Uit liet Biimenland. Uit lVrs. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. tegen de Fransche annexatie-plannen betreffende het Saargebied een telegram gezonden, waarin hij verklaard Het ministerie van buitenlandsche zaken zal vijandelijke eischen, die ver der gaan dan in de beginselen van Wil son is vastgesteld, onvoorwaardelijk af wijzen. Geen expeditie naar Rusland. PARIJS, De onderstaatssecretaris van Oorlog heeft in de. Kamer verklaard, dat de regeering niet gunstig gestemd is voor een expeditie naar Rusland, en dat geen man meer gezonden zal worden. De politiek der Geallieerden tegenover Rusland bestaat hierin, dat hulp tegen het bolsjewisme verleend wordt door het zendén van voedsel en kleeren naar Polen. Roemenië en de Oostzee-staten. De toestand in Egypte verergert. CAIRO, 28 Maart. (Reuter). De opper bevelhebber heeft vandaag de leidende Egyptische notabelen ter vergadering bij eengeroepen en gezegd, tot dusver enkel maatregelen van afweer te hebben toe gepast. Het is zijn plicht, de orde te herstellen en daar het tot nu toe onmo gelijk bleek, dit door louter maatregelen vaii verdediging te bereiken, schiet er op het oogenblik niet anders over dan maatregelen van krachtige onderdrukking te treffen, waaronder de mcnschen schrik kelijk te lijden zullen hebben en die op ernstige schade aan openbaar en parti culier eigendom moeten uitloopen, waarbij vele onschuldige menschen onvermijde lijk betrokken moeten raken. Het is de plicht van iederen vaderlandslievenden Egyptenaar, middelen te beramen, waar door de maatregelen, die hij gedwongen is te nemen, zoo spoedig mogelijk met het minste lijden voor Egypte tot de verlangde uitkomst zullen leiden. De opperbevelhebber eindigde met de plech tige waarschuwing: „Ik ben van zins mijn plicht te doen. Op uw weg ligt het, dep uwen te doen". EXTRA RANTSOEN BRANDSTOFFEN. Het is niet onwaarschijnlijk, dat in April "nog een extra rantsoen brand stoffen zal worden verstrekt, en wel op het lichaam van de brandstoffenkaart voor klasse la. Dit extra rantsoen zal zeer waarschijn lijk bestaan uit turf en bruinkool. AANVOER VAN THEE, KOFFIE etc, Het stoomschip „Dardanus", te Am sterdam aangekomen, heeft een kostbare lading koloniale producten aangebracht, o.a, 12000 kisten thee, 2000 ton tapioca, 12000 balen koffie enz. MAXIMUMPRIJS RIJWIELBANDEN. Met 1 April worden de maximumprijzen van oude en nieuwe rijwielbanden, losse bruikbare staaldraden voor rijwielbanden en oude nog bruikbare ventiels inge trokken. EEN VRIJZINNIG SJIBBOLETH. Het „Hbk", de a.s. Prov.-Statenver kiezingen besprekende, komt tot het volgende advies Actueeler en grooter dan alle actueele en groote vragen in onze politiek blijft daarom, ook voor de Statenverkiezingen, deze vraag: Hoe staan de partijen tegen ovar de S. D. A. P., dat istegenover de Revolutie Er mag, voor ieder die zich niet door phrasen laat verblinden en zich door geen demagogen laat be praten, nog slechts één sjibboleth wezen Vóór of tegen deze Regeering. En daarom dient gevraagd te worden, vóór de verkiezing, aan elk vrijzinnig partijbestuur Aan welke zijde staat ge van de Roode Lijn verwijten, dat sociale eischen, den, van den en ik ontken, den werkman Uit de zakken der arbeiders Een der geliefkoosde leuzen, waarmee Minister De Vries bestookt, wordt, is het verwijtend woord gij haalt het uit de zakken der arbeiders! In zijn uitnemend zakelijk gehouden redevoering heeft de Minister dit fabeltje zoo onbarmhartig uiteengerafeld, dat er geen stukje van heel is gebleven. Ziet hier wat hij opmerkte De vraag of indirecte belastingen zullen worden ingevoerd, heeft slechts academische waarde, omdat wij als communis opinio kunnen vaststellen, dat de directe belastingen het niet meer kunnen opbrengen. En is dan juist het verwijt, dat tot mij is gericht, als zouden mijn plannen geen rekening houden met de draagkracht en als zouden de arbeiders Ie zwaar worden belast? Haal ik, als alle plannen doorgaan, te veel uit de zakken dei- arbeiders? Vergis ik mij niet, dan staat de zaak zóóf 190 millioen moet aan nieuwe belastingen worden ge vonden, f85 millioen uit de inkomsten en vermogensbelastingen, daarvan be talen de arbeiders nietsVier en een half millioen uit beursbelasting en quitantie, de arbeiders betalen daaraan niet mede. Twee en een half millioen uit de personeele belasting, dat gaat buiten de arbeiders om. Gedistilleerd f 1,750,000. Als de arbeider daaraan mee betaalt, is hij onverstandig. Uit de plaatskaartenbelasting komt 2 mil lioen. Laat ik aannemen, dat de arbeiders in deze belasting mede betalen een half millioen. Een arbeider laat in den regel geen groot vermogen na, dus wordt zijn nalatenschap Hier mede niet bezwaard. Weeldeartikelen f 10 millioendat gaat buiten den arbeider om. Fiscale herziening van het tarief, f 13,5 millioen. Ik meen te mogen zeggen, dat dit zoo goed als geheel buiten de arbeiders zal omgaan, maar ik neem toch aan, dat zij er een millioen in mede zullen betalen. Tabak, sigaren, 'sigaretten, enz.van de f 20 millioen reken ik dat de arbeider in f 10 millioen zal meebetalen. Van de cacao, die ik uittrek op f 1 millioen, neem ik aan, dat de arbeider in de helft zal meebetalen. In de verschil lende belastingen, wegenbelasting enz., neem ik aan, dat de arbeiders in f2 millioen zullen meebetalen en in thee en koffie, die ik uittrek op 1 20 millioen, dat zij mede betalen. Ik kom dan inderdaad tot dezelfde conclusie als de heer Colijn, dat van de f 195 millioen de arbeiders zullen mede betalen in f35 millioen. Niet eens, zooals de lieer Colijn het uitdrukte, dat de arbeider die 35 millioen zal betalen, maar hij zal er in meebe talen, en wel naar evenredigheid veel minder dan de andere burgerij. Maar laten wij voor een oogenblik aannemen, dat hij evenveel bijdraagt als ieder ander burger, dan nog komt dat neer op on geveer f5 per hoofd en per jaar, dat is ongeveer 10 cent per week. Ik ontken niet, dat ook dit zelfs voor een arbeider niet onverschillig is, maar ik betwist wel, dat men het recht heeft mij te ik, staande voor zulke die betaald moeten wor- werkmau te veel vraag, dat het juist is om aan duidelijk' te maken, dat, hij toch eigenlijk in de lasten van het Rijk heelemaal niet moest bijdragen. Ik kom uit kringen, waarin ook de arbeider het een eer vond, zij het met een kleine bijdrage, mede te helpen aan de bestrij ding van de groote uitgaven die kerk, school en allerlei liefdadige instellingen Moest de arbeider het zich ook niet een eer rekenen om iets bij te dragen in de kosten van den Staat, vooral nu ook aan iederen arbeider medezeggenschap is gegeven in het leven van den Staat? Ik meen, dat wij "J- de arbeiders hooger opvoeren, wanneer wij tot lien zeggenStel er een eer in, dat gij, zij het met kleine middelen, ook iets bijdraagtdaardoor bewijst gij, dat de macht van het kleine tot groote daden in staat kan stellen. Zeggen ook met de sociaal-democraten, dat men voor de sociale hervormingen ook van de arbei ders een kleine ;bijdrage mag vragen? Heb ik niet telkens gehoord, dat, wan neer loonsverhoogingen waren tot stand gekomen de vakvereenigingen van haar leden vroegen, ook iets meer bij te dragen voor de kas van de vakvereeniging en de partij Heeft men dat juist niet in verband gebracht ook met de hoogere Ioonen en wat was het motiel want daardoor versterkt gij uw maatschappe lijke positie. Ik wensch niets anders dan de maat schappelijke positie van den arbeider te versterken, en met hetzelfde recht waar mee kerk, school, liefdadige instellingen en vakvereeniging bijdragen van den arbeider hebben gevraagd, vraag ik liet ook voor den Staat. Ik meen, dat ik den arbeider daarmee geen onrecht doe, maar daardoor meehelp om hem te verheffen. Dat zijn geen holle klanken, maar feiten en cijfers Wie tegen den boozen De Vries gaat uitpakken, heeft deze ministerieele uit eenzetting te weerleggen. Hachelijke positie. Ernstig was het woord, door Minister Heemskerk gesproken bij de opryiing van het Christelijk Sociaal Congres. In sobere taal schetste hij aldus de zedelijke verwording, alom aanschouwd „De thans losgebroken geesten zijn beslist afgewend van Godniet tegen de geestelijkheid gaat het, maar tegen den godsdienst. Tegenover alle begin selen van recht wordt gesteld de leer van het communisme, aldus omschre ven „Ieder geeft wat hij kan en neemt wat hij wil". In een land waar de machthebbers die leer belijden is hare toepassing een feit. Die leer wordt toegepast op de goederende vrouw en het leven. Voor de goederen is het algemeene roof en vernieling met bon gersnood en ellende als onmiddellijk gevolgde vrouw wordt gesteld ter beschikking van iedereen, het gezin valt wegde kinderen worden quasi opgevoed door den Staat, zoolang die er nog kan zijn in de algemeene. ver woesting de toepassing op het leven brengt moorden met afschuwelijke wreedheden op groote schaal. Van recht is geen sprake meer". Het behoort niet tot de hebbelijkheden van Minister Heemskerk om onnoodig somberen toon aan te slaan. Maar wanneer hij als Minister van Justitie zich uit op bovengenoemde wijze, dan kan aan het hachelijke van den liui- digen staat van zaken niet worden ge twijfeld. (Rotterd.) den heer J. Huijssen Dieleman te Drie wegen, om daarop een kweekerij van rozen aan te leggen. Men is reeds druk bezig, om de stekjes te planten. Onge twijfeld zullen velen dezen zomer eens een kijkje gaan nemen, als alles in bloei staat. „Kweeklust" van den heer Smalle- gange is de eerste in 't land van Axel. Door de R. K. kiesvereeniging zijn candidaat gesteld voor den Gemeenteraad de heeren F. G. B. de Meijer, H. J. Colsen, H. van Rompu en A. de Coninck. Zaamslag. In tegenwoordigheid van den rijkslandbouwleeraar in Zeeland, den heer Const. Stevens, werd Vrijdag avond de laatste les gehouden van den landbouwcursus. Het diploma werd uitgereikt aan Jan Dees Gz., Adriaan Dieleman Az., Francois de Koeijer Az., Krin de Koeijer Az., Karei de Koeijer, Jan Dees jz., Francois de Ruijter Fz., Jozias de Kraker Jz., Leendert de Regt Jz., Willem Boeije Rz., Jacobus de Kraker Jz. en Jozias Dees Dz. Behalve de onderwijzers F. Ie Feber en I A. Dees waren nog aanwezig de edelachtb. heer burgemeester, de com missie van toezicht en eenige belang stellenden. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de Anti-revolutionaire kies vereeniging werden voor den gemeente raad candidaat gesteld de heeren 1. P. Faas. 2. S. van Hoeve Jz. 3. I). G. Koopman. 4. C. Herrebout Sr. 5. A. de Koerier Fz. 6. Jan Dees Az. 7. L. de Blaaij. 8. K. Haak. 9. J. RooseCové. In de Zaterdagavond gehouden ver gadering van de Christelijk-Historische kiesvereeniging werden voor den gemeen teraad candidaat gesteld de heeren 1. Aarn. de Feijter. 2. W. Scheele. C. Wisse. 4- D. liees. 5. J. de Kraker. G. P. J. Dieleman Jz. 7. K. L. de Kraker Az. De Koningin heeft een brief uit TER NEUZEN, I April 1919. Naar we vernemen heeft de heer Joh. Sinallegange, vertegenwoordiger van de firma Wed. P. de Jopgh te Goes, een perceel land gepacht bij de hofstede van een Zaamslag ontvangen, waarbij aan II.M. namens twee boerinnetjes, die H.M. bij haar jongste bezoek aan Zaamslag geen bloemenhulde hadden kunnen aanbieden, omdat deze niet op tijd was aangekomen, eenige geborduurde versierselen, behoo- rende tot haar nationale kleederdracht, werden toegezonden. Axel. Gisteravond vergaderde de Unie liberale kiesvereeniging onder leiding van den voorz. Pb. van Dixhoorn. Offi cieel zijn candidaat gesteld voor den gemeenteraadJan de Kraker-Sanders (aftr.), A. O. C. Kruijsse (aftr.), Ph. van Dixhoorn, F. van Driel (aftr.), Jac. van Cadsand, Fr. Dekker (aftr.), A. Kolfer, Jac. Blansaart, J. M. Noordijk, P. Essel- brugge. Ue voorz. bracht hulde aan den hoer Lamaitre, die zich niet meer herkiesbaar stelde, en die zoo'n lange reeks vau jaren de vrijz. beginselen in de raad hoog had gehouden. De voorz. rekende het zich een eer in diens plaats op de lijst te zijn geplaatst en meende dat hij die plaats in den raad moet vervullen. Van moeders borst, aldus de spreker, heeft hij de vrijz. beginselen ingezogen, n.l. die beginselen die alleen een volk groot kunnen maken. Door de commissie voor het te Axel te houden kinderfeest, waaraan door de kinderen van alle scholen zal worden deelgenomen, is tót heden reeds f 850 ontvangen. De dag, waarop dit feest zal worden gehouden, zal binnen eenigon tijd worden vastgesteld. Axel. Het aantal kiezers in onze gemeente is volgens de nieuwe lijst 1239 voor de Tweede Kamer, 1236 voor do Prov. Staten en 1214 voor den Gemeente raad. Sas van Gent. Vrijdagnacht is er inge broken in de bergplaats van distributie artikelen. Door uitsnijding van een ruit. is de dief in het lokaal gekomen. Er zijn 400 kilo kaas en nog andere artikelen gestolen. Een leeraar aan de ambachtsschool te Oostburg, de hoer M., nam een klein voorwerp, dat door een der leerlingen in een kast was gedeponeerd, in handen. Toen hij er iets aau verschoof of draai de, outplofte het ding met een -hevigen knal. Hij werd zoodanig aau een zijner handen verwond, dat Hij den top van duim en wijsvinger zal moeten missen. De heer iVl. bekwam ook nog eenige kwetsuren in 't gelaatwonder boven wonder niet in de oogen. Vrijdagmorgen werd onder de ge meente Sint Kruis aangehouden de koop man F. uit Oostburg, wegens het ver voeren van 140 K.G. kaas en 2600 ha- ïingen op eon yervoerbewijs, dat niet in orde werd bevonden. De Waren werden in beslag genomen en ten ge- meetehuize gedeponeerd. Biervliet. Terwijl de 80-jurige bewoon ster afwezig was, is ingebrokenbijS.de Molenaar. De inbraak heeft op klaar lichten dag plaats gehad, waarbij de dief of dieven door verbreking van het boven- puiraam van de achterdeur zich toegang tot de woning heeft (hebben) verschaft. Het kabinet is eerst met geweld open- gebroken.Toen daar niets gevonden werd, werd in een .zijkamertje een kast open gebroken, waarin zich een bedrag van f 1500 aan papierenj^eld bevond het welk door de(u) dief of dieven is ont vreemd met nog een paar gouden oor bellen en een 4-snoerige bloedkoralen halsketting met gouden slot. De politie stelde gedurende den geheelen Zondag een onderzoek in en beweert een spoor te hebben gevonden. Eén verdacht per soon, zekere I. V., uit Zuidzande is in arrest gesteld. Groede. Toen de landbouwer Q. uit Cadzand dezer dagen een dorschmachine kwam halen uit onze gemeente, over kwam hem een ernstig ongeluk. Q. wilde onderweg zijn wagen smeren en ging daartoe kort bij de wielen staan. Eensklaps werden de paarden schichtig en sprongen vooruit, met het ongelukkig gevolg dat Q. onder den wagen zat. Deerlijk verwond werd hij door zijn kameraden opgenomen en naar de café van Roofak te Kruisdijk gebracht, waar de geneesheer het eerste verband legde. Naar men verneemt is een zijner beenen afgereden en is hij inwendig gekneusd. Nog denzelfden dag is de ongelukkige naar Vlissingen overgebracht, alwaar hij in een gesticht verder verpleegd zal worden. Heinkenszand. Vrijdag j. 1. kwam de koopman L. T., alhier, tot de onaange: name ontdekking, dat zijn ruim 20-jarige zoon M. met een som gelds (naar men zegt ter waarde van f525) was gaan loopen. Door de politie werd diens aanhouding verzocht, zoodat hij bij zijn aankomst te Breda al gesnapt werd en den volgenden dag reeds onder geleide van twee marechaussee's naar hier over gebracht. Hij is na bekend te hebben weder op vrije voeten gesteld. (De Zeeuw.) Vlissingen. Zondagnacht is voor den Boulevard De Ruijter een mijn gespron gen, welke een zoo geweldige ontploffing veroorzaakte, dat ieder in zijn slaap werd opgeschrikt. Door deze ontploffing is een reusachtige materieele schade aangericht. Op den Boulevard, de Bree- waterstraat. Weststraat, Slijkstraat, Ma- ïiniersplein en Groote Markt zijn duizend ruiten gesprongen en de verdere schade aan kozijnen, daken enz. is veel grooter dan bij eenige mijnontploffmg hier is veroorzaakt. Van de gebouwen zijn een openbare school op de Markt en de kazerne op het MarinierSplein het deer- lijkst gehavend. Vlissingen. Zooals kort geleden reeds gemeld, was gepoogd te lJzendijke 38 valsche bankbiljetten van duizend mark uit te geven behalve de toen aange houden Nederlanders was in deze zaak een Belg betrokken, wiens aanhouding gelast werd. Vrijdagavond kwam de inspecteur van politie Van den Dolder uit Middelburg naar hier om een onder zoek naar de verblijfplaats van den man in testellen. Met den hoofdagent Ilarink ging de inspecteur op zoek. Hij trof een Belg aan, dien hij aanhield en uit wiens papieren bleek, nadat hij eerst een paar maal een valsche naam had opgegeven, dat hij de gezochte was, en dat hij in Engelsche spionnagedienst stond. De man wist, toen men hem dtj boeien wilde aandoen, te ontkomen waarop een jacht volgde, waarbij de inspecteur zijn revolvér trok, sommeerde te blijven staan en na drie schoten in de lucht, den man bij het vierde schot in. het achterhoofd trof. De man werd volgens geneeskundige verklaring niet gevaarlijk verwond en kon naar Middel burg wérden vervoerd om aan de justitie te worden voorgeleid. Zondagnamiddag sprong nabij West- kapelle een aangespoelde mijn, wij ver namen niet van aangerichte schade. Het aantal aangespoelde mijnen op on ze kust is door den Westerstorm der laatste dagen, weer zeer groot, alleen tusschen Westkappelle en Vlissingen moeten er een 15-tal liggen. Hij was toch raak. Als historisch meldt een Schoolhoofd In het taailesje komt voor: Wie kent niet Jozef Israels, onzen beroemden land genoot „Wie was dat, kinderen?" vraagt de meester. Niemand weet het. „Kom, denk nu eens goed. Hebben jullie nooit van Jozef Israels gehoord Da-ar gaat een vinger op. „Nu Joost? „De zoon van Jakob, meester Smokkelen. Dezer dagen werd onder Lonneker op een weg naar de grens het 14-jarige zoontje van S„ uit Enschedé, dat een ledigen handwagen voortschoof, aange houden. Na nauwkeurige inspectie bleek, dat de wagen een dubbel» bodem had en in de tusschenruimte ruim 1000 stukjes chocolade waren verborgen Wagen en chocolade werden in beslag genomen, terwijl later ten huize van S. nog een partij chocolade werd gevonden. Emmen blijft niet Raadloos. De Raadsleden van Emmen (Dr.) heb ben toch nog besloten hun ontslagaan vrage in te trekken en de Raadsver gaderingen weer te bezoeken. De rechtsche partijen waren niet go- negen met deze onverantwoordelijke houding accoord te gaan. Diefstal uit het poiltiebureau. Bij het hoofdbureau van politie te Amsterdam werden twee kerels gesnapt die koperen straal pijpen van de brand- blusinrichting van dat bureau hadden gestolen. De nood in Duitschland. Uit Zevenaar: Er gaat nu géén dag voorbij, dat niet troepen uitgehongerde Duitschers aan de grens worden opgepikt. Zelfs uit steden als Keulen en Bocbum komen de lieden hierheen, om een zakje aardappelen, waaraan zeer groot gebrek schijnt te bestaan, te bedelen. Weenend en jammerend van honger melden zij zich nu bij de boeren aan Teekenend voor den nood in Duitschland is wel, dat men op de markten, o.a. te Bochum, niet anders ziet dan witte en roode kool, „Steckrüben" en vaten ingemaakte snij- boonen. Deze laatste kosten 125 M. per pond. Onze grenswachtsoldaten hebben de handen vol om de vele Duitsche zwervers terug te brengen naar de grens. Relletjes te Amsterdam Onder het opschrift „Een ernstig voor teeken", meldt de „Maasb." het volgende uit Amsterdam Vorige week waren wederom werk- Ioozen en gedemobiliseerden op het Spui bijeengekomen en werd weder onder geleide van bereden agenten en politie te voet een tocht gemaakt door de stad. Op het Museumplein werd de stoet ontbonden, waarop ook de politie zich terugtrok. Een troep demonstranten echter, naar schatting een 300, bleef nog bijeen en trok zonder geleide langs Spie gel- en Heerengracht naar het Konings plein om daarna in de Heilige Weg in versnelden pas den tocht door te zetten. Ter hoogte gekomen van het wapenma gazijn der N. V. dé Buldog, v.li. de firma Beijer in de Kalverstraat, werd plotseling de étalage-ruit ingeworpen. Onder het voorbijgaande publiek ontstond een oogen blik een paniek, waarvan de demonstran ten gebruik maakten, vier groote, zes kleine revolvers en een aantal messen te stelen. De politie, die machteloos stond, vroeg inmiddels om assistentie, die dan ook zoowel van het bureau Singel als van het bureau Warmoesstraat kwam. De demonstranten werden nu opgedreven en op het Spui uiteen^eran- seïd. Denkende wezens op Mars Uit Boston wordt, radio telegrafisch, gemeld, dat astronomische ontdekkingen van den laatsten tijd de bewijzen hebhen geleverd voor het bestaan van denkende wezens op de planeet Mars. Die ontdek kingen zijn thans gepubliceerd door Prof. William Dary. Met zekerheid zijn thans op Mars 131 karnden en voorts 14 meren geïdentificeerd. Zóó luidt het telegram, maar niettegen staande de stelligheid van de bewering, zal men o. i. goed doen toch maar eens if te wachten, zegt de „N. R. G." terecht. Een vreemde geschiedenis. Dezer dagen deed een als heer gekleed persoon den schipper van een in de Vis- schershaven van IJmuiden liggend vis- schersvaartuig het voorstel hem naar een Engelsche haven te doen overbrengen. Voor dezen overtocht had hij niet minder dan vijfduizend gulden over. De schipper ging echter op het aanbod niet in, daar Hij het zaakje niet al te best vertrouwde, aangezien de persoon die zeer zenuwachtig was in het bezit bleek te zijn van een groot bedrag in contanten. Ónwaarschijnlijk is't niet dat dit geld van diefstal afkomstig is en hij zich daarmee op deze wijze uit de voe ten wilde maken. Een 20 000 geweren zoek. Naar wij uit goede bron vernemen, zijn een 20,000 geweren door militairen, welke naar huis zijn gezonden met on bepaald klein verlof en in het bezit daar van waren niet ingeleverd en dus ach tergehouden. Laf. Men meldt uit Leersum Op de akkers van den heer Joh. Woudenberg, langs de Ameronger Wetering, is van20pcre- boomen, die in knop stonden, de kroon afgesneden, terwijl men tol terging van den eigenaar, aan den ingang bij 't hek twee kruinen heeft geplaatst. Een houtmijt, die langs de sloot stond, heeft men in 't water geworpen, waar schijnlijk in 't vermoeden, dat deze ook van bovengenoemden eigenaar was. Dit was echter niet het geval. De royale ambtenaar. Een kellner in een wachtkamer van een der Noordelijke provinciestations maakte onlangs, naar aan de „Tel." geschreven wordt, het volgende geval mede Drie heeren, ambtenaren, kwamen de wachtkamer binnen en bestelden den kellner een kop koffie. Een der heeren, die tegenover zijn collega's zeker eens royaal wilde doen, betaalde de vertering, welke 24 cent bedroeg, aangezien het personeel der spoorwegen sterk geredu ceerde prijzen geniet, waarvan veelvuldig gebruik wordt gemaakt. Mijnheer gaf een gulden in betaling, met de woorden „houdt maar 40 cent af, kellner", zoodat er 16 cent als fooi overbleef. Doch wie beschrijft de ver bazing van den kellner, toen bedoelde heer een poosje later terugkwam en hem zeide, dat hij zich daar straks vergist had en nu voor die fooi e<?n kop cacao wilde hebben (wat voor dienst 15 cent kost), zoodat er voor den kellner nog één cent overbleef van de door den ambtenaar in zijn royale bui gegeven formidabele fooi, doch deze werd mijnheer

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2