Een Dagmeisje - en fitte fijn. iiaren en Uit liet Binnenland. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentie n. Rantsoen Vetten Rantsoen Koffie. Limonades. Suikerwerken. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1919. Iffjjfffffffff Gevraagd Vrijwel alle vergaderden wilden hier verder gaan dan de referent, Prof. Ba- vinck, die van een radicaal ingrijpen afkeerig was. Op enkele uitzonderingen na, luidde aller oordeel aldus: „De nadeelen voor gezin en maatschappij van den beroeps arbeid der gehuwde vrouw zijn zoo vele dat de Overheid èn als werkgeefster èn in haar wetgeving dat euvel krachtig moet bestrijden". Die besliste uitspraak verheugt ons. De beroepsarbeid der gehuwde vrouw is een benauwend kwaad. Benauwend, omdat hij verwildering van het gezin, benadeeling van het na geslacht, ontreddering der maatschappij met zich brengt. Benauwend ook, omdat hij door talrij ken wordt aangegrepen als een voor treffelijk middel tot losmaking van den huwelijksband, tot ontwijding van het huwelijk. Op dien grond verdedigde jaren gele den de heer Wibaut hem in „De Nieuwe Tijd," op dien grond kwam nog pas me vrouw Wibaut in „De Socialistische Gids" voor den vrouwenarbeid op, in diezelfde richting schreef mevrouw Pot huis in het weekblad, de groene „Am sterdammer. Vrouwenarbeid is voor hen alleeu een begeerlijk goed, omdat op die wijzede eco nomische zelfstandigheid der vrouw wordt verkregen, zij niet langer op den man als kostwinner is aangewezen en dus de huwelijksband naar believen kan worden losgemaakt. Tegen dergelijke practijken liet het Congres zijn onvoorwaardelijk protest hboren. De Overheid bediene zich als werk geefster zoo weinig mogelijk van de ge huwde vrouw. De Overheid zoake door haar wetge ving beperking eerst, uitsluiting zoo spoedig mogelijk te bevorderen. Aan de normaliseering, sanctioneering van het kwaad mag niet worden ge dacht. Op uitroeiing van het euvel dient veeleer te worden aangestuurd. (Rotterd.) STEENKOOL |UIT BELGIË. Naar het Haagsch Correspondentie bureau verneemt, zullen ons door België 100,000 ton steenkool geleverd worden, zonder compensatie onzerzijds. Desteen- kool zal in Nederlandsche schepen worden gehaald en kan einde April of begin Mei hier te lande worden verwacht. ZACHTE KAAS. De Minister van Landbouw stelt aan gemeentebesturen zachte kaas boven het gewone kaasrantsoen beschikbaar. Door de afdeeling der S. D. A. P., alhier zijn voor de aanstaande verkie zing van leden van den gemeenteraad candidaat gesteld mej. G. B. Duiker- Blekking en de heeren N. A. Hamelink, P. C. Geensen, J. van der, Hooft, L. J. van Driel, A. J. Harte en S. Duiker. De Unie-Liberale kiesvereeniging alhier heeft voor de gemeeenleraadsver- kiezingen de volgende heeren candidaat. gesteld 1. R. Nolson, 2. L. Geellioedt, 3. G. de Ridder. 4. N. ,1. Harte, 5. P. Kaan, G. A. de Bruyne, 7. J. de Cooker, 8. Jan Donze A.Hzn., 9. M. Eijke, 10. A. do Vrieze. Tot agent rechercheur is benoemd de politieagent J. van Doorn alhier. Aan verschillende vragers. Wanneer men op 1 Februari, in de bevolking staat ingeschreven, komt men op de kiezerslijst en is men kiezer voor de Tweede Kamer. Voor de Prov. Staten moet men op 1 Febr. een jaar in de provincie gewoond hebben en wil men voor de Gemeente raad kiesbevoegd zijn dan moet men, ook a! op 1 Febr., een jaar inwoner der gemeente zijn. Uit 34 collicitanten is tot onder wijzer benoemd aan Chr. School te Brouwershaven de heer G. J. Meijer, te Terneuzon. De benoemde hoopt 1 April a.s. in functie te treden. Te Rotterdam slaagde voor het examen nuttige handwerken o. a. mej C. v. Wijck, te Maasdijk, vroeger te Sluiskil. Zaamslag. De Liberale Kiesvereen. alhier candideerde voor leden van den Gemeenteraad. 1. J. de Visser, 2. Abr. Haak, 3. J. Vinke, 4. C. de Jonge, 5. C. H. II. Wisse, 0. Joz. Dees, 7. P. de Vos, 8. M. Kaijser, 9. J. de Brnijne. Axel. De goederen geveild op 25 de zer ten overstaan van Notaris Dregmans alhier, op verzoek van de kinderen Ja cob Hamelink en Pieternella Jansen, zijn toegewezen aan dhr. Jac. Dekker Wz. landbouwer te Axel-Sluiskil voor de som van f 2000, De goederen, geveld op 26 dezer ten overstaan van Notaris Dregmans alhier, op verzoek van Adriaan Witte en kinderen, zijn toegewezen aan A. M. Witte Jahszoon werkman te Vlissingen voor de som van f800. De goederen, geveild op 26 dezer, ten overstaan van Notaris Dregmans alhier, op verzoek van Johannes Ver- strate Abrahams zoon, landbouwer te Axel, zijn toegewezen aan dhr, H. de Regt, Adriaanszoon, slager te Axel voor de som van f2150. Voor a.s. gemeenteraadsverkiezing te Axel zijnjde volgende candidatenlijsten vastgesteld Voor de Chr.-Hist, partij 1. P. Dekker Fz. (aftr.)2. M W. Koster 3, G. Heijns- dijk4. S. de Feijter. Voor de R. K. partij1. J. M. Baert 2. C. Th. van de Bilt3. F. I. G. Bru- ning4. F. Fermont. Voor de betrekking van tweeden gemeente-veldwachter te Axel hebben zich 51 sollicitanten aangemeld. Verkiezingen Provinciale Staten. De volgorde der lijsten van de ver schillende partijen is als volgt Kieskring VI (Sluis) 1 C. II., 2 R. K., 3 V. D 4 U. L„ 5 V. L., 6 S. D. A. P., 7 A. R., 8 G. B. Kieskring VII (Hulst) 1 U. L., 2 S. D. A. P., 3 V. D„ 4 C. H., 5 A. R 6 G. B., 7 V. L„ 8 R. K. Philippine. Bij de inkwartiering alhier, hielden de bewoners van een pand zich niet thuis. Bij onderzoek bleek dat de familie onder een ledikant zich had verborgen. Een 12-jarig kind gaf d^n schijn alleen thuis te zijn. Schoondijke- Gisteravond vergaderde alhier de Chr. schoolvereeniging Johan nes. De Voorz., dhr. Quaak, opende de verg. met gebed. Uitgebracht werden de jaarverslagen. Met dank aan God werd herdacht hoe het afgeloopen jaar in vele opzichten reden gaf tot groote blijdschap Na breede discussie werd besloten met 't oog op 't steeds stijgend aantal leerlingen, een derde leerkracht aan te stellen en het Bestuur werd (op gedragen, hiervoor ten spoedigste de noodige stappen te doen. Tenslotte ging het hoofd der school voor in dankgebed. Schoondijke. Dezer dagen werd de landbouwer C. I)., door een zijner ar beiders, welke in staat van dronkenschap verkeerde, met een mes gestoken. Ge lukkig is de wonde niet van ernstigen aard. ilzendijke. Zaterdag zijn vier smokke laars aangehouden, die trachtten drie koeien over de grens te brengen. De smokkelaars zijn onder politiegelei- de naar Middelburg overgebracht. Alhier werden twee personen aan gehouden uit Bergen-op-Zoom, verdacht van de uitgifte van valsche Duitsche bankbiljetten. Op hen werden 39 Duitsche bankbil jetten van duizend Mark gevonden. Zij zijn gevankelijk naar Middelburg overgebracht en ter beschikking der ju stitie gesteld. Vlissingen. Aan boord van Hr. Ms. Schorpioen heeft een treurig ongeluk plaats gehad. Een der zeeofficieren wil de aan een collega de werking van een revolver verklaren, toen door een nood lottig toeval het schot afging en de officier onmiddellijk doodelijk werd ge troffen. Het stoffelijk overschot van den zeeofficier zal morgen naar den Haag worden overgebracht. Een Arnemuidensche vischsloep heeft te Vlissingen aan wal gebracht de uit vier personen bestaande bemanning van het Belgische motorvaartuig Wilfreil, komende van Antwerpen en bestemd naar Huil, welk vaartuig bij de Ivallo- boei iri brand geraakt en gezonken is. Burg. en Weth. van Middelburg stellen den raad voor het besluit van 11 Septomber 1918 tot het aangaan eener tijdelijke geldleening van f 136,000 te wijzigen en het bedrag te veranderen in fl'56,000. Het trok onze aandacht, dat binnen korten tijd aan de bekende Pijporgel- fabriek, firma A. S. J. Dekker te Goes, besteld werden Pijporgels voor Herv. Kerk, Wilhelminadorp, Gerefor meerde Kerk, Vriezen veen, Gereformeer de Kerk, Hemelum, Gereformeerde Kerk, Oudega (Small.), terwijl aan dezelfde firma werd opgedragen de zeer belang rijke restauratie van het pijporgel in de Oosterkerk te Zwolle. Wel een bewijs hoe men het werk van deze fabriek weet te waardeeren. lerseke. De gebrs. de Waal en J. van Sprundel van hier waren met een boot mossels op reis naar Brussel, 's avonds voor ze gingeu slapen, stookten ze de kachel nog eens op. Des nachts werd de oudste wakker van de geweldige hoofdpijn en het mocht hem nog geluk ken hét luik te openen en alzoo frissche lucht te verschaffen. Bij de twee andere kwam. langzamerhand het bewustzijn terug. Indien de oudste niet wakker was geworden, zouden ze allen vergif tigd zijn door den kolendamp. Het mooiste van 't geval was evenwel dat de dokter die geroepen werd Spaansche griep constateerde. Den volgenden dag konden ze reeds hun werk hervatten. De Zeeuw. Te Haarlem zijn. iiaar het „Hbld." vertelt verschillende ingezetenen het slachtoffer geworden van een oplichters truc. Een Amsterdammer had met zijn twee zoons een lijst aan geschaft van instellingen van weldadigheid in den lande, waarvan hij te weten was gekomen, wie daaraan kontribueerden. Hij schreef nu kwitanties uit ten name van ver schillende bemiddelde ingezetenen uit Haarlem en hij voorzag de kwitanties van valsche iiandteekeningen van in vloedrijke personen, te Haarlem en om geving woonachtig. Waren de valsche inningsbewijzen ge reed dan stuurde hij zijn zoons naar Haarlem en liet de kwitanties aanbie den. Die liepen over vrij groote be- dlagen tot f 1000 toe. Zij weiden meestal betaald. De Amsterdammer, die dergelijke prak tijken reeds vroeger heeft uitgehaald, was wel goed op de hoogte van de Ilaarlemsche toestanden. Hij schreef zelfs kwitanties uit van f200 als bijdrage voor een op te richten grafmonument van nu wijlen burgemeester Sandberg. Te Dwingeloo heeft een koe drie levende kalveren ter wereld gebracht. Te Steenbergen is een gezin met inboedel en al op straat gezet, onder toezicht der politie, wegens wanbetaling. De zoon en dochter des huizes werden reeds verbaliseerd wegens smokkelen. De kleine kinderen werden uit medelijden door de buren opgenomen. Te Amersfoort is een meisje door twee honden aangevallen en danig toegetakeld. Haar bejaarde moeder is van schrik gestorven. In Noordwest-Noord-Brabant golden de eieren de vorige week 6 cents per stuk. Sedert geruimen tijd bestaat er te Venlo een georganiseerde smokkelaars bende. In den nacht van Vrjjdag op Zaterdag vervoerden de heeren een hoeveelheid waren, ter waarde van circa f 1000 naar de grens. De hoofdman ging, opdat alles maar vlug van stapel zou loopen, vooruit en waarschuwde alvast de Belgische posten. De Belgische grens-„bewakers" verzochten hem de goederen op een aangewezen plaats te deponeeren. Aldus geschiedde, maar toen hij en zijn trawanten de gegeven instructies hadden opgevolgd, grepen de Belgische gasten hem bij zijn jas trokken hem die evenals' zijn pantalon en verdere bovenkleeding uitmaakten zich meester van zijn contanten, pl m. f 1000, en deelden hem mede, dat wan neer hij nu niet gauw huistoe ging, zij hem wel mores zouden leeren, alles onder bedreiging met geladen geweer. De smokkelaarspatroon verkoos uit twee kwaden het minst erge en keerde naar Venlo terug, waar hij bibberend van koude in zeer gehavenden toestand aankwam. Ook de smokkelwaar bleef in het bezit der Belgische soldaten. (Hbl.) Zitting van 27 Maart 1919. De agenda bevatte weinig bijzonders. Onder de ingekomen stukken'was een verzoek van de bewoners der Kerkhof laan aan den Raad om diens tusschen- komst, inzake de watertoevoer. De lieer D. Scheele merkt op, dat de toestand daar onhoudbaar wordt. Hij wekt de Raadsleden op, er een kijkje te nemen De Voorz. zegt, dat waar de heer De Feijter absoluut weigert iets te doen, de Raad wél een riool zal moeten aanleggen. Het adres wordt daarop naar B. en W. verwezen. De motie van Nieuwe Niedorp wordt voor kennisgeving aangenomen. Tot leden van het hoofdstembureau worden benoemd de heeren II. Koelmans, I). J. Dees, II. Kramer en C. L. VVabeke. De burgemeester is ambtshalve voor zitter. Als plaatsvervangende leden worden benoemd de heeren W. Estor, Dr. van Nes en A. J. M. Nolet. De electrische stroom blijft voorloopig tot 1 October met de tegenwoordige toe slag verhoogd. Dure kolen en 'groote transportkosten zijn de oorzaak. De huurprijs der 42 nieuwgebouwde woningen wordt vastgesteldaop f 3,— per week de hoekhuizen op f 3,10. De heer D. Scheele zou gaarne reke ning zien gehouden met het kindertal. Groote gezinnen zou hij voor een lagere huur dan 3 gld. willen laten wonen. De Voorz. zegt, dat hij het geheel met den heer Scheele eens is, maar het kan niet, omdat de minister de prijs vaststelt. Wel is met de toewijzing rekening ge houden met dé belangen der groote gezinnen. Als het inkomen meer dan f 1600,— bedraagt, moet de volle huur (5 gulden) worden betaald, terwijl ge zinnen met lagere inkomens steeds voor gaan. Het gebrek aan huizen is echter nog groot; de Vereeniging overweegt, op de overschietende driehoek grond ook nog huizen te bouwen.. Besloten wordt van de Brandstoffen- commissie een som van f 400,huur te vragen voor de afgestane lokaliteit en voortaan een bepaalde som per ver gadering in rekening te brengen. Aan den heer Wabeke wordt op diens verzoek op de meest eervolle wijze ont slag verleend als secretaris der gemeente. De heer de Brnijne drukt er zijn spijt oyer uit, dat het ambtenarenkorps zoo verloopt. We hadden uitstekende ambtenaren, wat betreft hun werkkracht en hun hu maan optreden tegenover het publiek. Behalve aan den heer Wabeke denkt spreker nog aan de heeren Trijsburgen Huijssen. Een verzoek van de heeren de Koeijer en de Visser om grond te koopen achter de R. H. B. Si wordt naar B. en W. verwezen. In antwoord op een vraag van den heer de Ridder, deelt de Voorz. mee, dat een voorstel aangaande een handelavond- school in voorbereiding is. De heer D. Scheele vraagt naar de toestand van den weg van Sluiskil naar de begraafplaats. De Voorz. antwoordt, dat men bezig is, die weg te verbeteren, en dat verder in die richting zal worden gewerkt. Hierna werd de vergadering, die niet door de heeren Waalkes, van Hasselt en Nolson werd bijgewoond, gesloten. Gemeenteraad te Hoek. Zitting van 26 Maart 1919. Voor 't eerst waren we ter Raadsver gadering in Hoek. Vriendelijk en welwillend werden we ontvangen. Nu, de bedoeling is ook, geregeld de vergadering bij te wonen, zoodat de bewoners der gemeente Hoek als ze willen, op de hoogte kunnen blij ven, van wat er in den Raad wordt verhandeld. Als ze willen. Dat beteekent, als ze zich abonneeren op „Zeeuwsch Vlaande ren". En we verwachten, dat steeds meerderen dat zullen doen, vooral ook omdat er straks een nieuwe Raad komt. De agenda bevatte ditmaal niet veel belangrijke zaken. De notulen werden na de opening der vergadering, gelezen en goedgekeurd. Van JGedep. is bericht gekomen, dat de begrooting is goedgekeurd. De motie van de Raad van Nieuwe- Niedorp, bedoelende de klassificatie uit het. wetsontwerp De Visser te krijgen, gaf aanleiding tot eenige bespreking. De motie wil de salarissen der onder wijzers voor het platteland en de groote steden gelijk hebbeu. Minister deVisser stelt voor 16 verschil. De heer Koster vindt het verschil te groot. Het leven is in de stad niet zoo veel duurder. De heer Dekker voelt veel voor de motie. De heer W. C. de Feijter meent dat de klassificatie nog zoo dwaas niet is* 't Resultaat is, dat de motie voor kennisgeving wordt aangenomen. Alsnu is aan de orde een aanschrijven van Gedeputeerden, de wenschelijkheid uitsprekende om op de stemmingsdagen de herbergen te sluiten. De heer W. C. de Feijter acht dit in Hoek onnoodig., Zooiets past meer voor gemeenten als Philippine en Ter Neuzen De heer Jurrij is 't hier mee eens. De heer Dekker zou het in de politie verordening willen zetten. Daarentegen meent de heer Koster, dat er niets op tegen is, dat de raenschen een potje bier drinken. Besloten wordt in de verordening te zetten, dat de burgemeester de herbergen 'op stemmingsdagen kan sluiten. Indien 't noodig blijkt, zal deze het dan doen. Behandeld wordt nu de aanvraag der laatst aangestelde gemeentewerklieden, om 4 pCt. pensioenpremie te mogen betalen evenals de ouderen, en niet meer 8 pCt. zooals nu. De heer Dekker is voor inwilliging. Allen moeten gelijk behandeld worden. De heer Koster vraagt, of het overal maar 4 pCt. is. De Voorz. zegt, dat in Axel niets en in Neuzen minder dan 4 pCt. wordt betaald. Het verzoek wordt ingewilligd. Aan de orde is thans het verzoek der muziek vereeniging om subsidie. De hee ren zeggen 18U gulden te kort te hebben. B. en YV. stellen voor geen subsidie te geven, met het oog op den toestand der gemeentefinanciën, die verre van schitterend is. De heer Dekker meent, dat de dona teurs meer moeten geven het publiek moet toonen de muziek beter te waar deeren. De Voorz. meent, dat het publiek niet voldoende doordrongen is van het nut van de muziek vereeniging. De heer JurrijDe muziek beteekent op Hoek weinig. De heer W. C. de Feijter: 't Wordt toch iets beter. De heer JurrijZe spelen eens en zitten dan meest in de herberg, 't Is niet veel bijzonders. De Voorz.: Door 't blazen zullen de lippen droog worden. De heer Koster wil toch maar iets geven, b.v. 100 gulden. Dit voorstel wordt aangenomen met 3 tegen 2 stemmen. Aangevraagd wordt een crediet van f800, zijnde de 10 pCt. die de gemeente moet bijdragen in de kosten van de vergoedingen voor de gedemobiliseerden. De heer Koster: Wie kri]gen dat?Ik weet er zoo weinig van. Is daar laatst soms een vergadering voor gehouden De Voorz. licht hem in. Ons dunkt, dat sommige Raadsleden broodnoodig Zeeuwsch- Vlaanderen" moeten lezen, dan komen ze vanzelf beter op de hoogte. Er zou dan ook niet zoo iets gezegd worden, als wat de heer Jurrey opmerkt 'fis geld vermorsen. Laten ze nu 't maar aan allen geven, als ze toch het geld weggooien. Het crediet wordt toegestaan. Eveneené een crediet van f 100,voor een op te richten burgerwacht. Bij rondvraag informeert de heer Dekker wanneer de Langestraat in orde komt. De Voorz. zegt, dat het 2100 gld. moet kosten. B. en W. willen het nu eerst eens anders probeeren. Dan komen ze wel met een voorstel. De heeren Koster en Dieleman klagen hun en der burgeren nood inzake de slechte brandstof. (De befaamde bruin kool-briketten). De Voorz. zegt, dat de gemeente het goedje, dat rommel is, nemen moest, anders kreeg ze in 't geheel geen kolen meer. Hij zal de klachten overbrengen ter bevoegdor plaatse. De heer Dieleman brengt de wegjnaar Mauritsfort nog ter sprake. De Voorz. zegt, dat het in orde komt. De openbare vergadering was hiermee afgeloopen. De heeren Kaan en J. de Feijter waren afwezig. PREDIKBEU RTËnT" DAGEN. Voorm. Nam Zaterdag 29 Maart 0.17 Zondag 30 0.35 1.— Maandag 31 1.14 1.36 Dinsdag 1 April 1.51 2.13 Woensdag 2.29 2.52 Donderdag 3 3.10 3.39 Vrijdag 4 3.58 4.27 tb. 1869. den Heer LAMMENS, Stationchef te Sluiskil, den dag te herdenken waarop hij voor vijftig jaren zijn ambt aanvaardde. Dat die herdenkings dag één zijner gelukkigste dagen moge zijn en hij zijn verder leven in alle aangenaamheid mag doorbrengen, is den wensch van zijn VELE VRIENDEN. Ondergeteekende wenscht bij de a.s. verkiezing NIET MEER als candidaat v/d Gemeenteraad in aanmerking te komen. J. DONNER. Goes, 24 Maart 1919. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat de bon 9e week der Melange A en B en Mar ga vin ck aar ten voor liet 3e tijdvak geldig is van I t/m 8 April 1919. Ter Neuzen, 28 Maart 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ge durende het tijdvak 1—30 April door detaillisten aan consumenten mag worden afgeleverd op bon No. 49 eener koffie- en thee- kaart 1 ons Koffie. Ter Neuzen, 28 Maart 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester, v L. WABEKE, Secretaris. om terstond in dienst te treden. Adres: Heerengracht 9. TER NEUZEN, 28 Maart 1919. Oplichting. Vruchtbare koe. Droeve toestanden Tragisch. Eieren. Smokkelaarswee. ZONDAG 30 MAART 1919, Gereformeerde Kerk. Tei Neuzen 9'/.l en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel 9 uur en 2 uur, Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. II. P. M de Walle. Hoek 9 en 2 uur, Ds. II. v. d. Wal Schoondijke ö'/a en 2 uur, Ds. J. R Goris. Oostburg 9'A en 2 uur, Leeskerk. Aardenburg. 9'/jen 2 uur Leeskerk. Hervormde Kerk. Ter Nenzeh 9'/, en 2 uur, Ds. A. Timmerman, Ram. Gebedsure v.h. gewas, ■sluiskil 9'/j uur, Ds. Creusaz en 2 uur. Dhr. L. Dek. Axel 9 en 2 unr, Ds. Hugenholtz. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. G. van Dis. Hoek 9 en 2 uur, Ds. E. Raams. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag 9 en 2 uur, Ds. L. de Bruijne Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstr.) Ter Neuzen 9, 2 en 5'/j uur, Leeskerk. Lokaal Eben-Haëzer", (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen 5Vt our. Evangelisatie. VERGADERING der Geref. J.V. teTer Neuzen, 's Zondags 7.30 in de Consistorie aan de Nieuw- straat. Middelburg, 27 Maart 1919. Ter graanmarkt was de aanvoer van halmgewassen en peulvruchten gering. Alles werd volgens de bekende conditiën verhandeld. Boter f 1.60 particuliere prijs f 170. Eieren f 10,50 Particuliere prijs fll. O -<H<S I April a.s. hoopt Op Dinsdag ï>8>- <ft>-

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2