemers C. Rinn en J. W. Bakker. Besloten werd tot het invoeren van den acht urigen werkdag voor de ge meente-arbeiders met ingang van 15 Mei e.k.tegen stemden de heeren M. Wol- fert, P. Dekker, J. Smies en F. Dekker. Bij de omvraag werd bepaald, dat, tengevolge der traktementsverhoogingen, alle duurtctoeslagen met ingang van 1 Jan. 1919 werden ingetrokken. Een verzoek van de christelijke volks bibliotheek om een- subsidie van f 150, werd, als zijnde te laat ingekomen, ge- renvoyeerd naar het college van B. en W. om advies. „Zeeuwsch- Vlaanderen blijft vrij,11 door J. te D. Te zingen op de wijze van: Voor Neerland een lied op een krachtigen toon. Typ. I). v. AKEN, Ter Neuzen. Prijs 2 cent. Een nieuw lied op een aangename wijs 1 Gedicht ter eere van de uitspraak der Vredesconferentie, dat geen deel van Nederland door België mag worden geannexeerd. De wijs is bekend en pakkend. Woorden en melodie passen bij elkaar. Uitstekend geschikt om door het Anti annexatie-Comité op ruime schaal ver spreid te worden, opdat 't bij voorkomen de gelegenheden met evenveel geestdrift moge worden gezongen als het populaire „Sta pal", waarvan dit lied een waardig pendant vormt. TER. NEUZEN. 2 Mei. Jan de Koeij- er, oud 26 j., jm. en Janneke de Bruijne oud 23 j., jd. Jan Simon Laurens, oud 23 j., jm. en Helena Wilhelmina Lok, oud 2l j., jd. Leendert Kanters, oud 61 j.. Wedn. en Maatje Maria van den Ende, oud 53 j., wed. Jozias Dieleman oud 23 j., jm. en Jacoba Dina Cornelia Meertens, oud 17 j., jd. Ernestus Po- lijdorus Deleije, oud 21 j., jm. en Wil helmina Barbera van de Velde, oud 21 j-> jd- lluwelijks-voltrekkingen. 1 Mei. Jan van Wijck, oud 31 j., jm. en Pieternella Leuntje van Driel, oud 24 j., jd. Geboorten. 2 Mei. Jacoba Jannetje, d. van Laurens Cornell's Verhage en van Francina Wilhelmina Maria van Lange- velde. Wilhelmina Maria, d. van Anthonie Wisse en van Catharina Francina Bedet. Overlijden. 27 April. Pieter Willem 't Gilde, oud 45 j., echtg. van Jozina Snap. Pieter van der Kaaij. oud 25 j., z. van David en van Magdalena Jansen. PREDIKBEURT EN. VERGADERING der Geref. J.V. teTer Neuzen, 's Zondags avonds 77a uur in de Consistorie aan de Nieuwstraat. Looji der bevolking van Ter Neuzen. (Nadruk verboden). Aangekomen: M. P. Rammeloo, dienstbode, Niéuw- straat 56, uit Philippine. H. J. Hoogen Stoevenbeld. adj. loods- commissaris. A. -J. Dieleman, metselaar, Klaassen- straat 9, uit Zaamslag. F. Dieleman, zonder, Vlooswijkstraat 54, uit Hoek. Vertrokken: _A. C. Ebert, dienstbode, Noordslraat. 97, naar Hontenisse. J. P. Dieleman, werkman, P 62, naar Heerlen. J. P. Geensen, onderwijzer, van Boven straat 41, naar Egmond aan zee. G. Bakker, commissaris loodswezen, W'estkolkstraat 44, naar Dordrecht. A. A. S. de Vilder, zonder, in een woonwagen bij het station naar Ter- horne. K. Verstraeten, veldarbeider, O 225, naar Harenkarspe). II. J. K. Buwalda, gepens. postdirec teur. Westkolkstraat, naar Oost- en Wrest Souburg. A. J. de Bij, ambt. Rijks Belastingen Lange Kerkstraat 7, naar Amsterdam. L. de Bruijne, landbouwer, O 40, naar IJzendijke. A. P. de Mulder, landbouwer O 193d, naar Graauw. J. N. Naegels, landmeter, Tholenstraat, 68, naar Zaamslag. H. Hartog, zonder Nieuwstaaat 56 naar Rotterdam. F. Qverbeke, zonder, Zandstraat 9, naar Zaamslag. J. Ph. Salomé, bakkersknecht, Lange Kerkstraat 54, naar Aardenburg. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 10 Mei 11.09 11.29 Zondag 11 11.59 Maandag 12 0.17 0.42 Dinsdag 13 0.56 1.17 Woensdag 14 1.27 1.50 Donderdag 15 2.— 2.22 Vrijdag 16 2.34 2.58 De Burgemeester van £ER NEUZEN maakt bekend, dat met ingang van heden de aardappelschillen en groenten- afvallen niet meer aan huis zullen worden afgehaald en behoeven deze dus niet meer bewaard te worden. Ter Neuzen, 7 Mei 1919. De Burgemeester voornoemd J. HUIZING A Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat van 7—11 Mei mag worden afgegeven op bon 2556 of 2 ons Kalizeep 11 der kinder- r (prijs 6 cent per zeepkaart stuk van 2 ons). 2566 50 gram Sago of Aardappelmeel. Ter Neuzen, 7 Mei 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester, L. WABEKE, Secretaris. ZONDAG 11 MEI 1919. Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 972 en 27j uur Ds. S. Groeneveld. Axel 9 en2uur, Ds.A. Thielen. Zaamslag 9*/2 en 2'/j uur, Ds. H. P. M. de Walle. Hoek 10 en 3 uur, Ds. II. v. d. Wal. Schoondijke 10 en 3 uur, Ds. J. R. Goris. Oosthurg 10 en 21/, uur, Leeskerk. Aardenburg. 972 uur Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Neuzen 972 uur, Ds. A. Timmerman, en 2 uur, Dhr. L. Dek. Sluiskil 9'/2 uur Dhr. L. Dek, 2 uur, ds. Timmerman. Doopsbediening. Axel 9 en 2 uur, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9'/2 en 2'/2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9'/j en 2'/j uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9'/2 en 2'/2 uur, ds. L. de Bruijne. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 10, 3 en 6'/2 uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5'/2 uur, Evangelisatie. Middelburg, 8 Mei 1919. Ter graanmarkt was de aanvoer van halmgewassen en peulvruchten zeer gering. Halmgewassen werden volgens de bepalingen verhandelden van de vrije peulvruchten konden nog geen noteeringen worden ojige- maakt. Boter f 1.30particuliere prijs f 1.40. Eieren f12 50. Particuliere prijs f18. Z o 1111 e t ij d).

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2