Uit het Buitenland. Uit het Binnenland. UB de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Wetenswaardigheden. Kerk, School en Zending. overhandigd, waarin zij zeggen, dat het absoluut noodzakelijk is, dat de Britsche minister 2 weken te Parijs blijft, opdat de wereld niet langer dan beslist noodig is, op de vrede zou behoeven te wachten. Lloyd George zat moeilijk met die brief. Niet, dat hij 'de vrede wil ophou den, maar in Londen heeft men hem dringend noodig. Er dreigen in Engeland conflicten, die als zij tot uitbarsting komen, de geheele industrie en het mijn en verkeerswezen stop zullen zetten. Iets wat even gevaarlijk voor de rust in Europa is als het uitstellen van de vrede. Aanvankelijk wilde Lloyd George naar Engeland terugthans zal hij blijven, temeer waar hij per vliegmachine in een paar uur te Londen kan zijn. Dat George blijft, is eehter een bewijs, dat er zeer ernstige zaken te bespreken zijn. De zaak is, dat Wilson zich zeer krach tig verzet tegen de Fransche eischen ten opzichte van Dnitschland. De Fran- schen eischen het kolen- en ijzerrijke Saarbekken, en den Rijn als grens. Wil son meent, dat de volkerenbond deze kwestie alleen kan beslissen. Er moet eerst vrede komen. Met de vrede tegelijk de volkerenbond. En dan moet die een besluit nemen over de Fransche aan spraken. Daar wil Clemenceau niets van weten, want hij vreest terecht, dat de volkerenbond jde eischen van Frankrijk zal afwijzen. Nu schijnt het, dat Engeland overhelt naar het standpunt van Wilson, zoodat er kans is, dat de Franschen hun onver zoenlijke houding zullen moeten laten varen. Dat is trouwens te hopen ook, want hoe langer de geallieerden talmen, hoe ernstiger de toestand in 'midden Oost-Europa wordt. Reeds nu schijnen de bolsjewiki meester in bijna geheel Rusland te zijn. Zelfs Odessa wordt door hen bedreigd, terwijl de entente op terugneming van haar troepen peinst. In Hamburg weigeren de zeelieden uit te varen om voedsel voor Duitschland te halen. Ze willen van geen toenadering met de entente weten, maar wenschen alleen voedsel van en aansluiting bij Rusland. Ook in Hongarije wordt het verlangen naar aansluiting bij Rusland steeds sterker. 't Gevaar is dus lang niet denkbeeldig, dat straks heel Oost- en midden Europa tegen het Westen zal optrekken. Dezelfde rol dus vervullen tegenover de vredes conferentie van nu, als Napoleon heeft gespeeld ten [opzichte van het Weener congres. Dat congres, na de algemeene wereld oorlog van die dagen bijeengekomen, be raadslaagde ook schier eindeloos, tot Napoleon van Elba ontsnapte en den onderling haspelende lieeren indachtig maakte, waarom ze eigenlijk bijeen wa ren gekomen. 'tls te hopen, dat de toenemende macht van de bolsjewiki de vredescon ferentie tot spoed zal dringen. En dat er haast zal worden gemaakt met de voedselvoorziening van midden- Europa. Anders staan we voor een wereldramp. De vervolgingsgeest in België. Wij lezen in de Brusselsche „Stan daard" „Sedert maanden zit K. R. opgesloten in de gevangenis van Antwerpen onder beschuldiging van activistische propa ganda. Feitelijk was hij nooit activist en deed hij niets anders dan verzet aan teekenen, misschien op onhandige wijze tegen de bestuurlijke daden der overheid eener gemeente waar alles niet gebeurde zooals de bevolking het mocht eischen. K. R. is gehuwd en heeft drie kinde ren, waarvan de oudste negen jaar telt. Hij was altijd ziekelijk en de lange gevangenisstraf heeft hem nu uitgeput. Zijn vrouw een teringlijster werd doodelijk ziek kort na de aanhouding van haar man, bleef zonder steun en moest dag en nacht verzorgd worden door haar oudste kind. Vruchteloos deed de verdediger van K. R. voortdu rend beroep op de menschelijke gevoe lens van den bevoegden krijgsauditeur te Brussel, om de voorloopige invrijheids- stelling van zijn cliënt te bekomen. Verleden Zondag stierf de vrouw, he den werd zij begraven en de man bleef en blijft opgesloten. Nu zitten de drie kleine kinderen bij vreemde menschen. De natuur sterker dan de leer. Kolonel Burn, lid van het Lagerhuis, heeft gehoord, dat Britsche soldaten wel eens in het bezette gebied van Duitsch land betrekkingen met Duitsche meisjes aauknoopen en dat die in bepaalde ge vallen zelfs in een huwelijk dreigen uit te loopen! Voor dat gevaar heeft hij in het parlement gewaarschuwd, in den vorm van een vraag aan het departement van oorlog. Kapitein Guest antwoordde, dat dit. het bestaan van dat gevaar niet kent. Kolonel Burn bleek daarmee niet tevre den. Hij wil op dit onderwerp terug komen en vindt, dat den soldaten belet moet worden, zulke verbintenissen te sluiten, omdat ze een soort verbroedering met den vijand uitmaken en strijdig zijn met de tucht. Verwildering. Te Neukoeln is, naar een Berlijnsche correspondent meldt, iets gebeurd, dat een schel licht werpt op de verwildering van deze dagen. In een gemeenteschool, waar troepen liggen, waren omstreeks 12 uur een aantal kinderen gekomen, om te vragen naar do rest van het middag eten uit de veldkeuken. De soldaten stuurden do kinderen weg, maar deze hielden aan. Een jong soldaat werd daar over boos en wierp een nevelbom tus- schen de kinderen. Vier meisjes en een jongen werden ernstig gewond. TEELTREGELING 1919. De teeltregeling voor 1919 is door den minister ingetrokken, zoodat de verbouw vau alle gewassen thans vrij kan ge schieden. De minister kan echter geenerlei toe zegging doen ten aanzien van den uit voer van eenig product. DE KOLENDISTRIBUTIE BLIJFT. In verband met geruchten als zou de opheffing der Rijkskolendistributie weldra aanstaande zijn, verneemt het Corr. Bu- reau, dat hieraan niet kon worden ge dacht zoolang de aanvoer van steenkolen uit Duitschland niet weder normaal is geworden. Slechts dan zou er geen reden meer bestaan de kolendistributie te handhaven, maar voorloopig is op herstel van den normalen aanvoer uit Duitsch land nog geen uitzicht. Hoe men het volk voorlicht! Een karikatuur is van de belasting plannen van Minister de Vries gemaakt. Een karikatuur om de bestrijding van het Kabinet bij de komende Statenver kiezingen met meer succes te kunnen voeren Tot welke practijken men zijn toevlucht durft nemen, blijkt uit deze woorden, die het weekblad „De Controleur" durf de opnemen „De democraat de Vries, die als wethouder van Amsterdam den rooie probeerde uit te hangen, kondigt thans als Minister van Financiën aan, dat hij de benoodigde grijpstuivers vooral denkt te halen uit de indirecte belas tingen, speciaal uit verteringsbelastin gen." Zoo lastert men er op los, in de hoop dat van dien laster wel iets zal blijven hangen. Wapene men zich toch onzerzijds te gen dien laster(Rotterd.) De bolsjewisten. Uit het blad „De Gemeenschap," van de Amsterdamsche syndicalistische Ge meentewerklieden „Publiek" en „privaat recht" zijn heele mooie theorieën, doch de arbeidersklas se heeft gedurende eeuwen nietsanders te slikken gekregen dan theorieën, zoo dat ze eindelijk verlangend zijn naar een stuk werkelijkheid Ook al zal daarvan het gevolg zijn dat huizen branden, dieven stelen, kranken sterven en wij zonder rechtspraak zitten, maar vooral zond«r water, warmte en licht en verkeer, omdat de arbeiders nu eenmaal duidelijk zijn gaan begrijpen, dat zij dat al steeds hebben gemist ter wille van de winzucht van 't kapitaal, waarvan ook dr. Kuiper een der sterkste beschermers is geweesten nog is Wie oogen hebben die zien on wie ooren hebben die luisteren naar de polsslag van den tijd". Inderdaad, en niet alleen luisteren maar handelen tevens. TER NEUZEN, 21 Maart 1919. Door de Christelijk Historische kiesvereeniging zijn candidsat gesteld voor de gemeenteraad de heerenl.H. J. |van den Ouden, aftredend2. ,Tac. de Bruijne, aftr.3. R. Scheele, aftr. 4. W. Bedet. Aan nagekomen giften (o.a. bij het dames-Comite zijn nog giften ingekomen van de kinderen van School A f3,50, zoomede nog giften van buiten) is nog zooveel ontvangen, dat totale opbrengst der collecte voor Prinses Juliana niet f 172,39, maar f 210,23 bedraagt. Een mooi sommetje In de vergadering der unie-liberale kiesvereeniging „De Vrijheid" alhier werden herkozen de aftredende bestuurs leden, de heeren L. J. Geelhoedt, C. L. de Smidt en Adr. Hamelink. Voorts werden herkozen de afgevaardigden naar de centrale provinciale kiesvereeniging, de heeren Nolson, De Cooker, Vau der Pcijl, De Jonge en L. J. de Vries. Medegedeeld werd, dat op een desbe treffende vraag van het bestuur door de heeren A. Visser en J. de Feijter is te kennen gegeven dat zij geen nieuwe candidatuur als lid van den gemeenteraad wenschen. Ook van den heer Van Bors- sum Waalkes was een schrijven ingeko men, dat hij niet meer in aanmerking werischte te komen. Uit den boezem der vergadering werd hulde gebracht voor hetgeen de twee eerstgenoemden lange jaren in het belang der gemeente en der liberale beginselen hebben ver richt, terwijl wat den heer Waalkes betreft leedwezen werd uitgesproken, dat is voorgekomen het feit, dat hem uit den raad doet verdwijnen, terwijl geconstateerd werd, dat hij in verschil lend opzicht voor de gemeente ook nuttig werk heeft verricht. Voorts werd opgemaakt een groslijst voor de candidaatstelling voor den ge meenteraad. De exploitatierekening van A. C. Lensen's Stoomvaart-Mij alhier geeft, met het onverdeeld saldo in 1916 een bedrag van f609.811 aan. [Hiervan gaat f50,000 op afschrijvingsrekening over, terwijl f 180,000 wordt gereserveerd voor belastingen. Uit het restant wordt be taald f36,538 aan het statuair reserve fonds, f 91,345 aan tantièmes en 100 dividend. De inzameling van gelden voor liet aanbieden van een geschenk aan Prinses Juliana, op haar tienden jaardag heeft te Axel opgebracht f 136,64. Oostbury. Woensdag werd door de landingsdivisie van Hr. Ms. Heemskerk een bezoek gebracht aan Zeeuwsffi- Vlaanderen. Er werd gemarcheerd over Groede naar Oostburg, dat geheel in vlaggentooi was en waar de matrozen door het Oos'tburgsche muziekgezelschap opgewacht werden en een wandeling door de straten werd gemaakt. Hierna werden officieren en manschappen eeuige ververschingen aangeboden door eenige jonge dames, terwijl aan elk der man schappen een pakje sigaretten, een an sichtkaart van Oostburg en een kaart met twee meisjes in Cadzandsche klee derdracht werd aangeboden. Daarna werden zij toegesproken door Ds. Ruij- tenberg, namens het Plaatselijk Protest Comité tegen Annexatie. Deze sprak het uit, dat door de bevolking zeer op prijs werd gesteld dat ook van de zijde der marine sympathie uitgaat voor de Zeeuwsch-Vlaamsche bevolking. Hierna werd door een der officieren een woord van dank gericht aan den Burgemeester en Ds. Ruijtenberg voor de gulle ont vangst en de gesproken woorden. Hij voegde erbij dat de Zeeuwsch-Vlaamsche bevolking er van overtuigd kan zijn dat ook de marine en met deze de geheele Noord-Nederlandsche bevolking mede leeft met de Zeeuwsch-Vlamingen, en het eveneens hun wensch is in een onverdeeld en ongescheiden Nederland onder de Regeering van Koningin Wil- helmina te kunnen blijven. Met een driewerf hoera op de Zeeuwseh Vlaamsche bevolking eindigde hij deze toespraak, waarna officieren en man schappen, door het muziekgezelschap voorafgegaan, onze (gemeente verlieten. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot lid der gezondheidscom missie, zetel Oostburg, dhr. A. M. Tem merman, arts te Sluis. Middelburg. De stemming voor den Raad is bepaald op Woensdag 21 Mei a.s. St. Maartensdijk. Toen de molenaar Zeedijk Zaterdagavond met zijn gezin, van familiebezoek in het dorp huiswaarts keerde, kwam (hij, toen hij zijn woning genaderd was, tot de ontdekking, dat, in brekers zich door een raam toegang tot zijn woning verschaft hadden. Bij onder zoek bleek, dat uit een bureau een be drag van ongeveer f30 was ontvreemd, terwijl de sluiting der brandkast wel geforceerd, doch het aan de dieven niet gelukt was haar te openen. De onge- wenschte Jgasten hadden bij hun werk het licht opgestoken en zijn waarschijn lijk door de achterdeur weer vertrokken. (De Zeeuw). De Provinciale Staten benoemden tot griffier der Staten den heer H. J. G. Hartman, referendaris en chef der eerste afdeeling ter Provinciale Griffie van Zeeland met 30 stemmen tegen 6 op rar. F. G. Schelteina, advocaat te Rot terdam en één blanco. Onreinheid. Met hot oog op de vlektypus stelde de schoolarts te Akkrum een onderzoek in naar de reinheid der leerlingen van de openbare lagere school aldaar. Hij vond 45% met „iets op het hoofd" en 12% met „iets in de kleerek". Om zijn overtuiging'geboycot. Een R.-K. kruidenier te Baarn, aan gesloten bij de burgerwacht, kreeg van een zijner klanten (een S. D. A. P.-eij de mededeeling, dat, zoolang hij lid van de burgerwacht is, hij geen waren meer mocht leveren 1 (Msb.) Zigeuners. Een waschwagen uit Vaasseri, die 's nachts het gehucht Roekei onder Ede passeerde, werd door aldaar verblijvende woonwagenbewoners aangevallen. Met groote moeite kon het reeds ge stolen waschgoed worden terug verkre gen. Krasse oudjes. In het dorp Jubbcga wonen do vier gebroeders Busaan, respectievelijk 92, 90, 87 en 84 jaar oud. Allen zijn nog kras. Een ontaarde vader. Maandagavond is de Vleutenscheweg te Utrecht in rep en roer gebracht. Het gebeurde in een perceel, of liever voor een perceel aldaar. Plotseling opent zich een deur, waaruit een nog jonge vrouw komt, die hard wegloopt. Even later komt uit diezelfde deur door onbekende oorzaak een pakje rollen. Een voorbij gangster raapt het op en ziet tot haar schrik, dat. het pakket bevat een kindje van ongeveer drie maanden. Door mede lijden bewogen het was een moeder van zes kinderen raapt zij het schrei ende wurmpje op en wil het naar het politiebureau brengen. Dan verschijnt echter de moeder van het kind, die alles opheldert. Daar de vader zich om zijn zoon in het geheel niet bekommert en haar ouders hun kleinkind ook niet lan ger in huis wilden hebben, heeft de moeder hem, ten einde raad, naar zijn ontaarden vader op den Vleutenscheweg gebracht. Maar deze accepteerde zijn zoontje niet en wierp het de deur uit met het bekende gevolg. De moeder is voorloopig met haar kind naar het poli tiebureau gebracht, totdat haar zoontje weer een goed onderdak heeft. (U.D.) Vijftien Haagsche politieagenten gearresteerd. Eenigen tijd geleden werdgemold.dat in verband met den brood- en vetkaar- tendiefstal op het distributiebureau in de Van der Vennestraat, te Den Haag twee politieagenten waren geschorst. Thans verneemt het „Dagbl. voor Zuid- Holland" hieromtrent nadere bijzonder heden Eén der geschorsten heeft nl. aan het licht gebracht, dat verschillende politie agenten bij dezen diefstal waren betrok ken. Het gevolg hiervan is, dat thans vijftien agenten en twee gemeentewerk lieden in arrest zijn gesteld. Het onder zoek duurt voort en men verwacht, dat nog meer arrestaties zullen plaats vinden. De gemeentewerklieden openden de kisten waarin de kaarten lagen, en de gearresteerden allen dienstdoende in het rayon-Van der Vennestraat - ont vreemdden dan de kaarten. Wanneer het bureaupersoneel des ochtends kwam, waren de kisten weer gesloten. Daar de diefstal kaarten van de eerste tijdvakken betrof, kan nu eerst worden vastgesteld, hoe groot de omvang is. Zoover men kan nagaan loopt het aantal ontvreemde kaarten in de duizenden. Dat er van het gestolene flink geld is gemaakt, blijkt uit het verhoor Een der arrestanten vertelde, van deze „bijver dienste" een nieuw ameublement en voor dertig gulden speelgoed voor zijn kinde ren te hebben gekocht. Doodelijk ongeluk. Uit Nijmegen wordt gemeld Voor den zooveelsten keer had door de Maas- en Waalsche stoomtram een ernstig ongeluk plaats. Nabij het tram station Leeuwen boven geraakte de 67- jarige L. B. met zijn hondenkar van Nijmegen komende onder de tram, die hem nog 50 Meter voortsleurde. Nadat men de locomotief met behulp van hef- boomen had opgelicht, werd de ongeluk kige die zwaar gekneusd was uit zijn ontzettende positie bevrijd. Onmiddellijk werd hij naar het ziekenhuis te Puif- lijk vervoerd, doch overleed voor de aankomst aldaar. Onder een wipkar. Te Nieuw-Dordrecht is het 3-jarig zoontje van den landbouwer Joosten onder een wipkar geraakt en op de plaats doodgebleven. In den trein overleden. De burgemeester van Lisse, Jhr. von Bonninghausen, met zijn echtgenoote op reis naar Tubbcrgen, is in den trein plotseling ongesteld geworden en was bij aankomst te Bathmen (O.) reeds overleden. Het stoffelijk overschot is per auto naar Tubbergen vervoerd. Nog goed afgeloopen. Toen Maandagmorgen de koetsier van de Amerik. Petroleum Comp. van Aals meer1 met zijn zwaren wagen het buurtje Bilderdam, gem. Leimuiden, wilde pas- seeren, kwamen zijn beide paarden te vallen op de brug, zoodat zij onder de leuning door vielen en aan den wagen bleven hangen. Met rappe handen werden de tuigen losgesneden, zoodat de dieren in het water terecht kwamen. De eene vier voeter begon al gauw een zwemtochtje, maar de ander werd met moeite op het droge gehaald. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een smokkelende juffrouw. Woensdagavond werd door de rijks ambtenaren te Steenderen, een juffrouw uit Doetinchem, van een zwaren last in den tram ontdaan; bij onderzoek bleek, dat zij tusschen haar kleeren en achter hot corset ongeveer 200 stukken Kwatta had verborgen. Mooie bewaking Te Helmond braken twee arrestanten Maandagavond om 9 uur uit eene cel in het politiebureau, waar zij als ver dacht van inbraak in het distributiebu reau te Mierlo, gevangen zaten. Na een bezoek aan Eindhoven te hebben ge bracht, meldden zij zich tegen den morgen weer aan de politiewacht te Helmond, waar men van hun uitbreken nog niets had bemerkt! Een cirkelgangetje. Een drogist in Schoterland (Fr.) werd in Juli 1918 van de N. G. T. naar het Rijkskantoor, van dit kantoor naar de vereeniging van vernisfabrikanten, van hier naar de N. O. T. en vandaar naar het Rijkskantoor verwezen. Na 8 maan den correspondentie kan de man opnieuw beginnen. Gesnapt. De 17-jarige kantoorbediende O. van de Geldersche Credietvereeniging te Arnhem, die Vrijdagmiddag gevlucht was met zes aangeteekende brieven, in houdende een totaal bedrag van f50.000 is evenals de beide vrienden, die met hem waren gegaan te Groesbeek dooi de marechaussee gearresteerd. Ruim f49.000 was nog in zijn bezit. Ernstig ongeluk. Gisteravond omstreeks half acht sprong een 15-jarig meisje van de motorwagen van een in vollen gang zijnde tram van lijn 12 te 's Gravenhage inet het nood lottig gevolg, dat zij onderden aanhang wagen terecht kwam en onmiddellijk gedood werd. Een nieuwe wereldtaal. Eeu zekere Karl Pompiati te Berlijn heeft een nieuwe wereldtaal bedacht, welke hij „Noz latin logai" noemt. Deze nieu w-Latijnsche taal moet nog veel mooier en practischer zijn dan Volupuk en Esperanto. Een merkwaardige vinding. Volgens het Duitsche tijdschrift „Pro- motheus heeft de Scandinavische kape laan N. A. Lybeck een methode ontdekt., die een geheelen omkeer in de zeevis- scherij zal brengen. Hij heeft een toe stel uitgevonden, waarmede het moge lijk is binnen 24 uur niet minder dan 4 millioen pond visch te bemachtigen en in de koelkamers van het schip te brengen. De visschen worden dooreen electrisch zoeklicht aangelokt, daarop in een snel ronddraaiend schepnet gevangen en op het dek geworpen. Dan worden zij gesorteerd en in de koelkamers ge bracht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Te Zwolle, II. A. Enklaar, te Almelote Arnemuiden, J. L. Lam- merink, te Hellouw. Aangenomen: Naar Staphorst, P. Kruyt, te Nieuwe Tonge. Gerot'. Kerken. Beroepen Te Zevenhuizen, W. Ooster- heert, te Ter Apelte Wolphaartsdijk, P. v. Dijk, te Kampen; te Veere, F. Tollenaar, te Brouwershaven te Schou werzijl, \YFaber, te Schipluiden. Christ. Geref'. Kerk. BeroepenTe Baarn, P. de Groot, te Rotterdam. BedanktVoor Werkendam, J. de Bruin, te Broek op Langendijk. Benoemd tot onderwijzer(es) Te Wolphaartsdijk, L. Sluimer, te Vlaardingen te Marken, N. Sijbesma, te Wijhete Schoonhoven, H. Jansen, te Hilversum. De Geref. Kerken in gevaar'? Ook Prof. Dr. II. II. Kuyper ziet de naaste toekomst der Geref. Kerken niet licht in. Dat blijkt uit het volgende, dat ontleend is aan een „Herauf'-artikel „De geschiedenis der Kerk", schrijft Prof. K., „leert dat na elke reformatie een periode van inzinking, verbastering en verwording volgt. Dat duurt meest niet meer dan twee of drie geslachten. Het heilige vuur, dat tot de reformatie dreef, dooft dan weer uit. Het geslacht der voortrekkers, dat den bezielenden strijd des geloofs gestreden heeft, sterft dan weg. Een nieuw geslacht staat op en neemt hun plaats in. En met dat nieuwe geslacht begint dan de afbuiging en verzwakking van het beginsel des geloofs. Het zou dwaas zijn, voor dit ge vaar, dat ook onze (Geref.) Kerken be dreigt, de oogen te sluiten. De periode van het geloofs heroïsme ligt achter ons. Zooals na de reformatie in de 16de eeuw nog geen vijftig jaar verloopen was, of in de Kerk zelf stak het Arminianisme het hoofd op, zoo hebben ook wij zulk een strijd te wachten. Er zijn zelfs tee kenen genoeg, voor wie de oogen open houdt, die daarop wijzen. En ook nu gaat die verzwakking van ons beginsel niet uit van het volk, maar van de ambts dragers". PREDIKBEURTEN. ZONDAG 23 MAART 1919. Zaamslag. Donderdagavond werd dooi den Kerkeraad der Geref. kerk alhier de electrische lichtinstallatie officieel van de firma II. Croon Co. te Rotterdam over genomen. Tusschen 7 en 8 uur werd het werk opgeleverd. Nadat de vertegenwoordiger van de firma, de heer J. A. van Berge Henegouwen door vergelijking met het bestek en teekening alles had aangewezen in bijzijn van den Kerkeraad en de Commissie van Administratie, die alles conform bevond in de uitvoering, verzamelden de heeren zich in de consistorie kamer, waar de vice-voorzitter, de heer K. Haak, bij afwezigheid van den voorzitter, in het midden bracht, hoe van af den bouw der kerk tot heden steeds was gesproken over lichtvoorziening. Toen Zaamslag zijn electrische centrale zou krijgen, werd direkt besloten de consistoriekamer van licht te doen voorzien door de firma „Eleetra" te Vlissingen. Om verschillende redenen werd tenslotte besloten, in de kerk de installatie te laten uitvoeren door de firma H. Croon Co. Den monteur werd verzocht zijn firma bekend te maken, dat de Kerkeraad zeer tevreden en voldaan is over de uitvoering van het werk. De gebroeders Faas, monteurs van Elee tra, die de consistoriekamer van licht voor zagen werden eveneens dank gezegd. Hierna werd aan de aanwezigen een en ander gepresenteerd. De Kerk is verlicht met 7 lampen van ieder 600 N. Kaarsen 2 van 200 N. K., 1 van 100 N. K., 4 van bO N. K. In totaal een lichtsterkte van 4900 nor maal-kaarsen. In één woord een zee van licht. Er is geen donker hoekje meer in de Kerk. Donderdagmorgen kwam de koopman V. uit Ter Neuzen met kar en paard naar Zaamslag gereden. Tegenover de villa van den burgemeester kwam het paard te schrikken van den voor bijrijdenden tram met het gevolg, dat alles de sloot inging. Het ongeluk liep goed af. Alleen de „tre men" van de kar braken. Een geluk voor V., dat de kisten die op zijn kar stonden niet vol eieren zaten. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen 9'/i en 2 uur, Ds. S. Groeneveld. Axel 9 uur en 2 uur, Znamslng 9 en 2 uur, Ds. H. P. M. de Walle.

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2