IIit het Buitenland. Uit het Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. Van Heinde en Verre. Van Celebes' Noordkust. Nicolaas de ontvanger der „dijcagie" (dijkwezen) had liet kwaad. Eveneens Jan Selippus in Axel geboren en burge meester van Neuzen. Hij kocht een schor bij de Triniteit, en dijkte dat later in. (Selippuspolder). Verschillende predikers, o.a. Jan Mesu uit Diest dienden hier de gemeenten. In 1544 werd een nieuw kanaal ge graven van Gent over Sas van Gent naar de Graaf Jansdijk. In 1562 was dat klaar. Neuzen kreeg in 1584 een eigen recht bank en werd een stad. In 1591 legde lis. Marens den eed af van trouw aan de Staten-Generaal en ging over tot den Christ. Gereformeerden godsdienst. In 1602 kwam hier Ds. Petrus Hondius, die met veel zegen arbeidde. Hij woonde op de Moffenschans en had bij zijn huis een mooicn kruidentuin. Was zeer ge leerd. In 1644 nam Frederik Hendrik Hulst en Sas van Gent. Toen heel deze land streek in handen van Nederland terug kwam, kwam 't land er spoedig weer bovenop. Reeds in 1651 werd Zaamslag weer ingepolderd. Toch stond in de 17de eeuw het geestelijk leven hier niet op boog peil. Us. Bisschop van Neuzen schreef in 1682 dat in de gemeente twist, dronkenschap, moord en ontucht heerschte. In 't laatst der 18de eeuw kreeg Ds. Scharp uit Axel twist met den smid Floor Walraven uit Zaamslag. Ds. Scharp was bevriend met pastoor Van der Wal uit Bosclikapelle, en maakte na diens dood een lofdicht op hem. Onze smid vond dat te erg en dichtte er een stuk tegen. Walraven verloor evenwel een proces wegens laster. Groote beroering wekte het geval in den omtrek. In 1818 toonden de Zeeuwsch-Vlamiu- gen bij Nederland te willen blijven. Hoeveel er ook geschreven werd over aansluiting bij Belgisch Vlaanderen, onze voorouders wilden er niets van weten, niettegenstaande België en Nederland toen één waren. In 1830 was het niet anders. De Belgische indringers werden hardhandig verjaagd. Zoo vlug gingen de Belgen er van door, dat een schrijver uit .die dagen opmerkte: „Ik zou nog liever probeeren de grappen van Th ijl Bilenspiegel in geestelijke zangen over te zetten, dan de snelle vlucht der Belgen in 1830 naar waarheid te beschrijven." De Belgen kwamen, zagenen ver dwenen. Als ze weer komen, hopen we ze even snel terug te jagen. (Wordt vervolgd). De Belgische Hetze. Naar verluidt is de Nederlandsche coupletzanger, de heer Duraas, toen hi] dezer dagen in het Winterpaleis té Antwerpen, waarvoor hij een uitnoodi- ging had ontvangen, wilde optreden, door het aanwezige publiek op onheuscha wijze bejegend. Uit de zaal werd hem toegeschreeuwd „heb je den Duitschen keizer bij je „geen Hollanders op het tooneel" welke uitroepen gepaard gingen met een oor- verdoovend lawaai, zoodat het den heer Dumas onmogelijk was zijn repertoire aan te vangen. De heer Dumas heeft daarop België verlaten. Te Amsterdam wordt nu door Neder landsche artisten een beweging voorbe reid, om, zoolang onze artisten een dergelijk onthaal in België vinden, met Belgische artisten niet meer tezamen op te treden. Het totaal-cijfer De „Manchester Guardian" maakt nu de volgende eindrekening van de oorlogs slachtoffers op Het totaal aantal dooden of vermoede lijk doode soldaten van het Britsche rijk en Indiö, te zamen met de niet com battanten, die omgekomen zijn bij lucht aanvallen en ter zee, bedraagt 898,824. (Iet totaal aantal Franschen, dat gedood of vermoedelijk gedood is, wordt opge geven als 1,538,000. Italië verloor 500,000 man in den strijd en 300,000 door ziekte iu de oorlogszone. België verloor min stens 20,000 soldaten en 30,000 burgers, terwijl de Amerikanen 76,813 gesneuvel den hebben. Roemenië verloor 200,000 en Servië 322,000 man. Montenegro 50,000 en Griekenland 15,000. Portugal 4000. Japan 300. Rusland 1,700,000. Alzoo komt het totaal der Geallieerde verliezen op 5,500,000 man, waarbij niet zijn medegerekend een groot aantal doode Fransche burgers. Uuitschland, Bulgarije, Oostenrijk-Hongarije en Turkije geven een totaal verlies van iets meer dan 2,900,000 man, waarvan voor rekening van Duitschland komen 1,611,000. En dan schat men nog dat 4(?) millioen Armeniërs, Syriërs, Grieken enz. door de Turken zijn vermoord. Goed zoo De bolsjewiki krijgen gebrek aan papier en zijn daar zeer bekommerd over, omdat zij zonder papier hun propaganda niet kunnen voortzetten. He Prawda zegt dat de papiervoorraad nog maar 600,000 poed (ongeveer 9640 ton) is, zoodat de bladen niet langer dan einde April zullen kunnen verschijnen, als er geen aanvoer komt. De invoer uit Finland en Estland staat sedert eenigen tijd geheel stil en de aanmaak in de sowjêt- republiek zelf is onbeteekenend. Vrijwillige arbeiderskorpsen voor Duitschland. BERLIJN. De Deutsche Allg. Ztg. verneemt uit Weimar dat de regeering van plan is, arbeiders, die willen werken, op te roepen tot het vormen van arbei ders-vrijwilligerskorpsen. De arbeiders zouden in de eerste plaats in de mijnen en op het land moeten werken. De korpsen zouden onder bevel komen van bizonder aanvoerders en op bizoiulere wijze worden georganiseerd. De bedoeling is, dezen vrijwilligers na een bepaalden diensttijd een eigen huis te geven op eigen grond met regeeringssubsidie. Een vreemde wereld toch LIMBURG IN DEN HAAG: Een lezer schrijft aan den „Limb. Koer." Donderdagmorgen, Den Haag. Onze twee Limburgsche afgevaardig den, Jan Poels en Henri Hermans, op hun morgenwandeling, beiden spijt van alle Ilaagsche etiquette een pijp in den mond, waaruit zware rook wolken regelmatig te voorschijn komen. Komt hen achterop met vluggen stap 'n lange, rechte figuur, gestoken in heel alledaagsche plunje, gedekt door een voudig deukhoedje. Goeie Mörge, HiereSmaakt de piep uuw good? Hé Excellentie, U hier op dit on - gewone uur. Ik ik ga m'n eerste visite afste ken op 't departement van Marine. Gaot geer mèt? o En zoo geschiedde, dat de jonkheer democraat, de tijdelijke voorzitter van den Raad der Ministers, de Minister van Binnenlandsehe Zaken, Minister van Marine ad interim, als ware hij een ech te zeerob, geëscorteerd door lustig-door- dampende gemoedelijke „janmaats" koers zette naar het deinende schip, dat Ma rine heet. Waarlijk, in eenvoud van omgang zal zelfs Ebert een lesje kunnen nemen bij onzen adellijken premier. ONS LEGER GEREED VOOR EEN OORLOG MET BELGIË. In de Tweede Kamer verklaarde de Minister van Oorlog het volgende. „Omtrent den Volkerenbond kan nog geen enkele conclusie worden getrokken, doch zeer stellig zal Nederland in den volkerenbond geen positie nemen, die op militaire macht is gegrond. Wij moeten thans nog paraat blijven om ons te kunnen verzetten tegen iedere poging om bepaalde deelen van het grondgebied aan ons land te ontrukken. Zoolang de andere mogendheden gewa pend zijn, kan Nederland zich niet ont wapenen. Natuurlijk hebben wij in den laatsten tijd ons leger aanzienlijk gede mobiliseerd, maar er zijn maatregelen genomen om een tweede mobilisatie zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Onze gedeeltelijke demobilisatie be- teekent niet, dat wij ons van Limburg en Zeeland zouden ontdoen zooals een schaap van zijn vacht. Wij kunnen in zeer korten lijd paraat zijn. OPHEFFING DER DISTRIBUTIE VAN ZEEP. Met ingang van 1 April a.s. zal het Rijkskantoor voor zeep worden opgehe ven, in verband met de buiten werking stelling tegen dien datum van de distri butiebepalingen op zeep. Alleen voor kalizeep zullen deze be palingen van kracht blijven, voor de na leving waarvan de N. O. T. toezicht zal hebben uit te oefenen. (Tel.) DE OUDE ZILVERBONS VAN f2.50. We herinneren er onze lezers aan, dat zijn ingetrokken de nog in omloop zijnde zilverbons van f 2.50 van liet oude model. Deze bons behoeven dus niet meer in betaling te worden aangenomen. Zij kunnen echter tot en met 15 Maart 1919 tot elk bedrag tegen wettig betaalmid del worden ingewisseld bij de betaal meesters, de. ontvangers dor directe be lastingen en de postkantoren (met inbe grip van de bijkantoron). Het Bureau voor meededeelingeu inzake de voedselvoorziening meldt In de Staatscourant is meegedeeld, dat de bons voor de 5e week der vet kaarten voor liet, 3e tijdvak geldig zul len zijn van 28 Februari tot ey met 7 Maart. Dit is niet een vergissing, gelijk reeds werd verondersteld. De bedoeling is inderdaad den duur der bons van 9 tot 8 dagen terug te brengen. DE MILITAIRE GROET De groet blijft gehandhaafd, doch het aantal passen, waatop van te voren ge groet moet worden, zal geschrapt wor den, Ook zal hij niet meer gebracht be hoeven te worden in drukke straten, in stations, in koffiehuizen en als het don ker is. In het Duitsche leger is de groet ook geregeld. De desbetreffende verordening is onderteekend door Ebert en Noske. 'T WAS TE VERWACHTEN De heeren prof. dr, P. J. Blok, prof. mr. W. van der Vlugt, en prof. dr. J. W. Muller te Leiden hebben tot heden slechts van vijftien duizend personen een bewijs van instemming mot hun protest tegen de in België aan het licht getre den begeerte naar inlijving van Neder- laudsch gebied ontvangen. HET VLOEKEN IN HET LEGER. D« Minister van Oorlog belooft te zul len waken tegen het vloeken en voor de geestelijke belangen van den soldaat Dat liep mis. De „Nieuwe Prov. Gron. Crt." merkt op; De heer Kleerekoper droomde van groote glorie. Hij zou de man van het spoorwegper soneel worden. Hij was het reeds van de roode ambtenaren. Maar ook de gunst van de anderen zou hij winnen, llij de paladyn, hij de beschermer, de groote worstelaar voor de belangen van het spoorwegpersoneel, llij de onge kroonde koning van heel onzen spoor wegdienst de wezenlijke directeur-gene raai, op wiens wenken allen zouden vliegen. Daartoe werd een interpellatie aange vraagd, die heelemaal ounoodig was, omdat de zaak ook uit anderen hoofde ter sprake zou komen. Daartoe hield de heer Kleerekoper een groote redevoering en diende hij een motie in. Maar zie, nu kwam daar een man uit de rechterzijde, een zeer eenvoudig man de lieer Hermans, die gesteund door ver schillende heeren van rechts, van Roomsch-Katholiek en Antirev. zijde een motie indiende welke veel beter was dan die van den lieer Kleerekoper. Een motie waarin den Minister dank werd gezegd voor de verhooging die hij reeds gaf, tot f 2,75, maar vroeg om het dag geld later te verhoogeu tot drie gulden waarin voorts liet instellen van een loonraad werd toegejuicht enz. een mo tie die aanstonds het debat beheerschte Velen van de linkerzijde gingen aan stonds met den heer Hermans mee. Niet de heer Kleerekoper had de leiding maar een man van rechts. En wat er nog over bleef van de glo rie van den heer Kleerekoper voor de roode heeren, werd weggenomen door dqn heer Van Ravesteiju, die zoo maar even dertig gulden vroeg. Een overbie- den van de sociaal democraten, waarover deze heeren woedend waren. Dat doen zij immers altijd. Zoo werden zij van twee kanten geslagen. Geen wonder dat de heeren ontstemd waren en dit toonden door allerlei ka baal. Er was echter niets aan te doen, De fractie legde het af. De heer Klee rekoper had een kwade dag. Zijn veld heerschap faalde geweldig. En er zullen lreel wat oproerige krab- belsnoodig zijn om dat weer goed te maken Verbijsterend. Dat klonk onheilspellend genoog, toen Donderdagmiddag de krantenjongens het uitschreeuwden „Tweede mobilisatie in het zicht". Gelukkig bleek het bij nadere over weging der nieuwsberichten minder on heilspellend dan hunne bange kreet deed vermoeden. De begeerte om van hun blad vele koopers te doen profiteeren verleidde hen aan de verklaring van den Minister van Oorlog ernstiger vorm te geven, dan zij verdiende. Toch bevat de ministeriele verklaring eene ernstige waarschuwing. Eene waarschuwing aan Neorland's burgeren om niet luchthartig over het gevaar, dat komen kan, heen te gaan. Eene waarschuwing aan de Belgische annexionisten om te bedenken dat slechts met veel bloed en veel tranen hun on heilvolle imperialistische begeerte kan worden bevredigd. Dat het tot die waarschuwing komen moest zou na hetgeen wij voor België deden verbijsterend wezen, indien' deze oorlog ons niet lalle verbazing over en vertrouwen in groote en kleine mogend heden verleerd had. (Rotterd.) (Slot). Onvergelijkelijk schoon is het land schap in Noord-Celebes. Alles is er grootsch en geweldig, zoodat men er zelf klein onder wordt. En toch mist men in den weelderigen plantenrijkdom het teere schoon 'Van de Ilollandsche lente. Nergens is het landschap eentonig; overal vol afwisseling. Rijd bijv. den 50 K.M. langen weg van Bolaüng naar Kota Mobagoe. De „djalan besar" noemt men hem hier d.w.z. „groote weg" en dien naam draagt hij terecht. In den drogen tijd is het een prachtige heerbaan, die over bergen en door dalen voert, lange, 25 M. diepe ravijnen, waarin beneden een bruisende kali (rivier) stroomt. Groote rotsblokken houden het water tegen, dat, zich daar in de diepte schuimend een weg baant. Niet minder dan 70 bruggen, die de oevers der kali's verbinden, moet men passeeren. Alle zijn van rotan gebouwd met een planken bedekking. Door een dak van sirap worden ze tegen weers invloeden, tropische regens, gevolgd door fel zonnebranden, besehut. De weg wordt door heerendienst plichtigen onderhouden, maar is onder den vorigen controleur, een slap bestuur der, zeer verwaarloosd. Met alle kracht worden nu de noodige verbeteringen aangebracht. Vooral bij zonsopgang, als licht en duisternis schijnen te worstelen om de heerschappij, en de toppen der bergen in gouden gloed staan, is het hier schoon. 1 rouwens de nacht is hier de aange naamste tijd om te reizen. Dan is het heerlijk koel en wie zich te bed begeeft, kan best een paar dekens verdragen. Om echt te genieten moet men de reis doen bij maanlicht. Ge bevindt u tusschen steile rotsen. Plots gaat het een helling af. Opgepast, daar is een scherpe bocht. Den hoek om en een machtig tafereel ontrolt zich voor liet oogeen landschap in de diepte met donkere bosschen door maanlicht over goten. Dan houdt ge het paard in om even stil te genieten en roept het uit „Hoe machtig, Heere, zijn Uwe werken. Gij hebt ze alle met wijsheid gemaakt, liet aardrijk is vol van Uwe goederen." Maar niet altijd behoort een 4$ over dezen reuzenweg tot de aangename dingen. Over de hevige slagregens en daarmee gepaard gaande overstroomin- gen behoeven wij niet eens te spreken. Het is een paar weken geleden, dat ik mij met den postillon uit Bolaang des avonds om 8 uur op weg begaf naar Kota Mobagoe. Wij waren elk in een bendy gezeten, een licht rijtuigje, en lustig draafden onze paardjes Te Loui- bagin vernamen wij van het dorpshoofd, dat bij paal 35 een brug was afgebrand, ui aar „doea-poeloek orang-orang tidoer di roem poet" 20 mannen bewaakten de gevaarlijke plaats. Een uur later stonden plotseling onze paarden stil. We keken goed uit en bemerkten, dat de weg was afgedamd. Hier was dus de verbrande brug. Nog smeulde en gloeide het vuur geen wonder ookhet had in geen 4 maanden een druppel geregend. Maar, waar waren de „orangs"? We zochten links en rechts van den weg en schreeuwden, dat de bergen onze stemmen duizendvoudig weerkaat sten, maar niemand kwam opdagen. En toen hebben we, na kort beraad, de paarden afgespannen en de barang (koffers enz.) uitgeladen. Na ongelooflijke krachtsinspanning gelukte het ons een paar balken over de kali te leggen, waarover we voorzichtig de bendy's trokken. Eerst om 3 uur was de karwei afgeloopen, die niet zonder gevaar was geweest. Vleeschnood, zooals bij ons vertrek in het vaderland bestond, kennen wij hier niet. Een jager kan hier zijn hart op halen. Wordt een boschkoe geschoten, dan snijden we er de beste stukken af om die mee naar huis te nemen. De rest laten wij liggen voor de roofvogels. Groote, wilde varkens (babi russa) van 300 K G. zijn geen zeldzaamheid. Maar zeer klein zijn de tamme huisvarkens. Nog dezen morgen slachtte ik zoo'n diertje, niet grooter dan een fox-terrier, wegende 25 K G. en toch was het l1/.-, jaar oud En hiermee neem ik voorloopig af scheid van de lezers. Morgen is liet Zondag en op zoo'n dag hebben wij heimwee naar hot vaderland, waar de gemeente des Heeren opgaat om het gepredikte Woord te liooren. Helaas, wij moeten ons tevreden stellen met de onderlinge huiselijke godsdienstoefening. Maar ook dat zal misschien wel eens veranderen. Aan alle Vrienden in het vaderland onzen hartelijkcn groet! Kota-Mobagoe, 23 November 1918. M. JANSEN, opz. Mol. II. V7. Over de plannen voor het bezoek van H. M. de Koningin aan Zeeuwsch Vlaan deren kunnen we het volgende mee- deelen. De koningin vergezeld door Prins Hen drik, en door Minister Ruys de Beeren- brouck zal Woensdagochtend van Vlake de reis aanvangen, ongeveer te acht uur. Aan boord van de torpedoboot zal zij doorvaren naar Hansweert, om daar de Sluizen te passeeren en over te steken naar Walsoorden. Daar worden auto's bestegen, en dan zal de volgende tocht gemaakt worden waarbij de vermelde uren van aankomst slechts bij benadering worden gegeven. Op al die plaatsen zal slechts een kort oponthoud mogelijk zijn. Kloostcrzande 9 u.,' Hengstdijk 9.20, Zaamslag 9.51, Axel 10.7, Westdorpe 10.44, Sas van Gent 10.58. In deze stad die de Koningin naar wij meenen voor de eerste maal bezoekt is 't verblijf iets langer. Vandaar zal een pantserboot de Ko ningin brengen naar Neuzen, waar zij te 12.20 verwacht, wordt. Van Neuzen wordt de reis per torpe doboot voortgezet naar Breskensaan komst ongeveer 1.55. Daar worden weer auto's bestegen, en gaat de tocht langs Groede 2.13. Nieuw- vliet 2.26, Cadzand 2.40, Zuidzande 2 58 Oostburg 3.4, Schoondijke 3.37, Breskens 3,49. Daar ligt een torpedoboot gereed die II. M. overbrengt naar Vlissingen, van waar zij te 4.20 per extratrein naar Den Haag vertrekt. M. Crt. Door de rechorcheboot „En Avant II1' werd Zondagmiddag alhier aange bracht een hoogaars, waarvan letters en nummer waren uitgeverfd. Deze was in het Sloe aangehouden. De lading bestond uit ongeveer 120 kistjes kwatta, voor uitvoer bestemd. Een tweetal personen werd geboeid naar het politiebureau gebracht. De kistjes in zakken werden per kar van het scheepje weggevoerd. Zaamslag. Zaterdagavond hield de A. R. Kiesvereeniging alhier haar jaar vergadering. Na opening en lezing der notulen leverden secretaris en penningmeester hun jaarverslag. De aftredende bestuursleden A. Hoste en .1. Dees werden herkozen. De a.s. verkiezingen voor Provinciale Staten en gemeenteraad werden bespro ken en in verband daarmede de werk zaamheden der wijkcommissarissen. Voorloopig werden candidaten gekozen voor de gemeenteraadsverkiezing. Uitdrukkelijk werd er op gewezen vooral toch zijn stem uit te brengen op No. 1 van de lijst. Op de volgende vergadering hoopt de voorzitter een onderwerp in te leiden Voor het examen nuttige hand werken is te Utrecht geslaagd mei. P. de Visser Ad. te Axel. Axel. Alhier had d« rangeerder K. het ongeluk onder de Z.Vl. tram te geraken. Ernstig inwendig gekneusd werd de man in het ziekenhuis te Ter Neuzen opgenomen. Hoofdplaat. Dezer dagen arriveerde in onze haven een beurtschipper uit Rot terdam, die wat hem nog nooit was overkomen, duizend liter jenever voor één herbergier te IJzendijke aan boord had. Men zal wel niet behoeven te vragen of die zending met den smokkel handel in verband staat, waaraan wel gestelde burgers aldaar schijnen deel te nemen. (Zelandia). Oostourg. Naar de V. C. verneemt, is als terrein voor de stichting van een Rijks Iloogere Burgerschool alhier aan gewezen een gedeelte der weide, gelegen aan de Breedestraat. Met den bouw der school hoopt men nog dezen zomer een begin te kunnen maken. r,— Toen Zaterdagmorgen de voerman III. Yloeberghe als naar gewoonte naar Breskens reed, werd hij onverhoeds op den Oranjedijk aangevallen door drie gebroeders van II., die hem in eens met stokken en harde voorwerpen begonnen te slaan. De rijksveldwachter van Water landkerkje, die juist in de buurt was, zag het, en heeft proces verbaal opge maakt. De mishandelde V. gutste het bloed uit het hoofd. Als een bijzonderheid kan worden meegedeeld dat van het gemeentebestuur van Waterlandkerkje vier heeren candidaat zijn gesteld voor de Prov. Staten van Zeeland, nl. de burgemeester, de secre taris, een wethouder en een raadslid. De vliegmachine, die reeds 14 dagen geleden te Hoedekenskerke is geland, blijft daar nog steeds onaangeroerd liggen. Niet minder dan 7 militairen zijn voor de bewaking hiervan bij de ingezetenen ingekwartierd. De bewakers vervelen zich blijkbaar ook zeer, waarom tot tijd- passeering door hen een jachtpartij was georganiseerd, hetgeen echter den jacht opziener Traas minder gewenscht voor kwam. Hij maakte tegen drie dezer landsverdedigers proces-verbaal op we gens overtreding der jachtwet. De officier van justitie is in hooger beroep gegaan van het. vonnis, waarbij de 42-jarige bootsman der marine A. F. B., wonende te Ter Neuzen, en de 45- jarige Belgische zeeloods A. P. L., wonen de te Vlissingen, werden vrijgesproken van de hen ten laste gelegde spionnage. De officier had tegen B. anderhalf jaar en tegen L. 9 maanden gevangenisstraf gevorderd. Vlissingen. Zaterdagmiddag is een 12- jarige jongen, die op do electrische tram was gesprongen, bij het afspringen onder den goederenwagen geraakt, waarbij zijn hoofd totaal werd afgereden. Goes. Zaterdagmorgen reed een knecht van den landbouwer de Braai mat een met twee paarden bespannen wagen met mest ter hoogte van de Karnemelksput, toen de paarden schrikten van een voorbijgaanden fietser. Ze sprongen zij waarts en kwamen terecht op een hoop klinkers. Een der paarden kwam daarbij te vallen. Gelukkig lieten ze een ijzeren waarschuwingsbordje juist in hun midden. Nu bepaalde zich de schade tot het tuig en den wagen. Het gevallen paard was weldra overeind geholpen en bleek er goed te zijn afgekomen. (De Zeeuw). De directeur van het levensmiddelen- bedrijf te Deventer, de heer Slichtenbree, is Zaterdagavond door het licht misleid van het platte dak van den schouwburg gevallen, met het gevolg dat hij schedel breuk bekwam en twee ribben brak. Zijn toestand is hoogst ernstig. Een lid der bemanning van een voor bijvarende boot der firma van der Schuyt tt Alblasserdam geraakte met het boen iu een staaldraad verward, waardoor dit lichaamsdeel bijna werd afgenepen en de man te water geraakte. Tot zijn ge luk droeg de ongelukkige een lederen beenkap. De veerman Vos pikte hem uit het water op en bracht hem per roeiboot naar het gebouw van het Groene ten TER NEUZEN, 4 Maart 1919. Van het dak gevallen. Zijn been afgenepen

Luctor et Emergo | 1919 | | pagina 2