Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Kerk. School en Zending. Burgerlijke Stand. Handelsberichten. moord is er het veelgezochte kunstmid del, om op politiek gebied zijn macht te doen triumfeeren en den invloed van zijn politieken tegenstander te doen fnuiken. En al heeft Amerika, onder Wilson, thans een reusachtige poging aangewend, om zijn politieke idealen te verwezenlijken, toch ligt het feit er toe dat ook het heele leger corpsen heeft opgeofferd, om aan een land waarmee het niets uitstaande had, zijn wil als wet op te leggen. Zoo neemt de eerbied voor het men- schelijk leven gaandeweg steeds meer af. Heeft men dit nu enkel te betreu ren in nog half barbaarsche landen, of bij half verwilderde benden in Rusland zoo is dit nog te verstaan, en kan men er zich voor inspannen, om dit ingeslo pen kwaad weer te bezweren. Doch komt dezelfde booze hartstocht in 't hoog ontwikkelde Amerika aan het woord, dan staat men voor het doodelijk gevaar van een verfijnde beschaving, die den zede lijken ernst op hoogst bedenkelijke wijze dalen deed. - (Stand.) Dank zij de energie van Talma eerst, van Aalberse daarna In December zal dan toch eindelijk indien niet alle teekenen bedriegen Talma's Invaliditeitsverzekering in werking treden. Jaren te laat 1 Door de schuld der linkerzijde, die hard nekkig weigerde datgene te verrichten waartoe ze naar wet en rede verplicht was. Door de schuld van het Kabiuet-Cort van der Linden, van Minister Treub vooral, die weigerde een hand naar de uitvoering der Invaliditeitsverzekering uit te steken. Thans echter zal aan dit staatsrech telijk schandaal een einde komen. Immers deze week werden de benoo- digde geiden voor de uitvoering der Ra: den wet door de Tweede Kamer toe gestaan. Met volle kracht gaat het thans op de rcaliseering van hetgeen Talma in wet bracht aan. Straks zal de Invaliditeitsverzekering den druk van ouden en invaliden aan merkelijk verzachten. Dank zij de energie van Talma eerst, van Aalberse daarna (Rotterd.) Geboefte. Naar aanleiding van de oproeren in de Westelijke provincies van Duitschland verklaarde de Duitsche minister-presi dent, de heer Scheidemann, dat de Spar- tacisten, daar aan het werk, niets anders waren dan geboefte,- dieven en moorde naars. Het lijkt er alles op. Maar het schijnt ook wel, dat overal waar de so ciaal-democraten de revolutie ontketenen, dit geboefte vrij spel krijgt. De heer Scheidemann is door zulke scheldwoorden van zijn verantwoordelijkheid niet af. En in ons land mag men wel voor' zichtig en waakzaam zijn. Bloedige too neelen spelen zich dicht bij onze grens af. N. P. Gron. Ct. 10 cent bijdragen. In iedere plaats worden die giften door dames opgehaald. Een aardig idee, dat we gaarne aanbe velen. Van de42 nieuwgebouwde woningen zijn, naar we vernemen, gisteravond 36 toegewezen, waarvan 5 aan het Departe ment van Financiën voor alhier gestati oneerde kommiezen. Tot inspecteur der belastingen al hier is benoemd de heer D. Baane Bolier, thans aan de inspectie te Amsterdam. Benoemd als adjunct-kommies ter secretarie B. von Brucken Fock te Mid delburg. Voor de betrekking van schrijver ter secretarie hebben zich opgegeven 6 sol licitanten. De heer Meijer, vroeger kanton rechter alhier, laatst te Dordrecht, is aldaar aan een beroerte overleden. Ook te Dordrecht' was hij zéér gezien, even als hier. TER NEUZEN, 11 Maart 1919. In de lieden gehouden raadszitting werd o.m. besloten een crediet van 2000 gld. toe te staan aan het Steuncomité alhier. Voorts de 10 °/0 die de gemeente moet betalen als aandeel in de steun voor ge demobiliseerden dit bedrag kan wel eens 1500 gld zijn. Voor Sluiskil zal een 2de gemeente geneesheer worden opgeroepen. De regeling voor de onderwijzers, zoo als Gedep. die voorstellen, neemt de Raad niet aan, maar gaat in beroep bij de Kroon. De salarissen der gemeenteambtena ren wordt vastgesteld als volgt Minim. na3j. 6 j. 9 j. 12 j, kommies 1600 1800 2000 2200 240Ó adj-komni. 1400 1500 1600 1700 1800 klerk le klas 1000 1100 1200 1300 1400 klerk 2e klas 700 800 900 1000 1100 schrijver 500 600 700 800 900 Voor de bode als volgt Minim. na3j. 6 j. 9 j. 12 j. 700 800 900 1000 11Ö0 Voor Inspecteur van Politie 1800 1900 2000 2100 2200 Bouwmeester 1600 1800 2000 2200 2400 Voor do politieagenten 1000 1050 1100 1150 1200 Voor de Gemeentewerklieden per week 19 20 21 22 23 En voor nict-vaklui 17 18 19 20 21 De politieagenten krijgen bovendien vrije kleeding en 50 gld. als rechercheur bij gebleken geschiktheid. De inspecteur 125 gld. voor kleeding. De motie van Hasselt wordt aangeno men met algemeene stemmen. De heeren Geelhoedt en de Ridder sluiten wethouder Visser uit bij hun votum van afkeuring. Prinsesjes verjaardag. 30 April wordt prinses Juliana 10 jaar Naar Zeeuwsch gebruik viert, ze een kroonjaar. Door de dames C. Dijck- meesterWintgens en W. A. Dumon Takvan Trigt, is een beweging op touw gezet, om 't prinsesje een geschenk te veroeren op haar 10de verjaardag. Alle Zeeuwsche vrouwen en meisjes mogen daarvoor een gilt hoogstens Zaamsiag (Veer). Vrijdagavond hield de Oranjevereeniging alhier haar jaarver gadering. Tegenwoordig waren 43 leden. De voorzitter opende de vergadering met het laten zingen van 't Wilhelmus en heette de aanwezigen welkom. De secretaris las de notulen der laafst gehouden vergadering, welke onveran derd werden goedgekeurd. Hierna verkreeg de Penningmeester het woord om verslag uit te brengen over den toestand der kas. Bij het nazien der boeken bleek dat er een batig saldo was van f 16,95. De twee aftredende bestuursleden C. Herrebout Sz. en C. de Putter Jz. werden herkozen. Aan 't eind der vergadering werd be sloten een telegram te zenden aan H. M. de Koningin. Na het zingen van het Zeeuwsch- Vlaamsch Volkslied en 't Wien Neer- lands bloed, werd de vergadering dooi den Voorzitter gesloten. Ossenisse. Een boerenzoon alhier had het ongeluk bij het bietensnijden met een machine, met twee vingers tusschen de messen te raken waardoor deze ge kwetst werden. Van don eenen vinger werd een groot stuk afgesneden. In de Herv. Kerk te Oostburg had Zondagmorgen een eigenaardige plechtig heid plaats een dame en een heer, een R. K. Belgisch echtpaar, die sedert Oc tober '14 in deze gemeente woonachtig waren, zijn nl. als leden der kerk toe getreden en bevestigd, alvorens terug te gaan naar België. De laatste der 50 Duitsche booten, die langen tijd te Hanswcert in het kanaal lagen, zijn eergisteren naar Antwerpen gesleept. Het zijn de booten, indertijd na den wapenstilstand door de Duilschers naar Holland gevoerd.; Te Borssele zou een lójarige jongen een jong paard van den landbouwer de V. „uitrijden". Toen hij het dier van den stal haalde, sprong dit plotseling vooruit en wierp den knaap tegen den grond. (Het beest liep over den gevallene heen en deze werd zoo ernstig in het gelaat gewond, dat hij per rijtuig naar het dorp moest worden vervoerd. Daar werd hem geneeskundige hulp verleend. Viissingen. De volgorde van de candi- datenlijsten op het stembiljet voor de Prov. Staten luidt in den kieskring Vlis- singen als volgt: 1, S. P., 2. Vrijz.-Dem. 3. Ünie Liberalen, 4. Roomsch-Katholie- ken, 5. Christelijk-IIistorischen, 6. Vrij Liberalen, 7. S. A. P., 8. Geref. Bond, 9. Antirevolutionairen. Vlissingen. Op de werf der Kon. Mtsch. „de Schelde' is een gietkist uit een strop van een der kranen gevallen, waardoor deze terechtkwam op den 51-jarigen vor mer v. d. L., waardoor zijn beide bee- nen en rechterarm werden gebroken. Nadat door Dr. Smitt de eerste genees kundige hulp was verleend, weid de onge- gelukkige naar het St. Josephzickenhuis overgebracht. Sindsdien is v. d. L. overleden. Het draadloos station alhier is door liet hoofdbestuur der posterijen en tele grafie in gebruik genomen voor het radio telegrafisch verkeer |met Engeland. Te veel aardappelen op W a 1 c h e r e n. In de vergadering van de Levensmid delen-commissie te Vlissingen zijn ver schillende mededeelingen gedaan, waaruit blijkt, dat op Walcheren enorm veel aardappelen in de putten zitten, vooral te Serooskerke, mede het gevolg van hot vertrek der militairen. De distributie van aardappelen had op Walcheren dan ook vrijwel achterwege kunnen blijven, en thans worden ook meermalen aard appelen clandestien uitgevoerd, daar de boeren bang zijn met de aardappelen te blijven zitten en zij niet de dupe willen worden van het niet afnemen hunner aardappelen door de exporteursvereeni- ging „Ons Belang" te Goes. Middelburg. De volgorde van de can- didatenlijsten op het stembiljet voor de Prov. Staten is in den kieskring Mid delburg als volgt: 1. Vrijz.-Dem, 2. Roomsch-Kathoïieken, 3. C. P., 4. Li berale Unie, 5. Gereformeerde Bond, 6. Christelijk-Historischen, 7. S. D. A. P. 8. Antirev,, 9. Vrij-Liberalen. Middelburg. Een Belg die hier vroeger verblijf hield, maar naar zijn vaderland was teruggekeerd, kwam hier Woensdag om de vrouw met wie hij hier geleefd had te bewegen om mede naar België te gaan waarin zij niet veel zin bleek te hebben. Toen hij haar in de Noord straat ontmoette, deed hij als wilde hij haar omhelzen, maar beet haar toen een istuk van de neus af. De vrouw moest zich onder geneeskundige verzor ging plaatsen, terwijl de man spoorloos verdween. De politie maakte proces verbaal van deze eigenaardige liefdesbe tuiging op. Zeeuw. De singels en bolwerken alhier zijn bekend om hun natuurschoon, vooral door de mooie hooge hoornen, die er staan. Verleden jaar heeft de raad be sloten een aantal olmeboomen op een der singels te doen rooien, doch dit heeft aanvankelijk de militaire commandant van Zeeland verboden. Nu dit echter is toegestaan is men niet het rooien bezig en wordt de singel over een groote lengte zeer benadeeld wat het natuurschoon betreft. Rilland-Bath. Gistermiddag kwam een schipper van een sleepboot met zijn stuurman van de reede aan Bath, met een roeiboot, naar het douanekantoor 'roeien. De stuurman A. P., wonende in Antwerpen, ifiich Hollander, geboren te Dubbeldam, begon uit zijn mond en neus te bloeden en was onmiddellijk dood. Volgens geneeskundige verklaring was door overspanning een ader in zijn li chaam gesprongen. Het lijk is naar het lijkenhuis alhier overgebracht. Zeeuw. Wissekerke. Donderdagmiddag raakte wagen en paard bestuurd door den heer P. B. in de sloot, de oorzaak hiervan was dat het paard verschrok van een kruiwagen van een schaarslijper, die midden op den weg stond. De voerman en een oude vrouw die ook in het rij tuig zat, kwamen behalve eenige ver wondingen aan handen en gelaat, geluk kig met den schrik vrij. Aan het wa gentje werd nogal vrij wat schade toe gebracht. Door de rijkspolitie en den graan- controleur te 's Heer Arendskerke werd Vrijdag geconstateerd, dat in een wagon, geladen met .bieten, aan het station Noord Kraaijert onder de lading haver en tarwe verborgen was, totaal ongeveer 1000 K.G. haver en 520 K.G. tarwe. Naar de herkomst van een en 'ander wordt een onderzoek ingesteld. Na het b e z oe k der K o n i h g i u aan Zeeland. De Koningin heeft aan den commis saris der Koningin in Zeeland een te legram gezonden van den volgenden in houd Bij mijn terugkeer in den Ilaag gevoel ik mij gedrongen uit. te spreken, hoe diep ik getroffen ben door de indruk wekkende nationale betooging, welke aan dezen dag van mijn bezoek aan de beide gedeelten van Zeeuwsch-Vlaanden een groote historische beteekenis heeft gegeven. De gevoelens van trouw en verknochtheid aan ons dierbaar vader- land, welke heden op zoo treffende wijze tot uiting werden gebracht, hebben mij tot diep gevoelde erkentelijkheid ge stemd. VVILHËLMINA. Onverlaten Men meldt uit Nieuwe Schans. In het naburige Buude hebben een tweetal onverlaten zich des nachts toe gang verschaft tot de woning van de 74-jarige mej. Sara de Boer. Nadat ze de arme vrouw in het bed haast gewurgd hadden, hebben ze alle geldswaardige papieren, spaarbankboekjes en levens middelen gestolen. Mej. de Boer, die langen tijd bewusteloos was, kwam later bij, maar haar zenuwgestel heeft zooveel geleden, dat men vreest dat zij er niet meer bovenop zal komen. De daders zijn nog niet gevonden. Een meisjes staking. Te Hengelo hebben 40 meisjes uit de afdeeling voorspinnerij van de Neder landsche katoenspinnerij het werk ge staakt. Daardoor kon slechts een klein doel der oude fabriek blijven doorwer ken. Dit is de eerste staking aan de fabriek in de ruim 50 jaren van haar bestaan. De meisjes eischen loonsver hooging. Bij het aanzetten der fabriek zijn nieuwe tarieven ingevoerd en is de werktijd van 56 op Sf) uur teruggebracht. Die tarieven moeten enkele weken be proefd worden. Blijken ze te laag dan worden ze na een proeftijd verhoogd. De firma wenscht dat in dien proeftijd eerst wordt gewerkt. Directe actiesta- staking kan zij niet toestaan „Zware" erwtensoep. In een Noordbrabantsch dorpje was erfhuis, waar een pot met erwtensoep op het vuur stond, de heerlijkste geur verspreidend en de eetlust prikkelend Toen de gerechtigden tot die erwten soep van het kostelijke maal zudKen genieten en aan de fiinke hoeveelheid spek zich te goed zouden doen bleek dat iemand, niet, misdeeld van eetlust en humor het spek jiad verwijderd en een metselsteen naar de pot had doen verhuizen. Voor de eters minder aan genaam, wien dit zware maal wel niet bevallen zal zijn. Arme jongens. Uit Coevorden wordt aan de Zw. Ct gemeld: Donderdagmiddag hebben sol daat-koinmiezen in de nabijheid der grens op Nederlandsch gebied vier kna pen van ongeveer 12 jaar aangetroffen die geheel te voet van Esschen waren gekomen en naar Holland waren gegaan omdat ze bang waren thuis van honger om te komen. De grenswacht voorzag de schamel gekleede jongens van een goed maal warm eten en zal hen ver moedelijk, wanneer ze wat opgeknapt zijn, weer over de grens moeten bren gen. Een drama op straat. Te Eygelshoven is vrouw M. moeder van eenige kinderen, op staat door een buurman met twee revolverschoten ge dood. De dader heeft zich vervolgens, eveneens met een revolverschot het le ven benomen. De Minister van Oorlog hij den brand van de Oranjekazerne. De Minister van jOorlog, Jhr. Altiug von Geusau, was, zooals Vvij reeds meld den, nog laat op't terrein van den brand aanwezig. Iemand, die hem niet goed kende, zou hem echter niet zoo gemak kelijk hebben herkend, Met een mot,oi jas aan en een jockeypet op liep Z.Exc. onvergezeld rond. Op een gegeven oogenblik stond hij in de nabijheid van een groepje soldaten, niemand van hen herkende aen Minister. Een der soldaten maakte de opmerking: „Nu moest de Minister van Oorlog de lichting '18 ook maar naar huis sturen." De Minister keerde zich om en vroeg den soldaat of hij den Minister van Oor log kende. Het antwoord luidde ont kennend. „Nu, die staat hier vlak voor je, ik ben de Minister van Ooi'log". „Nou, dat zou ik zoo niet aan je zeg gen", hernam de soldaat, half ongeloovig, half verbluft. De Minister hield vervolgens een ge moedelijk praatje met de soldaten,waarbij hij hun duidelijk maakte, dat het on mogelijk was lichting '18 met April naar huis te zenden in verband met de noo- dige bewakingsdiensten. Maar zoodra iet mogelijk was, zeide Z.Exc. zoudon ook die menscheu naar huis gaan. (Msb.) Een pientere jongen Een jong bediende, die voor zijn pa troon (waar hij in een sigarenzaak werk zaam was) een kistje sigaren op de Prinsengracht te Den Haag moest be zorgen, werd aldaar door een persbon aangehouden, die, onder voorgeven con cierge te zijn aan een der Ministeries, waar eleclrisehe lampen moesten wezen, hem onder belofte van een gulden be looning. vroeg bij de firma Velthuizen 30 lampen te gaan halen. Hij zou dan om 6.30 uur aan de kiosk Prinsengracht hem opwachten. Onze jongen, echter nogal pienter aangelegd, dacht er anders over en ging direct naar het politiebu reau, vanwaar luj, na de noodige instruc ties, spoedig met een groote lampendoos aan den arm, opstapte naar de plaats «•an afspraak. Spoedig was de gelukkige lastgever, verheugd dat zijn truc geslaagd was, bij hem en in den zak tastend, om den jongen zijn gulden te geven, werd hij door flinke handen in den kraag gegrepen 'en naar liet politiebureau Ri- viervischmai kt gebracht, waar hij tot zijn spijt zal ervaren, dat, ook een groote oplichter zelfs door een kleinen jongen nog er tusschen genomen kan worden. Jammer, dat de jongen zijn gulden nog niet te pakken had. Bolsjeiviki in Nederland. Men meldt, uit Leiden aan de „N.Crt Acht Duitsche bolsjewisten, dip tij" delijk in de Wierickerschans bij Bode graven waren oudergebracht, zijn, om dat. hun aanwezigheid door gevaar ople verde voor de overige daar vertoevende vreemdelingen en omdat, overigens hun gedrag daartoe aanleiding gaf, zwaar geboeid, onder geleide van 20 rijksveld wachters naar Den Haag overgebracht, om van daar uit over de grenzen te worden gezet. Gevolgea van prikkellektuur. T.e Geertruidenberg zijn twee jongens van 12 en 13 jaar door den conducteur van den trein aan de soldaatkommiezen overgegeven. liet was den conducteur opgevallen dat deze snaken zeer vreemd deden. Bij onderzoek bleek hem, dat ze in het bezit waren van een revolver, een kisje met inbrekerswerktuigen en detective-romans en dat het doel van hun- reis was 's-Bosch. Door de kommiezen werd het tweetal aan de politie overgegeven, aan welke ze verklaarden afkomstig te zijn uit Den Ilaag. Telegrafische informatie bracht aan het licht dat dit waar was. Zaterdag zijn de jeugdige avonturiers naar Den Haag teruggebracht. Trouwe hoeders. Bij de gemeentelijke bergplaats van regeeringsaardappelen te Nijmegen zijn, zooals het behoort., steeds nachtwakers geplaatst. Nu hadden de vorige week een drietal dier trouwe hoeders van de gemeentelijke consumptiemiddelen zeven of acht zakken aardappelen weggenomen en naar de Athlavestraat vervoerd, waar ze in een kelder zouden worden gede poneerd. Ongelukkigerwijze vergiste men V.ich in het keldergat en kwamen de piepers terecht, in den kelder van de woning naast het huis waar men ze had willen overbrengen. Dit bleef natuurlijk niet verborgen, zoodat de nachtwakers voor het vervolg wel van hun goede diensten zullen zijn ontslagen. Oplichting voor f14 500. Te Eindhoven hebben eenige heeren, die dezer dagen in Assen en Groningen de manufacturers oplichtten, hun slag geslagen bij den kleermaker K. op den Demer, aldaar, bij wien zij voor f 14.500 manufacturen kochten. Voor dit bedrag gaven zij 'n chèque af op een credietbank in den Haag. Voor alle zfekerheid heb ben de heeren met den winkelier die bekende credietbank opgebeld. Evenwel vroegen de heeren niet het nummer dier bank aan, doch het nummer van een handlanger, die natuurlijk de beste in formaties gaf. De heeren „Van Dam" wa ren uiterst solied. Later is 't bedrog uitgekomen. De politie zoekt de daders Bureaucratius aan het werk. Te Jubbega wachte een schip om dis tributie-aardappelen naar Heereveen te vervoeren. En te Heerenveen wachtten de -veerschepen op dat schip, om die aardappelen weer naar Jubbega over te brengen Ned. Herv. Kerk. BeroepenTe Waarde, J. H. C. Kam steeg, te Stavenissete Jukwerd, IT. N. IJsbrandy, te Bellingwolde. BedanktVoor St. Anna-Parochie, J. C. II. Romijn, te Schraard voor Leiden, G. II. Beekenkamp, te Oldebroek. Geref. Kerken. Beroepen: Te Naarden, II, II. Schoe- maker, te Zwartsluis te Dussen-Meeuw- en. B. Wentsel, te Kampen. BedanktVoor Oosterend, G. Wiers- ma, te Sauwerdvoor Bergum, J. I>. Heersink, te Nieuweroord voor Wester- geest, T. L. Kroes, te Coevorden. Benoemd tot. onderwijzerfes) Te Ede, M. J. de Walle, te Meppel- te Hindeloopen (hoofd), J. Hendriks, te IJ 1stte Heeronveen, J. v. d. Heide, te Ezingete Potchefstroom, J. B. Janson, te R.ijssen. Str a atpre diking. In de „Atnst. Kerkbode" wordt gewag gemaakt van de toenemende sympathie voor der# arbeid van den Bijbelcolporteur Baas. Zelfs ouderen bieden zich aan om dit werk te verrichten. Gecommitteerden kregen twee aanbiedingen, niet van men- 'sclien, die eer „baantje" zoeken, maar van bekwame broeders, die hun uitne mende betrekking in de maatschappij willen laten varen, om den Heere in dit werk te dienen. Eén broeder verklaarde zelfs duizend gulden van zijn particulier bezit te willen opofferen, om zich vol doende voor te kunnen bereiden. Als nu de gemeente wil, kunnen straks drie arbeiders voor bijbelcolportage en straatprediking uitgaan, wat voor een groote stad als Amsterdam geen weelde zou zijn. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 6 Febr. Louis de Koeijer, oud 20 j., jm. en Sara de Zeeuw, oud 19 j., jd. 20 Febr. Dirk de Zwarte, oud 46., weduw naar van Helena Verlinde en Geertruida Pieternella de Groote, oud 46 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Febr. Krijn de Jonge, oud 21 j., jm. en Dina Schoon- akker, oud 21 j., jd. 20 Febr. Louis de Koeijer, oud 20 j., jm. en Sara de Zeeuw, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Elizabeth, d. van Jacob de Bruijne en van Janna Kempe. 5 Febr. Jacobus, z. van Maarten van Kerk voort en van Elisabeth de Ridder. 15 Febr. Jacobus, z. van Francois Ver straten en van Dingetje Jeleintje van Driel. IS Febr. Sara, d. van Michiel de Footer en van Poulina Wagenaar. 17 Febr. Paulina, d. vgn Marinus de Putter en van Ebrina Haak. 19 Febr. Elizabeth, d. van Simon Mechielsen en van Jacoba Maria van Hoorn. Overlijden. 8 Febr. WilhelminaJanneke Hamelink, oud 7 w., d. van Jacobus en Pieternella Wagenaar. Matthcus van de Wege oud 82 j., wedn. van Hebrina Allaart. 12 Febr. Dina de Jonge, oud 78 j., wed. van Pieter Üieleman. 18 Febr. Jacomina Dekker, oud 6 j., d. van Abraham Antheunis en van Cornelia Vinke. Maatje Cornelia" van Dixhoorn, oud 77 j., wed. van Hermanns de Regt. 23 Febr. Jozias Scheele, oud 76 j., wedn. van Dina de Visser. HOEK. Huwelijksaangiften. 6 Febr. Willem de {Kraker, oud 20 j., jm. en Catharina Neeltje Bedet, oud 20 j.. jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Febr. Willem de Kraker, oud 20 j., jm. en Catharina Neeltje Bedet, oud 20 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Janna Abigal. d. van Adriaan Herrebout en van Anna Pijpelink. 23 Febr. Jan, z. van Marinus de Ritter en van Levina Tollenaar. Overlijden. 22 Jan. Janna Riemens, oud 30 j., d. van Johannes en van Anna Meeusen. 11 Febr. Neeltje Vermeulen, oud 63 j., echtg. van Johannes Cornelis Meeusen. 14 Febr. Jan Johannes Drabbe, oud 75 j., z. van Pieter en van Levina Platteeuw. 15 Febr. Reina Jeanne Bom- meleijn, oud 5 w., d. van Dcsiré August en van Mathilda van Acker. 24 Febr. Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. geslacht vau Marinus do Blaeij en van Jacomina Meertens. -1— Rotterdam, 10 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd552 vette runderen 70 vette kalveren 44 nuch-^ tere kal veren 273 schapen en 352 varkens^

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2